INGEZONDEN STUKKEN MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS GEMENGD NIEUWS WETENSWAARDIGHEDEN Wal geeft de «Hadie «HHiiimiimimwmmHiuraiimimHHmiimuuuumimia BURGERLIJKE STAND RADIO-RUBRIEK Het minste tandbederf indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct Doos 20 ct IVOROL kpit be sefte ul is als die van een licht sporttoestel, en hoe schitterend het gevaarte planeert, merken wij als Scholte, in de nabijheid van Le Bourget, niet sterk bijgedrosselde motoren op het vliegveld toezweeft. De reusachtige machine zakt zoetjes door, glijdt zachtjes naar den grond en wordt zonder schokken of stooten opgevangen door de automatisch uitgepompte wielen van het tijdens de vlucht ingetrokken landingsgestel. In een oogwenk is de „Ibis" omringd door Fransche, Duitsche, Engelsche piloten, technici en officials. Vooral de levendige Franschen zijn geestdriftig, zelfs voor zij nog met de „Ibis" de lucht in zijn geweest. „Une merveille" roepen zij elkaar toe, een wonder, die landing. Zag je dat Als van een sportvliegtuig of zweeftoestel. En wat een vorm, wat een lijn. Onze K.L.M.-menschen, die uit de machi ne gestapt zijn (vroeger spraken wij van kruipen, maar dit woord is hier misplaatst, waar men de zoldering van de cabine met uitgestrekten arm met de hand nauwelijks raken kan) glimlachen bescheiden. En wij staren een juist startende Brit- sche machine voor Londen na, een reusach tige Handley Page van de Imperial Air ways, die ons met zijn hoog boven den romp uitgebouwde vleugels en omhoog ste kende vier motoren toeschijnt als een voor wereldlijk monster met een reusachtig gewei op den kop, een vloek tegen alle be ginselen der aërodynamica, naast de slanke ideaal gestroomlijnde Douglas, uit welker cockpit het orange-blanje-bleu der K.L.M.- vlag wappert. Prins Bernhard op Soesterberg. Naar wij vernemen, zal Prins Bernhard Donderdagochtend a.s. een bezoek brengen aan het vliegveld te Soesterberg. Vandaar zal de Prins met een K.L.M.-vliegtuig we der vertrekken, eerst naar Waalhaven en vervolgens naar Schiphol. Op deze vlucht zal de Prins geëscorteerd worden door twee escadrilles van 5 militaire vliegtuigen, onder commando van kapitein van Weerden Poelman. Be naclitvluchtpostdienst. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de P.T.TV-begroo- ting wordt het volgende ontleend Het feit, dat de financieele uitkomsten van het bedrijf gunstig zijn, kan zonder meer, naar de meening van den Minister geen aanleiding zijn om de arbeidsvoor waarden van het personeel te verbeteren. Zij staan bovendien niet los van die van het overige luchtpostdienst personeel. Met betrekking tot de door enkele leden gestel de vragen betreffende den nachtluchtpost dienst AmsterdamRotterdam-Keulen moge worden medegedeeld, dat de hooge raming voor luchtvervoer en vervoer door de Spoorwegen voor een deel inderdaad het gevolg is van de uitvoering van bedoelden luchtdienst. Een nadeelig saldo van 69.500 kan worden verwacht. Nederlandsche vlieger In België gearresteerd. De Nederlandsche vlieger, die, op geringe hoogte vliegend, nabij Nieuwpoort eenige maanden geleden een meisje heeft geraakt, tengevolge waarvan zij werd gedood, zal zich in België wegens dit feit voor de rechtbank te verantwoorden hebben. Na het ongeluk te hebben veroorzaakt was de vlieger naar Spanje vertrokken. Hij is thans bij zijn terugkeer uit dit land te Quievrain gearresteerd en naar Brugge overgebracht, waar hij binnenkort zal moeten terechtstaan, Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. WEGENELLENDE 3 Redacteur. U zult mij ten zeerste verplichten nog maals een plaatsje af te staan in uw blad. Tevens noig een woord van waardeering voor uw onderschrift onder mijn ingezon den stukje in uw blad van Vrijdag 6 No vember 1936. Nu lees ik in het gemeenteraadsverslag van Vrijdag, dat de S.D.A.P. zich toch over de gemeente en het algemeen belang ontfermt. B. en W. zullen hier aandacht aan schenken, zegt de Voorzitter. Nu be grijp ik den heer Van Oorschot niet. Als deze het woord voert ter verduidelijking, had ik eerder mogen verwachten dat deze heer op meer „spoed" zou hebben aange drongen nog te meer (en ik neem aan dat. v. O. dat weten moet) daar dit weg gedeelte onderhouden moet worden door de gemeente Vlissingen. Of dit een Souburg's belang is of niet, ik stel mij op het standpuntals ik iets in gebruik heb, mo;et ik dat onderhouden. Maar is het niet van groot belang dat een stad zijn toe gangswegen naar behooren in orde houdt of heeft de stad geen belang bij de koo- pers die van buiten komen? Wil men nu naar de stad te voet of met de fiets, dan moet men met een groot en omweg daarheen, de voetganger wordt dan aangewezen op de tram en dan is het voordeel en het doel al teloor gegaan. En nu de vrachtauto's van en naar het slacht huis. Dit slachthuis is toch van Vlissingen. Levert de stad Vlissingen het vee hiervoor of komt dat vee uit de polders van Wal cheren en dan over Souburg via den Berm- weg? Vandaar dat ook dr gemeente Sou burg moeite heeft om haar gedeelte te onderhouden, doch deze kent haar'plicht. Laten wij hopen mijnheer v. O. dat de woorden van den Voorzitter in den Raad van Vlissingen niet alleen holle woorden blijven. En U mijnheer de Redacteur mijn dank. GOMMERS. Dijkstraat 58, O. en W.-Souburg. Uitbreiding P. de Gruyter's fabrieken te 's-Hertogenbosch. Binnenkort zal weder een nieuw fa brieksgebouw verrijzen voor de N.V. p. de Gruyter Zoon, die reeds 250 over geheel Nederland verspreide filialen telt. Volgens de overeenkomst moet binnen 15 jaren het aangekochte terrein aan de Industriehaven te Den Bosch in drie ge deelten geheel zijn bebouwd. Thans kan echter binnen vijf jaren aan de 2e nieuw bouw worden begonnen, zoodat dan spoe dig derde groote de Gruyter's fabriek in Den Bosch tot stand komt. B'r and in kapitale boerderij. Een felle brand heeft gistermiddag een kapitale boerderij te Ra- venstein voor een groot gedeelte verwoest. De plaatselijke brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. Haar taak werd geheel ondoenlijk toen vonken op een nabijgelegen schuur oversloegen. Van deze schuur, waarin rogge en hooi waren geborgen, bleef niets over dan een enkele muur, evenals van de boerderij zelf. De brandweer bepaalde zich tot het be schermen van de omliggende perceelen. Hoe de brand is ontstaan is onbekend. Enkele landbouwmachines vielen den vlammen ten prooi, terwijl van den vee stapel slechts het groote vee kon worden gered. Vijftien varkens en vele hoenders kwamen in de vlammen om. De schade, die in de duizenden guldens loopt, wordt door verzekering gedekt. Auto, paard en wagen van een heuvel gerold. Gistermiddag heeft op den weg Zeddam 's Heerenberg een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, dat, gezien de omstandighe den, nog vrij goed is afgeloopen. Op genoemden weg reed een boerenwa gen, met paard bespannen. Achter den wa gen reed een auto. Op het moment, dat de autobestuurder den boerenwagen wilde in halen, kwam van de andere zijde met groote vaart een auto aanrijden, die na een botsing met den auto zoowel het paard met den boerenwagen als den auto van den 5 M. hoogen heuvel deed rollen. De gevolgen waren minder ernstig dan men verwachtte. De autobestuurder kwam er zonder eenige verwonding af. Met den voerman, uit Wijn bergen afkomstig, was het ernstiger ge steld. Deze werd in bewusteloozen toestand opgenomen en met zware verwondingen naar het ziekenhuis te 's Heerenberg ver voerd, waar hij in den vooravond aan de bekomen verwondingen is overleden. Het paard was deerlijk verminkt. Van den auto en den boerenwagen is weinig overgeble ven. Onder zeswielige vracht auto geraakt. Gistermiddag reed op den nieuwen weg te Hattem een truck met aanhangwagen van de Veluwsche ex presse, die een vrachtdienst onderhoudt tusschen Heerde en Amsterdam. Een 19-jarige bediende van deze firma, uit Heerde afkomstig, die naast den chauf feur zat, wilde 'n pakje op den auto zetten, terwijl de wagen in beweging was. Hij gleed van de treeplank van de truck en kwam onder den zeswieligen auto terecht. De jongen was vrijwel op slag dood. Auto met twee beschon- kenen te water. Gisteravond hebben twee mannen te Amsterdam, beiden ongeveer vijftig jaar oud, den verregaan- den staat van dronkenschap, waarin zij verkeerden, bjjna met hun leven betaald. Fet tweetal, uit Utrecht afkomstig', had op het Thorbeckeplein en omgeving de bloe metjes danig buiten gezet, waarna zij zich, zoo goed en zoo kwaad als hun beenen hen nog dragen konden, naar de Heerengracht tusschen Utrechtschestraat en de Regu liersgracht begaven, waar aan den walkant hun auto geparkeerd stond. Toen zij in den wagen zaten, reed degene van hen, die aan het stuur zat, op aanwijzing van den autobewaker den auto achteruit om vrij van de boomen te komen. Terwijl echter de -voorkant nog naar den walkant gekeerd was, schoot de wagen plotseling vooruit en reed pardoes de gracht in, waarin hij met een hevigen plons geheel onder water ver dween. Onmiddellijk schoot een burger te hulp, die den aan de leuning van de brug hangenden reddinghaak greep, teneinde te trachten de drenkelingen daarmede te red den. Een van hen had zich inmiddels zelf half door het portierraampje gewrongen, zoodat de haak onder zijn armen kon wor den geschoven, waarna hij door den burger, die daarbij door den autobewaker werd geassisteerd, op het droge werd gebracht. Ook de man, die naast hem had gezeten, kon met behulp van den haak uit den auto worden bevrijd en verder door handreiking op den wal worden getrokken. Het tweetal, dat door de onderdompe ling en den hevigen schrik vrijwel ontnuch terd was, werd naar een politieposthuis gebracht, vanwaar zij later met een parti culieren auto naar Utrecht zijn vervoerd. Kort na het ongeluk verscheen een man- Is het TT bekend; r DAT in Londen-Eastend een school is opgericht, waarvan de klasselokalen door ultraviolet licht bestraald worden? DAT wanneer dit experiment mocht luk ken, ook andere scholen er toe zouden overgaan, om de kinderen gedurende de les met het licht van de hioogtezon te bestra len? DAT een dokter te Tokio beweert dat vliegen slecht voor de tanden is? DAT een bekende Engelsche tandarts de verklaring van zijn Japanschen collega heeft bevestigd en beweerd heeft, dat de lage temperatuur op groote hoogte schade lijk kan zijn voor het gebit? gc DAT in de Japansche gevangenissen de gevangenen medailles krijgen vioior goed gedrag?. DAT een horloge niet eenmaal pea' se conde tikt, zooals algemeen wordt aange nomen, doch vijf maal?, s w DAT een slang die haar gif heeft uit gespoten, minstens tien dagen noodig heeft om het aan te vullen? o DAT in welke maand een Japansch kind wordt geboren, het wordt beschouwd een jaar oud te zijn op den eerstvolgenden eersten Januari?, DAT in een Duitsch museum zich een twee duizend jaar oude echtscheidingsoor konde bevindt, welke in een Egyptisch graf werd gevonden? schappen- en een reddingwagen van de brandweer, doch er ging nog veel tijd ver loren, alvorens, onder groote belangstel ling van het publiek, dat ondanks het late uur van alle kanten was komen opzetten, de auto op het droge was gebracht. Jammerlijk verdron ken. Gisternacht keerde een ongeveer 23-jarige brandstoffenhandelaar, die bij zijn ouders aan den Riegshoogtendijk te Hoo- geveen inwoont, van het Achterom langs het Schoolpad naar Noord, huiswaarts. Vermoedelijk tengevolge van het ruwe weer is hij, aan het eind van dit pad, in de Hoogeveensche vaart gereden. Hoewel toe gesnelde hulp ijlings pogingen tot redding aanwendde, verdronk de man jammerlijk. Het lijk werd spoedig aangetroffen en voorloopig geborgen in een nabij staande rijwielherstelplaats, vanwaar het later naar de ouderlijke woning is vervoerd. Archaeologische vond sten te Rome. Te Rome zijn, naar wij vernemen, gedurende de werkzaamhe den, betreffende de ontmanteling van het historische Palazzo Lancellotti, belangwek kende overblijfselen uit de Romemsche oud heid aan het licht gekomen, vermoedelijk heeft ,men hier te doen ,met fragmenten van een der keizerlijke tempels, welke eertijds ter plaatse verrezen. Tot nu toe heeft men voornamelijk deelen van zuilen van fraai bewerkte marmeren kapiteelen en van een met beeldhouwwerk voorzien fries gevon den, doch in de verwachting, hier nog meer resten van het antieke monument te ont dekken, worden de opgravingen thans voortgezet. Lederfabi'iek uitge brand. Gisteravond brak door nog onbekende oorzaak brand uit in het maga zijn van een lederfabi'iek, gelegen aan de Gillesstraat te Rijen. De brandweren van Rijen en Tilburg waren spoedig ter plaatse. Zij kon echter niet verhinderen, dat het vuur, dat intusschen ook de fabriek had aangetast, het geheele gebouw vernielde. De brandweer moest zich tenslotte beper ken tot het nat houden van de omliggende gebouwen, welke veel waterschade kregen. De schade wordt door verzekering gedekt. Ontploffing in een kruithuis. Volgens te Marseille ontvangen berichten heeft zich een ontplof fing voorgedaan in het kruithuis van Saint Chamas (Frankrijk). Gemeld wordt, dat er 10 dooden en 30 gewonden zouden zijn ge vallen. De ramp ontstond door het uitbreken van een brand in een van de bijgebouwen. Na het vallen van het donker werkten de red dingsmanschappen met behulp van geïm proviseerde verlichting aan het bergen van de slachtoffers uit de puinen van het kruit huis, dat nog slechts één groote ruïne vormt. Van alle kanten stroomt hulp toe. In het stadje Saint Chamas is het nog moeilijk na te gaan hoeveel schade is aan gericht. Het schijnt echter, dat dit nog wel zal meevallen. Wel zijn vrijwel alle ruiten gesprongen. De telefonische verbindingen hebben eenige vertraging ondergaan en bij tusschenpoozen is er geen electriscbe stroom. Ofschoon het juiste aantal slachtoffers nog niet vaststaat, bedraagt dit thans reeds 40 en het aantal gewonden ruim 200. Reeds eerder hadden zich dergelijke on gevallen in deze fabriek voorgedaan. Het laatst in Juni 1935, toen er een slachtoffer viel. Toliet is een zeer licht ontvlambare ontplofbare stof. De kruitfabriek waarin de ontploffing heeft plaats gevonden, strekt zich over een afstand van 2 tot 3 kilometer uit tusschen de gemeenten Saint Chamas en Miramas. Zij bestaat uit een groot aantal gebouwen van 1 verdieping en het directiegebouw, woensdag 18 november. Hilversum i, 1875 m. i N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmonium en sopraan. 12.15 H Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetconcert. 1.30 Gramofoonplaten. 2.00 Vervolg concert. 2.30 Voor jeugdige postzegel- H verzamelaars. 3.00 Hobo en piano.. 4.00 Chr. liederenuurtje. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuui'. 6.30 Onderwijs- fonds voor de scheepvaart. 7.00 Berich- ten. 7.15 „Een woord aan de slecht- hoorenden", causerie. 7.30 Gramofoon- platen. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten. 8.15 Revius-herdenking. 9.30 Gramo- foonplaten. 9.55 Berichten. 10.00 H Schaakcursus. 10.15 Pianorecital. 10.45 Gramofoonplaten. Schriftlezing, jg Hilversum II, 301 M. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 M „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgen- li wijding. 10.20 „Melody Circle" en cau- serie over opvoeding tot gemeenschaps- H zin. 11.30 „De invloed van de rationa- lisatie op de werkloosheid", causerie. 12.00 Orgelspel. 12.30 De Flierefluiters, m.m.v. zangsolist en gramofoonplaten. H 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Zang en orgel. 6.00 Gramofoonplaten. Ij 6.20 De Ramblers. 7.00 Sportuitzending. j§ 7.15 Zang, hierna gramofoonplaten. 7.40 s „Democratie en autocratie", causerie. H 8.00 Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Be ll richten, Vara-varia. 8.15 De Bohemians. H 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten. 10.05 j§ Gramofoonplaten. 11.00 „Huwelijksver- H houdingen",, causerie. 11.30 Gramo- H foonplaten. H Droitwich, 1500 M. H 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonplaten. gj 12.05 B.B.C.-Northem-Ireland orkest en zang. 12.50 Jazzmuziek. 1.20 Het H Birminghamsch Hippodrome-orkest. 3.15 Callender's Senior band. 3.50 Pianore- cital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac-Arthur kwintet. 5.35 B.B.C.-dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie over Léon Blum. 7.00 De B.B.C.-zangers. 7.35 f§ Fred Hartley's Novelty kwintet. 8.15 W. S. Gilbert-herdenking. 8.35 B.B.C.- symphonie-orkest. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.30 Het Brfdgewater kwintet. 11.20 Harry Evans en zijn band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 j§ pasdeloup-kamerorkest 2.50 Orkestcon- s eert, 5.50 Parijseh kamerorkest. 8.20 n Lettische muziek. 9.05 Radiotooneel. f| 11.20 Andolfi dansorkest. Keulen, 456 M. 5.20 W. Noack's orkest en solist. 7.35 jj Omroepkleinorkest en solisten. 8.35 Ge- n wijd programma. 9.20 Gramofoonplaten. 10.50 Pianorecital. 11.20 Landes-sym- |j phonieorkest Saarpalts. 3.20 Omroep- f| amusementsorkest. 5.20 Radiotooneel. 6.20 Koorconcert. 7.20 H. Schroder's ka- merorkest en orgel. 9.50 Omroeporkest en viool. Brussel, 323 M. jg 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Klein-or- M kest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 en if 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gramofoonplaten. 9.35 Symphonie-orkest. 10.30 Gramo- g= foonplaten. Brussel, 484 M. f§ 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroep- dansorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 en 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gramofoonplaten. 9.35 Symphonieorkest. 10.30 Gramofoon- platen. H Deutschlandsender, 1571 M, 7.20 Omroeporkest en cello. 9.20 Be- jj richten. 9.50 Orgelconcert. 10.05 Weer- n bericht. 10.20 Gramofoonplaten. Blllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllll dat aan den ingang is gelegen. Deze staan alle afzonderlijk en zelfs door aardhoopen van het oude Chamas gescheiden. Omstreeks half vijf brak brand uit in het gebouw 104, dat op meer dan twee kilome ter afstand van den hoofdingang is gele gen. De brand ontstond in de mengtoestel- len voor de bereiding van toliet, een ont plofbare stof. Spoedig hing een dichte zwarte rookwolk boven het gebouw. De zeer strenge voor schriften ingeval van brand werden onmid dellijk toegepast en slechts enkele seconden na het uitbreken van den brand loeide de sirene. Het geheele personeel van hoog tot laag, in totaal meer dan 200 personen, be gaf zich naar het gebouw om het vuur te bestrijden met alle beschikbare middelen. Dwars over het fabrieksterrein stroomt door een groot aantal kanalen, water. Reeds hadden de brandweerlieden de spuit in gereedheid gebracht en maakten zij zich gereed het gebouw nat te spuiten, toen om negen minuten over half vijf een geweldige ontploffing ontstond. Het gebouw was in de lucht gevlogen. De kracht van de ontploffing was zoo hevig, dat zij in het dorp en in alle nabu rige gemeenten gehoord werd en groote on gerustheid onder de bevolking veroorzaak te. Uit Saint Chamas verscheen het eerst hulp. Uit de onbeschrijfelijke verwarring van electriscbe draden, gesmolten metalen balken en puin, trachtte men de werklieden te bevrijden, die niet meer hadden kunnen ontsnappen, terwijl anderen, die slechts licht gewond waren, naar het dorp vlucht ten, waar de meesten wonen. Vrouwen en kinderen verdrongen zich voor het geslöten hek der fabriek. Bij het schijnsel van zaklantaarns vond het eerste reddingswerk plaats. Latei' werden zoeklichten uit Exïstres en Berre aangevoerd, die een noodverlichting vormden bij den ingang- van het fabrieks terrein en op de plaats van de ramp. De gewonden werden overgebracht naar de ziekenhuizen van Salon, Nix en Mar seille. De overblijfselen van 17 slachtoffers, w.o. dat van den directeur der fabriek, Larro Que, werden in een der andere ge bouwen op het terrein opgebaard. Twaalf anderen werden naar het gesticht te Saint Caras overgebracht. Naar thans wordt medegedeeld zijn tot nu toe 52 personen tengevolge van de ont ploffing in de buskruitfabriek o.m het leven gekomen. Het aantal gewonden is niet nauwkeurig op te geven, aangezien velen naar hun wo ningen zijn gegaan en daar zijn verbonden. Door onweer en orkaan 121 woningen omgewaaid. Gistermiddag is in het onderdistrict Bangsalsari (in de omgeving van Djember N.O.I.) een onweer, welke gepaard ging met een orkaan, losgebarsten. In de desa's Toegoesai'i en Tjoerahka- long zijn 121 woningen omgewaaid. Ook aan rubber- en tabaksaanplantingen werd schade toegebracht. Er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. Het bïnnen- landsch bestuur verleent aan de daklooze bevolking hulp. MIDELBURG. bevallen. T. Stegink, geb. Vermeulen, d. T. M. Gruchy, geb. Brint, d. l. J. Koole, geb. van Sluijs, z. overleden. C. Vogel, 74 j., geh. met J. Gideonse. GETROUWD. A. de Leeuwen, 27 j. en C. Matthijss- 28 j. l. Hendrikse 23 j. en C. Alewijv se» 22 j. .(M.C.j arnemuiden. bevallens J. de Nooijer, geb. Janse, d, - W. van Belzen, geb. Blaasse, cL J. van de Grui- ter, geb. van Belzen, d. D. Meulmeester, geb. van Dalen, d. J. M. Francke, geb. Lagendijk, d. E. C. Theune, geb. Schroe- vers, z. OVERLEDEN.: P. van den Broeke, 74 j., wed. van C. Poppe. (M.C.) koudekerks. ONDERTROUWD. J. J. Houtekamer, 34 j. en A, J. van "Vlijmen, 25 j. GETROUWD. J. de Veij, 28 j. en M. J. Kesteloo, 23 3. BEVALLEN. C. S. Mol, geb. Ingelse, z. W. Roelse, geb. Melse, z. J. Francke, geb. Vos, d. C. Joziasse, geb. Joosse, d. (levenl.) OVERLEDEN. A. Annot, 73 j., vrouw van A. Schout. J. Groenenberg, 74 j., man van M. Gel dof. L. van Soelen, 61 3., vrouw van A. de Witte. W. M. Barentsen, 66 3., wed. van K. Huijsmian. GOES. BEVALLEN. L. Duijnhouwer, geb. Zandee, d. M. 3. Griep, geb. de Waal, z. OVERLEDEN. J. Valkier, 72 3., man van J. Koeman, J. Geuze, 73 j., man van W. c. Grijs. J. Janse, 1. d. (D.Z.) DE ZENDTIJD VAN DEN VRIJDENKERS RADIO OMROEP. Vergunning wordt binnenkort Ingetrokken. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de P.T.T. begrooting voor 1937 deelt de Minister van Binnen- landsche Zaken mede, dat hij voornemens is de aan den Vrijdenkers Radio Omroep ver leende voorloopige machtiging binnenkort in te trekken. De Minister is van meening, dat de V.R.O. binnen het kader der wettelijke voorschriften, welke het alleszins juiste be ginsel huldigen van vrije meeningsuiting, mits men daarbij blijft binnen de door de wet gestelde perken, krachtens aard en doelstelling practisch geen uitzendingen kan verzorgen, die zij volgens hare statu ten beoogt te verzorgen. Het heeft, aldus de Minister, geen zin voor dergelijke uitzen dingen aan een afzonderlijke omroepveree- niging een, zij het klein, deel van den in zoo beperkte mate beschikbaren zendtijd ter beschikking te stellen. DE STORINGEN AAN DE RADIO ZENDERS. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de P.T.T.-begroo- ting wordt toegegeven, dat, al was het aantal en de duur van de bedrijfsonderbre- kingen betrekkelijk gering, de zender te Kootwijk meer dan die te Hilversum aan storing onderhevig is geweest. De oorzaak hiervan moet voor een groot deel gezocht worden in de omstandigheid, dat de zender te Kootwijk op maximum vermogen moet werken en daardoor meer kans op storin gen heeft dan die te Hilversum, welke op half vermogen wérkt. Een technische voor ziening, waarvan verwacht mag worden, dat zij een gunstigen invloed op het aantal storingen heeft, is in ver gevorderden staat van uitvoering.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 7