NOOTJES LOCARBITS SPORT BINNENLAND De firma De Groof Co., agente van de N.V. Rotterdamsche Lloyd alhier, meldt, dat de Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het dd. 17 dezer te Marseille verwacht wordende m.s. „Indrapoera' Woensdag 17 November a.s. om 11.39 uur te Roosendaal, 12.37 uur te Rotterdam D.P. en 13.02 te Den Haag H.S.M. zal arriveeren. Op de a.s. Leipziger voorjaarsbeurs zal 'een Duitsche fabriek van kantoormachines Voor het eerst exposeeren met een schrijf machine voor notenschrift. Naar wij vernemen, zullen de Nederland sche Spoorwegen Maandag 30 November, de volledige Dieseltraotie wederom invoe ren. Het aangenaamste middel bij gevatte kou is nog altijd GROENE KRUIS HOESTBONBONS hebben te betalen. Daarna werd overge gaan tot het samenstellen van een com missie van uitvoering', waarin de heeren W. M. v. Aller, G. Bliek, Fr. v. d. Hout, J. Labruyère, A. de Landmeter, P. v. d. Meer en W, F. Meulmeester zitting namen, ter wijl aan de andere vereenigingen zal wor den verzocht eveneens een aantal leden te [benoemen. In verband met het ontstaan van een Vacature in de Kamer van Koophandel werd besloten eraan mede te werken dat een benoeming kan plaats hebben bij enkele candidaatstelling en deze candidaatstelling in verband met een destijds met andere vereenigingen gesloten compromis, over te laten aan de Christelijke Middenstandsver- eeniging te Vlissingen en deze tevens te verzoeken zooveel mogelijk rekening te houden met den wensch, naar voren ge bracht door één der vakgroepen. Deze gang Van zaken werd eveneens met meerderheid van stemmen goedgekeurd, gadering op 7 December te Zierikzeexzea Zonder hoofdelijke stemming werd de heer P. A. Salomé aangewezen als afge vaardigde naar de districtsvergadering op 7 December te Zierikzee. De voorzitter deed daarna eenige mede- öeelingen en kon tot zijn genoegen mede- deelen, dat door de verandering bij de in stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, voor den middenstand belangrijke verbete ringen tot stand zijn gekomen, waardoor [de plaatselijke handelaren voor levering worden ingeschakeld en waarbij zelfs is gebleken, dat voordeeliger wordt ingekocht San vroeger. Hij is er van overtuigd, dat de samenwerking met het gemeentebestuur zal toenemen. Het gewenschte georgani seerd overleg zal ook thans van toepas sing worden op den middenstand. Op verzoek van één der leden wordt aan bevolen niet altijd in te gaan op reclame makerij van buiten de Stad. Wij hebben ter plaatse goede drukkerijen genoeg en de een wordt maar tegen den ander uitgespeeld. Een der leden is het er niet mee eens en wenscht vrij te blijven, als hij denkt, dat zoo'n reclame zijn zaak ten goede komt. De voorzitter zegt, dat wij toch steeds het i,koopen in eigen stad" aanbevelen en dan mag toch worden verwacht, dat alle leden medewerken. Eén der bestuursleden merkte nog op, dat nog steeds het besluit van de drie bon den van kracht is, waarbij werd besloten geen advertenties te plaatsen in program ma's, ook geen geschenken aan fancy- fairs en dergelijke te verstrekken. Hier voor zijn destijds door de bonden kaarten Verstrekt om in de winkels op te hangen. Deze kaarten zullen weer worden aange vraagd en aan de leden uitgereikt. Bij de rondvraag werden nog enkele on derwerpen naar voren gebracht en ook ver zocht, of het bestuur pogingen in het werk zal stellen om op den algemeenen feestdag d'e winkels te sluiten, zoodat het personeel ook kan feestvieren. Dit werd toegezegd. De voorzitter sloot hierna onder dank zegging voor de aangename discussies te vergadering. Het nieuws van den dag ïn beeld. Foto's ia onze Tijdinghal. Ter gelegenheid van den 60sten verjaar dag van den heer ir. M. H. Damme, direc teur-generaal der P.T.T., werd hem door de Postharmonie voor het hoofdgebouw der P.T.T. een muzikale hulde gebracht. Maandag is de School voor Luchtbe scherming te Haarlem door den Minister van Binnenlandsche Zaken officieel ge opend. MIDDELBURG Met rywiel gevallen. Gistermiddag was mevrouw B. uit Vlis singen in een winkel in de Langedelft al hier geweest. Toen zij weer op haar rijwiel wilde stappen, gleed zij met haar fiets uit. Binnengedragen bij de firma de Jager bleek geneeskundige hulp noodig. Het bleek dat de wielrijdster haar been boven den enkel had gebroken. Nadat het been door ter zake kundige was gespalkt is mevr. B. per auto naar een der Vlissing- sche ziekenhuizen overgebracht. Vijf en veertig jaar muzikant. De onder-kapelmeester van het Middel- burgsch Muziekkorps, de heer A. Calatz, herdacht gisteren, den dag, waarop hij yoor 45 jaar bij het voormalige Schutterij muziekkorps als 17-jarige jongeling in dienst trad. Zijn muzikale aanleg beperkte zich niet tot het medespelen en het han- teeren van den dirigeerstok, maar ook en kele muziekstukken verschenen van zijn hand. Dat zijn werk in bestuurskringen op hoo- gen prijs wordt gesteld, bleek gisteren, toen dit reeds in de morgenuren met bloemen werd vertolkt. Maar nog meer toen een de putatie uit het bestuur des middags den heer Calatz kwam gelukwenschcn en bij monde van den secretaris-penningmeester, den heer P. Luteijn, hem dank bracht voor alles wat hij voor het korps doet. Hij bood een enveloppe met inhoud aan. Benzinestank Gisteravond werd vooral in hotel De Ab dij en het Polderhuis een vrij plotseling opgekomen benauwende lucht waargeno men. Dacht men eerst aan gaslucht, later moest worden vastgesteld, dat de lucht uit de riolen kwam en eerder aan benzine dan aan gas moest worden gedacht. Een on derzoek door gemeentediensten ingesteld, gaf geen afdoende oplossing en ook heden morgen was de lucht nog niet verdwenen. Ook in de Bogardstraat en Blindenhoek werd een bijzondere lucht waargenomen. Of dit een zelfde oorzaak had en met het andere verband stond, kon nog niet wor den vastgesteld. GOES Garage afgebrand. Hedenmorgen te ongeveer half vijf werd door een surveilleerend agent van politie brand ontdekt in de garage „De Oude Kerk", de vroegere gereformeerde kerk, gelegen aan de Wijngaardstraat te Goes. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist, zij het dan ook met groote moeite, de belendende perceelen te behouden. De ga rage is geheel uitgebrand. Het gebouw was verzekerd. In de garage stonden veertien of vijftien auto's. Het is niet bekend of de eigenaars alle hun wagens verzekerd had den. De oorzaak van den brand is onbe kend. Kolendampvergiftiging. Toen hedenmorgen omwonenden brj de woning van het echtpaar W. te Nieuwdorp, gemeente 's-Heer Arendskerke kwamen, bleken de aanwezige vensters nog te zijn gesloten. Nadat men aan de woning had gerammeld, kreeg men geen gehoor, waar op men de deur heeft geforceerd, en men in de kamer van de woning, man en vrouw bewusteloos aantrof, terwijl een groote hoe veelheid kolendamp aanwezig was. De dok ter werd gewaarschuwd en dezen bleek dat de vrouw reeds was overleden, terwijl de man nog in bewusteloozen toestand ver keerde, doch bij hem waren de levensgees ten nog niet geweken. Een onderzoek wordt ingesteld. Aangehouden. Door de Marechaussee te Hansweert is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere O., autobusondernemer, wonende te Kruinin- gen, als verdacht van bedriegelijke bank breuk. Het conflict betreffende het Centraal Verkoopkantoor van Mosselen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de in Augustus j.l. door het advocatenkantoor mrs. Hartog Dirven te Bergen op Zoom namens den heer B. Baay te Tholen bij den Officier van Justitie te Breda, tegen voor zitter en directeur van het Centraal Ver koopkantoor van mosselen ingediende be schuldigingen van corruptie en verduiste ring blijkens van genoemden Officier van Justitie ontvangen bericht van eiken grond ontbloot zijn. (Wij plaatsen bovenstaand bericht, dat het A.N.P. ons zendt, hoewel de redactie ervan ons wat eigenaardig voorkomt. Het is toch niet gebruikelijk dat een Officier van Justitie officieel mededeelt, dat be paalde beschuldigingen van eiken grond ontbloot zijn gewoonlijk bepaalt men zich tot de mededeeling, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan. Bovenstaand be richt lijkt ons dus wel wat tendentieus. Red.) KERK- EN SCH00LNIEUWS De Vereeniging van Vrijz. Hervormden. Nadat in 1928 de vrijzinnige predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Middelburg, dr. J. P. Cannegieter naar Oudshoorn ver trokken was, had de Vereeniging van Vrrjz. Hervormden een eigen predikant, nl. ds. A. Landstra. Nu ds. Landstra een beroep naar Diepenheim heeft aangenomen, zal er een vacature komen. Donderdag a.s. zal een vergadering worden gehouden, waarin zal worden besloten of men wederom een pre dikant zal beroepen. Geref. Gem. Drietal te Ierseke ds. M. Heikoop te Utrecht, ds. R. Kok te Veenen- daal en ds. H. Ligtenberg te Lisse. VOOR PLUIMVEEHOUDERS Denk om de ventilatie. Ook des winters dienen wij in de nacht hokken voor een goede ventilatie te zor gen. Misschien zal dit velen verwonderen die de meening toegedaan zijn dat het wel goed is om de kippen een beetje warm te houden, vooral wanneer het buiten koud en guur is* Zoo'n lekker warm hok is echter meestal uit den booze, daar het in de meeste geval len een bedompt hok beteekent. En die vochtige warmte is het welke juist aan leiding geeft tot heel wat tegenslag en teleurstelling. .Want niet alleen dat ver schillende smeststoffen dan juist een goede gelegenheid hebben om zich verder te ont wikkelen, maar de kippen zelf worden door de vochtige warmte extra gevoelig en raken dan ook eerder besmet dan geharde dieren. Ook uit een en ander oogpunt zijn die dompige hokken waarin soms het water op de muren komt, verkeerd. De bodembedek king welke zooals men weet zoo droog mogelijk gehouden moet worden, wordt dan klam en vochtig, hetwelk het optreden van verschillende aandoeningen niet weinig in de hand werkt. Verder hebben wij bij vorstig weer nog de kwestie van het bevriezen van kam en lellen. Wanneer de dieren des morgens uit den dompigen stal in de vrieslucht komen, bestaat daarop een maar al te groote kans, terwijl men er in de goed geventileerde hokken veel minder last van zal hebben. Daarom verdienen ook in den winter frissche en luchtige hokken verre de voor keur. Houd de ramen zoo lang mogelijk open, zonder dat het echter in kan waaien of de dieren op den tocht zitten. Met een beetje opletten is dit heel goed te bereiken. Dergelijke geharde dieren zullen dan heel wat minder last van snot en dergelijke kwaaltjes hebben dan die welke in een be dompt hok verweekelijkt zijn. Dr. W. C. v. R. SCHEEPVAARTBERICHTEN Nederlandsche scheepsbouw. Voor de afdeeling 's-Gravenhage van de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat hield dezer dagen ir. W. Royer een causerie over den Nederlandschen scheepsbouw. Spreker wees in de eerste plaats op het bijzondere van de scheepsbouwindustrie, nl. dat zij geheel afhankelijk is van de scheepvaart en daar alleen voor werkt. De diepe depressie van nu bijna 7 jaar waar de scheepvaart zoo zwaar onder heeft geleden, heeft dan ook ten gevolge gehad, dat de scheepsbouw tot de diepst getroffen industrieën van Nederland be hoort. Gelukkig gaat het in de scheepvaart en ook dus in den scheepsbouw het laatste halfjaar wat beter. Wil de Nederlandsche scheepvaart de uit de crisis overgebleven restanten van haar bedrijf niet geheel teloor zien gaan, dan dient binnen zeer korten tijd de vernieuwing van de vloot met kracht ter hand genomen te worden. De financieele positie van de scheepvaart maatschappijen heeft echter zoo zwaar ge leden, dat voor vele de toekomst er nog zeer donker uitziet, tenzij de regeering, het groote belang van de scheepvaart voor onze volkshuisvesting beseffend, de helpende hand biedt. De toekomst van de Nederlandsche scheepsbouwindustrie zal voor een groot gedeelte afhangen van de financieele kracht der Nederlandsche ree- derijen. De scheepsbouw is in Nederland sinds eeuwen een nationale industrie geweest. Zij is gebonden aan water en heeft steeds voorkeur voor bepaalde districten. Rotter dam en de omgeving langs de groote ri vieren is het grootste centrum waarnaast Vlissingen en Amsterdam genoemd moeten worden terwijl ook Groningen een inten sieve scheepsbouwindustrie bezit. IJmuiden houdt opruiming. Naar wg vernemen heeft de reederij „de Vem" 25 van haar oudste schepen, die alle reeds langen tijd uit de vaart zijn, voor den sloop verkocht aan N.V. Frank Rijs- drjk's industrieel© ondernemingen te Hen- drik-Ido-Ambacht. Tot deze schepen behoort de „Kennemer- duin" ex „Betsy", de eerste trawler die, thans ruim 40 jaar geleden, door een IJmuidensche reederij in de varrt werd ge bracht. Weer een opracht van de Koninklijke Shell. De Koninklijke Shell heeft aan de Rot terdamsche Droogdokmaatschappij den bouw opgedragen van een dubbel-schroef- tankstoomschip van 3300 ton draagver mogen, met een machinevermogen van 2500 pk. Het schip is bestemd om dienst te doen in Nederlandsch West Indië. Nieuw schip ter vervanging van de „Leviathan". De United States Lines hebben aan de Amerikaamsche scheepvaartcommissie voor gesteld, een reuzenschip te doen bonwen ter vervanging van de „Leviathan". Italiaansch stoomschip vermist. Vermoedelijk met man en muis vergaan. Naar wij vernemen, is de vrees gegrond, dat het Italiaansche stoomschip „Dignitas" gedurende een der jongste stormen met man en muis is vergaan. Het stoomschip, dat toebehoorde aan de reederij Ravano te Genua, voer in time charter voor de Italiaansche regeering met een lading ijzererts, bestemd voor het hoog» ovenbedrijf te IJmuiden. Volgens Lloyds is het stoomschip op 3 November jl. Gibraltar gepasseerd. Sinds dien is van het schip niets meer vernomen. De afstand van Gibraltar naar IJmuiden bedraagt 1400 mijl, welke dus in ongeveer zeven dagen door het schip kan worden gestoomd. Op 10 November ongeveer had de „Dignitas" in IJmuiden moeten binnen komen. Dit is niet geschied en evenmin is bericht ontvangen, dat het schip in een of andere vluchthaven is binnengeloopen* Daar het intusschen reeds 17 November is, moet men aannemen, dat de „Dignitas" is vergaan. Het schip meet 5376 br. reg. ton en had een bemanning van 38 koppen. MARINE EN LEGER De officier van den marinestoamvaart- dienst der 2e klasse A. Evenaars wordt 7 December overgeplaatst van het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder, aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" te Nieuwe- diep. Doodeiijk ongeval bjjj militaire oefening. Bg oefeningen van het 18e regiment in fanterie te Amersfoort heeft gistermiddag een noodlottig ongeval plaats gehad. Toen de dienstplichtige soldaat Van Vliet uit Amsterdam zich uit een boom liet glijden, kwam hij in aanraking met de punt van een bajonet. Hij kreeg een betrekkelijk onbeteekenende verwonding, dioich overleed spoedig, hoogstwaarschijnlijk van den schrik. S. Overdiep overleden. Op 70-jarigen leeftijd Is gisteren te 's-Gravenhage overleden de gepensionneer- de officier van gezondheid der le klasse bij de marine S. Overdiep. SCHAKEN» Competitie-wedstrijd. Gisteravond vond in hotel „Britannia" het eerste treffen plaats (in competitie verband) tussclien de bij den Zeeuwschen Schaakbond aangesloten clubs. Deze bestonden uit het tweede achttal van de Vlissingsche Schaakclub en het achttal van de Arbeiders Schaakgroep al hier. De uitslag was Rab 0 Mommaas 1 Desein 0 Mesker 1 Datema 1 De Vos Burghart 0 De Haas 0 - Van der Valk 1 Weeland 0 Van Oorschot 1 Merison 1 Bak Dobbelaar 1 De Kok 0 Kroon 1 - Prevoost 0 4 BILJARTEN; Vanavond begint de kamp weer. Blijkens achterstaande advertentie wordt hedenavond een begin gemaakt met het verspelen der kampioenschappen van den N.B.B. voor de 3e klasse E usschcn de vereenigingen V.E.V. en A.B.C. Aangezien deze twee vereenigingen el kaar in kracht niet veel ontloopen zal het hedenavond een zeer spannende strijd worden tusschen de heeren J. Tienpond 108 p.Oorschot 112 p. J. Smit 84 p. L. de Nooier 115 p.A. de Bruin 82 p. L. Labruijère 100 p. J. Hosselaar 78 p. L. Korteweg 78 p. ATHLETIEK: Van Beveren geeft zgn sport er aan. Van Beveren, de Amsterdamsche sprin ter, die bg de Olympische Spelen in de finale 200 M. startte, heeft, naar de Tel. meldt, dezer dagen in een schrijven aan zgn vereeniging medegedeeld, dat hg in de toekomst niet meer in wedstrijden zal uit komen. De Amsterdammer heeft niet lan ger tijd zich geheel aan de athletiek te wijden en om zonder voldoende training aan wedstrijden deel te nemen, daarvoor gevoelt Van Beveren niets. ZWEMMEN: Vyf Nederlandsche zwemsters naar Ned.-Indië? Naar het Vaderland verneemt ïs het niet uitgesloten dat vijf Nederlandsche zwem sters, t.w. Rie Mastenbroek, Willy den Ouden, Nida Senff, Jopie Waalberg en Tini Wagner in het a.s. voorjaar op uitnoodi- ging van den Ned. Indischen Zwembond een tournee door Ned.-Indië zullen maken. De telefoondienst. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de P.T.T.-begroo- ting ontleenen wij Als de exploitatie-uitkomsten van het bedrijf een gunstig verloop blijven houden, is de Minister bereid verlaging van de tele foontarieven in het korte-afstandsverkeer in het komende begrootingsjaar te bevor deren. Bij de overwegingen ter zake zal de wensch om de interlocal© tariefszones van 110 en 1015 K.M. samen te voe gen tot één tariefszone van. 115 K.M. worden herzien in verband met de in den laatsten tijd meer blijkende behoefte aan verlaging van het 6-centstarief. Door vestiging van publieke telefoonsta tions, het plaatsen van telefooncellen en door het scheppen van een gelegenheid tot telefoneeren voor het publiek bij een aan geslotene ter plaatse, is het mogen ge lukken het gebruik van de telefoon ook ten plattelande in ruimeren kring te verge makkelijken en wel in die mate, dat na genoeg voor een ieder in den lande, die daaraan overdag of 's nachts behoefte heeft, dat gebruik mogelijk is. De minister gelooft niet, dat ons land ten deze bg an dere landen ten achter staat. Hij wil even wel gaarne doen nagaan, of er gevallen zgn, waarin door het plaatsen van een telefooncel de bovenaangeduide toestand nog meer kan worden bevorderd. De Hanze in het bisdom Haarlem. Dezer dagen kwam het hoofdbestuur van de Hanze in het bisdom Haarlem in vergadering bijeen. Na behandeling der di verse uitgekomen en verzonden stukken als o.m. de geste van de werktuigenbu- reaux voor den landbouw, inschakeling van den middenstand bg de distribueering in natura door de regeering, actie bouw- patroons West-Friesland, maatregelen te gen fabrikanten en grossiers, die recht streeks aan particulieren leveren enz als mede de mededeelingen, maandverslag centraal bureau en financieel overzicht, werd een nabeschouwing gewijd aan de najaars centralen raad, gehouden op 20 Octoiber jl. in den Dierentuin te 's-Gra venhage. Afscheid Sir Henri Deterding. In een hedenmorgen te Amsterdam ge houden aandeelhoudersvergadering heeft Sir Henri Deterding afscheid genome als directeur-generaal van de Koninklijke Pe troleum Maatschappij. Hierbij werd o.a. het woord gevoerd door jhr. H. Loudon, die o.a. verklaarde dat Sir Henri Deter ding ontegenzeggelijk de man is, die door zgn genialen blik op commercieel gebied en zijn groot organisatorisch talent, de schepper is van de Koninklijke Petroleum Maatschappij in haar tegenwoordigen vorm. Spr. verheugde zich er in, dat de heer Deterding zich bereid heeft verklaard, in het college van commissarissen zitting te nemen, waardoor men gedurende vele ja ren op zijn krachtigen steun en zgn waar devolle adviezen zal mogen rekenen. RECHTSZAKEN Politierechter te Middelburg. den Politierechter te Middelburg heden de volgende zaken behan- Door werden deld F. K., 37 jaar, koopman te Axel, ver dacht van openbare schennis van de eer baarheid te Zaamslag op 22 September jl, 25 b. s. 10 d. h. A. P., 42 jaar, arbeider te Souburg, ver dacht van mi? handeling van O, Vogel te Souburg op 2 October j.l. 10 b. s. 5 d. h. J. S., 19 jaar, arbeider te Schoré, ver dacht van mishandeling van J. Sanderse te Schore op 2 October j.l. 10 b. s. 5 d. h. A. J. V., 21 jaar, wielrenner te Zaamslag, verdacht van diefstal van een regenjas en een zaklantaarn te Groede op 7 October j.l. ten nadeele von P. Martens. 15 b. s. 10 d. h. T. J. F., 29 jaar, harmonicaspeler te Middelburg, verdacht van mishandeling van W. Maas te Middelburg op 8 October j.l. 5 b. s. 2 d. h. C. v. d. H., 31 jaar, landbouwer te Zie rikzee, verdacht van mishandeling van A. Moermond te Zierikzee op 15 October j.l. 10 b. s. 5 d. h. H. J. J. v. d. K., 33 jaar, venter te Prïn- cenhage, verdacht van vernieling van een privaat te Goes op 28 Augustus j.l. 10 b. s. 5 d. h. M. v. B., hvr. P. H. B., 52 jaar te Vlis singen, verdacht van beleediging van G. van Eenennaam te Vlissingen op 14 Oct. j.l. 10 b. s. 5 d. h. E. A. H., 41 jaar, boekhouder te Am sterdam, verdacht van oplichting te Se- rooskerke (W.) op 23 Mei 1936. Vrijgesproken. C. R., 30 jaar, koopman te Terneugen, verdacht van mishandeling van J. de Buck te Zaamslag op 23 September j.l. Bevestiging van het vonnis waarvan verzet 14 dagen gev. straf. Overtreding Iuchtbeschermingswet. De predikant der Ned. Herv. gemeente té Renesse, W. J. K. is bg het gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep gekomen van een vonnis van de rechtbank te Mid delburg, waarbij hij wegens overtreding van de Iuchtbeschermingswet is veroor deeld tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen. Verdachte had nadat vanwege den Burgemeester van Renesse was aangezegd, dat de ingezetenen tijdens de oefeningen ter bescherming van aanvallen uit de lucht alle lichten moesten dooven, gedu rende die oefeningen licht op zgn studeer kamer laten branden, hetwelk hij eerst doofde, nadat hem door den veldwachter en vervolgens door den Burgemeester was aangezegd gevolg te geven aan de wette lijke voorschriften. Verdachte heeft evenwel kort daarop wederom licht ontstoken, waarop proces verbaal volgde. Verdachte hield een verweer, waarin hij verklaarde, zich ten deze slechts door de religieuse wet gebonden te achten, doch de president merkte op, dat op verdachte evenzeer de legale wetgeving van toepas sing is. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Arrest 30 November a.s. De zedenzaak. Hedenochtend heeft de officier van justi- tiö te 's-Gravenhage een exploit doen be- teekenen aan mr. F., een der verdachten in de zedenzaak, waarbij hij buiten vervol ging is gesteld.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2