KUNST BUITENLAND nssan Burgh 12 4 1 7 9 2435 E.M.M. 10 3 0 7 6 25—41 Goessche B. 12 1 1 10 3 1151 Hansweert 12 0 2 10 2 1261 INSIDER. 2e klasse A. HeroVlissingen 20. Doelman Boogaard met een hersen schudding naar het ziekenhuis. Om 2 uur laat scheidsrechter Van Hoek uit Tilburg beide ploegen opstellen. Hero ia volledig. Bij Vlissingen is Burgerhof weer van de partij. Reijnders is nog steeds absent. Het Vlissingen-elftal is geheel ge wijzigd in de half-linde spelen De Joode en L. Butz. De rechtervleugel wordt ge vormd door Wielemaker en Burgerhof op dien linkerwing staat Kasteelen als links buiten. Overigens bezetten de vaste spelers van het Vlissingen-elftal hun oude plaat sen. Nadat Hero den aftrap heeft gedaan, zetten de Bredanaa2*s direct vinnig op. Als Vlissingen zich dan eenigszins heeft inge speeld, komen ook de rood-witten opzetten. Vlissingen weet in de eerste 20 minuten een overwicht op de thuisclub te verkrij gen. Door schotloosheid van de voorlinie komen er echter geen doelpunten. Dan neemt de thuisclub het spel weer in han den. Na een half uur spelens weet de Hero- rechtsbinnen een scherpen voorzet van den linksbuiten te benutten en zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven. (10). Tot aan de rust is Vlissingen ver der niet de mindere van de thuisclub. Het snelle binnentrio van Hero vereisehte alle aandacht van de Vlissingen-backs. Tegen de rust kwam de thuisclub weer gevaarlijk opzetten, maar dank zij goed verdedigend werk van de rood-witte achterhoede ging de rust met een 10 voorsprong voor de thuisclub in. In de tweede helft vergrootte de thuis club na 5 minuten spelens den voorsprong. Bij een hard schot van den rechtsbinnen stuitte de bal van Bogaard's borst terug en kwam voor de voeten van denzelfden speler. Deze had nu geen moeite den bal in het Vlissingen-doel te plaatsen. (20). De thuisclub wordt nu sterker. Het Vlis singen-doel komt verschillende malen in gevaar. Een kwartier voor het einde wil Bogaard uitloopend een voorzet onder scheppen. De bal vliegt langs hem heen en belandt bij den linksbinnen, die een on beschermd doel voor zich heeft. Deze speler schiet op doel, Verhulst kan niet anders doen dan den bal met de hand uit het doel slaan. De scheidsrechter kent een penalty toe. Deze wordt door keeper Bogaard mooi gestopt. Vijf minuten later ontstaat er bij een Hero-aanval een botsing tus- schen doelman Bogaard en den Hero-links- binnen. Keeper Bogaard blijft liggen. Hij wordt uit het veld gedragen en Kats Jr. komt zijn plaats innemen. Tot aan het einde blijft d'e thuisclub in de meerderheid. De Vlissingen-achterhoede weet door hard werken verdere doelpunten te voorkomen. Als scheidsrechter Van Hoek, die een puiken wedstrijd floot, het einde aankon digt, heeft de sterkste partij -verdiend ge wonnen. Na afloop van den wedstrijd is doelman Bogaard door een dokter onderzocht. Deze constateerde een lichte hersenschudding en achtte opname in het ziekenhuis te Breda gewenscht. INSIDER. 3e klasse A. HoofdplaatAxel 31. Het terrein was in zeer slechte conditie toen scheidsrechter Meulmeester liet tos sen. Aanvoerder Thomas raadt het beste en kiest den vrij sterken wind in den rug. De ploegen zijn beide volledig. Het is kee per Dieleman die het eerst moet ingrij pen. Zijn uittrap komt op den rechter vleugel terecht waar linkshalf De Poorter het leer direct terug zendt. De keeper der gasten loopt uit. De snelle Van Weijns- berge is er het eerst bij en plaatst kalm den bal in het verlaten doel. Na 2 minuten heeft Hoofdplaat de leiding genomen. Axel toont zich geenszins ontmoedigd en speelt kalm verder. In de voorhoede der oranje hemden ging het bitter slecht. Hoofdplaat gaat, goed door de halflinie gesteund, ten aanval en het slechte spel der vleugelspe lers in deze periode is oorzaak dat men geen succes heeft. De verdediging van Axel staat soms raar te schutteren en als er een kwartier voor de rust een lange pass gegeven wordt is het weer Van Weijnsberge die langs den te vroeg uitge- loopen doelman schiet 20. Axel zet er nu toch wat meer vaart achter en komt eenige malen tot voor het doel der gast- heeren. Enkele corners door Axel zeer slecht genomen leveren niets op. Met on- veranderden stand komt de rust. In de tweede helft is d'e rechtshalf van Axel vervangen. Gans gaat nu rechtshalf en de invaller linksbinnen spelen. Voorloopig is Hoofdplaat nog sterker en als de spil op doel schiet werkt de verdediging van Axel niet vlug genoeg weg. Blaakman is er als de kippen bij om zijn ploeg een 30 voor sprong te geven. Hoewel er nog een half uur te spelen is, kan men het de Axelaars aanzien, dat ze een verloren wedstrijd spelen. De Axelvoorhoede onderneemt dan enkele aanvallen vit één waarvan rechts buiten Scheele zuiver in den hoek schiet 31. Dit doelpunt brengt weer w--u spirit in de ploeg en steeds feller i- gas ten opzetten. Enkele h- stopt Thomas afdoende. Als scnuü^echter Meul meester voor het laatst blaast, heeft Hoofdplaat verdiend gewonnen. 3e klasse B. Vlissingen II—E.M.M. 3—2. Daar het Zeeuwen-terrein afgekeurd was, had Vlissingen het rijk alleen, hetgeen aan de publieke belangstelling goed te merken was. Om 2 uur laat scheidsrechter Mesu aftrappen. E.M.M. is nog steeds zonder Beenhouwer. In de eerste helft heeft E.M.M. den wind mee. Van den aanvang af vlot het spel brj de bezoekers goed. De E.M.M.- voorlinie zit vaak voor het Vlissingen-doel. Na 7 minuten spelens komt er een voor zet van den rechtervleugel, die door Kop- pejan ingekopt wordt. Wel stopt doelman Bruinsma, maar de bal is achter de lijn geweest en de scheidsrechter kent het doelpunt toe (01). De trapvaste E.M.M.- backs verrichten goed opruimend werk, wanneer de roodwitte voorhoede hun doel gebied belaagt. Een twijfelachtig hands- geval van Spuij in het E.M.M.-doelgebied brengt aan Vlissingen een strafschop. Izeboud neemt deze slecht, zoodat van Steveninck gemakkelijk kan stoppen. De E.M.M.-voorhoede, die veel meer voor het vijandelijk doel zit dan die der tegenpartij, die moeilijk tegen zon en wind opkomt, krijgt nog enkele scoringskansen, maar door dralen en te weinig doortastendheid gaan deze verloren. Met een verdiende 1o voorsprong voor-de bezoekers wordt van doelen verwisseld. Ih de tweede helft zijn de bordjes ver hangen. De strijd speelt zich nu grooten- deels op de E.M.M.-helft af. Reeds in de eerste minuut na d'e hervatting is de stand gelijk als v. d. Ent een hal op zijn doelman terugspeelt, maar deze ongeluk kigerwijze in eigen doel doet belanden (11). De Vlissingen-reserves zwermen nu geregeld om het E.M.M.-doel. Na 12 minuten spelens zendt Daalhuizen van den vleugel een hoog schot in. De bal vliegt van den onderkant van de lat tegen den binnenkant van den paal en zoo terug en schijnt het doelvlak niet gepasseerd te zijn. De scheidsrechter kent echter toch een doelpunt toe. Nadat Vlissingen en kele corners op het E.M.M.-doel heeft ge nomen, moet v. Steveninck na 25 minuten spelens visschen bij een schot van Peeman dat laag in den hoek verdwijnt (31). Na 25 minuten passeert Heiman bij een uit val der bezoekers de beide Vüssingen- backs. Hij komt alleen voor den keeper en plaatst den bal in het hoekje. (32). E.M.M. heeft na dit doelpunt weer moed gekregen en weet het spel te verplaatsen. Tegen het einde komt de thuisclub weer aan bod. Zonder dat de VUssingen-voor- sprong verder in gevaar komt, breekt het einde aan. Zeeuwsche BoysEiland Boys 22. Als scheidsrechter Hufkens uit Roosen daal het beginsignaaï geeft, stellen onze stadg'enooten zich met 3 invallers op. Maas, Potters en Bosschaart zijn niet van de partij. De Zeeuwsche Boys treden vol ledig aan. De Eiland Boys winnen den toss en kiezen den wind tegen. De thuis club weet een kwartier lang, mede door het windvoordeel, in de meerderheid te blijven. Tot meer dan enkele hoekschop pen brengt zij het evenwel niet. De Eiland- Boys komen daarna meer en meer los. Enkele goed opgezette aanvallen blijven door naastschieten zonder resultaat. Dan gaat de midvoor der Zeeuwsche Boys er in z'n eentje vandoor. Hij passeert eenige tegenstanders en lost van circa elf meter een schot op het doel der Eiland Boys, het welk onhoudbaar voor van Vlaanderen in het net verdwijnt (10). Met de Eiland- Boys in den aanval komt de rust met 10 in het voordeel van de thuisclub. In de tweede helft komen de bezoekers flink opzetten. Nadat een schot van Toren vliet schitterend door den Goeschen doel man uit het doel is gestompt, volgt een afgemeten voorzet van Meerman. Leunis loopt snel toe en deponeert handig den gelijkmaker in het Goessche doel (11). Direct hierop komen de Eiland-Boys terug, Geense geeft door naar Leunis. Deze doel punt opnieuw, doch de goal wordt wegens buitenspel geannuleerd. Even later krijgt Minderhoud den bal; hij geeft door naar Sohier, die niet aarzelt, maar met een mooi doelpunt zijn club aan de leiding helpt (12). Het samenspel der Eiland- Boys, dat gunstig afsteekt bij dat der thuisclub, schept nog enkele kansen. Na goed aangeven van Van Duin komt de bal bij Meerman, die opnieuw weet te doel punten. Ten onrechte wordt dit doelpunt door den scheidsrechter wegens vermeend buitenspel niet toegekend. Bij een uitval der thuisclub speelt Minderhoud op den keeper terug. Deze beoordeelt den bal ver keerd en via zijn handen verdwijnt de bal achter de lijn, waardoor de Zeeuwscbe Boys aan een fortuinlijk doelpunt komen (22). Bijna had tegen het einde een schitterend schot van Geense nog het win nende doelpunt opgeleverd, maar de Goes sche doelman stopte deze inzet fraai. Dan fluit scheidsrechter Hufkens, die uitste kend leidde, voor de laatste maal en kun nen de Eiland-Boys op een goed gespeel den wedstrijd terugzien, Roemenië neemt deel aan het wereld kampioenschap voetbal. De Roemeensche Voethalbond heeft be sloten aan het tournooi om het wereld kampioenschap voetbal, dat in 1938 door Frankrijk wordt georganiseerd, deel te nemen. SCHAKEN; De revanchewedstrijd tusschen Euwe en Aljechin, Naar wij vernemen heeft dr. M. Euwe, de huidige wereldkampioen schaken, als secondant voor zijn in September van dit jaar in ons land te spelen revanchewed strijd tegen dr. A. Aljechin, den Ameri- kaanschen meester Rüben Fine gekozen. Dr. Euwe heeft zijn besluit in een schrijven aan dr. Aljechin medegedeeld, die. naar wij nader vernemen, zich geheel met deze keuze heeft kunnen vereenigen. SïtlT/s Tusschen 'n half uur na zonsonder gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwingsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10uur'savonds en *n half uur vóór zonsopgang zijn g e I u i d s- signa Jen verboden (behalve in 'n noodgeval). Overbodige geluidssignalen zi/n altijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! SST... STILTE De vroegere wereldkampioen heeft zijn keuze inzake het secondantschap nog niet bepaald. De mogelijkheid hiervoor den Zweedschen meester Stahlberg te nemen, heeft Aljechin nog niet verworpen. Ook denkt hij over den Amerikaan Dake, die echter alleen in aanmerking: komt wan neer deze in Europa is ter gelegenheid van de landenwedstrijden, welke te Stockholm worden gehouden. WIELRENNEN; AertsDebruycker winnen 100 K.M, koppelwedstrijd te Parijs. In het Velodrome d'Hiver te Parijs is gisteren een 100 K.M. Koppelwedstrrjd ge houden, die door de Belgen AertsDe bruycker werd gewonnen voor onze land- genooten PijnenburgSlaats. Op een ronde eindigde als derde het Nederland'sch-Duit- sche koppel PellenarsSchoen. WalsDeneef winnaars van den Nacht van Kopenhagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd op de winterbaan te Kopenhagen een achtuurs-koppelwedstrijd gehouden, welke een fraai succes voor het Nederlandsch Belgisch koppel WalsDeneef opleverde. Dit koppel beheei'schte met de -Belgen Billietde Kuysscher, de winnaars van de Zesdaagsche te Gent, het veld. Met 1 ronde voorsprong wonnen Wals en Deneef. Dat deze twee koppels een klasse beter waren dan de overige deelnemers blijkt ook wel hieruit, dat het koppel Grundahl Hansen— Stieler, hetwelk de derde plaats bezette, vijf ronden achter lagen. De uitslag was 1. WalsDeneef 62 punten, afgelegd 325.200 K.M. Met 1 ronde achterstand 2. Billietde Kuysscher (België). Met 5 ronden achterstand 3. Grundahl HansenStieler (Denemar ken) 128 punten. De andere koppels lagen meer dan vijf ronden achter. LUCHTVAART De DC 3 „Ibis" terug van zijn eerste vlucht naar Indïë. Nu de „Ibis", de eerste D.C. 3 van de vloot, welke met ingang van 15 Mei 1937 de huidige vloot van Douglas D.C. 2 vlieg tuigen op de Indië-route zal vervangen, op zeer voorspoedige wijze de reis heen en terug naar Batavia heeft volbracht, is het van belang een vergelijking te maken met de vliegtuigen, die tot de invoering van den halfweekschen dienst op 12 Juni 1935, dus slechts anderhalf jaar geleden, de luchtver- binding tusschen Nederland en Indië heb ben onderhouden. Deze vliegtuigen, de F. 18, hadden eveneens een bemanning van vier koppen, te weten gezagvoerder, twee de bestuurder, marconist en werktuigkun dige, doch, vergelijkt men de D.C. 3 met de F. 18, dan blijkt uit de cijfers, dat de D.C. 3 op de reis heen en terug 5 minder brandstof gebruikt en 27 minder vlieg- tijd behoeft, daarentegen 35 méér snel heid ontwikkelt en daarbij 73 meer laad vermogen bezit. Deze cijfers toonen wel dui delijk hoeveel economischer dit vliegtuig is en welk een reusachtige vooruitgang er ligt in de spanne van amper twee jaren, nl. tus schen 12 Juni 1935 en 15 Mei 1937. Naast de veel grootere zuinigheid van het vliegtuig, treden andere belangrijke hoeda nigheden naar voren, zooals het grootere gerief van reizigers en bemanning en de aanzienlijk aangenamere vliegeigenschap- pen, waarbij de bemanning nog de beschik king heeft over de nieuwste instrumenten en o.m. over de automatische besturing, waardoor, vooral bij slecht weer, de inspan ning van den bestuurder aanzienlijk ver mindert en grooter aandacht aan een zui vere navigatie kan worden besteed. Zoowel uit- als thuisreis zijn geheel vol gens de vaststaande winterdienstregeling uitgevoerd, echter met deze uitzondering, dat het laatste traject RomeAmsterdam rechtstreeks werd gevlogen zonder tus- schenlanding te Marseille. De gezagvoerder hoopte op deze wijze de nieuwjaarspost, waarop zoovelen in Nederland zitten te wachten, nog enkele uren vroeger in de be stelling te krijgen. Zoowel op uit- als op thuisreis is de be zetting van het vliegtuig zeer hoog ge weest. Over de verschillende trajecten wer den op de heenreis 22 passagiers vervoerd, tezamen vertegenwoordigend ruim 90.000 pass./k-m., terwijl op de thuisreis, korte en lange trajecten dooreen, 15 passagiers wer den vervoerd, vertegenwoordigend ruim 100.000 pass./k.m. Alle passagiers zijn uitermate tevreden over het groote gerief aan boord en stelden het zeer op prijs, dat ook een afzonderlijke steward voor deze reis was medegenomen. De postlading is ook op uit- en thuisreis aanzienlijk grooter geweest dan normaal en bedroeg op de uitreis bjj vertrek van Am sterdam reeds 450 k.g., zoodat bij vertrek uit Athene de hoeveelheid post zeker tot omstreeks 550 k.g. was gestegen. De hoe veelheid post op de thuisreis bedroeg 300 k.g. Onderweg heeft het vliegtuig overal groote belangstelling ondervonden. Britsch vliegtuig neergestort. (Stefani). Zaterdagmiddag is op de hoog vlakte van Lomaso (Italië) een 2-motorig Britsch vliegtuig tegen een moerbezieboom gevlogen en vernield. De bestuurder was op slag dood. Een onmiddellijk ingesteld on derzoek wees uit, dat het hier gaat om het toestel, gemerkt „G.A.D.M.D." en voorzien van het woord „British". De bestuurder zat alleen in het toestel. Hij is inmiddels ge ïdentificeerd als baron Henry Derlangel uit Londen. Wat de oorzaak van het ongeval aangaat veronderstelt men, dat een dei- motoren niet heeft gefunctionneerd, tenge volge van gebrek aan benzine en dat de bestuurder getracht heeft een landing te maken. Vliegtuigongelukken in Amerika, Vrijdag is onderweg van Virginia naar Alabama een legervliegtuig met drie offi cieren neergestort. Zaterdag is het op 40 mijl ten Oosten van Birmingham verwoest en verbrand teruggevonden. De inzittenden waren om het leven gekomen. Voorts is een bombardementsvliegtuig van het federale leger kort na den start bij het vliegveld van Long Island in brand geraakt. De bestuurder wist met de para chute in veiligheid te komen. Het branden de toestel viel op een woonhuis, waar drie kinderen zwaar werden gewond. Een nieuwe letterkundige prijs. De Uitgeversmaatschappij „Kosmos" te Amsterdam zal in 1937 een nieuwe jaar- lijksche letterkundige prijs instellen, de Kosmos-Eerstelingen-prijs. Deze zal wor den toegekend aan de beste eerste nog niet gepubliceerde roman, van een de- buteerend schrijver. Van de jury zullen de heer-en Dirk Coster voorzitter en C. J. Kelk secretaris zijn. MIJNCONFLICT IN BELGIË DREIGENDE. (Havas). De nationale mijnwerkers-cen trale in België' heeft gisteren te Brussel een vergadering gehouden ter bespreking van de kwestie der vermindering der werk tijden in de mijnen. Er werd een resolutie aangenomen, waarin de voiige resoluties in deze aangelegenheid bevestigd worden en waarin vertrouwen wordt uitgesproken, in het nationale comité voor de onderhande lingen met de regeering met het doel de eischen te verwerkelijken voor 15 Januari. Ingeval van een mislukking der onderhan delingen zou op 18 Januari de staking wor den afgekondigd. HET ENGELSCH-ITALIAANSCHE GENTLEMEN'S AGREEMENT. In de te Rome onderteekende Engelsch Italiaansche verklaring wordt gezegd, dat de Britsche en de Italiaansche regeering, bezield met den wensch, zooveel mogelijk bij te dragen aan de belangen van de alge- meene zaak van den vrede en de veiligheid, de verbetering van de betrekkingen tus schen hen en tusschen alle Middellandsche Zee-.mogendheden en vastbesloten de rech ten en belangen dezer mogendheden te eer biedigen, erkennen dat de vrijheid van in, uit- en doorvaart der Middellandsche Zee een levensbelang is voor de verschillende deelen van het Britsche rijk en voor Italië en dat deze belangen in geen enkel opzicht met elkaar onvereenigbaar zijn. De beide regeeringen zijn tegen iederen wensch, den status quo ten aanzien van de nationale of territoire souvereiniteit in het Middellandsche Zee-gebied te wijzigen of, voor zoover zij er. bij betrokken zijn, gewij zigd te zien. Zij nemen op zich, de rechten en belangen van elkander in genoemd ge bied te eerbiedigen en zij zijn overeengeko men, hun beste krachten te gebruiken om iédere activiteit te ontmoedigen, die de goe de betrekkingen, welke deze verklaring be oogt te consolideeren, zou kunnen schaden. Deze verklaring heeft ten doel, de belan gen van den vrede te dienen en is tegen geen enkele andere mogendheid gericht. Men publiceert eveneens den tekst van de nota's welke op 31 December te Rome zijn gewisseld tusschen den Britschen ambassa deur en den Italiaanschen Minister van Buitenlandsche Zaken, waarin Ciano beves tigt, dat, voorzoover Italië erbij betrokken is, de integriteit en de huidige grondgebie den van Spanje onder alle omstandigheden ongeschonden en ongewijzigd zullen blijven. VERSTERKING VAN DE BRITSCHE LUCHTMACHT. De luchtvaart-medewerker van de Daily Telegraph deelt mede, dat bij alle onder- deelen van de Britsche militaire luchtvaart het aantal toestellen per escadrille ver meerderd zal worden. Escadrilles verken ners zullen in het vervolg bestaan uit 12 tot 18 toestellen, jager-eecadrilles zullen VERTELLINGEN UIT 1001 NACHT Geïllustreerd en verteld door ff. Kannegieter 93. „Weet je wat," riep ze, „Ik zal je hel pen en onze vorstin zal het zeker goed vin den dat ik je help. Ik kan haar niet wek ken, want het is nacht. Ga vlug mee naar de schatkamer, dan zal ik 100 goudstukken geven. Huur daarvoor eenige kamelen en knechten, om je man te bevrijden. „Serina omhelsde de goede vrouw en liep snikkend met de zware zak met geld naar huis. 94. Toen zij in haar woning terug was, ging zij direct Aboe uit de kamer halen. Aboe was buiten zichzelf van blijdschap, toen hij zag" dat ook haar list was gelukt. Beiden zaten zij nu met geld op de schoot, maar Serina zei ernstig „Beste Aboe, we hebben nu wel geld, maar hoe zullen we het uitgeven. We zijn toch beiden geroofd door rovers. Als men ons nu morgen op straat ziet, wat moeten wij dan zeggen „Laat dat maar aan mij over," zei Aboe Hassan. (Morgen vervolg) bestaan uit 14 vliegtuigen en escadrilles bommenwerpers zullen 12 achines tellen. Door dezen maatregel kan de admini stratie economischer worden gevoerd, doch. ook om tactische redenen is hiertoe beslo ten. In verband met deze vermeerdering van het aantal toestellen per escadrille zal het aantal nieuwe escadrilles, dat volgens het programma van Mei 1935 in dienst zou worden gesteld verminderd worden, het aantal vliegtuigen zal evenwel niet worden verminderd. AMERIKA GEEFT GEEN PASSEN VOOR SPANJE UIT. (D.N.B.) Naar eerst thans hekend wordt heeft de Bondsregeering reeds eenige we ken geleden instructie gegeven, dat aan Amerikaansche onderianen alleen nor reis plannen mogen worden uitgereikt met uit drukkelijke aanteekening „Ongeldig voor Spanje". Voorts worden de houders der passen er opmerkzaam op gemaakt, dat zij op geenerlei bescherming kunnen reke nen, wanneer zij desondanks naar Spanje gaan. GRATIE VOOR TSJANG SOE LIANG. (Reuter). De Chineesche staatsraad heeft maarschalk Tsjang Soe Liang gratie verleend. Men weet evenwel nog niet of hjj we derom belast zal worden met het comman do over de troepen te Sianfoe. HET BLIJFT GISTEN ONDER DE TROEPEN VAN TSJANG SJOE LIANG. Uit betrouwbare bron verneemt men, dat de gisting onder de troepen van Tsjang Sjoe Liang en Hang Foe Tsjen voortduurt. De leiders verlangen een re geering van een eenheidsfront, waarin alle partijen, ook de communistische, zijn opge nomen. Het is niet uitgesloten, dat Nan king maatregelen tegen deze beweging gaat nemen. Volgens uit Nanking ontvangen berich ten zou de voorgestelde hervorming van de Nanking-regeering ten doel hebben over te gaan tot een anti-Japansche politiek. In verband hiermede zijn Japansche waarne mers van meening, dat Japan, dat op het oogenblik een politiek van waakzame af wachting handhaaft ten aanzien van China,

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6