NOOTJES ^SPHSSH0 STADS- EN PROVINCIENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER Gisteren vierde de schilder B. H. Stomps te Zutphen zijn zeventigsten verjaardag. De jubilaris was o.a. leerling van den zee schilder J. F. Schütz te Middelburg. Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana heeft men te Orange (Frankrijk) overal de Nederlandsche vlag uitgestoken. De Koning van België is gisteren te Montana (kanton Wallis) aangekomen. Koning Gustaaf van Zweden zal van 2 tot 3 Februari een bezoek brengen aan Ko ning Leopold te Brussel. De Koning zal ver gezeld worden door den Zweedschen Minis ter van Buitenlandsche Zaken, Sandler. Te Otsjemtsjiri aan de Kaukasische kust Van de Zwarte Zee, is een nieuwe haven aangelegd. De werkzaamheden zijn reeds soover gevorderd, dat goederen kunnen worden verscheept. ontstentenis van den burgemeester, de beide wethouders en de gemeentesecretaris, een 9-tal raadsleden met den waarnemenden Secretaris de zanghulde voor het gemeente bestuur in ontvangst genomen. Namens hen heeft het oudste lid' ,de heer Heemskerk den heer Caro hartelijk dank gebracht voor het gebodene en gezegd dit te beschouwen als een hulde aan het Vor stelijk huis. Te half vier hadden twee muzikale wan delingen plaats, één van „Oefening na den Arbeid" met den Padvindersband en het Fijpercorps „Juliana" en één van „Crescen do" met de Signaalafdeeling van „Achilles". Beide trokken zeer veel belangstelling en eindigde resp. voor het stadhuis en voor bet militair hospitaal met resp. het Wil helmus en het Zeeuwsche Volkslied. Het was een gezellige drukte in de stad. Des avonds had de verlichting wederom groote belangstelling en ook velen uit Vlis singen en andere plaatsen namen een kijkje, en was daar o.a. nog bijgekomen een verlichting langs de grachten met een groot aantal fakkels. Ook nu hadden twee optochten plaats, één van „Oefening na den Arbeid" met „Achilles" en „Juliana" en één van het Middelburgsch Muziekkorps en „Crescendo" en den Padvindersband. „Crescendo" verliet bij de Koningsbrug den stoet en ging naar het station om daar af te halen van den militairen trein 'de militairen van de S.D.O.A., die uit Den Haag, waar zij in de Vondelstraat de afzet ting verzorgden, in het garnizoen terug keerden. Het korps heeft de mannen naar 'de kazerne teruggebracht, waar zij na een afwezigheid van ongeveer 20 uur terug keerden. De groote feestdag is eerst Vrijdag en daarvoor zijn de verwachtingen hoog ge spannen. RITTHEM. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een wijdingsdienst gehouden onder leiding van ds. G. de Ru, die tot tekst had I Tim. 2 1 en 2. De organist, de heer H. C. A. Varel, speelde eenige oud-Nederlandsche liederen. Donderdagmorgen werd de feestklok ge luid. In de kerk was er gelegenheid naar de radio te luisteren. Des middags was het feest voor de schoolkinderen. Deze trokken in vlaggenop- tocht door het dorp naar 't gemeentehuis, waar het feestcomité, het schoolbestuur en de gemeenteraad werden afgehaald. In de versierde school werden de feestelijkheden voortgezet. De kinderen zongen gelegen heidsliederen en werden rijkelijk getrac- teerd op chocolademelk en koekjes. Het hoofd der school zette uitvoerig uit een, waarom overal in ons land zoo spon taan feest werd gevierd. Ook vertelde hij uit de jeugd van Prinses Juliana en van Prins Bernhard. Nog voerden de heer Bur gemeester en ds. G. de Ru het woord. Elk kind kreeg een plaat, een boekje en een versnapering. Op Vrijdag 22 Januari zullen er kinder en volksspelen gehouden worden en verdere feestelijkheden plaats hebben. BRESKENS. Nauwelijks had de torenklok gistermor gen 8 uur geslagen of het luiden der kerk klokken kondigde de gemeentenaren den heugelijken feestdag aan. Voor velen, voor zoover dit nog niet gebeurd was, was dit het sein de vlag uit te steken en weldra boden de straten een vroolijken aanblik. De havens met de gepavoiseerde schepen gaf eveneens een aardig gezicht. Tegen 9 uur verzamelden zich vele schoolkinderen op het Spuiplein bij de versierde muziek tent. Een programma van vaderlandsche liederen werd ten gehoore gebracht. De muziekvereeniging zorgde voor instrumen tale begeleiding, terwijl het geheel stond onder leiding van den heer C. C. J. de Pree, hoofd der openbare lagere school I. Een vrij talrijk publiek betuigde met een harte lijk applaus na ieder lied zijn instemming. Na deze aubade vertrokken de kinderen naar de diverse scholen, waar zij getrac- teerd werden. Het werd toen heel wat min der druk op straat daar zeer velen door middel van de radio getuige wilden zijn van het Vorstelijk huwelijk. Te 2 uur stelden zich in de verschillende wijken de deelnemers op voor den grooten feestoptocht. Deze optocht, waar bijzonder veel werk aan besteed is, was een daverend succes. Schitterende praalwagens en groe pen waren te bewonderen, terwijl het aan tal gekroonde fietsen en autopeds een bui tengewoon aardige, afwisseling in den stoet vormde. De kleine schoolkinderen, die allen versierde bogen, papieren slin gers e.d. meevoerden, droegen er veel toe bjj den optocht te verfraaien. De school te Nieuwe Sluis kwam met een keurig bruids paartje met gevolg voor den dag'. Werke lijk het succesnummer uit den kinderop tocht Na de voornaamste straten te zijn doorgetrokken werd te 3.30 uur de stoet ontbonden. Om 6 uur 's middags begon een lampion-optocht voor de kinderen der hoog ste klassen. Met de muziek voorop werd weer een rondgang door het doip gemaakt. Het avondgedeelte van het feest werd geopend door „Uit het VolkVoor het Vc:lk", waarna de zangvereenigrngen „Con cordia" en „Breskens" een gedeelte van het programma vulden. Daar in enkele om liggende gemeenten pas later feest wordt gevierd, was het te Breskens geweldig druk. Toen dan ook het vuurwerk werd afgestoken vulde een dichte menigte het Spuiplein. Het was werkelijk de moeite waard het vuurwerk te zien. Een keurige collectie met „Leve Juliana en Bernhard" als slot. Hierna maakte de muziek een muzikale wandeling, waar hossend en springend de heele jeugd achteraan trok. De feestelijk verlichte markt vormde het eind punt waar neg vele rondedansjes gemaakt werden. BIERVLIET. Ook Biervliet heeft Donderdagavond de feesten op waardige wijze ingezet, 's Mor gens werden de klokken geluid, waarna in de R. K. Kerk een plechtige mis werd op gedragen. In de lagere scholen waren luid sprekers geplaatst, waar belangstellenden het verloop der plechtigheden konden volgen. De straten waren niet extra versierd, doch door de vele vlaggen werd dit gemis niet gevoeld. Aan verscheidene étalages was veel werk besteed. In den vooravond werd in de Ned. Herv. Kerk een kerkdienst gehouden. Om half zéven volgde een lam pionoptocht voor de kinderen, waaraan de muziekvereeniging haar medewerking ver leende. Hierna bracht de Christelijke zang- vereeniging „Hosanna" een programma van feestliederen ten gehoore. Tot slot volgde een concert van de plaatselijke mu ziekvereeniging op de keurig verlichte tent. IJZENDIJKE. Ook te IJzendijke is het huwelijk van onze Kroonprinses feestelijk gevierd, alhoe wel het groote feest pas op Haar verjaar dag, 30 April a.s., zal worden gehouden. Des middags werden de schoolkinderen getracteerd en vond een poppenkast- en goochelvertooning plaats. Om 7 uur kwam het muziekgezelschap „Geduld Overwint" op de been. Na het spelen van het Wilhel mus maakte men een muzikale rondwan deling, waarbij het publiek zich ook niet onbetuigd liet. Het was een echte Oranje avond, geen enkele wanklank werd ge hoord. GOES. Aangezien Goes pas volgende week feest viert, was het gisteren vrij rustig in de stad. Wel werd er bijzonder druk gevlagd. Ook was men in vele straten reeds geheel of grootendeels met de versieringen gereed gekomen, zoodat het feestelijk cachet niet ontbrak. De verlichting was gisteravond ook bij wijze van proef in sommige straten ontstoken. Deze belooft heel mooi te wor den. Het oude stadhuis had keurig verlichte contouren gekregen. De mondorgelclub en het muziekgezel schap „Euphonia" zorgden gisteravond voor muziek. TERNEUZEN. Het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard wordt te Ter- neuzen op enthousiaste wijze gevierd. Wel zelden heeft de stad een kleurrijker indruk gemaakt dan thans. Vele straten worden verlicht door snoeren van electrische lamp jes die dwars over de straat zijn gespan nen. Verder zijn vele lichtzuilen aange bracht die een indirect Oranje licht uitstra len, hetgeen een buitengewoon mooi effect geeft. De Noordstraat is overspannen met guirlandes van sparregroen. Ook in de volksbuurten heeft men zijn uiterste best gedaan om de straten te versieren. Het ge bouw van de R.H.B.S. is bezet met electri sche lichtjes, waardoor het in een zee van licht baadt. Ook de ambachtsschool, het kantongerecht, het kantoor van de Z.V.T.M. en andere gebouwen zijn kleurrijk geïllumi neerd. In het kerkgebouw der Gereformeerde gemeente heeft de Weledelgestrenge heer mr. P. Dieleman uit Middelburg een gloeien de feestrede gehouden, waarin hij er op wees dat wij als zonen en dochteren van de kille westerstranden niet zoo gauw ons en thousiasme over de een of andere gebeur tenis uiten. Nu echter zijn wij wel geestdrif tig, nu het een feest ter eere van onze Prin ses betreft. Het feestprogramma dat in onze stad wordt uitgevoerd is groot, en wordt des Za terdags besloten met een schitterend vuur werk. Alles wijst erop, dat indien de weers omstandigheden gunstig zijn, er a.s. Zater dag zeer veel bezoekers uit omliggende plaatsen naar hier zullen komen, zoodat er een groote drukte zal heerschen. OOSTELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Zeeuwsch-Vlaming is wat nuchter van aard. Hij zal zich over een of andere gebeurtenis niet spoedig op enthousiaste wijze uiten. Als bewoner van het stille, wijde polderland, is hij in zich zelf gekeerd. Doch als ons volk zich opmaakt zijn liefde voor ons Oranjehuis te betuigen, dan staat de Zeeuwsch-Vlaming in de voorste gelederen. Zoo is het ook thans. Een spontaniteit zooals er nu heerscht, hebben wij in lange jaren niet meer meegemaakt. Wij moeten tot de anti-annexatiefeesten van 1919 te ruggaan, om een dergelijk enthousiasme aan te treffen. In den vroegen morgen verlaten wij Ter- neuzen om een rondrit door Oostelijk Zeeuwsch-Vlaand'eren te maken. Er is vreugde in de harten der voorbijgangers, vreugde omdat de weersomstandigheden zoo gunstig zijn. Het Oranjezonnetje heeft ons ook ditmaal niet in den steek gelaten. In de verte doemt Zaamslag op, welks bewoners zoovele persoonlijke herinnerin gen aan ons Vorstenhuis hebben. Het dorpje is o,p smaakvolle wijze versierd. De straten zijn getooid met slingers van groen en electrische lampjes. Vele eerepoorten zijn opgericht. Het uitgebreide programma eindigt met een grootsch vuurwerk. Van hier gaat de tocht naar Axel. Het stadhuis is op smaakvolle wijze versierd met klimop en wapenschilden. Nabij het Marktplein staat een muziekgezelschap op gesteld. Plechtig zwellen de tonen van het Wilhelmus aan. Vreugdeschoten weerklin ken en de klokken beieren jubelend hun vreugde uit over het land. De feesten zijn ingeluid. Op den weg van Axel naar Hulst ont moeten wij vele kerkgangers die den dienst gaan bijwonen. Op het Marktplein te Hulst gekomen treft ons de mooie decoratie van het stadhuis. Dit oude, mooie gebouw, leent zich bij uitstek voor een omlijsting met electrische lichtjes. Dit is dan ook ge beurd. Zelfs het torentje dat zich trots ten hemel verheft, is met lampjes bezet. Het bordes van het stadhuis is versierd met vlaggendoek en groen. Ook de wijd en zijd bekende St. Willebrordkerk baadt des avonds in een zee van licht. De ragfijne contouren steken scherp af tegen den don keren hemel. Ook de verschillende straten zijn op feestelijke wijze „aangekleed", ter wijl een gekleurde lichtfontein aan het ge heel meerderen luister bijzet. Te Sas van Gent treft ons de mooie versiering die aan een der bruggen over het kanaal is aan gebracht. Ook de Westkade vormt met het aangebrachte groen en de lichtjes een kleu rig aanzien. Wij naderen nu den grenskant, „de streep" zegt men hier. Hier geen over dadige versieringen, daarvoor zijn de dor pen te klein en is de streek te arm. Doch wel wappert fier en vrank onze Nederland sche driekleur. Vlaggen, groot en klein, sommigen gestoken door een dakvenster, of gespijkerd op een bouwvallig schuurtje, vervroolijken de omgeving. Te Hontenisse ontmoeten wij de plaatse lijke harmonie die een muzikale wandeling door het dorp houdt. Hier wordt in tegenwoordigheid der a.utoriteiten op de Markt een Juliana- Bernhard boom geplant. Nu gaat de tocht weer zachtjes aan huistoe. In een „stameneeke" aan den kant van een hoofd weg gaan wij ons wat verwarmen, en hier is het dat „den Peer" ons in zuiver Vlaamsch zijn verhaal doet. ,,'t Was in den tijd van de annexatie", zegt Peer, Ik was de man die bij ons het dorp de actie tegen de annexatieplannen voerde, 's Avonds hèt Wilhelmus en het Zeeuwsch-Vlaamsche Volkslied gerepeteerd met de fanfare en 's anderendaags met een volledige bezet ting naar Den Haag om voor de Koningin te spelen. Wij marcheerden zoo met de fan fare door Den Haag en wij moeten stoppen omdat er een ongeluk gebeurd is. Nou wij trokken direct veel bekijks. Wij droegen allemaal een kokarde van rood, wit en blauw en de bombardonblazer had een Oranjevest aan. Wij staan daar zoo stil en ineens begint het volk te zwaaien en hoera te roepen, want zij wisten dat wij uit Zeeuwsch-Vlaanderen kwamen. Mijn kozijn die op den piston blaast, stapt naar voren én spreekt de menigte toe. Dat kon gemakkelijk, omdat iedere Zeeuwsch-Vla ming toen redenaar was, omreden het recht uit het hart kwam. En toen kwam de groote verbroedering. Wij gaven elkaar de hand, en de Hollanders zeiden dat zij nooit zouden toestaan, dat wij Belgen wer den. Zie, dat was een schoon moment. Charel uit „De vier emmers" speelde een ouderwetsche wals op zijn klarinet en toen gingen de beentjes van den vloer. Louis, een strooper en smokkelaar van de eerste orde danste met een statige dame over het plaveisel dat glad was als een dansvloer. Tiest, die nergens voor deugde en niet wou oppassen op 't dorp, stond ,met een deftig heer te praten. Gaf hem de hand en klopte hem joviaal op den schouder. Ten laatste zijn wij allemaal in den dans gegaan en Charel danste op zijn eentje met den kla rinet. Tot hier het relaas van „den Peer", dat ons de overtuiging schonk een vader lander gesproken te hebben. Een ongeval. Tijdens den lichtstoet is gisteravond een jongeman op den Koudekerkscheweg in het prikkeldraad gevallen, waardoor hij een aantal verwondingen aan het gezicht be kwam. Eenige leden van de Vereeniging voor E.H.B.O., die in den stoet voor even- tueele hulpverleening aanwezig was, heb ben den jongeman verbonden, waarna hij weer huiswaarts kon keeren. Vier stowaways ontdekt. Het Noorsche stoomschip „Grey County" komende vaii Gent, en op weg naar Boston, is uit zee teruggekomen om 4 stowaways, 3 Chineezen en 1 Italiaan aan land te zet ten. Over den kop geslagen. Gistermiddag is even voorbij den Sloe- dam onze stadgenoot, de heer S. P. R. met zijn motorfiets over den kop geslagen, waarbij hij een arm heeft gebroken. De heer R. kwam uit de richting Goes en was op weg naar Vlissingen. Even voorbjj den Sloedam lagen enkele bazalt- steenen op den weg, die van een passee- renden vrachtauto waren gevallen. Daar het reeds in den namiddag was en de zon reeds ver gedaald was, zag- de heer R., door de zon verblind, de steenen niet, met het ongelukkige gevolg dat hij er tegen op reed en met zijn motor over den kop sloeg. Nadat een veldwachter de eerste hulp had verleend, is de heer R. met een taxi naar Vlissingen vervoerd, waar hij in het zie kenhuis „Bethesda" is opgenomen. Heden morgen was zijn toestand redelijk wel. Kinderpostzegels. De opbrengst van postzegels en kaarten, door tusschenkomst van het Dames-comité te dezer stede verkocht, bedraagt 1970.73 (vorig jaar 1949.19). De presidente van het Comité, mevr. C. C. van Woelderen-Sprenger, zegt allen die hiertoe medewerkten, hartelijk dank. Vlissingsch scheepva-artnieuivs. Aangekomen Duitsch stoomsch. „Naum- burg" van LondenDeensch stoomschip „Belgien" van Antwerpen Noorsch stoom schip „Havborg" van Antwerpen. Vertrokken: „Anna" (Kuiper) naar Duinkerken„Havborg" naar Blyth" „Belgien" naar Newcastle. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd Een transport rijwiel mantelband en damesbont, en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrentEen paar glacé dameshandschoenen bij Maque- lin, Boschjeslaan 1 snoer koralen bij Crijnen, Van de Manderestraat 40 huis sleutel bij De Nooijer, Coosje Buskenstraat 3 rijwielbelastingmerk in étui bij Politie- troepen, Mariniersplein heerenhandschoen bij Van den Boogaart, St. Jacobstraat 15 boekenlap bij Bostelaar, Glacisstraat 106 gouden damesarmbandhorloge bij Mulder, Lambrechtsenstraat 3 notitieboekje bij Meulmeester, Koudenhoek 1glacé hee renhandschoen bij Osté, Hobeinstraat 71 rijwielbelastingmerk in étui bij Neyts Burgmeyer, Paul Krugerstraat 1 zilve ren armband met steentje bij Bek, Glacisstraat 64 doublé armband bij Van Leeuwen, Verkuijl Quakkelaarstraat 203 portemonnaie met inhoud bij Goedhart, Joost de Moorstraat 29 alpinemuts bij Schets, Papaverlaan 1wollen dameshand schoen bij De Jonge, Bloemenlaan 16 nijptang bij Stapel, Spuistraatpaar wol len kinderwantjes bij Frangois, Konings weg 25 meisjesmuts bij Engelse, Glacis straat 81rijwielbelastingmerk in étui en paar beenptjpen bij Loekemeijer, Bonedij- kestraat 23beneden mandje met witlof bij Volkers, Aagje Dekenstraat 161 jon gensregenjasje bij Nouse, Margrietenlaan 48 rijwielbelastingmerk aan kettinkje bij Van Leeuwen, Glacisstraat 123 zijden kleedje bij Edelman, Koudekerkscheweg (O.) 52 tasch met boeken bij Langeraav, Van de Manderestraat 15 en mantelcein tuur bij Verbeek, Paul Krugerstraat 5 of 14. Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen 7 Januari Nederlandsch motorschip „Succes" van Zeebrugge voor Rotterdam. Om te bunkerenEngelsch stoomschip „Cape Race" van Portland Italiaansch stoomschip „Delfino" van Rotterdam Grieksch stoomschip „Mount Prionaf" van River Plate. Als bijleggerNederlandsch motorschip „Hebenobel" van Antwerpen. Vertrokken „Cape Race" naar Stock holm. MIDDELBURG Bondsdag Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag. Op Hemelvaartsdag a.s. zal te Middel burg in drie gebouwen de Bondsdag van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigin gen op Geref. grondslag worden gehouden. In de morgenbijeenkomsten zal een sociaal onderwerp behandeld worden door resp. de heeren C. Smeenk, lid der Tweede Kamer, te Arnhem, A. Stapelkamp, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond en G. Baas, wethouder van Amsterdam. In de middag vergadering zal dr. A. Kuyper worden her dacht, in verband met het feit, dat het in October a.s. honderd jaar geleden is, dat hij te Maassluis geboren is. De heeren mr. J. A. de Wilde, Minister van Buitenland sche Zaken, J. Schouten, lid der Tweede Kamer en A. Zijlstra, eveneens lid der Tweede Kamer, zullen in de verschillende gebouwen naar aanleiding hiervan een rede houden. Een slotwoord zal worden gespro ken dooir resp. ds. A. B. W. M. Kok, van Zaamslag, dr. J. G. J. Kuiper van Arnhem en ds. W. H. v. d. Vegt van Goes. In 1938 zal de Bond zijn gouden jubileum vieren. De bondsdag vindt dan te Amster dam plaats. OOST- EN WEST-SOUBURG De nieuwe begraafplaats. In aansluiting met ons bericht van Woensdag worden ons de volgende bijzon derheden gemeld Alhier werd vroeger, zooals op alle dor pen, eerst op het kerkhof om de kerk te Oost-Souburg begraven, later op het kerk hof te West-Souburg, waar een eeuw gele den het kerkgebouw was afgebroken. Op 1 Januari 1937 werd ook dit kerkhof geslo ten en was door de burgerlijke gemeente een nieuwe begraafplaats te Oost-Souburg aangelegd. Woensdag werd hier voor het eerst be graven. Aanwezig waren de eerste wethou der, de heer Cysouw en de gemeente-secre taris, de heer Gabriëlse. Opmerkelijk dat de eerste persoon, die op de nieuwe begraafplaats ter aarde is besteld, niet een ingezetene van Oost- en West-Souburg was, doch een inwoner van Ritthem, nl. de heer G. Stroo, die in Wel- zinge woonde, een buurt van Ritthem, welke dicht bij Oost-Souburg ligt. Tus- schen Welzinge en Ritthem is geen ver bindingsweg. Hij is niet meer...... H\i is niet meer, onze trouwe wachter, die met zijn vriend den Noordbaam troon de op onzen eeuwen ouden kerktoren, en in zijn lange leven, duizenden die naar hem opzagen, de juiste windrichting aan gaf. De storm van Woensdagmiddag deed den haan van den toren naar beneden val len, alwaar hij op het aloude kerkhof te recht kwam. Moge hij spoedig uit zijn asch herrijzen. Wij kunnen hem noode missen. BRESKENS Een plechtige bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk. Aan den vooravond van de huwelijks plechtigheid had het feestcomité te Bres kens een plechtige bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk georganiseerd. De voorzitter van het comité, dr. J. G. Ramaken, opende de bijeenkomst nadat de zangvereeniging „Breskens" een drietal vaderlandsche lie deren had gezongen. Spreker dankte alle medewerkenden aan dezen avond en gaf het woord aan mr. P. Dieleman, de rede naar van dezen avond. Na diens rede zong de zangvereeniging „Concordia" eenige lie deren. Tot slot werd door allen één couplet van het Wilhelmus gezongeh. Het kerkge bouw was geheel gevuld. BIERVLIET Loop der bevolking. Gevestigd P. A. de Vilder van HoofdplaatA. J. Geensen van Breskens P. B. Provoost Vvan Groeöe W. A. Vrij- landt van DinxperloF. Vervaet van Clinge J. C. Dobbelaar van Terneuzen. Vertrokken P. J. Tanghe naar HoofdplaatH. Damman naar Middel-, burg L. Sarasijn naar IJzendijke E. M. Hamelink, geb. Kornelis naar Schoondijke. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Zwaagwesteinde ds. M. W. Nieuwen- huyze te Franeker. Een bidstond. Woensdagavond had in de Synagoge te Middelburg een extra dienst plaats van de Israël, gemeenten Vlissingen en Middel burg. Na het zingen van Ps. 100 en 21 hield de voorganger een predicatie, waarin hij, be ginnende met de figuur van Prins Willem I, de groote beteekenis schetste, welke het Huis van Oranje tot op dezen dag voor de menschheid in het algemeen en voor Ne derland in het bijzonder heeft gehad. Na het zingen van Ps. 30116 en 117 werd bij geopende arke een gelegenheids gebed en het gebed voor het Vorstelijk huis uitgesproken. De dienst werd besloten met het zingen van Ps. 150. De gezondheidstoestand van den Paus. (Stefani) De verbetering in den gezond heidstoestand van Z. H. den Paus houdt aan. Gisterochtend heeft de Paus den kardi naal-staatssecretaris Pacelli in audiëntie ontvangen om met hem de loopende zaken te bespreken. Militair moet officier in burger gehoorzamen. Het Hoog Militair gerechtshof te 's-Gra- venhage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewoon dienstplichtig-huzaar G. L. H„ die door den krijgsraad voor de land macht te 's-Hertogenbosch wegens „opzet telijke ongehoorzaamheid" (het bekende geval met den in burger gekleeden eerste luitenant, die H. had gelast de houding aan te nemen en hem zijn naam op te geven )l was veroordeeld tot veertien dagen gevan genisstraf. Het Hof heeft het vonnis van den krijgs raad bevestigd.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2