De feestelijkheden te Viissinp voortgezet EEN STRALEND-MOOIE HUWELIJKSDAG. Ds. Welter sprak als volgt „Moge ik U thans eerbiedig verzoeken, op te staan van Uwe plaatsen, elkander de rechterhand te reiken, U ten volle te door dringen van de heiligheid en heerlijkheid van dit oogenblik en zoo staande, als voor Gods aangezicht, God, die U ziet en hoort, te antwoorden op de vragen, die ik U thans van Zijnentwege ga voorleggen. Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karei Godfried Pieter van Lippe-Biesterfeld bekent gij voor God en allen die hier zijn vergaderd, dat gij ge nomen hebt en neemt tot Uwe wettige vrouw haar, wier hand in de Uwe rust, Haar nimmer te zullen verlaten, Haar lief te heb ben en te eeren gelijk een getrouwe en god- vreezende man zijn wettige vrouw schuldig is, dat Gij heiliglijk met Haar leven wilt naar uitwijzen van het heilig Evangelie Wat is daarop Uw antwoord? Op de vraag aan den Prins volgde een kort en krachtig „ja", terwijl het „ja" van de Prinses slechts even hoorbaar was. Thans schreed het bruidspaar voorwaarts, om te knielen, teneinde gezegend te wor den door den grijzen voorganger. Ook Prinses Juliana antwoordde beves tigend. De grijze predikant strekte toen zijn handen zegenend naar het jonge paar uit en sprak „Mag. ik U thans verzoeken, samen neder te knielen tot het ontvangen van den zegen des He eren Prins Bernhard en Prinses Juliana kniel den op het kussen neer, waarop ds. Weiter hen als volgt toesprak „De Vader der barmhartigheid, die U tot dezen heiligen staat des huwelijks ge roepen heeft, verbinde U met rechte liefde en trouw en geven U Zijnen zegen. Ja, de Heer zegene U en behoede U. De Heer doe Zrjn aangezicht over U lichten en zij U genadig. De Heer verheffe Zijn aan gezicht over U en geve U vrede. Amen." Ds. Wel ter verzocht het paar zijn plaat sen weder in te nemen „Mag ik U thans verzoeken als Koninklijk Echtpaar Uwe plaatsen weder in te nemen Toen dit hoogtepunt van de plechtigheid voorbij was, en de beide echtgenooten zich. naar him zetels hadden terug begeven, bracht een bruidsmeisje de Prinses haar bouquet terug en verrichtte prof. Obbink de ringenverwisseling. Plechtig klonk zijn stem t „Deze ringen mogen voor TT het symbool zrjn van de onkreukbare en onverbrekelijke trouw, die gij elkander hebt toegezegd". Onmiddellijk hierop zette het orgel de zegenbede in, welke staande door allen werd medegezongen s U zeegne God Hij stelle u tot een zegen. gezegend zy uw hoofd, uw hart, uw wegen. Uw aardsch, uw eeuwig lot. O God, verhoor En schenk ons deze bede l Toon hun uw gunst, doordring hen van uw vrede, Licht met uw licht hen voor. Nadat de laatste orgeltonen verklonken waren, heeft prof. Obbink-aan Prins Bern hard een Bijbel uitgereikt, het geschenk, dat elke man ontvangt bij de kerkelijke in zegening zijns huwelijks. Prof. Obbink zeide daarbij ongeveer het Volgende „Gij hebt reeds vele geschenken ontvan gen. Geen van deze overtreft in innerlijke waarde het geschenk, dat ik U aanbied na mens den kerkeraad der Nederduitsch Her vormde gemeente van 's-Gravenhage een huwelijksbijbel. De kerkeraad biedt u dezen bijbel aan in het vertrouwen, dat hij voor U zal zijn een lamp voor uw voet en een licht op uw pad. Dat gij veel daarin zult lezen en er kracht uit. putten". Daarna werd het „Onze Vader" gebeden, dat eveneens staande werd aangehoord, waarna de slotzang werd aangeheven, waarvan de laatste 4 regels „Vader, sla ons steeds in liefde gade, Zoon des Vaders, schenk ons uw genade, Uw gemeenschap, geest van God. Amen, zij ons eeuwig lot", staande door allen werden medegezongen. Hierna werd de zegenbede uitgesproken. Onder het zingen van Psalm 138, door het koor trokken de Prinses en de Prins hun handschoenen weder aan, waarbij de Prins de Prinses even behulpzaam was, om haar armband vast te maken. Het orgel hief tenslotte den Bruilofts- marsch van Mendelssphn-Bartholdy aan, onder de tonen waarvan de bruidsstoet de kerk verliet. HET VERLATEN VAN DE KERK. Het was ruim 1 uur toen de deuren van de kerk weer opengingen. De klokken van den toren begonnen te luiden, de eerehaag van officieren kruiste de sabels en onder dezen „eereboog" verliet het Prinselijk paar de kerk, hartelijk toe gejuicht door de met spanning wa-chtende menigte, welke huldebetuiging door Prins en Prinses vriendelijk neigend werd beant woord. Ook Koningin Wilhelmina, thans verge zeld van Hertog Adolf Friedrich van Meck lenburg, die naast haar in de glazemkoqts plaatsnam, schreed onder de gekruiste sa- hels door. Opnieuw luide toejuichingen van het pu bliek en minzaam groette Hare Majesteit na het afrijden de stram salueerende eere fronten der officieren. DE ZEGETOCHT LANGS DEN „BRUIDSWEG". En dan begint de zegetocht van het jon ge bruidspaar en voor de eerste maal krij gen de tienduizenden wachtenden langs den 5 KM. langen bruidsweg Prinses Juliana en haar echtgenoot Prins Bernhard der Nederlanden toe te juichen. En men juichte alsof er geen einde aan zou komen. Het eenigestramme en onbewogene in dezen maalstroom van beweging en ge- wuif, in dit gedaver van gejuich en vreug dekreten zijn de onbeweeglijk staande, het militaire saluut brengende troepencordons. Het jonge Prinselijke paar kan slechts wuivend en lacend voor dit alles danken, evenals de Koningin en Prinses Armgard, die voortdurend door het publiek in het huldebetoon worden betrokken. Op het ruime Plein 1813 hadden zich eenige duizenden belengstellenden rond het monument geschaard. Een grappig geval deed zich omstreeks elf uur voor, toen van het dak van de tribune op den hoek van de Alexanderstraat en de Sophialaan plotseling een breede golf water gelijk een waterval neerstortte, zoodat degenen die op de voorste rijen van die tribune gezeten waren, inderhaast een heenkomen moesten zoeken. Het bleek, dat in het zeil waar mede de tribune was afgedekt, een groot gat was gekomen, waardoor het regenwa ter, dat in een kuil van het zeil zich had verzameld een niet bedoelden uitweg vnnd. De waterval die zich over een breedte van een paar meter uitstrekte, hield ettelijke seconden aan en bezorgde ee l aantal be zoekers een koude douche. De stemming was evenwel bij allen van dien aard, dat men het geval uitsluitend van den vroo- lijken kant opnam. Het was twee uur, toen de kop van den stoet van de Parkstraat de Oranjestraat indraaide en het paleis Noordeinde in zicht kwam. Terwijl in de Parkstraat nog een enthou siast gejuich weerklonk ter eere van het bruidspaar en H. M. de Koningin, kondig de het geschetter van de trompetten der Gele Rijders aan, dat het einde van de route was bereikt. De statiekarossen met bruidsmeisjes en bruidsjonkers reden voor. Ten deele nog staande op het voorplein stegen de inzit tenden uit, om allen op het bordes net jonge paar te kunnen ontvangen. Onder luid gejuich en hoerageroep reed de gouden koets tot voor liet bordes en terwijl de Koninklijke Militaire Kapel het Wilhelmus inzette, dat het publiek uit volle borst meezong, was Prins Bernhard zijn jonge Gemalin behulpzaam bij het uit stappen. Onder de toejuichingen van het publiek bleven beiden, omringd door de bruids meisjes en bruidsjonkers, voor de deur wachten tot de Koningin en Prinses Arm gard uit de glazen koets waren gestegen. Opnieuw weerklonk het Wilhelmus, ter wijl het gejuich aanhield, begaven allen zich naar binnen. Een hernieuwd daverend gejuich en een „Lang zullen zij leven" weerklonk toen het jonge paar achter de gesloten balcon- deuren verscheen. Reeds stonden de troe pen gereed om af te marcheeren, toen de balcondeuren opengingen en de Prinses en haar gemaal op het balcon naar buiten trad. Het werd een grootscbe ovatie. Te kwart over twee werden de militaire cordons ingetrokken en terwijl de politie de afzetting van het Noordeinde nog hand haafde, marcheerden de verschillende troe pen-formaties af. Aan het huwelijks-déjeuner ten paieize Noordeinde hebben ongeveer 210 personen deelgenomen. Er was een groote tafel met verscheidene kleine tafels. Tot de genoodigden behoorden, behalve de Vorstelijke gasten, o.m. de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, alle grootofficieren van de Koningin, de Minis ter-President dr. Colijn, de Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. De Graeff, de gouverneur der residentie, luitenant- generaal jhr. W. Röell, de chef van den generalen staf, luitenant-generaal Reyn- ders, de commandant der zeemacht, vice- admiraal Kruys. NA REGEN KOMT ZONNESCHIJN. Het zag er gistermiddag niet naar uit, dat de huwelijksdag met zulk fraaie weer zou inzetten. Weliswaar was het in den namiddag droog, zoodat nog vrij velen van de ver lichting die inmiddels met enkele uitzonde ringen (de mailboot bijv.) was ontstoken, hebben kunnen genieten, maar het bleef dreigend en toen het tegen zeven uur be gon te plasregenen zag het er niet erg hoopvol uit voor den fakkeloptocht die te negen uur moest plaats vinden. Intusschen kon het er, wat het weer betreft, tusschen 8 en negen uur nogal mee door, zoodat het ook toen weer beslist druk werd op straat, speciaal in de binnen stad, waar inderdaad op het gebied van verlichting aardige dingen te zien waren. Zonder ook maar eenigszins op volledig heid aanspraak te maken en natuurlijk ook zonder hiermede ook maar in de verste verte gebrek aan waardeering te toonen voor de objecten die wij niet vermelden, zouden wij als voorbeelden van geslaagde verlichting die ons gisteren opvielen wil len noemen de smaakvolle verlichting met behulp van raode en witte kaarsen van het gebouw van de Nutsspaarbank en de Ned. Handel Mij. in de Coosje Busken- straat wij noemden reeds eerder Het Wooldhuis, Grand Hotel Britannia en vele verlichte zuilen en eerepoorten in de ver schillende buurten die een uitstekenden in druk maken, zoodat de bewoners wel eer hebben van hun omvangrijk werk. En dit geldt in niet mindere mate voor vele stra ten, waar men geen eerepoorten of zuilen oprichtte, maar waar men er op niet min der geslaagde wijze in geslaagd is, een aantrekkelijk geheel te verkrijgen, door versiering met groen, vlaggen en niet te vergeten door snoeren lampjes, gekleurde ballonnen, enz. enz. Er viel op dit gebied gisternamiddag en gisteravond werkelijk heel wat moois te zien. In dit verband willen wij zeker niet nalaten de verlichting van den St. Jacobstoren afzonderlijk te vermelden de fraaie contouren doen het tegen den donkeren hemel in het licht der schijnwerpers uitstekend Het stadhuis is ook aardig verlicht met witte lampjes en bovendien met vetpotjes in alle venster banken op den Nieuwendrjk trekken twee verlichte sloepen ieders aandacht, het zwemschip in de Jachthaven was geïllu mineerd en ook De Oude Vriendschap heeft van de verlichting veel werk gemaakt. Na tuurlijk valt er nog heel wat meer te zien, hetgeen niet beter gelukt dan door te pro- fiteeren van het op het oogenblik (laten wjj voorzichtig zyn en er zekerheidshalve aan. toevoegendat wij dit schrijven) bij zonder fraaie weer. DE KERKDIENSTEN. Gisteravond werden in verschillende Ker ken weder samenkomsten gehouden bij ge legenheid van het Prinselijk huwelijk. In elk der diensten was een vertegen woordiger van het Centraal Comité voor de feestelijkheden tegenwoordig. Ned. Herv. Kerk. In de Groote of St. Jacobskerk werd de dienst geleid door ds. J. S. Hartjes. Het ruime kerkgebouw was geheel ge vuld met belangstellenden. Op het koor en vó<3r den kansel was een keurige palmver- siering en aan den kansel oranje met fijn groen en bloesem aangebracht. Deze wijdingssamenkomst werd o.a. bij gewoond door den burgemeester van Vlis- singen, den heer C. A. van Woelderen, den wethouder van openbare werken, den heer W. Anker Sr. en den gemeente-secretaris, den heer F. Bisschop. Vóór den dienst .speelde het orgel, be speeld door' den heer Bern. J. ten Cate „Brautchor" uit de Lohengrin van Wagner. Ds. Hartjes nam tot thema van 'zijn toe spraak Psalm 103 2 en wees op de groote blijdschap in ons land, -toen de verloving van Prinses Juliana bekend werd. Ons volk is dankbaar voor de weldaden Gods. De eenheid in ons land is thans groot in zijn liefde voor ons Vorstenhuis. Mevr. C. C. van WoelderenSprenger zong enkele sopraan-sóli nl. „Huwelijks zang" en „Prinses Julianalied", beiden van Arnold Spoel, terwijl de Christ. Gem. Zang- vereeniging „Hoop op Zegen", onder leiding van haar directeur, den heer A. Bosdijk, ten gehoore bracht„Wilt heden nu tre den" uit Valerius' Gedenkklank, „Gebed voor het Vaderland" van H. den Engelsman en Arnold Spoel en „Dankt, dankt nu allen God". Aan het einde van den dienst zong de schare staande de twee bekende coupletten van het „Wilhelmus", waarna het orgel speelde „Hochzeitsmarsch" van Mendels sohnBartholdy. Geref. Kerk. In een goed bezochten dienst in de Ge ref. Kerk trad op ds. G. Smeenk, die sprak naar aanleiding van Prediker 4 12b en in verband hiermede .wees op het aloude drie voudig snoer God, Nederland en Oranje, dat ons volk samenbindt. Aan het begin en het eind der samen komst zong de gemeente staande een cou plet van het Wilhelmus. Chr. Geref. Kerk. In de Chr. Ger. Kerk trad als spreker op ds. L. Kleisen, die bij den aanvang liet zingen Ps. 99 1, 2. Daarna ging Zijneerw. voor in gebed en werd gelezen Psalm 72. De dienst werd gesloten met dankgebed, waarin in het bijzonder de Vorstelijke Fa milie aan den troon der genade werd opge dragen. Hierna zong de gemeente nog 2 coupletten van het Wilhelmus. v R. Rath. Kerk. In de O. L. Vrouwekerk werd gisteravond een plechtig lof gecelebreerd, onder welke plechtigheid door de geloovigen gezamenlijk het Rozenkransgebed werd gebeden. Aan net einde van den dienst werd door het zangkoor gezongen de lofzang „Te Deum", om Gods zegen te vragen over het Vorste lijk Huis. Voor dezelfde intentie werd hedenmor gen in de O. L. Vrouwekerk een gezongen H. Mis opgedragen. n Zooals reeds gezegd, werd het na achten toen het ophield met regenen, langzamer hand drukker op straat en toen zoo te ongeveer half negen de verschillende gods dienstoefeningen teneinde waren, was het in de binnenstad beslist vol en trokken talloos velen in de richting van de voor malige kazerne Willem III. Daar immers zou de fakkeloptocht worden opgesteld die inderdaad precies op tijd te negen uur ver trok. „Ons Genoegen" en „St. Caecilra" zorgden voor vroolijke marschmuziek en was de 9toet maar klein, niettemin maakte ze een aarddgen indruk met de lichten der muziekcorpsen, eenige meegevoerde fak kels, vaandels, enz. Mag de stoet zelf klein zijn geweest, dit kan bezwaarlijk worden gezegd van de publieke belangstelling, die op vele plaatsen buitengewoon groot was. En natuurlijk hebben vele jeugdigen vóór en achter den optocht, voor een uitgelaten esccirte gezorgd. Jammer, dat het weer flink begon te regenen toen men onderweg was, zoodat men de route iets gewijzigd heeft en o.a. den Boulevard heeft verme den iets waartoe trouwens vóór het ver trek reeds was besloten. In de Breestraat heeft de muziek voor het politiebureau nog het Wilhelmus en de Lippe-Detmold- marsch ten gehoore gebrachtin de com missariskamer werd hiernaar geluisterd door den burgemeester, en Mevr. Van Woel- deren-Sprenger in tegenwoordigheid van hoofdinspecteur Van Vugt als waarnemend commissaris. DONDERDAG. Tot verbazing van talloos velen, maar tot hun niet minder groote blijdschap, viel hedenochtend vroeg een prachtige heldere hemel te aanschouwen en zag het weer er zóó veelbelovend uit, dat men geneigd zou zijn te zeggen dat wordt een dagje uit duizenden Maar de ervaringen van de laatste dagen hebben ons voorzichtig gemaakt, zoodat menigeen herhaaldelijk wantrouwend om hoog keek om eens te zien of de dreigende regenwolken, „die er immers bij hooren, den laatsten tijd", nu nóg niet in aantocht waren. Maar de pessimisten hebben geluk kig en tot hun eigen blijdschap zeker niet" in de laatste plaats ongelijk gekre gen en op het oogenblik dat wij dit onder deel van ons verslag schrijven ca. half één is het weer nog altijd even mooi en het ziet er niet naar uit, dat daar spoedig verandering in komt. Reveille. Het behoeft dan ocik geen verbazing te wekken, dat hedenochtend groote belang stelling bestond voor de reveille, die in het programma te 9 uur werd aangekon digd. Het was de bedoeling, dat men van het Wachtschip zou vertrekken, waarna vereenigingen en particulieren bij de tram remise konden aansluiten. In plaats van 9 uur, is het echter 10 uur geworden, alvo rens het vertrek plaats vond, zoodat wij maar liever zullen spreken van een mu zikale wandeling, daar men om 10 uur in den ochtend bezwaarlijk een reveille kan houden. Het lange wachten was oor zaak, dat eenerzij ds zij die bij de tram remise wachtten, den tocht naar net Wachtschip ondernamenen anderzijds leidde dit er toe, dat mèt het vorderen van den tijd, ook het aantal belangstellenden steeds aangroeide. Te half tien werden op de schepen van de K.M. de vlaggen gehe- schen en nadat het Wilhelmus had geklon ken werden alle schepen gepavoiseerd het geen in den straffen wind een alleraardig- sten aanblik biedt. De Marinekapel bracht aan boord van de „Noord-Brabant" ver schillende liederen ten gehoore en te tien uur werd afgemarcheerd. De stoet die een respectabele lengte heeft gehad en waarin Wij behalve de signaalafdeeling van V.T.V., talrijke afgevaardigden van vereenigingen, organisaties, buurtcommissies enz. met hun veelal zeer fraaie en kleurige vaandels op merkten, trok groote belangstellinghet was langs de in het programma aangekon digde route Wachtschip, Prins Hendrik- weg, Keersluisbrug, Koningsweg, Aagje Dekenstraat, Scheldestraat, Glacisstraat, Van Dishoeckstraat, Kasteelstraat, Callen- felsstraat, Van Hoorn Van Burghtstraat, Lambrechtsenstraat, Kasteelstraat, Schel destraat, Bouwen Ewoutstraat, Hobein- straat, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Verlengde Glacisstraat, Boulevard Bankert, Oprit, Coosje Buskenstraat, Betje Wolff- plein, zeer druk. se Het is misschien aardig te vermelden, dat de jongens van de Koninklijke Marine, het Marine-terrein als „hun buurt" hebben beschouwd en wat geld hebben bijeenge bracht (het mochten slechts kleine bedra gen zijn) om „hun buurt" te versieren. En al is het met het oog op de beperkte mid delen natuurlijk een bescheiden versiering geworden, menigeen heeft vanmorgen toch reeds met pleizier gekeken naar de aardige poort bij den ingang, de versiering van het hoofdgebouw en de vele vlaggen langs de geheele lengte van het terrein. 50 manschappen van de Kon. Marine zijn heden met 3 officieren te 's-Gravenhage, terwijl voorts nog' eenige officieren op eigen gelegenheid derwaarts zijn gegaan om aan het eerefront deel te nemen. Feestvreugde bij Kindervoeding. Hedenochtend zijn de kinderen in feeste- lijken optocht, een klein prinsje, prinsesje en adjudant met vaandel voorop, naar de Willem m getogen, waar de zaal voor de Kindervoeding vroolijk was versierd. De kinderen zijn spontaan aan het zingen gegaan en werden hierop door denWeth. van Onderwijs, den heer W. P. Edelman toegesproken na het zingen van het Wil helmus werd toegetast, waarbij menigeen intusschen reeds een oogje waagde aan de versnaperingen die voor gebruik na den maaltijd gereed stonden en dat men zich deze goed heeft laten smaken, behoeven wij zeker niet te vertellenHet is een alleraardigste gedachte geweest, speciaal deze kinderen in de feestvreugde te betrek ken. Radio-uitzending. Tegen elf uur werd het stil op straat. Wie een radiotoestel heeft of distributie, zat aan het toestel en luisterde. En voor hen, die hiertoe niet in de gelegenheid wa ren, is door de Zuid-Nederlandsche Radiodistributie Mij., de V.T.V. en de exploitanten, resp. beheerders van het „Concertgebouw" en het gebouw van de C. J.M.V. een sympathiek gebaar gemaakt. In genoemde lokaliteiten evenals in de school Bouwen Ewoutstraat kon men na melijk kosteloos naar de radio-uitzending luisteren verschillenden hebben hiervan dankbaar gebruik gemaakt en ook bij diverse radiohandelaren stonden luisteraars. Carillonbespeling. Evenals gisteren, heeft de heer Ten Cate hedenmiddag het carillon van den St. Ja cobstoren bespeeld en hierop het volgende programma ten gehoore gebracht la. Wilhelmus, b. Kent gij het land, e. De Zilvervloot2. Menuet, Mattheson 3. Oud Engelsche dansen4. Allegro, Bach 5a. Wij leven vrij, b. Matrozenlied, c. Wij willen Heiland houen 6. Menuet, Kirnberger 7. Rondo, Rameau 8a. Alle gro, Mozart, b. Menuet, Mozart. Een Juliana-eik geplant. Hedenmiddag kwam een klein gezel schap in het Nollebosch by een om getuige te zijn van een korte plechtigheid de planting van een Juliana-eik. Burgemeester C. A. van Woelderen wees er op, dat de eik het symbool is van trouw en gaf uiting aan zijn hoop, dat de verbin tenis die zoo juist te 's-Gravenhage geslo ten is, evenals deze eik het symbool zal zijn van onvergankelijke trouw. Hij sprak den wensch uit, dat deze eik moge gedijen in de vruchtbare Vlissingsche aarde en dat hij tot in lengte van dagen zal mogen ge tuigen van de blijdschap die thans te Vlis- singen heerscht over de blijde gebeurtenis die heden heeft plaats gevonden. Hierop wierp de burgemeester de eerste schoppen aarde in den kuil, welke symbo lische handeling daarop achtereenvolgens werd verricht door zijn dochtertje, mevr. van WoelderenSprenger, de wethouders de heeren Edelman, Rorije en Anker, den Gemeente-secretaris den heer Bisschop, den Directeur van Gemeentewerken, den heer Ouwehand en door de leden van het Cen traal Comité voor de feestelijkheden, de heeren Lemmers, Louwerse, Van de San de en Schout evenals door mevr. Van de Sande. Allen stemden daarop in met een door Weth. Edelman ingezet driewerf hoera óp het Prinselijk paar, waarna Weth. Anker zeide te hopen, dat de burgemeester tot in lengte van dagen getuige mag zijn van den bloei van dezen boom en dat men later zal zeggen deze eik werd geplant door burge meester van Woelderen. Hiermede was de korte plechtigheid ten einde en gingen de aanwezigen uiteen de meesten huiswaarts om verder bij de radio het verloop der plechtigheden in Den Haag te kunnen volgen. De mailboot. De mailboot kon gisteravond in ver band met het stormachtige weer niet naar de Koningskade verhaald worden, zoodat men het aantrekkelijke schouwspel van het geïllumineerde schip heeft moeten missen. De mailboot ligt thans echter op zijn plaats en zal van heden tot en met Zaterdag geïllumineerd worden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Gisteravond fotografeerden wij in ver licht Vlissingen Visschersboot op den Nieuwendyk. Verlichting van De Oude Vriendschap Eerepoort in het Bellamypark. De St. Jacobstoren in floodlight. Hedenochtend vond een muzikale wande ling door de gemeente plaats. Z.D.H. Prins Bernhard bracht Woensdag morgen in gezelschap van de gasten der Koninklijke Familie, die ter gelegenheid van Zijn huwelijk in de Residentie vertoe ven, een bezoek aan de Amsterdamsche luchthaven. De gasten der Koninklijke Familie bij het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard brachten Woensdagmiddag een bezoek aan de bloemententoonstelling te Aalsmeer. De feesten te Middelburg. Woensdagmiddag was het feest voor de kinderen uit Lange- en Korte Delft, Bel- linkstraat en Nieuwstraat, die na een tocht door de buurt, voorafgegaan door het pij perscorps „Juliana" vanaf het Bellink- plein, in het Militair Tehuis in de Niéuw- straat kwamen, waar zij onthaald werden op echte kinderfilms en op versnaperingen. Na afloop lag het in de bedoeling de kin deren, die allen Oranjemutsen op had den en oranjevlaggetjes droegen, met klei ne lampions een lichtstoetje te doen vor men, doch de wind heeft dit belet en het ging nu onverlicht en weer met een aardig versierden bokkenwagen naar het Bellink- plein terug. Het was voor de kleinen een prettige middag geweest. De verlichting is niettegenstaande het verre van aangename weer des avonds door zeer velen in oogenschouw genomen. De provinciale boot, die in het kanaal voor het veilingsgebouw gemeerd ligt, doet het met de bonderden lichtjes uitstekend. De verlichting' van Loskade, Blauwendijk en Stationsstraat is wel goed, maar wij had den er toch meer van verwachtverschil lende straten, die aanvankelijk niet ver licht waren zijn alsnog daartoe overge gaan. Wij denken aan de Segeerstraat, aan de korte Geere enz. Middelburg is verant- derd in één lichtstad. Daartoe werkt ook mede het letterorna- aent boven het kantoor van de PZEM in de Koepooi-tstraat, waar een nieuw sys teem van verlichting voor ons land is toe gepast, wat de letters als waren zij van brillanten doet schitteren.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 3