De opstand in Spanje SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS vindende, niet dimmen van de autolichten voor een hem tegemoet komenden wielrij der, werd veroordeeld tot een geldboete van 6 of 1 d. h. De Officier van Justitie, die het met het vonnis van den Kantonrechter eens was, eischte bevestiging daarvan. Mr. A. van der Weel, advocaat te Mid delburg, die als gemachtigde voor verdach te optrad, erkende het tenlaste gelegde feit. Hij merkt evenwel op, dat de A.N.W.B. in deze zaak een uitspraak tot in hoogste in stantie wenscht uit te lokken, omdat het liier eigenlijk gaat over een tenlaste legging- die in de Motor- en Rywielwet (art. 10) niet staat. Aan de hand van een paar voorbeel den demonstreert gemachtigde, dat hier van tegemoetkomend verkeer niet kon worden gesproken. Bij een trein komende van Vlissingen en gaande naar Middelburg en een trein gaande van Middelburg naar Vlissingen, kan volgens pleiter niet worden gesproken van tegemoetkomend verkeer. Hetzelfde geldt ook voor de trams. Volgens pleiter heeft de Kantonrechter aan een op dergelijke gevallen toepasselijk Arrest van den Hoogen Raad van 1934, een wijdere strekking gegeven, dan volgens pleiter ge oorloofd is. Op grond van een en ander komt pleiter tot de conclusie, dat het desbetreffende rijwielpad niet tot den rijweg behoort, en dus niet van tegemoetkomend verkeer kan worden gesproken. De Officier van Justitie repliceerende, is het met de zienswijze van gemachtigde niet eens en is integendeel van oordeel, dat liet in deze bedoelde rijwielpad wel tot den rij weg behoort. Ter toelichting diene dat verdachte, ap pellant, destijds reed met zijn auto op den openbaren weg onder de gemeente St. Lau rens, alwaar ter plaatse neven den weg loopt een rijwielpad, door een evenwijdige loopende haag van den rijweg gescheiden en op welk rijwielpad de wielrijder den auto tegemoet reed. Automobilist onder drankinvloed rijdt tegen een boom. J. H. v. d. V., 50 jaar, aannemer te Vlis singen, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg-, waarbij hij, wegens als bestuurder van een auto, daarmede over een openbaren weg rijden, terwijl hij verkeert onder zoo- danigen invloed van het gebruik van alco holhoudenden drank, dat hij niet in staat moest worden geacht den auto naar behoo- ren te besturen, werd veroordeeld tot 500 boete of 1 maand hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Verdachte kwam op 29 Juli 11. met zijn auto de Badhuisstraat te Vlissingen uitge reden, richting Parklaan. Hij is daar, blijk baar doordat hij onder drankinvloed ver keerde, met dat voertuig tegen den rechter trottoirband van dien weg opgereden, ver volgens met den auto de Parklaan naar links overgeschoten en daar tegen een boom opgebotst, waardoor de auto ernstig werd beschadigd, en door welk rijden ver dachte de veiligheid van het verkeer ter plaatse heeft in gevaar gebracht. Get. J. Bont, reiziger te Utrecht bevond zich ten tijde van het ongeval in de buurt. Hij hoorde een klap en ging naar de plaats van de aanrijding. Verdachte zat gewond in den auto en het vehikel was ernstig be schadigd. Hij heeft verdachte, die onder drankinvloed was, naar dr. Vermaas willen brengen, doch deze was niet thuis, waarna hij hem naar het ziekenhuis „Bethesda" heeft gebracht. Verd. zegt aan knieën, borst en mond te zijn verwond geworden en zich op den tong te hebben gebeten, waardoor het spre ken hem moeilijk viel. Verdachte ontkent toen dronken te zijn geweest. Eenige andere getuigen leggen vervol gens verklaringen af omtrent de verschil lende café's die verdachte dien dag had be zocht. Een hunner, een caféhoudster te Vlissingen merkt op, dat verdachte haar, bij zijn tweede bezoek aan haar café, had gezegd „Ik ben zoo zat als een aap, geef mij maar een fleschje limonade", en een woordenwisseling had gehad met een an deren stamgast, toen deze hem belette om weg te rijden met zijn auto, dezen toevoe gende „Ben ik de baas of ben jij het Ik laat mij niet kisten". De get. Meulmeester, winkelier te Vlis singen, had den avond van het ongeval te ongeveer 7 uur, toen hij in de Walstraat liep, gezien, dat verdachte die straat slin gerend doorreed. Een tweetal getuigen a decharge, die dien dag met verdachte in aanraking zijn ge weest, verklaren dat verdachte niet onder drankinvloed was. Een dezer getuigen, die bij verdachte met een ander in den auto had gezeten, heeft wel de opmerking hoo- ren malven, dat het stuur van den auto eigenaardig deed. De get. a decharge Houtens, heeft den auto onderzocht, speciaal de stuurinrich ting, deze was defect. Wegens niet-verschijning van een getuige werd de verdere behandeling der zaak aan gehouden tot Vrijdag 26 Februari a.s. Nog een auto-botsing door drank gebruik. J. Ph. C., 58 jaar, verzekeringsinspecteur te Oostburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij, wegens het als be stuurder van een motorrijtuig daarmede over een openbaren weg rjjden, terwijl hij verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudende drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het mo torrijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot 100 boete of 20 dagen hechtenis en 6 maanden ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te bestu ren, benevens 14 dagen hechtenis voorwaar delijk. Verdachte reed op 31 Augustus 1.1. met zijn auto onder de gemeente Overslag en is toen tegen een ter plaatse staanden boom gereden. Verdachte ontkende onder drankinvloed te hebben gereden, doch dat de botsing met den boom was ontstaan, doordat hij voor een fietser, die plotseling den weg overstak, moest uitwijken. Ee '.ige getuigen, waaronder een vrouw, die verdachte het bloed van het gezicht had afgewasschen, kwamen verklaren dat hij sterk naar drank had geroken. Deze zelf, zooals gezegd, ontkende zulks en zegt versuft te zijn geweest door den schok van de botsing. Een andere getuige kwam verklaren, dat verdachte hem een belooning had beloofd, indien hij voor de politie wilde verklaren, dat get. het was geweest, die met zijn fiets den auto had gekruist op het tijdstip van de botsing. Andere getuigen verklaarden weer geen fiets te hebben gezien. Nadat alsnog een tweetal getuigen a decharge waren gehoord, die beweerden bij verdachte kort na het ongeluk geen dranklucht te hebben waar genomen, eischte de Officier van Justitie tegen verdachte, bevestiging van het von nis waarvan beroep. De verdediger van verdachte, mr. Tichel man uit Terneuzen, acht het bewijs dat verdachte onder drankinvloed zou hebben verkeerd niet geleverd. De verklaring van een der getuigen a decharge, dat hij het was, die op het oogenblik der botsing per fiets den weg overstak en daardoor de oor zaak daarvan was, kwam pleiter aanvan kelijk ook ongeloofwaardig voor, doch pl. is daarop teruggekomen, gezien 's mans hou ding thans voor de Rechtbank. De veroor deeling van verdachte in 1936 wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten te hebben, kan volgens pleiter ook hier niet van invloed zijn. Pleiter verzoekt daarom de Rechtbank het vonnis van den Kantonrechter te ver nietigen en verdachte vrij te spreken. De fraude te Bergen op Zoom. Voor de rechtbank te Breda heeft te recht gestaan de 43-jarige A. S., uit Ber gen op Zoom, gewezen directeur van de Arbeidsbeurs aldaar, aan wien ten laste was gelegd, dat hij op onderscheidene tijd stippen in het tijdvak 19241936, als amb tenaar, n.l. als secretaris-penningmeester van de Commissie tot steunverleening aan de werkloozen, tot welke functie hij bij be sluit van B. en W. was benoemd, opzette lijk verscheidene geldsbedragen tot een totaal van 3252, welke gelden deel uit maakten van diverse kassen, die verdachte uit hoefde van zijn functie onder zich had, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Verdachte legde een volledige bekente nis af. Het O.M. require erde tegen verdachte een gevangenisstraf voor den tijd van acht maanden. De verdediger riep de clementie van de rechtbank :'n en vroeg bij veroordeeling een voorwaardelijke straf te willen opleggen. Uitspraak 4 Februari a.s. SCHAKEN Het schaaktournooi te Stockholm. Het internationale schaaktournooi te Stockholm werd gisteren voortgezet met de zevende ronde. De resultaten hierin wa ren als volgt FineStoltz YzYz StahlbergBergkvist YzYz Collet—Holm 1—0 DanielssonSundberg 10 De partij tusschen onzen landgenoot Lan dau en Lundin werd afgebroken. Na de zevende ronde luidde de stand als volgtFine 6 p., Stahlberg 5 p., Danielsson 4Yz p., Bergkvist en Stoltz ieder 4 p., Lan dau 2Yz P- en 1 afgebroken partij, Lundin 2 Yz P- en 1 afgebroken partij, Sundberg 2Ys P-, Collet en Holm ieder 1 Yz p. MARINE EN LEGER Hr. Ms. „Hertog Hendrik" en „De Ruyter". Blijkens bij het departement van defensie ingekomen telegrammen zijn gisteren Hr. Ms. „Hertog Hendrik" te Napels en Hr. Ms. „De Ruyter" te' Tanger aangekomen. De kapitein-luitenant-ter-zee J. J. van der Have, die met ingang van 18 Januari geplaatst is te Amsterdam, is sedert 21 dezer belast met het bevel over de marine kazerne aldaar. Hij zal tevens als chef optreden van de marine-kustwacht. De officier-vlieger der 2e klasse R. J. Mulder van het vliegkamp de Kooy is aan gewezen voor den dienst in Oost-Indië en 20 Januari met het m.s. „Sibajak" daar heen vertrokken. LUCHTVAART Karachi, CalcuttaBandoeng, Calcutta Batavia, RangoonSingapore en Medan Batavia. Luchtverbinding BrusselPraag. Besprekingen tusschen België en Tsje- clio Slowakije hebben geleid tot het be sluit, een luchtlijn te openen tusschen Brussel en Praag, met. aansluitingen op de Balkan-landen en het Verre Oosten. Het courantenvliegtuïg verongelukt. Het vliegtuig, dat de couranten over brengt van Londen naar Parijs en waarom trent men gisterochtend eenige uren lang niets had vernomen, is geheel vernield te ruggevonden te Titsey Hill (Surrey). De beide inzittenden waren om het leven ge komen. SCHEEPVAARTBERICHTEN De gestrande logger. Nader meldt men ons, dat de in de Oostzee gestrande motorlogger GDY 126 700 meter van de kust ligt. Daar de log ger vast in het ijs zit, ziet men voorloopig geen kans het schip te bergen. Veerboot aan den grond. Gistermiddag is tengevolge van den la gen waterstand de rijksveerboot „Brak- zand", kort na het verlaten van het eiland Schiermonnikoog aan den grond geloopen. Pogingen om het vaartuig vlot te brengen faalden, zoodat het hooge water moest worden afgewacht. De tien passagiers zgn per vlet naar het eiland teruggekeerd. Doodelijk ongeluk aan boord van de „Soekaboemi". Dé Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft gistermiddag een onderzoek in gesteld naar een doodelijk ongeluk aan boord van het stoomschip „Soekaboemi" van de Rotterdamsche Lloyd op 8 Novem ber van het vorig jaar. Op dien dag had de adjunct-inspecteur de heer Bax, zich ondanks de waarschuwin gen van den eersten stuurman, in de latex tank in de voorpiek van het schip begeven, teneinde deze tank te inspecteeren. Na on geveer anderhalven meter te zijn afgedaald, is de heer Bax bedwelmd en neergestort in de tank. Dadelijk hierop is de derde officier voorzien van een gasmasker, en een lrjflijn, in de tank gegaan, doch moest, nadat hij eveneens anderhalven meter beneden de topplaat van de tank was, bewusteloos worden opgehaald. Men heeft toen de hulp van den gasdienst van de Koninklijke Marine ingeroepen, waarna een marine-officier en een dokter, den heer Bax naar boven hebben gehaald. De bewusteloosheid van den derden offi cier duurde slechts kort. De heer Bax bleek echter te zijn overleden. Als getuigen waren opgeroepen de ka pitein van bet schip en een expert van het bureau „Veritas", welke vroeger te Rotter dam de tank had onderzocht. Dit was echter op 3 October 1935 ge weest. Dus meer dan een jaar voor het ongeval. Op een desbetreffende vraag verklaarde de expert steeds zonder lijn in een tank af te dalen. Dat het gevaarlijk kon zijn, wilde hij niet onderschrijven. Hij deed dit reeds gedurende twintig jaar zoo, wel had hij na een onderzoek dikwijls last van hevig trans- pireeren, hetgeen niet aan ingespannen arbeid kon worden toegeschreven. Hierna verklaarde een deskundige dat vijf procent koolzuur in de tank aanwezig was, tenge volge van het verbruiken van zuurstof door de op de latex aanwezige schimmels. Bij een dergelijk tekort aan zuurstof moet degene, die zich in de tank begeeft, bewus teloos worden. Het beste middel om soortgelijke onge lukken te voorkomen, achtte hij, indien mo gelijk, de tank eerst met water te vullen, waardoor de gassen volkomen worden uit gedreven. Men fcan ook met behulp van windzeilen de tank goed ventileeren. Meer voorzorgsmaatregelen dienen in ieder geval in acht te worden genomen. De Raad zal later uitspraak doen. Visschersboot verdwenen. Een met zeven koppen bemande vis- schersschuit, welke vorige week Zaterdag was uitgevaren is ter hoogte van Olsistian- sund (We9t-Noorwegen) verdwenen. Scheepsbotsing. Het stoomschip „Edward Doheny", dat een bemanning van 41 koppen aan boord heeft, heeft draadloos doen weten, dat het ter hoogte van Kaap Hatteras (N. Caro lina, Ver. Staten) in botsing is geweest met het Britsche vrachtschip „Baron Gra ham", dat 35 man aan boord heeft. Het schip heeft assistentie verzocht. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Afscheid ds. Landstra. Ds. A. Landstra zal op Zondag 28 Fe bruari des morgens te 10 uur, afscheid nemen van de Vereeniging van Vrijz. Her vormden te Middelburg wegens zijn vertrek naar Diepenveen. geschiedenis van den Duitschen godsdienst. Het Episcopaat is vastbesloten, weerstand te bieden tegen de nationaal socialistische pogingen tot het vervangen van een chris telijke opvoeding der jeugd door een zuiver nationaal socialistische. Te Fulda hebben de bisschoppen den tekst vastgesteld van twee verklaringen, die plechtig van den kansel zullen worden voorgelezen. In de eerste verklaring wordt voor de roomsch- katholieke ouders op grond van het con cordaat het recht opgeëischt hun kinderen volgens den roomschen godsdienst op te voeden in de tweede wordt voor de katho lieke Dui'tschers vrijheid van geweten ge vraagd. Bovendien zal bij de hoogmis op Zon- en Feestdagen het volgende gebed worden uit gesproken: „Goddelijke Verlosser, wij bidden tot U, want men dreigt een school in te stellen, die de kinderen van U verwijdert en hun zieleheil in gevaar brengt. Sta niet toe, dat onze kinderen van U worden ge scheiden en geef den christelijken ouders de kracht om de katholieke school te ver dedigen." De vorm van dit gebed en de kracht der beide verklaringen, waarin voor het eerst sedert vier jaar de nationaal-socialistische gezagdragers „tegenstanders" worden ge noemd, toonen aan, dat het reeds in ver borgen bestaande conflict tusschen staat eu. roomsch-katholieke kerk dreigt te ver scherpen en te ontaarden in een ware „Kulturkampf". Examens. Voor het doctoraal examen voor de ge neeskunde slaagde te Amsterdam de heer G. H. Beuningh, vroeger te Groede aan de Leidsche Universiteit slaagde voor hetzelfde examen de heer IJ. S. Bebet te Goes. GEEN DUITSCHE WAARBORGEN VOOR BELGIË. De Berlijnsche correspondent van de Na tion Beige publiceert het volgende démenti ten aanzien van de geruchten, volgens wel ke Hitier België Duitsche waarborgen zou aanbieden gelijk aan die, welke door Frankrijk en Engeland gegeven zijn „Het ministerie van propaganda, waar toe wij ons gewend hebben, spreekt formeel alle in de buitenlandsche pers gepubliceer de berichten tegen, volgens welke Hitier zou hebben aangeboden of zou aanbieden met België een niet-aanvalspact te sluiten, waarin al of niet voorzien zou worden in een Duitsche interventie ten gunste var. België in geval België zou worden aange vallen. Geen enkel voorstel van welken aard ook is gedaan of zal gedaan worden aan België of aan eenige andere natie. De Duitsche regeering herinnert er aan, dat Hitler in zijn redevoering van 7 Maart zijn wil uitgesproken heeft de grenzen van alle aangrenzende staten te eerbiedigen. Hier aan wordt toegevoegd, dat er geen sprake is van een verder gaan dan deze uit spraak". HET EINDE DER ROMANTISCHE HUWELIJKEN. De smidse van Gretna Green wordt gesloten. De smidse van het Schotsche stadje Gretna Green waarin van oudsher zonder verdere formaliteiten huwelijken konden worden gesloten, zal binnenkort gesloten moeten worden. Gisteren heeft namelijk de commissie, die einde 1935 werd ingesteld tot onderzoek van het vraagstuk der on regelmatige echtverbintenissen, haar ver slag bekend gemaakt. Daarin wordt voorgesteld een einde te maken aan deze soort van huwelijkssluitin gen. Tevens bevat het verslag het voorstel, dat naast de kerk van Schotland ook eeni ge andere kerken het recht van huwelijks sluiting zouden krijgen. DE ITALIAANSCHE KRIJGS VERRICHTINGEN IN ABESSINIË. De krijgsverrichtingen in het merenge bied tegen de overblijfselen van de troepen van Ras Desta en Gabre Mariam, die per soonlijk door Graziani geleid worden, zijn met volledig succes bekroond. Met hulp van de luchtmacht werden alle gestelde doelen bereikt. Tot dusverre zijn 1800 geweren, 10 machinegeweren, een ka non, een groote hoeveelheid munitie en ver scheidene duizenden stuks vee buitge maakt. Ras Desta is door een actie op groote schaal onder leiding van Graziani op de vlucht gedreven. Toen Ras Desta zich op 18 Januari nog niet had overgegeven, gin gen de Italianen over tot den aanval op de Abessijnsche schuilplaatsen. Op 20 Ja nuari bezetten zij Chevene. Ras Desta had slechts tijd om te vluchten, waarbij hij vrouwen en kinderen in handen der Ita lianen achterliet. Op het oogenblik wordt Ras Desta achtervolgd. HET JAPANSCHE KABINET AFGETREDEN. Groote opwinding in militaire kringen. Minister-president Hirota heeft den kei zer het ontslag van het kabinet aangebo den. Het kabinet is afgetreden wegens de on verzettelijke houding van den Minister van Oorlog. Toegeven zou den leden van het kabinet hebben verhinderd tot een overeenkomst te komen ten aanzien van de tegenover den landdag te volgen weg. Het aftreden van de regeering werd hier door onvermijdelijk. De militaire autoriteiten hebben vanoch tend langdurig beraadslaagd onder voorzit- i terschap van Terautsji om den toestand te bestudeeren en him houding te bepalen. In legerkringen heerscht groote opwin ding, evenals in de parlementaire kringen. Het Duitsche nieuwsbureau meldt uit Tokio, dat de Minister van Marine, Na» gano vanochtend de leiders der politieks partijen heeft opgezocht om onderhande lingen te voeren over een compromis. Het verluidt, dat hij de verzekering heeft ontvangen, dat geen principieéle oppositie bestaat tegen de regeering. Naar later bekend werd, zou Nagano zich, na een bespreking met de vier partij ministers naar Minister Terautsji hebben begeven om hem alsnog te bewegen zijn eisch aangaande de ontbinding van den landdag in te trekken. NA DE BOMAANSLAGEN TE LISSABON. Gisteren is den geheelen nacht in Lissa bon gesurveilleerd. Verschillende politiepatrouilles doorkrui sen de stadswijken. De stad vertoont een volstrekt normaal uiterlijk. Het blad Seculo meldt, dat men 'op een der gearresteerden een document gevonden heeft, dat het bewijs levert, dat hrj in dienst stond van de Marxistische Spaansche re geering. Madrileensche verdedigingsraad bijeen. De Madrileensche gedelegeerde raad van verdediging is gistermorgen onder voor zitterschap van generaal Miaja bijeengeko men. De besprekingen hadden vooral be trekking op het vraagstuk van de navitail- leering, die op het oogenblik de meeste zorg baart. Ter oplossing werd besloten o.m. den kooplieden te veroorloven voor raden in te slaan buiten Madrid zonder de controle aan de poorten der stad te behoe ven passeeren. De verdedigingsraad van Madrid deelde gistermiddag mede, dat r.e opstandelingen een tegenaanval hebben gedaan op de stel lingen, welke Donderdag op hen werden veroverd in den sector van het Westerpark. Zij werden door mitrailleurvuur terugge dreven. Gisternacht wierp de luchtmacht der opstandelingen bommen op de omgeving- van Madrid, zonder evenwel veel schade aan te richten. Ook het front in An- dalusië en de omgeving van Malaga werden gebombardeerd, eveneens zonder resultaat. De aanleg van verdedigingswerken bij Ma laga wordt haastig voortgezet. In het communiqué van den verdedigings raad van gisteren wordt o.a. verklaard, dat aan 't centrale front de bedrijvigheid ge ring is geweest. De regeeringstroepen, die in de sectoren van Guadalajara, Aranjuez en ten Zuiden van de Taag opereeren, heb ben verkenningen uitgevoerd. Aan het front van Madrid zijn de stellin gen der regeeringstroepen in den sector van het Westerpark aanzienlijk verbeterd, doordat zij in de vroege ochtenduren een eindweegs hebben kunnen oprukken. In den loop van den middag hebben de regee ringstroepen het gebouw van de Vicente Blasco Ibanez school bezet, dat rechts van de Madrileensche abattoirs is gelegen. Zij namen tevens bezit van verschillende aan grenzende woonhuizen. Het bombardement van Ceuta. Volgens te Tang-er ontvangen berichten zou het bombardement door het regeerings- vliegtuig in Ceuta 50 slachtoffers hebben gemaakt. Er zouden 38 dooden zijn geval len, onder wie verscheidene vrouwen en kinderen. Als weerwraakmaatregel zouden talrijke politieke gevangenen gefusilleerd zijn. Twee bommen zouden tot ontploffing zijn gekomen in de nabijheid van het stoom schip „MogTe Belaska", waarop zich pel grims voor Mekka zouden gaan inschepen. De bommen ontploften op het oogenblik waarop de khalief, ae sultan van Tetouan en zijn gevolg 'n bezoek aan boord zouden brengen. Onder de op de kade bijeenstaande belangstellenden vielen verscheidene slachtoffers. In verband hiermede is Don derdag een groote betooging van de bevol king van Tetouan georganiseerd om te protesteeren tegen het bombardement en uiting te geven aan de gevoelens van aan hankelijkheid jegens den khalief, die onge deerd is gebleven. Auto op onbe waakten overweg door trein g e g r e- p e n. Gistermorgen is op een onbewaak- ten overweg te Anna Pauwlona een luxe auto door een trein die uit de richting Den Helder kwam. gegrepen. De bestuurder van den auto werd op slag gedood. Poging tot inbraak. Gisteravond bemerkte een waker, dat een deurraampje van een woning in de Diepen- brockstraat te Amsterdam uitgebroken was. Hij waarschuwde de politie. Het bleek dat ook het keukenraam was uitgesneden. De dief had echter geen kans gezien de keukendeur te forceeren, zoodat hij onver- richterzake weer vertrokken is. De bewo ners waren uitstedig. Juweelendiefstal te Groningen. In den afgeloopen nacht hoorden voorbijgangers in de Heere straat te Groningen gerinkel van glas. Bij onderzoek bleek, dat in een juwelierszaak een ruit was ingeslagen, waardoor de siera den voor het grijpen lagen. „Kvvak" naar Indië vertrokken. Vanmorgen half acht is het K.L.M.- vliegtuig „Kwak" van Schiphol vertrokken voo-r de reis naar Indië. Drie passagiers waren aan boord, t.w. een voor Bangkok en twee voor Judphur. Medegenomen is 385 kg. briefpost, 27 kg." pakketpost en 143 kg. vracht. Voor onderweg- zijn er nog acht passa giers, resp. voor RomeKarachi, Rome Bagdad, AtheneCalcutta, Alexandrie Benoemd tot hulpprediker. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Terneuzen heeft met ingang van 1 Februari tot hulpprediker benoemd de heer B. Dage vos, te Kloetinge. De Kerkstrijd in Duitschland neemt scherper vormen aan. De reis van 3 Duitsche kardinalen en verscheidene bisschoppen naar Rome is on getwijfeld een belangrijke gebeurtenis in de

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 3