Vlissiagsebe Coinit TWEEDE BLAD N8EUWE KWARTAAL-ABONNE's n GRATIS GRIJP DE KANSEN! STADS- EN PROVINCIENIEUWS HORiG's VERPAKTE VERMICELLI - Bijzonder goed van kwaliteit. Uit de Vlissingsche Courant van vóór 50 jaar. DE ANDVERRADER jisch ltor-> Hel- foor- be- •egen licht rdag is tuut «•gen ge- larts. Fin- orden ische rden- dö ten- Zui- id- en ^angfl koos d 13, 11, 9, en heeft strekt uit. dat resteö i het ver een me* eeni- ijn de van de van Zaterdag 26 September 1936. N° 228 ontvangen de in deze maand nog ver schijnende nummers lie abonné's der „Vlissingsche Courant" in het bezit van een polis, zijn overeenkomstig de betreffende bepalingen, gratis verzekerd tegen ongevallen. De nadruk valt op grijp. Op het grijpen komt het aan, want kansen zijn er altijd. Juist nu, nu velen den moed en het door zettingsvermogen hebben verloren. Wie die kansen aangrijpt, zal ervaren, dat hij over meer capaciteiten beschikt, dan hij aanvankelijk vermoedde. De palm groeit onder de verdrukking, de druk der tijden kan voor menigeen zegenrijke gevolgen hebben. Mits men vol houdt en zich door allerlei deprimeerend gebazel niet van de wijs laat brengen. De belangrijkste werken op onderschei den gebied zijn onder tegenslag op tegen slag tot stand gekomen. Menigeen zou ver baasd staan te kijken, wanneer hij ver nam, onder welke ongunstige omstandig heden verscheidenf "bekende Nederlanders de hoogte hebben bereikt, waarop zij zich thans bevinden. De weg naar het succes loopt in den regel niet langs gebaande wegen. En zij, die het doel bereiken, moeten wel eens hindernissen nemen, ze struikelen wel eens. Velen geven den moed op. Maar wie volhardt tot het einde, zal den prijs zeker winnen. Op allerlei gebied worden cursussen ge geven. Er zijn menschen, die, met het oog op de heerschende werkloosheid, het nut daarvan niet kunnen inzien. Het volgen van een studie, welke iemand niet „ligt" ,is in elk geval af te raden. Doch wanneer het gaat om een onderwerp, dat iemands volle belangstelling heeft, kan dit niet anders dan aanbevolen worden. Mits het den betrokkene niet enkel om het diploma te doen is, doch ook, ja eigenlijk in de eerste plaats om hetgeen daarna be hoort te volgen de praktijk. De toegewijde zal misschien, neen, zeker wei een keer struikelen, maar even zeker zal hij telkens opstaan en met het doel yoor oogen het doel bereiken. Na volbrachte studie krijg ik toch geen betrekking, zegt de wankelmoedige en houdt op met te studeeren. Als ik de studie ten einde toe met suc ces gevolgd heb, heb ik kans op een be trekking, denkt de ambitieuze leerling. Om ten slotte te ervaren, dat het diploma niet altijd toegang tot een betrekking geeft. Maar dat is voor zoo iemand nog geen aanleiding om bij de pakken neer te zitten. Hij gaat voor zich zelf beginnen. Want waarom toch zoo naar een be trekking gestreefd Waarom toch wen- schen zoovelen am, tenaar te worden of geestelijk kellner bij particuliere instellin gen Het aantal sollicitanten naar zoo'n be trekking is alt\jd buitengewoon groot, de kans benoemd te worden is voor de mees ten steeds zeer gering, terwijl de bezol diging niet buitengewoon hoog genoemd kan worden. Bovendien is daar nog de mo gelijkheid van salarisverlaging en ontslag. Waarom dan een betrekking nagejaagd, terwijl slechts weinigen daarvoor in aan merking komen Begin voor eigen rekening. Op eenvou- digen voet. Laten wij als voorbeeld het boekhouden eens nemen. Wie dat vak goed verstaat en er in leeft, dus er geheel in opgaat, kan o.i. gerust voor zich zelf be ginnen. Als leeraar en/of als boekhouder. Er zijn heel wat menschen op dit terrein werkzaam, die op die wijze een aardig, ja zelfs een ruim bestaan hebben. U kunt veel meer dan U denkt, is de titel van het bekende boek van Walter Pitkin. Inderdaad, wij kunnen veel meer als wij moeten en dan ook aanpakken. Dat laatste hoort erbij. Wilt ge enkele voorbeelden van dat aan pakken Het zijn alle Nederlandsche voorbeelden. We zeggen dit er maar bij, anders zoudt U denken aan Amerika, het land der mogelijkheden, welke hier te lande niet bestaanbaar worden geacht. Vooruit dan. Een vertegenwoordiger van een firma verdiende zooveel minder, dat hij kleiner moest gaan wonen. Hij verhuisde naar Den Haag, de verdiensten werden nog minder. Toen werd hij advertentie-aquisi- teur van een gratis buurtblad erbij. Hij merkte, dat winkeliers genegen wa ren ƒ7.50 voor een klein hokje te betalen. Dat gaf hem het idee, om zelf een reclame wagen te exploiteeren, die hem nu zulk een goed inkomen levert, dat hij zijn reclame bureau wil uitbreiden en ook in de andere deelen van de stad zulke wagens wil laten loopen. In Utrecht zijn enkele jongens met eind examen H.B.S., die een soort dienstverrich ting hebben opgericht, een praktische be steldienst hebben voor winkeliers, maar ook koper poetsen, koffers naar den trein brengen, winkels schoon maken enz. Het vorige jaar stond in het „Utrechtsch Dagblad" een geheele pagina over die jon gens met foto's erbij. Hun helpers waren ook allen jongelui, die Middelbaar Onder wijs hadden genoten en geen baas konden vinden. Een andere werklooze werd door zijn vrouw aangespoord, om bij de buren kou sen te gaan halen, die zij dan zou herstel len. Het zaakje ging zoo goed, dat hij dit weldra per auto deed en zijn vrouw een atelier met meisjes heeft, die nu het werk doen. Zoo zijn er tal van voorbeelden van men schen, die in dit of in dat een kans gezien hebben en die kans gegrepen hebben en vastgehouden. Het was hun kans. Voor anderen biede~ Andere kansen zich aan. Grijpt dan die kansen Voorstellen aan den Gemeenteraad. Recht van optie op grond voor een hotel. Bij Uw besluit van 12 October 1934, Nr. 19 werd aan de N.V. Wandelhoofd Vlissin- gen i.o., alhier, voor den tijd van twee jaren, ingaande 12 October 1934, het recht, van optie verleend op den aankoop van ongeveer 5000 M2. grond, gelegen aan den Boulevard Bankert naast het café l'Espé- rances tegen betaling van de gebruikelijke vergoeding van 0.05 per M2. per jaar en zulks onder voorwaarde, dat bij aankoop van den grond een prijs van 10 per M2. moet worden betaald en dat de grond bij aankoop uitsluitend mag worden bestemd voor den bouw van een hotel en toebe- hooren. In bijgaand adres verzoekt de N.V. „Wandelhoofd Vlissingen", alhier, het hier- voren bedoelde recht van optie, met een jaar te willen verlengen. Bij ons college bestaat tegen een zoodani ge verlenging geen bezwaar met dien ver stande echter, dat wij de voorwaarde, waar bij bepaald wordt, dat de grond bij aankoop uitsluitend mag worden bestemd voor den bouw van een hotel en toebehooren, niet verbonden willen zien ten aanzien van den grond op een overgelegde teekening in roo- de dubbele arceering, welke volgens het uitbreidingsplan is bestemd voor den bouw van villa's. Ten opzichte van dezen grond wenschen wij de voorwaarde te stellen, dat die grond bij aankoop uitsluitend mag worden be stemd voor het stichten van alleenstaande gebouwen in villatrant. Naar aanleiding van het vorenstaands hebben wij de eer U voor te stellen aan de naamlooze vennootschap voornoemd, voor den tijd van één jaar ingaande 12 October 1936, het recht van optie te verleenen op den aankoop van ongeveer 5000 M2. grond, gelegen aan den Boulevard Bankert naast het café l'Espérance, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A Nr. 3699 ged., 2630, 3698 ged., 456 en 3630 ged., een en ander zooals op een overgelegde teeke ning in roode enkele en dubbele arceering is aangegeven, tegen betaling van de ge bruikelijke vergoeding van 0.05 per M2. per jaar en zulks onder de volgende voor waarden a. Bij aankoop moet voor den grond een prijs worden betaald van 10 per M2. b. De grond, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A Nrs. 3699 ged-, 2630, 3698 ged., 456 en 3630 ged., op een over gelegde teekening in roode enkele arcee ring aangeduid, mag bij aankoop uitslui tend worden bestemd voor den bouw van een hotel en toebehooren, terwijl de grond, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie A. No. 3699 ged., op een bijgaan de teekening in roode dubbele arceering aangegeven, bij aankoop, uitsluitend mag worden bestemd voor het stichten van al leenstaande gebouwen in villatrant c. De vergoeding van 0.05 per M2. moet bij vooruitbetaling worden voldaan ten kantore en op kwitantie van den Ge meente-ontvanger, alhier, ten bate van het Grondbedrijf, vóór 1 November a.s. Verbeteringen aan de voormalige kazerne Willem UI. Zooals Uw Raad bekend is werd in het jaar 1923 de voormalige kazerne Koning Willem III, alhier, door het Rijk aan de gemeente teruggegeven en werd dit ge bouw ondergebracht in het Gemeentelijk Woningbedrijf. Het gebouw verkeerde toen in een zoo- danigen slechten staat, dat het niet moge lijk was het zonder het aanbrengen van verschillende verbeteringen voor eenig doel te gebruiken. Geleidelijk zijn in den loop der jaren verschillende verbeteringen in- en aan het voormelde gebouw aangebracht, waarvan de kosten ten laste zijn gebracht van de exploitatie van het Woningbedrijf. Door deze handelingen werd echter de geraamde post „Aflossing" op de begroo ting van het Woningbedrijf elk jaar aan gewend om bovenvermelde kosten te be strijden. Wij achten dit ten opzichte van de ex ploitatie van de overige gebouwen en wo ningen niet in het belang van het bedrijf, aangezien daardoor geen juist beeld van deze exploitatie wordt verkregen. Door ons college is een raming van kos ten gemaakt nu de voorzieningen, welke nog aan de voormalige kazerne moeten ge schieden en welke U hierbij gelieve aan te treffen. De kosten daarvan zullen rond 1800 bedragen. Het komt ons met de Commissie voor het Woningbedrijf gewenscht voor deze herstellingen te doen uitvoeren de kosten hiervan te doen betalen door de gemeente en die te doen opnemen in de boeken van het Woningbedrijf als een schuld aan de gemeente, onder bepaling dat jaarlijks de rente en aflossing van deze schuld door het bedrijf aan de gemeente wordt betaald. In verband met het bovenstaande ver zoeken wij U ons college machtiging te verleenen, om over te gaan tot het doen uitvoeren van de noodige voorzieningen aan de voormalige kazerne Koning Willem III, alhier, tot een bedrag van rond 1800. Verkoop van grond. In het hierbij overgelegd adres verzoekt de heer G. J. M. de Greef te Vlissingen. van de gemeente in koop te mogen ontvan gen een strook grond, gelegen ten Noorden van zijn woning aan den Koudekerkschen weg West, ter oppervlakte van 82 M2 ten einde op een gedeelte daarvan een garage te bouwer- Van dezen grond bedraagt de prijs 15 per M2. voor bouwgrond en 2.50 voor tuingrond. Aangezien tegen de inwilliging van dit verzoek bij ons college geen bezwaar be staat, hebben wij de eer U voor te stellen, den verlangden grond in koop af te staan tegen een koopsom van 555 (28 M2. 15 en 54 M2. k 2.50), ten bate van het Grondbedrijf en zulks onder de gebruike lijke voorwaarden. Schoolgeld voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs. In paragraaf 8 der wet van 22 Februari 1936 (staatsblad nr. 100) tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs is onder meer wijziging gebracht in de artike len 62 tot en met 67 der lager onderwijswet 1920 betreffende de schoolgeldheffing voor het gewoon lager- en uitgebreid lager on derwijs. Deze heffing wordt tot nu toe ge regeld naar evenredigheid van het belast baar inkomen, bedoeld in artikel 37 der wet op de inkomstenbelasting 1914. Volgens de thans aangebrachte wijzigingen zullen voortaan uit de rijksbelasting kohieren geen gegevens meer worden verstrekt betreffen de het inkomen. De gemeenten kunnen geen andere gegevens meer ontvangen dan a. die, welke voorkomen in de kohieren der perso- neele belasting en b. het totaal van de hoofdsommen over een vol jaar, door den schoolgeldplichtige en zijn niet van tafel en bed gescheiden echtgenoot verschuldigd wegens gemeentefondsbelasting en vermo- gingsbelasting tezamen (zoogenaamde ge mengde hoofdsom). De gegevens betreffende de personeeie belasting achten wij als maatstaf van gel delijke draagkracht voor schoolgeldheffing niet gewenscht. De geldelijke draagkracht der schoolgeld- plichtigen, met inachtneming waarvan de heffing ook voortaan moet geschieden kan ook worden bepaald aan de hand van feiten en omstandigheden, van gemeentewege ver zameld en vastgesteld. Deze laatste methode zou echter zooveel extra kosten meebrengen, dat hieraan niet kan worden gedacht. Er blijft derhalve practisch niet anders over dan de gemengde hoofdsom als basis voor de schoolgeldtarieven te aanvaarden. Voorts moet volgens de gewijzigde bepa lingen het minimum schoolgeld per leerling voor het gewoon lag°r onderwijs op 3 en voor het uitgebreid lager onderwijs op 6 worden bepaald. Volgens de thans geldende verordening bedraagt dit minimum respec tievelijk 2.60 en 3.90. 39e week 1886. De heer A. Koppejan heeft zijn ontsla*, als lid van den gemeenteraad ingediend. Vanwege de sociëteit „De Unie" alhier zal een prijsvraag worden uitgeschreven voor den bouw van een nieuw sociëteitsge bouw. Het terrein, waar men dit gebouw wil zetten, zou zich bevinden aan het einde der Nieuwe Kolvenierstraat in het voor malig bastion no. 4. De machinist le klas Krul, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Vos", wordt met 1 Oct. eervol uit den zeedienst ontslagen en op dien bodem ver vangen door den machinist le kl. A. Gijsen, Bij de onderwijzers-examens in Zeeland zijn als deskundigen benoemd de heeren J. H. van Linschoten en C. G. de Jager, beiden te Middelburg voor taal en lezen W. van Kamer te Vlissingen voor paedago- giek J. Bevelander Schoo te Groede voor rekenen W. C. Crucq te Stavenisse voor geschiedenis W. J. Crijlsman te Tholen voor aardrijkskundedr. H. Japikse te Middelburg voor natuurkennis A. Leijsen te Middelburg voor zang en de dames A, J. Chivat en S .H. W. Klaar te Middelburg voor handwerken. <s Nu eenmaal met het leggen van de stoomtram BreskensMaldeghem een aan vang is gemaakt, wordt het werk met kracht voortgezet. Dagelijks wordt een aantal telegraafpalen verplaatst, zoodat men hiermee reeds tot Oostburg genaderd is met het leggen van de rails is men ook reeds gevorderd, terwijl na de gehou den aanbesteding, tot het bouwen van een remise en zeven woningen aan Draaibrug nabij Oostburg spoedig zal worden begon-? nen. Het zal wel later worden dan November eer de dienst geopend zal kunnen worden. 9 De transportschoener „Coertzen" is van Nieuwediep met een transport torpedisten en verder personeel van den marine-tor- pedodienst, onder bevel van den luitenant ter zee le klas B. de Groot, naar Londen vertrokken om de torpedoboot „Ardjoeno" naar het vaderland te brengen. Deze tor pedoboot werd te Londen gebouwd voor rekening van het Nederlandsche gouverne ment. Wijders is thans uitdrukkelijk in de wet vastgelegd dat verminderd schoolgeld kan woraen geheven, hetzij wegens het in het zelfde jaar bezoeken van een lagere school door meer dan één kind uit hetzelfde gezin, hetzij in verband met het aantal kinderen, tot het gezin behoorende, hetzij wegens bei de. Hierbij zij nog opgemerkt dat gemeen ten, welke een extra-bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds ontvangen, waartoe ook deze gemeente behoort, deze reductie moeten beperken tot één van beide genoem de mogelijkheden. Zooals U bekend is bevat de huidige verordening de in de tweede plaats genoemde reductie. Intusschen behoever de genoemde mini mum bedragen bij het inschakelen van een reductie stelsel niet te worden ontzien. De tarieven in de laagste klassen van heffing behoeven uit dien hoofde voor gezinnen met twee of meer kinderen derhalve niet verhoogd te worden. De bovengenoemde gewijzigde bepalin gen zijn op 1 September 1936 in werking getreden. De wet opent echter de mogelijkheid om nog gedurende één jaar gebruik te maken van de oude gegevens, te weten de belast bare som der rijksinkomstenbelasting. Mede in verband met den korten tijd van voorbe reiding hebben wij, in navolging van vele andere gemeenten, gemeend van deze be voegdheid gebruik te moeten maken. L FEUILLETON (Nadruk NAAR HET ENGELSCH verboden) BEWERKT DOOR THEA BLOEMERS 43) Een vreemde gewaarwording maakte zich van Gladys meester. Een groot medelijden vervulde haar hart. Wat ook de oorzaaü was van de aanwezigheid van dezen man op deze plaats, het was wel zeker, dat hij hierheen gevlucht was enjsich hier verbor gen hield om een gewichtige en zeer droe vige reden. Zij liep om de tafel heen en zonder acht te geven op de tegenwoordigheid van Blashmere, sloeg ze haar armen om den hals van den graaf, die onder deze aanra king zacht begon te steunen. Grootvader, drong Gladys aan, groot- Vader, wat doet u hier, hoe komt u hier? O, vertel mij toch alles.. Ik heb allang ver moed, dat hier in het kasteel iets niet in orde moest zijn, maar als ik had geweten, dat u hier op deze ellendige plek uw leven sleet, dan, dan Wat dan? bracht graaf Edward er schier weenende uit. Dan had ik u hier geen dag, geen uur meer alleen gelaten. De oude edelman hief het hoofd op. Nu zag hij Gladys, de dochter van den verstoo» ten zoon, opmerkzaam aan. Je spreekt, zooals je vader zou gespro ken hebben. Je hebt niet alleen zijn stem, zijn oogen, zijn mond, maar ook zijn karak ter. Dat weet ik nu al. O, riep hij in ver twijfeling uit, i k ben een nietswaardige ik verdien niet nog een uur langer te leven. Hij sloeg de handen aan zijn voorhoofd en brak in een zwaar gesnik uit. Grootvader, spreek toch niet zoo. U weet niet wat u zegt, trachtte Gladys hem te troosten. Maar in plaats dat deze woor den hem kalmeerden, werden zij oorzaak van een nieuwen onbeteugelden woede-aan val van den grijsaard. Weet ik niet wat ik zeg? schreeuwde hij, weet ik niet, wat ik zeg Dat zul je ook niet meer herhalen, als ik je beken, dat ik de oorzaak ben van je vaders ongeluk, van den vroegen dood van je moeder en van jou arme jeugd. W-a-a-t? Ja, zie me maar aan. Ik ben het ge weest, die het ongeluk over je ouders heeft gebracht, ik ben de schuldige, ik ben de eenige eerlooze in ons geslacht. Onwillekeurig trad Gladys een schrede terug. Al het medegevoel scheen van haar te zijn geweken en met slecht bedwongen afkeer luisterde zij naar deze vreemde be kentenis. Luister, ik zal je alles vertellen en jij wendde hij zich plotseling tot Blashmere luister ook. Ik wil alles bekennen. Maar eerst moet ik vragen aan jullie beiden te bedenken, dat hier een oude, een zeer onge lukkige man voor jullie zit. Misschien valt het oordeel dan wat milder uit. Gladys, den brief, dien ik je schreef, was verzonnen en gelogen. Behalve het op schrift, want als mijn teergeliefd kleinkind heb ik je altijd beschouwd. Maar het was een leugen, dat je vader slecht was als kind. Ik zond hem alleen weg om mijn vrouw, die te goed voor mij was, maar helaas, dat heb ik te laat beseft te trei teren. Ik verzon het verhaal van de dieren kwelling. Het eenig ware was, dat hij ge wone jongensstreken uithaalde, waarover de boeren nu en dan eens kwamen klagen. Ik heb ook later bemerkt, dat je vader geen geld aan de universiteit had verknoeid, maar alleen uit vriendschap tot een ander er toe kwam om mij het geld te vragen. Ofschoon ik daar later achter ben gekomen, heb ik tegenover zijn moeder zijn schuld staande gehouden, alleen om aan mijn lust om haar te kwellen te kunnen voldoen. Mijn vrouw en ik, wij waren niet gelukkig. De redenen hiervan waren verschillende, maar de hoofdoorzaak was mijn drift, mijn gren- zelooze zelfoverschatting en mijn onwil om te probeeren voor haar een goed echtgenoot te zijn. Ik haakte naar eer, naar roem, naar avonturen, maar zij was een vrouw, die in het volbrengen van haar dagelijksche plich ten haar hoogste eer stelde. Zij trachtte mij ten goede te beïnvloeden, dat bemerkte ik zeer wel. Maar ik verzette mij bewust en hardnekkig. Zoo ontstond tusschen ons een vervreemding. Ik had er een boosaardig ge noegen in, haar eenigen zoon, aan wien zij met heel haar hart hing, zooveel mogelijk van haar verwijderd te houden. Hoewel hij geen plezier had in de militaire loopbaan, dwong ik hem er toe. Hij was iemand met een zeer inschikkelijk karakter. Hij beminde den vrede, hij leed onder de twisten van zijn ouders, dat wil zeggen onder de ruzie, die ik te pas en te onpas met je grootmoeder maakte. Alleen op haar aandringen ging hij naar de academie. Zij hoopte blijkbaar, dat, wanneer zij zich zoo weinig mogelijk tegen mijn voornemens verzette, ik mijn ongelijk wel zou inzien. Ik zag het ook in, maar ik aarzelde niet, verder te gaan op den weg, die voor ons drieën noodlottig moest worden. Toen brak de Boerenoorlog uit. Ik triom feerde in stilte. Vooreerst was ik verheugd, omdat mijn regiment zou worden uitgezon den naar Afrika, maar vooral omdat ik wist gedaan te krijgen, dat ook mjjn zoon George naar het tooneel van den strijd zou worden gezonden, als ik daar de militaire overheid maar om vroeg. Je vader baatte en verafschuwde dezen oorlog, die in zijn oogen een groote onrechtvaardigheid was. Hij trachtte, toen het oorlogsgevaar begon te dreigen, ontslag te krijgen uit den dienst, maar ik verwittigde zijn vrienden van zijn voornemen en daar hij niet voor een lafaard wilde doorgaan, liet hij zich tenslotte goed keuren en vertrok naar het front. Mijn overwinning was volkomen. Zijn moeder be greep mijn toeleg, ik wilde haar zoon we derom van haar verwijderen, hem bloot stellen aan de grootste gevaren, mij ver heugen in haar angsten. Ik was geen mensch meer, ik leefde alleen voor het idee, dat ik op deze wijze wraak moest nemen over mijn mislukt huwelijk. George diende onder mij. Hij was dapper, hij stortte zich met waren hartstocht in den strijd, alleen om slechts de tranen van zijn moeder, die in Engeland was achtergebleven, te kunnen vergeten, om de stem van zijn eigen gewe ten tot zwijgen te brengen. Tot hij het niet meer uithield en mij bekende geen dag en geen uur verder te willen vechten voor deze zaak. Hij wilde zijn ontslag nemen en wel onmiddellijk. Hij zeide zich te schamen voor zijn gedrag, hij meende meer dapper heid aan den dag te hebben gelegd, indien hij in het vaderland was gebleven en daar den hoon en spot van al zijn vrienden had doorstaan. Toen sloeg ik mijn grooten slag. Ik liet niets bemerken, maar gaf hem eenige dagen bedenktijd. Maar in stilte werkte ik aan een laag plan. Maar dat het gemeen was zoo te handelen, als ik deed, besefte ik toen niet ten volle. Ik was geen meester meer over mij zelf. Ik was bezeten met een wraakzucht en was bereid alles, maar dan ook alles op te offeren om daar aan te voldoen. Wraak nemen Waarop en waarom eigenlijk? Ik zou het nu niet meer weten, maar in die jaren achtte ik mij ver ongelijkt, ik schoof alle schuld van mij af, ik verbeeldde mij zelfs nu en dan, dat ik in mijn recht was. Mijn vrouw wilde mij im mers niet hegrijpen, zij had mijn plannen immers altijd tegengewerkt. Ik weet al niet wat ik mij zelf voorpraatte. Wat doet het er op het oogenblik ook eigenlijk toe? Eén ding wil ik echter eerst nog vertellen, voor dat ik verder mededeel, wat er daar in Zuid-Afrika gebeurde. (Wordt Vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 5