NOOTJES Tegen GRIEP akkers Abdijsiroop SPORT MARINE EN LEGER Het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden deelt mede, dat de hoofdprijs van den radioluisterwedstrijd, zijnde een Chre- vrolet Tudor Caoch 1937, beschikbaar ge steld door General Motors Continental S.A. te Antwerpen, is gewonnen door den heer M. Goettsch, Mengelberglaan 57, Utrecht. s Vrijdagavond is een automobiel met ver moedelijk vier inzittenden in de Illinois-ri- vier (Amerika) gestort en gezcnken, nadat de wagen de brug geheel had vernield. Twintig spionnen, die militaire geheimen aan Japan hadden verkocht met het oog op een Japansch-Mandsjoerijsch-Mongoolschen inval in de provincie Soei Yoean zijn te Ta Toeng (China) terechtgesteld. Los Angeles (Ver. Staten) werd Vrijdag door lichte aardschokken getroffen, welke evenwel geen schade hebben aangericht. bezoek aan de versierde en des avonds fees telijk verlichte stad buitengewoon druk Vooral des avonds was de menigte, die zich door de straten bewoog, ontzaglijk groot. Het défilé van vereenigingen van allerlei aard en richting (buurtvereenigingen, soci ale- en jeugdorganisaties, onderwys-instel- lingen, sportvereenigingen, padvinders enz.) is uitstekend geslaagd. Het was een lange stoet, die zich door de straten bewoog en daarna op de Markt voor den Burgemeester defileerde. Deze sprak hierbij een korte rede uit. Gisteravond trok een lichtstoet van res pectabele lengte door de stad. Een vuurwerk besloot de welgeslaagde en door duizenden gevierde feesten. Goes heeft weer prettig feest gevierd. BRESKENS Wachtmeester Kon. Marechaussee. Naar verluidt zal de wachtmeester der Kon. Marechaussee, de heer J. Joziasse, die thans Westkapelle als standplaats heeft, naar Breskens worden overgeplaatst. TERNEUZEN Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding. Naar de Tern. Crt. verneemt zal Woensdag 27 Januari a.s. nam. 1.30 uur, de officieele opening van het bedrijf der Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleidingmaat schappij geschieden door den Minister van Sociale Zaken, den heer mr. M. Slingen- berg", in het hoofdgebouw van het pomp- gebouw te St. Jansteen. Wachten op het postkantoor. Niet alleen in Vlissingen moet men aan het loket lang wachten, dit is ook hier ter stede het geval, zoodat lange rijen wach tenden voor één geopend loketje waar een zenuwachtige ambtenaar achter zit, ge woon zijn geworden. Het ligt in het voor nemen om een verzoekschrift, diait hiertoe voor ingezetenen in Littooy's boekhandel ter teekening ligt, naar het hoofdbestuur van P.T.T. te zenden, teneinde verbetering ts verkrijgen. DE WERKLOOSHEID IN ONZE OMGEVING. De stand der werkloosheid in het dis trict Middelburg bedroeg per 31 Decem ber 1936 Middelburg 943, Vlissingen 742, Aagte- kerke 15, Arnemuiden 201, Baarland 60, Biggekerke 27, Borssele 66, Colijnsplaat 98, Domburg 95, Driewegen 28, Ellewouts- dijk 25, Goes 256, 's Gravenpolder 20, Grijpskerke 22, 's Heer Abtskerke 8, 's Heer Arendskerke 153, 's Heerenhoek 73, Heinkenszand 95, Hoedekenskerke 90, Ier- seke 209, Kapelle 24, Kats 28, Kattendijke 21, Kloetinge 57, Kortgene 54, Koudekerke 96, Krabbendijke 109, Kruiningen 138, Me- liskerke 17, Nieuwland 52, Nisse 16, Oost- kapelle 34, Oudelande 58, Ovezande 88, Rilland-Bath 79, Ritthem 13, Schore 13, Serooskerke 32, St. Laurens 21, Souburg 223, Veere 31, Vrouwenpolder 19, Waarde 43, Wemeldinge 103, Westkapelle 257, Wissekerke 155, Wolfaartsdijk 75, Zoute- lande 29. In totaal stonden per 31 December 1936 5111 personen als werkzoekenden inge schreven. In Zeeuwsch-Vlaanderen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bij de organen der arbeidsbemiddeling in Zeeuwsch-Vlaanderen bedroeg over de maand December 1936 Aardenburg 49, Axel 399, Biervliet 218, Breskens 75, Cadzand 55, Clinge 133, Eede 4, Graauw en Langendam 197, Groede 99, Hoek 230, Hontenisse 329, Hoofdplaat 155, Hulst 180, Koewacht 87, Nieuwvliet 16, Oostburg 142, Overslag 4, Philippine 72, Retranchement 49, Sas van Gent 117, Schoondijke 116, St. Jansteen 135, St. Kruis 22, Sluis 72, Vogelwaarde 306, Waterland kerkje 18, Westdorpe 150, IJzendijke 117, Zaamslag 382, Zuiddorpe 89, Zuidzande 42, Ter Neuzen 745. Totaal 4804, w.o. 3132 landarbeiders. Door haar ziektekiemdoodende eigenschap, haar hoesisiillende werking, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is het beproefde middel in gnep-tijd Overal verkrijgbaar. In flacons vanaf f 0.75 RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 15 Januari 1937. P. V., 40 jaar, werkman te Zierikzee, had zich te verantwoorden wegens mishande ling van zijn huisvrouw te Zierikzee op 28 Augustus 1.1., door haar met een hamer op haar rechteroogkas te slaan en bij haar keel te pakken. De Officier van Justitie vorderde een geldboete van 25 of 20 dagen hechtenis De verdediger van verdachte mr. A. van der Weel bepleitte vrijspraak. Diefstal van runderen. P. L. C., 23 jaar, koopman te 's-Heeren- hoek, had zich te verantwoorden wegens diefstal van 6 runderen ten nadeele van C. de Baar, te Nisse, in de maand Aug. 1936. Verdachte die verschenen was, door den President ondervraagd, ontkent zich aan diefstal van de 6 runderen te hebben schul dig gemaakt en beweert deze te hebben ge kocht van de B. en deze tevens te hebben betaald. Verdachte verklaart van de beta ling geen kwitantie te hebben gekregen, daaraan toevoegende, dat zulks ook geen gebruik is. Get. de B. daarop gehoord, verklaart met beslistheid geen geld te hebben ontvangen van verdachte, wegens door hem aan dezen verkochte runderen. Nadat alsnog een tweetal getuigen wa ren gehoord, zeide de Officier van Justitie in zijn requisitoir, dat hij de verhalen van verdachte ongeloofwaardig vindt. De Offi cier is van oordeel dat vaststaat, dat de beesten niet zijn betaald. Hij eischt tegen verdachte 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. A. H. Kuipers, wijst op de vele tegenstrijdigheden in deze zaak, en is van meening, dat hier geen sprake kan zijn van diefstal. Ieder frauduleus oogmerk aan de zijde van ver dachte, acht pleiter uitgesloten. In wezen ziet pleiter hier een civiele zaak. Volgens verdediger heeft de Officier zich laten ver leiden om zich voor dat civiele karretje te spannen. De verdediger verzoekt de Recht bank verdachte vrij te spreken, subsidiair clementie. Diefstal van appels. M. P. v. H., 30 jaar, koopman te Vlissin gen, had zich te verantwoorden wegens diefstal van 3 kisten met appels, ten na deele van H. P. Langeweg te Goes op 21 October 11. Verdachte verschenen zijnde, door den President ondervraagd, ontkent pertinent de kisten met appels te hebben weggeno men. Nadat een viertal getuig'en en 1 getuige a decharge wqren gehoord, achtte de Offi cier van Justitie de diefstal bewezen, en vorderde hij een geldboete van 50 of 20 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte, mr. A. H. Kuipers, vroeg vrijspraak. S. S., 42 jaar, werkman te Zierikzee, was bij dagvaarding ten laste gelegd dat hij als gestrafte bij de werkverschaffing op of omstreeks 29 Augustus 1936 te Zierikzee een opgave van gezinsinkomsten over de week van 24 tot 29 Augustus1936 valsche- Irjk heeft opgemaakt, door in dat geschrift in strijd met de waarheid te vermelden, dat zijn inkomsten over genoemde week 1.90 hadden bedragen, terwijl in werkelijkheid de inkomsten 6 waren geweest. De Officier van Justitie vorderde 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en een geldboete van 20 of 10 d. b. Veroorzaken van een anders dood door schuld. Als verdacht van het veroorzaken van eens anders dood door schuld, had ach te verantwoorden M. S., 41 jaar, autoverhuur der te Zierikzee. Blijkens de dagvaarding zou hij op 29 Augustus 11. te Haamstede ,met zijn auto zoodanig roekeloos en onvoorzichtig op den openbaren weg, den Vertonsweg, te Haam stede, hebben gereden, dat hij bij het nemen van een bocht in dien weg uit de bocht is gereden met een vaart van minstens 80 K.M. per uur, tengevolge waarvan hij tegen een betonnen paaltje is aangereden, waar door zekere C. Teuns die zich ook in de auto bevond, tengevolge van bekomen schok, in ieder geval tengevolge van de omschreven botsing dermate aan het hoofd is verwond geworden, o.a. een schedelbreuk opliep, dat hij aan de gevolgen daarvan is overleden. Verdachte zou hebben gereden onder invloed van het gebruik van meerdere in ieder geval van 3 fleschjes bier. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. A. J. J. Dirven, advocaat te Bergen op Zoom. De Officier van Justitie verzoekt de Rechtbank de uitgebrachte dagvaarding te mogen aanvullen, waartegen de verdediger zich verzet. Na in Raadkamer te zyn ge weest, willigde de Rechtbank het verzoeK van den Officier in, omreden z\j van oor deel is dat daardoor geen ander feit wordt telastegelegd. De arté, dr. Hulst, uit Leiden, die de sec tie verrichtte, geeft nader verklaringen omtrent de doodsoorzaak. Volgens get. was operatief ingrijpen hier niet meer mogelijk De verdediger vraagt vervolgens aan get. of deze van oordeel is dat na het gebruik van 3 fleschjes bier de stuur- en chauf feurskunst zoodanig geacht moet worden te zijn verminderd, dat het onverantwoordelijk zou zijn in een dergelyken toestand auto te rijden. Get. antwoordt daarop dat dit van zooveel omstandigheden afhankelijk is, da-, op die vraag feitelijk geen antwoord is te geven. De getuige Dambruin, wonende te Haam stede, hoorde de slag en zag de aanrijding. Nader bijgekomen kreeg deze getuige den indruk dat verdachte teveel had gedronken. Verdachte zeide tegen hem dat hij een kleine aanrijding had gehad door tegen een boom te rijden, waarop getuige hem ant woordde dat hij niet tegen een boom was gereden en dat hij dit ook geen kleine aan rijding noemde. Getuige kreeg den indruk dat verdachte niet goed wist wat hij deed. Aan de hand van ter terechtzitting aanwe zige foto's, geeft getuige nog nadere inlich tingen over de aanrijding. Getuige Toledo, wonende te Haamstede, verklaart dat verdachte aanvankelijk luid ruchtig optrad en naar drank riekte. Later is verdachte kalmer geworden, doch getui- ge's indruk was, dat doordat verdachte drank had gebruikt, dit ook de oorzaak was van de aanrijding. De get. Boot, heeft ook een slag gehoord en is toen naar de plaats van de aanrijding gegaan. Get. acht de verdachte in den toe stand waarin deze zich bevond tot rijden niet capabel. Toen de auto g'etuige's huis passeerde dacht get. nog bij zich zelf, „ge lukkig dat myn kinderen niet buiten zyn". De caféhouder den Boer, geeft inlichtin gen over hetgeen door verdachte in zijn café is verteerd. Verdachte tracteerde. Toen verdachte in het café kwam was hij niet dronken. Deze heeft 3 fleschjes bier ge bruikt waarvan een glas werd omgegooid. Het slachtoffer gebruikte 4 fleschjes. Ver dachte en het slachtoffer hebben ongeveer een uur in het café vertoefd. De get. J. M. Bakker uit Zierikzee, a de charge gehoord, zegt het slachtoffer te kennen als een onverschillig rijder. Hij placht steeds snel te rijden en hing dikwijls met het hoofd buiten het portier waarvoor hij door anderen meermalen is gewaar schuwd. Een andere getuige a decharge verklaar de nog verdachte nooit dronken te hebben gezien. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, zegt, dat vast staat dat .met een groote snelheid is gereden. Gehoord de ver schillende getuigenverklaringen kan men niet ontkomen aan den indruk dat verdach te op het oogenblik van de botsing niet nor maal was in zijn doen en laten. De snelheid met die auto was veel te groot, omdat rijden met meer dan 40 K.M. met dit vehikel volgens een deskundige niet verantwoord was. Verdachte moet dan ook verantwoordelijk worden gesteld voor den dood van zijn mederijdend slachtoffer. Bij deze woorden barst verdachte in snik ken uit. Volgens de Officier mag van een man als verdachte, die dikwijls auto rijdt, worden verwacht dat hij zich aan het gebruik van alcohol niet te buiten gaat. De Officier eischt vervolgens een hech- tenisstraf van 3 maanden. De verdediger van verdachte merkt in zijn pleidooi op dat niemand het ongeluk heeft zien gebeuren. Men moet den loop der gebeurtenissen reconstrueeren met inacht neming van den toestand zooals men die na het ongeluk vond en de gevonden stille ge tuigen. Het slachtoffer had. een sterke ge woonte getrouw, weer zijn hoofd buiten het portierraam van de auto laten hangen. Toen verdachte bij pleiter op zijn kantoor kwam om deze zaak te bespreken, had pleiter al spoedig bespeurd dat het hier een meik- waardige zaak betrof. Er komen altijd wel menschen om te zeggen dat zij een auto zoo ontzettend hard hebben zien rijden. Toeval lig heeft pleiter eenzelfde wagentje als waarmede verdachte reed. Hij heeft nu zelf eens met zijn auto geprobeerd hoe hard hij daarmede kan rijden. Hij bereed een beton nen weg. er was niets in den weg en kon tot een snelheid van 85 K.M. komen. Het is dus volgens pleiter niet mogelijk dat ver dachte zoo hard heeft gereden als de getui gen beweren. De weg ter plaa.tse zit n.l. vol bochten. Verdachte zegt dat hij de bocht niet heeft gezien, daarmede bedoelende vol gens pleiter, dat hij de bocht wel had ge zien maar niet overzien. Men kon dus hier moeilijk van een te snel rijden spreken. Pleiter citeert een gedeelte uit een ver slag van een door de K.N.A.C. gehouden verkeerscongres waaruit zou resulteeren dat bij vermoeidheid het gebruik van een kleine hoeveelheid alcohol zelfs opwekkend en heilzaam kan werken. Tevergeefs zijn opsporingen gedaan om er achter te komen of verdachte nog elders dan bij den café houder de Boer alcoholische dranken had gebruikt. Op grond van het feit dat volgens pleiter niet is komen vast te staan dat het slacht offer den dood heeft gevonden dcor de aan rijding met het paaltje, zal volgens pleiter in deze zaak vrijspraak moeten volgen waar ook geen causaal verband bestaat tusschen de handeling van verdachte én den dood vsin het slachtoffer, over welke causali- teitsleer pleiter nog een uitvoerige beschou wing houdt. Pleiter ontkent de schuld in causaliteit. Een hechtenisstraf van 3 maanden, zooals de Officier heeft geëischt, zou voor ver dachte gelijk staan met het ontnemen van diens broodwinning. Na re- en dupliek bepaalde de Rechtbank de uitspraak op 29 Januari a.s. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens 's avonds rijden met een motorrijtuig of dit laten staan zonder dat het is voorzien van de voorgeschreven verlichting J. B. te St.* Laurens 2 b. s. 2 d. h. H. C. te Veere 2.50 b. s. 1 d. h. met een rijwiel een weg berijden, welke voor het verkeer met rijwielen is gesloten J. P. A. P. te Oost- en West-Souburg 1 b. s. 1 d. h. met een rijwiel niet de rechter zijde van den weg houden F. L. D. te Vlissingen 2 b. s. 2 d. h. W. A. te R. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h. fietsen zonder rem M. N. te O.- en W.-Souburg 3 b. s. 3 d. h. 's avonds fietsen zonder voorge schreven verlichting.: M. P. te Koudekerke ƒ2 b. s. 2 d. h. met een rijwiel van rich ting veranderen zonder daarvan te doen blijken P. J. B. te O.- en W.-Souburg 1 bt. s. 1 d. h. zonder voorzien te zijn van een jachtacte zich met een schietgeweer buiten openbare wegen of voetpaden bevin den G. W. te St. Laurens 2 b. s. 2 d. h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer en patronen. zonder daartoe gerechtigd te zijn loop en over eenigen grond waarvan de toegang op blijk bare wijze is verboden J. J. J. te Bigge kerke 10 b. s. 5 d. h. dronkenschap op den openbaren weg F. J. v. d. R. te Mid delburg 15 b. s. 5 d, h. te Middelburg op den openbaren weg een zanguitvoering geven C. B. te Enschedé f 2 b. s. 2 d. h. te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. het bedrijf van zanger uitoefenen C. B. te Enschedé 2 b. s. 2 d. h. idem te Goes G. B. te Middelburg; 2 b. s. 2 d. h. over treding ventverbod te Arnemuiden P. M. te Bergen op Zoom 2 b. s. 2 d. h. idem te N.- en St. Joosland M. W. te Wol- phaartsdyk ƒ1 b. s. 1 w.. t. s. idem te Meliskerke Th. A. B. te Middelburg 2 b. s. 2 d. h. idem te Wolphaartsdijk W. v. A. te. Middelburg 2 b. s. 2 d. h. Mie M., wonende in een woonwagen, 2 b. s. 2 h. VOETBAL: Anderiessen stelt zich weer beschikbaar. De speciale cursus voor middenspelers, welke ten behoeve van de toekomst van het Nederlandsch elftal wordt gehouden en naar aanleiding van dezen populair uitge- drukten „spilcursus" verbonden commen taren hadden met andere omstandigheden den spil van het Nederlandsch elftal helaas aanleiding gegeven na den wedstrijd Ne derlandNoorwegen te veronderstellen, dat reeds nu voor hem in de nationale ploeg door de keuzecommissie van den K.N.V.B. een vervanger zou zyn gevonden. Daarvan uitgaande had Anderiessen be sloten zich niet langer beschikbaar te stellen. De keuzecommissie verheugt zich thans te kunnen berichten, dat zij er in geslaagd is het misverstand in deze op geheel be vredigende wijze op te lossen, waarna An deriessen zich bereid verklaard heeft in het Nederlandsch elftal te zullen spelen, indien door de keuzecommissie weer op hem een beroep zal worden gedaan. Voorloopig Nederlandsch elftal samengesteld. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat Woensdag 20 dezer te Rotterdam tegen Southend United een oefenwedstrijd speelt, is als volgt samengesteld DoelVan Male (Feyenoord). Achter Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hove (D.W.S.). Midden Pauwe (Feijenoord), Anderies sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Voor Wels (Unitas), Van Spaendonck (Neptunus), Bakhuijs (H.B.S.), Heetjans (P.E.C.) en Van Nellen (D.H.C.). Reserves Jongste (Excelsior), Wilders (Blauw Wit), Pelikaan (Longa), Vrauw- deunt (Feijenoord) en Bergman (Blauw wit). Hierbij zij nog opgemerkt, dat Smit (Haarlem) en Halle (Go Ahead) wegens ongesteldheid niet voor verkiezing in het voorloopig Nederlandsch "ftal in aanmer king konden komen. Duit schlandN ederland. 2Jf spelers volgen een speciale training te Duisburg. Duitschland bereidt zich voor den aan staanden landen wedstrijd tegen Nederland zeer ernstig voor. Zoo wordt er van 18 tot 23 Januari te Duisburg een speciale trainingscursus ge houden, waaraan op uitnoodiging van dr. Otto Nerz, die verantwoordelijk is voor de samenstelling van het nationale elftal, de volgende 24 spelers deelnemen Doelverdedigers Jakob (Regensburg), Sonnren (Hanau) en Jürissen (Ober- hausen) Achterspelers Muenzenberg (Aken) Janes (Dusseldorf) en Munkert (Neuren berg). Middenspelers Zielinski (Hamborn), Mehl (Dusseldorf), Goldbrunner (Mun- chen), Solde (Saarbrücken), Kupfer (Schweinfurt) en Kitzinger (Schweinfurt). Voorspelers: Elbern (Bonn/Beuel), Lehner (Augsburg), Gellich (Schalka), Siffling (Mannheim/Waldhof), Hohmann (Benrath), Lenz (Dortmund), Friedel (Neurenberg), Helmchen (Chemnitz), Szepan (Schalke), Kobierski (Dusseldorf), Simetsreiter (Mun- chen) en Guenther (Duisburg). Alle spelers hebben in de Duitsche na tionale ploeg gespeeld, op één uitzondering na, nL Kupfer van Schweinfurt 05. Te Duis burg zal nu blijken wie van deze spelers momenteel het beste in vorm :s, daarna zal men het elftal definitief samenstellen. Het is wel merkwaardig, dat niet minder dan 6 midvoorspeJers zijn uitgenoodigd, nl. El bern, Gellich, Hohmann, Lenz, Friedel en Helmchen. Wie tenslotte de midvoorplaats zal bezetten is voorloopig nog geheel een vraagteeken. WIELRENNEN: De zesdaagsche te Brussel. Evenals alle dagen brengen d© morgen en de eerste middaguren geen bijzondere feiten en is het zeer rustig, op de baan. Tot aan half acht gebeurt er niets bij zonders, doch als op dat tijdstip de tribunes en het middenveld weer vol beginnen te loopen en de belangstelling zeer goed te noemen is, komt er weer roering in het veld en wordt het sein gegeven voor een jacht, die langen tijd aanhoudt. De Nederlander Savelberg, een nieuwe ling, die zich tot nu toe zeer goed in het internationale gezelschap thuis heeft weten te voelen, is, doordat hij geen koppelgenoot heeft kunnen vinden, genoodzaakt uit den strijd te gaan. Als de jachten in vollen gang zijn komt Smets te vallen en krrjgt hij vijftien mi nuten neutralisatie. Van deze rustpoos heeft hij blijkbaar zeer goed profijt weten te trekken, want als hij weer ir de baan komt, gaat hij er direct met zijn koppelgenoot tusschenuit, weet een ronde te nemen en zich bij de leiders te voegen. Er wordt steeds meer gejaagd en de stand wisselt dan ook steeds. Als het maar eenigszins rustig dreigt te worden, zorgt het publiek door het üitloo- ven van premies er wel voor, dat zulks niet geschiedt. Omstreeks half elf, dus na on geveer di*ie uur feilen strijd, wordt het wat rustiger. Vannacht tusschen 12 en 1 uur is een bedrag van 10.000 fr. aan premies verreden, hetgeen veel strijd bracht. De meeste premies werden gewonnen door Aerts, Kaers, Falck Hansen en Deneef. By de neutralisatie werd de volgende stand genoteerd 1. SchoenDeneef 247 punten, 2. Guerra Olmo 186 punten, 3 AertsDebruycker 141 punten, 4. NayeSeynaeve 89 punten, 5. van VlockhovenVan Buggenhout 54 punten op één ronde6. KaersVer- haeghen 174 punten, 7. SmetsMartin 100 punten, 8. Day enLapebie 67 puntenop twee ronden 9. Falck HansenPiemon- tesi 157 puntenop vier ronden10. van KempenBraspenninx 66 puntenop zes ronden 11. DeneefThyssens '146 punten; op negen ronden 12. VroomenRaes 104 punten op tien ronden 13. Wambst Bruneau 163 punten. Na 104 uren rijden zyn 2150.100 K.M. afgelegd. BILJARTEN: Het wereldkampioenschap 45/1. Gisteren zijn onze landgenooten niet bij zonder gelukkig geweest, want zoowel Sweering als Dommering hebben geen en kele partij kunnen winnen. De oorzaak hiervan moet waarschijnlijk gezocht wor den in het materiaal. De tafels waarop ge speeld wordt zijn niet al te zuiver en de ballen rollen daardoor niet altijd zooals zij dit behooren te doen. Sweering verloor van Cote. De Arnhemmer Dommering speelde te gen De Gasperin een vrij behoorlijke party, doch moest in den Franschman toch zijn meerdere erkennen. Tegen den Belg Gabriels was het verschil grooter en Ga- briëls, die met een gemiddelde van 16,66 speelde, liet onzen landgenoot na 18 beurten op 197 staan. De resultaten waren als volgt Albert 300 22 63 13.63 Baudart 225 22 25 10.22 Gabriëls 300 24 112 12.50 Cabra 219 24 41 9.12 Dommering 267 36 35 7.01 De Gasparin 300 36 68 8.33 Sorge 299 27 68 11.07 Cote 300 27 68 11.11 De Gasparin 262 28 40 9.35 Sorge 300 28 37 10.71 Gabriëls 300 18 80 16.66 Dommering 197 18 42 10.94 Albert 300 22 56 13.63 Cabra 293 22 68 13.31 Cote 300 28 39 10.71 Sweering 202 28 57 7.21 Cursus voor reserve-officieren der Militaire administratie. Onder leiding van den majoor G. Berg- huijs te Middelburg zal van 25 tot en met 30 Januari a.s. een gecompimeerde cursus worden gehouden met reserve-officieren der militaire administratie, waarby als leeraar zullen optreden kapitein mr. P. M. W. J. van der Slikke van het reg. kustaz-- tillerie te Vlissingen, kapitein J. D. Hat- tink, le luitenant W. K. de Feyter en le luitenant M. A. J. A. van Aalzum van de S.D.O.A. en le luitenant M. A. W. J. Pluym van de S.R.O.M.A. te Middelburg. De volgende reserve-officieren nemen er aan deel N. J. van der Wal, J. de Jong, J. E. van den Broek, A. H. Bisschop, W. C. Roose, F. J. J. Leeuw, C. C. Mantz, J. A. van Leeuwen, H. J. Kersten, L. M. H. J. Simons, A. L. Kampman, E. H. E. Klein, J. A. Muntenaar, Ch. O. A. van der Valk, W. P. R. van der Drift, A. B. Muiderman, F. J. A. Pantus, J. Schoemaker, C. Gris- nigt, J. A. Blom, H. A. Wingelaar, E. Godt- help, P. G. H. Brouwer, H. van der Meu- ien, G. Delvoye, D. van Riessen, K. van der Werf, H. H. Garrelds, W. H. J. de Jongh, A. M. Cats, P. J. van der Maat. (Midd. Crt.)

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2