ISIÉt ASPIRIN k NOOTJES fcöü De drie Welsh-nationalistische profes toren, die in September brand hebben ge sticht op het Engelsche militaire vliegveld nabg Pwllheli, teneinde tegen den bouw hiervan te protesteeren, zijn veroordeeld tot negen .maanden gevangenisstraf. V Bg een ontploffing in een kaasfabriek te Wels (opper-Oostenrijk) zijn vijf personen gedood en verscheidene gewond, terwijl voorts aanzienlijke materieele schade werd aangericht. S V Alle 70 gevangenen, die tijdens de mui terij van Zondagavond uit de gevangenis te Guelph (Ontarioi) waren ontvlucht, zijn weer gegrepen. m Op plechtige wijze is de inlgving van de gebieden der Alauiten en Drusen in Syrië, die tot nu toe een zekere autonomie genoten hij Syrië afgekondigd. Tegelijkertijd werden gouverneurs van de regeering te Damascus voor deze gebieden benoemd. goro VII bezocht Dinsdag met zijn dochter in het Victoria Hotel te Amsterdam de ten toonstelling van schilderijen van Jan Poor tenaar, georganiseerd door de vereeniging „Oost en West", Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen om te bunkeren Noorsch motorschip „Kristianaf jord" van Antwer pen Nederlandsch motorschip „Demo eraat" van GentGrieksch s.s. „Okeanis" van Roemenië Grieksch s.s. „Eleni" van CalaisEngelsch s.s. „Gragganhill" van Dieppe Vertrokken Nederlandsch m.s. „Demo craat" naar Exeter „Brinda" naar New- haven„Quovadis" naar Shoreham „Eban" naar Poole„Mercurius" naar Londen „Kristianaf jord" naar Duinker ken „Okeanis" naar Gothenburg „Eleni" naar Gdynia. MIDDELBURG Beëediging. Ter burgerlijke zitting van de Rechtbank te Middelburg is de heer mr. J. W. Jo- sephus Jitta, afkomstig uit 's-Hage, be- eedigd als klerk ter Grieffie van de Recht bank te Middelburg". Chr. Landarbeiders op Walcheren. Het district Walcheren van den Ned. Chr. Landarbeidersbond hield Maandag avond zijn jaarvergadering te Middelburg onder leiding van den heer P. Vreeke te Souburg. Uit de jaarverslagen bleek, dat het le dental der 18 afdeelingen in totaal station- nair bleef 450). Het aantal collectieve contracten vermeerderde weer. In 12 plaat sen is nu een C.A.O. Het boekjaar sloot met een batig saldo van 81. Tal van vragen over werkloozenzorg enz. werden gesteld en door den hoofdbestuur der, den heer Vingerling uit Goes, beant woord. OOST- EN WEST-SOUBURG Verplaatsing Rijksveldwachter. Met ingang van 1 Februari a.s. wordt de Rijksveldwachter brig. tit. A. Vos, te Oost en West Souburg, verplaatst naar Klaas waal met benoeming tot Rijksveldwachter brigadier, RITTHEM Wijziging in de a.s. huwelijksfeesten. In de regeling der a.s. feestviering is eenige verandering gekomen. Des Vrijdags wordt in de school de film van de verlo ving en van het huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard vertoond. Alleen zij. die een kaart hebben, krijgen toegang. De volksspelen zullen 's Zaterdags in den namiddag worden gehouden, opgeluis terd door de muziek. Des avonds is er muziekuitvoering en een lichtoptocht. GOES Het Kamerlid de heer J. J. C. van Dijk beantwoordt vragen. Dinsdagmiddag hield de centrale Goes van A.R. Kiesvereenigingen een praatmid dag, waarvoor veel belangstelling was. De heer J. J. C. van Dijk, lid der Tweede Ka nier, was overgekomen om de verschillende vooraf schriftelijk gestelde en mondeling ter vergadering gedane vragen, te beant woorden. De heer Van Dijk vond o.a. gele genheid er met klem op te wijzen diat het tog de a.s. verkiezingen boven alles zal gaan om de beginselen. Die moeten dan ook uitgedragen worden. De tegenstelling Colgn—Schouten die men ten opzichte van de aamenwerking met de vrijzinnige par tijen heeft gesteld, is niet juist. Beiden streven in de eerste plaats naar samenwer king van hen die steunen op de Christelijke belijdenis. In den breede ging spr. na de gebeurtenissen op monetair gebied die heb ben plaats gehad en de gevolgen van de depreciatie van den gulden voor ons volks leven. Ook de werkloosheidsbestrijding en het vraagstuk der jeugdwerkloosheid wer den breedvoerig besproken. Eveneens het defensievraagstuk. Ook spr. meende dat wij ons voor de weermacht groote offers zullen moeten getroosten. Verder merkte spr. o.a. op dat de A.R. partij in haar ma nifest zich uitspreekt voor bedrijfsorgani satie. Daarbij moet evenwel erkend worden, dat nog niet allen meewerken aan de col- helpt snel en zeker Let op oranje band en Bayerkruis buisjes van 20 tabl. - 70 cent zakjes van 2 tabl. - 10 cent lectieve contracten. Hier werken volgens spr. nog resten van het economisch libera lisme na. Verschillende vragen o-ver den landbouw steun vonden ook beantwoording. In dit verband keurde spr. het af dat landbou wers zich door coöperatief optreden gaan bewegen op het terrein van den midden stand. ZIERIKZEE ln vrijheid gesteld. Zekere J. B., 23 jaar, werkman te Zie- rikzee, die eenige dagen geleden ter be schikking van de Justitie te Middelburg werd gesteld als verdacht van poging tot diefstal met braak, is thans wederom in vrijheid gesteld. Aanbesteding. Namens Ged. Staten van Zeeland heeft de hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat Woensdagmorgen te Middel burg aanbesteed het verbeteren van den weg KoewachtSint Jansteen ged. no. 25b van het Provinciaal wegenplan, wegvak Drie Hoefijzers, in de gemeente Koewacht. Inschrijvers waren: W. de Bokx te Hoek en H. P. Kerkhaert, te Westdorpe, 10.700 L. J. Dekker, Veere, 9999.99 L. Tim- mers, Dordrecht, 9900 P. de Regt, Kloe- tinge, 9800 J. Wisse, Axel, 9571 Jos. de Maagd, Hontenisse, 9221 A. M. Kui per, Middelburg, 8900 P. Dees, Neuzen, 8894N.V. Koning's wegenbouw, Oss, 8887L. van Boven, Ellewoutsdgk, 8880 A. Warrens, Ossenisse, 8520 firma gebr. v. d. Poel, Lamswaarde en Neuzen, 8505 Th. Cambier, Breskens, 8435 L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoondijke, 8360 P. F. de Waal, Kuitaert, 7580 A. L. en A. J. Blommaert, Hulst, 7490 P. F. Voet, Hontenisse, 7480 W. J. de Bruin, Neu zen, 7208 J. H. v. d. Ven, Vlissingen, 6989 M. Andriesse, Scherpenisse en A. v. d. Werf, St. Maartensdijk, 6975. Jaarvergadering Zeeuwsche Zangersbond. Dezer dagen is te Goes de jaarvergade ring gehouden van den Zeeuwschen Zan gersbond „Zang Veredelt". In deze verga dering, waarop alle 19 aangesloten veree- nigingen waren vertegenwoordigd, werd besloten om den kinderzangdag dit jaar op 10 Juli te 's Heer Arendskerke te organi- seeren. Het concours zal 16 Juni te Kapelle gehouden worden. Durft de plaatselijke vereeniging aldaar het niet aan, dan is Vlissingen als plaats aangewezen, waar het concours dan zal plaats vinden voor rekening van de bondskas. Tot juryleden voor dit concours werden gekozen de hee- ren E. Flipse to Rotterdam en H. van Nieuwenhoven te Breda. Een voorstel van de Gemengde Zangvereeniging „D.O.V." uit Vlissingen om twee verplichte nummers op het concours te doen zingen, werd door de vergadering niet aangenomen. Een voorstel van „Cloeting's Gemengd koor" om twee vrije nummers te zingen, werd eveneens verworpen. Thans zal 1 verplicht en 1 vrij nummer gezongen moeten worden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvangsten van den bond 819 bedroegen en de uitgaven 249, al- zoo een batig saldo van 570. De Thoolsche brug. Door het comité van actie voor vrijma king van de Thoolsche brug is een uitvoe rig request verzonden aan den Minister van Waterstaat, waarin wordt gewezen op de onbillijkheid, dat de eilandbewoners wel de verhoogde benzinebelasting moeten betalen om elders tolvrije bruggen te helpen bou wen, maar dat zij zelfs om op of van hun eiland te komen hooge bruggelden moeten betalen. Deze tarieven staan de economische en cultureele ontwikkeling van het eiland in den weg. Met belangstelling wordt de uitslag van het onderhoud met den Minister tegemoet gezien. Kanker in Zeeland. In „De dokter in huis" komt onderstaand artikeltje over „Kanker en bodem" voor De aardstralen-theorie omtrent het veel vuldig voorkomen van kanker op plaatsen, waar onderaardsche waterstroomen zich kruisen, is nog niet bewezen. Toch kan het zijn, dat de bodem in een of ander opzicht met de verbreiding van kanker te doen heeft. In dit opzicht is een nieuwe theorie interessant, nl. dat het voorkomen van kan ker op bepaalde plaatsen op den kleibodem en het drinken van kleihoudend water zou berusten. In dit opzicht zijn uitgebreide statistische onderzoekingen gedaan, die aan het licht brachten, dat in de provincie Zee land met zijn vele kleigronden kanker zeer veel voorkomt, terwijl de provincies Lim burg en Drente met hun minimum aan kleigrond een veel lager kankersterfte heb ben. In verband hiermede wordt tegen het gebruik van aluin bij het koken van erwten en boonen, bij het inmaken van augurken enz. gewaarschuwd, daar deze stof zich ook in klei en kleiwater bevindt. Speciale uitzending van den Phohi voor Amerika uit Oud-V ossemeer. De Phohi zal hedenavond van 21.20 21.39 (A.T.) een speciale voor Amerika bestemde uitzending verzorgen, waarin bij zondere aandacht zal worden geschonken, aan de onderzoekingen, welke den laatsten tijd in ons land hebben plaats gevonden, waarbij vrij sterke aanwijzingen gevonden zijn, dat President Roosevelt's voorouders van Hollandsche afkomst waren. Dit programma, waarin o.a. ook de Amerikaansche gezant, mr. Grenville T. Emmet zijn medewerking zal verleenen, zal uitgezonden worden uit het Zeeuwsche dorp Oud-Vossemeer, waar de voorouders van President Roosevelt gewoond zouden hebben en verspreid worden via de beide Phohi zenders P.H.I. op 25.57 M. en P.C.J. op 31,28 M. Uitgegeven Staatsblad. Gisteren is o.a. uitgegeven het Staats blad No. 2645. Besluit van den 29sten De cember 1936 tot gedeeltelijke vernietiging van het besluit van den Raad van de ge meente Heinkenszand van 29 Juni 1936, tot wijziging van de Algemeene Politiever ordening dier gemeente. Auto op vier menschen ingereden. Eén persoon gedood, één ernstig en twee licht gewond. Gisteravond is een autoverhuurder uit Grauw (Z.-Vl.) te Kieldrecht op een aantal menschen ingereden, waardoor één persoon gedood en drie anderen gewond werden. Een aantal leden van de zangvereeniging „Broedermin" te Kieldrecht (op de Belgi sche grens) bevond zich gisteravond in café „De Vrachtwagen" te Kieldrecht. Toen het gezelschap, dat in. genoemd café feest vierde, wilde vertrekken, passeerde een motortram. Hierna stak een groepje van vier heeren den weg over. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een personen-auto, bestuurd door den 35-jarigen autoverhuurder J. P. uit Grauw. De bestuurder, die verblind was door de lichten van de motortram, reed op het gezelschap in. Alle vier perso nen werden tegen den grond geslingerd. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaat se. Het bleek echter, dat de heer C. Ver- plancken uit Kieldrecht reeds was overle den. De drie overigen waren gewond, waar van de 45-jarige L. Debbauts, eveneens uit Kieldrecht, zeer ernstig. Men vreest voor zgn leven. Daar zich in de buurt geen ziekenhuis bevindt, werden de gewonden naar hun respectieve woningen in Kieldrecht overge bracht. Het stoffelijk overschot van den heer Verplancken, die gehuwd was en va der van drie kinderen, werd naar het lij kenhuis je vervoerd. De auto is in beslag genomen, terwijl de bestuurder werd gear resteerd. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een motorrijtuig/rijwiel een weg be rijden die in eenige richting voor het ver keer met rijwielen of motorrijtuigen is ver boden C. M. te Middelburg, J. B. te Vlis singen en C. v. L. te Middelburg, ieder 1 b. s. 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering het rijbewijs/num- merbewijs vertoonen A. B. H. te Middel burg, 3 b. s. 3 d. h. '3 Avonds rijden met een motorrijtuig zonder de voorgeschreven verlichting N. de K. te Middelburg, 2 b. s. 2 d. h. Als bestuurder van een voertuig niet de bevelen hem door de politie gegeven ten aanzien van öe te volgen richting bij het aanrijden naar de haven dadelijk opvolgen C. K. te Arnemuiden 5 b. a 5 d. h. Met een bespannen voertuig niet de rech terzijde van den weg houdenP. S. te Se- rooskerke 3 b. s. 3 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg M. M. te Vlissingen 10 b. c. 10 d. Ib idem bij tweede herhaling C. J. D. te Vlissingen drie dagen hechtenis. Huwelijksdrama voor de Rechtbank. Garagehouder pleegde aanslag op een vrouw. Zes jaar geëischt. Voor de rechtbank te Amsterdam stond vandaag de 38-jarige garagehouder G. J. T. terecht, verdacht van poging tot moord op mevr. N. R. De dagvaarding legde hem ten laste, dat hij op 22 September j.l. na in rijp beraad en kalm overleg het voornemen te hebben op gevat en het besluit te hebben genomen om Nelly R. opzettelijk van het leven te beroo- ven, ter uitvoering van zijn voornemen, zich heeft begeven naar een perceel in de Euterpestraat te Amsterdam, waar de vrouw zich bevond. Toen hij tot dc woning was toegelaten, trok hij een met scherp geladen automa tisch pistool, richtte het op haar borst en trok twee maal af. De schoten gingen ech ter niet af, daar de slagpen niet diep ge noeg in de patronen sloeg. Subsidiair was poging tot doodslag ten laste gelegd. De aanslag is het gevolg van een huwe lijkstragedie. De vrouw, gehuwd met een makelaar, woonde oorspronkelijk in Enschede. Daar was het echtpaar bevriend met den garagehouder T. en zijn vrouw. De garagehouder vluchtte met de vrouw van den makelaar naar Amsterdam, waar zij samen gingen wonen. Na korten tijd kwam de vrouw van den garagehouder, die een kind van zes weken had, bij hen inwonen. Lang bleef de verhouding tusschen den man en zijn vriendin niet goed. Zij -wilde weer naar haar echtgenoot terug, doch hg wist heer steeds over te halen om te blijven. Tenslotte verliet zij de woning en huurde een kamer in Zuid. De wapendeskundige inspecteur Kruyne verklaarde, dat het pistool schietklaar was, toen verd. het op de -vrouw richtte. Slechts door een toeval ging het schot niet af, daar de slagpen niet ver genoeg doordrong. De vrouw, waarop de aanslag was ge pleegd, kwam hierop voor het hekje. Verd. had haar aldus verklaarde zij herhaaldelijk bedreigd. Getuige was tenslot te alleen gaan wonen en had een kamer ge huurd in de Euterpestraat. Op den dag waarop zij haar kamer betrok, kwam verd. 's avonds op bezoek. Toen hij de kamer binnen was, wierp hij de vróuw op den grond, zette zijn knie op haar borst en trok een revolver. De eerste keer drukte hij het wapen tegen het lichaam en haalde den trekker over. Ook de tweede keer weigerde het pistool. De vrouw riep om hulp en toen kwam verd. tot zich zelf, aldus verklaarde getuige. „Hij was erg zenuwachtig en waarschijn lijk bedoelde hij het niet zoo erg". Pres. Maar wanneer de revolver niet geweigerd had, zou het uw dood zijn ge- geweest. Getuige zette haar verhaal voortVerd. had haar gesmeekt de politie buiten het geval te laten. Hij had het wapen in een kast verstopt en was weggegaan „Ik heb het eerst niet aangegeven, ik had medelijden, maar hij hield niet op. Ik kreeg brieven waarin hij weer dreigementen uitte. Toen heb ik aangifte gedaan". Verd. Ik heb die revolver alleen maar in mijn handen gehad. Het wapen stond op veilig. Ik wilde alleen maar pressie op haar uitoefenen, ik hield van haar en wilde haar noch dooden, noch verwonden. Pres. Het staat vast, dat de patroon, die voorzat door den slagpen geraakt is. De vrouw hield vol, dat verd. twee maal de trekker had overgehaald. „Ik keek er met belangstelling naar, ik was toch immers hoofdpersoon in dit drama. Hij morrelde nog wat aan het wa pen, maar het lukte niet Wel riep hij.: „Dit heb ik speciaal voor je gekocht in Antwerpen, nu ga je er aan." De vrouw van verdachte, als getuige ge hoord, verklaarde dat haar man met haar geld een taxi-onderneming was begonnen. De zaak was echter mis gegaan. Haar man was samen gaan wonen met mevrouw R. Later had zij eveneens haar intrek bij verd. genomen. Requisitoir. De Officier van Justitie, mr. Wassen- bergh, zeide in zijn requisitoir, dat de feiten heel anders zijn dan verd. voorgeeft. Verd. wilde mevr. R. niet met rust laten, en hij was woedend toen zg weer naar haar man terug wilde gaan. Toen zij hem verliet en een kamer in de Euterpestraat huurde, spoorde hij haar op, diende zich aan als haar man en kwam met getrokken revol ver de kamer binnen. Hij werpt haar op den grond en poogt tweemaal op haar te schieten. Het is louter toeval dat de schoten niet afgingen en de vrouw niet is gedood. Deze verdachte aldus de officier maakt op mij een hoogst ongunstigen indruk. Hij is zoowel in zijn verklaringen als in zijn brieven volkomen onwaar. Deze man wilde die vrouw niet loslaten en kon hij haar niet hebben, dan zou nie mand haar .meer hebben. Hij heeft alles ge daan wat een moordenaar doet. Alle voor zorgen waren genomen, zgn plan om haar te dooden stond vast. Ik requireer tegen dezen verdachte we gens poging tot moord een gevangenisstraf van zes jaar. Verdachte en diens vrouw, die in de ge tuigenbank zat, barstten in snikken uit. De verdediger, mr. C. W. van Rhgn uit Hengelo, zeide in zijn pleidooi, dat er z.ï. van poging tot moord geen sprake was. Er is niet bewezen dat de trekker op het bewuste moment is overgegaan. Dat kan eerder of later zijn gebeurd. De aangifte heeft immers pas 14 dagen later plaats ge had. Hij heeft de vrouw slechts bedreigd. Vonnis 3 Februari. Concurrentiestryd tusschen Gooische nachtwakers. Voor het Amsterdamsche Hof stond gis teren terecht de Bussumsche nachtwaker A. K., verdacht van poging tot zware mis handeling. De rechtbank had hem tot vier maanden verooraeeld. Er heerscht in het Gooi de laatste jaren een scherpe concurrentiestrijd tusschen twee nachtveiligheidsdiensten.. Herhaalde lijk kwam het tot conflicten, met het ge volg dat een der partijen voor de recht bank terecht moest staan wegens beleedi- ging, mishandeling of overtreding der po litieverordening. Dezen keer stond de nachtwaker A. K, terecht voor het Hof. Zijn vader was gis termiddag juist door de rechtbank veroor deeld wegens het onbevoegd uitoefenen van een nachtveiligheidsdienst te Huizen. Verdachte bewaakte in den nacht van 5 op 6 Mei 1935 een villa aan den Hilversum- schen weg te Laren. In het holst van den nacht kwam zijn concurrent D. het terrein op. Verd. hitste zijn twee honden tegen hem op, trok een mes en wilde hem een steek toebrengen. De concurrent had zich verdedigd met een stuk ijzer, dat hij op het terrein had gevonden. PresidentIs er geen vergunning noodig van B. en W. om een nachtveiligheids dienst uit te oefenen? 't Was het beste wanneer aan beide partijen de vergunning werd afgenomen. Dan kon er eens wat versch bloed in die affaire gebracht wor den. Wij hebben voor de rechtbank en het Hof al zooveel nachtwakers gezien, die een concurrentiestrijd voeren De verdachte verklaarde in hooger be-» roep te zijn gekomen, omdat hij volkomen onschuldig is. De agent van politie Geurts was dien avond in de buurt. Hij kwam even na D. het terrein van de villa op, dat op dat oogenblik werd bewaakt door verdachte. Er ontstond ruzie en verd. had, aldus ge tuige, een mes getrokken waarmede hij een stekende beweging naar D. maakte. Ge tuige had hem ontwapend en gearresteerd. Verd. ontkende te hebben gestoken. Dat was volgens hem onmogelijk omdat hij in de eene hand een lantaarn en in de andere een hondenlijn had. De concurreerende nachtwaker D. hand haafde zijn lezing. Hij had recht om het materiaal bij de in aanbouw zijnde villa te bewaken. De advocaat-generaal, mr. J. Versteeg, requireerde op juridische gronden vernie tiging van het vonnis van de rechtbank. Daar het afschrift van het sluiten van het vooronderzoek niet aan den verdachte is beteekend, is de officier niet ontvankelijk in zijn vordering. Hoewel tijdroovend, al dus spr., zal tegen verd. een nieuwe dag vaarding moeten worden uitgebracht. De verdediger pleitte vrijspraak. Arrest 2 Februari. Politieke propaganda met luchtballonnetjes. Voor de Arnhemsche rechtbank hebben gistermiddag drie Arnhemmers terecht ge staan wegens beleediging van een bevriend staatshoofd, waarbij op een niet alledaag- sche wijze anti-fascistische propaganda was gemaakt. Men liet nl. bij Westenwind ballonnetjes op, waaraan pamfletten waren bevestigd. Na den aanhef „Seit Hitier in Deutsch- land regiert", kwam o.m. de navolgende passus voor, welke voor Adolf Hitler in zgn hoedanigheid van rijkskanselier en lei der van Duitschland beleedigend is „Zu den über zehntausend von der S.A. und S.S. und Gestapo erschlagenen Menschen kommen die am 30 Juni 1934 von Hitier ermordeten eigenen Kameraden". De verdachte, de 36-jarige opperman Th. L., bekende. Hij had vier tot vijfhonderd van dergelijke ballonnetjes in samenwer king met de medeverdachten S. en B. ge vuld met waterstofgas en deze van het balcon van zijn huis opgelaten. De subst. officier van justitie mr. Graaf van Limburg Stirum, eischte een week gevangenisstraf evenals tegen den 39-jari- gen E. S. te Arnhem. Tegen den 63-jarigen machine-bankwerker E. J. B. uit Arnhem, werd vrijspraak geëischt wegens gebrek aan bewijs. Mr. S. de Jong uit Amsterdam voerde de verdediging en kwam na een uitvoerig plei dooi tot de conclusie, dat in al deze zaken vrijspraak moest volgen. Uitspraak in al deze zaken op 2 Fe bruari a.s. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Kardinaal Bertram bezoekt den Paus. In den gezondheidstoestand van Z.H. den Paus is geen verbetering getreden. De lan ge audiënties, welke Z.H. den laatsten tijd, gelegen op zijn ligstoel, heeft verleend, hebben hem zeer vermoeid en hij zal dan ook niet meer zoo lang het bed verlaten als de vorige week het geval was. Hedenochtend heeft hij evenwel nog de kardinalen Pacelli en Bertram ontvangen. Met dezen laaitsten, den aartsbisschop van Breslau, besprak hg de Duitsche kwestie. Reeds Zondag jl. was hij, tezamen met de vier overige leden van het Duitsche episco paat die te Rome vertoeven, door den Paus ontvangen. Deze eerste audiëntie is ge volgd door een aantal besprekingen van de Duitsche prelaten met de autoriteiten van het Vatikaan. Kardinaal Bertram is de eerste van de vijf die naar Duitschland terug zal keeren. In politieke kringen gelooft men, dat de kwestie der Duitsche katholieken ook be sproken is tijdens het onderhoud van Mus solini met Goering. Mussolini zou aange spoord hebben tot matiging. Het Vatikaan en het concordaat met Duitschland. Raymond Henry stelt in de Parijsche Figaro de volgende vraag „Zal de Heilige stoel het door Duitsch land geschonden concordaat opzeggen En hij antwoordt zelf hierop, dat men ongetwijfeld alle middelen tot verzoening zal beproeven alvorens hiertoe over te gaan. Op het oogenblik zijn vele bemiddelaars, niet alleen geestelijken aan het werk, want

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2