EEfflC WRnKKFB BUITENLAND „KLEINTJE" RADIO-RUBRIEK MARINE EN LEGER GEMENGD NIEUWS Buitenlandsch Weerbericht. DUITSCHE PERSCAMPAGNE TEGEN FRANKRIJK HERVAT. De Berlijnsche middagbladen zijn giste ren verschenen met sensationeele koppen zooals „De sovjets meester in Zuid-Frank rijk", „Perpignan een garnizoensplaats voor het roode Spanje". De pers heeft on getwijfeld opdracht gekregen, de anti- Fransche campagne te hervatten, hetgeen waarschijnlijk te wijten is aan de versprei ding van een in de Action Frangaise ver schenen artikel. De Duitsche bladen nemen de meest kenmerkende zinnen daaruit over en leveren beschouwingen naar aanleiding van de beweerde vestiging van sovjets aan de Fransche Middellandsche Zee-kust. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft dat de Fransche kust zich kan ontwikke len tot een invoergebied voor het roode Spanje. Men heeft den indruk aldus het blad dat het Fransche gezag daar niet meer bestaat. Zelfs zou gezegd kunnen worden, dat van een Fransch-Spaansche grens geen sprake meer is. Volgens de Berliner Bör- senzeitung heeft het officieele Frankrijk thans te kiezen Het kan met alle midde len trachten het smeulende vuur te blus- schen of het kan den gebeurtenissen haar loop laten, waardoor het land gevaar zou loopen op zijn beurt door de roode vlammen verteerd te worden. Het Duitsche Nieuwsbureau heeft geen melding gemaakt van de tegenspraak van den burgemeester van Perpignan. De hervatting van de anti-Fransche cam pagne in de Duitsche pers heeft in diplo matieke kringen te Berlijn pijnlijke verba zing gewekt. Van Fransche zijde is in een onderhoud met bevoegde Duitsche kringen gewezen op de moeilijkheden, die uit een dergelijke houding van de Duitsche bladen kunnen voortvloeien. DE EERSTE TORPEDOJAGER DER DUITSCHE MARINE. Gisteren is te Kiel de eerste torpedojager der Duitsche marine, de „Leberecht Maass" in dienst gesteld. De negen andere torpedo jagers, die binnenkort in dienst zullen wor den gesteld, zullen eveneens namen van marine-officieren, die in den grooten oorlog zrjn gevallen, dragen. GOERING BIJ MUSSOLINI. Het eerste onderhoud tusschen Goering «n Mussolini te Rome heeft gisteren langer geduurd dan bij een eenvoudig beleefdheids bezoek gebruikelijk is. Uit de weinige Ita- liaansche persartikelen over dit onderwerp blijkt, dat het onderhoud ten doel heeft ge had de bestudeering van een Duitschïta- Jaansche gedragslijn voor het Spaansche Vraagstuk. Maurizio Maraviglia schrijft in de Tribu- ma dat het verblijf van een leidend Duitsch staatsman te Rome nuttig kan worden ge oordeeld voor de vergemakkelijking en de bespoediging der beraadslagingen van den kant van Italië en Duitschland. Deze beide landen kunnen niet de oogen sluiten voor de gebeurtenissen in Spanje, juist omdat zij Vurig verlangen, dat de bestaande toestand •op het Ibberische schiereiland en in de Middellandsche Zee niet veranderd wordt. 25ij hebben er belang bij, dat in Spanje geen re ge erin g ontstaat, die onder toezicht van de Sovjet-republiek staat. Hun houding is uitsluitend, maar ook be paald verdedigend, niet alleen wat betreft Spanje maar ten aanzien van geheel Euro pa en van de Middellandsche Zee in het bij zonder. Het blad zag gaarne, dat eens vooral erkend werd, dat de gelijkheid der Duitsche en Italiaansche standpunten in het Spaan sche vraagstuk niet voortkomt uit een ge meenschappelijke levensbeschouwing, maar uit een gemeenschappelijke politiek, een ge meenschappelijke beschaving. De Tribuna verwondert zich er over, dat dit gemeen schapsgevoel niet gedeeld wordt door alle andere Europeesche staten en in de eerste plaats door die welke den meesten reden hebben tot tevredenheid over den bestaan- den Europeeschen toestand. Gisteravond hebben Goering en Mussolini een tweede gesprek over staatkundige on derwerpen gehad. BETERE VERSTANDHOUDING TUSSCHEN ENGELAND EN IERLAND. Omtrent de besprekingen tusschen De Valera en MacDonald wordt vernomen, dat hierbij in groote lijnen de te volgen politiek is behandeld, en dat men in welingelichte kringen van meening ia dat thans tus- echen Groot-Brittannië en Ierland een pret tiger atmosfeer bestaat. DE STAKING IN DE AMERIKAANSCHE AUTOMOBIELINDUSTRIE. In de ambtswoning van den gouverneur van Michigan zijn tusschen de vertegen woordigers van de vakvereenigingen en de General Motors de voorwaarden voor een bijlegging van de staking in de Amerikaan- sche automobielindustrie besproken. Een verklaring is niet gepubliceerd. Uit Washington wordt gemeld, dat een bijlegging van de staking in de fabrieken van vensterglas aanstaande zou zijn. Volgens een verklaring van den Minis ter van Arbeid zou by de onderhandelin gen in Michigan eenigen voortgang zijn gemaakt. Van gezaghebbende zijde wordt verno men, dat de leiders der personeelsvereni gingen der General Motors er in toestem men Maandag 18 dezer onderhandelingen te openen tot bijlegging van de staking. De vakvereenigingsleiders hebben er in toegestemd de fabrieken Maandagochtend om negen uur te doen ontruimen, nadat zij de verzekering bpririrn oritvono'en. dat seen poging zal worden gedaan de fabrieken weer open te stellen. De conferentie is gisteravond weer by- eengekomen. Een dientmeisje Dent U om een net meisje verlegen, dat goed kan koken Een is de oplossing. VERTREK VAN HR. MS. KRUISER „DE RUYTER". Zaterdag 16 Januari des avonds te 7.35 zal de K.R.O. een gramofoonreportage' uit zenden van het vertrek van Hr. Ms. krui ser „De Ruyter", waarbij o.a. commandant Van de Sande Lacoste eenige afscheids woorden spreekt. Een van de officieren heeft van dit ver trek een smalfilm 'gemaakt. De K.R.O. heeft een copie van do geheele reportage aan den commandant aange boden, zoodat de bemanning aan boord niet alleen het vertrek van den kruiser op het projectiedoek zal kunnen zien, maar tevens muziek en de geluiden via hun luidspreker- installatie zal kunnen hooren. Hr. Ms. „De Ruyter" is 13 Januari om 15 uur Dungeness gepasseerd. De luitenant ter zee der 2de klasse A. H. W. von Freijtag Drabbe is overgeplaatst van Hr. Ms, torpedoboot Z. 7 aan boord van Hr. Ms. torpedo-instructieschip Schor pioen te Nieuwediep. De luitenant ter zee der 2e klasse A. G. den Boesterd is overgeplaatst van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen aan boord van Hr. Ms. torpedo-instructieschip Schorpioen te Nieuwediep. Onder bevel van den 2en luitenant J. A. Vergouwe van het 14e regiment infanterie is een detachement van het 3e en het 14e regiment infanterie uit Bergen op Zoom 11 dezer naar de legerplaats bij Harskamp vertrokken tot het houden van schietoefe ningen. De eerste pleeg der lichting 1937, aan gewezen voor de opleiding tot onderoffi cier-administrateur bij de infanterie, de wielrijders, de le compagnie geneeskundige troepen, den motordienst, de motor-, kust en luchtdoelartillerie, de genie, de ponton niers en torpedisten en de bereden artille rie, wordt 5 April ingelijfd en direct daar na gezonden naar de school voor dienst plichtige onderofficieren-administrateur te Middelburg. Aan den dpi. sergeant D. L. Baauw van de 2e Schoolcompagnie Regiment Kustar- tillerie alhier is vergunning verleend vrij willig onder de wapenen te blijven van 17 Januari tot 14 April 1937. De reis van Hr. Ms. 016. Hr. Ms. duikboot O 16, die zooals ge meld 11 dezer van Den Helder naar Den Atlantischen Oceaan is vertrokken tot het houden van een kruistocht, zal de navol gende havenplaatsen aandoen Horta (zee haven groep der Azorische eilanden) 19 tot 25 Januari, Washington 6 tot 15 Fe bruari, Hamilton 19 en 20 Februari, Lissa bon 9 tot 15 Maart. Terugkeer in Den Hel der 20 Maart. Het doodelyk ongeluk tijdens de de manoeuvres op Hr. Ms. „Gelderland". In hooger beroep heeft voor het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage te recht gestaan de 30-jarige matroos der le kl. C. W., thans a/b van Hr. Ms. Wacht schip, voorheen dienende op Hr. Ms. „Gel derland", die door den zeekrijgsraad, we gens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebbende, is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk met een jaar proeftijd. Beklaagde, die zich door dit vonnis be zwaard gevoelde, gaf een relaas van het gebeurde op de „Gelderland" waarby tij dens het looden de matroos der 2e klasse van Dyk op noodlottige wijze is verdron ken. Hem was nl. gelast het loodbordes uit te zetten, alvorens de manschappen in de sloepen zouden gaan. Toen hij hiermede bezig was bemerkte hij, dat er een spie, ter bevestiging van twee staven ontbrak. Er was veel haast bij en de kabelgast, die hem aan een reservespie zou kunnen helpen was op dat oogenblik niet te bereiken. Hij had niets anders bij de hand dan een ka beltouw, waarmede hij de stangen beves tigde en toen probeerde of het touw hield. Daarna is hy in de loodmat gaan hangen, terwijl van Dyk op het bordes bleef. Deze heeft waarschijnlijk tegen de bevestigde stang geleud, met bet gevolg dat deze los schoot en van Dijk te water raakte. Bekl. heeft dit niet gezien, doch hoorde roepen „man over boord". Ondanks de pogingen ook door de bemanning van andere sche pen, o.a. de „Hertog Hendrik" in het werk gesteld om den drenkeling te redden is deze in de diepte verdwenen. De advocaat-fiscaal mr. L. B. J. Vermeu len. zeide dat beklaagde geheel op eigen verantwoordelijkheid heeft gehandeld. De omstandigheden, die in het voordeel van beklaagde wegen, nl. het niet aanwezig zijn van de spie, de onmogelijkheid om een reserve spie op dat oogenblik te krijgen en de groote haast zijn verdisconteerd in het milde vonnis, dat de zeekrijgsraad uit gesproken heeft. Beklaagde die met dit soort werk volkomen op de hoogte was, had kunnen voorzien, dat het touw zou los schieten toen hy in de loodmat ging han gen. Spr. vroeg bevestiging van het von nis. De raadsman, de officier van adminis tratie C. D. Duijverman, betoogde dat men hier niet te doen heeft met een geval van roekeloosheid, zooals vaak bij verkeerson gelukken voorkomen. Beklaagde, die een bevel met spoed had op te volgen, deed wat hij in de gegeven omstandigheden mo gelijk en verantwoord achtte en hij is zeer onder den indruk van het verlies van een menschenleven, dat hij niet heeft kunnen voorkomen. Pleiter meende dat het toch niet aan beklaagde's schuld kan worden geweten dat er iets aan het loodbordes ontbrak en drong aan op vrijspraak. Het Hof zal later uitspraak doen. STOOMVAARTLIJNEN schepen. Uit- en thuisvarende „Aagtekerk" (thuisr.) 14 Jan. te Sydney „Aldabi" (thuisr.) 12 Jan. v. Rio de Ja neiro „Aludra" (uitr.) 14 Jan. te Antw. „Barneveld" (thuisr.) 13 Jan. te Liverpool „Blitar" (thuisr.) p. 14 Jan. Finisterre „Dempo" (thuisr.) 14 Jan. te Suez „Dinteldijk" (uitr.) 12 Jan. van Londen „Djambi" (uitr.) p. 13 Jan. Gibraltar „Enggano" (thuisr.) p. 13 Jan. Gibraltar „Hoogkerk" (uitr.) 14 Jan. te Madras „Indrapoera" (uitr.) p. 14 Jan. Suez „Johan van Oldenbarnevelt" (thuisr.) 14 Jan. van Gibraltar „Kota Inten" p. 14 Jan. St. Helena, Java naar New York „Kota Radja" 13 Jan. te Beira van New Orleans „Marnix van St. Aldegonde" (uitr.) 14 Jan. te Southampton „Madoera" 14 Jan. van New Orleans naar Soerabaja „Palembang" (thuisr.) p. 13 Jan. Kaap del Armi „Poelau Bras" (thuisr.) 14 Jan. van Port Soedan Slippende auto ver wondt wielrijder ernstig. Gisteravond zijn ten gevolge van het glibberige wegdek bij het Kruithuis te Amsterdam twee auto's tegen elkander ge botst. Een der wagens beide werden ernstig beschadigd schoof naar rechts en raakte, vóór hy gedeeltelijk in een sloot terecht kwam, een 74-jarigen wielrijder die omver gereden werd, waarna hij door den schok van den auto in de sloot werd ge duwd. Ofschoon de oude man spoedig op het droge was gebracht, bleek hy er vry ern stig aan toe te zijn. Behalve een gebroken arm heeft hy waarschijnlijk inwendige kneuzingen opgeloopen. Een ambulance- auto van den geneeskundigen dienst heeft hem naar het Julian a-ziekenhuis vervoerd. Omelet van 5000 eieren. Bij het neerlaten van de hefboomen van de brug over het Noord-Hollandsch kanaal, nabij het Kraaienplein te Amsterdam, trachtte de bestuurder van een vrachtauto, welke geladen was met eieren, nog juist te passeeren. De chauffeur, afkomstig uit Woudenberg, had alle aandacht gevestigd op den afsluitboom aan de overzijde, toen de eerste hefboom met een zwaren slag op de kisten met eieren terecht kwam. 5000 eieren, ter waarde van ongeveer 150 werden vernield. De schade aan den hefboom, welke zoo werd ontwricht, dat hy geen dienst meer kon doen, is eveneens aanzienlijk. Kind door een auto overreden en gedood. Gistermiddag is op 'n hoek" van de Pluvier straat te 's-Gravenhage een vierjarig jon getje door een vrachtauto, bij het achteruit rijden, overreden. Het knaapje, dat zich onverwacht op den ryweg had begeven werd in deernis/wekkenden toestand opge nomen en door den G.G.D. naar het Roode Kruis-ziekenhuis vervoerd alwaar het kort na aankomst is overleden. Aanrijding met doode- 1 ij ken afloop. Gisteravond is op den rijksweg te Oegstgeest een ernstig ongeluk geschied. Dr. J. H. uit IJmuiden, reed hier met zijn auto, toen plotseling een vijftienjarige jongen uit Oegstgeest op zijn rijwiel den weg overstak. Volgens oogge tuigen zou de jongeman tusschen twee auto's hebben willen oversteken. Hij werd door den auto gegrepen en met zulk een kracht tegen den weg gesmakt, dat hij met een schedelbreuk bleef liggen. In zeer era- stigen toestand is het slachtoffer naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overge bracht, waar hij kort na aankomst is over leden. Felle uitslaande brand. Een korte, doch felle brand heeft gis termiddag te Amsterdam groote schade aangericht op de derde verdieping van een perceel aan de Prinsengracht. Deze étage is verhuurd aan een kamerverhuurster, wier kostganger in de achterkamer bezig was met het koken van boonen op een pe- troleumtoestel. Waarschijnlijk door een on doordachte beweging van den man is dit toestel op den vloer gevallen, met het noodlottig gevolg, dat de wegstroomende petroleum vlam vatte. In een oogwenk stond de geheele achterkamer in lichter laaie, waarna de vlammen mede de voorka mer aantastten en zoowel voor als achter door de gesprongen ruiten uitsloegen. De bewoner was door het gebeurde zoo ge schrokken, dat hij 'n zenuwtoeval kreeg en waarschijnlijk zou het voor hem leelijk zijn afgeloopen, als niet een voorbijganger, die, toen hij de rookverschijnselen waarnam, zich onmiddellijk naar boven had begeven en het slachtoffer naar buiten had ge bracht, waar de man, die reeds brandwon den aan de linkerknie had, in een aangren zend kantoor werd binnengedragen, in af wachting van de komst van een ambulan ce-auto van den G.G. en G.D. De dadelijk gewaarschuwde brandweer was spoedig ter plaatse. Met drie stralen werden de vlammen aangetast. In minder dan tien minuten moest het vuur den stryd met het natte element opgeven, hetgeen niet wegnam, dat ook het trappenhuis naar de vliering reeds door de vlammen was aangetast. De voor- en achterkamer zijn geheel uitgebrand, de tweede verdie ping liep waterschade op. Twee f 1 e s s c h e n t r e k k e r s gearresteerd. Een veehandelaar deelde gisterochtend aan de gemeentepoli tie te Zutfen mede, dat hij op de veemarkt aldaar twee koeien voor 240 gulden had ge kocht, welke prijs naar zijn meening be langrijk beneden de waarde was. Even daarna bleek, dat deze koeien kort tevoren voor 290 gulden waren gekocht, doch niet betaald. Het is de politie gebleken dat dit een flesschentrekkerstruc is, welke op ongeveer gelijke wijze Woensdag in Den Bosch en Vrijdag te Leeuwarden is toege past. Volgens geruchten moet dit nog in tal van andere plaatsen in het land zijn ge beurd. De politie heeft in dit verband twee mannen, zekere van der S. uit Bovenkerk en Ch. uit Waverveen bij Vinkenveen, ge arresteerd. Verkeersongeval. Van morgen is op het Rokin te Amsterdam een ongeveer 40-jarige wielrydster door een tram aangereden. Zij kwam te vallen en liep daarbij een elleboogfractuur op. De ge neeskundige dienst heeft het slachtoffer naar het Binnen-gasthuis gebracht. Rijwieldief aangehou den. Gisteravond zag een automobilist, die in de buurt van de Haarlemmermeer straat te Amsterdam reed, dat een jong- mensch, na eenige malen om zich heen te hebben gekeken, een onbeheerd staand rij wiel greep en daarop wegreed. De automo bilist volgde hem en maakte even later een agent op hem opmerkzaam, die den jonge man aanhield. Spoedig bleek toen dat hij het rijwiel gestolen had, waarna hij bij zijn verhoor nog bekende, dat hij ook vroeger op den avond een rijwiel had weggenomen. Hij is in een politiebureau opgesloten. Geen bewys tegen den vermoedelijken mantelsny- d e r. De 50-jarige man, die door recher cheurs van de centrale recherche in de Kal- verstraat te Amsterdam is aangehouden en bij zijn fouilleering in het bezit van een scheermes werd gevonden, hetgeen het ver moeden deed ryzen dat men hier te doen had met den berachten mantelsnyder, zal waarschynlijk vandaag of morgen op vrye voeten worden gesteld. De moeilijkheid by het onderzoek is dat van den dader zelfs geen vaag signalement bestaat en de man zelf blijft ontkennen. Auto tegen een boom gereden. Gistermiddag is een vrachtauto op den rijksstraatweg by Wouw in volle vaart tegen een boom gereden, waarbij de bestuurder, zekere F. de J. uit Schore ernstige inwendige kneuzingen op liep en ook een polsslagader werd doorge sneden. De man is naar een ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. De twee andere inzittenden, Van L. en B., eveneens uit Schore afkomstig, bekwamen slechts lichte verwondingen. Een chauffeur als lasso werper. Aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam is een niet-alledaagsch onge luk gebeurd, dat wonderlijk goed is afge loopen, vertelt het Vad. De 42-jarige losse werkman H. K. V. reed daar op zijn fiets en er zou niets gebeurd zijn, als ter plaatse geen vrachtauto gestaan had, welke met kisten was beladen. De eigenaar van de vrachtauto, beseffende, dat de lading bij het rijden wel eens aan het schuiven zou kun nen gaan, besloot met een touw het gehee' vast te sjorren. Hij maakte in het touw een lus en wierp het over de kisten, met de be doeling het daarna aan te trekken. Hij mik te echter verkeerd, zoodat het touw aan de linker voorzijde van de auto omlaag gleed, juist op het moment dat V. passeerde. Het toeval wilde, dat de lus van het touw over het hoofd van dén fietser terecht kwam en zoo dus dienst deed als lasso. De gevolgen laten zich gemakkelijk raden. De man werd van zrjn fiets getild en tegen de straat ge slagen. Hij kwam er gelukkig met eenige onbeteekenende verwondingen aan den hals af. Een booze juffrouw. Gisteren heeft voor den politierechter te Zutphen een juffrouw uit Apeldoorn terecht gestaan wegens het feit, dat zij haar buur vrouw mishandeld had. Het slachtoffer werd als getuige gehoord, waarna de poli tierechter het vonnis op 14 dagen gevange nisstraf bepaalde overeenkomstig den eisch van den officier. In groote gramschap verliet de veroor deelde het gerechtsgebouw en op straat kwam zij haar slachtoffer tegen. Zoo groot was haar woede op deze getuige, dat zij haar weer te lijf ging en haar tot bloedens toe in het gezicht verwondde. De mishan delde wist niet beter te doen dan terstond het Paleis van Justitie maar weer op te zoeken en opnieuw een klacht tegen haar belaagster in te dienen. Arrestatie in verband met moord op Charles Mattson. De politie te Sacramen to Californië) heeft een main in hech tenis genomen om hem te verhooren in ver band met den moord op den ontvoerden knaap Charles Mattson. Zijn signalement zou volkomen beantwoorden aan de be schrijving van een man, waarvan het De partement van Justitie reeds eerder op de zen dag de opsporing had verzocht. Volkstelling in de Sov jet-Unie. Op 6 Januari j.l. is in de Sovjet-Unie een volkstelling gehouden, waaraan 1.200.000 tellers medewerkten. Dank zij de goede voorbereiding was het mogelijk deze telling op een dag af te wer ken in de 600.000 steden, dorpen en Neder zettingen. De laatste volkstelling was ge houden in 1926 en thans bleek, dat sinds dien veel is veranderd. In 1926 waren er nog geen 2000 steden in het land, thans meer dan 3000. Vele steden van vroeger zijn niet meer te herkennen. Zoo is bijvoor beeld uit het kleine stadje Alexandrowsk in de Oekraine de stad Saporoshje, het krachtstation van de Dnjepr gegroeid, wel ke 14 maal grooter is als Alexandrowsk. De stad telt thans 200.000 inwoners, 50 scho len, 2 hoogescholen en een theater. Ook in het volk zelf is veel veranderd velen die in 1926 nog analphabeten waren, konden thans een diploma van een hooge- school toonen. De tellers werden overal door de bevol king goed ontvangen en in hun werk ge steund. De resultaten van de volkstelling moeten nog uitgewerkt worden, doch wel kan men reeds zien, dat de bevolking is toegenomen. Zoo is bijv. de bevolking van Russisch Sachalin in de afgeloopen 10 jaar met vier vermenigvuldigd. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 782.1 te Dorpat. Laagste barometerstand 731.4 te Reyk javik. Verwachting Meest zwakke noordooste lijke tot oostelijke wind, nevelig tot betrok ken of zwaar bewolkt, waarschynlijk nog eenige regen, in het noordoosten wellicht eenige sneeuw, temperatuur in het noord oosten om het vriespunt, in het zuidwesten weinig verandering in temperatuur. Hedenmorgen uit officieele gegevens amengesteld door het Kon. Met. Instituut. Uit het langgerekte gebied van lagen luchtdruk, dat gisteren over de kustlanden lag, vormde zich een zwakke depressie, die neiging vertoont naar het Zuidoosten te trekken. Aan haar Zuid- en Zuidoostzijde vielen zware regens en steeg de tempera tuur, langs haar Oost- en Noordoost-zyde wordt koude uit het vorstgebied in Midden- en Oost-Duitschland naar Noord-West- Duitschland er Denemarken getranspor teerd. In het Oosten houdt het continentale gebied op hoogen luchtdruk met helder én droog vriezend weer stand. In Polen is de vorst overal matig tot streng, in Scandinavië licht en alleen in het gebergte matig. In Engeland ligt een gebied van lichte vorst, in Ierland en Schotland heerscht stormweer, aan de voorzijde van een diepe Oceaan-depressie, die echter evenals den vorigen, ver in het Westen blijft. De vliegtuigwaarnemingen in Duitsch land toonen aan, dat de atmosfeer tot 2000 meter nauwelijks onder het vriespunt is met in het Oosten groote droogte. De hooge stations in de Alpen zijn in de wolken ge huld en melden zwaren sneeuwval. De luchtdrukverdeeling is gunstig voor een terugkeer der vorst, aanvankelijk alleen in het Noordoosten, met aldaar eenigen sneeuwval,

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6