h GEMENGD NIEUWS geelt de SlaJ 1 Groote brand in opslag plaats van glas- en verf handel. Een zeer felle brand heeft in den afgeloopen nacht gewoed in een opslag plaats voor glas- en verfwaren te Steen- wijk. Dit pakhuis vormde een onderdeel van een gesticht van liefdadigheid, waarin zich ruim twintig verpleegden, veelal ouderen, bevinden. Een der verpleegden werd wakker door den vuurgloed. Hij wekte den vader van het gesticht en daarna ook de overige ver pleegden. Een geweldige schrik maakte zich aanvankelijk van hen meester. Onder leiding van den huisvader en de regenten werden de verpleegden, waaronder zich ook een zieke bevond, in veiligheid gebracht. Zij vonden bij buren een liefderijk onderkomen. Het vuur in het pakhuis had intusschen enorme afmetingen aangenomen en vond in de groote hoeveelheid licht ontbrandbare stoffen gretig voedsel. De brandweer, die spoedig op het terrein van den brand was, gaf met een groot aantal slangen water. Tegen de vuurzee was echter niets te begin nen en het pakhuis brandde dan ook geheel uit. De brandweer bepaalde zich vervolgens tot het nat houden van het gesticht, dat intusschen reeds vlam had gevat. Dank zij den regenval was het vuur hier spoedig gebluscht. Het huis bekwam evenwel groote waterschade. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De schade, welke in de dui zenden loopt, wordt door verzekering ge dekt. Maatregelen tegen pro paganda via den loopenden band. Het is den laatsten tijd meermalen voorgekomen, dat te Bilthoven en in De Bilt de wegen bekalkt waren met politieke leuzen. Zoo heeft men onlangs gebruik ge maakt van een auto, voorzien van een band met het opschrift„Mussert wint". Door steeds verf op den band te laten loopen, maakte men afdrukken van deze leuze op den openbaren weg, schrijft de N. R. Crt., waardoor geheele wegen werden beschil derd. Het gemeentepersoneel kon daarna weer aan het werk gaan om de beschilde ringen te verwijderen. Thans hebben B. en W. van De Bilt een bepaling -^orgcsteld, waarbij het verboden is het aanbrenger van letters op den open baren weg. Tot dusver kon men tegen dit feit nog niet strafrechterlijk optreden. Tevens zal strafbaar worden gesteld het de3 nachts vervoeren of het bij zich hebben van voorwerpen, welke gebruikt kunnen worden voor het aanbrengen van opschrif ten op het wegdek, tenzij kan worden aan getoond, dat die voorwerpen niet zijn be stemd voor het beschilderen van wegdek ken. -Kleeren bfj petroleum- vergasser. Gistermiddag heeft in een woning in de tweede Helmersstraa/t te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats ge had, waarbij een vrouw zware brandwon den heeft opgeloopen. Een vijftigjarige juf frouw bewoont daar een zolderkamer. Zij stond te wasschen, waarbij haar kleeren in aanraking kwamen met een petroleum- vergasser, die vlak naast haar op den grond stond. Voor zij besefte, wat er gebeurde, stond haar jurk in brand. Op haar gegil en hulp geroep snelde de hospita, die op de tweede etage woont, toe. Het gelukte haar echter niet de brandende kleeren te dooven. Ih een panischen angst vluchtte de juffrouw de trappen af. Gelukkig waren ook de an dere bewoners van het huis door haar gil lende angstkreten gealarmeerd. De bewoner van de eerste etage schoot te hulp en het gelukte hem met een kleed de vlammen te dooven. De vrouw had reeds deerlgke brandwonden opgeloopen. Onmiddellijk waarschuwden de buren de brandweer, den G.G.D. en de politie. De vrouw had zware brandwonden over het geheele lichaam en in zorgwekkenden toestand is zij naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Haar hospita had brandwonden aan de beide handen opgeloopen. Ook zij is naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd, doch na verbonden te zijn kon zij naar haar woning terugkeeren. Een rare kostganger. Zekere S. uit Naaldwijk, die thans in het Huis van Bewaring te Den Haag vertoeft, blijkt een rare kostganger te zijn. De man is onlangs zijn zonderling menu begonnen met een aardappelmesje, dat hem niet onbegrijpelijk maar matig bekwam. Het lag hem zelfs zoo zwaar op de maag, dat S. naar een ziekenhuis moest worden ver voerd waar het mesje is verwijderd. Dit gebeuren deed zgn zonderlinge appe- tjjt niet verminderen, en de jongeman werkte nu een lepel en vork naar binnen. Hij moet zich wol een tijdje onbehagelijk hebben gevoeld, doch ernstige gevolgen heeft dit klaarblijkelijk niet gehad, op nor male wijze verdween het eetgerij weer uit zijn lichaam. Na dat menu, goot S. de in houd van een fleschje inkt in zijn keel en liet het inktfleschje volgen, benevens de penhouder waarmede hij geschreven had. Ook deze geschiedenis liep goed af, en langs den natuurlijken weg verlieten de voorwerpen weer het lichaam. Iemand met een zwakke maag zou er wellicht minder goed afgekomen zijn, en spoediger den wensch van S. in vervulling hebben zien gaan, om de cel te verlaten De poster ij en besto len. Bij den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch heeft zich vervoegd een ambtenaar van het P.T.T.-kantoor te Waalwijk, die mededeelde, dat bij ten na- deele der posterijen een bedrag van 1000 had ontvreemd. De verdachte genoot in Waalwijk groote achting, schrijft het N. v. d. D. De ambtenaar heeft medegedeeld, dat hij de verduisteringen in een tijdsduur van goed anderhalf jaar heeft gepleegd. Nu bij de contróle, die werd ingesteld, de fraude moest uitkomen, heeft de ambte naar den besten weg gekozen en alle® be kend. De dader is ongeveer 40 jaar oud en vader van een gezin van- drie kinderen. De Justitie zet het onderzoek voort. Roekelooze scholier gewond. Het gevaarlijke vasthouden aan auto's, zooals de wielrijders dat wel plegen te doen, heeft in de gemeente Lei- muiden weer een slachtoffer geëischt. Een 13-jarige scholier liet zich op zijn rijwiel voorttrekken door een vrachtauto. Op den Nieuwen weg te Leimuiden ge raakte de jongen echter met zijn fiets in een kuil van den weg, waardoor hij de macht over het stuur verloor en tegen de straatsteenen smakte. Met een ernstige schedelfractuur werd hij opgenomen. Na dat een medicus hem eerste hulp had ver leend, is de jongen in zorgwekkenden toe stand naar het Academisch ziekenhuis in Leiden overgebracht. Auto in een sloot ge duikeld. Gistermiddag is op den rijksstraatweg tusschen Abcoude en Duï- vendrecht even voorbij het voormalige fort een personenauto, komende uit de richting Utrecht, waarschijnlijk door slippen, van den hoogen berm gereden en in een daar langs loopende sloot geduikeld, waarin de wagen onderste boven bleef liggen. Voorbijgangers snelden onmiddellijk toe en hebben de vier inzittenden, twee heeren, een dame en een kind bevrijd. Het viertal, dat water had binnengekre gen, was aanvankelijk buiten kennis, doch spoedig keerde het bewustzijn terug. Twee doktoren waren weldra aanwezig voor het verleenen van de eerste hulp. De beide heeren hadden verschillende ver wondingen opgeloopen aan armen en bee- nen, doch deze waren niet van ernstigen aard. De dame had een rib gebroken, ter wijl het kind ongedeerd was. De vier per sonen zijn per particuliere auto's naar het O.L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam ver voerd. Wederom diverse inbra ken te Almelo. Eenigen tijd ge leden zijn te Almelo verschillende inbre kers veroordeeld, die in Twentsche ge meenten hun slag hadden geslagen. De laatste dagen zijn er echter wederom di verse groote inbraken gepleegd. Zoo werd vorige week te Almelo 1000 gestolen. Een dag later 20, terwjjl thans in Eisen, ge meente Markelo, den landbouwer K. des nachts van 300 is beroofd. Toch is hier mede nog geen einde gekomen aan de reeks beroovingen. Op de najaarsmarkt te Rijssen is. giste ren een landbouwer uit Weerden beroofd van een portefeuille met 250, terwijl een landbouwer uit Holten tijdens de markt een boekje met 140 kwijt raakte, dat of ge stolen of verloren werd. Vergiftigingsverschijn- selen te Almelo en Deven ter. In Almelo en Deventer zijn de laatste dagen vergiftigingsverschijnselen geconstateerd bij een groot aantal personen die bij onderzoek gestoomde makreel ble ken te hebben gegeten, welke op de markt verkocht was. De verschijnselen waren niet van ernsti gen aard. Gisteren is op de markt te Rijs sen een groote partij makreel in beslag genomen daar de keuringsdienst vermoed de, dat de partjj ondeugdelijk was. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan onjuiste behandeling bij het stoomen. Den verkoopers treft geen schuld, daar zij on kundig van de ondeugdelijkheid waren. Dood en weer levend. Een eigenaardig geval heeft zich dezer da gen in een onzer naburige Belgische grens dorpen voorgedaan. Een oude man, vroege re inwoner van 't Sas, zat zich in de zon te koesteren, maar toen de zon al geruimen tijd verdwenen was, zat hij nog op dezelfde plaats, oogenschijnlijk diep in gedachten verzonken. Stil en onbeweeglijk zat hij daar en de weinige voorbijgangers namen nauwe lijks notitie van den ouden zonderling, die bekend staat zijn gunsten liever aan den brouwer dan aan den bakker te besteden. Tenslotte vond men het toch oirbaar den ouden man uit zijn overpeinzingen te wek ken en een paar voorbijgangers klopten hem op den schouder, hem toevoegende, dat het te koud werd om langer zoo te blijven zitten. De avondlucht zou hem geen goed doen, meende men. Maar wat schrikten de mannen, het voor werp van hun medelijden scheen niet meer op him aandrang te reageeren. Eén repte zich naar den dokter, een an der liep naar een geestelijke, maar toen de eerste verscheen, moest hij constateeren, dat de patiënt niet meer in leven was. De hulp van den tweede had hij dus ook niet meer noodig. Men haalde een handwagen en legde het verstijfde lichaam daarop. Over de hobbelige kasseien voerde men het oudje naar zijn huisje. Daar aangekomen vond men de deur gesloten. Misschien heeft hij den sleutel in den zak, meende één uit het gezelschap. De zakken werden nagegaan en werkelijk, men vond den sleutel. Ik heb hem, deelde de zoeker aan de anderen mee. Maar, daar rees de vermeende doode lang zaam overeind en vroeg Wat moet je met mijn sleutel? Van schrik bleven allen den man aanstaren, doch eindelijk kreeg de oude opheldering. Wij meenden, dat je dood waart De dokter werd opnieuw gehaald. Deze verklaarde, dat de man een hartverlam ming gehad had, maar dat door het hobbe len op de keien het hart weer was begon nen te werken. De man wordt thans in een inrichting verpleegd. Ernstig autobusonge luk b' ij Luik. Nabij Boncelles, op 11 K.M. van Luik (België), heeft ach een ernstig autobusongeluk voorgedaan, waar bij de autobus, die 25 passagiers vervoerde, totaal vernield werd. Zeventien inzittenden werden ernstig gewond. Vier hunner ver- keeren in levensgevaar. Sensationeele smokkel- affaire. Enkele dagen geleden, ver scheen er in de pers het bericht, dat voortaan Italiaansche huurauto's Frankrijk niet meer mochten binnenkomen. Als men nu weet, dat eiken dag honderden van deze wagens bij Vintimille over de grens komen en duizenden toeristen voor een of meer dagen naar Monte Carlo, Nice of Cannes brengen, dan hoeft men er zich niet over te verwonderen, dat de hotelhouders, de plaatselijke bureaux van het Syndicat d'Initiative" etc. de heftigste protesten hebben ingediend bjj de autoriteiten om te klagen over zulke arbitraire maatregelen. De couranten in de Midi mengden zich er in schreven woedende artikelen, vroegen, of men dan per sé het tourisme wilde dooden. De autoriteiten antwoordden er eenvoudig niet op, maar door een toeval hoe doet minder ter zake is men er achter ge komen, wat de reden van dit schijnbaar zoo zonderlinge besluit is. Er kwamen eiken dag tallooze splinter nieuwe Italiaansche auto's, zoo versch af geleverd van de fabrieken, als huur-auto's over de grenzen. Men monteerde er een taxi-meter op, een paar oude lantaarns, men smeerde over 't lak van de carosse- rie een laag waterverf en wat modder en zoo kwamen de wagens binnen. De Fran- sche douane gaf een entrée-biljet en de diverse nummers, van wagen, motor enz. werden genoteerd. Maar deze wagens kwa men nimmer terug. In zjjn plaats zond men een oer-oud karretje, dat nog geen honderd francs waard was, maar waarop men alle nummers van de gecamoufleerde wagens had gemonteerd. Vooral de handel in race-wagens was buitengewoon groot. De man, die zich hier mee bezig hield en die zoo den Fransehen staat voor honderdduizenden heeft bestolen is de hoofdagent in Parijs van een van de meest bekende Italiaansche fabrieken, die zich uitsluitend toelegt op het bouwen van race-wagens. Hier had hij echter de pa pieren noodig van een renner, die in wed strijden uitkomt en het big kt nu, dat hij zich op, tot dusver onopgehelderde wijze, heeft weten meester te maken van de pa pieren van den ongelukkigen renner Cham- bost, die verleden jaar op het circuit van Deauville verongelukte. De weduwe van Chambost heeft echter kunnen bewijzen, dat haar man zich nooit met deze prac- tijken heeft opgehouden, doch dat de pa pieren hem dadelijk na zijn tragischen dood zijn ontfutseld. Het is een waar bioscoop drama de affaire voor den hoofdagent wordt er niet fraaier op. Wij weten nog, dat de hoofd-inspecteur van de Fransche douane naar Parijs is gekomen, en dat de recherche en het parket bij zons-opgang reeds bij den hoofd-agent waren, om zijn heele boekhouding in beslag te nemen. Aan de grenzen wisten de douane-be ambten natuurlijk niet, dat de „eigenaar" Chambost dezelfde was, die gedood werd op het circuit van Deauville. Dezelfde truc ook gelukt voor een bekenden renner, die kort geleden nog met zoo'n gesmokkel- den wagen, waarvoor de invoerrechten niet zijn betaald, een éclatante overwinning be haalde in een wedstrijd, waarvoor hij har telijk door de hoogste autoriteiten werd gelukgewenscht, terwijl het volkslied werd gespeeldDeze renner bevindt zich op het oogenblik in de Vereenigde Staten, om daar de nationale kléuren te verdedigen. Hoe meer men zoekt in deze affaire, hoe meer sensationeele ontdekkingen men doet. Zoo weten wij met groote zekerheid, dat de recherche thans reeds twee-en-vijftig namen heeft genoteerd van bekende auto renners, o.w. talrijke kampioenen, die be trokken zijn bij deze affaire. Zoo ze niet allen er financieel voordeel bij hebben ge had, waren ze toch wel degelijk op de hoogte van het onrechtmatige van deze praetijken en als er geen occulte krachten tusschenbeide komen, zullen zij zich in het openbaar voor de rechtbank hebben te ver tegenwoordigen. Ernstig treinonge luk in F r a n k r ij k. De ex press-trein ParijsBazel die gisteravond om 10 uur uit Parijs is vertrokken en die om half twee vannacht stoppen moest te Foulain, tusschen Langres en Chaumont, is aangereden door den sneltrein Boulogne Bazel. Twee personen werden door deze botsing gedood, vier bekwamen lichte ver wondingen, een persoon werd zeer ernstig gewond. Tegen acht uur vanmorgen waren de rails weer vrij gemaakt, zoodat het trein verkeer normaal hervat kon worden, -Het hoofdkwartier der Britsche fascisten gedeel telik door brand vernield. Het Kingstongebouw te Londen, dat de laatste maanden als hoofdkwartier der Unie van Britsche fascisten dienst deed, werd gisteren door brand gedeeltelik ver nield. Op de muren werden anti-fascistische opschriften ontdekt. Uit het ingestelde onderzoek schijnt te blyken, dat lappen stof, welke in een ont vlambaar goedje waren gedrenkt, onder den vloer van de groote zaal waren ge plaatst. De uittocht der Joden uit Duitschland. Het Palestina- opbouwfonds te New York deelt mede, dar de Joodsche bevolking van Duitschland in de laatste drie jaar is gedaald van 517.000 tot 405.000 zielen. Naar België, Nederland, Frankrik of Engeland weken 15.600 Joden WOENSDAG 21 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst, i 11.00 Reportage onthulling monument i wi'len Koningin Emma te Soest, door H.M. de Koningin. 12.00 Berichten j 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Vocaal en in- strumentaal concert. 2.00 Gramofoon- platen. 2.30 Voor jeugdige postzegel- verzamelaars. 3.00 Viool-recital met pianobegeleiding. 4.00 Chr. liederenuur- tje m.m.v. viool. 5.00 Kinderuur. 6.00 I Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds I Binnenvaart. 7.00 Berichten. 7.15 „Hoe i ik West-Friesland zie". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging m.m.v. harp en hobo. 9.10 „Neutraliteit". 9.40 Vervolg con- i eert. 10.20 Berichten A.N.P. 10.25 Schaakcursus. 10.40 Gramofoonplaten. Schriftlezing. Hilversum H, 301 M. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Orgelspel, voordrachten Plan-lezing. 11.30 „Is massa-werkloos heid onontkoombaar?". 12.00 Gramo foonplaten. 12.15 Concert door de „Melody Circle". 1.00 „De Fliereflui ters" en zang. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kin deren. 5.30 Vara-orkest en gramofoon platen. 7.00 Schaakpraatje. 7.15 Zang. 7.40 „Sociale verzekering". 8.00 Harh. S.O.S.-berichten. 8.03 Berichten A.N.P., Vara-varia. 8.20 Uit Brussel Het Om- roep-symphonie-orkest en Omroepko ren. 9.20 Radiotooneel. 9.55 Gramo foonplaten. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Dansmuziek. 11.00 „Huwelijksverhou dingen". 11.30 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonplaten 12.05 B.B.C.-Northern-orkest en zang. 12.50 Jazzmuziek. 1.20 Birminghamsch Hippodrome-orkest.3.10 Het Morris Motors orkest. 3.50 Piano-recitaL 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Piano-syncopa- tions. 7.10 Komische dialoog. 7.20 Dans muziek. 7.50 Radio-tooneel. 8.35 B.B.C.- Symphonie-orkest, koor en solisten. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.55 Vocaal en instrumentaal concert. 11.35 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Or kestconcert. 2.50 Concert. 4.20 Gramo foonplaten. 4.50 Zang. 5.05 Gramofoon platen. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en gitaar. 9.05 Radiotooneel met mu ziek. Keulen, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 dito. 12.35 Landes-symphonie-orkest Saarpfalz. 1.35 Gevar. concert. 3.50 Sted. Orkest Witten-Ruhr. 5.20 Westduitsch Kamer orkest. 6.20 Pianorecital. 8.05 Gramo foonplaten. 9.50 Omroepkleinorkest. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Dansmu ziek. 1.30 Klein-orkest. 1.50 Gramo foonplaten. 6.20 Cello-recital. 6.50, 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Radio tooneel. 9.35 Klein-orkest. 10.30 Dans muziek. Brussel, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Klein-or kest. 1.30 Dansmuziek. 1.50 Gramo foonplaten. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Gra mofoonplaten. 8.20 Symphonie-concert. 9.20 Omroeporkest en reportage. 11.00 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. j 7.35 Solistenconcert. 8.05 Rijkszending. i „Das Werk ist jung und steht auf j neuem Grunde". 8.35 Populair concert. 9.20 Berichten. 9.50 Gamba en cembalo, i uit. Naar de Vereenigde Staten of andere Amerikaansche landen 22.000. 33.000 Joden hebben zich naar Palestina begeven. De schade van de aard beving in Italië. Uit de door de aardbeving geteisterde gebieden van Italië worden thans nadere bijzonderheden vera omen omtrent de schade. In de pro vincie Udine zgn in de gemeente Sacile ver scheidene huizen ingestort en ongeveer 150 huizen ernstig beschadigd. In de provincie Treviso zijn in de gemeente Cordignano een aantal woonhuizen beschadigd, terwijl in Vittorio de schade meer dan een millioen lire bedraagt. Te San Vendommiano be draagt de schade 900.000 lire. Te Beiluno heeft een aardverschuiving de hoofdstraat over een lengte van 100 meter vernield. De telegraaf- en telefoonlijnen zijn eveneens sterk beschadigd. Geleidelijk aan keert de kalmte terug in het gebied van Italië, dat Zondag getroffen werd door aardschokken. Nauwelijks merkbare aardschokken doen zich zoo nu en dan nog voor. De bewoners der dorpen leven niettemin weer normaal. De schade beloopt millioenen lires. De chef van het Kabinet van den Itali- aanschen Minister van Openbare Werken heeft zich op bevel van Mussolini naar het geteisterde gebied begeven. Nieuwe ongeregeld heden te Bombay. Gister avond hebben te Bombay opnieuw onge regeldheden plaats gehad, waarbij de po litie van de vuurwapens gebruik moest maliën. Vier personen werden gedood en een dertigtal gewond. Vier gewonden van Zondag zijn intus schen aan de bekomen verwondingen over leden 60 opstandelingen werden tot stok slagen veroordeeld. Hoe een man te behou den. Mae West, de weinig bewonderde, maar toch graag geziene filmster, geeft op de haar eigen ronde, maar directe en hier en daar wel grappige manier raad aan haar medesexegenooten over de kwestie Hoe een man te behouden. Deze vraag, zoo zegt ze terecht, is zoo oud als de wereld. Het antwoord echter niet. Want in oude tijden, als een vrouw een man wilde hebben, ging ze eenvoudig met een groote knots op jacht. Als ze een .man zag, die haar aanstond, vertelde ze hem dat ze met hem wilde trouwen. Als hg toestemde, was alles in orde, deed hij dat niet, dan was dat jammer voor hem. Als hij waklier werd, was hij toch ge trouwd, maar dan had hij een groote buil achterop het hoofd. En het was daarna niet moeilijk hem te behouden. Maar tegenwoordig is dat anders. De vrouwen moeten nu verschillende listen gebruiken en ze moeten de manelijke psy chologie goed kennen, om haar mannen op het rechte spoor te houden. Want het is even natuurlijk voor een man om op zijpaden te gaan als het voor een eend is om te zwemmen. De eenige manier om het hem te beletten is om hem voor te zijn. Als je een man altijd voor bent moet hij in het offensief zijn. Op het moment dat hij zeker van zijn zaak is, is de vrouw in het defensief. Ze moet dan haar man verdedi gen tegen alle andere vrouwen die hij aardig vindt, en dat zullen er een heeleboel zijn. Een vrouw moet zich ook op een afstand weten te houden. Ze moet onder geen enkele omstandigheid den man achtervolgen of hem den indruk geven, dat zij hem achter volgt. De mannen zijn nu eenmaal zoo, zij willen altijd dat wat zij niet hebben, ten minste wat vrouwen betreft, en zoo lang een man er niet zeker van is dat een vrouw dol op hem is, zal hij trachten haar zoover te krggen. Kleed je altijd zoo, alsof je je eerste af spraakje met een man had. Teveel vrou wen maken de fout van zich te vernoncha- leeren als ze eenmaal getrouwd zijn. Het dragen van een oude kimono aan het ont bijt is een van de zekerste manieren om een man ertoe te brengen naar andere vrouwen te kijken. Zij zullen zich wel netjes voor hem kleeden. Zeg nooit tegen een man, dat hij knap per is dan anderen. Hij gaat dan in den spiegel kijken en het zelf ook gelooven en dat zal kwade gevolgen hebben. Trouwens, een man die niet knap is, maar een man lijk uiterlijk heeft, is verre te prefereeren boven den z.g. „mooien man". Zaniken is ook iets, dat de mannen niet kunnen hebben. Zij zullen een zanikende vrouw direct vergelijken met andere vrou wen, die dat niet doen. En dan is het tijd dat men op zijn hoede is. Jaloerschheid is een andere groote fout van veel vrouwen. Geen man wil graag aan 'n kruisverhoor worden onderworpen over de vraag waar hij de vorige week Dinsdag was en met wie hij geluncht heeft. Als hij een schuldig geweten heeft, zal hij het toch niet toegeven, dat hij iets verkeerds heeft gedaan en als hij niet met iemand anders uit is geweest, zal die achterdocht hem rlleen maar hinderen. En tenslotte, praat met den eigen man niet te veel over de merites van andere mannen. Geen man vindt het prettig de deugden van een anderen man zoo te zien gereleveerd. Dat geeft hem een minder waardigheidscomplex, wat hem gemakke lijk naar een andere vrouw kan voeren, die hem wel schijnt te apprecieeren. Met vliegtuigen op de adelaarsjacht. De zoöloog Dale, die in opdracht van de universiteit van Californië een onderzoek heeft ing'e- steld, heeft meegedeeld dat in den laatsten tijd in Noord-Califomië meer aan 200 ade laars zijn gedood door jagers, die van vlieg tuigen gebruik maakten. Dale spreekt zijn sterke afkeuring uit over deze jacht- methode en voegt daaraan toe, dat de Amerikaansche adelaar zelfs door de wet beschermd is. Toekomstbeeld van ont dekkingsreiziger. „Millioe nen menschen zullen eens gezond en com fortabel in het Poolgebied leven", aldus de voorspelling van dr. Levine, een ontdek kingsreiziger en hoogleeraar aan de Creigh- ton universiteit te Omaha (Nebraska) in een rede voor het Amerikaansche congres van physische therapie. Met de gestadige toename der wereldbevolking van ongeveer 20 millioen menschen per jaar, voorzag hij, dat de komende generaties den blik zouden wenden naar de Noordelijke gebieden om deze voor de menschelijke beschaving open te stellen. „Uitgestrekte gebieden in Groenland, Amerikaansch en Aziatisch Poolgebied zijn zeer schaarsch bevolkt", verklaarde hg. „Alaska bijv. kan gemakkelijk een bevol king herbergen van 10 tot 20 millioen men schen." Dr. Levine, die teruggekeerd is van zijn derde bezoek aan het Poolgebied, ziet in de uitbreiding van de vervoermiddelen door de lucht en over land de oplossing van de kwestie der voedselvoorziening voor dege nen, die zich in de koude streken vestigen. Het eenige ernstige nadeel van het Poolge bied acht hij van klimatologischen aard, wegens het gebrek aan ultra-violette stra len, als gevolg van de hooge breedten en de langdurige perioden van volkomen of bijna volkomen duisternis. Echter, zoo merkte hij op, komt de vita mine D der zonnestralen ook overvloedig voor in de zeehonden- en walrussenolie.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 7