17 Griep, Influenza ^71"! SPORT GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN DE FEESTELIJKHEDEN TE VLISSINGEN. INGEZONDEN STUKKEN te herstellen, zijn 'n paar Mijnhardt's Poe ders. Per stuk 8 ct. doos 45 ct. Bij Uw drogist. TENNISSEN „Verdienst"eiyk begin van Perry. Perry, de bekende tennisspeler, won in vier sets van- Vines. Het was zgn eerste wedstrijd sinds zijn overgang naar de be roepsklasse. Sportief mocht hij zich na deze overwinning wereldkampioen der be roepsspelers noemen. Perry En financieel is dit begin ook niet on verdienstelijk geweest. Het contract voor deze ontmoeting was aldus geformuleerd, dat Perry 37% procent van de recette zou ontvangen. En aangezien het aantal toe schouwers 18.000 bedroeg en de prijzen der toegangsbewijzen prijzig waren, kreeg Per ry na vier sets behalve een hand van Vines ook nog ongeveer 33.000. Een eenvoudig rekensommetje leert dat Perry per game hij won met 75, 36, 63, 64 1500 ontving. De ontmoeting had 88 mi nuten geduurd. Vines ontving wat minder, nl. ongeveer 13.000, ook niet slecht voor zoo'n eersten verloren wedstrijd. SCHEEPVAARTBERICHTEN Schade-varing. Bij het binnenvaren, van de gToote sluis ba Terneuzen heeft het van Gent komende Noorsche stoomschip „Grey County" schade aan een der' sluismuren toegebracht. Na een cautiestelling van 150 kom het schip de reis voortzetten. De „Grey County" had een lading cokes en kolen in met bestem ming Boston. Visschersvaartuïgen afgedreven. En de Kaspische Zee zijn tijdens een or kaan. ongeveer 300 visschersvaartuigen met een duizendtal opvarenden afgedreven. Zes en twintig booten heeft men op sleeptouw kunnen nemen, doch van een aantal andere vaartuigen ontbreekt ieder spoor, Russisch stoomschip in nood. Het Russische stoomschip „Uralmash", komende van Gent, heeft hedenmorgen, bij het passeeren van de haven van Vlissin- gen, gerapporteerd dat zij assistentie heeft verleend §.an een Russisch stoomschip, ver moedelijk de „Jacob Svendlov", op weg van Gent naar Murmansk, dat tusschen de lichtschepen Maas en Haaks voortdreef. Oplichter gevat. Dinsdag avond omstreeks vijf uur, even na kantoor tijd, vervoegde zich ten kantore van de American Express Company aan den Cool- singel te Rotterdam een Duitscher, die zeide in verband met de deviezenkwestie hals over kop uit Berlijn te zijn gevlucht. Hij zou per auto de wijk hebben genomen naar de Nederlandsche grens, waar hem zijn pa pieren, den auto betreffende, waren afge nomen. De auto had hij natuurlijk niet kun nen invoeren zijn pas was in verband met de deviezenaffaire die hij heel aannemelijk wist te maken, ingehouden. De Duitscher stelde den kassier, den heer R., voor om twee saldi, die hij op de ban ken in Stockholm en Malmö had staan, te doen overschrijven op den American Express. De kassier stelde den man in staat om de brieven naar die banken op te stellen, waarna de <?opy getypt werd en de epistels met de vliegpost naar Scandinavië gezonden werden. De klant vroeg voorts om een rechtskun digen raadsman, die hem bij de deviezen- kwestie ter zijde zou kunnen staan. De heer R. belde toen het advocatenkantoor van rar. S. op en S. bleek bereid te z\jn om den Duit scher ook na kantoortijd nog te woord te staan. Toen dit alles voor elkaar was vertelde de Duitscher, die den naam van Frank op gaf, dat hij niet in de gelegenheid was ge weest om geld meé te nemen, zoodat hij thans zonder middelen was. Aangezien de man over fabelachtige bedragen scheen te beschikken, was de kassier niet ongenegen om den man een klein voorschot te geven, ook al, omdat de manier waarop Frank de brieven was gaan schrijven en de fair, waarmede hij een en ander vertelde, ver trouwen wekte. Bovendien klonken de me- dedeelingën heelemaal niet zoo onwaar schijnlijk en zoo gaf de heer R. den Duit scher een bedrag van 45, nadat hij zich eerst nog in verbinding had gesteld met het pension van den klant. Woensdagmorgen om half negen was de klant weer present op het kantoor van den American Express. Hij vroeg den kassier thans 50, doch ditmaal ging de heer R. daar niet op in. Er werd evenwel afgespro ken, dat Frank om 10 uur, tegelijk met mr. S., ten kantore zou verschijnen om een en ander te bespreken. Wie er om 10 uur ook verscheen bij den American Express, niet Frank. Mr. S., die wel verschenen was, vertelde den kassier toen evenwel, dat hij den Duitscher 50 had gegeven en het bleek aldra, dat hij hem dit geld had ver strekt, nadat Frank hem een verhaal had gedaan, dat merkwaardig veel overeen stemde met dat, dat Fr. ook bij den kassier had opgehangen. De heer R. heeft toen gistermiddag aan gifte gedaan. Intusschen had men vernomen, dat Fr. zijn intrek had genomen in een pension aan den Schiedamschesingel. De politie had zich reeds in verbinding gesteld met dit en Frank's voorgaande pension, in het geval de oplichter daar nog zou terugkeeren. Na aangifte ging de heer R, evenwel nog eens praten met de menschen in het pension, waar Frank het laatst gesignaleerd was. En hij was daar nog maar even, of er reed een taxi voor, waarin Frank zat. De heer R. belde onmiddellijk de politie op, die kwam, zag enarresteerde. Het bleek, dat in het Algemeen Politie blad de man sinds de tweede helft van November reeds gesignaleerd stondzijn aanhouding werd door de politie te Am sterdam en Venlo verzocht. In deze plaat sen had hij op dezelfde wijze oplichting gepleegd. De man is in 1892 in Beijefen geboren hij was, naar hij voorgeeft laatstelijk ge domicilieerd te Berlijn in de Augsburger- strasse. De naam Frank was aangenomen. Op een historisch oo- genblik geboren. Gistermor gen elf uur toen het Prinselijk paar zich op het stadhuis in Den Haag bevond om in den echt te worden vereenigd, is in het arbeidersgezin van den heer J. Peters Orval in de Julianastraat te Tegelen een zoon geboren. De familie heeft den jongen spruit, die op dit bij uitstek historisch oogenblik ter wereld kwam, de namen ge geven van Bern hard, Wilhelm, Julius, schrijft het Vad. Een gestoorde filmver- tooning. In het gebouw Sociëteit te Zutphen is gisteren een filmvertooning gegeven voor 2700 kinderen. Tijdens de eerste voorstelling, waarbij ongeveer 900 kinderen aanwezig waren, ontstond kort sluiting in een van de apparaten, behooren- de bij het filmtoestel. Door het kordate op treden van den opperbrandmeester Tap pers, die met een brandwacht in de' zaal aanwezig was, wist men spoedig een begin van brand te onderdrukken, waardoor een ramp werd voorkomen. Het filmapparaat was daarna onklaar geworden en diende door een ander vervangen te worden. De kinderen voor de tweede voorstelling be stemd, moesten tot hun teleurstelling de filmvertooning missen, meldt het Vad. (Vervolg le blad.) Défilé voor het stadhuis. Te ruim twee uur werd het druk langs de route die de optocht zou volgen en niet het minst op de Houtkade was dit geval, waar de menschen rijen dik stonden. Hieraan was natuurlijk het feit niet vreemd, dat de stoet hier voor de autoriteiten zou defi- leeren. Op de stoep van het stadhuis had de bur gemeester, die zich met zijn ambtsketen getooid had, plaats genomen, terwijl wij daar voorts opmerkten mevr. van Woel- derenSprenger, de wethouders de heeren Edelman, Rorije en Anker, den Gemeente secretaris, de directie van de N.V. Kon. Mij. „de Schelde", de heeren Wesseling en Smit, verschillende leden van den gemeen teraad en het Centraal Comité voor de Feestelijkheden. In de verschillende lokaliteiten van het gemeentehuis hadden voorts talrijke andere autoriteiten een goed plaatsje gezocht om den optocht te kunnen gadeslaan en onder hen merkten wij o.m. op den garnizoens commandant, den ondercommandant van de marine, kapitein ter zee v. d. Stad met zijn adjudant, den districtscommandant der Kon. Marechaussee, kapitein Kaasjager. Het was een prachtig gezicht, toen de stoet te ruim half drie, uit de Onderstraat komend, de Houtkade opzwenkte. Voorop liep de harmonie „St. Caecilia", gevolgd door den Vlissingschen Oranjebond met leden van het comité voor de feestelijkheden en talrijke bestuurders der verschillende buurtvëreenigingen met hun vaandels en vlaggen. Voor het stadhuis gekomen, gin gen de hoeden af en werden de vaandels ten groet geneigd aan de autoriteiten voor wie werd gedefileerd. Voor deelne ming hadden zich verder aangemeld, de Vlissingsche Burgerwacht, Ned. Vereeni- ging E.H.B.O., afd. Vlissingen, Kath. Turn- vereeniging, R.-K. Vlissingsche Sportver- eeniging, R.-K. Jeugd Centrale, R.-K. Vrou wenbond, R.-K. Dameszangkoor, Jonge- lingsvereeniging op Geref. grondslag „Cal- vijn", Meisjesvereeniging op Geref. grond slag „Debora", Ned. Christ. Bond van per soneel in Publieken dienst, Padvinders band C.J.M.V., Padvinders C.J.M.V., Vlis singsche Vereeniging „Jong Hervormden", Chr. Jonge Mannen-Vereeniging, Chr. Meisjes-Vereeniging, Chr. Jongelings-Ver, eeniging, Chr. Mondorgelclub „Excelsior", Chr. metaalbewerkersbond in Nederland, afd. Vlissingen, Chr. Nationale Werkmans bond, Ned. Chr. Ambtenaren Bond afd. Vlissingen, Chr. Zangvereeniging' „Hosan na", Signaalafdeeling V.T.V., Harmonie „Ons Genoegen", Vlissingsche Turnver- eeniging, Transportcclonne Roode Kruis, Dames-gymnastiekvereeniging „Lichaams ontwikkeling", Vlissingsche Sportvereeni- ging „Marathon", Wandelvereeniging „De Vroolijke Tippelaars", Chr. gem. zangver eeniging „Hoop op Zegen", Patrimonium, Sportafdeeling C.K.W.O., Nationale Chris ten Geheelonthoudersvereeniging afd. Vlis singen en de Politiehond Dresseer-vereeni- ging „Walcheren". De muziekcorpsen brachten vroolijke marschmuziek ten gehoore, zoodat het werkelijk een goede optocht is geworden, die met een behoorlijk tempo voorbij mar cheerde, hetgeen zoowel voor de deelne mers als voor de toeschouwers heel wat aangenamer is, dan het vermoeiend begra fenis-tempo dat optochten soms eigen pleegt te zijn. Dit was werkelijk in orde. Talrijke groepen maakten een bijzonder fleurigen indruk, en zonder iemand te kort te willen doen dit gold wel in bij zondere mate voor de groep der Zeevaart school, die even later met haar praalwa gen voorbij kwam. Eigenlijk is het jam mer, dat men de wagens niet tusschen de andere groepen heeft ingedeeldhet ge heel zou er o.i. slechts door hebben kunnen winnen en wij meenen ons te herinneren, dat dit ook aanvankelijk de bedoeling is geweest. Maar hoe het ook zij, het was ook aardig zooals men het nu heeft gedaan groepen en praalwagens gescheiden. Na de hiervoor met name genoemde groepen, kregen wij dus de diverse praal wagens te zien. Eerst een rijk met bloe men getooide fraaie automobiel, waarin een bruidspaar had plaats genomen, waar van wij niet behoeven te vertellen, wie zij moesten voorstellen. Daarna drie bijeenbe- hoorende wagens van buurt 4 (Joost de Moorstraat en omgeving) welke voorstel den Geloof, Hoop en Liefde alleraardig ste wagens, waarmede men eer inlegt. De Koninklijke Paketvaart Mij. verscheen met een praalwagen waarop aan den eenen kant in lessenaars de jongelui te Vlissin gen hadden plaats genomen, aan den an deren kant in een boot die in Indië. De praalwagen der Zeevaartschool welken wij reeds even vermeldden, werd voorafgegaan door een groep jongelui in de bekende uni form, welke de kleurige vlaggen der ver schillende Scheepvaart Maatschappijen droegen zij werden gevolgd door een wa gen welke veel hilariteit en bekijks wekte, en welke Neptunus voorstelde in een door zeepaarden getrokken schelpde wagen was omringd door tritons, geschubd, en kelen van een staart voorzien en met het zeewier langs hun hoofden en lichamen afhangend. Veel aandacht trok ook de wagen van buurt 21 (Tuinstad), welke een bruiloft stoet voorstelde voorin zaten een schattig bruidje en een parmantige prins-bruide gom, die de autoriteiten welwillend groette; een aardige wagen welke veel hilariteit wekte. Veel zorg was ook besteed aan den fraaien praalwagen van de Vereeniging voor Watertoerisme „Schelde" en aan die van de Sociëteit Nederlandsch Loodswezen, waarop een volledig bemande reddingsboot werd meegevoerdhet geheel werd door een tractor getrokken, waarop de vlag van de Z.H.R.M. was aangebracht. De buurt van de Van Dishoeckstraat en omstreken verscheen met een wagen van Koena's Melkproductende Middenstands organisaties hebben een voornaam-rustigen wagen doen rijden met fraaie bloemen en de emblemen der 3 midenstandsbonden de H.B.S.-vereeniging „Elck wat Wils" had' een aardige wagen evenals buurt 2 (Hen drikstraat en omstreken) die met een praalwagen verscheen die een boot in het droogdok moest voorstellenuit de pa trijspoorten gluurden heel wat kinderge zichten; en als wij dan tot slot een aardige groep kinderen vermelden, met fietsen, autopeds, kinderwagens, alles fleurig met bloemen getooid, hopen wij niemand ver geten te hebben. Mocht dit toch het geval zijn, dan wil men ons dit wel niet te zeer kwalijk nemen en er rekening mede hou den dat dit verslag op het laatste nippertje moest worden geschreven. Toen wij den stoet later op den middag terwijl wij ons verslag schreven in de Wal- straat nog eens voorbij zagen trekken, werd zij voorafgegaan door den gebruike- lijken troep hossende en zingende uitgelaten jongelui, die nu eenmaal onverbrekelijk bij een Vlissingschen optocht schijnt te hooren en die het publiek al op grooten afstand aankondigt„Dat ze dT aankomen". Overal in de stad heeft de optocht groote belangstelling van het talrijke publiek ge trokken en het is werkelijk een voldoening voor de ijverige organisatoren en de velen die aan het tot stand komen der fraaie praalwagens en het tot stand brengen van het geheel hun tijd en arbeid hebben ge geven, dat alles nu zoo goed tot zijn recht is gekomen. Het fraaie weer heeft hiertoe natuurlijk in belangrijke mate bijgedragen, zoodat vandaag wel alles heeft meegewerkt om het laatste deel der feestelijkheden te Vlissingen in ieder opzicht te doen slagen. Als wij echter zeggen het laatste deel, wil dit natuurlijk nog niet zeggen, dat alles nu afgeloopen is, want zooals men weet, wacht ons vanavond nog een herhaling van den optocht die hedenmiddag plaats vond, met dit verschil, dat het ditmaal een licht- stoet zal worden die dus weer zijn eigen bekoring heeft en zeker niet zal nalaten groote belangstelling te trekken. Daarna volgt nog te 10 uur de officieele sluiting der feestelijkheden in Grand Hotel Britannia door den burgemeester. UIT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Defensie a.i. zijn de volgende plaatsingen gelast Met 12 Januari 1937 de kapitein-luite nant ter zee J. C. Cornelis, in het comman dment der marine te Willemsoord de luitenant ter zee der le klasse J. J. Wichers als le officier bij den onderzee dienst de luitenant ter zee der le klasse, J. C. d' Engelbronner, als le officier a.b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Met 1 Februari 1937 de luitenant ter zee der le klasse H. van Schreven, a. b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord den hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse C. B. Eenhoorn in het commandement der marine te Wil lemsoord. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat voor het toezicht op de hoogere burgerscholen, de middelbare scholen voor meisjes, de han delsscholen (dag- en avondscholen) en de cursussen ter opleiding voor akten van be kwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs, met uitzondering van de han delsavondscholen in de boven bedoelde ge bieden, het rijk wordt verdeeld in vier in spectiën. De tweede inspectie zal omvatten de on derwijsinrichtingen in de provinciën Zuid- Holland en Zeeland. Met het toezicht is belast in de tweede inspectie de inspecteur dr. W. van den Ent, die de gemeente 's-Gravenhage als standplaats is aangewezen. HET VERVOER DER HAAGSCHE TRAM MLJ. IN DE FEESTWEKEN. De H.T.M. heeft gedurende de feestwe- ken 4.233.558 reizigers vervoerd, waarvan alleen in de laatste week 1.899.173. Op den grooten dag zelf zijn rond 351.000 reizigers vervoerd met een opbrengst van 32.886. Van 19 t/m 31 December werd rond 55.000 meer ontvangen dan in de over eenkomstige periode van het vorige jaar. Van 1 t/m 7 Jan. werd ongeveer 84.000 meer ontvangen, tezamen dus 139.000 meer-ontvangsten. Een groot succes zijn de rondritten door de versierde en verlichte stad geweest. Het maximale aantal rondritreizigers heeft 5430 op één dag bedragen. In totaal zijn 46.870 reizigers over den ca. 20 KM. lan gen rondrit vervoerd. VOOR CENT per week onlvangf U iederen avond de VLISSINGSCHE COURANT thuisbezorgd en is U bovendien gratis verzekerd iegen ongelukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. MAG DAT? Mijnheer de Redacteur Gisteravond was ondergetekende getuige van een voor nuchtere mensen walgelijke en misselijke vertoning en wel bij het mastklimmen door Arnemuidse vissers. Wat toch was het geval? Vóór men met het eigenlijke mastklim men begon, werd in het openbaar ten aan- schouwe van honderden mensen, kinderen enmoeders rondgegaan onder de me dedingers met de jeneverfles. M.i. een grote schandeen dan nog wel in het open baar. Zelfs de bestuursleden werd een glaasje aangeboden van dit geestrijke nat, waar een dankbaar gebruik van werd gemaakt. Allen dronken uit één glaasje (smake lijk Ook werd nog door een der be stuursleden getracht door een collecte geld bijeen te krijgen „om een borrel voor de jongens" te kopen, wat gelukkig niets op bracht. Schrijver dezes is toen weggegaan met de gedachte of dit in het openbaar nog mogelijk is, daar hij meent dat in de open lucht geen jenever mag getapt worden. Zou het bovenstaande in het vervolg niet vermeden kunnen worden?, L. J. FLORUSSE. PREDIKBEURTEN ZONDAG 10 JANUARI 1937. Ned., llerv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Kerkdienst voor Jongeren. (Gebouw Palingstraat). 10 uur Kerkdienst. 'Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. G. SMEENK. 5.30 uur Ds. G. SMEENK. Chr. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. L. KLEISEN. 5 uur Ds. L. KLEISEN. Evang. Luth. Kerk. 5.30 uur Ds. C. F. NOLTE. Doopsgezinde Gemeente. 10 uur Da. A. J. MEERDINK—VAN DEN BAN Vrijzinnig Hervormden. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente. (De Lanoystraat). 9.30 uur Leeskerk. 2 uur Leeskerk. 6 uur Leeskerk. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Molenstraat Hoek Bakkersgang). Kerkdienst 10 en 6 uur. Leger des Heïls (Gravenstraat), Zaterdag 8 uur Straatprediking. Zondag 7.30 uur Bidstond 10 uur H. <3. Samenkomst 3.30 uur Openluchtmeeting Zeilmarkt 8 uur Openbare Samenkomst. Medewerking Zusterkoor. Maandag 8 uur Zangrepetitie. Dinsdag 8 uur Openbare Soldatensamenkomst. Donderdag 2,15 uur Gezinsbond voor Vrouwen en Meisjes boven 18 paar. 8 uur H. G. Meeting. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. L. C. SPIJKERBOER 2 uur Ds. L. C. SPIJKERBOER. (Bediening van den H. Doop) Marnixschool CWe6t-Souburg), Geen dienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. C. B. BAVINCK, 2 uur Ds. C. B. BAVINCK RITTHEM. 9.30 uur Ds. G. DE RU. 2 uur Ds. G. DE RU. KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur J Ds. J. W. VAN KOOTEN, (Bediening H. Avondmaal), 2 uur Ds. VAN VOORTS VADER, van Middelburg (Dankzegging). 'T ZAND. 10 uur Ds. VAN VOORTS VADER, van Middelburg 2 uur Ds. J. W. VAN KOOTEN. BIGGEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. G. W. KOREVAAR. (Bediening H. Avondmaal)* 9.30 uur Ds. G. vV. KOREVAAR. (Dankzegging). MIDDELBURG. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur Ds. P. G. VAN DER HOOFF. 6 uur Ds. P. G. VAN DER HOOFF. Waalsche Kerk (Eglise Walonne. 10 h. 30 du matin M. le Pasteur R. ELOMMAERT, BUITENGEWONE DIENSTEN. Geref. Gemeente (De Lanoystraat). MAANDAG 11 JANUARI 7.30 uur Ds. A. VERHAGEN, van Middelburg WISSELKOERSEN Noteering- van heden, S Januari 1937, 3 uur (officieel) Londen 8.97 Berlijn 73.50 Parjjs 8.53; Brussel 30.80; Zwitserland 41.97; New York 1.82%. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 8 Januari. Kalme handel. Verdeelde stem ming. Scheepvaartaandeelen ge drukt. Koniiiklijken hooger. Rubberfondsen goed prijshoudend. Beleggingsmarkt stil. Amerika kalm. De middenweeksehe vacantiedag was aan den beurshandel niet bepaald ten goe de gekomen. Tenminste was de affaire van heden van beperkte afmetingen. De stem ming was daarbij verdeeld. Enkele fondsen waren prijshoudend, andere weinig veran derd, terwijl sommige specialiteiten lager werden afgedaan. Een vaste stemming be stond voor de Rubberfondsen, hetgeen bleek uit het koersverloop van Amsterdam Rubbers, zoowel als van diverse doorgaans minder courante soorten. Klaarblijkelijk hield dit verband met het aantrekken van den Rubberprijs te Londen. De Tabakken werden op zeer kleine schaal verhandeld, en hoewel de koersen niet veel verschilden bij die van den vorigen dag was de tendenz toch ongeanimeerd. Goed gedisponeerd wa ren de Petroleumaandeelen en voorname lijk kwam dit tot uitdrukking in de notee ringen van Koninklijken, die meerdere pro centen avanceerden boven het vorige slot. De berichten omtrent de Petroleumindus trie blijven dan ook onverminderd van een aangename strekking en daarbij hoopt men nog steeds dat de Koninklijke alsnog naast de uitkeering van het interim-dividend haar aandeelhouders op anc1-re wijze te gemoet zal komen. Van de Amerikaansche soorten waren Shell Unions vast gestemd en daarbij werden die vrij levendig verhan deld. Op de Suikerafdeeling droeg de han del een rustig karakter. H.V.A.'s werden iets boven het vorige slot ingezet en liepen daarna enkele punten naar boven om ver volgens weer lichtelijk te reageeren. De minder courante soorten bewogen zich op eenigszins onsystematische wijze, doch wa ren dooreen genomen toch prijshoudend. Van de Industrieelen waren het Philipsaan- deelen die de aandacht trokken. De koers onderging niet veel wijziging. Unilevers waren prijshoudend en eveneens was dit het geval met Aku's. Bepaald gedrukt in de markt lagen de Scheepvaartaandeelen. Ned. Scheepvaart Unie en de gelieerd© indeelen werden algemeen meerdere pun ten lager afgedaan. Ook aandeelen Konink lijke Ned. Stoomboot Maatschappij kregen een verlies van eenige procenten te boe ken. Een directe oorzaak was niet aanwe zig, doch naai' het scheen waren winstne mingen aan inzinking niet geheel vreemd. De beleggingsmarkt was stil. In de koersen van de Nederlandsche Staatspapie ren kwam geen noemenswaardige wijzi ging. Zuid-Amerikaansche waarden, die in het begin van de week naar voren waren geloopen, waren thans aan eenig aanbod onderhevig, 'n Amerikaansche shares ging niet veel om en de koersen regelden zich in overeenstemming met Wallstreet. Prolongatie 1

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 3