25* UIT DE PROVINCIE INGEZONDEN STUKKEN Dame twee winters in huis gevangen. GEiENGD NrEUWS 20 CIGACETTEN Zaandam op Koninginnedag 1936. Daaren tegen is er bij de verloving van Prinses Juliana te Zaandam wel een algemeene volksbeweging geweest. Spr. citeert uit een plaatselijk blad dat burgemeester Ter Laan alles heeft gedaan om voor de feesten bij het huwelijk van Prinses Juliana de ver schillende vereenigingen samen te brengen. De heer v. d. Zaal (a.r.) verklaart dat er bij de Avro-feesten te Hilversum ergernis 3s gegeven, evenals by een Vara-feest te Amersfoort, door een kermis vlak bij een kerk. Spr. komt op tegen toelating der film Golgotha en keurt allerlei plaatselijke pro tectie af. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer de Wilde, bespreekt allereerst de Zondagswet. Dit is een moeilijke materie. Men moet goed onderscheiden Zondagshei liging en Zondagsrust. Spr. heeft daar altijd naait gestreefd. Verbindt een gemeentebe stuur voorwaarden aan feestviering op Zondag, dan moet het ook voor handhaving daarvan zorg dragen. De lijkverbranding is een moeilijk punt waaromtrent veel verschil van meening be staat. Spr. wil het aanhangige wetsont werp wel verdedigen, maar groote geschil punten blijven immers tegenwoordig ach terwege. In zake de nationale vlag is een beslis sing nabij. Er moest nog overleg met Indië worden gepleegd. Wat de heer van Zadelhoff zeide over de burgerwachten, is uit de oude doos, al thans grootendeels. Is het verkeerd dat particulieren geld beschikbaar stellen voor de burgerwachten? Het geld kon slechter besteed worden (gelach). Den heer Wester man doet spr. weten dat de burgerwachten absoluut gehoorzaam moeten zijn aan de overheid. Daarin behooren geen elementen die het beter willen doen en weten dan de ©verheid. Spr. erkent dat de waarschuwingsdienst bij de luchtbescherming een der voornaam ste dingen is. Daar wordt dan ook speciaal op gelet. De kosten der luchtbescherming Voor de gemeenten zijn niet groot. De Stuwkracht moet ook van de burgerij uit gaan. Wat de scheepvaartrechten betreft, doet het rapport der commissie-Patijn de moei lijkheden kennen. Een wetsontweip tot re geling van de positie der schippers is in Voorbereiding. Het is niet de bedoeling, Van rijkswege te steunen. Het vraagstuk der volontairs ter secre- Jarie onderzocht spr. Veelal zijn volontairs zeer gewenscht, doch de regeering kan een oogje in het zeil houden. Burgemeesters. Wat de benoemingen van burgemeesters betreft, er is absolute onpartijdigheid. Spr. is niet van plan, aan alle praatjes die over burgemeesters loopen, het oor te leenen. Spr. acht het ook zijn taak, burge meesters te beschermen. Spr. brengt hulde aan de gemeentebe stuurders die ten deze hun verantwoorde lijkheid blijken te hebben beseft. Meerdere vrijheid voor de gemeenten is een moeilijke zaak, de gemeenten zijn onmogelijk over één kam te scheren. Vrijheidsbeperking blijft noodzakelijk. Wat er tekort komt bij ©en aantal gemeenten, moet ten slotte ge dekt worden. Ten aanzien van de art. 125 en 126 der Ambtenarenwet verwijst spr. naar wat al- $jjd is beschouwd als excessen. Wat het resultaat der monetaire politiek betreft, dat moeten wij nog afwachten. Dit geldt ook voor de salarisregelingen in de gemeenten. De kwestie der kindertoeslagen heeft daarbij ook spr.'s volle aandacht, hoe moei lijk ze ook is. De gevallen waarin arbeids- contractanten worden aangesteld, zijn na ampel overleg nauwkeurig omschreven. Bij de afdeeling „Krankzinnigenwezen" bepleit de heer Vos (lib.) betere maatre gelen voor aan t.b.c. lijdende patiënten in de gestichten. Mevr. de VriesBruins (soc. dem.) wil betere maatregelen, inzonderheid isolee- ying, van t.b.c.-patiënten in krankzinnigen gestichten. De heer Stumpel (r.k.) zegt dat de ge meenten te weinig op de hoogte gehouden v/orden over krankzinnigen waarvoor zij verpleging betalen. Minister De Wilde is bereid, een en ander te overwegen. De noodige zuinigheid moet echter worden betracht. Bij de afdeeling Armwezen bepleit de beer v. d. Zaal (a.r.) de belangen van be hoeftige Nederlanders in het buitenland, inzonderheid van werklooze schippers, yan de crisis steun moeten vragen. Voor vele kleine zelfstandigen, die tengevolge yan de crusis steun moeten vragen. Voor hen moet een algemeene regeling met be paalde vormen tot stand komen. De heer Drop (s.d.) beveelt zooveel mo gelijke bewerkstelling aan werklooze Ne derlanders in Duitschland aan. De Minister zegt dat er reeds veel ver beterd is en dat er van Duitsche zijde reeds vrij veel aan werklooze Nederlan ders is gegeven. Gaarne zal spreker met de gemaakte opmerkingen rekening hou den. Een nieuwe tak van dienst voor kleine zelfstandigen en schippers is bezwaarlijk, toch zal spreker met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken overwegen, wat er nog te d">en is. De begrooting wordt z.h.st. aangenomen en de vergadering te 12.15 uur verdaagd trt hedenmiddag. Voor de jeugdige werkloozen. Het Provinciale Comité voor Zeeland der Centrale voor werkloozenzorg bestaat thans uit ds. M. Betas te Colijnsplaat, voorzitter J. Lorier, Middelburg, secreta ris dr. L. J. Casemier, Temeuzen A. Flipse, MiddelburgD. Huinink, Veere ds. S. J. M. Hulsbergen, Hoekenskerke P. Janse Azn., Biggekerkemr. J. P. Koster, Kortgene J. Marijs, Vlissingen ds. A. Mulder, Haamstede ds. A. Th. Stegenga, Zuidzande mr. J. J. Versluijs, Oud-VossemeerA. Vingerling en A. de Lange, beide Goes. Het comité heeft zich met een circulaire gewend tot de Zeeuwsche werkloozen van 17 tot 25 jaar en er op gewezen, dat het comité zich zoo goed de teleurstelling kan voorstellen van deze jeugdige personen, die gaarne aan het werk willen, maar het niet kunnen vinden. Het comité heeft daar om al enkele jaren getracht al het moge lijke voor hen te doen. In tal van dorpen en steden gaf het cursussen in verschillen de vakken, om de jongelui te ontwikkelen en hun. leegen tijd te vullen. Ook dezen winter wil het comité deze cursussen weer geven. Verschillende plaatselijke comité's zorgen voor ontspannings-gelegenheid. Verder zijn er enkele jaren kleine kampen georgani seerd, doch bijzonder dankbaar was het comité toen dezen zomer te Chaam het groote kamp voor de Zuidelijke provincies kon worden geopend. Daar is voorloopig werk in overvloed, zomer en winter. Het comité hciopt, dat men de moeite en groote kosten zal waardeeren en zich voor deel name aan een periode zal "opgeven, waar door men 8 weken uit de sfeer van het niets doen is verlost. Men mag weer werk verrichten, niet maar voor den vorm, maar nuttig pncductief werk onder bekwamen leiding. Alles betaalt het comité, ook de reiskosten. De werkenden krijgen boven dien nog 1.45 per week. Nog wijst de circulaire op de prima voeding, de medi sche controle, de prettige en uitstekende leiding, d<e frissche gezellige gebouwen, de christelijke sfeer, de kameraadschappelijke toon. De vijfde kampperiode begint in het be gin van Januari, en vooral ook jeugdige landarbeiders, voor wie na de bietenperiode een tijdperk van verscheidene maanden werkloosheid zal intreden, kunnen er zeer geschikt werk vinden en zullen goed doen zich met anderen voor 20 December aan te melden bij den secretaris of een der an dere leden van het comité of wel bij den plaatselijken predikant of vakvereenigings- leider. De mosseïaffaïre in de Tweede Kamer besproken. Op den burgemeester van Tholen is een onverdiende blaam gewor penzegt Minister De Wilde. Bij de behandeling van de Rijksbegroo- ting van Binnenlandsche Zaken voor 1937 in de Tweede Kamer hebben nog enkele leden het woord gevoerd over de bekende kwestie van het Centraal Verkoopkantoor van Mosselen. De heer Krijger (c.h.) vestigde de aan dacht op het geschrijf in de staatk. geref. Banier over het gedrag van een Burge meester, die als voorzitter van het Centraal Verkoopkantoor van mosselen gratificatiën zou hebben aangenomen en die had be hooren te worden geschorst, naar het heette. Spreker kwam tegen dit geschrijf op en zeide, dat het gedrag van dien Burge meester door het bestuur is goedgekeurd en dat hij veel gedaan heeft voor den ver koop van mosselen. Uit een schreven van den Officier van Justitie blijkt, dat de Bur gemeester zich aan niet3 verkeerds heeft schuldig gemaakt. De heer Van Dis (staatk. ger.) consta teerde, dat de bovenbedoelde Burgemeester gratificatiën heeft aanvaard, wat door den Minister van Landbouw is afgekeurd. De heer Duymaer van Twist (a.r.) Het waren geen steekpenningen. De heer Van Dis zr-gt, dat de feiten niet ontkend zijn en dat de Burgemeester als voorzitter van het Verkoopkantoor ontslag heeft gevraagd en gekregen. De Officier van Justitie heeft niets anders verklaard dat er geen strafbare feiten hadden plaats gehad. Spr. wees op de analogie met gebeurtenissen bij de Varkens-centrale. Waarom is het rapport der commissie niet gepubliceerd Kan een Burgemeester, die gratificatiën aanneemt, het vertrouwen der burgerij hebben Moest deze zaak in den doofpot De heer Albarda (soc. dem.) Mosselen in den doofpot, (gelach). De heer Van Dis z?l hierop bjj de land bouwbegroting terugkomen. Minister De Wilde antwoordde dat op den Burgemeester van Tholen een onver diende blaam is geworpen. Hij deed zooveel voor de mossel-handelaren, dat dezen hem hun erkentelijkheid openlijk wilden doen blijken. Ook het vertrouwen van den Min. van Landbouw in dezen Burgemeester is geenszins geschokt. De breede Watering bewesten lerseke. Het Tweede Kamerlid de heer Drop heeft aan de Ministers van Sociale Zaken en van Waterstaat de volgende schriftelijke vra gen gesteld 1. Is het den Ministers bekend a. dat in de bestekken, vastgesteld voor het onderhoud van wegen en wegelingen in de tien kwartieren van het waterschap „de Breede Watering bewesten lerseke" een aanneming van werk is geregeld, waar voor dagloonen zijn vastgesteld, die door het bestuur worden „verrekend onder bij voeging of korting van het aangenomen procent" b. dat art. 8 van deze bestekken bepaalt, dat de verzekering van de werklieden vol gens de Ongevallenwet 1921, het plakken van rentezegels volgens de Invaliditeitswet en de kosten van de Ziekteverzekering voor rekening zijn van den aannemer? 2. Achten de Ministers deze figuur juist of zijn zij van oordeel, dat bij bestekken ais de bedoelde het bestuur van het waterschap feitelijk als werkgever moet worden be schouwd, zoodat dit bestuur de verplich tingen volgens de Ongevallenwet 1921, de Invaliditeitswet en de Ziektewet behoort te dragen 3. Willen de Ministers nagaan en rnede- deelen, wat vanwege het bestuur der Rijks verzekeringsbank en (of) den betrokken Raad van Arbeid ten deze is of zal worden verricht De heer Drop vroeg aan de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Water staat 1.t Is het den Minister bekend a. dat het bestuur van het waterschap „de breede watering bewesten lerseke" per 27 Augustus 1936 23 personen met een dienstver band van 39 tot 13 jaren op arbeidscon tract heeft ontsla gen b. dat op 15 Sep tember 1936 het vo renbedoelde bestuur een bestek beeft vastgesteld betref fende het onderhoud van wegen en wege lingen in de tien kwartieren van dit waterschap voor het dienstjaar 19361937, in welk bestek uit besteding is voorzien van het werk, tot dusver dacir de sub a genoemde arbeiders verricht c. dat practisch de ontslagen personen vrijwel de eenigen zijn, die voor de uitvoe ring van het in het bedoelde bestek ge noemde werk in aanmerking komen, en dat die personen, onder meer door het ontbre ken van elke wachtgeld- of pensioenrege ling bij hun ontslag", wel gedwongen zijn alle voorwaarden te aanvaarden, die het waterschapsbestuur voor de aanneming van het werk vaststelt? 2. Willen de Ministers doen nagaan, of en in hoeverre door het bestuur van het genoemde waterschap is voldaan aa~ arti kel 20 van het reglement voor de polder- of waterschapsambtenaren in Zeeland 1931. waarin is bepaald, dat bij indienstneming van personeel op arbeidsovereenkomst on der anderen de voorwaarden, waarender zulks zal geschieden, te voren moeten zijn vastgesteld 3. Is het waar a. dat het bestuur van het waterschap „de breede watering be westen lerseke" nimmer regelingen om trent loon- en rechtspositie van het bij dat waterschap in dienst zijnde personeel heeft vastgesteld als bedoeld bij artikel 125, eerste lid en artikel 134, tweede lid der ambtenarenwet 1929 b. dat geen gebruik is gemiaakt van de bevoegdheid, gegeven in artikel 126 der ambtenarenwet, om het bestuur van het waterschap „de breede watering bewesten lerseke" aan te manen, aan artikel 125 en artikel 134 der ambte narenwet uitvoering te geven of om dat bestuur uit te noodigen het noodzakelijk besluit vast te stellen? 4. Indien de onder 3 gestelde vragen be vestigd moeten worden beantwoord, waar om is dan in deze aangelegenheid niet het noodige verricht en het besluit niet van regeeringswege vastgesteld 5. Zrjn de Ministers bereid, met inacht neming van het feit, dat krachtens de Ambtenarenwet 1929 uiterlijk binnen een jaar na de inwerkingtreding van die wet een loon- en rechtspositieregeling voor het personeel van het genoemde waterschap had moeten worden vastgesteld, te bevor deren, dat de per 27 Augustus 1936 gege ven ontslagen worden ingetrokken en in elk geval een rechtspositieregeling, ook inhoudende bepalingen omtrent rechten na het in vraag 1 genoemde dienstverband, alsnog wordt vastgesteld? Opheffing grenskantoor. Het Nederlandsche grenskantoor te Roo- desluis (gem. Overslag) wordt met ingang van 1 Januari a.s. opgeheven voor expedi tie, betaling en doorvoer. Buitenlandsche automobilisten in het be zit van een geldig Nederlandsch triptiek, dat voor ingang afgeteekend is en ingezete nen des ryks in het bezit van een geldig nationaliteitsbewijs mogen langs dit kan toor Nederland binnenreden. Inplaats van het kantoor Roodesluis wordt voor het reizigersverkeer het kantoor Overslag, gelegen aan den kunstweg WachtbekeOverslag (Belgisch-grenskan- toor) Overslag (Nederl.) openge steld. De diensturen van dit meuwe kantoor zul len nog nader worden bekend gemaakt. Het resultaat met de Fransche zaaioesters boven verwachting gunstig. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig verslag over de begrooting van Financiën 1937 wordt met betrekking tot de Fransche zaaioesters het volgende me degedeeld Het met de Fransche zaaioesters ver kregen resultaat is boven verwachting gunstig geweest. De uitgezaaide oesters zijn goed gegroeid, terwijl zeer weinig sterfte voorkwam. Als gevolg hiervan wordt de waarde van hetgeen is uitge zaaid thans door deskundigen op het dub bele van den kostprijs geraamd. Het intusschen bekeild geworden gun stige resultaat van de met de Fransche zaaioesters genomen proef heeft de regee ring er toe doen besluiten, deze proef op ruimere schaal te herhalen. Daartoe zal alsnog een bedrag van 150.000 voor den aankoop van Fransche zaaioesters worden aangevraagd. Voorstellen aan de Provinciale Staten. De overneming van het laagspan ningsnet te Sas van Gent. Ged. Staten stellen aan de Provinciale Staten voor aan de N.V. P.Z.E.M. een crediet te verleenen van 125.000 voor de overneming van het laagspanningsnet der gemeente Sas van Gent. Ged. Staten wijzen er wel op, dat de ingezonden renda- biliteitsberekening weliswaar sluit met een nadeelig saldo, doch verwacht mag wor den, dat na de overdracht het stroomver bruik niet onaanzienlijk zal stijgen ten gevolge van de toepassing van het vast rechttarief, een tariefsvorm, die het ge meentelijk bedrijf niets kost en waardoor het gebruik van electrischen stroom voor kookdoeleinden wordt mioigelijk gemaakt. Voorts zullen door de overdracht zich nieuwe mogelijkheden voor bevordering van industrieel verbruik ontsluiten. Provinciaal wegenonderhoudsfonds. Aan de Prov. Staten zijn ter goedkeu ring voorgelegd een wijziging van de be grooting 1935 en de rekening 1935 van het Prov. wegenonderhoudsfonds. De rekening wijst aan in ontvangsten 426.364.83 en in uitgaaf 367.214.70, al- zoc een goed slot van 59.150.13. Pachtboerderijen in Zeeland. De bedrijfsconsulent voor Zeeland, ir. Ovinge te Goes, heeft de aandacht geves tigd zulks in verband met de nieuwe regelingen in de Pachtwet op het groot aantal pachters onder de grondgebruikers in Zeeland. In deze provincie is zestig pro cent der landbouwbedrijven in handen van pachters. Hierbij zijn Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen (waar vele boerderijen eigen dom zijn van Belgische grondeigenaren) en Tholen en Sint Philipsland met een hoog percentage vertegenwoordigd, resp. 68 en 66 procent. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. HET UITREHvEN VAN BONNEN VOOR VLEESCH EN BOTER. Mijnheer de Redacteur. Het zij mij vergund het volgende onder de aandacht te brengen, daar nu de bonnen voor vleesch en boter worden uitgereikt in het voormalig distributie-bureau. Het bereiken van het loket gaat niet vol gens de beurt, maar volgens lichaams kracht. Vooral de vrouwen en kinderen komen hier in het gedranghet respect is hier helaas nog ver zoek. Mogen deze re gelen bijdragen tot een betere oplossing. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing. O. HELLINGA. Bonedijkestraat 15, Vlissingen. By informatie te bevoegder plaatse ver namen wij, dat een en ander het gevolg is van het feit, dat kort geleden besloten werd, bedoelde bonnen ook beschikbaar te stel len voor gezinnen van minder dan 5 perso nen. De eerste maal, dat deze de bonnen konden krijgen, was de toeloop zóó groot, dat inderdaad de uitreiking minder vlot verliep als wenschelijk wasintusschen zijn echter maatregelen genomen, waardoor een. ongestoorden gang van zaken verze kerd is, naar men ons mededeelde. Red. ST. NICOLAAS-GAVE. Huisvrouwen van Vlissingen, Van 2128 November a.s. zult U in vele winkels een ton zien staan. In die tonnen willen de Padvindsters gaarne vele goede gaven vinden om die op 5 Decem ber a.s. uit de deelen aan arme oude menschen, zooals er ook in Vlissingen nog zoo veel te vinden zijn. Wilt U mee helpen, door bij uw inkoo- pen dubbel te bestellen? Dat wat U te veel zoudt krijgen, kan zoo mooi een plaatsje vinden in de ton. Hebt U verder nog speelgoed of kinder boeken of kinderkleeren te missen? De Padvindsters willen het gaarne afhalen, wanneer U 471 opbelt. Dat geven wy aan arme kinderen, die op 2 December op ons Sinterklaasfeest komen. Hartelijk dank uit naam van de ouden van dagen en van de kinderen. Het Bestuur van de Afdeeling VTls- smgen van het Nederlandsche Padr vindsters gilde. VOLKSONDERWIJSCOLLECTE. Vrienden van Volksonderwijs l Voorstanders der Openbare School I Als er ooit een tijd is geweest, waarin de voorstanders van het openbaar onder wijs werden wakker geschud om hun be ginselen te verdedigen, dan zijn het zekei wel de laatste jaren. Van overheidswege Nu weer geheel vrij van spit en rheumatiek. „Ik leed verschrikkelijk aan spit in mijn rug en rheumatiek in mijn voeten, zoodat ik al twee winters niet op de been kon zijn. Mijn man ried mij toen aan om Kruschen Salts te probeeren, en dat deed ik. Ik ben nu aan mijn vierde flacon, en het doet mij genoegen U te kunnen zeggen dat al mijn afschuwelijke pijnen weg zijn ik voel my een geheel andere vrouw zeker 10 jarea jonger, en ik ga even goed mijn gang bij het werk als een vrouw van 30. Ik ben nu 58 en kan zeer goed tegen een druk leven, dank zij Kruschen Salts. Ik zou er niet bui ten kunnen." Mevr. M. M. te D. Rheumatische pijnen vinden meestal hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit kwaadaardige urine zuur kon zich ophoopen omdat de afval stoffen op te trage wijze door Uw afvoer- organen, d.z. ingewanden, lever en nieren, uit Uw lichaam werden verwijderd. Kru schen Salts bestaat uit zej minerale zou ten, die Uw afvoerorganen aansporen tot krachtiger werking, waardoor de schadelij ke stoffen geen kans meer hebben om zich op te hoopen. Het bloed wordt nu gezui verd, de rheumatische pijnen nemen gere geld af om eindelijk geheel op te houden, te.wijl tegelijkertijd Uw algemeene gezond heidstoestand vooruitgaat. Zoo zult ge door de kleine dagelyksche dosis Kruschen Salts niet alleen gevrijwaard zijn tegen rheuma tiek en spit, maar ge zult U ook veel krachtiger en energieker voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. werden ruim 360 openbare scholen opge heven, terwijl de bijzondere tot nog toe vrijwel ongemoeid zijn gelaten. Openbare bewaarscholen werden gesloten of de subsidies verminderd. Het onder wijzend personeel werd ingekrompen. Het vervoer per autobus of op andere wijze naar een openbare school op verre afstand eist zware financiële offersin onze provincie bijv. te Gapinge (de kinde ren worden naar Veere gebracht Het aanstellen van extra-leerkrachten om het onderwijs op peil te houden, is voor de ouders alleen vaak ondoenlijk. Ook de kerkelyke dwang by armoede is nog lang niet verdwenen De vereniging „Volksonderwijs" met haar 60.000 leden, georganiseerd in 600 afdelingen, steunt in bovengenoemde (en ook nog wel andere) gevallen zoveel mo- gelyk. Om het Fonds, dat daartoe in 1916 gesticht is, te versterken, wordt jaarlijks de Volkscnderwijscollecte gehouden. Mor gen (Zaterdag 21 November) geschiedt dit ook weer in onze gemeente. Zorgt, vrienden, dat genoemd Fonds sterk worde en blijve, opdat de in nood- verkerende getrouwen van onze openbare schocil 'niet te vergeefs by dat Fonds aan kloppen. Het Bestuur der Afdeling Vlissingen van Volksonderwijs. (N. S.) Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, waarvoor by voorbaat mijn dank. Donderdagavond om kwart over vftf bij het eindigen van den werktijd van de maatschappij „de Schelde" werden wij plotseling opgeschrikt doordat twee arbei ders die op een rijwiel waren gezeten in het nauw werden gedreven door een aan komenden auto. Dit geschiedt ook wel des morgens bij het aangaan der fabriek, daar dam om ongeveer 5 minuten voor zeven altijd een auto passeert. Nu is het be grijpelijk dat als „de Schelde"-fluit blaast het signaal van den auto niet wordt ge hoord. Men loept dan de kans hier onder te komen. Ik hoop dlat hieraan aandacht geschon ken zal worden en dat men niet over zal gaan tot het dempen van den put als het kalf is verdronken. ABONNÊ. De „VLISSINGSCHE COURANT" staat dag en nacht In TELEX- u verbinding met de grootste bin- ra nen-en buitenlandsche persbureaux. [g Haar nieuws Is tot de laatste minuut „BIJ" Q Aanrijding door onvol doende verlichting. Gister avond is nabij Muiden een aanrijding voor gevallen, welke haar oorzaak vond in de afwezigheid van een behoorlijke verlichting van een draaiorgel. Het draaiorgel, dat op den drukken rijks straatweg niet voldoende rechts reed. werd in de richting Bussum voortgeduwd door 2 mannen uit Amersfoort. By de brug over de Vecht, bezuiden Muiden, had het twee tal aan den brugwachter gevraagd hun lantaarn te willen nazien, omdat deze nu en dan haperde. Nadat dit was geschied, werd de lantaarn weer aan de voorzijde van het orgel opgehangen en in den feilen noordoosten wind werd de tocht voortgezet. Ongeveer vijfhonderd meter verder op den weg kwam een auto uit Groningen hen tegemoet. De chauffeur zag geen licht en ?een orgel en een hevige botsing ontstond tusschen den auto en het orgel, waarbjj de W. Drop (S.D.A.P.)

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 6