a, ZWANENBERG S NOOTJES Morgen 3 November zal in de omgeving van Het Loo een jacht worden gehouden, waaraan Prins Bernhard, diens broeder en diens neef Graaf Oeynhausen, benevens enkele Nederlandsche en uit het buitenland overgekomen gasten zullen deelnemen. Hedenmiddag heeft de Minister van Bin- nenlandsche Zaken mr. J. de Wilde de ju bileum-tentoonstelling ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de gemeen te-telefoon te Amsterdam, geopend. Op Woensdagmiddag 4 November a.s. heeft in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage een protestvergadering plaats, georganiseerd door den Nederland- schen Bond van Sigarenwinkeliersvereeni- gingen. De slechte toestand, welke in de branche der detaillisten in tabaksartikelen heerscht heeft tot het beleggen dezer vergadering aanleiding gegeven. In de haven van Amsterdam zijn per 1 November geen opgelegde schepen meer aanwezig. Tengevolge van de door het slechte weer aan de spoorbaan bij Belgrado (Joego Sla- vië) aangerichte schade, is een met hout beladen trein ontspoord. Hierbij werden vier treinbeambten gedood en de overigen ernstig gewond. De Fransche Minister van Oorlog heeft goedgekeurd, dat militairen zorgen voor de steenkool-voorziening van de fabrieken te Roubaix-Tourcoing. Hierbij zal gebruik worden gemaakt van de auto's van de steenkoolmaatschappij. Maatregelen zijn genomen om de orde te handhaven. 4 4 4 De echtgenoote van den overleden Ko ning van Engeland, Koningin Mary, is ongesteld, zij moet met een verkoudheid te bed blijven.. De gezondheidstoestand van de Engel- sche Koningin Mary is vooruitgaande. De verkoudheid, waaraan zij lijdende is, heeft een normaal verloop en bij wijze van voor zorgsmaatregel zal de Koningin nog een paar dagen haar kamer houden. Tengevolge van den hevigen regenval in Zuid-Polen zijn verscheidene rivieren buiten de oevers getreden. De waterspiegel is 4 meter gestegen, 9 Zaterdagochtend zijn op het stadhuis van Kattowitz (Polen) de beroemde Pool- sche tenor Jan Kiepura en de filmster Martha Eggerth in den echt verbonden, Op 70-jarigen leeftijd is de vroegere president van den Poolschen Rijksdag, Ig- nacy Daszynski, overleden. Hij was een van de voornaamste leiders van de Foolsche socialistische partij. 4 Op een overweg te Rockmart (Georgië) is Zaterdag een auto door een trein ge grepen en vernield. Zeven personen zijn hierbij om het leven gekomen. e De New-Yorksche politie heeft Vrijdag avond een inval gedaan in een der gebou wen van den bond van filmoperateurs en arresteerde dertig mannen en zeven vrou wen, in verband met het werpen van traan- gasbommen in acht bioscopen, waardoor in deze theaters een paniek ontstond en een aantal bezoekers onder den voet werden geloopen. den wij bijv. het stadstafereeltje met de brug. En het andere doek, dat hier veel van weg heeft, maar in lichter tinten is gehoudeneen fijn schilderij, waarvan al leen het groen van den boom in de linker bovenhoek niet verantwoord lijkt, maar dat overigens op overtuigende wrjze bewijst, dat Louis Heymans op dit terrein iets te zeggen heeft. En hetzelfde blijkt uit de „Maannacht" waar de bleeke tinten, de koele sfeer van een straatje bij volle maan, goed getroffen zijn. Het werk is van zeer uiteenloopenden aard, en de dikwijls verbazend felle kleur contrasten trekken sterk de aandacht, maar kunnen niet altijd bekoren („Avond zon" Mooi en rustig is het doek met een ducdalf en eenige schuiten, dat met de siervruchten op glas en de treurberk. Ook Veere met zijn fraaien toren heeft dezen schilder geïnspireerd en vooral het doek waarop de toren van eenigen afstand is ge zien, lijkt ons zeer geslaagd. In ieder geval is op deze expositie naast werk dat op minder hoog peil staat, veel moois te zien, zoodat bezichtiging zeker de moeite waard moet worden geacht. J. Gemeenteraad. De heer W. J. Castel, lid van den ge meenteraad, verzoekt ons even te willen berichten dat hij met betrekking tot de salarisverandering van het hoofd van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst niet heeft gezegd dat hij vindt dat Middelburg zal moeten aanpassen bij het salaris dat Vlis- singen geeft, maar hij heeft gevraagd of er geen kans bestaat dat dit zal geschic- den. Wanneer de regeering bijv. bezwaren zou maken en Middelburg moest aanpas sen bij het salaris dat Vlissingen geeft, zou de Raad in een volgende vergadering de wedde weer moeten wijzigen. Badhuis aan de Bonedijke straat. Gedurende de week van 26 tot 31 Octo ber werden in het badhuis 396 baden geno men en wel 269 door heeren, 102 door da mes en 25 door kinderen. Jeeovitol leverrrffcm wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten a f 0.75 per flacon. „HET VOORSTE LEGIOEN". Een fraai gespeeld, merkwaardig stuk. De Vereeniging Algemeene Geestelijke Ontwikkeling (A.G.O.) heeft haar leden Zaterdagavond doen genieten van een too- neeluitvoering door het Centraal Tooneel onder leiding van Cees Laseur. En wan neer wij aan deze voorstelling meer aan dacht en ruimte wijden dan voor een too- neelrecensie te doen gebruikelijk is, dan dient men hiervoor de verklaring te zoeken in het feit, dat het ten tooneele gebrachte stuk ten eenenmale afwijkt van hetgeen het uitgaand publiek in den regel te aan schouwen krijgt. Eet stuk. „Het Voorste Legioen" is de benaming die enkele fanatieke paters bezigen voor het Jezuiten-College van de Heilige Grego- rius, waartoe zij behooren. Zij zien de Je- zuitenorde als de eerste gelederen van het leger der geestelijkheid, die dus het felst strijden voor God als het voorste legioen. En hiermede is meteen het groot con flict geteekend, dat het stuk voor een be langrijk deel beheerschtde tegenstelling tusschen uiterlijken strijd en innerlijken vre de, tusschen niets ontziende eerzucht en ootmoedige liefde, tusschen vechten en zich zelf hierbij op den voorgrond brengen en eenvoudig-weg dienen. En in vele kleinigheden is deze tegen stelling in het stuk terug te vinden. Het duidelijkst misschien wel in de figuren van de beide jonge paters John Fulton (Joh. Schmitz) en Thomas Rawleigh (Gijsbert Tersteeg) die beiden op jeugdigen leeftijd een ^waar offer blijmoedig brachten de een zijn liefde voor het meisje dat alles voor hem beteekendede ander, een jong, veelbelovend componist, zijn muziek die in zijn leven een niet minder groote plaats in nam. Zij brachten dit groote offer omdat zij een plaats begeerden in het Jezuiten- College, omdat z$j wilden zijn waar de strijd voor God het felst wordt gestreden". Maar zij voelden zich op den duur teleurgesteld, ontgoocheld, geestelijk geknot en geremd in hun innigste verlangens. Want zij, die onder den pater-rector Paul Duquesne (Cor Hermus) hun stempel drukken op den gang van zaken in de Jezuitenorde (Pater Char les Keene, vice rector Coen Hissink en Pater Robert Stuart, de novicen mees ter Lucas Wensing), zijn bekrompen van geestechte „Strebers" die langzamerhand in de Jezuitenorde niet meer een middel zien ter verheerlijking Gods, maar de orde als het doèl zijn gaan beschouwen waaraan zij alles ondergeschikt maken en waarvoor zij de geesten der novicen knee- den tot zij passen in het door hen ge- wenschte systeem. Aan de eer van de orde moet alles ondergeschikt worden gemaakt en enkele paters die een grootscher doel zien dan de eer van het College, komen in nerlijk in opstand tegen de verlammenden sfeer in het gebouw, die geestelijken bloei en in overgave dienende liefde verstikt, om er niet veel méér voor in de plaats te ge ven dan uiterlijk vertoon waarachter de geestelijke leegte der heerschzuchtige pa ters Keene en Stuart zich poogt te ver schuilen. In groote trekken komt het verdere ver loop van het stuk dan hierop neer, dat een wonder geschiedt dat een verlamden pater (Pater Serge StrelskyGerard Schild) de beschikking over zijn ledematen terug geeft. En dit treft de jonge paters Ful ton en Rawleigh zoo, dat zjj tot inkeer ko men en besluiten het College niet te ver laten. Het mirakel wekt veel opzien j in, maar ook buiten de orde. Van heinde en verre stroomen de geloovigen toe. Journalisten, persfotografen en filmoperateurs bestor men het Amerikaansche Lourdes en de Paters Keene en Robert Stuart weten Pa- ter-Rector Paul Duquesne te overtuigen dat dit wonder de mogelijkheid biedt om zijn liefsten wensch, de heilig-verklarlng van den stichter der orde, te verwezenlij ken. De genezingen volgen elkaar dan snel op, maar Pater Mark Ahern kan in het wonder niet gelooven en vindt zijn ergste vermoedens bevestigd als dokter Peter Morell (Jan Van Ees) de huisarts van het College, hem later in de biechtstoel bekent, dat van een wonder geen sprake isdat de paralysis die Pater Serge Strelsky trof, een zenuwverlamming scheen, maar dit niet was dat de patient gedroomd had dat de stichter der orde hem verschenen was, bij het ontwaken nog sterk onder de sug gestie verkeerde en uit nieuwsgierigheid naar de gevolgen, heeft de dokter den ver lamden pater toen wijsgemaakt, dat hem een wonder was geschied. En Pater Serge Strelsky liep Het gerucht van het wonder verbreidde zich snel en in drommen togen de geloovigen naar het Jezuitencollege van den Heiligen Gregorius. En juist Pater Mark Ahern (Joan Remmelts), de jurist van het College, wien dit alles in de biecht rector benoemd tot postulator, met op dracht de heilig-verklaring van den stich ter der orde voor te bereiden. Hij kèn niet, wil na langen innerlijken strijd de orde ver latenals een tweede wonder geschiedt dat hem èn den dokter overtuigt, zoodat hij knielt, want „er bestaat niets, dat het geloof niet vermag". 4 4 Dit is in groote lijnen de strekking van dit uitermate belangwekkende stuk, dat on getwijfeld tendentieus is, zoodat het moei lijk valt er over te discussieeren en te schrijven zonder misschien menschen te kwetsen voor wie de kern van dit stuk nauw verband houdt met hun heiligste ge voelens. Men moet voor zichzelf weten of men deze tendenz kan aanvaarden of niet het heeft echter geen zin daarover te de- batteeren. Zwakke punten. Wel willen wij niet onopgemerkt laten, dat ondanks de groote verdiensten van dit stuk, de zwakke steeën niet ontbreken. En die zijn o.i. in de eerste plaats gevolg van het feit, dat de schrijver voor het tooneel- effect „geestelijke conflicten" noodig had, die nu echter lang niet altijd psychologisch verantwoord lijken. Laten wij hiervan een enkel voorbeeld geven. Een jong mensch offert het schoon ste dat het leven hem schijnt te kunnen bieden en treedt toe tot de orde der Jezui- ten om God te dienen de innerlijke rijk dom die hij hier hoopte te vinden, blijft echter uitkleinzielig gevit, eerzucht en uiterlijk vertoon veroorzaken een innerlijke crisis, zoodat hij besluit de orde te verlaten. Dan geschiedt het wonder. En ootmoedig buigt hij het hoofd en gelóóft. Dèt willen wij aanvaarden. Maar wij aan vaarden niet, dat de schrijver van het stuk de beteekenis van zulk een innerlijken om keer blijkbaar zóó gering telt, dat hij ons wil doen gelooven, dat diezelfde pater vlak daarna weer in het andere uiterste vervalt, als hij zijn vroegere meisje ontmoet, zoo dat hij de orde opnieuw wil verlaten. Dit lijkt ons een toch wel wat luchthartig om springen met geestelijke waarden. En deze zwakke plekken, veroorzaakt door de zucht naar tooneel-effecten van den schrij ver, zijn temeer jammer, omdat dit belang wekkende stuk waarlijk sterk genoeg is, om ook zonder dergelijke „gezochte" con flicten, te boeien en de aandacht gevangen te houden. Eet spel. Is het stuk om velerlei redenen belang wekkend, het werd op niet minder goede wijze ten tooneele gebracht. En men moet de zwarigheden die hieraan vast zitten, niet onderschatten. In een „gewoon" tooneel- spel, kan een acteur zich nog eens permi- teeren. minder rolvast te zijn. De souffleur is bij de hand en in het ergste geval is zijn routine een betrouwbare toevlucht die hem een vergeten passage door een andere doet improviseeren. Hiervan is natuurlijk geen sprake in een stuk als „Het voorste Le gioen", waar dikwijls ieder woord zijn be teekenis heeft en niet door een ander ver vangen kan worden, zonder dat dit storend opvalt. Over het spel van Joh. Schmitz en Gijs bert Tersteeg als de Paters John Fulton en Thomas Rawleigh schreven wij reeds bij de bespreking van het stuk. Jan van Ees speelde op vlotte wijze de wat cynische huisarts van het College, met zijn scherpe, soms vlijmend sarcastische opmerkingen over geloofskwesties (verlangt de schrijver echter niet te veel, als hij wil dat wij de figuur van een atheïstischen arts in een Jezuiten-College aanvaarden?). Joan Rem melts speelde op overtuigende manier Pa ter Mark Ahern, den jurist der orde zijn dictie was echter niet bepaald onberispe lijk. Het is in dit verband misschien goed, tevens te vermelden, dat deze acteur het oorspronkelijke Amerikaansche stuk van Emmet Lavery, via een Oostenrijksche bewerking door Friedrich Schreyvogel, in het Nederlandsch vertaald heeft. Herman Schwab was prachtig als Mon seigneur Michel Carey en bracht, op overi gens volkomen aanvaardbare en in het raam van het stuk gepaste wijze, een ko mische noot in het geheel. Kostelijk was de manier waarop hij telkens fijntjes den spot drijft met het „streberische" gedoe van den vice-rector en den novicen-meester. Het zelfde geldt, zij het dan ook op andere, ernstiger, wijze voor Cor Hermus als Pa- te-'-rector Paul Duquesne die zijn feilen vice-rector en den novicen-meester. Het- remt in hun onbekookte eerzucht die slechts het heil der orde ziet, terwijl hij hun telkens weer voorhoudt dat niet de eer der Orde, maar de eere Gods het belang rijkste is. Lucas Wensing (die ook de bui tengewoon fraaie decors ontwierp) speelde op verdienstelijke wijze den novicen-mees ter Pater Robert Stuarten Coen Hissink had zich een grimmig verbeten kop ge maakt, die uitstekend paste bij de felle strijdlustige figuur van vice-rector Pater Charles Keene. Mary Dresselhuys speelde als jongen verkleed de rol van het verlam de jongetje Jimmy Magee en over Gerald Schild als Pater Serge Strelsky schreven wij reeds eerder. Last but not least rest dan Cees Laseur als Pater Edward Quarterman, de ruim denkende, mild voelende geestelijke, een warm-levende, echt-menschelijke figuur, die in dit stuk o.i. de overtuiging symboli seert van hen die de geest en de ziel be langrijker achten dan den uiterlijken vorm. a Werkte het herhaaldelijk changeeren voor de vele tafereelen wat storend (het stuk komt op een draaitooneel veel beter tot zijn rechthet spel was boeiend en de moeite waard. Vooral na de pauze werd veel schoons geboden en het heeft ons op recht verheugd dat de zeer talrijke aanwe zigen na de beide eerste tafereelen 3?a de pauze, zooveel zelfbeheersching toonden, dat niet werd geapplaudisseerd. Men bleef stil, onder den ban van het gave spel, rus tig zitten. Een gebeuren dat een goed ac teur gelukkiger maakt, dan luidruchtig be- leefdheidsapplaus dat een fijne stemming op slag verscheurt. m Al met al een tooneelavond van uitzon derlijk formaat, waarop A.G.O. met voldoe ning mag terugzien. Er behoort eenige moed toe, een stuk te doen opvoeren dat VLEESCH- EN GROENTECONSERVEN zoo geheel buiten het gebruikelijke genre valt. Dat A.G.O., getrouw aan haar doel stelling algemeene geestelijke ontwikke ling, dit heeft aangedurfd, stemt tot groo te voldoening. En het bestuur behoeft van deze keuze geen spijt te hebben, want de zeer' velen die Zaterdagavond de groote zaal van bet Concertgebouw vulden, heb ben genoten van een voorstelling zooals wij maar zelden gelegenheid hebben er een te zien. En dit geldt zoowel voor het zeer bij zondere stuk, als voor de wijze waarop het ten tooneele werd gebracht. J. Statenkieskring Centrale Vlissingen. Zaterdag, 31 October, kwam de Centrale A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Vlissingen in gewone ledenver gadering bijeen, onder leiding van den voorzitter, den heer G. van de Putte. Na opening sprak deze de vergadering toe, naar aanleiding van het bedanken van den heer P. G. Laernoes als bestuurslid. Vervolgens werden besproken de voor stellen voor de verkiezing 1937. Na ver schillende op- en aanmerkingen werden deze voorloopig door de Centrale zonder eenige wijziging of aanvulling overgeno men. Wat de propaganda aangaat, verschil lende sprekers van hier hebben zich reeds bereid verklaard verschillende van buiten zullen worden gevraagd. Een commissie, bestaande uit de heeren ds. Vreugdenhil, Davidse, Maas en A. Schout zal voor de propagandalectuur zor gen. De financieel© commissie bracht rapport uit. De heer A. Schout werd gekozen èn als bestuurslid, èn als penningmeester. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dal de heer J. J. C. van Dijk weer bereid is een praatmiddag te houden. Vlissingsche Tooneelvereeniging „Koningin Wilhelmina". Ofschoon deze vereeniging Zaterdag avond niets „tegen" had, was de belang stelling voor haar uitvoering in „de Oude Vriendschap" maar matig. Na een welkomstwoord van den voorzit ter, den heer Van Gelder, gingen allereerst enkele liedjes, o.a. twee goed gezongen tango's, waarmede de uitvoerenden veel succes oogstten. De inzet van de eerste coupletten van het ensemble-nummer „In een bootje op het IJ" was ongelijk, terwijl bij de imitatie-boot, waarin het gezelschap gezeten was, een passende achtergrond (bijv. straatdoek) ontbrak. Een als spe ciaal nummer aangekondigd dansje „Poe derdonsjes" bleek inderdaad zooiets „spe ciaals" te zijn, dat wij er maar niets meer van zeggen zullen. Na de pauze werd de klucht in één be drijf „Waar blijft Magere Hein" opgevoerd, welke, ofschoon er qua spel veel meer van te maken valt, eveneens veel bijval ver wierf en de lachspieren nogal eens in be weging bracht, inzonderheid door de grap pige situaties, waarin de drankzuchtige knecht van een dokter komt te verkeeren als hij voor zijn meester spreekuur houdt en een boertje alsmede een doove en een hakkelende juffrouw van advies dient en daarbij door dokter's verloofde op heeter- daad wordt betrapt, hetgeen hem doet be sluiten zich in de knekelarmen van „Ma gere Hein" te werpen. Het middel, dat hij daartoe bezigt, is een door den dokter met andere bedoelingen genomen maatregel, welke echter ook in dit geval zijn uitwer king niet mist. Het programma, dat allerminst op een vlotte afwerking kon bogen, bestond voorts uit twee voordrachten „Klacht-de lict" en „Welkom moeder", die er beide op gericht waren de lachlust van- het pu bliek op te wekken en waarvan de vertol king van de laatste ons nog het best heeft voldaan. Wij hebben wel eens gelukkiger uitvoe ringen van deze vereeniging bijgewoond en vertrouwen, dat zij de kracht zal bezitten zich te herzien. Het huisorkest onder Charles Haaze kweet zich naar wensch van het muzikale deel van den avond en de dansmuziek op het gezellig samenzijn, dat tot besluit plaats vond. De aanvaring van de VLI. 28. Omtrent de op Zaterdagmorgen zoo goed afgeloopen aanvaring tusschen het vis- schersvaartuigje VLI. 28 en een Duitsch stoomschip kunnen wij nog het volgende melden. Het was een heldere, kalme morgen en de VLI. 28 lag in het midden tusschen de Nieuwe haven en de Visschershaven, naar schatting ongeveer 1000 meter uit den wal, ten anker aan een in de reede ver loren anker van een ander schip. De an kerketting kon dientengevolge niet worden gevierd of losgegooid, zoodat het stoom schip met zijn achterschip tegen den ste ven van de VLI. 28 aandreef, waardoor dit vaartuig ernstige schade bekwam aan het voorschip, huidbeplakking, berghout en dek. De aangebrachte schade bedraagt onge veer 400. Aanvankelijk wist men den naam van het aanvarende stoomschip niet. Na onder zoek bleek dit de Duitscbe stoomboot „Euler" geweest te zijn, komende van Antwerpen en bezig zijnde van loods te verwisselen. De schuld van het ongeval, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben, ligt klaarblijkelijk bij het Duitsche stoom schip en er is reeds een eisch tot schade vergoeding ingesteld. Het is voorts bevreemdend, dat het stoomschip na de aanvaring gewoon door gevaren is alsof er niets gebeurd was, ter wijl de bemanning het verloop over de ree ling volgde. Het nieuws van den dag in beeld» Foto's in onze Tijdinghal. Zaterdag had te Schiedam aan boord van het Grieksche stoomschip „Petrakis Nomikos" een ernstige ontploffing plaats cylinders met koolzuur die gevaar ople veren, worden verwijderd. Een kijkje op het Nederlandsche doel tijdens den voetbalwedstrijd Nederland Noorwegen. Paviljoen Wandelpier. Deze amusementsgelegenheid, welke ge durende den zomer bewezen heeft met de pier inderdaad een nieuwe attractie voor Vlissingen te vormen, is Zaterdag, nadat zij nog gedurende Wijnmaand geopend is gebleven, definitief haar winterslaap inge gaan. Voor het laatst in dit jaar hebben de welluidende, suggestieve tonen van het ensemble Chas Dassi, een der beste zoo niet het beste orkest, dat er zijn tenten heeft opgeslagen, geklonken. En terecht heeft de gerant, de heer Nachbahr, de voortreffelijke musici in den eminenten leider Chas Dassi gehuldigd met hartelijke woorden en bloemen en de hoop uitgespro ken, dat zij het volgend seizoen zullen te- rugkeeren. Hierbij voegde zich nog een bloemstuk van de gasten, die aan hun waardeering voor het meer „klassieke" werk van Chas Dassi c.s. op deze wijze uiting wilden geven. Namens de directie van de N.V. Wan- delhoofd Vlissingen heeft de heer J. Göt- zen den heer Nachbahr, eveneens onder het aanbieden van een bloemenhulde, op recht dank gebracht voor zijn energieke exploitatie van het paviljoen. Het paviljoen Wandelpier is gesloten. Aan zijn voet dirigeert Neptunus zijn nimfen-orkest, dat een triesten, ruischen- den, verleidelijken klaagzang of te wel een onheilspellende noodlots-symphonie met diepe, zware slag- en blaasinstrumenten laat weerklinken tot de zonne zich weer in stijgende lijn bewegen zal en het paviljoen in licht, lach, warmte en vroolijkheid zijn deuren zal openen. Dain zullen ook Chas Dassi en de zijnen wederkeeren. En het zal weer „O.K." zijn op „de Pier". 0. Een afscheid. Zaterdag na het beëindigen Van den diensttijd vereenigden zich in een der werkplaatsen chefs en werklieden der af- deeling Machinefabriek der Kon. Mij. „de Schelde", ten einde afscheid te nemen van den heer F. J. de Brabander, metaalzager in die afdeeling, die den dienst met pen sioen gaat verlaten. De werkmeester, de heer C. Kok, me moreerde de goede eigenschappen van den heer Brabander, welke hij in de 42 jaren, dat hij hier werkzaam is geweest, heeft getoond en bood hem namens ingenieurs, chefs, ambtenaren en werklieden der af deeling Machinefabriek een radiotoestel aan* Van spoken die op de vlucht slaan. In een in aanbouw zijnd huis ontdekte een wachtsman onraad. Hij waarschuwde de politie. Men trok op onderzoek uit en vond een actetasch met voorwerpen, welke wel heel erg tot de verbeelding kunnen spreken. Daar zaten n.l. een vijl, een groot mes, een hoed en een masker. Hoewel de politie zelf niet het ergste vreesde, toog zij toch op Onderzoek uit en spoorde een tweetal jongens op, die bekenden door het lezen van detective verhalen er toe te zijn gekomen zelf eens op avontuur uit te trekken. Aanvankelijk wilden zij spoken voorstellen en zij hadden zich ook reeds van een wit laken voorzien. Op een gege ven ocgenblik echter hadden zij op hun

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2