I .y fiïieP/ AKKERTJES BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Zssls van verkoudheid? Dampo in de neus en Dampo inademen. Pot 50. Ooos 30 cc. Bij Apotb. en Drogisten. setup© daar lucht je van opt De dood van baron de Borchgrave. De Belgische regeering heeft thans het antwoord van de te Valencia gevestigde Spaansche regeering ontvangen op haar laatste verzoek ten aanzien van den moord op baron de Borchgrave. Het antwoord schenkt niet genoeg voldoening aan België en men za.l opnieuw langs diplomatieken weg er op aandringen de geëischte schade vergoeding te krijgen. Tegenoffensief der regeeringstroepen. De regeeringstroepen hebben gisteren een tegenoffensief ingezet in den sector ten noord-westen van Madrid nabij Aravaca. De toestand in Marokko. De Britsche regeering is thans in het be zit van inlichtingen uit Britsche bronnen over den toestand in Marokko. Deze inlich tingen bevestigen, dat er een aanzienlijke activiteit van Duitsche zijde kortelings in Spaansch Marokko is geweest, .maar geven geen bevestiging van het bericht omtrent ontscheping van Duitsche troepen. Ook wordt bevestigd, dat fortificatiewerkzaam heden ten uitvoer worden gelegd, op kleine schaal, binnen Ceuta, met hulp van techni sche Duitsche raadslieden, maar volgens de Britsche inlichtingen strekken deze fortifi caties zich niet buiten de stad Ceuta naar omgeving, welke Spaansch Marokko vormt, uit. In dit verband moet er aan herinnerd worden, dat de stad Ceuta zelve tot Spanje behoort en een statuut heeft, dat verschilt van het SpaanschMarokkaansche gebied, dat nominaal nog onder suzereiniteit staat van den Sultan van Marokko. In Britsche kringen in Engeland wijst men er nog op, dat men den al te ernstigen toestand in Spaansch Marokko niet uit het oog verliest. De Paris Soir publiceerde gisteren het volgende telegram uit Tanger „Gistermid dag hebben drie eenheden der Fransche marine manoeuvres gehouden aan de At lantische kust van Spaansch Marokko, tus- schen Arzila en Larache. Op hetzelfde oogenblik vloog een Britsch watervliegtuig, van de basis te Gibraltar, over dit gedeelte van de kust, terwijl verscheidene eenheden der Engelsche marine kruisten in de straat van Gibraltar, buiten Ceuta. Gisteren en eergisteren heeft men te Ceuta de aanwezigheid opgemerkt van een tiental Duitsche onderzeeërs". Communiqué van het rechtsche hoofdkwartier. Ih het officieele communiqué, dat gister avond door het groote hoofdkwartier om trent den toestand is uitgegeven, wordt o.a. het volgende gezegd In het gebied van Soria hebben wij een vij andelijken aanval op onze stellingen te Algora, waarbij 'van tanks gebruik werd gemaakt, afgeslagen. De vijand liet talrijke dooden achter. Aan het front van Madrid hebben w$j de vijandelijke aanvallen in den sector van Las Rozas en Majadahonda afgeslagen en vier Russische tanks buitgemaakt. Ook gisteren was het aan het Madrileensche front kalm. Aan het front van Madrid was het giste ren de tweede rustige dag. De rechtsche strijdkrachten hebben den opmarsch niet voortgezet, doch zich ertoe bepaald, alles voor de komende operaties in gereedheid te brengen. Des middags deed het geschut zich op nieuw hooren, doch reeds spoedig verstom de het gebulder der kanonnen. In de straten der hoofdstad gaat het ver keer normaal zijn gang en de jongste maat regelen welke voor de evacuatie genomen zijn, hebben nog geen wijziging in het stadsbeeld gebracht. Wat de ontruiming der stad betreft, deze zal niet gemakkelijk gaan, daar de inwoners hun huizen niet in den steek willen laten. DUITSCHLAND WIL NIET RAKEN AAN INTEGRITEIT VAN SPANJE OF SPAANSCHE BEZITTINGEN. Bij gelegenheid van de diplomatieke ont vangst van gistermorgen te Berlijn heeft Hitier den Franschen ambassadeur de ver zekering gegeven, dat Duitschland de be doeling niet had en nooit gehad heeft op welke wijze ook te raken aan de integriteit van Spanje of de Spaansche bezittingen. Van zijn kant heeft de Fransche ambassa deur uit naam zjjner regeering de verzeke ring gegeven, dat Frankrijk vastbesloten was de integriteit van Spanje en het sta tuut van Spaansch Marokko binnen het ka der van de bestaande verdragen te eerbie digen. Te Londen constateert men ontspan ning in den toestand. De berichten volgens welke Frankrijk van de Duitsche regeering en van de auto riteiten in Spaansch-Marokko bevredigende verklaringen heeft ontvangen ten aanzien van de integriteit van Spanje en zijn kolo niale bezittingen, zijn te Londen met groote voldoening ontvangen en hebben daar den indruk van een ontspanning in den toestand gemaakt. Men had hier de ontwikkeling van de Marokkaansche kwestie niet zonder ernstige ongerustheid gevolgd. De verdwij ning van een zoo ernstige bron van onge rustheid acht men dan ook in hooge mate bevredigend. DE RAVITAILLEERING DER BEVOL KING VAN ENGELAND IN TIJD VAN OORLOG. Majoor Nelson Rook, inspecteur der dien sten voor de ravitailleering in tijd van oor log, heeft gisteravond in een vergadering te Londen verklaard, dat de noodzakelijke voorraden voor een ravitailleering der be volking in Engeland gedurende een period.e tusschen de 15 tot 30 dagen verre van vol doende zg'n. De majoor deed uitkomen, dat het kortelings gevormde comité van con trole voor de verdeeling der levensmiddelen gedwongen zou kunnen zijn zich in den vreemde de noodzakelijke producten te ver schaften voor een ravitailleering des lands, en stelde voor een comité in het leven te roepen met het uitsluitende doel de produc tie in Engeland te behandelen. ONREGELMATIGHEDEN OP EEN BRITSCHE MARINEWERF. Op de Engelsche marinewerf van Devon- port zijn radicale maatregelen genomen te gen een aantal leden van het personeel, die zekere documenten in hun bezit hadden. Acht man werden ontslagen en werden binnen tien minuten van de terreinen afge leid. Een aantal arbeiders is op last van de admiraliteit ontslagen, doch een redeii werd niet opgegeven. Sedert eenigen tijd stelde de politie en officieren van den geheimen dienst een onderzoek in naar de antecedenten van een twintigtal mannen, die verdacht werden betrokken te zijn bij de sabotage op oor logsschepen en het uitlekken van geheimen. DE SITUATIE IN MAROKKO. Wat de Times-correspondent te Tetoean er van zegt. Reeds nu bestaat er geen' twijfel, dat de Spaansche opstandelingen en hun Duitsche raadgevers den geest der conventie over treden, indien nog niet openlijk dan wel naar de letter. De oeconomische exploitatie der Spaan sche zóne ten bate van Duitschland neemt reeds aanzienlijke afmetingen aan en schijnt nog toe te nemen. De actieve propaganda bij de Arabieren, gepaard gaande met de werving van een fascistische militie, bereikt een verontrus tende hoogte. Er werden voorbereidingen getroffen, welke, indien zij voltooid zullen zijn, moge lijk zouden maken 20.000 man troepen te ontvangen. Het blijkt evenwel nog niet of thans zoo'n strijdmacht in de zóne aanwe zig is en het is te hopen, dat men hier slechts met een voorzorgsmaatregel te doen heeft. In de buurt van Ceuta schijnen voorbe reidende werkzaamheden voor versterkin gen te zijn uitgevoerd. Men heeft het be wijs van geheimzinnige activiteit aan de kust ten Oosten van Melilla en in het bij zonder bij Kaap d'Eaux en de Charanas- eilanden. Sinds eenige weken kruisen Duitsche oorlogsschepen voortdurend voor de Marokkaansche kusten. Te Bessora werden tegelijkertijd zeven Duitsche oorlogsschepen opgemerkt. Duit sche duikbooten hebben hun basis te Mei- lila. Naar men zegt, maken zij vaak toch ten naar de Spaansche wateren. Het vlieg veld van Mellila en de marineluchthaven zijn bij technici van de Duitsche lucht macht in gebruik. Zij dienen voor Junkers- en Dorniers-toestellen. Men kan thans zeggen, dat Mellila een Duitsche stad is. Bijna al het Spaansche personeel is vertrokken. Een andere vliegbasis werd georgani seerd te Tetoean, waar achttien Duitsche vliegtuigen op 6 Januari daalden. Men zegt, dat te Aralayl bij Mellila een schuil plaats voor watervliegtuigen wordt inge richt. De correspondent beschrijft tenslotte de activiteit der Duitsche handelsschepen, die „beladen met tanks en oorlogsmateri aal aankomen en vertrekken met delfstof fen uit de mijnen, welke door Duitsche in genieurs worden bestuurd". De Times spreekt dan nog over tal van Duitsche schepen, „die een zeker aantal bezoekers aan land zetten en dezen niet allen weer aan boord terugnemen". COMMUNISTEN MEESTER IN SLANFOE (Domei). Volgens berichten uit Sjanghai en Peiping zijn de communisten meester in Sianfoe, de hoofdstad der provincie Sjensi. Verder wordt gemeld, dat een verbinding tot stand is gebracht tusschen de commu nistische troepen en het leger van maar schalk Tsjang Soe Liang, die thans gecom mandeerd worden door Joe Sji Tsjoeng en Jang Hoe Tsjeng. De regeering van Nanking heeft toegege ven, dat Sianfoe op het oogenblik wordt geregeerd door den anti-Japanschen Natio- nalen Reddingshond. In het uitvoerend co mité hebben ook communisten zitting, ter wijl de Nanking-regeering haar vertegen woordigers uit Sianfoe heeft teruggetrok ken. Volgens berichten uit Peiping helpen de legaties van Engeland, de Vereenigde Sta ten en Duitschland hur landslieden de pro vincies Kansoe en Sjensi te verlaten, aan gezien met vreest, dat binnenkort hier de regeeringstroepen slaags zullen raken met de opstandelingen. Tenslotte wordt nog gemeld, dat dage lijks door middel van den radiozender van Sianfoe roode propaganda wordt gemaakt. POLEN ERKENT DE FACTO VEROVERING VAN ABESSINIË. De Italiaansche Minister van Buitenland sche Zaken, graaf Ciano, heeft den Pool- schen ambassadeur bfl zich ontvangen, die hem uit naam der Poolsche regeering ter kennis bracht, dat het Poolsche consulaat- De koorts daalt onmiddellijk. De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met Volgens recept van Apotheker Dumont m Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent generaal te Rome gemachtigd is het Ethio- pisch gebied te beschouwen als vallende on der zijn territoriale jurisdictie. DE HULP AAN AMERIKAANSCHE WERKLOOZEN. President Roosevelt heeft de Amerikaan- sche Kamer van Afgevaardigden de aanbe velingen doen toekomen betreffende de aan vullende credieten, noodig voor hulp aan de we,. kloozen tot het einde van het belasting jaar dat zal eindigen op 30 Juni 1937. De prudent vraagt credieten tot een bedrag- van 790 millioen dollar voor de „Works Pi ogress Administration" en stelt in het licht, dat in Maart 1936 deze instelling in de behoeften heeft voorzien van 3.400.000 werkloozen, terwijl in den winter 1936/1937 2.580.000 werkloozen steun van de regee ring noodig zullen hebben. Er zjjn dus 800.000 werkloozen minder dan in Maart 1936. Man krijgt hartverlam ming en geraakt in brand. Te Linschoten (bij Woerden) is Zondag een tragisch ongeluk gebeurd, meldt het U. D. Buren ontdekten dat er brand was ontstaan in de woning van den alleen- wonenden C. de L., een 71-jarigen man. Zij waarschuwden den veldwachter, die zich .met geweld toegang verschafte tot het huisje. Daar deed hij een verschrikkelijke ontdekking de oude man zat geheel ver brand op zijn stoel bij het vuur. Toen het nog smeulende vuur was gebluscht, kon een ijlings geroepen geneesheer slechts den dood constateeren. Het lijk is grootendeels verkoold. Uit het onderzoek, daarna ingesteld, kwam vast te staan, dat de man een hart verlamming had gekregen, daardoor een ietsje van zijn stoel schoof en met zijn voet in de stoof terechtkwam. Hierdoor geraak ten zrjn kleeren aan het branden en binnen een paar minuten moet hij al verbrand zijn geweest. Tijdens de huiszoeking die men verrichtte deed men een merkwaardige ontdekking. Men vond in alle hoeken en gaten van de kamer los geld en briefjes van tien en twintig gulden. Overal haalde men geld te voorschijn, achter de kachel, in laden, uit de lampTotdat .men tenslotte een hoop geld bij elkaar had ter waarde van niet minder dan 491 gulden. Aan zilvergeld vond men er 109 gulden. Kind doodgereden. Vanochtend is te Haaren nabij Oisterwtjk, een vrachtauto op een groep schoolkinderen ingereden. Een negenjarig meisje kwam onder de wielen terecht en werd vrijwel op slag gedood. Ook het tweelingzusje van het kind werd door den wagen gegrepen, doch werd slechts licht gewond. Tegen den bestuurder van den auto is proces-verbaal opgemaakt. De bezichtiging van de trouwkamer heeft 1800 opgebracht. Van de dezer dagen geboden gelegenheid de kamer van den Burgemeester en de trouwkamer van het Haagsche stadhuis waar het burgerlijk huwelijk tusschen Prinses Juliana en Prins Eernhard is voltrokken te bezichtigen, hebben ongeveer 7400 personen gebruik gemaakt. Het hierbij geheven entrée-geld heeft een totaal van ruim 1800 opgeleverd, welk be drag ten goede komt aan de algemeene armen to 's-Gravenhage. De zonderlinge vlieg tuigpassagier. Het onderzoek naar den dood van den geheimzinnigen vliegtuigpassagier Max Wenner, die uit het Belgisch vliegtuig van Keulen naar Brussel in het bosch te Genk neerstortte, is vol te genstrijdigheden, vertelt het L. Nieuws. De Engelsche pers houdt er zich uitvoe rig mede bezig. Allerlei veronderstellingen werden reeds geuit en nu komt er nog een nieuwe b\j, namelijk deze van wraakneming of misdaad. De zelfmoord lijkt ons nochtans de meest aannemelijke, ook al schijnen er geen rede- i.en bestaan te hebben opdat hij door een wanhoopsdaad een einde aan zijn leven zou stellen. Een vlaag van krankzinnigheid zou echter veel verklaren en hierin zal mis schien de uitslag van de lijkschouwing eeni ge opheldering brengen. Dit onderzoek zal echter eerst over enkele dagen geëindigd stjn. Het staat echter vast, dat Max Wenner per taxi een paar minuten vóór het vertrek op het vliegveld te Keulen aankwam. Hij schreef in het toestel een brief. Toen zon derde hjj zich in de opschikkamer af en bij de aankomst te Brussel werd hij vermist. Vier dagen later werd zijn lijk onaange roerd in een bosch te Genk gevonden. Toen men in den beginne alleen aan zelf moord dacht, verklaarde ons iemand, dat alles lici vermoeden, dat Max Wenner ook in den staart van het vliegtuig had gewan deld. In de opschikkamer geeft inderdaad een klein deurtje toegang tot het achterste gedeelte van de romp en dit was geopend. Daar anderzijds Max Wenner tijdens den oorlog bij de Britsche luchtvaart dienst deed en herhaaldelijk met een passagiers vliegtuig reisde, wordt de veronderstelling, dat hij zich van deur vergiste, nog meer onwaarschijnlijk. Max Wenner, die in Zwitserland geboren werd, maar die tot Engelschman genatura liseerd werd en sedert een 30-tal jaren in Engeland verbleef, had het Duitsch als moedertaal. Hij heeft Olga Bücksen- schütz, gewezen secretaresse van een groote metaalonderneming te Essen, in Zwitserland leeren kennen. De brief, dien hij in het toestel schreef, was aan haar ge richt en hij bezat de noodige papieren om met haar in het huwelijk te treden in Zwit serland. Er is ook in de Engelsche pers geschre ven geworden, over de mogelijkheid van een spionnagezaak. In elk geval schijnt er wel sprake te kunnen zijn van een politieken ondergrond. Naar verluidt was hijzelf tegen het nationaal-socialisme gekant, terwijl de broeders van Olga Bücksenschütz Hitle- riaansche propagandisten waren, waarom zij zich zelfs tegen het huwelijk tusschen Olga en Wenner zouden verzet hebben. Kapitein Alfred Wenner, de broeder van den geheimzinnigen vliegtuigpassagier is over Brussel naar Essen gereisd, waar hij zich in verbinding zou stellen met de ver loofde van zijn broeder. Sommigen sluiten nu elke zelfmoord uit. Zij dachten daarna aan een ongeluk. Thans vragen zij zich af of er geen wraakneming of misdaad in het spel is. Men gaat zelfs zoo ver te veronderstellen hoe onwaarschijnlijk dat ook is dat Max Werner uit 't vliegtuig geworpen werd, misschien door iemand die in den staart verborgen was. In elk geval zou de begonnen en niet vol eindigde brief aan Olga er op kunnen wij zen dat hij moest vluchten en dank zij haar telefoontje gered werd, terwijl de tekst verder hoegenaamd op geen zelfmoordplan nen wijst. 19 personen in een sneeuwstorm omgekomen. Een sneeuwstorm in de Ver. Staten, welke 48 uur duurde, heeft 19 personen van het leven beroofd en een materieele schade van 100 millioen dollar aangericht. 15 tot 20 procent van den sinaasappel- en citroen- oogst is vernield. In de vallei van de Sacra mento zijn vele duizenden lammeren omge komen. Het weer was gisteren weer nor maal. HET PRINSELIJK PAAR NAAR INDIË Het schijnt thans wel zoo goed als vast te staan, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard in den loop van dit jaar een reis naar Nederlandsch-Indië zullen maken, hoewel de definitieve regelingen voor deze reis nog niet getroffen zijn. In verband hiermede verneemt Het Vad. van welinge lichte zijde dat vermoedelijk reeds vrij spoedig na de huwelijksreis, Z.K.H. Prins Bernhard weer eenigen tijd, doch geheel onofficieel, werkzaam zal zijn ten kantore van de Nederlandsche Handel Maatschappij te Amsterdam, ten einde zich op de reis naar Indië voor te bereiden. (Hoewel het natuurlijk zeer wel mogelijk is, dat het bovenstaande inderdaad zal ge schieden, moeten wij dit bericht voorloopig voor rekening van genoemd blad laten. Red.) EEN DAAD VAN PIËTEIT. In het late middaguur van den 7en Januari jl. heeft Prinses Juliana een daad van piëteit verricht, welke eerst thans be kend is geworden. Op een oogenblik, dat allen zich in gissingen omtrent het uur van vertrek voor de huwelijksreis verdiep ten, heeft Prinses Juliana het paleis Noord einde verlaten. Voor het gedenkteeken van de Koningin-Moeder in het rosarium op het Jozef Israëlplein heeft zij bij het invallen van de duisternis een ruiker van blauwe tulpen en Aronskelken, bijeen gehouden door een wit lint, neergelegd en enkele oogenblikken in gedachten verzonken voor het monument gestaan. Uit deze piëteit volle daad kan blijken dat op dezen natio- nalen gelukdag de gedachten van de vorste lijke bruid ook uitgingen naar haar, die ge durende haar leven door geheel Nederland bemind en geëerd was en wier nagedachte nis ook thans nog in dankbare herinnering bij het Nederlandsche volk voortleeft. Den volgenden dag heeft de vorst van Waldeck, een broeder van wijlen de Konin ginRegentes eveneens bloemen aan den voet van het gedenkteeken in het rosarium neergelegd. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit van 9 Januari 1937 is met ingang van den 16en Januari 1937 be vorderd tot hoofdofficier van administratie der 2e klasse de officier van administratie der le klasse A. van Houte. MARKTBERICHTEN GOESCHE MARKT. 12 Januari 1937. Op de graanmarkt was de aanvoer vrij ruim. Goudgerst 9—9.35, Haver 7.25— 7.50, Kookenvten 99.60, Bruine boonen 10—12, Schokkers 15—17.50, Paardeboonen 7.10, Karwijzaad 24.50. Eieren 2.90 per 100 stuks, 0.721/2 per 25 stuks Particuliere prijs 3.90 per 100 stuks Eendeieren 2.90 per 100 stuks, Poelje-eieren 2.50 per 100 stuks. Boter 1.60 per K.G., 0.80 per i/2 K.G. Particuliere prijs 0.90 per /2 K.G. Fa- brieksboter 0.90 per '/2 K.G." Afwijkende boter 6.60 per K.G., 2e kwal. boeien- boter 0.75 per /2 K.G. Aardappelen Zeeuwsche bonte 2 Zeeuwsche blauwe 1.902. Noteering handelaren, s Boter 0.70 per i/2 K.G. Eieren 2.90 per 100 stuks, Kleine Eie ren 2 per 100 stuks. Aanvoer V.P.Z. 6569 stuks, prijs 3.20 per 100 stuks, kleine 2.20 per 100 stuks. VEEMARKT ROTTERDAM. 12 Januari. Aanvoer133 paarden, 5 veulens, 1005 magere runderen, 740 vette runderen, 93 vette kalveren, 78 graskalveren, 1103 nuch tere kalveren, 421 schapen en lammeren, 1 zuiglam, 4 varkens, 60 bokken en geiten. Totaal 3643 stuks. Prijzen per KG. Vette koeien 65, 57 en 4250 ct., vette ossen 61, 55 en 4550 ct., stieren 60, 52 ©n 48 ct., vette kalveren 100, 90 en 6777 ct., schapen 46, 39 en 32 et., lammeren 49, 40 en 30 ct., graskalveren 60 en 50 ct., nuchtere kalveren 48, 43 en 38 ct., slachtpaarden 46, 40 en 34 ct. WISSELKOERSEN Noteermg van heden, 12 Januari 1937, 3 uur (officieel) Londen 8.97% Berlijn 73.50 Parijs 8.53% Brussel 30.81 Zwitserland 41.95 New York 1.82%. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 12 Januari, 3 uur. Kalme handel. Verdeelde stem ming. Suikeraandeelen levendig en willig. Rubbers ongeanimeerd. Koninklijken lusteloos. -Xndus- trieelen weinig veranderd. Vrij opgewekte tendenz voor sommier Amerikaansche shares. De grootere omzetten in Wallstreet rie pen heden voor de Amerikaansche afdee- ling wat meer belangstelling te voorschijn. Vooral bij de opening ging het levendig toe in enkele specialiteiten. De Amerikaansehe Kunstzijde-aandeelen werden druk verhan deld en waren daarbij vast gestemd. In U.S. Leathers vormde zich een open hoek, waarbij een flink avance kon worden be haald. Van de Koperfondsen gaven Ana conda's ruime omzetten te aanschouwen. In de overige Koperaandeelen ging echter niet veel om. Voor Bethlehem Steels en United States Steels werd nu en dan even eens belangstelling aan den dag gelegd- Later op den middag' legden de koersen evenwel een kleine neiging tot terugloopen aan den dag. De locale markt werd vrijwel geheel beheerseht door de Suikerwaarden. H.V.A.'s en diverse andere soorten ont moetten groote vraag. Het toonaangevende aandeel kwam wederom eens boven 500 Java-Culturen konden een kleine twintig tal procenten noteeren, terwijl Nisu's een vijftiental punten naar boven liepen. De aanleidende oorzaak hiervoor moet worden gezocht in de nieuwe limietverhooging van de Nivas, met 15 cent per quintaal en met verdere belangrijke afdoeningen. Ook de aandeelen in Indische Cultuurbanken wer den hooger genoteerd. Voor het overige ging in de inheemsche fondsen niet veeï om. Op de Rubberafdeeling ontwikkelde zich eenige affaire in Amsterdam Rub bers, die bij de opening goed prijshoudend waren, doch nadien van aanbod te lijden kregen, zoodat zij onder Beurstijd eenige procenten verloren zagen gaan. De Tabak ken waren dooreengenomen goed prijshou dend. Voor Industrieelen bestond slechts weinig interesse. Unilever's en de Philips- aandeelen alsmede Aku's waren in door snee niet veel veranderd. De affaire in Scheepvaartpapieren was evenmin om vangrijk, doch de Indische lijnen veroor zaakten toch wederom eenige beweging en daarbij konden die zich ruimschoots hand haven. Aandeelen Koninklijke Boot werden wat hooger genoteerd. Petroleumfondsen hadden een lusteloos verloop. Koninklijken bewogen zich binnen nauwe grenzen en voornamelijk omstreeks het laagste niveau van gisteren. De Beleggingsmarkt was stil. In de koersen der Nederlandsche Staatsobïigatiën kwamen niet veel wijzi gingen. De nieuwe 3 obligatiën even wei werden plotseling Jager genoteerd. Van de buitenlandsche fondsen waren de Zuid-Amerikaansche waarden over het ge heel genomen vast gestemd. De geldmarkt was zeer ruim. Prolongatie 1 LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Januari Dinsdag 12 Woensdag 13 Donderdag 14 Vrijdag 15 4.40 4.41 4.43 4.44 HOOGWATER TE VLISSINGEN Januari Dinsdag 12N.M. 1.00 1A22 Woensdag 13 1.38 14.00 Donderdag 14 2.15 14.36 Vrijdag 15 2.49 15.14

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 3