NOOTJES STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE In den leeftijd van 72 jaar is te War schau overleden de Nederlandsche consul, de heer P. C. G. Peereboom, tengevolge van een hartaandoening. De heer Peere- boom is sedert 1903 consul van Nederland te Warschau geweest. Te De Wijk, gemeente Ravenstein, is een man na drie dagen bewusteloos te zijn ge weest door kolendampvergiftiging, vandaag overleden. De vrouw van den ongelukkige, die eveneens bewusteloos werd gevonden, ïs herstellende «.- De ijzerpletterijen van Jemappes (Bel gië) zullen 1 Februari gesloten worden wegens algeheel gebrek aan grondstoffen. Hierdoor worden 550 arbeiders werkloos. Ook andere fabrieken zouden in gelijke moeilijkheden verkeeren. a Ter afsluiting van de sedert tien dagen te Parijs gevoerde onderhandelingen is gis teren het FranschNederlandsche handels- accoord onderteekend. In dit accoord wor den voor het eerste kwartaal van 1937 de aan Nederland toegestane contingenten kernieuwd, 0 ïn het dal van Roncevaux (Spanje) heerscht een hevige storm, welke ernstige schade heeft aangericht. Het historische monument Roota de Roncevaux is vernield. Nationalistische studenten der polytech nische school te Warschau (Polen) hebben gisteren hun Joodschen medestudenten den toegang tot de leslokalen belet. Bij vecht partijen, die in die school ontstonden, zijn verscheidene Joden gewond. Twee hunner moesten in het ziekenhuis worden opgeno men. (r De zoon van Trotzky, Sergej Sedof, Wordt beschuldigd van industrieele sabota ge, d.w.z. een misdaad waarop in Rusland de doodstraf staat. Hoewel zijn arrestatie niet bevestigd wordt, is zij dus weinig twij felachtig. opend bleven, wij mogen ons althans ver- Heugen, dat, tengevolge van de diverse ©rders, welke aan „De Schelde" zijn opge dragen, het aantal te werk gestelde arbei ders op genoemde fabriek, zeer is toegeno men. Immers aan het einde van 1936 was Jiöt aantal tewerk gestelde werklieden ©ngeveer 2000. Moge ook in 1937 meerdere orders aan „De Schelde" worden opgedragen, opdat het aantal werkloozen nog met honderdtallen moge verminderen. Waar in onze stad reeds lang behoefte bestaat aan meerdere woningen voor arbei ders en kleine middenstanders, is het te hopen, dat die poging, die gedaan is om tot den bouw van zulke huizen te komen zal gelukken, opdat dan aan een werkelijk be staande behoefte zal kunnen worden vol daan en tevens de vele werklooze bouwvak arbeiders werk zullen kunnen vinden. Mijnheer de Voorzitter, moge de fraaie uitleg van onze stad, de badplaats met haar Zuiderstrand en attracties, de mooie omge ving, waar in kort bestek, bosch en duin Sieerlgke fiets- en wandelwegen worden geboden, vele gepensionneerde en kleine Senteniers in den lande er toe doen beslui ten Vlissingen als woonstad te verkiezen. Vlissingen moet meer bekend worden, het blijkt telkens bij congressen en jaarver gaderingen, welke hier worden gehouden, dat de bezoekers, die van alle deelen van het vaderland hier samenkomen, in verba zing staan over wat hen hier geboden ürordt. Wel bood, voor ruim 60 jaren de stad .Vlissingen nauw omsloten door de wallen van de oude vestingwerken, met zijn braak liggende „Marinewerf" en de vele open srven, herinneringen aan het bombarde ment der Engelschen, een triesten aanblik. De welvaartsbronnen, voor de ongeveer £0.000 inwoners, waren vrijwel opgedroogd, Vooral nadat, o.m defensie-redenen, de groote Marinewerf was overgebracht naar Amsterdam, Den Helder en Hellevoetsluis en ook de vloot de Koninklijke Marine geen gebruik meer maakte van de Vlissingsche üaven. Zeker, met den aanleg der nieuwe havens, §>an het kanaal door Walcheren en de spoorwegverbinding met Roosendaal, brak Voor Vlissingen een nieuw tijdperk aan, gü&ar de ware ïfioei is begonnen toen wijlen de heer Arie Smit op de braak liggende Werfterreinen een nieuwe scheepswerf Stichtte, waaraan spoedig een machinefa Swriek werd toegevoegd. Vreugde heerschte er te Vlissingen toen &et eerste vaartuig, de houten vischsloep tjDe Zeeuw" van de helling der nieuwe scheepswerf „De Schelde" te water werd gelaten. En toen, niet zoo heel veel jaren later, den bouw van twee, voor dien tgd groote stoomschepen „Batavia" en „Soera- feaja" door den Rotterdamschen Lloyd aan „De Schelde" werd opgedragen, werd het aantal inwoners steeds grooter en nam de Snelvaart meer en meer toe. Zonder te kort te willen doen aan de ver dienste van de andere, door U genoemde burgemeesters, mogen wij, wijlen den Heer Arie Smit wel als de grondlegger noemen van de uitbreiding en de welvaart van de ftad, waarvoor wg hem gaarne een eere- galuut willen brengen. Een woord van dank bare herinnering is hier zeker op zijn plaats Voor den eersten directeur van „De flchelde", wglen de heer Jos. van Raalte. En toen eenige jaren, nadat „De Schelde" Was opgericht door de krachtige medewer king van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden een vaste stoombootdienst werd gesticht tusschen Vlissingen en Enge land, onze huidige Stoomvaart Maatschap pij „Zeeland", een dienst welke zich, zeker voor een groot deel door de energieke lei ding van haar directeur, wijlen den Heer Van Woelderen, spoedig wist te ontwikke len tot een dag- en nachtdienst, in beide richtingen, werd ook deze maatschappij een bron van r.rbeid en welvaart voor vele bewoners van onze stad. Zeer aangenaam was het ons te vernemen dat het bedrijf van de N.V. Haven van Vlissingen zich gunstig blijft ontwikkelen, dat de nettowinst over 1936 behaald tot tevredenheid stemt, en dat het aantal sche pen, dat Vlissingen aandeed om te bunke ren, hetzg met kolen of met olie, steeds grooter wordt. Wij wenschen U van harte geluk met de gunstige ontwikkeling van de haven moge het voor U een voldoening zijn voor het vele dat U in het belang van de tot stand koming van de haven en van haar ontwikkeling hebt gedaan. Mogen wg ook in 1937, weder onzen arbeid, onder Uw beproefde leiding, ver richten in het belang van onze goede oude Scheldestad. Ook de door wethouder Edelman gespro ken woorden vonden bij de raadsleden warmen bijvaL De voorzitter bracht den wethouder daarop dank voor de beantwoor ding van de nieuwjaarsrede en den Raad voor de betoonde instemming. 3 0 0 Vervolgens werd overgegaan tot behan deling der agenda voor deze zitting. O.m. wordt mededeeling gedaan van een schrijven van den Commissaris der Ko ningin, waarbij aan den burgemeester ver lof is verleend van 5 t/m. 26 Februari a.s. een besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring van de gemeentebegrooting voor 1936 Bij de over te leggen stukken bevond zich een schrijven van B. en W. van Oost en West-Souburg dat het niet mogelijk is aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te verzoeken om den Oostelijken bermweg ge sloten te verklaren, voor het verkeer met motorrijtuigen met meer dan twee wielen, daar deze weg een voorname schakel is geworden van het wegennet in de kom Oost-Souburg. De heer VAN OORSCHOT wijst er op dat uit dezen brief blijkt welk een groot belang de gemeente Souburg bij dezen weg heeft. Nu kan niet worden gezegd dat de gemeente Vlissingen onwillig is om het hare te doen om tot verharding te komen. Als de toestand blijft zooals ze is, is dit dus de schuld van de gemeente Souburg. B. en W. zullen zich over een en ander nog beraden de brief is juist binnengeko men, zegt de VOORZITTER. Voorts een brief van J. Kroonen met oen klacht over de sloot in de Anjélierenlaan. Het schrijven wordt in handen gesteld van B. en W. Benoeming Commissie van deskun digen voor taxeering van gronden. Ingevolge artikel 4 der verordening op het Gemeentelijk Grondbedrijf, moet dit jaar de waarde van de in het Grondbedrijf aanwezige gronden worden herschat. Deze schatting geschiedt volgens artikel 5 door een Commissie van 3 deskundigen. B. en W. hebben den Raad de volgende aanbeveling doen toekomen a. 1. de heer H. C. V. Sorel, lid der Com missie voor het Grondbedrijf 2. de heer A. de Bart, lid der Commissie voor het Grondbedrijf b. 1. de heer J. Loois Azn. te Vlissingen 2. de heer J. J. Krijger te Vlissingen c. 1. de heer M. H. van de Putte te Rit- them 2. de heer P. de Visser te Vlissin gen. De eerstgenoemden van elk tweetal worden benoemd. Benoeming van leden der plaatselijke Commissie van Toezicht op het L.O. Wegens periodieke aftreding van de hee- ren L. P. van Oorschot, C. van Alten en A. W. van Nieuwland als leden van de plaatse lijke Commissie van Toezicht op het lager onderwijs, hebben B. en W. den Raad de volgende dubbeltallen aangeboden a. Vacature L. P. van Oorschot1. de heer L. P. van Oorschot, 2. de heer W. J. Castel b. Vacature C. van Alten 1. de heer C. van Alten, 2. mej. R. B. de Jonge o. Vacature A. W. van Nieuwland1. de heer A. W. van Nieuwland, 2. de heer C. van de Swaluw. De eerstgenoemden van ieder dubbeltal worden opnieuw benoemd. De voorzitter wenscht de heeren van Oorschot en Sorel met hun herbenoeming resp. benoeming geluk. Voorstel tot verlenging der huur overeenkomst met de Coöp. Ver. tot Exploitatie van een Openbaar Slachthuis en tot verhooging van de huursom. B. en W. hebben den Gemeenteraad voor gesteld om met ingang van 23 Februari a.s. wederom voor den tijd van 5 jaren van de Coöperatieve Vereeniging tot exploitatie van een openbaar slachthuis in de gemeente Vlissingen U.A. te huren het thans als kan toor van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlissingen in gebruik zijnde lokaal. Een en ander voor een som van 300 per jaar en onder de bestaande voorwaarden. Het voorstel wordt zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vaststelling van den erfpachtscanon voor de Zeehonden werf. Vervolgens komt het voorstel aan de orde om den erfpachtscanon voor de zgn. Zeehondenwerf, ook voor 1936 te bepalen op 160. Het voorstel wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Rioleering en wegbedekkïng van een gedeelte van den Nolleweg. Bij uw besluit van 30 December 1936, nr. 15b, werd aan den heer J. Götzen qq., al hier, een perceel grond aan den Nolleweg verkocht, teneinde daarop een dubbele villa te bouwen. Tengevolge daarvan is het noodig, dat het gedeelte van den Nolleweg wordt voor zien van rioleering en een behoorlijke weg- bedekking met trottoirs. De kosten van een en ander worden be groot op rond 4780, welke ten laste komen van het grondbedrijf. B. en W. stellen voor machtiging te ver- leenen om tot uitvoering van bovenom schreven werk over te gaan en daartoe een crediet te verleenen van ten hoogste 4780. Aldus wordt besloten. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor in koop af te staan: a. aan den heer M. Peereboom, alhier, een perceel grond, gelegen aan den Singel, ter oppervlakte van 135 M2 k f 15 per M2. b. aan den heer W. la Qasse q.q. te Kou dekerks, een perceel grord, gelegen aan den Singel, ter oppervlakte van 272 M2. k 15 per M2. c. aan den heer A. C. Haeck q.q. te Oost- en West-Souburg, een perceel grond gelegen aan den Singel ter oppervlakte van 128 M2. k 15 per M2. Een en ander ten bate van het grond bedrijf en onder de gebruikelijke voorwaar den. Het voorstel wordt aangenomen. Restitutie straatbelasting. Vervolgens komt het voorstel van B. en W. aan de orde inzake het verleenen van restitutie van straatbelasting. Het wordt zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verleening van ontheffing ten aanzien van een artikel van het Motor- en Rjjwielreglement. De aan de gemeente toebehoorende veeg en sproeiwagen kan, aangezien niet alle wielen voorzien zgn van luchtbanden of cushionbanden, niet ingeschreven worden in het register bedoeld bij artikel 37 van het onlangs gewijzigde Motor- en Rijwielregle ment, tenzij met machtiging van den Mi nister van Waterstaat. Daar bovenbedoeld voertuig echter alleen zal worden gebruikt op de aan deze ge meente in eigendom toebehoorende wegen, gaf de ingenieur van het bureau van in schrijving van motorrijtuigen en aanhang wagens, in overweging voor wat betreft de wegen, gelegen binnen de bebouwde kom, geen provinciale of rijkswegen zijnde, een ontheffing aan den Raad voor het gebruik van dit voertuig, aan te vragen, als bedoeld bij artikel 54 van het Motor- en Rijwielre glement en wel van artikel 43, le lid, van dat Reglement, namelijk van het verbod om over een weg te rijden met een niet-inge- schreven motorrijtuig. B. en W. stellen voor, bedoelde onthef fing te verleenen. Hiertoe wordt besloten. Rondvraag. De heer POST vraagt of de huurverla- gimg die 1 Januari bij de Vereeniging tot Verbetering der Volkshuisvesting van kracht is geworden, niet zeer gering moet worden geacht en of verdere verlaging te verwachten is. De VOORZITTER antwoordt, dat een en ander de aandacht van B. en W. houdt. De heer CASTEL brengt de gunning bij de inschrijving voor het onderhoud der po litielij wielen ter sprake en vraagt waarom niet de laagste inschrijver, maar nummer vier de opdracht gekregen heeft. Een en ander is uitvoerig in het College besproken, antwoordt de VOORZITTER met-kapitaalkrachtige inschrijvers doen soms maar een bod en moeten dan later van hun verplichtingen ontheven worden, zooals ook bij de vorige gelegenheid het geval is geweest. De heer CASTEL merkt op, dat een en ander ontstemming heeft gewekt in de or ganisatie der rijwielherstellers. Dit is ook WETHOUDER RORIJE ter oore gekomen, die meedeelt, dat vooral van de zijde der politie over den vorigen rij wielhersteller vele klachten zijn ontvan gen ten slotte verzocht de betrokkene van zijn verplichtingen te worden ontheven het geen B. en W. toen hebben toegestaan hoewel zij het in hun vermogen hadden den betrokkene te verplichten na te komen wat hg op zich had genomen. Zij hebben een nieuwe inschrijving gehouden waarbij drie inschrijvers ongeveer hetzelfde vroegen als bedoelde rijwielhersteller waarmede men zulk een slechte ervaring had opgedaan. Daarom had men betere verwachtingen van nummer vier wien de opdracht werd gegund, daar de door de eerste drie ge vraagde prijs beneden een redelijk mini mum lag. Ook bij de Kindervoeding is ge bleken, dat inschrijvers soms beneden het mogelijke inschrijven, alleen omdat zij een concurrent de leverantie niet gunnen. De heer POST komt nogmaals terug op do kwestie der huren. De Raad heeft lang geprobeerd deze verlaagd te krijgen, maar een verlaging van 0.15 zooals thans per 1 Januari van kracht is geworden, kan toch geen verlaging worden genoemd dat is een paskwil, aldus spr. De heer PAAP vestigt er de aandacht op, dat men nu wel telkens op huurverlaging aandringt, maar dat men niet uit het oog mag verliezen, dat de huren van de Ver eeniging tot Verbetering der Volkshuisves ting de laagste hier ter stede zijn en ook lager dan die der beide andere woning bouwverenigingen, zoodat de aandrang tot verdere verlaging misplaatst is. De heer VAN SPANNING merkt echter op, dat men hier weliswaar met de goed koopste, maar ook met de slechtste wonin gen te maken heeft. Het zijn kamer-keuken woningen en niets meer. Ook de heer MARIJS maakt een opmer king in gelijken zin en zegt dat de bewuste woningen belangrijk slechter zijn, dan die der twee andere woningbouwverenigingen en dat ook de huurverlaging niet ten gun ste van de bewuste vereniging uitvalt, als men die vergelijkt met de verlagingen der andere woningbouwverenigingen. De VOORZITTER zegt toe, dat B. en W. aan het vraagstuk blijvend aandacht zullen wijden. Een afscheid. De voorzitter deelt mede, dat een brief is binnengekomen waarin de heer Van Spanning afscheid neemt als lid van den gemeenteraad en van de raadscommissies waarvan hij lid was, een en ander in ver band met zijn overplaatsing naar Hilver sum. De voorzitter geeft zijn spijt te kennen over dit vertrek en herinnert eraan, dat de heer Van Spanning sinds 3 October 1930 lid van den gemeenteraad en diverse raadscommissies is. Wij bewaren aan hem de herinnering van een ijverig lid, dat krachtig voor zijn meening opkwam zonder het de leiding echter moeilijk te maken hij wenscht het scheidende raadslid alle goeds in zijn nieuwe woonplaats. (Applaus). De heer VAN SPANNING dankt voor deze vriendelijke woorden. Hij heeft in Vhssingen den misère-tijd meegemaakt en heeft kunnen werken voor hen, die het het meest noodig hebben, nl. de werkloo zen. Hij heeft dit altijd met voldoening en naar beste kunnen gedaan en zegt dank voor de ondervonden medewerking. Spr. behoudt aan de zes jaren van zijn raads lidmaatschap prettige herinneringen. (Ap plaus). De Voorzitter sluit hierop te drie uur de vergadering. „Abessinië, economisch gezien". Lezing voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Donderdagavond sprak de heer Th. Kuiler uit Den Haag voor het Instituut voor Arbeidsontwikkeling over „Abessinië, economisch gezien". De heer Kuiler begon met een geschiede- nisbeschrgving van het land. De Arabische naam luidt vertaald Mengelmoes. Aan de hand van een prachtige met de hand ge- teekende kaart, welwillend door een stadge noot beschikbaar gesteld, gaf spr. een over zicht van de provinciën, de grensgebieden en het belangrijke Tsana-meer. Dit meer, de oorsprong en voedingsbron van den Nijl is een der voornaamste oorzaken van den strijd om Abessinië. Engeland heeft dit meer 5 maal zoo groot als het .meer van Genève en tot 2000 meter diep noodig voor de besproeiing van de katoenvelden in Egypte. Italië heeft een overbevolking en ernstig gebrek aan grondstoffen. Deze grondstoffen liggen grootendeels in Abes sinië. Tientallen jaren geleden begon Italië reeds oorlogen te voeren om Abessinië te veroveren. Telkens zagen de Abessrjnen kans om de aanvallen af te slaan, totdat in 1896 bg Adoea het Italiaansche leger ver nietigd werd. Hierdoor werd de positie van Keizer Menelik H zeer versterkt, ook bg de Europeesche mogendheden. Ondertusschen zat Frankrijk niet stil. Door concessies aan Menelik, verkreeg het grondgebied aan de Roode Zee, met Dzjibouti. Er werd een Fransche spoorweg aangelegd van Addis Abeba naar Dzjibouti. Engeland poogde nog steeds invloed te verkrijgen op het Tsana-meer, meer met middelen der gehei me diplomatie dan met troepen. Bg den dood van Menelik in 1913 dreigde een catastrofe, die echter afgewenteld werd door den wereldoorlog. Nadat de landen zich weer eenigszins hadden hersteld, groeide de belangstelling voor Abessinië weer. Ook Amerika en Japan toonden be langstelling. Amerika wist zelfs concessies te bemachtigen rond het Tsana-meer vooi het stichten van katoenvelden. Er werd een begin gemaakt met het bouwen van be vloeiingswerken, dat door de wereldcrisis echter werd onderbroken. Japan poogde zelfs invloed te verwerven door aan te dringen op een huwelijk van een dochter van een der Japansche katoenmagnaten met een der Ethiopische prinsen. In 1923 werd Abessinië op voorstel van Italië, Engeland en Frankrijk in den Vol kenbond opgenomen. In den Volkenbond heeft de Negus te groot vertrouwen gesteld. Volgens het boek van generaal De Bono over de verovering van Abessinië, zou Abessinië den oorlog niet verloren hebben als het maar tijdig wapens had gekocht. De Negus had echter zooveel vertrouwen ïn ^rt. 15 van het Volkenbondsverdrag, dat 'lij Abessinië onaantastbaar waande. De heer Kuiler besprak verder het ver loop van den laatsten oorlog. Hij noemde daarbij het toentertijd geopperde plan to: sluiting door Engeland van het Suez-kanaa) idyllisch. Immers, de aandeelhouders der Suez-kanaal Maatschappij droegen toeval' ligerwijs dezelfde namen als die van a< groote wapenfabrikanten. En het is ondenk baar, dat deze belanghebbenden den door voer van wapens zullen gaan beletten. Spr. voorzag dat de rol van Abessinië nog lang niet uitgespoeld is. Men moet niet denken, dat Engeland zijn belangen bg het Tsana-meer opgeeft. De verovering van Abessinië heeft ook Duitschland de oogen geopend. Amerika wacht haar kans nog af en evenzoo Japan. Een wereldoorlog zots daarvan nog wel eens het gevolg kunnen zijn. De inleider noemde het bedroevend, dat er zooveel oorlogen moeten worden gevoerd om de grondstoffen. Want alle oorlogen zijn terug te brengen tot de grondstoffen-poli tiek. Hoeveel beter zou het in de wereld kunnen gaan, wanneer er een economisch wereldplan bestond, dat de grondstoffen distribueerde Als er niet meer alleen om de winst werd geproduceerd, doch voor het belang der menschheid. Een dankbaar applaus dankte den spr. voor zijn knappe inleiding. „Patrimonium". Gisteravond kwam de afdeeling Vlissin gen van „Patrimonium" in 55ste jaarver gadering bjjeen. De gebruikelijke jaarverslagen werden uitgebracht. De inkomsten der afdeelings- kas bedroegen 896.38, de uitgaven 491.76, batig saldo 404.62. Het fonds „Ondersteuning aan werklooze leden" be draagt 1093.23 in het afgeloopen jaar behoefde geen steun te worden verleend. De ontvangsten van het ziekenfonds be droegen 1986.28 uitgekeerd werd aan zieke leden 175.13, goed slot 1811.15. De Bibliotheek vermeerderde met 84 nieuwe boeken tot 543 nummers. Tot voorzitter werd herkozen de heer J. de Bruijne, en als 2e voorzitter en pen ningmeester resp. de heeren H. C. V. Snel en C. J. Mommaas. De afdeeling hoopt Maandag 15 Februari het 55-jarig bestaan te herdenken. Vergadering Buurtvereeniging. Gisteravond hield de buurtvereeniging „Goed Wonen" en omgeving haar laatste vergadering, welke goed bezocht was. De penningmeester bracht verslag uit van zijn beheer. De kas sloot met een batig saldo. Daarna kwam aan de orde het permanent verklaren der vereeniging, wat met alge- meene stemmen werd aangenomen. Als naam der vereeniging werd gekozen „Bonedijke Buurtvereeniging". Het bestuur werd als volgt samengesteld J, J. Kroon, voorzit ter J. Mallie, 2e voorzitter P. J, Caste- legn, secretaris C. J. Janssen, 2e secreta ris R. Schroevers, penningmeester J. M. Kranendonk, 2e penningmeester en mevr. CasteleijnBoucherie, com. Besloten werd nog om circulaires rond te brengen ten einde de bewoners gelegen heid te geven zich in te laten schrijven als lid. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Op den Amstel bij de Prinsengracht te Amsterdam is Donderdagmiddag een aak, welke geladen was met zand, lekgestooten en gezonken, waardoor het scheepvaart verkeer ter plaatse ernstig belemmerd werd. Van het schip steekt niet veel meer hoven water. De scheepvaart op het IJsselmeer onder vindt, tengevolge van de vorst reeds groo te moeilijkheden en vertraging. De „R. van Hasselt", die met 20 man personeel en on geveer 50 passagiers aan boord op weg was van Enkhuizen naar Stavoren, is Don derdagmorgen in het ijs vastgeloopen. Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen om te bunkeren «Nocrsch s.s „Skiensfjord" van Havre Engelsch s.s. „Justitia" van Londen Zweedsch s.s. „Li- guria" van GothemburgNoorsch s.s. „In- neroy" van Havre Zweedsch s.s. „Orvar" van Danzig Nederlandsch m.a „Arend" van BoomNederlandsch m.s. „Wocana" van Antwerpen. Terug uit zee wegens slecht weder Ne derlandsch m.s. „Wega" bestemd voor Lon den bijleggers de motorschepen „Vledder- veen", „Antares", „Novatie". Vertrokken.Skiensfjord" naar Oslo .Irmeroy" naar Antwerpen Orvar" naar Bordeaux „Liguria" naar Napels „Justi- tia" naar Huelva„Aldebaran" naar Lon den. MIDDELBURG Alliance fran^aise. Gisteren hield het Comité de Zélande zgn tweeden avond in „De Vergenoeging" te Middelburg. De componist Joseph Cante- loube gaf een inleiding in de geschiedenis van het Fransche volkslied. Hij bestreed de meening, volgens welke Frankrijk weinig aigen volksliederen zou hebben, en trad. tot steun zijner bestrijding', in een berede-

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2