Creole activiteit aan het Zuid-Spaansche front. GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND ra Nog steeds felle strijd om Madrid. Barcelona beschoten. De verdedigingaraad van Madrid deelde gisteren mede dat aan het front voor Ma drid in de universiteitswijk en bij Moncloa lievig' wordt gestreden. De pogingen van de opstandelingen om de regeeringstroepen uit hun nieuwe stellingen in het hospitaal te verdrijven, zijn mislukt. Aan het front van Guadaljara werd een aanval van .de opstandelingen afgeslagen. De luchtmacht van de regeering heeft met succes MeliUa en vooral de terreinen van de Rif-mijn maatschappij gebombardeerd. De verdediger van Madrid, generaal Miaja, verklaarde, dat tijdens het offensief van de regeeringstroepen in de universi teitswijk gisterochtend de opstandelingen 1C00 dooden en gewonden hebben verloren. Hij voegde hieraan toe, dat de strijd thans een half jaar duurt en voor weer zes maamden verloopen zijn moet de strijd ge wonnen zijn. In het officieele communiqué van giste ren wordt o.a. medegedeeld, dat aan het front van Madrid in het begin van den nacht in de sectoren van San Fernando en de universiteitswijk hevig geschoten is. Overdag was de bedrijvigheid aan alle fronten gering. De regeeringstroepen ver sterken de- stellingen die zij Zondag in de universiteitswijk hebben bezet. De autoriteiten dringen met steeds groo- tere kracht er op aan, dat vrouwen en kinderen de hoofdstad verlaten. Zij maken daarbij gebruik van den omroep, de pers en door de straten rijdende auto's. Zondag zullen eenige duizenden vrouwen, kinderen en mannen op leeftijd vertrekken. Barcelona beschoten. Volgens in officieele kringen te Barce lona verstrekte inlichtingen is gisternacht alarm geslagen, aangezien een opstande- lingenschip, men meent de „Canarias", na bij de kust van Badalone, voor de monding van de Besos, was verschenen. Het was twee uur.. Het schip lag op ongeveer 25 kilometer van de kust en schoot dertig ka nonschoten af in de schuine richting naar den berg Montjuich en de haven van Bar celona. De batterijen van Montjuich en die aan de kust beantwoorden het vuur, waar op het schip de wijk nam in zuidelijke richting. Bommen geworpen bij een Franschen torpedobootjager. Gezaghebbende kringen te Parijs verne men, dat in de Middellandsche Zee een Fransche torpedobootjager is gebombar deerd door een vliegtuig, welks nationali teit onbekend is gebleven. Zes bommen vielen in de nabijheid van het schip, dat niet getroffen werd. In officieele kringen worden geen nadere bijzonderheden ver strekt. Naar verluidt zou de gebombardeerde Fransche torpedojager de „Maillebreze" zijn, die op 16 Januari van Palma naar Barcelona in zee was gestoken. De buitenlandsche strijders in Spanje. Het schijnt, dat er ruim 40.000 vreemde lingen aan den kant van de regeerings troepen in Spanje strijden en ongeveer 32.000 (20.000 Italianen en 12.000 Duit- schers) aan den kant van Franco. Deze cijfers zijn opgesteld volgens de laatste ra mingen, die op grond van gegevens uit ver schillende bronnen zijn opgemaakt. Aan het front ten zuiden van Madrid hebben thans zwarte troepen him intrede gedaanNegers van Fernando Poo, die door de opstandelingen zijn geronseld en in de ryen der Duitschers strijden. Groote activiteit aan het Zuid- Spaansche front. Naar de speciale verslaggever van Havas meldt, nemen de operaties in Andalusië een ongekenden omvang aan. Het zuidelijk le ger rukt op naar Malaga. Na vanuit de buurt van Gibraltar te zijn vertrokken heeft het in twee weken een sprong van 30 K.M. gemaakt, waarbij achtereenvolgens Manilla, Estepona en Zondag Marbella werden bezet. Het zuidelijk front loopt thans van Marbella naar Rondat, het volgt den spoorlijn van Algeciras naar Ma laga tot Antequera, buigt dan voor Loya af tot Orgisa om vervolgens ten oosten van Granada weder af te buigen tot Jaen en Andujar, waar andere rechtsche colon nes eveneens druk op den vijand uit oefenen. De strijd in de Sierra Nevada. De zender der anarchistische vakvereeni- ging aan het front in de Sierra Nevada be vestigt, dat Malaga door driemotorige vliegtuigen der opstandelingen gebombar deerd is. Hij voegt hieraan toe, dat de aangerichte schade van weinig beteekenis is en dat het moreel der militietroepen uit muntend is. De verdediging van Malaga is verzekerd ondanks het bombardement. stakers bevel te geven de fabrieken te Flint tê ontruimen. Men zal echter niet trachten de Zaterdag reeds ontruimde drie fabrieken weer te bezetten. Van den kant van de General Motors is verklaard, dat er geen onderhandelingen gevoerd kunnen worden voordat de fabrie ken ontruimd zijn. De overeenkomst, die door de Unitaire vakbeweging was aange gaan betreffende het ontruimen der fabrie ken in den loop van gisteren, is niet na gekomen. Noodweer in Duitse h- land en boven de Oostzee. Een sneeuwstorm heeft vannacht boven geheel Duitschland gewoed. Tal van schepen werden door den storm verrast. Zy vluchtten Kiel en de meeste andere Duitsche havens langs de Noord- en Oostzee binnen. Japanse he expeditie naar den Himalaya. De Alpenclub van de keizerlijke universiteit Kyoto (Japan) heeft besloten een expeditie te zenden om den Baltoro-gletscher van het Karakorum-gebergte te onderzoeken. Deze expeditie zal in den zomer van het volgend jaar haar taak volbrengen. Men is reeds begonnen met de voorbereidende maatregelen en door middel van de Britsche ambassade te Tokio heeft men de Britsche regeering toestemming verzocht. EEN PAAR NIET-ALLEDAAGSCHE NAGERECHTEN. door MARTINE WITTOP KONING. Een pudding vormt wel altijd een min of meer „feestelijk" nagerecht, maar toch ontkomt ook deze tractatie niet aan een zekere mate van afgezaagdheid, wanneer wij ze steeds volgens de nu eenmaal geijkte methode opdienen. Menige huisvrouw ver langt er dan ook naar, aan het slot van haar dineetje haar gasten iets anders voor te zetten, dan wat men nu eenmaal overal te zien en te proeven krijgt. Welnu, aan dat verlangen kan worden voldaan zelfs met uiterst geringe hulp middelen en zonder extra-kosten. Wij kunnen ons bijv. heel goed houden aan een ons bekend recept voor een gries- meel-, een maizena- of een rijstpudding maar, als de puddingmassa tot de juiste dikte is gekookt, brengen wrj ze nu eens niet over in den gebruikelijken pudding vorm, maar in een langwerpigen cake-vorm of ook wel in een diep vuurvast schoteltje met rechtopstaanden rand (zooals wij het bijv. voor een macaronischoteltje zouden kiezen) Is na bekoeling onze pudding stevig ge noeg om te worden gekeerd, dan zal op den schotel een gerecht verschenen, dat in vorm meer lijkt op een taart dan op een pudding, en dat wij daarom ook evenals een taart kunnen versieren. Een paar voorbeelden om dit denkbeeld mee te verduidelijken het eerste is ont leend aan de z.g. „fijnere" puddingen (met room), het tweede betreft een meer een voudige melkpudding. Blanc Manger met vruchten- versiering. Vz L. melk, Vz L. kookroom, 1 heel stokje vanille, 125 G. (1% ons) suiker, 20 G. (2 lood of ongeveer 13 blaadjes) gelatine, 1 klein blikje perziken, abri kozen of mandarijntjes. Breng de melk met het ongespleten stokje vanille zoo langzaam aan den kook, dat de vanillesmaak zich goed aan de melk kan meedeelen. Laat intusschen de gelatine in koud water weeken. Neem tenslotte de kokende melk van het vuur, roer er de goed uitgeknepen gelatine door, strooi er ook de suiker in en laat beide volkomen in de melk oplossen neem er de vanille uit en giet er den kouden room bij, die, omdat hij.toch altijd gepasteuriseerd is, niet behoeft mee te koken. Laat de vloeistof, af en toe roerende, wat bekoelen giet ze, zoodra ze geleiachtig be gint te worden in een met koud water om gespoeld, vrij diep vuurvast schoteltje en laat daarin den pudding styf worden. Garneer na het storten het bovenvlak van den pudding met de goed uitgelekte vruch ten (de perziken en de abrikozen in partjes gesneden) gebruik het sa.p van de vruch ten als saus bij den pudding. Griesmeelpudding 1 L. melk, 100 G. (1 ons) griesmeel, 100 G. (1 ons) suiker, 1 a 2 eieren, stukje vanille of citroenschil (ook wel sinaasappelschil), een paar lepels jam (bijv. abrikozenjam), ongeveer 15 ge pelde amandelen. Breng de melk aan den kook met de gespleten vanille of het vruchtenschilletje, strooi er de door elkaar gemengde suiker en griesmeel in (voortdurend roerende) en laat op een zacht vuur het mengsel door koken, tot de puddingdikte is bereikt en het meel dus gaar is. Neem de pan van het vuur en roer er de geklopte eieren door, hetzjj wit en geel af zonderlijk of beide met elkaar geklopt. Breng de massa over in een met koud wa ter omgespoelden langwerpigen cakevorm en zet dien op een koele plaats tot de pud ding styf is. Bestrijk na het storten, den buitenkant geheel met jam stroo? er dan de gepelde fijngesnipperde amandelen over. BEZOEK VAN DE INDISCHE DELEGATIES AAN EINDHOVEN. Vanochtend hebben enkele leden van de Indische delegaties, die nog in Nederland vertoeven, een bezoek gebracht aan Eind hoven» waar zij in liet stedelijk Van Abbé- museum door het dagelykach bestuur der gemeente werden ontvangen. Omstreeks kwart voor twaalf arriveer den per auto uit de residentie Z.H. Soesoeh Hoenan Pakoeboewono 10, Bendoro Tange- nan Ario Soeriohamidjojo en zijn echtge noot© Raden Ajoeh Soeriohamidjojo. Van de delegatie van Djokjakarta waren aan wezig Z.H. Sultan Hamangkoe Boewono 8, zj]n dochter Kandjeng Ratoe Pembajoen, zijn zoon Tangeran Harijo Poeropogo, Tan- geran Harijo Pakoeningrat Bendoro, Raden Mas Raisoel en Goeste Raden Mas Dorod- japoer, de beide in Nederland studeerende zoons van den Sultan van Djokjakarta. Van het Pankoe Alamsche huis waren aan wezig Z.H. Pangeran Adipati Ario Pakoe Alam 7 en Pangeran Ario Praboe Soerjodi- logo. Voor den Sultan van Langkat en den zelfbestuurder van Koealoeledong waren aanwezig Tingkoe Kamil en Tingkoe Be- sarmensjoersjah. Burgemeester A. Verdijk ontving het hooge gezelschap in de middenzaal van het museum. Na afloop volgde een korte be zichtiging van het onlangs door H.K.H. Prinses Juliana onthulde radio-monument. In hotel Royal bood het gemeentebestuur der. delegaties een lunch aan. Hedenmiddag hebben zy een bezoek ge bracht aan de Philips fabrieken. De hooge bezoekers dineeren hedenavond ten huize van dr. A. F. Philips. UIT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Defensie a.i., is de 2e luitenant der mariniers by de Kon. Marine reserve P. C. Schriek den len Februari 1937 geplaatst bij de afdeeling mariniers te Rotterdam. gauer, 35 j. J. A. van Offenbeek, 28 j. en S. Dingemanse, 27 j. B. M. Schoenma kers, 22 j. en A. P. D. de Hooge, 23 j. A. J. Vos, 25 j. en A. E. Wolfson, 24 j. OVERLEDEN: P. J. Pannij, 70 j., ongeh. d. J. L. F. v. Boeyen, 17 j., ongeh. z. (M.C.) KANTOORBEDIENDE STAAT WEGENS CHANTAGE TERECHT. Een 26-jarige Amsterdamsche kantoor bediende, die l eeds eerder voor een ernstig feit heeft terechtgestaan, moest zich van daag in hooger beroep voor het gerechts hof te Amsterdam verantwoorden wegens poging tot afpersing. Deze strafzaak staat in nauw verband met de vorige zaak tegen dezen kantoor bediende. Toen poogde hy op een wel zeer ongebruikelijke wijze een levensverzekering op te lichten. Hy verdween spoorloos, zijn auto werd in een kanaal gevonden en aan vankelijk was men van meening, dat hij jammerlijk om het leven was gekomen. De politie vond het lijk echter niet en langza merhand kreeg men achterdocht. Het poli- tie-onderzoek had tot resultaat, dat men den verdronkene, waarover de familie reeds rouwde, terugvond in. Antwerpen. Korten tijd later stond hy terecht en werd, evenals zijn broer veroordeeld. Tijdens zijn verblijf in de gevangenis schreef de mah, die gepoogd had de verze kering op te lichten, een roman van niet minder dan 700 bladzijden over zijn leven en in het bijzonder over zijn verhouding met zijn gewezen meisje en haar ouders. Zij is de pleegdochter van een welgestelde Zwitsersche familie. De jongeman zond een afschrift van zyn „kunstwerk" dat in het Engelsch geschreven was, aan de pleeg ouders in Zwitserland. „Hoe ze het vonden en of er misschien enkele kleinigheden in veranderd moesten worden, hij zou familie waarmee hij vroeger zoo bevriend was graag een genoegen deen De Zwitser was echter niet van gister en hy rook chantage. De man wendde zich tot den commissaris van politie in zijn woonplaats en deze adviseerde in briefwis seling te treden met den scribent van het boek, dat het meisje op een ergerlijke wijze in opspraak bracht. De bedoeling was om den Amsterdammer uit zijn tent te lokken, en inderdaad, tenslotte schreef de auteur, die blijkbaar liever geld dan roem oogstte, dat hij de auteursrechten eventueel zou willen afstaan voor niet minder dan 85.000. Dit was het oogenblik, waarop de politie en de Nederlandsche justitie meenden te moeten ingrijpen. De jongeman werd gear resteerd en de rechtbank veroordeelde hem op 20 November jl. wegens poging tot af dreiging tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Voorts veroordeelde de rechtbank hem tot betaling van 150 aan de civiele party, de Zwitsersche fami lie, en zij gaf last tot vernietiging van het manuscript. In hooger beroep handhaafde verdachte zijn verdediging, zooals hij die voor de rechtbank voerde het was geen oogenblik zijn bedoeling geweest chantage te plegen. Hy had slechts een boek geschreven om in Engeland te doen uitgeven, hïj had slechts naar Zwitserland geschreven om nog kleine veranderingen in tekst en namen aan te brengen. De procureur-generaal mr. dr. J. Ver steeg requireerde een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. M. Bamberger, was van meening, dat men chantage heeft wil ier. uitlokken. Pleiter drong op vrijspraak aan. Het Hof zal 2 Februari arrest wijzen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 19 Januari 1937. 5e Klasse 2e Lyst. 1000 No. 14005 8205 7415 6841 4687 2139 400 No. 14149 7909 676 200 No. 13979 2732 1694 100 No. 20662 8654 6679 1833 926 235 MIDDELBURG. GETROUWD: M. J. van Sluijs, 35 j. en L. Nachbar- GOES. GETROUWD? A. J. Meijer, 31 j. en J. D. C. van Liere, 23 j. W. G. M. Smolders, 23 j. en J. C. Lockefeir, 20 j. BEVALLEN: C. Krijger, geb. van Liere, z. J. Pol- fliet, geb. Lindenberg, z. E. C. Polfliet, geb. Looij, d. OVERLEDEN: J. de Kok, 68 j. - A. C. Smit, 59 j., echtg. v. D. de Vos. J. Noussen, 63 j., wedr. van M. de Kok. W. N. de Vlieger, 37 j. A. van Bemden, 5 mnd. (D.Z.) MARKTBERICHTEN GOESCHE MARKT. 19 Januari. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Goudgerst 9.25. Kookerwten 89.75. Paardeboonen 7.10. Bruine boonen 912. Schokkers 15.5017.50. Rogge 8. Karwyzaad 25. Eieren 2.80 per 100 stuks. Eieren 0.70 per 25 stuks. Particuliere prijs f 3.80 per 100 stuks. Eendeieren 2.80 per 100 stuks. Poelje-eieren 2.50 per 100 stuks. Boter 1.60 per K.G., 0.80 p. Vz K.G. Particuliere prijs 0.90 per Vz K.G. Fabrieksboter 0.90 per Vz K.G. Afwijkende boter 0.60 per Vz K.G. 2e kwal. Eoerenboter 0.75 per Vz K.G. Aardappelen Zeeuwsche bonte 2. Zeeuwsche blauwe 1.902. Noteering handelaren Boter 0.70 per Vz K.G. Eieren 2.80 per 100 stuks. Eendeieren 2.80 per 100 stuks. Kleine eieren 2 per 100 stuks. Aanvoer V.P.Z. 6555 stuks., prijs 3 per 10G stuks, kleine 2.30. VEEMARKT - ROTTERDAM. 19 Januari 1937. Totaal aanvoer Paarden 213 Veulens 3 Magere runderen 950 Vette runderen 817 Vette kalveren 103 Graskalveren 108 Nuchtere kalveren 1090 Schapen en lammeren 268 Zuiglammeren 4 Varkens 1 Bekken en geiten 76. Prijzen per K.G. Vette koeien 64, 57, 4348 ct. Vette ossen 61, 54, 4550 ct. Stieren 60, 52, 48 ct. Vette kalveren 100, 90, 6777 ct. Schapen 46, 39, 32 ct. Lammeren 49, 40, 30 ct. Graskalveren 60, 50 ct. Nuchtere kalveren 48, 43, 38 ct. Slachtpaarden 47, 40, 34 ct. Prijzen per stuk Schapen 25, 18, 14 Lammeren 21, 18, 12 Nuch tere slachtkalveren 14, 12, 7 Nuch tere fokkalveren 19, 17, 15 Slacht- paarden 195, 140, 100 Werkpaarden 235, 145, 100 Hitten 130, 105, 70 Stieren 280, 225, 105 Kalf- koeien 235, 100, 120 Melkkoeien 240, 190, 135 Varekoeien 165, 130, 90 Vaarzen 150, 105, 85 Pinken 125, 100, 75 Graskalveren 70, 50, 25 Bokken en geiten 12, 8, 4. Vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel vasthoudend, pryzen lager, 3e kwa liteit ossen onveranderd, prima koe 68, oj 64 Stieren aanvoer ruimer, handel stug, pryzen niet hooger Vette kalveren aanvoer gewoon, handel kalm, prijshou dend, prima 1.10 Schapen en lammeren aanvoer korter, handel kalm, pryzen als gisteren Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen voor de dood staande, voor het le ver. hooger Paarden aanvoer grooter, han del vasthoudend, prijzen le kwaliteit slachtpaarden hooger, overige onveranderd; Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, han del matig, prijzen constantVarekoeien aanvoer als vorige week, handel sleepend, prijzen als vorige week Vaarzen en pin ker aanvoer tamelijk, handel stil, pryzen stabiel Graskalveren aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen onveranderdBok ken en geiten aanvoer iets grooter, handel vlot, pryzen hooger. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 19 Januari, 3 uur. Gedrukte stemming. Algemeen lagere koersen. Beleggingsmarkt vast. Amerika lager. De markt had heden een gedrukt voor komen. Op alle afdeelingen had het aanbod de overhand en waar de kooplust ver te zoeken was, kon het aangeboden materiaal slechts plaatsing vinden tegen lagere koer sen. Het aanbod was niet overstelpend groot en aanzienlijke koersverliezen werden dan ook niet geleden. Over de huidige ont wikkeling van de markt behoeft men zich overigens niet te verwonderen. Het pu bliek heeft weken achtereen slechts ge kocht en nog eens gekocht en een gedeelte van de belanghebbenden bij de Beurs gaan er toe over de winst binnen te halen. Een technische aanpassing van de markt ligt dus geheel in de lijn der omstandigheden. Ten aanzien van de zwakke tendens die heden viel waar te nemen dient in aanmer king te worden genomen, dat het ongeani meerde verloop van Wallstreet en het be richt omtrent de stakingen in de Vereen. Staten daartoe den stoot gaven. Een vaste stemming bestond evenwel voor Beleg gingsfondsen en voor de Nederlandsche Staatspapieren openbaarde zich wederom vraag, zoodat fractioneele voordeelige koersverschillen konden worden waargeno men. De gemeentelijke leeningen en pro vinciale obligatiën waren over het geheel genomen weinig veranderd. Voor Duitsche waarden bestond over het geheel genomen een goed prijshoudende stemming. Fran sche fondsen waren onregelmatig. De Fransche gulden sleeningen evenwel waren goed prijshoudend. Rubberaandeelen kwa men over de geheele linie lager te liggen en de reden hiervoor moest worden ge zocht in de daling der Rubberprijzen te Londen. Amsterdam Rubbers kwamen be neden 300 De incouranten werden mee- rendeels lager afgedaan en later op den middag echter viel een klein herstel te constateeren. Van de Suikerfondsen zagen H.V.A.'s zich enkele procenten ontgaan. De overige soorten gedroegen zich in over eenstemming met het hoofdfonds. De aan- deelen in Indische Cultuurbanken regelden zich geheel naar de Suikerfondsen. In In- dustrieelen ging weinig om. De Philips- aandeelen kregen een verlies van meerdere procenten te boeken. A.K.U.'s waren wei nig veranderd. Unilevers verkeerden lich telijk in reactie. De Petroleummarkt had een kalm verloop. Koninklijken zakten een kleinigheid in. Van de outsiders, die en kele dagen de aandacht vroegen, was niet veel meer te bespeuren. Scheepvaartpapie ren werden in een open hoek verhandeld. Claims HollandAmerika-Lijn werden op ongeveer de prijzen van gisteren afgedaan. De aandeelen waren nauwelijks prijshou dend. De Indische lijnen werden algemeen lager genoteerd. Voor Bankaandeelen, zoo als aandeelen Rotterdamsche Bank en Am sterdamsche Bank openbaarde zich eenige vraag. De Arnerikaansche afdeeling had een kalm verloop. De koersen waren alge meen lager in navolging van Wallstreet. De geldmarkt bleef ruim. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 19 Januari 1937, 3 uur (officieel) Londen 8.96% Berlijn 73.471/2 Pa rijs 8.52% Brussel 30.781/2 Zwitser land 41.931/2 New York 1.82"/ie- Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hcogste barometerstand 779.4 te Helsing- fors. Laagste barometerstand 727.3 te Isa- fjord. Verwachting Matige tot zwakke, later wellicht toenemende Zuidwestelijke tot Zui delijke of Zuidoostelijke winu, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, aanvan kelijk kouder. Stormwaarschuwingsdienst. De stormwaarschuwingsdienst seinde 19 Januari aan de posten van Hoek van Hol land tot de Belgische grens „Stormsein neer", en aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede". Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit ofjicieele gegevens, samengesteld door het Kon. Met. Instituut. In weerwil van de cycloonachtige secun daire depressie, die in den nacht met Zuid wester storm over de Noordzee trok, is de hooge drukking in het Noordoosten nog toegenomen, zoodat over Denemarken zeer groote luchtdrukverschillen ontstonden met zwaren Zuidooster sneeuwstorm. Een daalgebied trekt nog over Frank rijk, overigens nadert ver in het Zuidwesten een nieuwe daling, de depressie bij IJsland neemt in beteekenis af. In geheel Noord- en Oost-Duitschland is de vorst streng gewor den en aan de grens tusschen dit vorstge- bied en de warmte in het Zuidwesten valt sneeuw. Ook in het hooggebergte valt sneeuw by matige vorst. In Frankrijk valt van het Kanaal tot de Alpen overal regen en is de temperatuur vooral in het Zuidwesten ver boven normaal. Op de Britsche eilanden werd de wind zwak tot matig en klaart het tijdelijk op. Scandinavië heeft Zuidooster- storm in het Zuiden en krachtigen Zuidelij ken wind in het Noorden, de vorst bleef er matig, maar heeft zich over geheel Zuid- Scan dinavië uitgebreid. Indien de nieuwe daling, die in het Zuid westen zichtbaar wordt, zich naar de Golf van Biscaye verplaatst, zal de wind weer naar Zuidoost loopen en kan de vorst de grens van ons land overschrijden.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 3