500 300 25 HEE8EN ZAKDOEKEN HACCOU, LAMPEN Wollen Sjaals "gemeentebestuur stads- en provincienieuws No.283; 74e Jaargang 1936- MAANDAG Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telet. 10. Postrekening 66281 30 NOVEMBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD IPoor een Hoek naarl 'boekhandel P'ftuy, Iiiadhuisstr 15. Zei. 348. 119, 99, 79 ets. Miiller's Servieshuis Magazijn „HEFA" Magazijn „HEFA" Leerdamsch Glaswerk Miiller's Servieshuis i>nn Jen Voor een Rooktafel Miiller's City-magazijn Nop-Sjaals 69 ets. HACCOU, ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. COU RANT ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1 —5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 -5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen; Gelet op artikel 45 der Drankwet; doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Carolus Cornelis van Hoorn, wonende te Middelburg, om verlof tot den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (Verlof A) voor de beneden-locali- teit van het perceel Zandweg Nr. 34; dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wór den ingediend bij Burgemeester en Wet houders voornoemd. Vlissingen, 30 November 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN WOELDEREN. De secretaris, F. BISSCHOP. Agenda Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Vlissingen op Vrijdag, 4 December 1936, des middags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken, III. Benoemingen, 1. Van de Commissiën uit den Raad. 2. Van een lid in de Commissie van bestuur van den Middelburg-Vlis- singschen Rijweg. De aanbeveling luidt: De Heer W. Anker Sr. 3. Van een lid in de Commissie voor de Zeemans- en Visschersbeurs. De aanbeveling luidt: De Heer W. Anker Sr, IV. Te behandelen punten, 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het vaststellen van eene Ca- pitulanten-verordening. 2. Idem om afwijzend te beschikken op een adres van de Afdeeling Middelburg eu Omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuis-restauranthouders en slijters om verlaging van de belasting op de vermake lijkheden. 3. Idem om deel te nemen in het kapi taal van het borgstellmgsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden en tot het verleenen van eene jaarlijksche bijdrage in dat fonds. 4. Idem tot het aangaan van overeen komsten wegens waterlevering met de N.V. Waterleiding Maatschappij Midden Zeeland e.a. 5. Idem aan eene commissie op te dra gen het schatten van de huurprijzen der woningen welke door ondersteunden van Maatschappelijk Hulpbetoon worden be woond. 6. Idem om aan het bestuur der R.K. school voor U.L.O. de noodige gelden be schikbaar te stellen voor verbetering van de verlichting der lokalen en voor het aanschaffen van eene kachel. 7. Idem om aan de Regenten van het Gasthuis machtiging te verleenen voor het opnemen van een verzorgde voor eigen rekening in het Gasthuis. 8. Idem tot het vaststellen van eene wijziging van de gemeentebegrooting voor 1936. 9. Idem tot het verlagen van subsidies uit de gemeentekas over 1936 en tot wij ziging van de gemeentebegrooting voor 1936. 10. Idem tot wijziging van het raads besluit betreffende optie op gronden aan den Boulevard Bankert c.a. voor de N.V. «Wandelhoofd Vlissingen". 11. Idem tot het verlengen van den huurtermijn der woning Zandweg Nr. 30. 12. Idem tot het verpachten aan den Polder Walcheren van grond voor f 15. per jaar. 13. Idem tot het vaststellen van staten van ontheffingen wegens schoolgelden. 6 stuks in luxe doos St, Jacobsstraat 7. Gemengde Zangvereeaïglng D.O.V. Deze zangvereeniging, die in de eere-af- deeling van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt" zingt, gaf Zaterdagavond voor een aardig bezette Concertgebouwzaal een uitvoering, welke wel bewees, dat er onder leiding van den directeur Adriaan Hollaers hard wordt gewerkt. Nadat het koor met de mooi voorgedra gen klassieke, fijn geschakeerde geestelijke koren „Du Hirte Israels" van Bortnianski en „Ave verum corpus" van Mozart goede indrukken had gevestigd, volgden de beide concoursnummers„Lentezang" van Ber nard Diamant en „Aan Babels stroomen" (Psalm 137) van A. B. H. Verheg, twee werken, die aan de uitvoerenden zware eischen stellen. Diamant's fraai, opgewekt lente-jubel, zangstuk, dat in climax naar een vei'heven slot voert, zoowel als Ver- heij's ernstig droeve, hartstochtelijke klaag zang genoten een uitstekende vertolking. Als laatste cappella nummer werd nog het leuke „Tante Temen" van Fred. J. Roes- ke gezongen, waarna een viertal liederen met piano-aceompagnement van Corn's van Beers werd uitgevoerd. In den frisch ge- -zongen „Meidans" van L. Adr. van Tette rode kwamen ook de afzonderlijke stemmen goed tot hun recht, evenzoo in het roman tische „Zigeunerleven" van Robert Schu mann. Met de „Barcarolle" uit Hoffmann's Erzahlungen was het tweestemmig dames koor minder gelukkigook de figuratie van de overigens mooi gezongen sopraan solo in Martini's smartelijke romance „Plaisir d'amour" was niet onberispelijk. Over het geheel een mooi concert, waar voor het koor en zijn kundige dirigent te recht met veel bijval zijn beloond. Na de pauze vroeg de tooneel-afdeeling aandacht voor P. J. Dorrenboom's vroolijk detective-spel in twee acten „Voor de derde maal", waarin, na twee onopgehelderde diefstallen, sprake is van een ten derde male gepleegde ontvreemding uit een nog wel met alarmsysteem werkende onfeilbare kluis. Zooals het in een echte detective be taamt, worden er allerlei gewaagde onder stellingen gelanceerd en leeft men natuur lijk tot het laatste moment in onzekerheid wie het misdrijf heeft gepleegd. De tooneelisten zijn er wel in geslaagd de geheimzinnige spanning tot het einde toe te suggereeren en allen, zonder onder scheid, hebben er toe bijgedragen om de op voering tot een groot succes te doen wor den. Zonder de overige speelsters en spelers minder te waardeeren noemen wij lady Margaret Haughs, die de allure van een aanzienlijke dame heel aardig wist te be naderen, de keurig gespeelde detective Maddy Palgrave, den goed getypeerden in breker Samuel Jones, den butler Stuf, par don Stufs, het kamermeisje Susan, alsmede den kasteelheer sir Tacitus Max O'Conner, ten wiens huize de geschiedenis zich af speelt, gaarne nog even afzonderlijk. Dat een zangvereeniging zich aldus toe legt op het spreken (goed gesproken is immers half gezongen valt zeer zeker toe te juichen, maar dan moet de uitspraak ook onberispelijk zijn, en daar haperde hier en daar, vooral bg de „vreemde" woorden nog wel wat aan. Het stuk is door het pu bliek met veel verdienden bijval ontvangen. De geslaagde avond werd met een gezel lig samenzijn besloten. O. Drie stedenwedstrgd Christ. Gymnastiek- vereenigingen. Zaterdagmiddag werd in het Concertge bouw alhier een driestedenwedstrijd ge houden, georganiseerd door de sportafdee- ling der C.K.W.O. alhier en waaraan mede deelgenomen werd door de turnvereenigin- gen „O.K.K." te Goes en „E.M.M." te Ter- neuzen. Te half drie werd vóór de oefeningen een aanvang namen, door den voorzitter der sportafdeeling „C.K.W.O.", den heer C. de Zwart, een welkomstwoord gespro ken, waarin hij o.a. wees op het groote belang van deze wedstrijden. De eerste werd gehouden in 1935 te Goes en thans de tweede te Vlissingen. Spr. hoopt, dat nog meerdere Chr. gymnastiekvereeidgin- Prachtsorteering KEUKENKASTEN gen tot den Kring Zeeland zullen toetreden, opdat een Gewest Zeeland van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond zal kunnen ge vormd worden. Hierna werd begonnen met de afwer king van het programma, hetwelk bestond uit vrije oefeningen, brugoefeningen en knotsoefeningen voor dames en vrije oefe ningen, paardoefeningen en koog-rekoefe- ningen voor heeren. De oefeningen stonden onder leiding van den heer J. L. Jansen, hoofdleider van de „C.K.W.O." De jury bestond uit de heerenJ. de Jong, Vlissingen en M. C. Zandee, Goes, voor oefeningen dames en de heeren S. van der Linde, Vlissingen en M. Hogesteger, Goes, voor oefeningen heeren. De prijzen werden als volgt behaald dames-afdeeling le graad mej. M. Bo gaard, Vlissingen, 51 punten 2e pr mej. A. de Koning, Vlissingen, 48% P- 3e pr. mej. D. Verburg, Goes, 46% p. Tweede graad dames le pr. mej. J. de Kramer, Goes, 48% p.2e pr. mej. L. Lagaaij, Vlissingen, 47/2 p.3e pr. mej. N. Louwereins, .Vlissingen, 46% p. Eerste graad heerenle pr. A. Romijns, Goes, 49% p.; 2e pr. P. Nonnekes, Goes, 45% p. Tweede graad heerenle pr. Joh. Dek ker, Goes, 46% p.2e pr. J. P. Sturm, Goes, 46% pr. De punten werden als volgt behaald dames „C.K.W.O.", Vlissingen, 240 f2 p. „O.K.K.", Goes, 2331/2 p. cn Ter- neuzen, 210%. p. Heeren„O.K.K.", Goes, 231% p. eri „E.M.M.", Terneuzen, 209y2 p. De oefeningen waren te ongeveer 6 uur geëindigd. De heer C. de Zwart kon wijzen op een goedgeslaagden wedstrijd en zeide, dat deze middag getoond heeft, dat dit even goed op Zaterdag kan geschieden als op Zon dag. Spr. wees op het groote belang van optrekken onder eigen Chr. banier. Hij bracht dank aan de jury en aan den hoofd leider en verdere leiders voor de vele voor bereidende werkzaamheden. De heer Landman uit Goes bracht hul de voor het organiseeren van dezen mid dag en het gulle onthaal. Hierna vereenigde men zich aan een ge- zelligen koffiemaaltijd. Tafel-, Thee- en Ontbijtserviezen Nog geen verhoogde prijzen 1 St. Jacobsstraat. Telefoon 298. (Verpakking voor verzending gratis) Betaling Straatbelasting. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden erop dat than3 de straatbelasting moet worden voldaan, daar aan het einde van deze week tot vervolging aai worden overgegaan. Buurtcommissie Tuinstad. Bovengenoemde commissie hield een al- gemeene ledenvergadering in de Oranje- school in de Bloemenlaan. Dat het doel aller sympathie heeft, bleek uit de groote opkomst. Medegedeeld werd dat diverse lichtzuilen geplaatst zullen worden, terwijl met een versierden wagen aan den optocht zal worden deelgenomen voorts dat een com missie voor de kinderspelen was benoemd en een buurtvlag zal worden vervaardigd. De voorzitter stelde aan de orde het beta len van de contributie en nadat hij ver schillende vragen hierover had beant woord, werd met algemeene stemmeh be sloten, mede in verband met een eventueel vorstelijk bezoek te dezer stede, de con tributie .te betalen tot 22 Februari 1937. Nadat de voorzitter bij de rondvraag diverse vragen had beantwoord, dankte hij in hartelijke bewoordingen voor den mo- reelen en financieelen steun van de bewo ners en sloot hierna deze geanimeerde vei'r gadering. De a.s. huwelijksfeesten. Men verzoekt ons de verschillende buurt- commissies er aan te herinneren, dat vóór Nieuwe Zending ontvangen. Nog geen verhoogde prijzen! St. Jacobsstraat. Telefoon 298 1 "December de opgaven van den te verbrui ken electrischen stroom bij de a.s. huwe lijksfeesten moeten zijn ingeleverd^ Badhuis aan de Bonedijkestraat. Gedurende de week van 23 tot 28 No vember werden in het badhuis 406 baden genomen en wel 275 door heeren, 98 door dames en 33 door kinderen. Vlissingsch scheepvaartnieuws. - Aangekomen de Nederlandsche motor schepen „Neerlandia" naar Beverwijk „Apollinaris" en „Drente" naar Maarssen „Lutgerdina" en „Excelsior" naar Engers, alle van Londen Ned. stoomschip „Roel- fina" van Londen naar Zaandam. Om te bunkeren Nederlandsch stoom schip „Aldabi" van Rotterdam Noorsch stoomschip „Liv" van Calais Italiaansch stoomschip „Serenitas" van Venetië Duitsch stoomschip „Griesheim" van Lon den Zweedsch stoomschip „Lona" van BrestNederlandsch motorschip „Over- schie" van Ostende naar Rotterdam. Vertrokken „Aldabi" naar Zuid-Ame rika „Virginia Nicolaou" naar Londen „Liv" naar Leningrad„Lona" naar Gefle„Griesheim" naar Rotterdam „Serenitas" naar GdyniaAmerikaansch stoomschip „Nemaha" naar Houston, na reparatie bij „de Schelde". Hooger beroep. In verband met hetgeen hieromtrent j.l. Zaterdag in ons blad gepubliceerd werd, verzoekt de heer C. R. or te willen mede- deelen, dat .'.ij veroordeeld werd tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarresthet laatste hadden wij niet vermeld. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghaï. Zaterdagmiddag vonden in het „Concert gebouw" Driesteden-turnwedstrgden plaats. 1). De dames van C.K.W.O. wachten hun beurt af. 2.) Op de brug. 3.) Tijdens de knotsoefeningen. 4.) Heeren aan het hoog-rek. „Sinter Klaas kapoentje, gooi wat m mijn schoentje Zaterdag heeft Prinses Juliana en Prins Bernhard een bezoek aan Eindhoven ge bracht, waar de Prinses het radio-monu ment heeft onthuld en Prins Bernhard den eersten steen voor het te bouwen sterre- kundige observatorium, door dr, Philips aan de stad geschonken, heeft gemetseld, MIDDELBURG Coöperatie „de Vooruit". Aan het 33ste jaarverslag van de Zeeuw sche Coöperatieve Verbruiksvéreeniging „Vooruit" U.A. te Middelburg ontleenen wij, dat de afdeeling kruidenierswaren, wel ke de laatste jaren zeer sterk in omzet terugliep, dezen teruggang tot staan wist te brengen en dit jaar weer een stijging van rond 2000 vertoont. Ook de afdeeling bakkerij vertoont een omzetstijging, doch deze is uitsluitend een gevolg van de hoo- gere broodprijzen. De betere uitkomst van deze afdeeling zijn grootendeels een gevolg van de op het personeel toegepaste loons verlaging, waartoe het bestuur meende gedwongen te zijn. Het ledental, dat bij het begin van het boekjaar 1 October 19351 October 1936 643 bedroeg steeg met 31 nieuwe, doch deelde met 40 leden, die bedankten, zoodat het eindigde met 634 leden. De rekening van de afdeeling bakkerij geeft een eindcijfer aan van 39.574 en een overschot van 3624, die der afdeeling winkel resp. 54.584 en 2099. Voorgesteld wordt aan de op 8 December te houden le- De vorstelijke verloofden bezoeken Eindhoven. (Binnenland) 4 Offensief der rechtsche troepen in Spanje afgeslagen. (Buitenland). Uitslaande brand in Den Haag, (Gemengd nieuws)'.- Het verkeer eischt zijn wekelijkschen tol. (Gemengd nieuws) Auto in Zuid-Willemsvaart gereden bestuurder verdronken. (Gemengd nieuws). Duitsch verkeersvliegtuig verongelukt, (Luchtvaart). ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN groote sorteering vanaf 59 ct. tot 229 ct. St, Jacobsstraat 7 den vergadering om het dividend vast te stellen op 7 voor de bakkerij en 4 voor den winkel tegen 5 en 4 over het boekjaar 19341935. N.V. Zeeuwsche Confectiefabriek. Zaterdagmiddag hield de N.V. Zeeuw sche Confectiefabriek een aandeelhouders vergadering, waarin tot directeur in plaats van wijlen den heer J. H. Brokmeier, werd benoemd diens zoon, de heer J. Brok meier. De behandeling van een voorgestelde statutenwijziging moest worden uitgesteld omdat het aantal vertegenwoordigde aan- deelen te gering was. OOST- EN WEST-SOUBURG „Marnix van St, Aldegonde". Zaterdagavond gaf de schiet- en tooneel- vereeniging „Marnix van St. Aldegonde" in de zaal van den heer Millenaar een tooneeluitvoering. Opgevoerd werd „Zijn Zoon" (Een ontaard vader), blijspel in 3 bedrijven naar het Duitsch van G. van Mcser. Dit tooneelstuk dat vooral in de hoofd rollen zware eischen stelt, werd zeer goed vertolkt. Alle medespelenden bleken rol vast te zijn en gaven goed en beschaafd spel te zien. Daar het stuk een blijspel is, galmde het in de geheel bezette zaai dan ook vaak van den gullen lach. De heer Hercules aan de piano zorgde voor goede muziek, zooals wij dat van hem gewoon zijn. Alg. vergadering Souburgsche Landbouw- vereeniging. De Soubürgsche Lanöbouwvereeniging heeft Vrijdagavond, onder voorzitterschap van den heer J. Kodde, een algemeene ver gadering gehouden in café „Dorpszicht". Spreker heette allen welkom in het bij zonder den heer Kleinepier, secretaris van den kring Walcheren der Z.L.M. en den heer Flipse, directeur der mkoopvereeni- ging „Eiland Walcheren". In zijn openings rede gaf spreker een overzicht van den toestand in het afgeloopen jaar, dat voor den landbouw niet onverdeeld gunstig is geweest. In het voorjaar was het vrij koud en droog, veel aardappelen bevroren, terwijl de natte periode die hierop volgde, aan verschillende vruchten schade berok kende. Het gras groeide echter welig en dientengevolge was de hooiopbrengst niet onbevredigend. De prijzen die voor de meeste artikelen gemaakt werden, waren echter van dien aard, dat wij de crisis maatregelen nog niet kunnen missen, al dus de voorzitter. Na goedkeuring der notulen werden de ingekomen stukken behandeld, waaronder een verzoek om subsidie voor een te hou-

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1