BINNENLAND KUNST De strijd in Spanje woedt voort. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS GEMEENTEBESTUUR INGEZONDEN STUKKEN boord waarvan zich. acht mannen, bevin den, vermist wordt. De machine moest tijdens de manoeu vres een noodlanding maken ter hoogte van het eiland Hatsjicji. Sedertdien heeft men niets meer van het toestel vernomen. De kostprqs van het brood. De organisaties van bakkerspatroons deelen het volgende mede Afgescheiden van de scherpe stijging der bloemprijzen in de laatste maanden, waardoor een broodprqsverhooging van het brood van 1 2 cent alleszins gerecht vaardigd zou zijn, welke intusschen, hoe wel zij voor het bedrijf onontbeerlijk is, door de regeering onmogelijk werd ge maakt, zijn ook de andere grondstoffen in prijs gestegen sinds d'e depreciatie van den guldien. Ondanks een protest, ingediend bij de commissie uit den Ministerraad tegen prijsopdrijving, werd de prijs der voor de bakkerij benoodigde oliën reeds op 28 Sep tember verhoogd met 4 cent per k.g., het geen een prijsstijging beteekent vata ge middeld ruim 5 Zaterdag j.l. werd een prijsstijging van de spijsvetten met 4 cent per kg. aange kondigd door de sprjsvettenfabrikanten. Wat betreft de prijs van melkpoeder, kan in den laatsten tqd een prijsstijging worden geconstateerd met 6 cent per k.g., dit is met ruim 10 Waar als onverbiddelijke eisch door de regeering is gesteld, dat de broodprijs niet mag worden verhoogd, is het duidelijk, dat nieuwe en thans geheel ondragelijke lasten op den bakker zijn gelegd. Hoewel de re geering deze prijsstijgingen, voorzoover zij gerechtvaardigd waren, gemakkelijk had kunnen opvangen door een geringe verla ging der betreffende crisisheffingen (op oliën en vetten thans 40 cent, op .melk poeder 18 cent, alles per k.g. bedragendei en, voorzoover zij moeten worden geacht prijsopdrijvingen te zijn, daartegen oogen- blikkelijk had kunnen en moeten optreden. Werkvergunning aan vreemd cabaretgezelschap. De Minister van Sociale Zaken heeft ge antwoord op schriftelijke vragen van den heer Van der Waerden betreffende het wei geren van een werkvergunning aan het cabaret „Die Pfeffermühle" i Voor het werken van vreemdelingen, be- hoorende tot het cabaret „Die Pfeffer mühle", is vergunning geweigerd wegens de uitgesproken politieke strekking van de voordrachten van dat cabaret. De regeering stelt zich op het standpunt, dat vreemdelingen hier te lande zich van politieke activiteit hebben te onthouden. De politieke strekking van hetgeen ge noemd cabaret voor het voetlicht brengt, werd door de ondernemers daarvan niet ontkend. De minister is mitsdien niet bereid den directeur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling in overweging te geven, alsnog werkvergun ning te verleenen voor de in Maart 1937 voorgenomen tournée van genoemd cabaret. RECHTSZAKEN Regent-boekhouder der Ned. Herv. Gem. te 's-Gravenhage veroordeeld. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 63-jarigen assuradeur E. G. van H., gedetineerd, gewezen regent-boekhouder der Nederduitsch-Hervormde gemeente te 's-Gravenhage, tegen wien wegens verduis tering van een bedrag van ongeveer 65.000 dat hij in voornoemde functie onder zich had, een jaar en zes maanden met aftrek van het voorarrest is geëischt. Verdachte werd veroordeeld conform den eisch met aftrek van drie maanden voor arrest. Zeegevecht b$j Malaga. De Times meldt uit Gibraltar, dat vlieg tuigen der opstandelingen den regeerings- kruiser „Jaime I", die Zaterdag te Bilbao was teruggekeerd, uit groote hoogte ge bombardeerd hebben. Later verschenen de rechtsche kruisers „Canarias" en „Almi- rante Cervera", die de „Jaime I" bescho ten. De regeeringskruiser beantwoordde dit vuur met zqn stukken van 12 inch, waarna de aanvallers zich in Zuid-Oostelijke rich ting verwijderden, blijkbaar onbeschadigd. Het is niet onmo' >lqk, dat binnenkort een zeegevecht zal plaats vinden om de be- heersching van de straat van Gibraltar. Wat de regeering meldt over de positie van Oviedo. Uit Oviedo werd gisteren gemeld, dat de loyale troepen den kring om Oviedo op nieuw gevormd hebben, zonder de verover de stellingen te verliezen. De mijnwerkers hebben de omsingeling voltooid, waarbij zij een krachtig offensief ondernemen tegen de achterhoede, teneinde het binnensijpelen van de kolonel Aranda te hulp komende colonne te beletten. Het gros van deze colonne zit tussehen twee vuren, haar terugtocht is afgesneden. In verschillende seotoren blijven de loya len optrekken. Hulp aan Nederlanders in Spanje. Het Foreign Office te Londen maakt bekend, dat het door bemiddeling van den gezant der Nederlanden te Londen, jhr. mr. R. de Mairees van Swinderen, en den Britschen gezant in Den Haag, Sir Hu- bert Montgomery, dankbetuigingen heeft ontvangen voor de aan Nederlandsche on derdanen in Spanje door de Britsche re geering bewezen diensten. Communiqué der opstandelingen. Om half twee vannacht is een officieel communiqué per radio verspreid, waarin medegedeeld wordt, dat de regeeringstroe- pen, die in den sector Guadarrama nabrj Chapinerïa tot den aanval waren overge gaan, verslagen zijn, waarbij zij 320 dooden en 210 geweren op het slagveld achterlie ten. In den sector Teruel hebben de opstan dige luchtstrijdkrachten een bombarde mentstoestel, drie jachtvliegtuigen en een verkenningstoestel der loyale troepen neer geschoten. In den sector Huesca hebbende rechtschen zich meester gemaakt van San ta Victoria, een hermitage die het dorp Tardienta beheerscht, hetwelk nu wel spoe dig zal vallen. Voorts werd voor den zender medege deeld, dat minister Prieto de nationalisatie heeft voorgeschreven van alle fabrieken van luchtvaartmateriaal. Er zullen raden van beheer worden ingesteld, gevormd door vertegenwoordigers der regeering en der arbeiders. De geheele Madrileensche pers publiceert een algemeene order van de regeering, lui dende „De troepen die niet kunnen op rukken, mogen hun post niet verlaten en moeten zich liever laten dooden dan een stap terug te wijken." Regeeringscommuniqué. Een officieel communiqué meldtAan de Noordelijke en Noord-Westelijke fron ten en in de Oostelijke en Centrale secto ren heeft zich geen enkele wijziging voor gedaan. De regeeringstroepen hielden stand in de gevechten, die eergisteren begonnen tegen een krachtige colonne opstandelin gen, die den oud-kolonel Aranda te hulp wilden komen. De slag was zeer hevig en de mijnwerkers hebben den opstandelingen zware verliezen toegebracht. In de zone van het Aragoneesche front hebben de loyale troepen nieuwe stellingen betrokken. Het Zuidelijke front is niet gewijzigd. In het Midden-front heerscht volkomen rust. In Guadarrama heeft een kleine regee- ringscolonne het dorp Casa las Campanil- las bezet en daarbij 40 opstandelingen ge dood. In den sector Las Navas hebben de loyale troepen een geslaagden overval ge pleegd op Cerro Cartagena. Zij verrasten een krachtige afdeeling rechtschen, die overijld op de vlucht sloeg en ruim 100 dooden achterliet. Er werden 36 gevange nen gemaakt. De opstandelingen doen voorts verwoede aanvallen in de zone van Anover del Tajo. Na een strijd van vier uren handhaafden de loyalen hun stellingen. Regeeringsvliegtuigen hebben de opstan delingen in den sector Algodor in de pro vincie Toledo intensief gebombardeerd. In den sector Siguenza zqn de loyalen na een strijd van verscheidene uren eenigszins opgerukt. IN HET NATIONALISTISCHE VUUR. Gevaren, waaraan de journalist in Spanje blootstaat. Een correspondent van United Press meldt uit den Siguenza-sector Bijna een halven dag lang heb ik als schietschijf voor het nationalistische leger gediend, dat klaarblijkelijk van meening was, dat mijn chauffeur, mijn Baby-Austin en ikzelf de spits van een nieuw regeerings- offensief tegen Siguenza vormden. De na tionalisten lieten zelfs een brug direct voor de poorten van de stad in de lucht springen, om onzen „opmarsch" tot staan te brengen. Maar wij zijn dit offensief geheel onwe tend begonnende wegen in deze streek waren noch aan mij noch aan mijn chauf feur bekend en zoo kon het gebeuren, dat wij er maar op los reden, zonder ook maar een oogenblik te vermoeden, dat de laatste voorposten van de roode troepen reeds lang achter ons lagen en wij met een snelheid van 50 kilometer per uur het nationalis tische front naderden. Angstige oogenblikken. De vijand meldde zich zeer onhoflijk met een hagel van vogels aan, die plotseling om onzen wagen heenvlogen. De chauffeur Navarro remde en wij beiden sprongen als sprinkhanen uit onzen Austin, om ons op den buik op den weg te laten vallen. Dat gebeurde geen oogenblik te vroegwant reeds begon er op geen honderd meter af stand een machinegeweer te ratelen. Kling! daar ging de voorruit aan scherven Ffftonze banden bliezen hun laatsten adem uiten daarom hielden wij het maar voor beter, om ons zoo spoedig mogelijk uit de voeten te maken. Wq kropen als slangen over den wegNavarro vond achter een teerton dekking en ik dook in een verlaten loopgraaf. Maar het machinegeweer zweeg niet, integendeel, eenige infanteristen kwamen het te hulp en begonnen ons op blauwe boonen te onthalen. Toen het vuren eindelijk ophield, hief ik mijn hoofd op maar toen brak het lawaai opnieuw los. Zoo lagen wq een half uur, terwijl de kogels ons om de ooren vlogen, totdat eindelqk Navarro het geduld verloor, opsprong, naar den wagen liep, dezen op gang bracht en naar mij toe reed. Direct volgde daarop een snelvuur en het machinegeweer trof den motorwij kropen dus maar weer in den loopgraaf en de booze vijand bestookte onzen auto, totdat zq er uitzag als 'n zeef. Kogels, die insloegen, deden ons den modder in het gezicht spatten. Er bleef ons niets anders over, dan rustig te blijven liggen, totdat de duisternis vielmaar he laas was het eerst twee uur in den namid dag, de zon brandde fel, wij waren dorstig, hongerig, vermoeid en in een hoogst on aangename situatie. Daarbij kwam, dat de nationalisten nu met mijnen werpers op ons begonnen te vuren. Drie mijnen sloegen nauwelijks tien meter van ons verwijderd in, de vierde miste zijn doel echter geheel en al. Daarop hoorde ik een aantal exploisïes, die, naar mijn ervaringen in den burgeroorlog op gedaan, niets anders konden zijn dan dyna- mietexploisies. En alsof dit alles nog niet genoeg was, begon de nationalistische ar tillerie een spervuurzone achter ons te leg gen, om het „vijandelijk offensief" in den kiem te verstikken. De zon ging onder. Langzaam, oneindig langzaam begonnen de schaduwen langer te worden en daar mede werd mijn ~ngst voor een nationalis- tischen „tegenaanval" grooter. Ik vreesde in het bijzonder de Moren, die ons zonder meer neergeschoten zouden hebben en eenige malen meende ik reeds stappen te hooren en bereidde ik mij er op voor, zon der rekening te houden met het geweer vuur, omhoog te springen, de armen op te steken en „Joumalistas" te brullen. Maar de vijand naderde onzen loopgraaf niet. Toen de zon onderging, begonnen wq het koud te krijgenhet machinegeweer trachtte ons daarentegen door steeds nieu we salvi warm te houden en belemmerde ons iedere beweging. Onze eenige troost was, dat er verschrikkelijk slecht geschoten werd. Eindelijk werd het volkomen donker en wij kropen op handen en voeten meer diain een kilometer ver, voordat wq ons ge heel durfden op te richten. Na eenig heen en weer geloop klonk het plotseling uit de duisternis „Handen om hoog en wij waren wéér bij de voorposten van de Volksfronttroepen aangeland, die ons naar hun commandant brachten. Deze, een kapitein, verklaarde ons heel verge noegd, dat hij ons geruimen tqd door zijn verrekijker had waargenomen en dat hij niet kon begrijpen, hoe iemand een derge lijk machinegeweervuur kon overleven. De dynamiet-exploisies, die wij gehoord had den, zoo vertelde hij, hadden d© bruggen achter de voorste nationalistische stellin gen in de lucht doen vliegen, om onzen „aanval" op Siguenza te verhinderen. Nu, wij waren blij, het er levend afge bracht te hebben. Onze wagen was intus schen door den vijand veroverd. DE VERKIEZINGEN IN NOORWEGEN. De verkiezingen voor het Storting in Noorwegen hebben volgens den stand om streeks middernacht tot resultaat, dat de socialisten van de 150 zetels waarschijn lijk 71 zullen verwerven, zoodat zij, even min als in het vorige parlement, waar zij 69 zetels hadden, de meerderheid krijgen. De conservatieven hebben waarschijnlijk vq'f zetels gewonnen, terwijl de agrarische partij er vijf heeft verloren. Mogelijk ver liezen ook de liberalen twee zetels. Bij de kleine partijen is een kleine verschuiving in de stemmenverhouding waar te nemen. Complot van rïjwiel- dieven. In de afgeloopen week wist de straatrecherche te 's-Gravenhage de hand te leggen op een complot rijwieldie- ven en helers, die geruimen tijd de residen tie onveilig hebben gemaakt. Bij een gehouden controle werd de 30- jarige O. V. te Loosduinen in het bezit ge vonden van een zoo goed als nieuw rijwiel, hetwelk hij beweerde voor een zeer lagen prijs van zijn broer te hebben gekocht. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat dit rijwiel eenige dagen te voren te 's-Gravenhage was ontvreemd. Het gevolg hiervan was, dat de 31-jarige E. V. en de 23-jarige C. J. B., beide wonende te 's-Gravenhage, evenals genoemde O. V., werden gearresteerd en ingesloten. Daar de 31-jarige E. V. in den zomer reeds terzake van 't feit, dat hij een ge stolen rqwiel in zijn bezit had, was gear resteerd en hq dit rijwiel destijds beweerde gekocht te hebben van een zekeren W. S,( een goede bekende van -de politie, was het voor de politie niet moeilijk om hieruit de conclusie te trekken, dat als leider van het complot de 50-jarige W. S. fungeerde. Het gelukte hem te arresteeren, terwijl hij in het bezit was van een, den vorigen avond gestolen rqwiel. Bij een onderzoek in rijn woning werden tevens nog andere goederen van diefstal afkomstig, gevon den. Allen werden naar het huis van bewa ring overgebracht. Verdacht van heling van rijwielen werd nog aangehouden en ingesloten de 40-ja rige B. M. Een door deze man verkocht rqwiel, van diefstal afkomstig, werd te 's-Gravenhage in beslag genomen. Ongeluk op onbe- waakten overweg. Op den onbewaakten overweg te Rottum is he denmorgen een vrachtauto van de zuivel fabriek te Steggerda overreden door een rangeerlocomotief, komende uit de rich ting Oude Schoot. De auto werd zwaar beschadigd en kwam op de spoorbaan te recht. De chauffeur werd aan de handen gewond. Tengevolge van deze aanrijding was het spoorweg-verkeer tijdelijk gestremd, zoodat de trein van 12.13 naar Leeuwarden on geveer 10 minuten vertraging ondervond. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis- singen Gelet op artikel 45 der Drankwet d'Oien te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Abraham Kareis, wonende te Oost burg, om verlof tot den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (verlof A) voor de benedenlooaliteit van het perceel Zandweg Nr. 34 dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij Burgemeester en Wet houders voornoemd. Vlissingen, 20 October 1936. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. RADIO-RUBRIEK DE REGEERINGSCOMMISSIE VOOR TELEVISIE. Maandag bracht de regeeringscommissie voor de televisie een tweede bezoek aan het Philips laboratorium om kennis te ne men van de nieuwste vorderingen van Philips op televisie-gebied. Na de ontvangst door dr. Philips en leden van de directie, en een inleiding door dr. Balth. v. d. Pol, werden door den tele visiezender eenige filmfragmenten, o.a. van de Lumina-film „Jonge Harten", uit gezonden. Hierop volgde een gevarieerd studio programma, waaraan o.m. de heer Koos Speenhoff voor zang en mej. Pim Siegers voor declamatie, medewerkten. De leden van de commissie toonden groote belangstelling voor de inmiddels door Philips bereikte nieuwe resultaten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven LUCHTBESCHERMING. Vlissingen, 19 October 1936. Aan de Redactie v.d. Vlissingsche Courant. Na rqp overleg meen ik dat het, tot goed begrip van uw verslag „de film-avond voor Luchtbescherming", op Woensdag 14 Oct. jl., aanbeveling verdient dat eenige punten in dit verslag, welke de bedoeling van spreker van dien avond, niet duidelijk weergeven en öaarddor misverstaan kunnen worden, nader worden toegelicht. Dat een bom (brisant), die niet in onze buurt ontploft, ons geen last kan veroor zaken kan slechts gedeeltelijk waar zijn, want indien een sluis wordt getroffen, kan zulks overstrooming beteekenen, een treffer op een electr. centrale bijv. zet alles mogelijk in donker, een voltreffer op een watertoren ontneemt ons wellicht ons drinkwater, waardoor geen direct levens gevaar, doch wel last ontstaat. De uitwer king der gasbommen wordt door zonnig weer belemmerd, gezien de luchtstrjging van den grond naar boven en dus neiging hebben de gassen mede naar boven weg te voeren. Regen werkt de gassen der bom men ook tegen, want water ontleedt de meeste gassen, vandaar het overvloedig o.a. ook met waterspuiten der ontsmettings diensten alleen triestig weer is voor den vijand een gunstige omstandigheid voor het gebruik en het te verwachten effect van gasbommen. Door. mq wordt n i et bestreden dat brandbommen met zand gebluscht kunnen worden, zooals uit uw verslag opgemaakt zou kunnen worden integendeel, zoolang de thermiet brandt is zand het eenigste middel om te blusschen, alle vloer-branden zelfs zouden m.i. met zand gebluscht kun nen worden, maa.de door thermiet ontstane, de z.g.n. secundaire branden kun nen met water gebluscht worden. Een thermietbom van 1 K.G. brandt nog geen minuut, zooals aanschouwelijk is voorge steld. Niet alle thermietbommen branden één minuut, want er zijn ook brandbom men. zwaarder dan 1 K.G. en dan is na tuurlijk de brandduur ook grooter. De meeste menschen hebben geen brand wacht op zolder, schrijft uw verslaggever. Hoe heb ik het nu Dit is juist de aange geven en m.i. goede methode, in de instruc- tie's aangegeven, om één, op een zolder in geslagen brandbom zoo vlug mogelijk on schadelijk te maken. Maar is men niet op zolder, als een brandbom inslaat, dan neemt het al gauw één minuut voordat men op zolder is aangekomen en dan is de thermiet van de 1 K.G. brandbom uitgebraad en dan kan met water de secundaire brand gebluscht worden, met één emmer water ja, moge lijk, doch dit is afhankelijk van wat zich voor brandbare spullen op zolder bevin den. Om tegen alle gassen beschermd te rijn, is een goed gasmasker niet voldoende, men mocht uit uw verslag dit eens niet lezen, men dient ook beschermende kleeren aan te hebben, .maar voor de ademhalings organen en -wegen geeft een universeel gaspatroon met masker voldoende bescher ming uitgezonderd de C.O.-gas- sen. Onder het hoofd „Luchtbescherming" op de 2e bladzijde van dezelfde „Yliss. Cou rant", geeft het hoofd van den hulpdienst „Pers en Voorlichting" van den luchtbe schermingsdienst een algemeene beschou wing over voorlichting. Aangezien mijn ge houden causerie geen aanspraak maakt op „voorlichting" en als zoodanig ook niet be doeld is, meen ik te mogen aannemen dat dit laatst bedoelde verslag niets te maken heeft met mijn causerie, waarvan ik gaarne d- bevestiging vernam. Hoogachtend, COMM. BRANDWEER. Onderschrift van de Redactie Wij geven den geachten inzender gaarne gelegenheid het door hem ter vergadering gezegde nader toe te lichten. Om misver stand te voorkomen willen wij er echter wel even de aandacht op vestigen, dat ons ver slag niet vermelde dat een brisantbom die niet in onze buurt ontploft geen last kan veroorzaken, maar dat men dan weinig ge vaar heeft te duchten. Dit althans werd Dinsdag gezegd. Wij wijzen hier echter slechts voor de goede orde op, daar boven staand artikel meer een aanvulling van. verslag en causerie, dan wel critiek op het verslag bedoelt te zijn. Voorts schrijft de geachte inzender": „De meeste menschen hebben geen brandwacht op zolder, schrijft uw verslaggever. Hoe heb ik het nu? Dat is juist de aangegeven en m.i. goede methode, in de instructiefs aangegeven." Wat het laatste betreft, ten dien opzichte zijn wq het volkomen met den inzender eens, doch inderdaad heeft hrj tijdens zijn. causerie gezegd, dat de meeste menschen geen wacht op zolder hebben. Wij nemen echter met voldoening kennis van boven staande aanvulling, waardoor een. misver stand dat ten aanzien van de bedoelingen van den spreker zou kunnen ontstaan, uit den weg wordt geruimd. Het slot van zijn artikel is ons niet ge heel duidelijk. In de bëschouwing van het hoofd van den pers- en voorlichtingsdienst werd de causerie van den heer Agtc-rberg in het geheel niet genoemd. Maar dat deze causerie er geen aanspraak op zou maken „voorlichting" te zijn, verwondert ons, daar het doel van de Vereeniging voor Luchtbe scherming toch in de eerste plaats het ge ven van voorlichting is en de aanwezigen dus mogen aannemen, dat hetgeen op de bijeenkomsten der vereeniging geschiedt, met bovengenoemde bedoeling plaats vindt. Wij willen hier echter slechts terloops de aandacht op vestigen, daar bovenstaand „ingezonden" vóór alles bedoelt eenige praetische aanvullingen op het verslag te geven en biervoor zijn wq den inzender erkentelijk. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 20 October 1936, des nam. 3 uur, officieel. Londen 9.14% Berlijn 75.25 Parijs 8.71 Brussel 31.50Zwitserland 43 New-York 1.87. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 20 October, 3 uur. Hoogere koersen. Petroleum- waarden gevraagd, Koninklij ken boven 400. Shell Unions levendig verhandeld, Philips en Aku's weinig veranderd. Ame rikanen verdeeld, Beleggingen prqshondend. Het viel te verwachten dat heden op de effectenmarkt grooter belangstelling naar aandeelen Shell Union zou uitgaan. De hoogere winst over het derde kwartaal en de verwachting dat een regeling getroffen zal worden voor het achterstallig dividend deden hier een groote vraag ontstaan, waardoor de koers tot 20 opliep. Het wa ren echter niet alleen Shell Union, die goed gedisponeerd waren. De markt bood over de geheele linie weer een vast aspect, hoe wel de omzetten hiermede niet evenredig- waren, want de affaire was van vrij kal- men aard. Het is in hoofdzaak de veran derde houding van den gulden, die het koersniveau opdrijft. De hoogere noteerin gen van pond en dollar en dientengevolge het grootere depreciatiepercentage van den gulden, blijven op het koersverloop der aandeelen niet zonder uitwerking, terwijl bovendien de vaste ondertoon van Wall- street er toe bijdroeg de markt te steunen. Petroleumpapieren namen heden wel de voornaamste plaats in. Naast Shell Union waren ook de andere Amerikaansche pe- troleumsoorten, zooals Tidewater en Con tinental Oil, beter gestemd. De toestand der petroleumindustrie wordt gunstig be oordeeld en men overweegt een verhoo ging der ruwe olieproductie om aan de groote vraag naar benzine te voldoen. Koninklijken bleef vanzelfsprekend niet ten achter en kwam boven de 400. In de rubberhoek beperkte de belangstelling zich tot Amsterdam Rubber die 4 procent ver beterden. De andere rubbersoorten trok ken nauwelijks koopers en velen konden zich slechts met moeite handhaven. Ta bakken waren kalm. en alleen voor Oude Deli eenige punten hooger. H.V.A.'s on derging een beperkte vraag en was goed prijshoudend, evenals de specifieke Suiker waarden en de aandeelen der Indische Cre- dietinsteliingen. De binnenlandsche indus- triepapieren waren kalm gedisponeerd en bewogen zich iets boven het vorig niveau. Alleen Unilevers waren vast in verband met den hoogeren onderlcoers. De scheep vaartmarkt wist zich goed te handhaven. Amerikaansche Sporen waren hooger, vooral Southern Pacific, wegens de sterk gestegen bedrijfswinst. Koper- en Staal- waarden waren iets zwakker. In het ver dere verloop bleven op de locale markt de hoogste koersen meerendeels niet gehand haafd, als was de reactie zeer gering. De beleggingsmarkt vertoonde weinig veran dering. Prolongatie 2% procent.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3