DROSTE BONBONS PASTILLES CHOCOLADE VERPLEEGSTER CACAO Hoesten verkoudheid! „Droste" op ieder artikel, waarborgt kwaliteit. ALTIJD WELKOM! BUITENLAND Borst inwrijven met Dampa Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth» eo Drogisteo* 'SmpOdurlucbt van opt speurtocht zelf onraad bespeurd. Inplaats van speurders voelden zij zich achtervolg den en kozen toen het hazenpad. De politie heeft de jongens aan het ver stand gebracht, dat wij niet meer leven in den tgd van spoken. Na inspectie door de verkeerspolitie bleken de remmen in orde te zijn. Als de drank is in den man Zaterdagavond heeft de politie tot arres taties van meerdere personen moeten over gaan, die of wel in beschonken toestand, dan wel onder drankinvloed verkeerden. Hieronder waren ook enkele matrozen van het Duitsche stoomschip „Boltenhof", dat aan de Kon. Maatschappij „De Schelde" in reparatie ligt. Deze matrozen waren onderling in het Groenewoud in een vecht partij geraakt. De aangehoudenen zijn naar het bureau van politie ter ontnuchtering en kalmeering overgebracht. Vïissïngsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen„Baltic" van Londen naar Beverwijk „Excelsior" van Londen naar Zaandam „Succes" van Zeebrugge naar Rotterdam. Om te bunkerenZweedsch© stoomschip „Wilton" van LondenNederlandsch mo torschip „Continent" van Shoreham Esto- nisch stoomschip „Eetirand" van Ellemere- portDuitsch stoomschip „Magdalena Reith" van ZeebruggeNoorsch motor schip „Martin Bakke" van Rotterdam Noorsch motorschip „Nore" van Gothen burg Italiaansch stoomschip „Mincio" van Porto Ferraio Noorsch motorschip „Lei esten" van Hamburg Engelsch stoomschip „Gibraltar" van Londen de Nederlandsche .motorschepen „Olga" en „Ida Westers" van Antwerpen Duitsch stoomschip „Dwars- see" van Brussel. Om te lossen Deensch stoomschip „Ca roline Maersk" van Corpus ChristiDuitsch stoomschip „Nordsee" van ïmmingham. Vertrokken„Wilhelmina", „Corona", „Jantje" (Kroesinga), „Hebe" (Tulp). „Glo be", alle naar Londen „Traveller" naar Demerara „Dwarssee" naar Lowestoft „Olga" en „Ida Westers" naar Londen „Magdalena Reith" naar Wiborg „Min cio" naar Gdynia„Nore" naar St. Kitts „Wilton" naar Selzaete„Continent" naar Antwerpen „Martin Bakke" naar Van couver. Het Engelsche stoomschip „Belle Marie", met een lading kolen onderweg van New Castle naar Pont Brulé, is hedenmorgen nabij de boei van Calloo aan den grond geloopen. Sleepbooten hebben zich voor hulpverlee ning naar de „Belle Maric" begeven, doch het schip heeft van hun diensten geen ge bruik behoeven te maken en is weer vlot gekomen. MIDDELBURG Ter aarde bestelling van wijlen den heer G. B. C. van Swers. Op de algemeene begraafplaats alhier is Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stof felijk overschot van wijlen den heer G. B. C. van Swers, in leven gepensionneerd amb tenaar ter Prov. Griffie en lid van den ker- keraad der Waalsche gemeente. Aan de groeve voerde het woord de pre dikant dier gemeente, ds. R. Blommaert, die den overledene dank bracht voor wat hij gedurende zijn 52-jarig lidmaatschap van den kerkeraad voor de gemeente is ge weest. Het oudste lid van den kerkeraad. de heer C. Hack, dankte ook namens da overige leden van den kerkeraad voor de broederlijke wijze waarop de overledene steeds met hen heeft samengewerkt. De zoon van den overledene, de heer W. G. van Swers, dankte voor de belangstel ling en de gesproken woorden. In de Zondagmorgen gehouden gods dienstoefening herdacht ds. Blommaert dea overledene. Tegen den dokmuur aangereden. Zaterdagavond om ruim 9 uur kwam de heer H. de V. uit Rijswijk met zijn auto uit de Schuitvlotstraat den Dam op rijden. Hg wilde achter de boompjes om rijden, doeh reed door onbekendheid ter plaatse tegen den dokmuur op. De auto werd deerlijk gehavend, zoodat zelfs controle van de remmen niet meer mogelijk bleek. De heer de V. en zijn broer werden door glasscherven gewond, doordat de voorruit brak. De hier wonende ouders van den bestuurder, die mede in den auto zaten, kwamen met den schrik vrij. OOST-EN WEST-SOUBURG Ernstige aanrijding. Zaterdagavond omstreeks half zes werd alhier de ruim 76-jarige L., wonende alhier, op den Nieuwen Vlissingschen weg, toen hg ter hoogte van de tramhalte den weg over stak, door den bumper van een personen auto gegrepen en tegen den grond gewor pen. Met een gecompliceerde beenbreuk, een hoofdwonde en een hersenschudding werd hij binnengebracht in de woning van den heer G. Een spoedig aanwezige genees- heer achtte den toestand zoodanig, dat de ongelukkige niet vervoerd kon worden. Zondagmorgen is de patiënt per zieken auto naar het St. Joseph-ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is ernstig. Den chauffeur zou geen schuld twffen. Een aanrijding. Hedenmorgen had op den hoek Paspoort straatOranjeplein alhier een aanrijding plaats tusschen een auto en een motorrij wiel. De berijder van den motor kreeg, be halve schade aan zijn motorrijwiel, eenige ontvellingen. De rijkspolitie nam kennis van het ongeval en zal uitmaken aan wiens schuld dit is te wijten. Gevonden voorwerpen. Damestasch met sleutel bg Bimmel, Tuinstraat. ARNEMUIDEN Antï-rev. Kiesvereemiging. Onder leiding van den heer J. J. C. v. d. Graaff vergaderde de anti- revolutionnaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" Vrijdagavond in de school met den Bijbel. Na bespreking werden aanvaard het con cept verkiezingsmanifest en het voorstel inzake candidaatstelling. De heer A. Schuit (wethouder) hield een lezing over „De Gemeentepolitiek", waar op eenige bespreking volgde. De voorzitter der Arja, ds. H. Scholing, vroeg om meer belangstelling in het werk van Arja van de zijde van de kiesver eeniging. Het verslag van den penningmeester sloot met eenig batig saldo. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Benoeming tgdelgk onderwijzer. Tot tgdelgk onderwijzer aan de Christe lijke school te Leerdam (Julianaschool) is met ingang van heden benoemd de heer J. van Belle alhier. Benoeming leeraar. De heer I. G. de Meijer, onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school te Hoofddorp, is be noemd tot leeraar aan de Chr. Kweek school voor onderwijzers te Dordrecht. De heer De Meijer, afkomstig van Oost- en West-Souburg, is een oud-leerling der Chr. Kweekschool te Middelburg. Examens. Voor het politiediploma met aanteeke- ning vanwege den R.-K. Politiebond „St. Michaël" is geslaagd de heer C. v. d. Broek, Goes. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieurs examen voor mijningenieur de heer J. J. Augusterjn te Axel. In verband met het door hem afgelegde examen is aangewezen als candidaat voor het ambt van commies der directe belastin gen, enz. J. v. d. Putte, rijksklerk te Eede. RECHTSZAKEN Benzinediefstal. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad te 's-Gravenhage mr. Wijnveldt, nam heden conclusie in de zaken van de broeders J. D. en C. D., die wegens diefstal van ben zine te Wemeldinge zijn veroordeeld resp. tot 6 en 4 maanden gevangenisstraf door het Hof te 's-Gravenhage. Mr. Wijnveldt concludeerde tot vernieti ging en verwijzing naar een ander Hof. Arrest30 November. MARINE EN LEGER Vice-Admiraal, Commandant der Marine te Willemsoord bepaalt dat gedurende het tgdvak van 19 Dec. 1936 tot en met 19 Januari 1937 een. win- terverlof van 10 dagen zal worden ver leend. Het verlof te Vlissingen te regelen door den Ondercommandant der Marine te Vlis singen, waarbij rekening behoort te wor den gehouden met het tgdvak van 19 Dec. 1936 tot en met 19 Januari 1937. Luitenant ter zee der 2e klas H. M. van den Wall Bake is met ingang van 2 No vember overgeplaatst van Hr. Ms. pantser boot „Friso" te Vlissingen. Luitenant ter zee der 2e klas IL P. Mul ler, van den marine-radiodienst te Amster dam, is met ingang van 2 November over geplaatst bij de marinekazerne aldaar, Jhr. R. Groeuinx van Zoelen. Zaterdag j.l. is te 's-Gravenhage over leden jhr. R. F. O. Groeninx van Zoelen, gepens. luitenant ter zee der eerste klasse, in den leeftijd van 58 jaar. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag a.s. te kwart voor 2, op de fami liebegraafplaats te Ten Donck, nabij Rid derkerk. Sergt. telegr. H. F. H. Kaptein van wachtschip Vlissingen Afb. O 16 naar O.Z.D. Maj. torpmkr. I. Mark van wachtschip Vlissingen Afb. O 16 naar O.Z.D. Sergt. torpmkr. W. J. N. Gommers van wachtschip Vlissingen afb. O 16 naar O.Z.D. Maj. machinist T. de Boer van wacht schip Vlissingen afb. O 16 naar O.Z.D. Maj. monteur C. van Schieveen van wachtschip Vlissingen afb. O 16 naar O.Z.D* Sergt. ziekenv. F. W. Tririon van hospi taal naar wachtschip Willemsoord. Schipper E. Plug van wachtschip Vlis singen, afb. O 16 naar O.Z.D. Opper vliegt.mkr. (M) J. v. Gorkum van De Kooy naar De Mok. Maj. vliegt-mkr. (M) W. N. C. Zomer dijk van De Mok naar De Kooy. LUCHTVAART Weer een A-brevet. Zondagmiddag behaalde de heer E. Nidelstein Walter zijn A-brevet zweefvlie gen op het vliegveld alhier. De sportvlucht van Hermans en Slufter. De sportvliegers Heijmans en Sluijter hebben op hun tocht naar Ned.-Indië Za terdagmorgen om 4.50 uur Djask verlaten om eerst te dalen te Cwadar. Van hier start ten zij om elf uur naar Karachi, uit welke plaats men om 14.45 vertrok naar Jodphur. Hier arriveerden de vliegers, wier tocht ook Zaterdag door mooi weer werd begun stigd om 18.10 uur plaatselijken tijd. Heij mans en Sluijter zullen hier een dag over blijven. Maandag wordt de vlucht voort gezet. Vliegtuigongeluk in Thiiringen. Tien dooden, drie gewonden. Het vliegtuig van de lijn op Frankfort a.d. Main is gistermiddag in het Thliringer woud tijdens den dikken mist verongelukt, nadat het met den grond in aanraking was gekomen. Het toestel werd vernield. De drie leden der bemanning en zeven passagiers kwam bij de ramp om het leven, terwgl drie passagiers gewond werden. 8.000.000 meer inkomsten Vorig jaar brachten de boeren in den staat New-York 400.000 bij een, welk bedrag zij be legden in een collec tieve advertentie-cam pagne voor melk. Met courantenreclame werd op doeltreffende wijze het melkverbruik gestimuleerd. In 17 plaatsen verbruik ten zij daartoe 261.443 advertentieregels in cou ranten. De campagne slaagde in alle opzichtende in komsten stegen met 8.000.000 of 20 maal het in advertenties be legde kapitaal. SCHEEPVAARTBERICHTEN Een tweede reddingsboei van de Sch. 179 aangespoeld. Het wrak, dat vóór de pieren van ÏJmui- den drijft, was Zondag door het heldere weer en de vlakke zee duidelijk van het strand af zichtbaar. Inmiddels is in de buitenhaven van IJmui- den nog een reddingsboei, gemerkt Sch 179 aangespoeld, hetgeen opnieuw als een be wijs kan worden beschouwd, dat het wrak van den vermisten Scheveningschen logger afkomstig is. Opvarenden van de loodsboot zijn Zondag met de jol naar het wrak geroeid. Zij heb ben uit den boven water uitstekenden mast een stuk net verwijderd. Dit net was een deel van een haringvleet, waaruit valt op te maken dat de wrakstukken aan een ha- ringlogger toebehooren. Dit is een aanwij zing temeer voor het vermoeden, dat men hier met de overblijfselen van de Sch 179 te doen moet hebben, aangezien dat vaar tuig eveneens een haringlogger was. Het bergen van de Sch. 68. De bergingsblazer „Meermin" van W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf te Rotter dam is in IJmuiden aangekomen in ver band met de opruiming van het wrak van de „Sch. 68", dat dicht langs het vaarwa ter in de buitenhaven ligt. Een voorloopig onderzoek is gistermiddag reeds ingesteld, waarna het vaartuig in het buiten-toelei- dingskanaal van de Zuidersluis werd vast- Vorstelyke waardeering voor het reddingswerk. Bij de directie van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van drenkelingen is een schrijven ingekomen van H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bemhard, waarin met groote waar deering kennis genomen wordt van het goede werk, gedaan door de bemanning van de reddingboot „President Wierdsma" tijdens den jongsten storm. Ook kwam een dankbetuiging in van den kapitein van de „Kurt Hartwig Siemers" en van den Duit- schen consul in Rotterdam. Scheepvaartbeweging. Gedurende October 1936 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1170 schepen, metende 1.900.552 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 1010 schepen, met. 1.637.524 netto reg. ton. In October 1935 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 1053 schepen, metende Spaart plaatjes voor onze albums. 1.746.789 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 890 schepen, me tende 1.440.953 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen Schepen N. R. T. N. Waterweg 1936 11.371 18.956.762 1935 10.241 17.086.280 Rotterdam 1936 9.774 15.925.209 1935 8.641 13.967.172 Nog negen Deensche visschersbooteu met dertig opvarenden vermist. De Deensche Noordzee-visscherij heeft in de afgeloopen week ten gevolge van het stormweer ernstige verliezen geleden. Negen visschersbooten uit Esbjerg, met in het geheel 30 man aan boord, worden nog vermist Het onderzoek, dat met vliegtuigen, in spectie- en reddingsvaartuigen was inge steld, is gestaakt, daar het vergeefsch is gebleken. Van twee kotters zijn reeds wrak stukken opgvischt. Amerikaan sch schip vergaan. De reddingboot van Saint Ives in Corn wall (Engeland) heeft in den afgeloopen nacht 33 leden van de bemanning vari het Amerikaansche schip „Bessemer City" ge red. De „Bessemer City" was op de rotsen bg Saint Pennenis geslagen. WETSONTWERP INZAKE DE PERS. De Roemeensche regeering heeft een wetsontwerp in voorbereiding inzake de pers, waartegen de meeste dagbladen hun stem verheffen. Het ontwerp zou een reeks maatregelen bevatten, welke de vrijheid der pers beperken. Zoo zou o.a. de leiding en het kapitaal der dagbladen in Roemeen sche handen moeten zijn en zou een con trole op de ontvangsten worden ingesteld, terwgl journalisten die de wetsvoorschrif ten overtreden zich aan zware boeten bloot stellen. DE REDE VAN MUSSOLINI OVER DE POSITIE VAN HET FASCISTISCHE ITALIË. „Wat ons betreft kan de Volken bond sterven". Ontelbare zwarthemden hebben gisteren den Duce bij zijn aankomst voor den Dom te Milaan luide toegejuicht. In zgn rede verklaarde Mussolini, dat hij de positie van het fascistische Italië uit een wil zetten wat betreft de betrekkingen tot de overige landen in dit, zoo verwarde oogenblik. Ieder van zgn woorden is weloverwogen, zoo zeide hij. Op de eerste plaats moet het internationaal terrein worden gezuiverd van iedere leugen en illusie van de ideolo gie van Wilson. Een van deze, de ontwapening, is reeds verdwenen, niemand wil ontwapenen en een ontwapening van allen is onmogelijk. Een andere illusie is de collectieve vei ligheid, die nooit bestaat. Verder moet de ondeelbare vrede worden afgewezen. De Volkenbond. Ten aanzien van den Volkenbond zeide de Duce, dat deze is gegrondvest op de be lachelijke stelling van absolute juridische gelijkheid van alle naties. De Bond moet vernieuwd worden, of sterven. „Aangezien vernieuwing- uiterst moeilijk is, kan de Bond, wat ons betreft sterven. Wg zullen nooit de duivelsche eco-i nomische blokkade vergeten, welke de Vol kenbond tegen Italië ontketende". Sprekend over de betrekkingen met Frankrijk zeide Mussolini, dat zoolang Frankrijk een afwachtende houding aan neemt, Italië niet anders kan handelen, Verder wees hij op de uitstekende verhou ding met Zwitserland. Hij noemde Hongarije „de grootste ver minkte" welke recht moet worden gedaan in het Donaugebied, opdat hier vrede heersche. De betrekkingen tot Joegoslavië zijn verbeterd. Ten aanzien van de betrekkingen tot Duitschland verklaarde de Duce, dat dit groote land de sympathie geniet van het Italiaansche volk, „Op de spil BerlijnRome kunnen alle staten van Europa, die van goeden wil zijn, meewerken. Het anti-bolsjewistisch vaan del is de oude vaan van het fascisme. Het bolsjewisme is niet anders meer dan een wreed super-kapitalisme", Italië opent den weg tot de ware be-» schaving- door den arbeio. Italië is een eiland in de Middellandsche Zee, verklaarde de Duce verder, zich richtend tot de En- gelschen, die hem hoorden, deze Middel-» landsche Zee, welke voor Engeland een weg is om zijn overzeesche bezittingen t« bereiken. Voor Italië is de Middellandsche Zee het leven. Italië wil dezen weg noch bedreigen* noch onderbreken, doch het wil zgn rech ten geëerbiedigd zien. De Engelschen moe ten zien, dat dit een voldongen feit Is* waaraan niet valt te tornen*

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3