OOSTBURG ZAAMSLAG MARINE EN LEGER KERK- EN SCH00LNIEUWS LUCHTVAART BUITENLAND DEVALUATIE VAN DEN FRANSCHEN FRANC. plaats der door Nemidso alhier gehouden 4e winkelweek. De heer Deurwaarder, voorzitter van Nemidso, deelde mede dat jhr. H. A. van Doorn, eere-voorzitter, ver hinderd was. Verder heette hij alle aanwe zigen welkom, in het bijzonder den heer Stofkoper, voorzitter der Kamer van Koop handel, evenals den vertegenwoordiger van de P.Z.E.M., waarna hij een rede uitsprak. Hij sprak de hoop uit dat door deze win kelweek met haar attracties de leden van Nemidso steeds meer en meer in de belang stelling van het koopend publiek komen .te staan. De middenstanders zijn thans nog vol goede hoop, aldus spr. Door hard werken met taaie volharding en al het mogelijke 'doende om het publiek ten dienste te staan, zal deze groep der bevolking zoo goed mogelijk haar zelfstandigheid weten te handhaven. Door samenwerking met de Verschillende vereenigingen kon men deze winkelweek tot stand brengen. Onderling samen te werken als midden standers, onze wenschen en verlangens, on ze belangen gezamenlijk voor te dragen aan gemeente, provincie en rijk, moet steeds 'ons streven zijn, zegt spr. De eenling ver mag niets. Vervolgens hield hij een uitvoerig plei dooi voor de rechten van den kleinen mid denstand, waarna hij wees op de zware lasten waaronder de middenstanders ge bukt gaan. De omzetbelasting, hoe goed ook bedoeld door den Wetgever, is, volgens spreker, ge worden een bedrijfsbelasting die op den consument en verbruiker niet te verhalen !s door de hevige concurrentie. Het doel van deze winkelweek is door de etalages het publiek op de hoogte te hou den van wat men hier kan koopen op elk gebied, zoodat men heusch niet naar de 'omliggende steden behoeft te gaan of een reis naar Holland te maken. De attracties Zijn het lokmiddel om het publiek op straat te krijgen. Spr. uitte tenslotte de hoop dat deze 4e Winkelweek een beeld zal geven Van wat Oendracht en samenwerking vermag en dat Zij in alle opzicht een geslaagde reclame week moge zijn tot opbloei van de zaken fen de gemeente. JRede van den heer Stofkoper. Vervolgens verkreeg de voorzitter van de afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer Van Koophandel, de heer Stofkoper, het woord en dankte voor de eer door Nemidso te zijn uitgenoodigd tegenwoordig te zijn bij de opening van de 4e winkelweek te Oost- en West-Souburg. Breedvoerig Schetste spr. de groote beteekenis van ver eenigingen als Nemidso, en toonde de nood zakelijkheid voor den middenstand aan zich aaneen te sluiten. Door samenwerking der Verschillende vereenigingen is veel te berei ken. „Eendracht maakt Macht" zij de leuze fan den winkelstand. Met den wensch dat fceze winkelweek zeer moge slagen, besloot spreker zijn met applaus begroete rede. Twintigjarig bestaan afd. Souburg Chr. Metaalbewerkersbond. ïn de „Metaalbewerker", orgaan van den Christelijken Metaalbewerkersbond in Ne derland, komt een artikel voor van een be stuurslid der afd. Souburg van bovenge- noemden bond, naar aanleiding van het 20- jarig bestaan dier afdeeling. Wij ontleenen hieraan het volgende J „Op 28 September a.s. hoopt onze afdee ling te gedenken, dat ztj vóór 20 jaren werd Opgericht. Daartoe gaf de afdeeling Vlissingen den Stoot. Toen op het einde van 1915 deze af deeling zich aansloot bij den Chr. Metaal bewerkersbond in Nederland, gaf dat weer eenige actie onder de Christelijke metaal bewerkers. Daardoor werden op 7 Januari 1916 vyf Souburgsche werklieden van de Kon. Maatschappij „De Schelde" lid van de afdeeling Vlissingen. Nog in 1916 groeide dit aantal zóózeer, dat op bovengenoemden datum onze afdeeling met 22 leden kon Worden opgericht, waarvan er 5 tot op he den onderbroken lid zijn geweest, die allen een plaats in het bestuur hebben bekleed Of nog bekleeden. Onze beginperiode was zeer moeilijk. Het Werk der organisatie was nog veelal een ploegen op rotsen. De uitbreiding van het ledental ging de eerste jaren spaarzame- lijk. In 1926 kwam er eenige roering. Maar Vooral 1928 bracht als het ware een om keer in het leven onzer afdeeling. De in dat jaar gevoerde actie aan „De Schelde" deed ons ledental in sterke mate groeien weldra konden wij ons ledental met 3 cijfers aan geven. Tevens zij hierbij vermeld, dat de 8 be stuursleden, die achter de tafel zitten, reeds 10 of meer jaren him functie vervul len. RITTHEM Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de raad voltallig. Voordat met de afwerking van de agenda werd begonnen, memoreerde de burge meester in het kort de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bemhard zur Lippe-Biesterfeld. Vervolgens wensch- te de voorzitter namens den raad den heer P. Daniëlse (gemeente-secretaris) hartelijk geluk met zijn voorgenomen huwelijk. Bij Kon. Besluit is goedgekeurd de ver- órdening op de keuring van waren in de gemeente Ritthem. Besloten werd accoord te gaan met de door de gemeente Vlissin gen voorgestelde wijziging in de heffing van loonen ingevolge de Vleeschkeurings- Wet in den keuringskring Vlissingen. Aangezien de heer P. J .de Pagter als Hd der commissie van voorbereiding tot Vaststelling van een streekplan heeft be dankt, werd in diens plaats gekozen de heer W. Boogaard. Als plaatsvervangend lid werd gekozen de heer Joh. de Visser. Verordening Winkelsluitingswet. Van de gezamenlijke winkeliers der ge meente Ritthem is een schrijven ingeko men, waarbij de Raad wordt verzocht een verordening in het leven te roepen ex ar tikel 9 sub 3 der Winkelsluitingswet 1930 (de Raad kan 21 dagen in het jaar aan wijzen waarop het bepaalde in die artikelen 2 enz. der Winkelsluitingswet niet zal gel den of waarvoor desgewenscht een andere regeling kan worden vastgesteld). Besloten werd een dergelijke verordening vast te stellen en hierin de navolgende dagen op te nemen le. den dag, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag 2. Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag (sluitingsuur 8 uur n.m.) 3. de verjaardagen van H. M. de Konin gin en H. K. H. Prinses Juliana, alsmede die dagen, waarop gebeurtenissen met be trekking tot het Koninklijk Huis feestelijk worden herdacht 4. de dagen waarop in deze gemeente door het Ritthemsch muziekkorps muziek uitvoeringen in de open lucht worden ge houden 5. de dag van de jaarlijksche ringrijderij te Ritthem. Op bovengenoemde dagen mogen de win kels dus tot 10 uur des namiddags geopend blijven. Aanschaffen van Motorbrandspuit. Vervolgens is aan de orde de behande ling van een ontwerp begrotingswijziging voor het dienstjaar 1936, waarbij de post „Belooning aan brandspuitlieden" een punt van uitvoerige bespreking uitmaakt. De wijziging is noodzakelijk in verband met den grooten brand, welke gewoed heeft bij den heer G. in het buurtschap Welzinge (gem. Ritthem). De voorzitter begon met de opmerking, dat door den heer G. een groote fout is gemaakt, doordat genoemd persoon bij het uitbreken van den brand iemand naar de gemeente Souburg in plaats van naar Rit them heeft gestuurd om te waarschuwen. Zoodoende was de brandweer van Ritthem 20 minuten later ter plaatse aanwezig en gaf de brandspuit van Souburg reeds wa ter. De brandweer der gemeente Souburg was dus zonder machtiging van den bur gemeester van Ritthem zelfstandig opge treden. De financieele gevolgen van dezen brand zijn voor de gemeente Ritthem ontzettend. Het grootste gedeelte van de kosten be staat uit arbeidsloonen. De voorzitter geeft daarom den raadsleden in overweging bin nen afzienbaren tijd over te gaan tot het aanschaffen van een motor-brandspuit, wat een groote besparing van arbeids krachten tengevolge zal hebben. Volgens een voorloopig samengestelde lijst is in totaal 1057 uren gearbeid. Bij dè door de gemeente Souburg ingediende nota' werd voor arbeidsloonen 50 ct. per uur ge rekend. Voor de gemeente Ritthem werd besloten dit bedrag vast te stellen op 25 ct. per uur. De totale kosten nu bedra gen pl.m, ƒ500.waarvan de kosten van de gemeente Souburg alleen 200.be dragen. Besloten werd aan de betreffende ver zekeringsmaatschappij een schrijven te richten, teneinde vergoeding te krijgen. Ook zal een schrijven worden gericht aan het gemeentebestuur van. Souburg, waarbij op hun fout zal worden gewezen (het zon der machtiging van den betreffenden bur gemeester optreden). De heer De Visser stelt voor aan alle buiten de kom der gemeente woonachtige landbouwers een schrijven te richten, waarbij er de aandacht op gevestigd moet worden, dat bij eventueelen brand onver wijld de gemeente Ritthem moet worden gewaarschuwd. Vervolgens werd nog een vergelijking gemaakt tusschen de kosten der gemeente Souburg en de kosten die een eventueel© hulp van de gemeente Mid delburg met zich mede zou brengen. Hier bij kwam men tot de conclusie, dat de hulp van Middelburg veel voordeeliger uit kwam. De gemeente-secretaris bracht nog naar voren, dat het aanschaffen van een motor brandspuit veel economischer zou zijn als het gebruik van een brandspuit uit het jaar 1847, al had het „oude beestje" zijn plicht goed gedaan. De secretaris deelde verder nog mede, dat het aanschaffen van een motorbrandspuit geheel toegerust met slangen de gemeente ƒ700 zou kosten. Qemeentebegrooting 1937. Vervolgens werd overgegaan tot de ar- tikelsgewijze behandeling van de begro ting voor het dienstjaar 1937, welke tót geen bijzondere opmerkingen aanleiding gaf. De post onvoorziene uitgaven bedraagt ongeveer ƒ2300. Aan de orde is nu de vraag of even tueel een reserve kan worden uitgetrok ken. De heer v. d. Putte brengt ter sprake of, nu er plannen zijn om in de toekomst over te gaan tot de aanschaffing van mo torspuit, het nu wel gewenscht is om een bedrag als reserve beschikbaar te stellen. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit wel moeilijkheden zou geven als het totaal der kosten voor aanschaffing van een mo torspuit over één dienstjaar zou worden bestreden. Besloten werd daarna een be drag van ƒ1000 te reserveeren. Met algemeene stemmen wordt daarna de begrooting voorloopig goedgekeurd. Aangeteekend dient te worden, dat de heeren v .d. Putte en Tange verklaren te hebben tegengestemd wat betreft de post „subsidiën aan schouwburgen en muziek korpsen". Rondvraag. Bjj de rondvraag waagt de heer v» d. Putte of alle brandweerplichtigen nu wel bij den brand aanwezig zijn geweest. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit inderdaad niet het geval geweest is. Nadat de voorzitter nog mededeeling heeft gedaan, dat pogingen in het werk worden gesteld om tot oprichting van een Oranjevereeniging te komen, wordt de vergadering op de gebruikelijke w|jze door den heer H. M. Vu d. Putte gesloten. ARNEMUIDEN Een afscheid. Wegens het bereiken van den vervroeg den pensioengerechtigde leeftijd (60 jaar) nam Vrijdagmiddag de heer G. van der Louw, na ruim 18 jaar in functie te zijn geweest als onderwijzer op de School met den Bijbel, afscheid van zijn werkkring. Het hoofd der school, de heer J. J. C. van der Graaff, sprak den heer van dei- Louw toe, hem dank brengend voor bet in die periode verrichtte arbeid. Spr. wensch- te hem Gods zegen toe op zijn verdere le vensweg. Vervolgens werd Psalm 134 is 3 gezongen. Namens het schoolbestuur sprak de heer J. J. Boone, dank brengend voor. al datgene dat de scheidende voor de school gedaan heeft, waarbij de heer L. van de Ketterij, medebestuurslid der vereeniging, zich aan sloot. -• - - Na een nieuw gezang dankte de heer van der Louw de sprekers en wees vervol gens de kinderen erop dat z|j in hun jonge jaren Jezus moeten zoeken. Na een gemeenschappelijk zingen van Psalm 68 10 werd door het hoofd der school het samenzijn met dankgebed ge sloten. Een winkelweek. Van 27 September tot S October zal te Oostburg een winkelweek wtcrden gehou den, die op Zondag wordt ingezet met wed strijden op de wielerbaan, waaraan o.a. ook deel neemt het koppel Pijnenburg-Slaats. Op 30 September valt de voor de derde maal te houden tentoonstelling van slacht en fokvee, die beide vorige jaren een groot succes is geweest. Verder vernemen wij nog over een optocht met" versierde rijwielen enz., terwijl op Zaterdag 3 October ook de Oostburgsche „Harmonie" hare medewer- king verleent. Ten slotte heeft, geheel onafhankelijk van het voorgaande, op Zondag 4 October een concert plaats van de Oostburgsche „Harmonie" met medewerking van de Koninklijke Fanfare-maatschappij uit Wa tervliet en het muziekgezelschap „Veroni ca" te Zuidzan.de. GOES Meisje vermist. Te Goes wordt wederom een 13-jarig meisje vermist. Verondersteld wordt dat zij met een 18-jarigen jongen vertrokken is, TERNEUZEN Aanvaring in het kanaal Gent—Terneazen. Het van Gent komende Noorsche s.s. „Gylfe" is tijdens de vaart op het kanaal GentTerneuzen in aanvaring gekomen met het op het kanaal vastgemeerde Rus sische s.j£ „Kabinetz-Podolsk", Laatstgenoemd schip werd van achter ge raakt en bekwam lichte schade aan bak boordzijde. De „Gylfle" bekwam geen scha de. Beide schepen konden de reis voort zetten. Machinaal dorschen en werkgelegenheid. Deze week werd bij een landbouwer al hier met de «machine op één dag de op brengst van 19 gemeten tarwe gedorscht. Men kan hieruit nagaan, welk een invloed dit machinaal dorschen op de werkgelegen heid voor de landarbeiders beteekent, CLINGE In vr|jheld gesteld. Zekere V. H., wonende te Clinge, 'die eenige dagen geleden werd aangehoudenen ter beschikking van de Justitie te Middel burg werd gesteld als verdacht van diefstal van vischfuiken, is thans wederom in vrij heid gesteld. De luitenants ter zee le klasse A, A. Fresco, F. J. Kist en J. Varkevisser, we gens langdurig verblijf in Oost-Indië, in Ne derland teruggekeerd, ztjn ter beschikking gesteld* De officier van den Marine Stoomvaart dienst 2e klasse F. A. Vos, wordt 1 October te Delft geplaatst b|j de Technische Hooge- school, voor een studie voor werktuigkun dig ingenieur. De officier van den marinestoomva&rt- dienst der le klasse H. Riemers, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, wordt 28 September geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedoboot Z 7 te Nieuwediep. Eervol ontslag uit den militairen dienst. Aan den reserve luitenant-kolonel H. M. W. L. van Bennekom, vroeger te Vlissin gen, is op verzoek, met ingang van 21 No vember a.s., eervol ontslag verleend uit den militairen dienst* De officier-vlieger der 2e klasse E. Bak ker, van het vliegkamp de Kooy nabij Den Helder, wordt 3 October overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. kruiser De Ruyter te Schiedam. De eerste ploeg der lichting 1936 van de zeemacht, die voor eerste oefening gedu rende 8 maanden onder de wapenen is, zal 31 October met groot verlof vertrekken. De eerste ploeg niet-voorgeoefenden van de infanterie der lichting 1937, niet be stemd voor de officiersopleiding, zal 5 October 1936 voor eerste oefening worden ingelijfd. Examens. Voor het machinisten-examen diploma B (theoret. ged.) is geslaagd de heer W. P. Klijn, leerling der De Ruyterschool. Britsch vliegtuig vermist. Het vliegtuig „Boadicea" van de Impe rial Airways wordt vermist. Het toestel is Vrijdagmiddag 12.44 van Croydon naar Pa rijs vertrokken" met enkel post én vracht aan boord. De bemanning bestónd uft een piloot en een marconist. Het laatste bericht van hét toestel werd te 13.08 ontvangen en luidde, dat het vlieg tuig de Britsche kust verliet. Omstreeks vier uur werd uit Parijs ge meld, dat het toestel nog niet was aange komen. Omstreeks 6 uur werd een aantal toe stellen uitgezonden om naar het vermiste vliegtuig te zoeken. Het ter assistentie uitgevaren schip „Dingenes" is heden teruggekeerd zonder een spoor te hébben gevonden van het se dert gisteren vermiste verkeersvliegtuig der Imperial Airways „Bóadicoa", dat sedert ztjn vertrek van Croydon naar Parijs ver dwenen is. Volgens nog niet bevestigde berichten zou de kapitein van een stoomschip gister avond nabij Hastings wrakstukken van een vliegtuig in het Kanaal hebben waargeno men. Het toestel wordt als verloren be schouwd. „Edelvalk" naar Indlë vertrokken. Hedenmorgen te zes uur is het K.L.M.- vliegtuig „Edelvalk" van Schiphol vertrok ken voor de vlucht naar Indië. Geboekt hebben de volgende passagiers1 Amster damSingapore, 1 AmsterdamCalcutta, 2 Amsterdam—Karachl.en 1 Amsterdam Bushir. Medegenomen i£ 242 K.G. brief post, 53 K-G« pakketpost ,en 176 K.G. vracht, VERKLARING DER FRANSCHE REGEERING. De Fransche regeering, na tot overeen stemming te zijn gekomen met de regeerin- gén van de Vereenigde Staten en Enge land, geeft tezamen met. hen, uitdrukkin gen aan den wil den vrede te handhaven, de vestiging van voorwaarden te begunsti gen die het best kunnen bijdragen tot her stel van de orde in de internationale eco nomische betrekkingen en een politiek te volgen, die ten doel heeft den voorspoed in de wereld te bevorderen en het leven der volkeren te verbeteren,. De regeering der Vereenigde Staten van Amerika en de re geering van Groot Brittannië moeten in hun internationale monetaire politiek na tuurlijk, ten volle rekening houden met de elschen van binnenlandschen voorspoed der Amerikaansche republiek en van het Brit sche empire, evenals de Fransche regeering natuurlijk rekening zal houden met soort gelijke overwegingen ten aanzien van de economie van het moederland en de over- zeesche bezittingen. Z|j grijpen met genoe gen de gelegenheid aan, die hun is geboden om opnieuw te bevestigen, dat zij dé poli tiek willen voortzetten die de laatste 'jaren gevolgd is en waarvan een der voortduren de doelstellingen is, een zoo groot mogelijk evenwicht op de wisselmarkt te handhaven en niets te verzuimen, om te voorkomen, dat door een Amerikaansche of Britsche monetaire actie dit evenwicht wordt ver stoord. De Fransche regeering deelt met de re geering der Vereenigde Staten van Ameri ka én de regeering van Groot Brittannië de overtuiging, dat de voortzetting van deze gecoördineerde politiek dienstig zal z|jn voor de algemeene doelstellingen, die alle regeeringen zoiiden moeten nastreven. Devaluatie van den Franc. De regeering,, van meening zijnde, dat de gewenschte stabiliteit tusschen de voor naamste valuta's niet op soliede grondsla gen verzekerd kan worden, zonder dat van tevoren de duurzame verhouding tusschen de verschillende staatshuishoudingen is hersteld, heeft tot dit doei besloten- aan haar parle ment een herziening van haar devies voor te stel- 1 e n. De regeerïngen van de Ver. Staten, van Groot Brittannië hebben, in de hoop dat zoodoende hechtere grondslager, voor de stabiliteit der internationale economi sche betrekkingen gevormd zullen worden, dit besluit gunstig ontvangen. De regeeringen van de Ver. Staten, Groot Brittannië en Frankrijk verklarèb, dat het hun doel is, gebruik te maken van de juiste maatregelen waarover zij be schikken, om zooveel mogelijk te vermij den, dat de nieuwe grondslagen der wissel' koersen die het resultaat van de beoogde herziening, ondermijnd worden. Tot, dit doèl zullen dë noodige besprekingen worden ge voerd met de twee andere regeeringen, alsmede tusschen de bevoegde instituten. De Fransche regeering is bovendien, even als de regeeringen van de Ver. Staten en Groot Britannië, overtuigd, dat het wel slagen van de hierboven aangegeven poli tiek samenhangt met de ontwikkeling van den internationalen handel. In het bijzonder acht het van het groot ste belang, dat onverwijld maatregelen zullen worden genomen om geleide- 1 ij k d e huidige stelsels van contingenteeringes controle op de wisselkoer sen in te krimpen met het oog op de uiteindelijke afschaffing er van. De Fransche regeering doet evenals de regee ring van de Ver. Staten en van Groot Brit tannië een beroep op de medewerking der andere landen om te komen tot verwezen lijking der politiek, zooals deze in deze ver klaring is geformuleerd. Zij rekent er-op, datgeen enkel land zal trachten een onre delijk valuta-voordeel te behalen en daar door het streven, dat de regeeringen van de Ver. Staten, Groot Brittannië en Frankrijk willen volgen, teneinde meer stabile econo mische betrekkingen in te voeren, tegen te werken. De ministerraad heeft deze verklaring, zooals er eveneens een te Londen respec tievelijk te New-York is gepubliceerd, goedgekeurd en tevens zijn goedkeuring gehecht aan het onderwerp van een mone taire wet, waarvan het voornaamste oog merk is de waarde van den franc, aan te passen aan den huidigen economischen toe stand. Krachtens deze wet zal het gehalte van den franc komen te liggen tusschen 49 "efi 43 milligram goud van 900/1000 fijn. Voor de devaluatie bevatte de franc 65 milligram' goud, zoodat de waardevermindering ge steld kan worden op ongeveer 1/3 en öe koers gebracht is op ongeveer 100 francs per pond sterling. Wisselmarkten én beurzen gesloteö» De financieele commissie uit de FrasH sche Kamer zal Zondagmiddag bijeenkd- men. De Kamer zal Maandagmorgen om' negen uur bijeenkomen. De wisselmarkten van Parijs, Londen en New-York zullen Zaterdag en Maandag ge sloten zijn. Bij-decreet van öen Franschen minister van financiën- zullen de effecten- en goede renbeurzen vanaf heden tot een nader vast te stéllen datum gesloten zijn* Morgenthau over de beteekenis van den maatregel* „Ik ben van meening, dat dit het be* slissende oogenblik zal zijn voor deö we* reldvrede", verklaarde de Amerikaanschi minister van financiën Morgenthau met een toespeling op de devaluatie van de» franc. „De internationale monetaire stabi lisatie is het fundament, dat gelegd moet worden alvorens wij een duurzamen vrede en een werkelijk herstel kunnen verwach ten. Ik voorzie geen enkele wezenlijke wij ziging in verband met den dollar en hét pond sterling en men spreke niet van een neo-devaluatie van den döllar"i Morgenthau antwoordde bevestigend op de vraag, of de Vereenigde Staten gebruik zouden maken van het stabilisatiefonds. DE BIJEENKOMST VAN DEN VOLKENBOND. De bijeenkomst van de assemblee is gis terochtend te Genève begonnen, Twee sprekers, de ministers van Buiten- landsche zaken Eden en Del Vayo zouden het algemeen debat openen over de activi teit van den Volkenbond, Redevoering van Eden. „Geen onzer, aldus Eden, kan zich vol daan gevoelen over de gebeurtenissen, dte zich in den loop van het jaar hebben voor gedaan. De huidige omstandigheden yer- eischen een openlijk spreken. Engeland wenscht niet de naties in twee kampen verdeeld te zien, naar gelang yan hun T& geeringsvorm. W|j moeten Öe wederzydsche nationale stelsels eerbiedigen. Het respect voor onze eigen regeering neemt niet toe, wanneer wij andere ver achten. De Britsche regeering acht het önont- beerlijk, dat reeds bij den aanvang van een conflict de leden van den Volkenbondsraad zich er over uitspreken tot hoever z|j be reid zijn voor de zaak van den vrede te in- tervenieeren, daar een dergelijke inlichting: een machtige preventieve werking zou heb ben. Naar de meening der Britsche regeering kunnen regionale pacten in het leven wor den geroepen ter versterking van de -toe passing van het covenant. De Britsche regeering is bereid te onder handelen over een zoodanig pact voor W-est- Europa. Groot-Brittannië zal doorgaan met her bewapening tot dat de naties tot overeen stemming komen aangaande een beperking* De ontwapening moet, om werkelijk te z|jn, niet alleen militair, maar ook geestelijk zijn. Eden besloot met een beroep op de as semblee de internationale machinerie te versterken om zonder toevlucht tot oorlog geschillen te regelen.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3