VEILIG HEIDSWEEK KNAC BINNENLAND GEMENGD NIEUWS AGENDA heeft hij ook een belangrijk aandeel in de totstandkoming van den tweeden goal. Na snel- te hebben opgebracht, plaats hij den bal voor het Noorsche doel, waar Smit gereed staat om met een goeden kopbal Johansen te passeeren. Zoo is de stand na 8 minuten 21 in het voordeel der onzen. Het tempo is intusschen veel sneller geworden, maar anderzijds wordt het spoedig duidelijk, dat de Noren er geens zins van overtuigd zijn, dat zij den wed strijd verloren hebben. 'Ons doel komt weer in gevaar. Vallend stopt Halle een schot van Brustad en dan kan Calden- hove na een hevige doelworsteling redding brengen. Niettemin is Nederland in dit tijdvak belangrijk sterker. Dat overwicht wordt echter niet behoorlijk geëxploiteerd. Weer is het Wels, die het binnentrio een kanis geeft: De Bock dringt zich naar voren, doch juist als hij schiet, kan een Noor nog reddend ingrijpen. Dat de Noren ook vaak gevaarlijk zijn, komt voor een belangrijk deel op rekening van onze verdediging, die den linksbuiten Brustad meestal vrij laat staan. Weer gelijk. Als er nog 18 minuten gespeeld moet worden, heeft een der Noorsche aanvallen succes. Frantzen is snel doorgeloopen en naar binnen gezwenkt, zijn schot wordt nog even gestopt, maar de bal springt in het veld terug, waarna de toeschie tende Brustad van dichtbij scoort (22). Vergeefs trachten de onzen een voor sprong te herkrijgen. Onze tegenstanders laten intusschen de oranje-verdediging geen rust en eens kan Halle slechts red den, door zich moedig op den bal te wer pen. Noorwegen leidt weer. Negen minuten voor het einde wordt een Noorsche aanval Nederland weer noodlottig. Een schot van den rechter vleugel stopt Halle. Hij raakt den bal echter kwijt en het is weer Brustad, die daarvan gebruik maakt. Hij doelpunt weer van dichtbij en zoo is de stand 23 geworden. Het lijkt er dan reeds op, dat Nederland een nederlaag te slikken zal krijgen, maar met een uiterste krachts inspanning vallen de oranjemannen aan. Tweemaal nog gaat een schot naast, doch dan gebeurt toch nog, wat niemand meer had durven hopen. Eindstand 38. Twee minuten voor het einde krijgt De Bock den bal in goede positie voor het Noorsche doel en reeds ligt de gelijkmaker in het net (33). Op het laatste oogen- blik heeft Nederland een gelijk spel weten te bevechten. De meening der Nederlandsche officials. Na afloop van den wedstryd hebben wij enkele der Nederlandsche officials naar hun meening gevraagd. De voorzitter der Keuze-Commissie van den K.N.V.B., de heer H. W. H. Herberts, meende, dat er matig gespeeld is aan Ne derlandsche zijde. Het Nederlandsch elftal heeft slechts gedurende een korte periode goed gespeeld, direct na de rust. Toen zat er gang in, toen was er groot enthou siasme, toen gaven wij het tempo aan. De middenlinie speelde in de eerste helft in teruggetrokken positie, en ik geloof, dat dat met deze Noorsche voorhoede wei goed gezien was. Alle spelers hebben overigens hun plicht gedaan, de inzet van het nieuwe seizoen is goed en ik denk ook niet, dat er veel veranderd zal worden voor de ontmoeting tegen Duitschland. En de debutant De Bock? Die heeft een be hoorlijk debuut gemaakt, aldus de K.-C. voorzitter. Hij had voor de tweede helft het consigne gekregen: blijf in de voor hoede spelen, en daar heeft hij zich goed geweerd. Het doelpunt dat hy gemaakt heeft, was daarom zoo goed, omdat hy het op een beheerschte wijze had gedaan. Otto de Vries, voorzitter van de Tech nische Commissie, vertelde ons, dat hy de Noren beter in het veld vond dan het Nederlandsch elftal. Een groote fout was geweest, dat voor de rust te weinig op links was gespeeld. Bakhuys werd zwaar gedekt en niettemin beging men de fout veel op hem te spelen. Overigens, de cij fers geven de verhoudingen goed weer, over het resultaat mogen we tevreden zijn. Ook het debuut van De Bock noem de deze official bevredigend. De heer E. G. Mundt, lid der Keuze en der Technische Commissie, verklaarde dat de Noren in het veld z.i. beter had den gespeeld dan de onzen. De Bock had een goeden wedstrijd ge speeld, met dat doelpunt bewees de Bloe mendaler dat hy met zijn hersanfl er big was. Paauwe vond de heer Mundt de bes te van allen. De heer F. G. Triebei, eveneens lid der Keuze- en der Technische Commissie, was van meening, dat de Noren zeer snel in hun bewegingen waren. Ook hij was met het resultaat tevreden. De Bock had goe de dingen gedaan, uitblinkers waren er niet geweest. De directeur van hot Stadion, de heer Jan J. van den Berg, bleek al geen uit zondering te vormen op de algemeene opinie. We mogen tevreden zijn. Het oordeel van scheidsrechter Birlem. De Noren hebben veel beter gespeeld dan te Berlijn, toen zij eveneens onder myn leiding, tijdens het Olympisch tour- nooi van Polen wonnen en daarmede den derden prijs wonnen, aldus het oordeel van den heer Birlem. Dit behoeft niet zoo veel verwondering te wekken, omdat zij toen te Berlijn reeds enkele zware wed strijden achter den rug hadden. De heer Birlem vond Anderiesen zwak, en onze backs een vabanque spelletje spe len, in plaats van de tegenstanders goed te dekken. Halle had z.i. schuld aan het tweede zoowel al® het derde doelpunt. De beide spillen van Noorwegen hebben hun taak Bakhuys te dekken, goed op- opgevat. R.C.S.Zierikzee 10-0. Deze wedstrijd, welke in verband met de radio-reportage van de ontmoeting Ne derlandNoorwegen om 12 uur aanving, is in een buiten verwachting groote over winning voor de Souburgers geëindigd. De thuisclub domineerde over alle linie's en het mocht den Zierikzeeërs, die toch geen slechte plaats op de ranglijst innemen, zelfs niet gelukken één enkel tegenpunt te scoren. R.C.S. gaat na dezen wedstrijd met 14 winstpunten uit 7 wedstrijden en een doelsaldo van 607 onbedreigd aan den kop der ranglijst. Over het spelverloop het volgende Als scheidsrechter Le Due de ploegen laat aantreden, blijkt dat beide clubs zon der invallers zijn, In de eerste helft heeft dè thuisclub den wind tegen. Na 5 minu ten weet Gillissen den rechtsback te pas seeren en met een schot laag in den hoek de score te openen (10). Enkele minuten daarna weet dezelfde speler bij een voor zet den bal mooi te stoppen en met een prachtigen omhaal onhoudbaar in het Zie- rikzee-doel te deponeeren (20). Een aan R.C.S. toegekende strafschop voor hands wordt door Marteijn genomen, maar door den doelman fraai gestopt. Als Blok van links een corner neemt, duikt Wanjon uit een kluwen van spelers op en weet hoog opspringend over de verdedigers heen, precies in den bovenhoek van het Zierik- zee-doel te koppen. Een fraai doelpunt (3—0). Ondanks het windnadeel is de thuisclub het meest in den aanval. Een combinatie tusschen Blok en Gillissen brengt den bal bij Wanjon, die met een hard schot op nieuw doelpunt (40). Een voorzet van Kruijssen (rechtsbuiten) wordt tegen het ingaan van de rust door Gillissen opge vangen en ineens ingeschoten (50). De rust komt met denzelfden stand. In de tweede helft doet Zierikzee direct eenige fanatieke aanvallen, welke alle aan dacht van het R.C.S.-^uchtertrio vergen. Dan is de beurt weer aan de thuisclub. Een hoekschop door Blok genomen wordt benut, want Wanjon kopt laag in (60). Er is nauwelijks 10 minuten gespe.eld of weer weet de thuisclub het net der tegen partij te vinden, ditmaal door Blok (70). Even later krijgt Gillissen een opgelegde kans, en het is 80. Zierikzee krijgt nu eenig overwicht. De R.C.S.-doelman moet er nu enkele malen aan te pas komen, maar 't gaat hem goed af. Nadat geruimen tijd geen doelpunt meer is gevallen, komt de thuisclub weer aan bod. Het is Marteijn, die met twee strakke schoten, de dubbele cijfers voor zijn club weet te noteeren. (100). De bezoekers krijgen een kans op een tegenpunt, als de R.C.S.-rechtsback gepasseerd wordt. De doelman weet echter uitloopend het gevaar te bezweren. Na dat in de laatste minuten Lantsheer bij R.C.S. is uitgevallen en door I. van Roo is vervangen, fluit de scheidsrechter af. INSIDER. HOCKEY: 2e klasse A. Tilburg 2Middelburg 0—1 Restituties uitvoer kippen- en eendeneieren. De Regeeringspersdienst deelt mede De Minister van Landbouw en Visscherij heeft de Restituties welke gegeven worden bij den uitvoer van kippen- en eendeneieren, met ingang van 2 November 1936 vastge steld op respectievelijk 0.85 en 0.50 per 100 stuks. Een boek over „Prins Bernhard". Te Utrecht zijn gearriveerd Zijne Excel lentie prof. dr. Georg Freiherr von Epp- stein, oud-Minister en kabinetschef van het Vorstenhuis Lippe en Hofrat Max Staercke. Zij komen in samenwerking met dr. C. D. J. Brandt te Utrecht de laatste hand leggen aan hun boek „Prins Bern hard", dat binnen eenige weken zal ver schijnen bij de N.V. A. B. Bruna en Zoon's Uitgevers Mij. Naar wij vernemen heeft Vorst Leopold zur Lippe aan de schrijvers van dit boek het alleenrecht gegeven tot gebruikmaking van alles wat zich in het vorstelijk archief bevindt, zoodat wij spoe dig een hoogst interessant boek over onzen nieuwen Prins, zijn huis en de banden, die dit reeds zoovele eeuwen met ons land en vorstenhuis binden, kunnen verwachten. Felle brand te Tegelen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Tegelen een hevige brand gewoed in een café met woonhuis. Bij dezen brand konden de bewoners zich slechts met groo te moeite redden. Om vier uur in den och tend ontdekte het dienstmeisje van den caféhouder, dat in het huis brand was uit gebroken. Zij waarschuwde onmiddellijk alle gezinsleden. De eigenaar en drie kin deren konden zich onmiddellijk in veilig heid brengen, doch de vrouw van den café houder, haar moeder en het dienstmeisje konden het huis niet meer langs den ge wonen weg verlaten, omdat de trap van de bovenverdieping, waar de slaapkamers ge legen zijn, naar beneden in brand stond. De drie vrouwen vluchtten naar een afdakje vanwaar zij door te hulp geschoten buren en politie gered werden. Het woonhuis en het café brandden ge heel uit. Een in het zelfde huis gelegen kapperszaak werd door het vuur aange tast, doch dit kon grootendeels behouden blijven. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Droevig ongeluk brj Oegstgeest. Gistermiddag is op den rijksstraatweg nabij Oegstgeest een ernstige aanrijding gebeurd, welke een echtpaar het leven heeft gekost. De slachtoffers zijn een ongeveer 55-ja- rige heer en mevrouw uit Oegstgeest. Zij wilden den weg oversteken juist op het oogenblik, dat een personenauto, afkom stig uit Overschie, naderde. Deze kon niet meer uitwijken met het noodlottig gevolg, dat zij onder den wagen kwamen en op slag werden gedood. Het stoffelijk overschot van het echtpaar is, naar het lijkenhuisje van de algemeene begraafplaats te Oegstgeest vervoerd. Inbraak in een villa van H. M. de Koningin. Za terdagavond hebben werklieden ontdekt, dat er ingebroken was in een villa op den hoek van de Waldeck Piermontlaan en den Looscheweg te Apeldoorn, welke het eigen dom is van H. M. de Koningin. Deze villa is reeds vele ja-en onbewoond, doch zij was wel gemeubileerd. Voorzoover thans kan worden nagegaan, zijn eenige voorwerpen van waarde ont vreemd. De marechaussee te Apeldoorn heeft het onderzoek in handen. Postbode gearresteerd. Gistermiddag is naar de N. R. Ct. be richt, te Zutphen gearresteerd de postbode A. Z., wegens onregelmatigheden gepleegd met kwitanties. Hij wordt vandaag voor den officier van justitie geleid. Truck met aanhang wagen door trein gegre pen. Zaterdagmiddag heeft de onbe waakte overweg by Heiligerlee twee slachtoffers geëischt. De trein, die om 14.34 uit Winschoten naar Groningen ver trekt en daar te 15.25 moest arriveeren, heeft, toen hij te 14.41 Heiligerlee passeer de, op den overweg daar ter plaatse een truck met aanhangwagen gegrepen. De auto werd 250 M. meegesleurd en geheel versplinterd. De locomotief ontspoorde en kwam met de voorste wielen naast de rail® W«l geeffl «ie ,Q© j§ DINSDAG 3 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 M. H 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 H Godsdienstig halfuur. 12.15 K.R.O.-or- §j kest. 1.00 Gramofoonplaten. 1.20 K.R. O.-melodisten en zang. 2.00 Vrouwen- H uur. 3.05 Modecursus. 4.05 Gramofoon- platen. 4.30 Voordracht. 4.45 Gramo- foonplaten. 5.00 K.R.O.-kamerorkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.40 Esperanto-les. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De leven- de reserves". 7.35 Sportpraatje. 8.00 Be ll richten. Mededeelingen. 8.10 Gramofoon- platen. 8.30 Revue-programma. 10.00 g K.R.O.-melodisten en zang. 10.30 Be ll richten. 10.35 Gramofoonplaten. 10.45 De K.R.O.-boys en zang 11.15 Gramo- foonplaten. Hilversum II, 301 M. M A.V.R.O. 8.00 Gramofoonplaten. H 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. Ij 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.00 Huish. H wenken. 11.30 Ensemble J. Kroon. H 12.30 Gramofoonplaten. 1.30 Orgelspel. H 1.50 Gramofoonpla'ten. 2.00 Omroepcr- g kest. 3.05 Kniples. 4.00 Sandor's orkest. M 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kin- g deren. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en H orgelspel. 6.30 Psychologische causerie, g 7.00 Vcor de kinderen. 7.05 Bonte Dins- dagavondtrein. 10.20 Bridgeles. 11.00 Berichten. 11.10 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.05 Huish. causerie. 11.20 Gramofoon- g platen. 12.10 Orkestconcert. 12.50 Northern-Ireland-Fanfare-oirkest en H zang. 1.50 H. Engleman's kwintet en g xylofoon. 4.20 „A Labour party in H America?", causerie. 4.40 Het Forum Theaterorkest. 5.05 Gramofoonplaten. 5.35 H. Fawcett's orkest. 6.20 Berich ten. 6.45 Zang. 7.20 Ch. Ernesco en zijn kwintet en zang. 7.50 Causerie „Making ends meet in the cottage". 8.20 Van Phillips en zijn twee orkesten en zang. 8.50 Zang. 9.20 Tydsein, be richten. 9.40 Plantkundige causerie. 10.00 Operette-uitzending. 11.15 Dans muziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcert. 2.50 en 4.20 Gramofoon platen. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.05 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroepklein- orkest. 12.35 Omroeporkest. 3.35 Het Fassbender-trio en solisten. 4.35 Gra mofoonplaten. 6.05 Omroepkleinorkest. 7.30 Jachtprogramma. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroep orkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramo foonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonie- concert ,en zang. 10.30 Gramofoonpla ten. Brussel, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonor kest. 1.30 Omroeporkest. 1.50 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Dansmuziek. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Dansmuziek. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Populair concert. 8.20 Orkestcon cert. 9.20 Berichten. 9.50 K. Ristenpart's kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.20 Gramcf oonplaten te staan. De inzittenden, twee broers, bei den uit Groningen, werden uit de truck geslingerd en moeten op slag zijn gedood. Hun lijken zijn voorloopig naar het zieken huis te Winschoten overgebracht. Doordat een andere locomotief uit Win schoten meest worden gerequireerd had de trein ruim een uur vertraging. De ont spoorde locomotief verspert één der beide sporen, zoodat het verkeer Groningen Winschoten vice versa over het eene vrije spoor moet worden geleid. Met het oprui- mingswerk is terstond aangevangen. Lijk opgehaald. Uit het kanaal bij den Adelaarsweg te Amsterdam is het lijk opgehaald van een 70-jarigen man, die sinds tien dagen werd vermist. De stoffelijke resten zijn naar het Wilhel- mina-gasthuis gebracht. Ongelukken door slip pen. In de Jan Evertsenstraat en op het Alexanderplein te Amsterdam zijn van morgen twee ongelukken gebeurd, welke beide op Tekening komen van de door het regenachtige weer glad geworden wegen. Het eerste ongeluk trof een 15-jarigen wielrijder, die zoo ernstig kwam te slippen, dat hij met een hersenschudding naar het Wilhelmina-gasthuis moest worden ver voerd. Van het tweede ongeluk werd een 50-jarige man het slachtoffer. Hij kwam met zijn motor te slippen en wel zoo ern stig, dat hij een schedelfractuur opliep. De gewonde is eveneens in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen. Een teleurgesteld huwelijkspaar. Zaterdagmor gen kwam op de secretarie van de ge meente Bergh een paartje, dat in het hu welijk wenschte te worden verbonden. De bruigom had echter verzuimd voor dien tijd zijn geboorte-acte over te leggen en bovendien waren van tevoren geen ge tuigen opgegeven. De toekomstige echt genoot meende de eerste fout wel te kun nen herstellen. Hy ging naar huis terug om zijn geboortebewijs te halen. Ten ge meentehuize bleek deze acte voor de mo tor- en rijwielwet te zijn afgegeven en was niet geldig voor het sluiten van een huwe lijk. De ambtenaar van den burgerlijken stand weigerde dan ook het huwelijk te voltrekken. Er volgde eenig debat, en ten slotte werd men het eens, dat het huwelijk een paar dagen uitgesteld zou worden, teneinde den bruidegom in de gelegenheid te stellen de benoodigde formulieren te verzamelen. Het teleurgestelde paartje bleef niets anders over dan ongetrouwd den minder triomfantelijken terugtocht te aanvaarden. Vrouw te water geraakt en verdronken. Zaterdagavond bleef een 55-jarige vrouw, die te Maartens dijk boodschappen was gaan doen, zoo lang van huis, dat de huisgenooten zich ongerust begonnen te maken. Toen men tegen negen uur een onderzoek instelde vond men in de vaart, welke de woning van den weg scheidt, het boodschappenmandje drijven. Toen men ging dreggen haalde men weldra de vermiste op. De levensgeesten waren reeds geweken. Vermoedelijk is zij in het duister naast de brug geloopen. Jachtgeweer plotseling afgegaan. Zaterdagmorgen zou op de buitenplaats „Meer en Berg" te Heem stede een jachtpartij worden gehouden. Terwijl de jagers en de drijvers bezig waren zich voor de jacht gereed te maken is plotseling een geweer afgegaan. Een der jagers, een 36-jarige heer uit Soestdijk, kreeg het volle schot hagel in de zijde. In emstigen toestand moest het slachtoffer naar het Maria-ziekenhuis te Haarlem wor den overgebracht. Zaterdagmiddag is hij aan de bekomen verwonding overleden. Noodweer in Walachije. Aanhoudende regenval heeft in Wala chije (Roemenië) overstroomingen veroor zaakt, welke een catastrophalen omvang hebben aangenomens De rivier Jiu (een zijrivier van de Donau 300 K.M.) is buiten haar oevers getreden en heeft eenige plaatsen onder water gezet en groote verwoestingen aangericht. Eenige menschenlevens zijn te betreuren, doch hun aantal is nog riet bekend. De materieele schade is buitengewoon groot. Overstroomingen in Polen. Zaterdag is het water van den Weichsel en diens zijrivieren verder geste gen en ten deele reeds buiten de oevers getreden. In het gebied van Pinczow ten Zuiden van Kielce (Polen) heeft de Weich sel drie dorpen geheel onder water gezet. Ook in het gebied van OstrauKarwin zijn talrijke plaatsjes overstroomd. In Teschen zijn meer dan veertig huizen weggespoeld. De streek van Petrowitz tot ver over de Poolsche grens gelijkt één groote water vlakte. Cycloon teistert Ma dras. Te Madras (Britsch-Indië) heeft zich tengevolge van een cycloon, die "het Noorden van Madras geteisterd heeft, een verschrikkelijk ongeluk voorgedaan. Er stortte nl. een tabaksfabriek onder den druk van den stormwind in, met het ge volg, dat honderd in de fabriek aanwezige arbeiders den dood vonden. In het eveneens door den cycloon getroffen Chirala werden nog 62 personen gedood. De aangerichte materieele schade is groot. Poging tot verkoop van geheim Fransch wa pen? Aan de FranschBelgische grens heeft de politie van Rijssel (Frank rijk) twee Parijzenaars gearresteerd, die een bijzonder model machine-pistool tracht ten te smokkelen. Zij bleken ook in het be zit te zijn van een technische beschrijving van dit wapen. Men vermoedt, dat de beide aangehoudenen het wapen, dat waarschijn lijk een geheim model van het Fransche legerbestuur is, in het buitenland hebben willen verkoopen. van publieke vermakelijk - heden, vergaderingen enz. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 30 October tot en met Donderdag b No vember „Artisten" en „Ball im Sa voy". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 30 Octo ber tot en met Dinsdag 3 November „Het Zwarte Kabinet" en „Het geheim .van den Indischen Olifant". Paviljoen Wandelpïer. lederen avond optreden van Chas-Dassi's Rythme- Players. Zaterdag 7 en 14 November. Revue „Hé, die is goed", Concertgebouw, 8 uur. Tot en met Maandag 9 November. Ten toonstelling schilderijen Louis Heij- mans, Kunsthandel D'Huy, Badhuis straat 15. MIDDELBURG. Vrydag 6 November. Calvet-kwartet, „Concert- en Gehoorzaal", 8.15 uur. Zondag 8 November. Wiener Sanger- knaben, „Concert- en Gehoorzaal", 8.15 uur. HOOGWATER TF VLISSINGEN November Maandag 2 2.46 15.08 Dinsdag 3 3.34 16.01 Woensdag 4 4.26 16.58 LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN F.N VOERTUIGEN November uur Maandag 2 4.58 Dinsdag 3 4.56 Woensdag 4 4.54

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 7