Felle strijd om Madrid is, OOK FRANKRIJK KRIJGT EEN WATERLINIE. GROOTE CONTINGENTEN DUITSCHE TROEPEN IN SPAANSCH-MAROKKO GELAND JOURNALISTEN MAKEN WERELDGESCHIEDENIS. BURGERLIJKE STAND AGENDA Duur van den aanleg drie Jaren. Kosten 4 milliard francs. Minister van Oorlog Daladier, generaal Gamelin en senator Daniel Vincent, presi dent van de legercommissie van den Se naat, hebben het Fransch-Belgische grens gebied bereisd, om de vestingwerken van Boussois, Solre-le-Chateau, Maubeuge en Valenciennes, de militaire vliegvelden en tankdepöts aan de Sambrc en de verdedi gingsmogelijkheid van de nog niet ver sterkte omgeving van Kassei en Duinker ken te inspecteeren. Tegelijkertijd wordt officieus bekend- ge maakt, dat tusschen de Ministers van Oor log, Binnenlandsche Zaken en Arbeid over eenstemming is bereikt over de organisatie van het werk, dat voor de verlenging van de z.g. „Maginot-linie" van Thionville tot Duinkerken noodzakelijk is en dat dit werk in het kader van het groote werkverschaf fingsprogramma van de regeering zal wor den uitgevoerd. Aan den aanleg van deze verdedigings linie is men intusschen reeds eenige jaren geleden begonnen, zonder dat daar veel over gepraat werd. Het thans opgestelde „plan-Daladier" is dus geen nieuwe schep ping, maar richt zich slechts op de be- Felle strqd om Madrid. Het kanonvuur, dat Donderdag en gis termorgen hevig was, is in den namiddag geëindigd. Het is kalm in de hoofdstad. Gisternacht trachtte de rechtsche strijd macht over het geheele front aan te vallen, doch zij stiet op heftigen tegenstand. In officieele kringen wordt niet verheeld, dat de toestand ernstig is, maar hij wordt verre van wanhopig genoemd. .De gevechten van de laatste dagen zijn zeer verbitterd en de troepen van Franco lijden bij hun aanvals- pogingen zware verliezen aan menschen- levens. Als zij er op bepaalde punten in slagen voordeelen te behalen, wordt elders weer een krachtig verweer georganiseerd. Donderdag konden de republikeinsche troepen verschillende malen loopgraven verlaten om den vijand tot zijn punt van uitgang terug te drijven. De rechtschen trachten nog steeds in het noorden een om singelende beweging uit te voeren, maar de indruk bestaat, dat zij daarmede geen succes kunnen hebben, zoolang zij de ver sterkingen in het westen niet genomen hebben. De Gedelegeerde Raad van verdediging der hoofdstad heeft gistermiddag een com muniqué gepubliceerd, dat als volgt luidt De opstandelingen hebben gistermorgen bij het aanbreken van den dag hun aan vallen in den sector van Pozuelo en Humera opnieuw ingezet. Hier woedt sedert twee dagen ononderbroken strijd. De regeerings- troepen bieden dapper weerstand aan den druk der Duitsche en Marokkaansche troe pen, die grooter in aantal zijn. Drie opeen volgende aanvalsgolven liepen dood op onze stellingen en de slag wordt met' groote hevigheid in den sector voortgezet. Aan het noordelijk front heeft het re- geeringsleger, dat oprukt in het gebied van de provincie Leon, de dorpen Oseja, Sa- jambe, Ribota, Ponton, Soto, Posada de Valdeon, Los Llanos en Caldevilla bezet. Gisteravond heeft het geschut aan het Madrileensche front zijn actie hervat. Met regelmatige tusschenpoozen weerklinkt het dof gebulder der zware stukken. In de bui tenwijken der stad hoort men het geluid der mortieren en mitrailleurs. Ook de lucht macht neemt aan dit nieuwe gevecht deel. Duitsche troepen in Spaansch Marokko. Vernomen wordt, dat sedert een tiental dagen groote contingenten Duitsche troe pen, alle gewapend en in uniform, te Me- lilla aan land gezet en in verscheidene wij ken der stad ondergebracht zijn. De officieren hebben maatregelen geno men, welke doen gelooven, dat op -een ver blijf van langen duur gerekend wordt. Drie Duitsche torpedojagers en verschei dene Duitsche onderzeebooten zijn in de haven voor anker gegaan. In een commentaar op het Engelsch- Italiaansche accoord schrijft het Engelsche liberale weekblad EconomistIn plaats van een triomf voor onze diplomatie, begint dit gevaarlijk veel te lijken op een tweede nederlaag misschien een nog zwaardere - tegenover Italië en Duitschland. Een overwinning kan in dit laatste stadium niet meer verkregen worden, tenzij onze regee ring en de Fransche zonder dubbelzinnig heid haar gemeenschappelijke vastbesloten heid te kennen geven zich te verzetten tegen iedere aotieve inmenging in Spanje, met alle middelen, die haar ter beschikking staan. Het linksche tijdschrift New Statesman and Nation schrijftMaandag werd de tekst gepubliceerd van het Gentlemens Agreement, dat de traditioneele goede be trekkingen tusschen Downingstreet en Rome herstelde. Dinsdag vernamen wij wat voor een „gentlemen" Mussolini is. Tus schen de onderhandelingen over en de on- derteekening van het accoord zond hij een expeditieleger van ruim 10.000 man naar .Cadiz. Voor den conservatieven Spectator wordt de positie van Engeland en Frankrijk in snel tempo ondragelijk en zullen de po gingen tot handhaving van de noninterven tie slechts kunnen worden voortgezet, wan neer Duitschland en Italië bereid zijn van het verbod tot iedere buitenlandsche in menging in Spanje een werkelijkheid te maken. Wanneer men deze politiek zal moeten laten varen, zal het eerste resul taat daarvan zijn, dat de Spaansche regee ring onder normale voorwaarden zal kun nen worden voorzien van wapentuig door Groot-Brittannië en Frankrijk. En de ge varen van een dusdanige ontwikkeling zijn maar al te duidelijk, wanneer men reke ning houdt met het optreden van de Duit sche oorlogsschepen in de Spaansche haven. Ten aanzien van de infiltratie van Duit- schers in Spaansch Marokko merkt de Times op, dat Duitschland in deze zone een handelsmonopolie heeft gevestigd en dat de haven van Ceuta in een moderne ver sterking is getransformeerd, gewapend met zwaar Duitsch geschut. Duitsche ingenieurs hebben daarvoor de aanwijzingen gegeven. Zelfs indien het Duitsche rijk daarmede zijn actie eindigde, zou het reeds het begin zijn van een ernstige bedreiging voor den status van de zóne, maar volgens geruch ten uit geloofwaardige bron wordt Zondag te Ceuta een belangrijke Duitsche strijd macht verwacht. Men kan niet vaak ge noeg herhalen, dat de integriteit van Spaansch Marokko door Frankrijk wordt beschouwd, als een vitaal belang, dat de huidige regeering niet uit het oog zal ver liezen. De Manchester Guardian gelooft, dat „zelfs indien de aanhangers der Spaansche regeering de overwinning zullen behalen, zij Spaansch Marokko niet zullen kunnen, misschien zelfs niet zullen willen her overen." Men acht het dus zeer wel mogelijk, dat het „Marokkaansche probleem", dat Euro pa voor den grooten oorlog zoozeer heeft bezig gehouden, thans onder een anderen vorm opnieuw zal verschijnen. Te Londen weet men evengoed als te Parijs, dat Duitschland in Marokko kuipt, zooals het dat eertijds heeft gedaan. Voor het oogen- blik heeft het probleem evenwel nog geen buitengewonen ernst, zijn evolutie zal af hangen van het resultaat van den burger oorlog en van de houding van Duitschland. Het Fransch-Engelsch overleg over den toestand in Marokko. Omtrent het overleg tusschen Engeland en Frankrijk over den toestand in Marokko verzekeren officieele kringen te Londen, zonder commentaar te leveren op de min of meer sensationeele persberichten, dat de Fransche regeering, in de mate, waarop zij beschikt over geloofwaardige inlichtingen omtrent de Duitsche activiteit, den toestand ernstig acht. Wat de Engelsche houding aangaat, zoo zegt men, die zou nog niet kunnen worden gedefinieerd met het woord „ongerustheid", maar wel is het mogelijk te zeggen, dat men te Londen de gebeurte nissen in Marokko met de grootste aan dacht volgt. Wanneer het aan land zetten van oorlogsmateriaal in de Spaansche zöne al op zich zelf geen schending vormt van de internationale accoorden buiten het niet-inmengingspact, zijn diplomatieke kringen toch van meening, dat een aan land zetten van vreemde troepen een geheel andere zaak zou zijn. Officieele kringen leggen in ieder geval den nadruk op de nauwe samenwerking van de regeeringen te Londen en te Parijs in de Spaansche crisis. Personen, die kortelings uit Cadix te Gibraltar zijn aangekomen, verklaren, dat vrijwel dagelijks te Cadix door schepen zonder vlag of naam detachementen Duit- schers en Italianen in uniform aan land worden gezet. Portbou en Culera gebombardeerd. De commissaris-generaal van openbare orde heeft de pers gisteren een mededeeling verstrekt van den volgenden inhoud Van morgen heeft de opstandelingenkruiser „Canaries" Portbou en de kleine haven Culera gebombardeerd. De „Canaries" had gebruik gemaakt van den nacht om de kust te naderen en drie granaten af te vuren. Volgens de ontvangen berichten kwam een granaat neer op de telefoon centrale, waar een employé gewond werd. Men weet niet of er nog meer personen gewond zijn. Omtrent de belangrijkheid van de aangerichte schade ontbreken de gegevens. Communiqué der regeering. Aan het centrale Guadalajara-front gaan de regeeringstroepen door a.ldus meldt 't officieele communiqué der regeering met het versterken der onlangs veroverde posities. Aan het front van Madrid is ook gisteren weer verwoed gestreden. De lucht macht der opstandelingen heeft de stellin gen der regeeringstroepen en de hoofdstad gebombardeerd. De republikeinsche lucht macht heeft de linies der opstandelingen gebombardeerd en vijandelijke concentra ties met mitrailleurvuur bestookt, e Volgens berichten, afkomstig van uit wijkelingen uit Santander en Bilbao, zouden tijdens de recente bombardementen dezer beid'r steden door de opstandelingen 195 gijzelaars terechtgesteld zijn te Santander en 190 te Bilbao. spoediging en vervolmaking van een reeds lang aangevangen werk. De Maginot-linie eindigt ongeveer ter hoogte van Thionville aan .de Fransch- Luxemburgsche grens. Het westelijk deel van deze grens is nog niet versterkt. Daar, waar de grenzen van België, Luxemburg en Frankrijk elkaar ontmoeten, ligt het voor de Fransche ertswinning zoo belangrijke Longwy, dat beschermd wordt door een dicht net van sperforten. Dan volgt er meer dan 55 kilometer open grens, die ech ter voor meer dan de helft 'in het bereik ligt van het geschut der ongeveer 20 kilo meter lange sperforten-linie Sedan-Me- zières. 20 K.M. verder naar het westen beginnen de versterkingen van Rocroy, die intusschen tamelijk verouderd zijn en ge moderniseerd zullen worden. Dan volgen, op afstanden van resp. 20 en 25 K.M., de zich in aanbouw bevindende sperforten- linie om het belangrijke spoorwegkruispunt Hirnson en de reeds bestaande 30 K.M. lange ketting van sperforten om Maubeuge, Quesnoy en Valenciennes. Deze deels reeds bestaande, deels zich in aanbouw bevindende verdedigingslinies lig gen zoo dicht naast elkaar, dat er sléchts een klein aantal verbindingsforten noodig is, om het geheel bijna onneembaar te ma ken. Bovendien zullen hier nog een aantal militaire vliegvelden worden aangelegd. Tweede traject s Valenciennes Rijsel. Anders ziet het er ten westen van Valen ciennes uit. De vestingen Peronne en Arras, die dezen sector verdedigen, liggen te ver in het binnenland en zijn bovendien veel te veel verouderd. Het Scheldedal is volkomen onverdedigd en zou in geval van ernst, daar dit vlakke land geen verdedigings mogelijkheden biedt, geheel open stcan voor een vijandelijken inval. Hier moet dus alles van den grond af aan opgebouwd worden. Een ketting van sperforten naar het voorbeeld van de Maginot-linie, die zich van de reeds be staande kleine vesting Condé over Bouvi- nes tot Roubaix zou moeten uitstrekken, is noodzakelijk. De reeds bestaande forten bij Boussois en Solre-le-Chateau moeten in deze linie worden opgenomen. Het sluizensysteem van Vlaanderen. Ten westen van Rijsel begint Fransch- Vlaanderen en daarmede het meest gecom pliceerde deel van de nieuwe verdedigings linie. Het grensgebied ligt hier voor een groot deel onder den zeespiegel, eenige meters onder het aardoppervlak begint het grondwater en onderaardsche versterkin gen zijn onmogelijk. De verdedigings linie buigt hier derhalve naar het zuid westen in de richting van de vesting Be- thune en verder over de vestingen Aire, Saint-Omer en Andrès naar Calais af, waarbij tegelijkertijd van St. Omer uit een linie van sperforten tot Duinkerken wordt aangelegd. Plet ten noorden van deze linie liggende gebied met de plaatsen Kassei, Hazebroeck en Bailleul, biedt geenerlei ver dedigingsmogelijkheid en zal daarom in geval van ernst geëvacueerd en door een gecombineerd sluizensysteem geheel onder water gezet worden, om zoo zooals in bescheiden omvang reeds gedurende den wereldoorlog g'ebeurde oprukkende vijandelijke troepen van een bijna onover komelijke hinderpaal te stellen. Zooals men ziet, verschilt deze in aanleg bevindende „Daladier-linie" in vele opzich ten van de Maginot-linie. Eenerzïjds wordt de aanleg door reeds bestaande versterkin gen vergemakkelijkt, anderzijds is hij aan zienlijk ingewikkelder, daar natuurlijke versterkingsmogelijkheden zooals in de Vogeezen hier niet bestaan en de gesteld heid van den bodem geheel nieuwe bouw methoden noodzakelijk maakt. Bij den aanleg van de Maginot-linie heeft men rond 8 milliard francs moeten uit geven. Voor den aanleg van de noordelijke verdedigingslinie heeft men voorloopig een bedrag van 4 milliard francs uitgetrokken, terwijl de duur van den bouw op drie jaren wordt geschat. Het is echter waar schijnlijk, dat de kosten genoemd bedrag nog verre zullen overtreffen. Wereldpolitiek in redactiebureaux. „Gayda stippelt ïtalië's positie in de Middellandsche Zee uit„Mevrouw Tabouis ziet dreigend oorlogsgevaar „Garvin voor Europeesche samenwer king„Tardieu predikt het fascis me Dag aan dag lezen wij deze namen in de perscommentaren bij de groote gebeurtenis sen van het oogenblik. Het zijn geen namen van ministers, en toch is hun meening, zijn hun voorstellen en vermoedens dikwijls beslissend voor de houding van hun regee ringen. Nauwelijks een dozijn knappe jour nalisten vormt de openbare meening der wereld. Zij zitten slechts aan redactie tafels, maar him woorden krijgen dikwijls historische beteekenis. Mr. Garvin heeft een hekel aan reizen. J. L. Garvin is sinds verscheidene tien tallen van jaren een wegwijzer voor de Engelsche politiek. Hij is hoofdredacteur van het weekblad Observer, waarin de hoofdartikelen altijd van zijn hand zijn. Aan de 150 regels, die Garvin hierin weke lijks schrijft, heeft dit weekblad zijn hooge oplage te danken. Garvin is van geboorte een Ier. En als het lersche volk zich een zekere mate van onafhankelijkheid heeft weten te veroveren, dan dankt het dit niet in de laatste plaats aan dezen man. De vurige vereering van Garvin baande Lloyd George den weg tot de macht, evenals Gar- vins critiek en afkeuring er ongetwijfeld toe hebben bijgedragen Lloyd George ten val te brengen. Vele kabinetten heeft Gar vin ten val zien komen, op tal van confe renties en politieke besprekingen heeft hij commentaar geleverd. Hij was raadgever en profeet,'hij prees en laakte, hij spaarde noch zijn toorn, noch zijn lof. Maar altijd vond zijn stem gehoor. Menig artikel van dezen man, die een stil en teruggetrokken leven in een van Londens voorsteden leidt, heeft Europa's lot nieuwe wegen gewezen. Want als geen ander kent Garvin het werelddeel, dat hij ooit met eigen oogen aanschouwdeJ. L. Garvin toch heeft een afkeer van reizen en heeft nog nooit een voet buiten Londen gezet. Een echte globetrotter daarentegen is een ander prominent Engelsch journalist, Ward Price. Zijn pas moet om de drie maanden vernieuwd worden. Zoo veel stem pels voor verblijfsvergunning heeft hij noo dig, dat de vijftig bladzijden van zijn pas maar voor drie maanden genoeg zijn. Ward Price is onder het huidige journalisten geslacht de grootste interviewer. Hij werkt voor de Rothermere-pers en isde spreekbuis geweest van alle groote staats lieden van onzen tijd. In Frankrijk strijden twee vrouwen om de internationale eer. Het zijn de beeld- schoone Titayana en de gebrilde made moiselle Geneviève Tabouis. Titayana schreef gedichten, die niemand wilde lezen en licht gekruide romans die haar veel geld opbrachten. Dit geld besteedde zij voor reizen om de wereld en Titayana bleef eenige jaren ver van Parijs. De eenzame vrouw waagde zich met filmapparaat en schrijfmachine tot in de binnenlanden van China, zij bezocht als eerste onbekende eilanden bij Kaap Hoorn, die door Vuur- landers bewoond zijn. Australië. Zuid- Amerika, steppen, oerwouden, woestijnen, weldra kende niets meer geheimen voor haar. Toen ze naar Europa terugkeerde, begaf zij zich in de politiek. Haar kon en wilde niemand een interview weigeren en waar haar mannelijke collega's zich met hoffelijke verontschuldigingen moesten terugtrekken, daar bestormde Titayana met een alles ontwapenenden glimlach de vesting. Geneviève Tabouis heeft het grootste deel van haar verrassende informaties te danken aan die vrouwelijke charme, die den meest gesloten mensch tot spreken weet te brengen. Zij weet altijd 24 uur voor haar concurrenten, wat er in de wandelgangen van Genève is besproken. Hoe zij het te weten komt dat is haar geheim. Zij is een meesteres in het opsporen van politieke combinaties en zij weet altijd meer dan alle anderen. Haar groot wetenschappelijk werk over de besprekingen tusschen Ko ning Salomo en de Koningin van Saba lieeft een jaar geleden veel van zich doen spre ken en werd door deskundigen op archeo logisch gebied algemeen geroemd. Men be weert, dat zij in elk Europeesch ministerie van buitenlandsche zaken een eigen at taché heeft. Hoe het ook zij, elk van haar woorden wordt met vele honderden dollars betaald. Pertinax en Gallus in de Echo de Paris en in den Intransigeant, die onder hun schuilnamen algemeen bekend zijn, Gayda van de Giornale d'Italia, J. L. Gardiner van de Times zij allen hebben zoo'n gezag hebbende stem, dat hun artikelen in alle vijf de werelddeelen met aandacht worden gevolgd en ook door de hoogste verant woordelijke instanties worden gelezen. STOOMVAARTLIJNEN Uit- en thuisvarende sche-pen. „Aldabi" (thuisr.) 6 Jan. te Montevideo Alcyone" (uitr.) 6 Jan. te Montevideo „Boskoop" 6 Jan. te Valparaiso „Garoet" (uitr.) p. 6 Jan. Point de Galle „Grootekerk" (uitr.) 7 Jan. v. Singapore „Indrapoera" (uitr.) 8 Jan. te Marseille „Kertosono" (thuisr.) 8 Jan. v. Singapore „Kota Pinang" (thuisr.) 8 Jan. te Londen „Leerdam" (uitr.) 7 Jan. te Havanna „Randfontein" (uitr.) 8 Jan. te Port Said „Waterland" (uitr.) 7 Jan. te Santos MIDDELBURG. BEVALLENS E. J. den Engelsmande Meijer, z. M. P. de KubberFossen, d. P. Adri- aanseRiemens, d. C. F. KunstDin- gemanse, z. OVERLEDEN* J. Alma, 2 mnd., z. E. A. van den Bunder, 21 j,, ongeh. d, (M.C.) WESTKAPELLE. BEVALLEN ,3 J. de Pagter, geb. Hengst, d. P. Huï- bregtse, geb. Huibregtse, z. W. Pau- welse, geb. Minderhoud, z. (M.C.) GOES. ONDERTROUWD! J. K. A. Molema, 24 j. en M. Drever, 21 j. GETROUWDS J. Mieras, 29 j. en P. Fokke, 31 j. F. Reijerse, 29 j. en K. Siepman, 40 j. BEVALLEN: K. J. Anthonisse, geb. Castel, z. (D.Z.) OOSTBURG. GETROUWDS D. P. Versluijs, 36 j. en D. M. van Male, 34 j. A. J. Geensen, 26 j. en S. M. Bos- sand, 25 j. BEVALLENS A. S. Blok, geb. Verkeste, d. D. L* Pijcke, geb. Zeegers, z. OVERLEDEN! E. A. de Blaeij, 75 j., vrouw van J. Adri-i aansen. C. Ververs, 62 j., man van J. J« van Houte. M. Vereecken, 21 j., ongeh* d. M. R. Louwagie, 45 j., wed. van J. B* Gijzeis, ,(A.A.) BRESKENS. BETROUWD'! E. Seuss, 26 j. en F. M. de Smit, 30 J. j BEVALLENS I. J. Woittiez, geb. van de Velde, d. i— E. L. Geernaert, geb. de Wispelaere, d. A. J. van Exter, geb. Heusinkveld, z. C. Oosterling, geb. den Hamer, z, J* Versprille, geb. Kruithof, d. OVERLEDEN} S. Roukema, 94 j., wedn. van J. Houtza* ger. A. G. Hamelijnck, z., 3 m. J. M* Risse^uw, 69 j., vrouw van L. A, Crjsouw* .(B.C.), SCHOONDIJKE. BEVALLENS C. J. 't Jong, geb. Nouwen, z. M* Taillie. geb. van de Wege, d. (B.C./ WATERLANDKERKJE. BEVALLENS C. C. de Feijter, geb. Moes, d. (B.C.) Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 781.5 te Frank* fort. Laagste barometerstand 732.2 te Jan- mayen. Verwachting Zwakke tot matige Zuide lijke tot Zuid-Oostelijke wind. Nevelig tot licht bewolkt. Weinig of geen neerslag* Lichte vorst des nachts. Overdag tempe* ratuur om het vriespunt. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. Het gebied van hooge drukking ver plaatste zich noordoostwaarts en nam nog in beteekenis toe. De kern ligt thans over zuidwest Duitschland met standen boven 780 m.m. Ver in het westen en noordwesten liggen diepe depressies, welke ook in west- Frankrijk, op de Britsche Eilanden en langs de Noorsche kust de barometers doen da len. Er waaien hier matige tot krachtige zuidwestelijke winden, de lucht is meest be trokken met plaatselijken regen, terwijl de temperatuur boven 5 graden Celsius is. In het overige deel van het waarnemingsge bied, dat onder invloed verkeert van het hoogedrukgebied, waaien zwakke winden uit uiteenloopende richtingen. De lucht is meest helder tot lichtbewolkt, plaatselijk nevelig. De temperatuur is hier enkele gra den onder het vriespunt. De bergstations in het Duitsche middelgebergte melden mooi helder weer met zwakken wind en met tem peraturen 5 k 10 graden vorst. Ook de Al penstations melden helder weer, de wind is echter matig tot krachtig, de temperatuur is 15 tot 20 graden onder het vriespunt. van pubieke vermakelijk- heden, vergaderingen enz. „Alharabra"-theater. Van Zaterdag 9 tot en met Donderdag 14 Januari„De ondeugende Marietta" en „De moord op het Schip". Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Januari door- loopende voorstelling huwelijk H.K.H< Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bern- hard. „Luxor"-theater. Van Vrijdag 8 tot en met Dinsdag 12 Januari„Het geheim van de blauwe Kamer" en „Sterren van Broadway". Woensdag 13 Januari. A.G.O. Tooneel- groep „Het Masker"„Vorstelijke Emigranten", Concertgebouw. Aan vang 8.15 uur. Donderdag 14 Januari. Opvoering door Ned. Ind. Tooneelgezelschap van „Ais je maar een baantje hebt", Kunstkring „Het Schouwspel", Grand Hotel Britan nia", 8.15 uur. ■-

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 4