NOOTJES VOOR PLUIMVEEHOUDERS MARINE EN LEGER LUCHTVAART Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de vereeniging Montefiore, de bekende vereeniging, die weduwen en wee zen van alle gezindten steunt, werd gis teravond in Maison Couturier te Amster dam een feestvergadering gehouden. De broodprijs ih Frankrijk wordt met ingang van 1 November opnieuw met 10 centimes per kg. verhoogd. 0*0 De mijnwerkersstaking in Roubaix en omgeving (Frankrijk) duurt voort. Pogin gen om onder bescherming van gendar merie de textielfabrieken van kolen te voorzien, moesten wegens de dreigende houding der stakers worden opgegeven. Herhaaldelijk wierpen zich groepen stakers voor de met kolen beladen auto's, zoodat deze niet verder konden. z Op de conferentie van den nationalen bond van Schotsche mijnwerkers te Lon den hebben de gedelegeerden besloten tot verwerping van het nieuwe loonaanbod der mijneigenaars. Men acht het mogelijk, dat een nieuw conflict in de kolenmijnindus trie zal uitbreken. z De natuurlijke bevolkingsaanwas van Polen in het eerste halfjaar van 1936 be draagt 217.859 zielen of 1.45 In het eerste halfjaar van 1935 bedroeg deze toe name 181.898 zielen. Naar verluidt, is aan het stadhuis te Kattowitz (Polen) de aankondiging van het huwelijk tusschen Jan Kiepura en Martha Eggerth aangeplakt. 9 Te Luck in Oost-Polen zijn twee jon gens gedood door het ontploffen van een granaat uit den wereldoorlog. De beide jongens, knaapjes van 10 en 12 jaar, von den het projectiel in het veld en gingen er mede spelen, met het gevolg, dat het ont plofte. De Poolsche politie heeft de bandieten, die 16 dezer een Joodsche familie hebben vermoord, gearresteerd. z o Officieel wordt te Tokio medegedeeld, dat Prins Tsjitsjiboe, de jongere broeder van den Japanschen Keizer, in het voor- \iar naar Londen zal vertrekken om den keizer te vertegenwoordigen bij de kro- Jsng van Koning Edward. Op het oogenblik woeden in het noorden van den Atlantiischen Oceaan nog geweldi ge stormen. De „Queen Mary" is op de reis naar New York zoo hevig aan het rollen geraakt, dat tien passagiers door vallen verwondingen hebben opgeloopen. Nabij Dayton (Ver. Staten) is gisteren een auto met zes personen, welke van een bruiloft terugkeerden, door een trein ge grepen en vernield. De zes inzittenden zijn allen om het leven gekomen. De bond van kapperspersoneel heeft met ingang van vandaag de staking ge proclameerd in 3000 kapperszaken te New York (Amerika). Zesduizend bedienden hebben het werk neergelegd. Volgens de statistieken bedroeg het aantal werkloozen in Frankrijk op 16 Oc tober 411.536 tegen 372.329 in October van het vorige jaar. wege blijven. Enkele gemeenten traden toe als donatrice der vereeniging. De folder „Naar en door Zeeland" zal in 1937 in 3000 exemplaren worden herdrukt. Besproken werd de eventueele mogelijk heid om uit te komen op de a.s. Wereld tentoonstelling te Parijs. Medioburgum. De algemeene vergadering van Medio burgum benoemde Maandagavond tot haar secretaris den heer H. Kampman, tot pen- ningmeesteresse mej. Jo Simonse en tot secretaresse van de damesafdeeling mej. Koos Vermeulen. De vergadering besloot tot de oprichting van een afdeeling folklore, dans en zang. Het ligt in de bedoeling den dialectzang te beoefenen. De folklore dans zal staan onder leiding van den heer Chr. J. Mazure. De zang komt onder leiding van den heer Sanders, gediplomeerd koorleider. Wie verloor een portemonnaie met geld? De Commissaris van Politie verzoekt degene, die op Maandagavond 5 of Dins dagmorgen 6 October in de omgeving van de Winterstraat een portemonnaie met eenig geld en een tramkaart heeft verlo ren, zich zoo spoedig mogelijk aan zijn bureau te melden. BRESKENS Vergadering Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Van Zuijen. Afwezig met kennisgeving de heer P. Notebaart. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd goedgekeurd. De voor zitter deelt den Raad mede, dat als ge woonlijk op 31 Augustus een telegram van gelukwensch aan H.M. de Koningin is ge zonden, en een dergelijk telegram ter gele- geheid van de verloving van H.K.H. Prin ses Juliana. Voor beide zijn dankbetuigin gen ontvangen. Eenige raadsstukken worden hierna zon- ü-r discussie voor kennisgeving aangeno men. Bij de ingekomen stukken is verder een verzoek van de firma Putte Vroon tot het plaatsen van een overkapping van 3 X 6.5 M. met pompen enz. op de Markt, ter vervanging van de bestaande benzinepomp. B. en W. stellen voor den grond tegen een prjjs van 100 per jaar beschikbaar te stellen. De heer Tazelaar vraagt of de vergun ning voor de bestaande pomp aan deze firma is verstrekt. De voorzitter antwoordt dat dit niet het geval is de vergunning is aan den vorigen eigenaar der zaak, den heer De Huiler gegeven en hem is niet be kend of die vergunning op genoemde firma is overgegaan. De heer Bins licht deze zaak nader toe, en zegt, dat Putte Vroon eerst een ande re plaats aangevraagd hadden, die gewei gerd is. Nu zij met dit gewijzigde voorstel gekomen zjjn acht B. en W. het voor den goeden gang van zaken wenschelijk den Raad te raadplegen. De heer Van de Sande vindt het ver schrikkelijk dat de markt, die toch al niet fraai is, nog meer ontsierd zal worden. Bovendien noemt hij 100 een „fooitje". Voor een dergelijke inrichting op rijks- grond wordt van de 500 tot 1000 be taald. De heer Brand vraagt of B. en W. ook anderen vergunning zouden geven iets dergelijks op de Markt te plaatsen. De voorzitter antwoordt, dat men handel en industrie zooveel mogelijk moet steun- nen. Wat de pomp betreft, hierin ziet htf geen bezwaar, daar deze geen ontsiering zijn zal. Een ander geval zou het wezen wanneer er een loods of iets dergelijks zou opgetrokken worden. De gemeente-opzichter geeft hierna van een en ander aan de hand van een teeke- ning nadere uitleg. De heer Van de Sande is niet bevredigd, terwijl de heeren Carels en Vassen met het oog op de veiligheid voor het verkeer in de dorpsstraat de verandering toejui chen. Op een vraag van den heer Tazelaar ant woordt de voorzitter, dat de pomp zoover achteruit gebracht zal worden, dat de bui tenkant der auto's in ieder geval binnen de rooilijn der dorpstraat zal vallen. Besloten wordt hierna de grond te ver huren met de stemmen der heeren Van de Sande en Cambier tegen. Over het bedrag zullen echter nadere inlichtingen worden ingewonnen, daar de door den heer Van de Sande genoemde cijfers niet bij B. en W. bekend waren. Vasseur wil als maatstaf bijv. aannemen wat de firma Bliek betaalt. Een voorstel van den voorzitter om het bedrag op de volgende vergadering vast te stellen wordt aangenomen. De gemeente-rekening. Aan de orde komt dan de rekening 1935 die voor den gewonen dienst een batig saldo van 7269.21 en voor den kapitaal- dienst een nadeelig slot van 9815.63 op levert. In verband hiermede brengt de heer Carels namens do commissie be staande uit de heeren Vasseur, Notebaart en Carels verslag uit. De commissie vindt dat op de zegels geen voldoende controle is en zegt voorts dat een post aanlegbelasting groot 531 niet geïnd is. Verder vindt de commissie het bedrag reiskosten tamelijk hoog en zegt dat er rekeningen bij zijn, waarop enkel plaatsen en totaal bedrag voorkomen en geen verdere inlichtingen of verantwoordingen. De voorzitter neemt van een en ander nota en zal in een volgende vergadering nadere toelichtingen geven. De begrooting. B. en W. maken den Raad er op attent, dat in de vergaderingen van 29 October 1935 en 8 Augustus 1936, het denkbeeld werd geopperd de begrooting een voor behandeling te doen ondergaan. Zij hebben tegen een dergelijke procedure geen be zwaar en mocht de Raad aldus besluiten, dan staan een drietal wegen open. a. Be spreking vooraf met gesloten deuren, b. behandeling in 2 secties, waarover alle le den verdeeld worden, c. voorbereiding in een raadscommissie, die uit een vertegen woordiger van elke fractie zou moeten be staan en mitsdien niet representatief voor den geheelen Raad zou zijn. De voorzitter licht deze punten nader toe en geeft hierna aan den voorsteller, den heer Vasseur het woord om het doel van de nieuwe methode uiteen te zetten. De nieuwe gang van za ken zou volgen den heer Vasseur groote voordeelen met zich brengen. Afwijkende voorstellen (en dit zrjn meestal de voorstel len van die raadsfracties die geen zitting hebben in het college van B. en W.) die misschien veel beter zijn dan de voorstel len van B. en W. hebben volgens de oude manier van behandeling geen kans aange nomen te worden. Een voorbehandeling, hetzij door een commissie uit den Raad be noemd, of anderszins zou <*it bezwaar on dervangen. De heer Bins zegt dat hij als wethouder moeilijk een oordeel kan uitspreken, daar dit een kwestie voor de raadsleden is, maar dat afwijkende voorstellen geen kans zou den hebben, vindt hij te sterk. De heer Van de Sande wil een on-offici- eele samenkomst op het gemeentehuis om onderling van gedachten te wisselen. Breedvoerig wordt door vele raadsleden over de verschillende mogelijkheden gedis cussieerd waaraan de heer Vasseur een eind maakt door voor te stellen punt a. in stemming te brengen. Met de stem van den heer Tazelaar tegen wordt zijn voorstel aangenomen. Als voorzitter van de commissie van voorbereiding wordt de burgemeester Van Zuijen gekozen. De heer Brand vraagt de vergadering des avonds te kunnen houden, opdat de heer Notebaart dan aanwezig ka a zijn. Hiermede zal rekening gehouden worden. Rondvraag. Bij de rondvraag spraken de heeren Vas seur en Van de Sande over de klachten be treffende het woonwagenkamp. De voorzit ter zegt dat dit een volgende vergadering ter sprake zal worden gebracht. De heer Brand zag gaarne een lichtpunt geplaatst in het gedeelte van den Boule vard van Pleyte tot Roth, wat ook den wensch van den heer Verduijn is. De voor zitter zegt onderzoek toe en daar niemand meer het woord verlangt, sluit hij de ver gadering. Volksonderwijs. In de Openbare School werd Maandag avond de Algemeene vergadering van Volksonderwijs gehouden. De voorzitter, de heer A. Salomé was door ziekte verhin derd de heer De Pree leidde de vergade ring. Getracht zal worden in Januari een Operette-avond te géven, met het doel wat meer propaganda voor Volksonderwijs te maken. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering die 7 en 8 November te Rot terdam gehouden wordt, werd gekozen de heer J. Cruson. Nadat bij de rondvraag een tweetal personen had gesproken sloot de waarnemend voorzitter de vergadering, die zeer slecht bezocht was. GOES Lezing Mr. G. A. Diepenhorst. Gisteravond hield de A.R. Prop. Club haar jaarvergadering. De secretaris meld de in zijn jaarverslag, dat er 23 leden zijn. Na afhandeling der huishoudelijke zaken sprak de heer Mr. G. A. Diepenhorst te Zeist, lid van Ged. Staten van Utrecht en voorzitter van het Verbond van AR. Prop. Clubs over„De politieke toestand". HOEDEKENSKERKE Benoeming veldwachter. De e< -nmissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Januari 1937 benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Hoedekenskerke A. Koole, zulks met ge lijktijdig eervol ontslag als bezoldigd veld wachter der gemeente Baarland. TERNEUZEN Storm op de Westerschelde. In bet Schaar van Waarde kregen twee Zwitsersche tankschepen, welke op weg waren van Antwerpen naar Straatsburg met een lading benzine, te kampen met den zwaren golfslag. Tankschepen zijn uiteraard goed afgesloten voor het over komende water. Zij hebben geen luiken welke kunnen inslaan, er was dus „niks in den weg". Een der schepen echter ge raakte aan den grond en nu veranderde de situatie. Het schip verkeerde in een benarde positie. Surveilleerende sleepboo- ten voeren naderbij voor het verleenenvan assistentie. De sleepboot „Directeur Bul- cke" nam een der schepen, die met 600 ton benzine geladen was, over en slaagde erin de haven van Hansweert te bereiken. Een tweetal sleepbooten van de Terneu- zen Tugboat Cy voeren naar het aan den grond zittende tankschip „Berendina" en na vele moeilijkheden overwonnen te heb ben, slaagden zij erin het schip in diep water te brengen. Toch duurde het nog ruim anderhalf uur voordat zij de haven van Hansweert hadden bereikt. Een ingesteld onderzoek wees uit dat beide schepen geen averij hadden bekomen. Het vlottrekken en binnenbrengen der schepen heeft zeer veel van de zeemans kennis dier sleepbootbemanningen geëischt. Het stormachtige weer was oorzaak dat verschillende binnenschepen tijdens de vaart op de Westerschelde, tengevolge van den zwaren golfslag in moeilijkheden kwa men te verkeeren. Het sleepschip „Klasiena", dat met een lading graan op weg was van Rotterdam naar Sas van Gent en dat getrokken werd door de sleepboot „Elise", geraakte nabij den Margaretha Polder gekomen, in moei lijkheden. Een alhier op de reede surveil leerende sleepboot voer ter assistentie na derbij en heeft de „Klasiena" daarop inde Middelhaven binnengebracht. Ook het Duitsche sleepschip „Virgilia", dat deel uitmaakte van een sleep van 2 schepen, heeft op dezelfde hoogte sleep boothulp aanvaard, waarna het eveneens de Middelbanden is binnengebracht. Beide schepen hebben hun reis kunnen voortzetten. Ontvluchte bedrijfsleider heeft zware dagen doorgemaakt. Over de arrestatie van den Alkmaar- schen bedrijfsleider W. N. in de duinen tus schen Retranchement en Cadzand, schrijft de Arbeiderspers nog, dat de door zijn verliezen en speelschulden wanhopig ge worden N. na zijn vlucht uit Alkmaar een verschrikkelijken tijd heeft doorgemaakt. Uit zijn relaas is komen vast te staan, dat hij op 9 Oct., na een nacht in Roosendaal te hebben gelogeerd, met den veerdienst van Vlissingen naar Breskens overstak. Ih deze eenzame uithoek van Zeeuwsch- Vlaanderen, tusschen Retranchement en Cadzand, waar N. bekend was, omdat hij dit district in dienst van zijn firma, die hier afnemers heeft, vaak had bereisd, wilde hij een wijkplaats vinden, om zich aan het oog van politie en justitie te ont trekken. Slechts door een toevallige omstandig heid is de man Zondagavond in deerniswek- kenden toestand verdorst en verhongerd teruggevonden in een week-end-huisje, dat hier vlak aan zee met drie andere op een rjj staat. Pas Zondagmiddag eenig' menschen hadden hem kort tevoren over den dijk zien strompelen had hij zich door verbreking van een ruit toegang tot dit huisje verschaft. Uit een onderzoek, naar aanleiding van N.'s verklaringen is komen vast te staan, dat hij rich voordien tien dagen en tien nachten heeft schuil gehouden in het duin, waar hij rich in de bremboschjes een leger had gespreid. Vrijwel onbeschut tegen den stormwind, de regenbuien en den nacht vorst. Al dien tijd, dat hij in de duinen tus schen Retranchement en Cadzand vertoef de, is N. niet in contact geweest met men schen en vermoedelijk van voedsel versto ken gebleven. Een in zijn schuilplaats ge vonden flesch met daaraan bevestigde schoenveter, verklaart de manier waarop hij zich des nachts uit regentonnen voorzag van drinkwater. Zyn ontdekking. De heer H. Zwier, die den voortvluchti- gen bedrijfsleider in een dier huisjes terug vond, was Zondagnamiddag naar de niet ver van zijn woning gelegen huisjes ge gaan, omdat zijn dochter van een duinwan deling was weergekeerd met de mededee- ling dat er zooveel water stond. De ingeslagen ruit en een voor het gat gehangen mat deed het vermoeden rijzen, dat iemand het huisje was binnengedron gen en zich daar verborgen hield. Na het openen van de deuren viel in een der slaapkamertjes het schijnsel der zaklan taarn toen spoedig op het gezicht van den man, die later bleek den voortvluchtigen N. te zijn. De indringer lag tusschen eenige matrassen verstopt en verklaarde zich niet te kunnen bewegen. De heer Zwier beval den onbekende aanvankelijk op barschen toon uit 't bed te komen, doch, zoo zeide hij, toen ik zag dat hij zich niet kon bewegen, kreeg ik medelijden. Het bleek, dat tenge volge van het vele nachten achtereen bui ten slapen, de voeten van den vluchteling bevroren waren en allen dienst weigerden. Tijdens het korte onderhoud in het huis je deed de onbekende plotseling een poging om zich met een mes verwondingen aan hals en polsen toe te brengen. Terwijl de heer Zwier den man het mes afnam, liep Zwier Jr. op verzoek van zijn vader naar den gemeenteveldwachter. Steunende op Zwier en den gemeenteveldwachter is de onbekende, die weigerde zijn naam te noe men naar een auto gedragen, waarmede hij op last van burgemeester Leenhouts naar het St. Anthoniusgesticht te Oostburg werd vervoerd. Op hem werden een gouden horloge en een dubbeltje gevonden. Papieren had hij niet bij zich, maar een van rijn kleedingstukken droeg het adres van een kleermaker in Alkmaar. Dit merk bracht den chaufeur van den auto, den heer Verduin uit Cadzand, op 't idee om, eenmaal thuis gekomen, de kranten nog eens na te lezen. Toen zjjn vermoeden ster ker werd, dat de in het duin aangetroffen onbekende wel eens den voortvluchtigen bedrijfsleider zou kunnen zijn, heeft hjj de politie in Alkmaar gewaarschuwd. Actie afschaffing Thoolsche bruggelden. Het comité, dat zich ten doel stelt de Thoolsche brug vrij te maken, heeft rijn werkzaamheden aangevangen. Op verschillende plaatsen zjjn in de af- geloopen week vergaderingen gehouden, die druk bezocht waren. Het comité legde er den nadruk op, dat het de historische rechten, die de gemeente Tholen op de baten van het brugbedrijf heeft, vóór 1928 veerbedrijf, niet wil aan tasten. Het comité heeft als zijn standpunt te kennen gegeven, niet in de financieele zijde van het vraagstuk te zullen treden. Volgens de comitéleden, aldus meldt de N.R.Ct., is dit een kwestie tusschen den betrokken mi nister en de gemeente Tholen. Het eenige punt, waarop volgens het comité de actie kans van slagen zal heb ben is den betrokken minister te wijzen op het onbillijke dat, nu een extra heffing op de benzine wordt gevorderd om bruggen tolvrij te maken, de Thoolsche brug van auto- en motorrijders haar tol blijft vragen. Circa 60.000 wordt jaarlijks aan bruggel den geofferd. Een door het comité ingestelde enquête bewees wel, dat de post bruggelden voor vele bedrijven zeer bezwarend is. Gevallen, dat meer dan 1000 bruggeld per jaar betaald wordt, zijn geen zeldzaam heid. Eén expediteur, die dag en nacht In de weer moet zijn om het hoofd boven wa ter te kunnen houden, betaalt jaarlijks 1600 bruggeld Ook de Thoolsche land- en tuinbouw heeft b\j de vrijmaking van de brug een zeer groot belang. Op het oogenblik Is de toestand zoo, dat de oeconomische ontwikkeling van het eiland gehandicapt wordt door de Thool sche brug. Het spreekt toch vanzelf, dat de hooge vervoerkosten uiteindelijk den prijs van het product drukken. Een bekend feit is, dat de prijs der ben zine op het eiland Tholen veelal hooger is, dan daar buiten. Het bezoeken van middelbare scholen, waarbij men uitsluitend is aangewezen op Bergen op Zoom, is voor velen onmogelijk omdat de brugtarieven de vervoerkosten zeer duur maken. Uit een gemeente van het eiland kost het vervoer van leerlingen naar de H.B.S. te Bergen op Zoom circa 200 per jaar en per leerling De eilandbewoners hebben wel terecht het gevoel, dat zij op een door de regeering „vergeten eiland" wonen. Het comité wil de autoriteiten op de ach teruitstelling en veronachtzaming der Thoolsche belangen wijzen. Als deel van Nederland meenen de Tholenaars ook recht te hebben op een kostelooze brug. Een juiste plaatsing der lampen is bij winterverlichting van veel belang. Het is niet voldoende om zoo maar luk raak in het nachthok een paar lampen aan te brengen en te denken dat het nu wel met de kunstmatige verlichting van de dieren in orde is. Integendeel de winterverlichting en speciaal de plaatsing van de lampen en de sterkte ervan is in zekeren rin een pro bleem op rich zelf, dat iedere pluimveehou der, die tot verlichting van zijn hokken overgaat, zal hebben op te lossen. Hangen de lampen namelijk te hoog, dan is de lichtsterkte op den bodem te gering en zullen de dieren niet van de stokken komen om te eten en beweging te nemen. Ook heeft men daarbij het nadeel dat de mestplank dan een groot gedeelte van hefc licht onderschept, zoodat het er onder stik donker is. Er is dan maar een betrekkelijk klein gedeelte van het bodemoppervlak ter beschikking van de dieren. Aan den anderen kant is een te laag han gen van de lampen ook weer verkeerd, want wanneer de op stok rittende dieren niet helder verlicht worden, zullen ze er niet af komen en geven alle gemaakte onkosten voor het kunstlicht per slot van rekening nog niets. Men riet het, het is een zaak die heel nauwkeurig uitgezocht en geprobeerd moet worden, en waarvoor, daar de afme tingen van alle hokken verschillend zijn, geen vaste regels voor te geven zijn. Het beste is om de dieren na het aan brengen van de verlichting, waarbij dan om de hierboven genoemde zaken gedacht moet worden, eens een paar avonden gade te slaan. Komen ze geregeld van stok en gaaii ze er weer op, dus zijn ze voortdurend in beweging, dan is de zaak aardig in orde. Blijven ze echter op de ritstokken zitten, dan is dat een teeken dat er aan de ver lichting het een of ander hapert en dat wellicht de lichtsterkte niet hoog genoeg is. Door» het aanbrengen van sterkere lampen is dit dan te verhelpen. Dr. W. C. v. R. Generaal-majoor van Voorst tot Voorst. Naar wij vernemen is generaal-majoor J J. G. Baron van Voorst tot Voorst, ad judant in buitengewonen dienst van de Koningin en commandant der 4e divisie in het militaire hospitaal te Amersfoort opgenomen. De aard van zijn riekte maak te een operatie noodzakelijk. Hedenochtend was de toestand van generaal van Voorst tot Voorst, na het chirurgisch^ ingrijpen van gisteren, iets minder ongunstig. De eerste luitenant N. J. J. van Dam, van het 14e regiment infanterie en gedeta cheerd bij het regiment genietroepen te Utrecht, wordt 1 November van die deta cheering ontheven en overgeplaatst big het 16e regiment infanterie te Amersfoort. De voorgeoefende korporaals en soldaten der lichting 1937 van de regimenten in fanterie worden 5 Februari ingelijfd en vertrekken 19 Maart d.a.v. met groot ver lof. Bij Kon. besluit van 15 October is op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst aan den reserve- tweede-luitenant mr. M. H. Schuller. De officieren-vlieger van de 2e klasse A. C. Zoethout, A. J. de Bruijn en A. W. Witholt, die bestemd zgn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 21 dezer met het m.s. „Chr. Huygens" van .Amsterdam der waarts vertrekken. Ekins heeft vliegtocht om de wereld volbracht. De Amerikaansche journalist Ekins is gisteren om tien uur 49 plaatselyken t\jd op het vliegveld van New York geland. Hij heeft hiermede de luchtrace om de wereld gewonnen in den tijd van achttien dagen, elf uur en 13 minuten. Zijn beide mededingers, Kieram en mej. Kilgallen, bevinden zich nog steeds te Manilla, vanwaar zij Dinsdag hopen te vertrekken. Gedrieën waren de journalisten Ekins, Kieram en mej. Kilgallen op 30 Septem ber aan boord van het luchtschip „Hin denburg" van Lakehurst vertrokken. De directeur van het dagblad, waarvoor Ekins werkzaam is, heeft medegedeeld, dat de officieele tijd, welke Ekins voor zijn vliegtocht om de wereld noodig heeft ge had, achttien dagen, veertien uur en 56 minuten bedraagt. Basis voor transatlantische vluchten op Ierland. Aan het havenbestuur van ae lersche stad Limerick aan de westkust is door de regeermg van den Ierschen vrijstaat mede gedeeld, dat te Limerick een basis voor transatlantische luchtvaartverkeer zal worden geschapen. Italiaansch legervliegtuig omlaag gestort. Op het vliegvelo Campo Formido (Italië) is gisteren een militair vliegtuig tijdens een proefvlucht omlaag gestort. De luite nant-vlieger dio het toestel bestuurde, is om het leven gekomen. Japansche vliegboot vermist. Het Japansche Ministerie van Marine heeft medegedeeld dat een vliegboot, aan

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2