500 300 25 \ww uroc/i DONDERDAG 29 OCTOBER No.256i 74e Jaargang Uitgavefirma F. VAN GE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen irt Aanbieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld. PLAATSELIJKE COMITÉ'S IN DE PROVINCIE. STADS- EN PRQVINCIENIEUWS VERGADERING GAAT NIET DOOR! «gaat staan Jlgagi 1936! VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankiijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. JÉ ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. iedere rege1 meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 —5 regels f 1.—alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" EN In- <G' f en, per ers 65 17 T" nen agt de- en- 75, tor- erd, nen sen. A", idd. uur tid- :our 2e isse •ven 2727 153. 282. Dit nummer bestaat uit twee btaden. Eerste blad. Het Algemeen Comité richt zich hierby tot het Nederlandsche Volk voor het ver krijgen van de medewerking van allen aan het Nationaal Geschenk, dat zal worden aangeboden ter gelegenheid van het huwelyk van Hare Koninklijke Hoog heid Juliana, Prinses der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg, en Zijne Doorluchtige Hoogheid Bernhard, Prins van Lippe- Biesterfeld. ïn al zijn geledingen heeft het.Neder- landsche volk een overweldigende en ont roerende vreugde getoond by het ver nemen van de heugelijke tijding. De liefde en trouw jegens het Huis van Oranje traden opnieuw in een heider licht. Van tal van zyden klonk reeds aanstonds, spontaan en hartelijk, de wensch om deze gevoelens van vreugde, liefde en trouw in een huwelijksgeschenk tot uit drukking te brengen. Dezen wensch te verwezenlijken, is het doel van het Comité. Het Prinselijk Paar heeft zich uitge sproken voor één nationaal geschenk. Aan deze uitspraak zy hier herinnerd Onder goedkeuring van Prinses en Prins bestaat het voornemen een jacht voor het bevaren van de binnenwateren aan te bieden. Daarenboven ligt het in de bedoeling, het noodige te verrichten voor moderniseering en inrichting van het Paleis, dat het Prinselijk Paar zal gaan bewonen, dan wel voor bouw en inrich ting van een passend landhuis. Een be slissing omtrent dit tweede geschenk kon niet aanstonds worden genomen. Om den arbeid, verbonden aan het in zamelen van de gelden voor het nationaal huldeblijk, goed resultaat te doen hebben, is thans dus vóór alles noodig, dat men zich onthoudt van versplintering en ver snippering van krachten. Wij herinneren in dit verband aan ons hoofdartikel van gisteren. 5 9 9 Het Nationaal Comité is, uit den aard der zaak, zeer uitgebreid, terwijl in het eere-comité tal van vooraanstaande per sonen zitting hebben genomen. Daarnaast is een landelijk uitvoerend comité in het leven geroepen en voorts een WERKCOMITÉ, waarin zitting hebben.: Mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, Voorzitter. Mr. W. U. Hazelhoff Roelfzema, Seer. Mr. E. de Visser, Secretaris. Mr. D. Crena de Iongh, Alg. Penningm. Ph. Mees, lid. Mr. H. Waller, lid. Het secretariaat is gevestigd te Arnhem, Velperbinnensingel 5, telefoon 21300. Om de inzameling goed te doen slagen, zijn in de groote steden- en in verschillende provincies comité's in het leven geroepen, die gelegenheid bieden om gelden af te dra gen. Ook verschillende dagbladen nemen giften in ontvangst en dat dit te Vlissingen niet geschiedt is uitsluitend gevolg van een te dien opzichte kenbaar gemaakte wensch van het plaatselijk comité Vlissin gen. Bijzonderheden over de wijze waarop hier ter stede de inzameling zal geschieden, vindt men hieronder aangegeven. HET PROVINCIAAL COMITÉ IN ZEELAND is als volgt samengesteld Eere-voorzitter Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Werkcomité M. Fernhout, Burgemeester van Middel burg, voorzitter. Jhr. Mr. M. L. Quarles van Ufford, te Middelburg, secretaris. Jhr. F. Beelaerts van Blokland, agent Nederl. Bank te Middelburg, Penning meester postrekening 288000. Dr. S. S. Smeding, directeur-hoofdredac teur van de Prov. Zeeuwsche Middel- burgsche Courant te Middelburg. Voorts hebben in het Provinciaal Comité zitting genomen M. W. van Arenthals, raadslid, te Kats. W. den Boer, wethouder, te Zierikzee. M. Boonman, te Rilland-Bath. Mevr. van den Broeckede Man, raads lid, te Aardenburg. Douairière van Cittersde Vulder van Noorden, te Noordgouwe (Schudde- beurs). Jkvr. S. H. Baronesse Collot d'Escury, te Kloosterzande. J .de Ferjter, oud-burgemeester van Zaamslag, te Zaamslag. S. J. Gast, voorzitter Waterschap Schou wen, te Duivendijke. L. J. G. Gelderman, geneesheer, Kortgene. J. L. van Gorsel, Dijkgraaf van het Wa terschap Oud-Vossemeer, O.-Vossemeer. W. Kakebeeke, te Goes. W. H. Kloet, Dijkgraaf van het Water schap St. Maartensdijk, te St. Maar tensdijk. E. Th. Lockefeer, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Hulst. H. van Mazrjk, notaris, te Sluis. I. van Melle, fabrikant, te Breskens. A. H. de Milliano, lid der Staten van Zeeland, te Waterlandkerkje. P. A. Neeteson, directeur suikerfabriek, te Sas van Gent. L. Onderdijk, lid der Staten van Zee land, te Middelburg. J. C. Paap, notaris, te Vlissingen. J. Pilaar, oud-notaris, te Goes. F. P. Polderdijk, oud-wethouder, te Nw.- en St. Joosland. St. J. de Regt, oud-dijkgraaf, te Wisse- kerke. D. Scheele, wethouder, te Ter Neuzen. Jhr. W. Z. van Teijlingen, Kamerheer i.b.d. van H. M. de Koningin, oud burgemeester van Oostkapelle en Se- rooskérke, te Oostkapelle. A. Wisse, dijkgraaf waterschap Rumoirt, te Anna Jacobapolder(St. Pbilipsland). H. C. van de Zande, lid der Staten van Zeeland, te Nieuwerkerk. TE VLISSINGEN i3 het plaatselijk comité gevormd uit het dagelijksch bestuur van bet Centraal Co mité voor de huwelijksfeesten, aangevuld met de leden der financieele commissie. De samenstelling is dus als volgt C. A. van Woelderen, burgemeester, voorzitter F. G. Lemmers, vice-voorzitter J. Louwerse, le secretaris T. C. Dommisse, 2e secretaris A. van de Sande, le penningmeester J. P. Ventevogel, 2e penningmeester C. Dommisse A. Schout A. Geelhoed R. Sorgedrager J. van der Meulen. By dragen gelieve men te doen toekomen aan den len penningmeester den heer A. van de Sande, Singelweg 2, of te storten op diens postgirorekening 51094. Bovendien zal te Vlissingen binnenkort (waarschijnlijk op 7 of 14 November a.s.) huis aan huis worden gecollecteerd hier over worden nog nadere bijzonderheden gepubliceerd. Natuurlijk zijn ook elders in Zeeland plaatselijke commissies in het leven geroe pen. Dit is o.m. het geval in MIDDELBURG waar het comité aldus is samengesteld M. Fernhout, burgeméester, eere-voor zitter mr. P. Dieleman, lid van Gedepu teerde Staten, voorzitterdr. B. D. H. Tellegen, griffier der Staten van Zeeland, secretaris Baron van Ittersum, penning meester mej. mr. A. M. J. van Deinse. adj. secretaresse W. de Graaf, voorzitter „Uit het Volkvoor het Volk", lid W. A. den Hollander, voorzitter Oranje-vereeni- ging, lid. TE OOST- EN WEST-SOUBURG bestaat het comité uit de heeren jhr. H A. van ^oorn, burgemeester, voorzitter B. Baljé, J. Deij, J. C. Gabriëlse, Iz. Lijnse, J. L. Karteleyn, J. Nieuwdorp, J. van Soe- len, J. K. Voogd, A. Geschiere, Terwijl voorts o.m. werden gesticht de comité's AARDENBURG Werkcomitémevr. E. J. de Broecke, de Man, mevr. E. M. de Milliano- Lievens, mevr. R. M. Ancion-vanMjaldegem, mevr. L M. Cijscuw-Trapman, mevr. C. H.' de Jonghe-Cammaert, en de heeren A. f. Catsman, F. de Bruijne, E. S. Culenaere, C. Brakman, P. Cambeers, W. B. Jansen, C. P. H. Wijffels. ARNE MUIBEN H. G. Hominge, burgemeester, voorzit ter P. C, van Maelsaeke, secretaris dr. P. de Haas, penningmeester A. C. Zey- ger, J. Louwerse, J. J. C. van der Graaff, J. K. Crücq, J. J. Huijssen, mej; A. A. van der Klooster L. van Belzen," A: de Graag, A. de Graaf, C. de Jager, J. Pol derdijk, voorzitters der diverse buurtcom- missies. BIGGEKERKE L. Simjonse, burgemeester, voorzitter D. Coppoolse, wethouderJ; Moens, wet houder I. A. de Moor, gemeente-secreta ris dr. G. W. Korevaar, Ned. Herv. pre dikant K, Polderman, vertegenwoordigen de de Geref. kerkJ. Poppe, vertegen woordigende de Geref. gemeente. BRESKENS D. H. van Zuijen, burgemeester, voor zitter mevr. M. H. L, Tebrunsvelt-Ver- vaet, mevr. P. J. Verboven-van Gelder, mevr. E. J, Ramaker-Stroosnijder, mevr. J. J. Ornée-Hanse, mevr. C. van de Sande- Bouwenis, mevr. N. J. Broodman-Gaander- se, mevr. R. M. - de Hullu-Carels, 'en de heeren Iz. van Melle, Iz. Cappon, C. C. J. de Pree, J. C. Spoor, A. Bruynooge, N. A. Bins, A. J. Oambier, I. W. Vasseur, A. M. Mosselman, B. de Pauw, W. P. Moggré. CADZAND Iz. Erasmus, oud-burgemeester, eere voorzitter C. lè Nobel, burgemeester, voorzitter D. van Houtè, secretaris-pen ningmeester I. M. <ie Bruijne, Ch. van Houte, P. M. van Iwaarden, ds. P. J. Mie- tes, C. J. Neeteson, J. Pleyte. P. Vasseur, ds. F. A. Visser. DOMBURG L. J. van Voorthuijsen, burgemeester, voorzitter mej. dr. H. C. M. Ghijsen P. J. Elout, wethouderW. Brand, wethou der ds. F. G. H. Nicolaï, Ned. Herv. pre dikant ds. J. E. Visscher, predikant Ge ref. kerk dr. B. Vaandrager, artsJ. W. Schuurman, gemeente-secretarisJ. de Jonge, hoofd openbare lagere schoolP. J. Vergers, hoofd bijzondere lagere s.hooL GOES Bestuur Oramje-vereeniging (eere-voor zitter mr. R. M. van Dusseldorp, burge meester J. I. van BaUegooyen de Jong, voorzitterF. G. C. Rothuizen, secreta ris J. Donner, penningmeester G. E. F. M Geijsen, C. Wisse, J. C. van de Velde, W. 't Hooft. GROEDE. C. Cijsouw, voorz.mej. M. C. Vosveld, penningm. mej. N. Frelier mej. M. Ris- seeuw C. W. Brakman J. van der Hooft. HOOFDPLAAT. B. J. M. Thomaes, burgemeester, voorz. H. J. Cammaert, weth. A. E. Weijnen, weth. H. A. Roelse, raadslid M. Vinke, hoofd Chr. school, secr.-penningmeester. IJZENDIJKE. W. van Gastel, pastoorF. Casteleijn, pred. H. Rozemeijer, arts M. Carpreau, ingenieurJ. Willemsen, veearts J. Cor nells, hoofd der schoolA. de Rijcke, A. Calon, A. Lievens, H. de Witte, G. Hen- drikse, M. Hendrikse, dr. A. Brouwer, KOUDEKERKE. J. L. Dregmans, burgemeester, eere-voor zitter Zuster A. de RidderP. J. Ter- woert, gem.-secr.J. Kraanier, dierenarts; J. Bosch, winkelierG. de Vries, gepens. kapitein O.-I. leger, ST. LAURENS. J. W. van 't Hoff, burgemeester, eere voorzitter H. A. de Boer, P. Boon, A. Francke Jz., K. A. Hamelink, J, Hille- brand, A. Jansen, mr. J. J. Snoep. MELISKERKE. J. J. de Keijzer, burgemeester* voorzitter; H. Jansen, A_ Felach, K. Wisse, Ws de Buck, A, J. Huijsman, A. Spruijt, OOSTBURG. P. Erasmus, burgemeesterW. J. Nor- tier, weth. F. J. van de Plassche, weth. de dames van het bestaande Oranje-Comité. RITTHEM. P. W. ter Haar, burgemeester, voorz. ds. G. de Ru, Ned. Herv. pred. W. Boo gaard, weth. J. de Visser, weth.P. Da- niëlse, gem.-secr., penningmeester. SCHOONDIJKE. M. A. Bleiker, burgemeester, eere-voorz.; C. C. Commaert, weth., voorz. J. M. van Baal, secr. G. W. Wildschut, penningm. A. J. Haartsen, ds. D. de Vries, P. L. E. de Paauw, C. J. Leenhouts. SLUIS. J. C. A. L. Berkers, burgemeester, eere- voorz. K. van Mazijk, notaris, voorz. J. Wage, sécr. P. de Hullu, penningm. A. F. J. Aernoudts, W. J. M. Hoegén, P. F. van Hootegem. TERNEUZEN. Mr. P. H. W. F. Tellegen, burgemeester, voorz. B. I. Zonnevijlle, gem.-secr., pen ningm. N. J. Harte, C. Wind van Merke- steijn, mevr. V. TellegenBoersma, mevr. A. A. van Rompuvan der Straaten, mevr. E. NoëSellenians. VEERE. D. Huininlc, burgemeester, voorzitter J. J. van Beveren, P. Dekker, Th. C. D. Coops, ds. J. van de Guchte, dr. M. Tautel- baum, J. de Graaf, F. Vaarzon Morel, mr. F. L. S. F. baron van Tuijll van Seroos- kerken, W. Kasse, S. Kodde. WESTKAPELLE. Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, burge meester en ds. W. Reus, pred Ned. Herv. kerk. ZIERIKZEE. Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye, burgè- meester, voorz.; ds. J. Gerritsen, ds. A. N. Pynacker Hordijk, ds. L. A. F. Reddengius, ds. J. van Lonkhuijzen, ds. M, Hoogen- doorn, L. Brink, pastoor, R. Gerritsen, voorz. Oranje-vereeniging. ZOUTELANDE. D. Kodde, burgemeester, voorz.J. Jobse, .gem.-ontv., secr. mej. A. Samuelse, onder wijzeres, penningm.; ds. W. Oosthoek, Ned- Herv. pred. dr. F. G. Vaandrager, arts J. Stroo, weth. J. Koppejan, weth. H. G. Heusinkveld, hoofd der schoolJ. v. Keu len, P. de Visser, P. Francke, D. de Vries, G. Sturm, P. Geschiere. ZUIDZANDE. F, H. van Vessum, burgemeester, voorz. J. J. Simpelaar, gem.-ontv., secr.-penning- meestermej. M. Catsman, mej. M. de Zwart, A. J. Guérand, bakker, A. H. Buijze, autoverhuurder, P. de Witte. Zooals wij reeds hadden medegedeeld en zooals ook per advertentie in ons blad was bekend gemaakt, zou morgenavond een ver gadering worden gehouden met vertegen woordigers van vereenigingen hier ter ste de. Op deze vergadering zou gesproken worden over de wijze waarop de diverse vereenigingen kunnen worden betrokken in de feestelijkheden die ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins B rnhard zullen plaats vinden. De vergadering gaat echter niet door De heer F. G. Lemmers die de bij eenkomst zou leiden, is n.l. plotseling on gesteld geworden. Over circa een week hoopt hij echter hersteld te zijn, zoodat in ieder geval binnen zeer afzienbaren tyd zal worden gepubliceerd wanneer de vergade ring doorgang zal vinden. Verkoop grond. B. en W. hebben den Gemeenteraad nog het volgende voorstel doen toekomen In een overgelegd adres verzoekt de heer W. Blokland q.q. te Rotterdam, van de gemeente in koop te mogen ontvangen een perceel grond, gelegen aan den Kou- dekerkscheweg Oost, ter oppervlakte van 258 M2. Van dezen grond bedraagt de prijs tot een diepte van 20 M. 15 per M2. (208 M2.) en 8 per M2. voor den overigen grond (50 M2.) Daar de grond op een grootere diepte dan 20 M. gelegen, tegen verminderden prijs wordt verkocht, verzoekt adressant hem den grond, welke buiten de normale perceelsbreedte is gelegen en welke ook niet wordt bebouwd, eveneens tegen ver minderden prijs aan hem af te staan. Wij kunnen echter geen aanleiding vin den U te adviseeren den prijs van dat ge deelte van den in koop aangevraagden grond, te verlagen. Aangezien overigens tegen de inwilliging van dit verzoek bij ons college geen be zwaar bestaat, hebben wij de eer U voor te stellen, den verlangden grond in koop af te staan tegen een koopsom van 3520 Aanbieding van een nationaal huwe lyksgeschenk. Hoofdartikel Minister Spaak over de Belgische bui- tenlandsche politiek. (Buitenland)» Familiedrama te Venlo eischfc 5 men- schenlevens. (Gemengd nieuws). Egyptisch stoomschip nabij Alexandria vergaan vijftig vermisten. (Scheepvaart)]. De luchtmacht der Spaansche opstan delingen bombardeert de toegangswe gen tot Madrid. (Buitenland), ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN jEen snelwerkend en succesvol mid del bij aandoe ningen der adem- halingsorganen, verkoudheden, ca tarrh, kinkhoestp bronchitis en griep. Onmiddellijk merkt U verlichting! Flacons af 1.50 en 90 ct. (298 M2. k 15 en 50 M2. a 8), ten bate van het Grondbedrijf en zulks onder de gebruikelijke voorwaarden. De „Ibis" komt a.s. Zaterdag niet. Naar wij vernemen, zal het voorgenomen bezoek van de „Ibis", het nieuwe K.L.M.- toestel, a.s. Zaterdag en Zondag niet door- Men is namelijk hard bezig met het in bouwen van de radio-installatie had men aanvankelijk gehoopt hiermede zoo tijdig gereed te komen, dat het toestel Zaterdag naar Vlissingen kon vliegen, thans blijkt dat men dan nog niet gereed kan zijn. Onder deze omstandigheden heeft de K* L.M .-leiding er de voorkeur aan gegeven het bezoek op a.s. Zaterdag geen doorgang' te doen vinden. Dit beteekent echter geen afstel, daar ons werd medegedeeld, dat het toestel binnen afzienbaren tijd naar Vlissin gen komt. Filmavond Nat. Chr. Geheel-Onthouders- Vereeniging. De jaarlijks terugkeerende filmavonden van de afdeeling Vlissingen der N.C.G.O.V, genieten telkenmale een groote belangstel ling. Zoo was ook gisteravond de groote zaal van „de Oude Vriendschap" stampvol, toen ds. D. J. Vossers de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze opende en daarna zijn blijdschap uitsprak over de groote op komst, waarin hij zag sympathie met het werk der vereeniging. De afdeeling werkt niet met veel uiterlijk vertoon, maar tracht een vriendenkring te vormen en menschen te helpen, wier leven door den alcohol dreigt te worden verwoest, Hierna werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Aller eerst kwam op het doek een reis naar de Noorsche fjorden en ontrolde zich voor ons oog de immer boeiende, imposante natuur van Noorwegen met zijn typische kleeder drachten, gletschers en steile rotsgevaar ten. Na enkele leuke teekenfilmpjes volgde de hoofdfilm in 5 acten „Nelly". De film brengt ons allereerst in aanra king met twee kinderen, Peter Boulas en Nelly Berthier, waarvan de laatste al heel jong kennis maakt met het leed dat voortvloeit uit de drankzucht van een va der. Spelenderwijs beloven zij elkaar, als zij eenmaal groot zijn, samen te zullen trouwen. Er gaan jaren voorbij, en zij ontmoeten elkaar opnieuw. Door een klein voorval worden zij plotseling aan die vroe- geren afspraak herinnerd, en zij blijken bereid daaraan ook nu nog te voldoen. Het kinderleed heeft echter diep genoeg inge vreten om Nelly haar beloften, aan haar stervenden moeder gegeven, te doen hou den geen huwelijk met een drinkenden man. En Peter belooft, na een kleine struikeling, toen hij overwinnaar werd bij

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1