1000 500 300 25 WOENSDAG Mo. 231 74e Jaargang UitgaveFirma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-68, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EEN AFSCHEID. DE HEER D.A.P.DE ZEEUW LEGT DE HOOFDREDACTIE NEER. ELECTRISGH KOKEN STADS- EN PROViNClElEUWs" Voor Onderkïeedïng HACCOU 1936! VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn t2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 —5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn QRAT1S verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit twee bladen. Eerste Blad. HIJ HEEFT 35 JAAR LANG DEN INHOUD DER KRANT VERZORGD. Een dagblad vertelt hetgeen dagelijks rondom ons geschiedt. Er kan in de meest afgelegen hoek van de wereld niets ge beuren» of wij kunnen het U spoedig daar na in onze kolommen berichten. Maar over onszelf plegen wij te zwijgen En het is goed zoo want niet de per sonen die tesamen iederen dag een krant tot stand brengen zijn belangrijk, maar slechts het product van hun gemeenschap- pelijken arbeid, dat U dagelijks thuisbe zorgd krijgt. Er moet dus wel een bijzondere reden zijn, dat wij voor een keer van dezen regel afwijken. En dit is inderdaad het geval. si?® Onze hoofdredacteur, de heer D. A. P. de Zeeuw, die sinds 1901 (35 jaar lang dus) de re dactie voert na voordien reeds als medewerker aan de krant verbonden te zijn geweest, gaat ons vandaag verlaten. Gaarne hadden wij persoonlijk afscheid van hem genomen, maar de gezondheidstoestand van den heer De Zeeuw, die hem reeds sinds enkele maanden gedwon gen heeft niet meer actief aan den arbeid deel te nemen, staat dit jammer genoeg niet toe. Toch kunnen wij er geen vrede mede hebbenonzen goeden trou wen vriend onopgemerkt heen te laten gaan en als het dan niet persoonlijk kan, moeten wij ons tevreden trachten te stellen met dit afscheid in do krant. s Wanneer het mogelijk ware geweest in eigen kring afscheid te nemen, zou de heer P. van de Velde, mede namens zijn broer den heer B. van de Vel de, ongeveer het volgende heb ben willen zeggen „Waarde vriend De Zeeuw, 1 October wordt een mijlpaal in ons leven en in dat van ons blad. Dan zult ge een werkkring verlaten die U lief was. Wij allen, zonder onderscheid, betreuren dat uw gezondheid U tot heengaan dwingt en dit doet ons leed, meer dan ik U zeggen kan. Maar wij moeten durven erkennen dat dit afscheid in uw eigen belang noodig is en al gaat een scheiden onvermijdelijk met weemoed gepaard, de zekerheid dat gij met eere hebt gediend, zal U een troost en voldoening zijn in de jaren die U resten. Uw dagelijksche medewerkers en allen die op eenigerlei wijze met U in aanraking kwamen, zullen aan U blijven denken als aan een man die zijn taak ernstig opvatte, een man voor wien geen moeite te veel, geen opoffering te groot was. Toen U tien jaar geleden uw zilveren ambtsjubileum vierde, heb ik U in bijzijn van onzen onvergetelijken Vader, den stich ter van ons bedrijf, mogen zeggen hoe er kentelijk wij U waren, die met uw wel versneden pen immer gereed stond om de geschiedenis van onze goede stad, van ons gewest, enz. in de kolommen van de „Vlis singsche Courant" vast te leggen. Toen reeds mocht ik wijzen op onze samenwer king, die nooit verstoord werd en sprak ik over uw blijmoedig optimisme, dat aan stekelijk werkte op ieder die met U in aan raking kwam. En dit is zoo gebleven, tot uw gezondheid U korten tijd geleden dwong tot een rustend leven. Onze verhouding was steeds zooals dat tusschen vrienden het geval pleegt te zijn en nu ge heen gaat, wil ik niet nalaten U, mede namens mijn broer, in liet openbaar hartelijk dank te zeggen voor uw trouwen, nauwgezetten arbeid. Wij hebben groot respect voor hetgeen ge in 35 jaar tot stand hebt weten te brengen, voor de wijze waarop ge U met hart en ziel wijddet aan de taak die ge in 1901 na het plotseling overlijden van uw voorganger den ouden heer P. L. Mets, op U hebt genomen. Van ganscher harte gunnen wij U, moge het zijn in goede gezondheid, nog vele rus tige jaren met uw echtgenoote en kinde ren. En al zullen wij U dan niet meer dagelijks zien, ge laat op de krant vele vrienden achter, zoodat U steeds een wel kome gast op het „Marktje" zult blijven. Wees er van overtuigd, dat wij U nooit zullen vergeten en dat wij steeds met respect en dankbaarheid zullen denken aan hetgeen U voor ons bedrijf gedaan hebt. Wij zijn er zeker van, dat de „Vlissingsche Courant" ook in uw hart een groote plaats zal blijven innemen. Waarde vriend De Zeeuw, het ga U goed. Nog vele gelukkige jaren en tot weerziens Een krant is een werkgemeenschap waar men nauw c.p elkaar is aangewezen en waar geen geweldige persoonlijke afstanden bestaan tusschen hen die er hun arbeid van verschillenden aard plegen te verlich ten. En daarom hadden Redactie, Admi nistratie en Technisch Personeel zoo gaarne in eigen kring U, mijnheer De Zeeuw, wil len zeggen hoezeer wij U steeds als een goed lid van ons groote gezin hebben be schouwd j een collega en een chef die steeds goed gemutst was en die met een grap en een vriendelijk woord moeilijkhe den wist te overwinnen en een prettige verstandhouding te handhaven. Het heeft echter niet zoo mogen zijn. En al weten wij dat U afkeerig bent van alle uiterlijk ver toon, U zult kunnen begrijpen en dus ook billijken, dat uw medewerkers U maar niet zonder meer uit hun kring willen laten verdwijnen. Het werk van, de hoofdredactie brengt mede, dat U veel in. het technisch deel van ons bedrijf aanwezig was. En het kan er spannen, wanneer de vormen dicht moeten en er komt cp het nippertje nog een be langrijk bericht, dat wij willen meenemen. Op zulke oogenblikken moet van het tech nische personeel veel worden geëischten dat kon, omdat er steeds een prettig ka meraadschappelijk contact lieerschte en nog keerscht, waardoor men op critieke oogen blikken wat voor elkaar over heeft. Dat vele leden van ons technisch perso neel dus graag persoonlijk getuigenis had den willen afleggen van de waardeering en vriendschap die zij U toedragen, spreekt vanzelf. En dat zij er maar half tevreden mee zijn, dat dit nu een afscheid op papier moet worden, is ook begrijpelijk. U komt dus maar gauw een heele reeks „technische" handjes drukken Ook met het actueelste nieuws, de beste machines en het bekwaamste technische personeel, zouden wij ons doel niet kunnen bereiken, wanneer onze administratie-staf niet nauwkeurig registreerde wat in een uitgebreid bedrijf nu eenmaal geboekt be hoort te worden. Het is moeilijk altijd iedereen te vriend te houden en een artikel in de krant kost dus wel eens een enkele maal een abonné. En dan kijkt de Administratie leelijk; want zij noteert liever nieuwe lezers, dan oude af te voeren. Gelukkig pleegt het eerste meer voor te komen dan het laatste. Gaf dit dus geen aanleiding tot nauw contact, het gezellige dagelijksche thee-kwartiertje deed dit des te meer. Dan was en is de Redactie het centrum waar men onder het genot van een kopje thee een gemoe delijk praatje komt maken voor zoover het werk dit toelaat en zoolang rinkelende telefoons en ratelende schrijfmachines een gesprek mogelijk maken. Mede hierdoor hebben wij steeds een pret tige verhouding met de administratie ge had en is het ook dezen medewerkers en vrienden een behoefte U van deze plaats te laten blijken, hoezeer zij U waardeeren, nu een persoonlijk afscheid niet mogelijk is. Ook uw opvolger betreurt, dat gij ons zóó verlaten moet. „Nieuwe bezems vegen schoon", zegt een oud spreekwoord. Maar niet. minder waar is het feit, dat een jonge man in jeugdig enthousiasme, soms te hard van stapel loopten dan is het goed zich een ander spreekwoord té herinneren „Zachtjes aan, dan breekt het lijntje niet Wij hebben heel wat lange gesprekken gevoerd. En dan wist U in den regel den juisten toon te vinden om het laatste spreekwoord in herinnering te brengen, zonder dat dit zeggen wil, dat U voor nieuwe ideeën en werkmethoden niet toe gankelijk zou zijn geweest. Juist het feit, dat wij, ondanks verschil van inzicht op velerlei gebied, zoo .bijzonder prettig en kameraadschappelijk hebben kunnen sa menwerken, maakt het zoo jammer, dat hieraan nu een eind moet komen, sinds eenigen tijd practisch eigenlijk reeds een eind gekomen i s. Dat twee menschen, elk met een zelf standig oordeel dat wel eens afwijkt van dat van den ander, dag in dag uit nauw kunnen samenwerken, zonder dat .de gcede verstandhouding ook maar een oogenblik geschaad wordt, integendeel terwijl dit aan leiding heeft gegeven tot het ontstaan van hechte vriendschapshanden, is een voor recht, dat slechts weinigen te. beurt valt. En in het bijzonder hiervoor, wil uw op volger U van deze plaats recht hartelijk dank zeggen. Moge U neg vele jaren in den kring van uw gezin van uw rust ge nieten l BEZOEKT DE DEMONSTRATIE op Vrijdag 2 October hall drie. Toonzaal Koningsweg 45 N.V. P.Z.E.M. Buurtvereeniging Walsiraat, Kleine Markt en omgeving. Onder voorzitterschap van den heer N. W. Zandee vergaderde deze commissie als eer ste in de lange rij, gisteravond 'in het „Con certgebouw". Er bleek ruime belangstelling om plannen te ontwerpen voor de a.s. feest viering, die, mochten zij slagen, dit stads deel een waardig aanzien zullen geven tij dens de driedaagsche feesten in Januari a.s. De bestaande buurtcommissie Walstraat, die tijdens de Micaweek in 1935 de straat zoo'n feestelijk karakter had bezorgd, werd bij acclamatie herbenoemd en uitgebreid met enkele heeren die reeds bij vorige gele genheden hadden medegewerkt en verder met vertegenwoordigers van de straten die thans door het Centraal Feestcomité aan de hoofdstraat zijn toegevoegd. Tot leden van het dagelrjksch bestuur werden gekozen de heeren N. W. Zandee, voorzitterG. Plasse, secretaris en J. J. Burgers (directeur Ned. Middenstands- bank), penningmeester. De besprekingen hadden een vlot verloop en kenmerkten zich door een prettigen geest, die gegronde hoop geeft voor het welslagen der plannen. Besloten werd op korten termijn de wijk bewoners in te lichten en hen op te wekken tot ruime financieele bijdragen. Door den penningmeester der vroegere buurtcommissie voor de havenfeesten werd het kleine overschot aan de nieuwe buurt vereeniging afgedragen, hetwelk met de overgebleven gelden van de Micaweek een welkom begin zal vormen van het fonds dat voor een behoorlijke versiering van dit stadsdeel, stellig noodig zal zijn. Na de algemeene vergadering heeft het groote bestuur de ter sprake gebrachte plannen nader uitgewerkt en besloten reeds morgen het werk met kracht aan te pakken. Oranjefeesten. Om vergissingen te voorkomen deelen wij nog mede dat a.s. Donderdagavond in het St. Vincentiusgebouw, Brouwenaarstraat, worden verwacht de bewoners uit het blok omsloten door de Schuitvaart- gracht, Duyvenürechtstraat en Sottegem- straat en dus niet alleen de personen die in genoemde straten wonen. De Buurtcommissies. Wij vestigen de aandacht op de adverten ties betreffende de vergaderingen der buurtcommissies, in de rubriek „Onze Kleintjes". Hedenavond vergaderen in het bovenlo kaal van Café Coomans de .bewoners van Bellamypark, Spuistraat, Dam, Beursstraat en Beursplein. In het gymnastieklokaal van de school aan de Coosje Buskenstraat (ingang VerJ. Glacisstraat) zullen de bewoners van de Coosje Buskenstraat, Boulevard de Ruyter tot Gevangenistoren, en Boulevard Bankert tot den Spuiboezem, een vergadering hou den op Donderdagavond a.s. Vrijdagavond komen In het café-rest. La- porte bijeen de bewoners van Boulevard Bankert, Badhuisstraat, Boulevard Evert- sen, Koudek. weg O. en W., Vrijdomsweg, Zandweg en Singel 2 t/m. 16. Verder deelen wij nog mede dat de buurt commissie van de Hendrikstraat, Wilhelmi- nastraat, Emmastraat, Steenenbeer en Droogdok Donderdagavond half negen ver gadert in het gebouw Palingstraat 25. Tramdienst VlissingenKoudekerke met ingang van 4 October opgeheven voor reizigersvervoer. Met ingang vaii 4 October a.s. zal de tramdienst VlissingenKoudekerke v.v. f|el»eaaytgi«9s»ew «gaan Jew dgagg Een afscheid. De heer D. A. P. do Zeeuw legt de hoofdredactie neer. (Hoofdartikel), Geen prijsstijging van verschillende belangrijke levensbehoeften. (Binnenland), Directeur en voorzitter van het Cen traal Verkoopkantoor van mosselen hebben ontslag aangevraagd. (Provincie) Een onderhoud met den president der Nederlandsche Bank over de werking van het egalisatiefonds. (Tweede blad, pag. 1) Tweede en Eerste Kamer keuren de wetsontwerpen inzake den gulden goed. (Binnenland), Ministerieele commissie ingesteld met het oog op eventueel© prijsverhoogin- gen. (Binnenland)1 ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN Sf. Jacobsstraat voor het reizigersvervoer zijn opgeheven. Van dien datum af zal een dienst per auto bus worden uitgevoerd. De autobus zal hier ter stede de vol gende route nemen komende van Koude kerke Koudekerksche weg West, Badhuis straat, Betje Wolfplein, Aagje Dekenstraat, Scheldestraat, Paul Krugerstraat, Singel- weg, Koningsweg en Prins Hendrikweg. Komende van het station wordt de route in omgekeerde volgorde genomen. Stopplaat sen zijn de „Badplaats", Badhuisstraat (hoek Paul Krugerstraat), Betje Wolfplein (begin Aagje Dekenstraat), Scheldestraat (tusschen Kasteelstraat en Clijverstraat) Paul Krugerstraat (heek Scheldestraat), Singelweg en Keersluis. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie voorkomende in dit nummer. A. G. O. Het seizoenprogramma voor A.G.O. is sa mengesteld. Dezen winter zullen weer zes avonden worden gegeven. Het seizoen wordt op 31 October geopend met een tooneeluit- voering door het Tooneelgezelschap Cees Laseur, 24 November houdt Ed. Verkade een voordracht over Shakespeare, 15 De cember treedt de tooneelgroep „Het Mas ker" op, terwijl 12 Januari Sam Swaap een vioolconcert zal geven. Verder zal in Fe bruari Felix Timmermans nog een lezing- houden, waarna 5 Maart het optreden van de Ned. Tooneelgroep op het programma staat. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de betreffende advertentie elders in ons blad. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. H.K.H. Prinses Juliana én Z. H. Prins Bernhard hebben gistermiddag door middel van de radio een woord van dank tot het Nederiandsche volk gericht in verband met de bij Hun verloving ondervonden belang stelling, vanuit het hoofdgebouw der P.T.T. aan de Kortenaerkade te Den Haag. Na in verband met de devaluatie een dag gesloten te zijn geweest, is de Amsterdam- sche Effectenbeurs gisteren weer geopend. Hulpofficier van Justitie. Ter burgerlijke zitting van de rechtbank te Middelburg werd de heer Q. van Vught. hoofdinspecteur van politie te Vlissingen, beëeaigd als hulpofficier van justitie. Tevens werd de heer W. Boogaard, te Ritthem, beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand aldaar. De klompen voor Tristan da Cunha. De heer J. Brander, learaar aan de R.H. B.S. schrijft ons Ik kreeg de zaak voor elkaar. Er is nu bericht, dat de klompen 273 paar zich aan boord van de „Cap Pilar" bevinden. Het scheepje, groot 295 bruto ton, zeilt 30 September af naar Tristan da Cunfca om er mail en lading einde December af te geven. Den predikant aldaar heb ik verzocht mij in kennis te stellen met de goede ont vangst van de klompen. Na verloop van tijd zal hierop wel antwoord komen. Moge ik deze gelegenheid ook gebruiken mijn hartelijke» dank te betuigen aan de Redactiè van de Vlissingsche Courant voor haar sympathieke medewerking, aan de ambtenaren van het Britsche consulaat en de Mij. Zeeland hier ter stede, voor wien geen moeite te veel was, eti vooral aan degenen, die mij een bijdrage schonken, waardoor dit mooie resultaat mogelijk wa3. Zie de VI Crt. 19 Sept. Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen om te bunkeren Engelsch stoomschip „Maria de Larrinaga" van Rot terdam Nederlandsch motorschip „Olga"- van Gravelines naar WamelNederlandsch motorschip „Baltic" van Londen. Vertrokken „Maria de Larrinaga" naar Santa Fé „Ilse L. M. Russ" naar Archan gel „Cornelis Lensen" naar Pomaron J „Fraternité IV" naar Zeebrugge. MIDDELBURG De huwelijksfeesten. Dinsdagavond had in de bovenzaal van de Vergenoeging de aangekondigde verga dering- plaats van het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" met de buurtcom missies. Aan de bestuurstafel hadden niet alleen plaats genomen de bestursleden van „Uit het Volk", doch ook die van de Oranjever- eeniging en in zijn openingswoord wees de heer De Graaf er op, dat daaruit reeds blijkt, dat voldaan is aan het verzoek om te trachten te komen tot samenwerking. Spreker hoopt dat dit later zal worden ge volgd door samensmelting. Nadat uit de voorgelezen namen der buurtcommissies gebleken was, dat 24 er van zonder eenige restrictie voor de 25 afdracht zijn, twee nog moeten beslissen en in 7 buurten nog geen commissies zijn. Enkele daarvan konden bij bestaande wor den ondergebracht. Nadat enkele wenschen van buurtcom missies waren voorgelezen, kwam een voor- loopig algemeen programma naar voren, waarop staan versiering vooral met vlag gen, die temeer reden tot aanschaffing hebben, omdat meer feesten in het ver schiet zijn, als de 60ste verjaardag van de Koningin, haar 40-jarig regeeringsjubileum, bezoek van het Prinselijk paar enz. Vooral zal ook verlichting van beteekenis zijn. Een tweede voornaam punt is een vuurwerk, verder volop muziek, beginnende met klok gelui, koraalmuziek en reveille, waaraan ook kinderen met vlaggen kunnen mede doen, carillonbespeling, zanguurtje, korte cantate met mede te zingen coupletten. Verder optochten, overdag een allegorische, des avonds een lichtstoet. Ook is gedacht aan een historisch gebeuren nabootsen, enz. Wat betreft de kinderen denkt men aan afzonderlijke feesten in de buurten, doch ook algemeen feest, met onthaal voor de kleineren en voor de grooteren vertooning van een Oranjefilm of tooneelvertooning. Ook zal overwogen worden alle kinderen een souvenir aan te bieden en ook een

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1