griep/ AKKERTJES H«l fggleal» SPORT De hulpbanen liggen thans op de plaats waar het toekomstige statical gebouwd zal worden. Wanneer dus dezen zomer de hooge sporen in dienst gesteld zijn en de lage sporen kunnen worden opgeruimd, eerst dan kan met den bouw van het sta tion Muiderpoort verder voortgang ge maakt worden. Reed': in het begin van de volg-ende maand zal het tegenwoordige sta tion Muiderpoort voorgoed voor het publiek worden gesloten om te worden gesloopt. Ongeveer een jaar geleden werd de eerste van de drie dubbelsporige bascule- bruggen over de Oosterdoksluis in dienst gesteld. Thans wordt met kracht gewerkt aan den onderbouw van de tweede en derde brug. Een centraal rangeer-emplacement. Van het station Muiderpoort in de rich ting Hilversum gaande, ziet de reiziger links van hem een groot plateau van zand opgeworpen, het toekomstige centrale ran- geeremplacement van Amsterdam. Tot nu toe werd op alle stations en overal waar dit overigens mogelijk was een beetje ge rangeerd. Het terrein, waar ruim 1 mil- lioen kubieke meter zand is gestort, komt dezer dagen gereed. In het voorjaar zal men dan beginnen de sporen en de wissels te leggen. Nadat langen tijd het traject tusschen Muiderpoort en Weesperpoort onaangeroerd was gebleven, zal binnenkort ook daar het aspect veranderen. De werken in dat tra ject zullen moeten aansluiten op de door de gemeente Amsterdam aan te leggen werken voer het Amstelstation. Wanneer in de maand Juli het grondwerk, dat de gemeente maakt voor het stationscomplex bij de Berlagebrug, gereed zal zijn, zullen da. spoorwegen terstond beginnen met het hei- en fundeeringswerk. De overbrugging van de drukke Lin- naeusstraat, welke bovendien onder haar wegdek tal van gas-, water- en electrici- teitsleidingen bevat, stelde den ingenieurs bijzondere eischen. Zonder in deze straat te breken zullen de spoorwegen de over brugging tot stand brengen, door naasit den spoorweg, vrij van het bestaande ver keer, aan weerszijden van de straat land- hoofden te bouwen en daarover een dubbel sporige brug van 30 meter spanning te leggen. Behalve deze werken staat ook nog op het programma een verbindingsspoorweg tusschen de lgn naar Utrecht en het ran geer-emplacement Watergraafsmeer. Deze verbindingsspoorweg zal mogelijk maken, dat de goederentreinen uit de richting- Utrecht vrij van de stad en huiten de sta tions om rechtstreeks naar het emplace ment kunnen worden gevoerd. Deze spoorweg zal het Weesperzandpad en den Rijksstraatweg naar Muiden hoog overbruggen met twee groote boogbruggen, zal dan- als hooge baan verder worden ge voerd en met een hooge brug over de spoorbaan naar Hilversum het emplace ment bereiken. Op het oogenblik wordt zand in groote massa's er zijn drie mil- lioen kubieke meter voor dit werk noodig met zandbakken aangevoerd en met De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met: Volgens recept van Apotheker Dumonf Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent zandzuigers in het werk gespoten. Men heeft bij deze spoorwegwerken nog geen groote tegenvallers gehad en ver wacht er ook geen, zoodat naar mensche- lijke berekening Amsterdam in 1940, op den vastgestelden tijd, bevrijd zal zijn van de. knellende banden, welke de spoorwegen de stad aan de Oostzijde hadden aangelegd. VOETBAL: Voorloopig Nederlandsch Elftal Southend United 23. Teleurstellend spel onzer landgenooten. De K.N.V.B. was naar men weet, er niet in geslaagd een tweede klasse prof-club uit Engeland voor het spelen van een oefen wedstrijd tegen het voorloopig Neder landsch elftal naar Rotterdam te krijgen. Men moest genoegen nemen met een ver- eeniging, uitkomend in de derde klasse, Southend United, Tegen het voorloopig Nederlandsch elf- ta" heeft Southend United zich echter een volkomen gelijkwaardigen tegenstander ontpopt en in menig opzicht viel er zelfs nog heel veel te leeren van de Engelschen. Het Nederlandsch elftal, spelend zooals het dezen middag te Rotterdam deed, zal onherroepelijk van Duitschland moeten ver liezen. In alle linies vielen zwakke punten op te merken. In de eerste plaats de achterhielde, waarin helaas na 'n kwartier spelen Weber moest uitvallen. Hij was bij een botsing ge wond, klaagde over pijn in den rug en al hoewel medisch onderzoek uitwees dat er niets gebroken was, van verder spelen moest hij toch afzien. De plaats van Weber werd ingenomen door Wilders. Wij zouden niet willen beweren, dat Caldenhove en Wilders onvoldoende zijn geweest. Maar het opstellen van deze beide backs was er me nigmaal naast. Doelman Van Male kreeg, weinig moeilijk werk te doen. In de middenlinie ontbrak Andcriessen. Op de spilplaats was nu Pauwe opgesteld, met rechts Pelikaan en links Van Heel. Het spel van Pauwe op de spilplaats is absoluut onvoldoende geweest. Pelikaan hebben wij wel eens beter gezien. Hij had een groote fout, nl. het te lang bij zich houden vam den bal. Van Heel was nog de beste van het drietal, al konden wij zijn spel van dezen middag niet bewonderen. Hg deed het kalmpjes aan. Over het geheele elftal lag een loomheid. Wil Nederland te Dusseldorf goed voor den dag komen, dan zal het Nederlandsche elftal een heel wat beter spel te zien moe ten geven dan gistermiddag het geval was. Dr- voorhoede was, wat het binnentrio be treft, al heel zwak. Bakbuys heeft weinig- goede dingen gedaan. Het was net, of hij zicb niet meer inspande dan beslist nood zakelijk was. Naast hem speelde Heetjans e.i Van Spaendonck. Beide spelers zijn har de werkers, doch het fijne, het meesterlijke van een Smit ontbreekt eraan. De beide buitenspelers waren nog de besten van de vijf. Vooral Wels, terwijl Van Nellen aan den anderen kant bet er ook niet slecht heeft afgebracht al kreeg hij minder te doen. Zoo is de eindindruk van dit voorloopig Nederlandsch elftal zeer matig te noemen. Na afloop van den wedstrijd vertelde Da vid Jack, de manager van Southend United, een der meest bekende spelers, die ooit En geland heeft opgeleverd, ons, dat het spel van de Nederlanders hem zeer was meege vallen. Technisch hebben zij allen, aldus Jack, de noodige capaciteiten, doch met die tactiek ben ik het niet eens. Wat den wedstrijd zelf betreft, Wels pro fiteerde na 3 4 minuten van een fout van den Engelschen rcchts-back (10). Na een half uur spelen vergrootte Van Spaen donck den voorsprong. Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft was Southend United beter op dreef, men speelde enthousiaster, 2 doelpunten moesten worden geannuleerd wegens buitenspel. Na 20 minuten gaf Jack een prachtig staaltje van technisch kunnen te zien, toen hij, met den rug naar het doel staand, zich plotseling omdraaiend een schot lo3te dat doel trof (21). Uit eer: doelworsteling werd de gelijkmaker gebo ren en een minuut later scoorde de rechts buiten het derde doelpunt. Met een 32 overwinning voor de Engel schen kwam het einde van dezen oefenwed strijd. Ongeveer 10.000 toeschouwers woon den de ontmoeting op het Sparta-terrein bij. Het Nederlandsche elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op 31 Januari a.s. te Dusseldorf tegen Duitsch land zal spelen, is als volgt samengesteld DoelHalle (Go Ahead). Achter Weber (A.G.O.V.V.) en Calden hove (D.W.S.). Midden B. Pauwe (Feijenoord), Ande- riessen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord) aanvoerder. De aanvoerder van het Ned. elftal. VoorWels (Unitas), Van Spaendonck (Neptunus), Bakhuijs (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.). Als reserves zijn aangewezen Van Male (Feijenoord), Wilders (Blauw Wit), Pelli- kaan (Longa) en Heetjans (P.E.C.) In den oefenwedstrijd, welke gistermid dag te Rotterdam tegen Southend United is gespeeld, moest Weber wegens een blessure den strijd staken. Bij nader onderzoek in een der Rotterdamsche ziekenhuizen heb ben röntgenstralen uitgewezen, dat deze verwonding in het geheel niet van ernstigen aard is. zoodat Weber binnen eenige dagen weer geheel fit zal zijn. Ook Smit en Halle zijn van hun ongesteldheid hersteld. De competitie van a.s. Zondag. Het competitie-program is aanstaanden Zondag volledig. De belangrijkste ontmoe ting in de tweede klasse A is die in Breda tusschen Hero en Middelburg. De Middel burgers gaan in Breda probeeren revanche te nemen voor de 12 nederlaag, die ze thuis tegen Hero moesten slikken. Weet Middelburg in deze ontmoeting te zegevie ren, dan kan het afdeelingskampioenschap haai' bijna niet meer ontgaan. De twee dar nog resteerende thuiswedstrijden tegen Zeelandia en Breda moeten onder normale omstandigheden overwinningen voor Mid delburg opleveren, waarmede het kam pioenschap voor de Middelburgers een feit zou zijn. Tot op heden verspeelde Hero 6, Middelburg 7 winstpunten. Wij zijn be nieuwd hoe Middelburg zich in Breda zal houden en hopen op een gunstig resultaat. Als derde ligt Breda, dat 8 verliespunten noteert, op de loer, wachtende op een struikeling harer concurrenten. Breda is nog geenszins kansloos en deze club zal a.s Zondag, wanneer zij een thuiswedstrijd tegen Terneuzen speelt, alles in het werk stellen om te winnen. In Terneuzen won Breda met 31 ook ditmaal heeft Breda de beste kansen. Vlissingen komt in een uitwedstrijd te gen Zeelandia in het veld. Zeelandia heeft er alle belang bij dezen wedstrijd te win nen, daar zij met 9 winstpunten nog steeds voor de laatste plaats in aanmerking komt. Hetzelfde geldt echter voor de rood-witten, die weliswaar 11 winstpunten noteeren, maar voor wie alle gevaar nog niet is ge weken. Weten de rood-witten a.s. Zondag te winnen, dan kan hun niet veel meer ge beuren en zou het al heel raar moeten loo- pen, willen ze nog in gevaar komen. Na het succes van Zondag jl. in Terneu zen hebben wij goede hoop, dat Vlissingen op de twee winstpunten beslag legt. De vorige ontmoeting tegen Zeelandia werd met 70 gewonnen. De Zeeuwen spelen a.s. Zondag hun laatsten uitwedstrijd en wel tegen Goes. Ook voor hen staat er veel op het spel, vooral omdat het gaat tegen een club, die slechts één winstpunt op onze stadgenooten achter staat en die één der candidaten is voor de laatste plaats. De Zeeuwen zullen zich niet blind staren op de 4 thuiswedstrij den, die ze r.og voor den boeg hebben en waarin ongetwijfeld ook nog winstpunten zitten. Gezien de fraaie successen, die onze stadgenooten de laatste weken boekten, is eenig optimisme omtrent den uitslag van a.s. Zondag gerechtvaardigd. Op het Zeeu wen-terrein eindigde de ontmoeting tegen Goes in een gelijk spel (00). R.B.C. krijgt T.S.C. op bezoek. Ook voor de Roosendalers is elk winstpuntje goud waard. Of zij echter a.s. Zondag tegen T.S.C. opgewassen zullen zijn, is een open vraag. In Oosterhout verloren de Roosen- dalers met 50. Indien het weer en daardoor de terreinen het toelaten wordt Zondag in de derde klasse A een volledig program afgewerkt. Het is Zondag een zeer belangrijke voet baldag daar de kampioen, Mn dit geval Axel, definitief bekend kan worden. De Axelaars treden nl. in eigen huis tegen Breskens in het veld. Laatstgenoemde club verrichtte Zondag 1.1, de verdienstelijke prestatie in Hulst de club van dien naam met 41 te kloppen, waardoor Breskens in puntenaantal als tweede na Axel komt. De oranjehemden weten bij ondervinding dat Breskens het juist tegen hen tot een groo- ten vorm kan brengen. Al komt Breskens de laatste wedstrijden vervaarlijk opzetten, wi; gelooven niet dat Axel zijn supporters nog langer op het kampioenschap zal laten wachten, temeer daar reeds een gelijk, spel voldoende zou zijn om aan de promotie wedstrijden te mogen deelnemen. Biervliet speelde het Zondag tegen aller verwachting klaar, IJzendijke in eigen huis te verslaan. Hierdoor is Biervliet in punten aantal gelijk gekomen met IJzendijke en maakt eerstgenoemde club nog een goede kans op de laatste plaats te ontloopen. De Biervlietenaars krijgen Zondag Sluiskil op bezoek en wij achten de thuisclub lang niet kansloos. Hoofdplaat, dat thans na Axel de minste verliespunten heeft, ontvangt Hulst en gezien de slechte verrichtingen der Oost-Zeeuwsch-Vlamingen slaan wij de kansen der thuisclub veel hooger aan en wii denken een royale Hoofdplaat-overwin ning als resultaat. De wedstrijd Terneuzen liOostburg is reeds dikwijls vastgesteld. Hopelijk vindt hij Zondag eens doorgang. Het zou voor Oostburg een verademing zijr het puntenaantal met twee te verhoo- gei. daar er zoo langzamerhand heel weinig moet gebeuren om deze West-Zeeuwsch- Vlaamsche ploeg op de laatste plaats te brengen. Hun voorsprong bedraagt momen teel slechts 1 puntje op IJzendijke en Bier vliet. Met Terneuzen II is het niet veel beter. Ook deze ploeg zou de puntjes best kunnen gebruiken. Het terreinvoerdeel kan de gastheeren de overwinning' bezorgen. IJzendijke heeft Zondag vrij af. De Eiland-Boys spelen in. de derde klasse B a.s. Zondag een thuiswedstrijd tegen de Zeeuwsche Boys. Alle factoren zijn aanwe zig, dat het er a.s. Zondag op het Boys terrein spannen zal. Er komt een club op bezoek, die een goede plaats op de rang lijst inneemt en waartegen de strijd in Goes onbeslist bleef (22). Ditmaal zullen de Eiland-Boys een poging ondernemen den strijd in hun voordeel te beëindigen, vooral nu er een kans is op de tweede plaats dei' ranglijst. E.M.M. speelt een uitwedstrijd tegen de Middelburg-reserves. Op eigen terrein ver loor E.M.M. van Middelburg met 3—1, Ook nu moeten wij het op een overwinning voor d3 Middelburg-reserves houden. De Vlissingen-reserves worden in Zierik- zee voor een lastig probleem geplaatst. Zierikzee is er den laatsten tijd goed in en de rood-witten dienen op te passen in Zierikzee niet geklopt te worden. Op het Vlissingen-terrein bleven de re serves met 32 de baas over Zierikzee. Burgh zal thuis met het zwakke Hans- weert wel raad weten. In Hansweert won Burgh met 31. R.C.S., Zeelandia II en de GoesscheBoys hebben cómpetitierust. INSIDER. SCHAKEN Competitie Zeeuwsche Schaakbond. Woensdag 20 Januari speelde de Arbei ders Schaakgroep Vlissingen haar 3en wed strijd voor de competitie van den Zeeuw- schen Schaakbond, ditmaal in Hotel „Cen tral" te Goes tegen de schaakclub van dien naam. Een gelijk spel werd behaald. GoesA.S.G. Vlissingen VermetMesker 10 OliemansVan Oorschot Vz SinkeBak 01 De RegtMommaas f2Vz DoosjesDe Vos Burchart 01 SchippersDe Kok 10 HamelynckVan der Valk 01 MolhoekHolster 10 4—4- Het tournooi te Stockholm. Gisteren werd de vijfde ronde van het internationale schaaktournooi te Stockholm gespeeld. De uitslagen luidden FineHolm 10 DanielssonCollet 10 LundinStolz /2y2 de partijen tusschen Landau en Bergkvist en Stahl- berg en Sundberg werden afgebroken. Na de vijfde ronde was de stand als volgt Fine 4/2 punt Stahlberg 3 p. met 1 af gebroken partijStoltz 3 p. Danielsson 2/2 p. en 1 afgebroken partij Lundin 2% p. Bergkvist 2 p. en 1 afgebroken partij Sundberg 2 p. en 1 afgebroken partij Landau 1 p. en twee afgebroken partijen Holm 1 p. Collet Vz punt. WIELRENNEN: Zestien koppels voor de Antwerpsche zesdaagsche. Voor de zesdaagsche te Antwerpen, die van 5 tot 11 Februari a.s. wordt verreden, zijn de volgende zestien koppels gecontrac teerd SchoenPellenaars, Guerradi Paco, IgnatDiot, WalthourCrossley, Piet van KempenGuimbretière, PijnenburgSlaats, Van HoutWilly Vroomen, Van Schijndel Van den Broek, WalsRonsse, Aerts Buysse, DekuysscherBilliet, Charlier Depauw, KaersHaesendonckx, Loncke Deneef, HuybrechtsVerdyck, Verreycken Meerschaert en DeryckHuys. Het Japansche organisatiecomité voor de Olympische spelen te Tokio. Te Tokio is voor de eerste maal het Japansche organisatiecomité voor de Olym- FEUILLETON Een xointersportroman van Peter Krayenbühl. 27) Je bent een beetje uit je gewone doen, Dieter. Er is iets niet heelemaal in orde met je, neem me niet kwalijk zegt Grace eindelijk, als zij voor een korte steile hel ling stil houden. Aan die redenen, die je daar zooeven noemde, geloof je natuurlijk zelf niet. Kom er toch eerlijk voor uit, dat je jaloersch bent I Ach, Grace, zegt Dieter, als zij de helling gepasseerd zijn, je hebt natuur lek gelijk, dat wil ik wel toegeven, maar je moet me toch goed begrijpen. Ik ben dit gat hier komen binnenvallen zonder eenige hoop op de toekomst en toen had ik het geluk jou te vinden, Grace. Van het begin af is er al van alles tusschen gekomen, tegenwerking van de zijde van je moeder, afgunst van anderen en weet ik wat nog meerTot overmaat van ramp komt er dan nog een vreemdeling uit de lucht val len, die bovendien incognito wil blijven en zich door jou laat verzorgenWat denk je, Grace, dat ik dat alles maar zoo rustig kan aanzien Het is tenslotte maar een kwestie van discipline van het gevoel, Dieter. Daarop is het verstand gebaseerd en daarom wordt het me nu ook duidelijk gevoel en verstand liggen bij jou te ver uit elkaar, Dieter. Beloof me ervoor te zullen zorgen, dat dat verandert Heeft dat dan nog eenig nut, denk je, Grace? Is er dan geen reden cm jaloersch te zijn? Niet de minste reden, Dieter Maar nu ook geen woord meer daarover. Dank je, Grace. Weet je, wat ik eigenlijk graag zou willen zijn Nou? Je broer, Grace, dat zou alles toch heel wat eenvoudiger maken. Ongetwijfeld, eenvoudiger en daardoor ook gemakkelijker. Maar tevens, zonder eenige toekomst Dat is waar, Grace, maar ik voel me nu eenmaal zoo hopeloos de mindere Dat komt, omdat je niet zeker bent van jezelf, Dieter. Maar dat gaat voorbij... ah» je eerst rnaar eens een goed gefundeer de, voldoening schenkende werkkring hebt. Weet je, wat jou ontbreekt? De stevige lijst van een sociale positie Ik zie op bet oogenblik werkelijk geen kans om me die te verschaffen. Wat dat betreft, heb ik alle hoop allang opgege ven Er valt ook niets te hopen. Alles, zelfs het kleinste, moeten we ons zelf scheppenDat is ons lot, Dieter, maar per saldo ook onze kans. De wereld wil zich vernieuwen en het nieuwe komt steeds voort uit het niets Je spreekt, zooals ik het voel, Grace. Misschien, omdat ik van jou uit denk Ja, dat is nu juist zoo eigenaardig. Jij zegt telkens, wat ik weliswaar zie, maar lang niet zoo snel onder woorden kan bren gen als jij Dat komtomdat ik je lief heb, domme Dieterzegt Grace onwillig en bijna boos, terwijl ze hem met haar skistok een por in de zijde geeft. Au, dat doet pijn...... Dat mc-et ook. Eigelijk heb ik groote lust om je een pak slaag te geven Waarom? Omdat je het verdiend hebtDoor dat gezwets zijn we heelemaal uit de koers geraakt Waarachtig Grace, je hebt gelijk. Daar achter ons ligt de Lange Finger en het begint al te schemeren Bovendien krijgen we over een paar minuten een flink pak sneeuw Uit met praten, Grace, handelen We moeten als de weerlicht terug. Ik ga voor Dieter maakt rechtsomkeert en zet er een stevig tempo in. Lange afstand is zijn specialiteit, maar Grace houdt hem dapper bij en weet zich keurig aan te passen. Reeds na enkele minuten echter komt het eerste oponthoud. Wat is dè,t dan? Daar zit toch iemand? En nu gaat hij er zelfs bij lig gen Dieter wijst met zijn stok naar het wes ten, waar de Lange Finger in een lagen heuvel uitloopt. Hier word ik nog eens ziekenver pleegster. Vooruit, Dieter, laten we gauw gaan zien, wie dat is Zij leggen er nog een schepje bij op en hebben de enkele honderden meters welke hen van de eenzame figuur in de sneeuw scheiden, in den kortst mogelijken tijd achter zich. Pas op, Grace, ik geloof, dat jij je beter wat op den achtergrond kunt hou den. Dat is geen schouwspel voor dames... Dien kennen we toch Hoe komt die in 's hemelsnaam hier? Ik ken hem maar al te goed, mom pelt Dieter, terwijl hij zich over den man, die languit in de sneeuw ligt, heen buigt. Hé daar, opstaan, drenken sneeuw beer schreeuwt hij den totaal beschonken dr. Muschle want niemand anders dan deze is het in het oor. Maar dr. Muschle maakt slechts een slappe, afwerende bewe ging met de hand zonder verder een vin te verroeren. Dieter knielt naast hem neer, schept zijn beide handen vol sneeuw en zegt woedend: Jou zullen we eens even inwrijven, vriend Het volgende oogenblik voegt hij de daad bij het woord. Dr. Muschle tracht zich te gen de operatie te verzetten, maar hij brengt het niet verder dan een paar matte bewegingen. Overwin je afkeer, Grace en pak eens even mee aan. We zullen hem op z'n voe ten zetten Zij doen dat zoo energiek, dat zg den armzaligen griffier bijna de armen uit het lid trekken. De pijn brengt hem wat tot zichzelf, hij doet een zwakke poging cm te schelden, maar het blijft bij een onver staanbaar gemompel. Het kost hun heel wat moeite, den weliswaar niet grooten, maar vrij gezetten man overeind te hou den. Kijk, Grace, daar ligt nog de cognac- flesch, die hg moet hebben leeg gedron kenNaar St. Valentin sleep ik dat vrachtje niet Antonswil is dichter bij. Eigenlijk is het dwaasheid iemand die niet meer wil, te dwingen Denk je dan, dat hij opzettelijk Natuurlijk Of hij de gevolgen van zijn daad overzien heeft is een tweede. Ver moedelijk is het niet eens tot hem doorge drongen, dat hg hier groote kans liep om te bevriezen. Zijn bedoeling is waarschgn- Igk slechts geweest om z'n zinnen te ver zetten. Hij is nu eenmaal een zwakkeling, die alle mogelijke middelen aangrijpt om over z'n vermeend verdriet heen te komen. Hij staat nu tenminste weer over eindmaar hoe brengen we hem er toe zijn beenen te gebruiken? Door een flink pak slaagNee, v/acht even, ik weet wat betersdr. Muschle Dieter brengt zgn handen als een luid spreker dicht bij het oor van den, nog half bewusteloozen en op zgn beenen zwaaien- den jurist en schreeuwt Compliment van juffrouw Brigitte, dr. Muschle en ze laat vragen of u direct in het Grand Hotel wil komen. Maar gauw, juffrouw Brigitte wacht op u Dr. Muschle tracht zijn zware oogleden wat op te heffen en grinnikt ongeloovig. Waar? In het Grand Hotelhik in hetGrand HotelIs ze hikdan al terug?hik. Dieter bekruipt de lust dit menschelijk wrak aan zichzelf over te laten. Grace be kijkt den beschonken man bijna weten schappelijk koel, zonder eenigen afkeer. Ja, meneer Muschle, brult Dieter op nieuw in diens oor, ze is al terug. Maar u mag wel opschieten, want ze wacht al een heele poos op u Toehikhelpt u mehik eens een handjeIk wilhik alles betalen, smeekt Muschle klagend en inderdaad maakt hij nu aanstalten om zich op weg te begeven. De zonderlinge karavaan heeft zich echter nauwelijks in beweging gezet, als een hevige sneeuwbui losbreekt. Muschle komt weliswaar geleidelijk wat meer bij zijn positieven, maar het is voor Dieter en Grace toch een heel karwei den hevig slingerenden man tot doorloopen te bewegen. Dieter ziet zich herhaaldelijk ge noodzaakt tot agressief optreden, want steeds weer blijft de beschonkene staan in een hardnekkige poging zijn helpers aan het verstand te brengen, dat hij niet dron ken is, doch alleen maar wanhopig, omdat de wereld zoo slecht is (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6