BINNENLAND STADS-EN PROVINCIENIEÜWS NOOTJES Het Honswyk-comité tot oprichting van een gedenkteeken, dat de herinnering zal levendig houden aan de hoogere eenheid, waarin de Nederlandsche natie in haar ge heel en in al haar geledingen in alle deelen van het rijk, zich in 1914 in de ure des ge- vaars eensgezind om H.M. de Koningin heeft geschaard, stelt zich voor, in overeen stemming met de algemeene regelen voor prijsvragen, een nationale prijsvraag uit te schrijven voor een gedenkteeken voor 1 Augustus 1914. Gisteravond kwart over zeven is het 10.000ste schip gedurende den loop van 1936 den Nieuwen Waterweg binnengeloopen. Het was de „Poseidon" van de K.N.S.M., die voor Rotterdam bestemd was. Verleden jaar is het 10.000ste schip bin nengekomen op 23 October. Dit jaar komt het derhalve een maand vroeger. De staking der Parijsche binnenschip pers, die gistermorgen is begonnen, breidt zich thans ook tot de provincie uit. De Oostenrijksche politie heeft vier jon gelieden gearresteerd, die verdacht worden de bomaanslagen op het Westerstation te Weenen en op de lijn WeenenSemmering te hebben gepleegd. De arrestanten hebben geen politiek verleden en ontkennen alle schuld. De politie meent evenwel voldoen de aanwijzing te hebben tegen hen. Gisteravond is te Belgrado het handels verdrag tusschen Joego-Slavië en Neder land onderteekend. In gevechten in de laatste 24 uur zrjn in Palestina een Britsch soldaat en 19 Ara bieren gedood en 2 Britsche officieren en een veertigtal Arabieren werd gewond. De speciale commissie van de geunifieer- de kerk van Canada heeft in principe ste rilisatie van personen, die lijden aan gees tesziekten, welke gevaarlijk zijn voor hun nakomelingschap, goedgekeurd. Ss Naar vernomen wordt hebben communis ten getracht het electrisch net van Kivioli (-Estland) te beschadigen. Een ernstig on derzoek werd ingesteld. Een groote hoeveel heid dynamiet werd gevonden in de electri- sche centrale en de politie heeft een aantal arrestaties verricht. Vorstelijk huwelijk in het voorjaar. Omstreeks JaniïariFebruari. Naar de „Tel." verneemt zal de vQjtrek- king van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard waarschijnlijk in de tweede helft van Januari of begin Februari van het volgend jaar geschieden. De datum is nog niet bepaald, mede in verband met eenige aangelegenheden, welke eerst moeten worden geregeld. Het gerucht wil dat het jonggehuwde vorstenpaar zich nog vóór den zomer van 1937 naar Indië zal begeven en dat ueze reis, aansluitend aan de eigenlijke huwe lijksreis, ongeveer drie maanden in beslag zal nemen. Ook hieromtrent is echter nog geen beslissing genomen. Mr. Trip over de devaluatie van den Franschen Franc. In verband met de devaluatie van den Franschen franc heeft het A.N.P. heden morgen, in verband met de mogelijke ge volgen van dit besluit voor de monetaire politiek van Nederland, geïnformeerd naar de meening ten deze van den president van de Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip. Mr. Trip verwees ten deze naar de ver klaring, welke door de Nederlandsche re geering is afgelegd en welke inhoudt, dat de Nederlandsche monetaire politiek on veranderd blijft. Mr. Trip voegde hieraan toe dat er, ge zien zijn overtuiging dat er op kan worden gerekend, dat het Nederlandsche publiek ook ditmaal zal blijk geven van een ver standig reageeren. op degebeurtenis ten aanzien van de Fransche valuta, geen re denen zijn om zich ongerust te maken, mede ook vooral omdat de gevolgen van een devaluatie van het Fransche betaal middel er reeds waren voordat de wijziging in de monetaire politiek zelf voltrokken werd. Prins Bernhard bij de Nederlandsche Handelmaatschappij. Zyn werkzaamheden aangevangen. Zooals reeds gemeld is, heeft Z.H. Prins Bernhard zijn werkzaamheden bij de Ne derlandsche Handelmaatschappij te Am sterdam aangevangen. Vrijdagochtend te 10 uur arriveerde de vorstelijke gast in gezel schap van zijn secretaris, jhr. Röell op het kantoor der maatschappij, van waar hij door den president-directeur, mr. D. Crena de Iongh werd verwelkomd. Na in de directie kamer ontvangen te zijn, heeft de heer Crena de Iongh met den Prins een rond gang gemaakt door de verschillende afdee lingen van de Handelmaatschappij, tijdens welke de chefs der afdeelingen aan Z. H. werden voorgesteld. Vooral de archief-afdeeling trok de aan dacht van den Prins. Donderdag was per rondschrijven van de directie aan alle leden van het personeel der Nederlandsche Handelmaatschappij mede' deeling gedaan van het feit, dat Prins Bernhard met het doel economische studies te maken, eenigen tijd op de bank werkzaam zou zijn. De Prins ral tijdens zijn verblijf bij de Bank van de chefs der afdeelingen alle be- noodigde inlichtingen ontvangen, terwijl tevens in het rondschrijven mededeeling wordt gedaan ook andere inlichtingen te verstrekken. In de circulaire wordt tevens vermeld, dat wanneer de Prins zyn werk zaamheden zal hebben aangevangen, het werk normaal zal worden voortgezet. Voor Prins Bernhard is op de directie- af deeling een speciale werkkamer ingericht. Vrijdagmiddag om half vijf vertrok de Prins weer en werd afgehaald door zijn secretaris. Toen hij in zijn auto stapte ging er uit het talrijke publiek, dat zich bij den hoofdin gang had opgesteld, een luid hoera op. Voorontwerp wyziging ongevallenwetten. Zooals reeds gemeld heeft de minister van sociale zaken een voorontwerp van wet tot wijziging van de ongevallenwet 1921 en een voorontwerp van wet tot wijziging van de land- en tuinbouwongevallenwet 1922 bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Aan een commissie uit den raad zal wor den opgedragen omtrent deze voorontwer pen prae-advies uit te brengen. In het bijzonder is bij deze wijziging ge dacht aan kantoorpersoneel, dat door zijn werkzaamheden in het bedrijf aan de in werking der gevaarlijke stoffen en gassen kan zijn blootgesteld, hoewel het niet rechtstreeks met die stoffen of gassen omgaat. Ook wordt een bepaling voorgesteld by art. 87a, waardoor de verzekerde, die ge durende ten minste een jaar werkzaam is geweest in een of meer ondernemingen, waarin met gevaarlijke stoffen of gassen wordt omgegaan, en bij wien zich een der aangewezen ziekten openbaart na afloop van den in den algemeenen maatregel van bestuur aangegeven termijn, gedurende ze keren tijd en onder zekere voorwaarden zal worden toegelaten tot het bewijs, dat zijn ziekte verband houdt met zijn dienstbetrek king in een der bedoelde ondernemingen. De bewijslast komt derhalve op den verze kerde te drukken. Eén belastingplaatje voor de tandem. Bij ontbreken echter dubbele boete. Men vestigt er de aandacht van het „Hbld." op, dat voor een tandem slechts één rijwielbelastingplaatje noodig is. Ont breekt het belastingplaatje echter, dan wor den beide berijders van het rijwiel bekeurd en is dus een dubbele boete verschuldigd. Tentoonstellingsplannen te Amsterdam In gevaar. De regeering kent geen subsidie toe. Nadat de commissie, welke de mogelijk heden van het houden van een tentoonstel ling van groot formaat te Amsterdam in een der eerstvolgende jaren heeft onder zocht, reeds vóór eenigen tijd de mededee ling van de regeering had ontvangen, dat geen toestemming kon worden gegeven voor een geldloterij en toen in aansluiting daarop aan de regeering had gevraagd een rijksbijdrage van voldoenden omvang te mogen verkrijgen, werd thans van de zyde der regeering aan de commissie bericht, dat, daar de regeering meent geen vrijheid te kunnen vinden om een volgend kabinet te binden aan een belangrijke financieele toezegging als die, welke door de commis sie was gevraagd, zij niet heeft kunnen be sluiten tot het verleenen van een subsidie. Onder deze omstandigheden moet, naar wij vernemen, ernstig rekening worden ge houden met de mogelijkheid, dat de com missie haar pogingen om tot verwezenlij king van de plannen te komen, zal moeten staken. Congres R.-K. Fabrieksarbeidersbond. De Ned. R.-K. Fabrieksarbeidersbond „Sint Willibrordus" houdt van gisteren af t.m. Zondag zijn drie-jaarlijksche algemee ne vergadering in hotel Central te 's-Gra- venhage. Gistermiddag om 2 uur opende de voor zitter van den bond, de heer P. J. Kleijs, de vergadering. Na de begroetingswoorden betoogde spr., dat de doorgevoerde loonsverlagingen ge bruikt zijn als middel om uit de crisis te geraken. Hij becritiseerde de politiek der regeering, die als hoogste wijsheid de aan passing verkondigt. Zij speelt met deze politiek hoog spel en spreker vroeg zich af, of deze politiek geen gevaar oplevert voor onze samenleving. Vervolgens becritiseerde spr. de houding van de werkgevers die hun personeel on middellijk ontslaan, zoodra er geen voldoen de werk meer is en vergunningen aanvra gen voor overwerk, om met weinig perso neel te kunnen arbeiden. Nadat het verslag van den secretaris was goedgekeurd, hield het Eerste Kamer lid de heer De Bruijn, voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond, een rede. Denkt U er om? Maandag naar het Concertgebouw Wij herinneren er nog even aan, dat Maandagavond in het Concertgebouw ge sproken zal worden over de manier waarop Vlissingen binnenkort het huwelyk van Prinses Juliana en Prins Bernhard zal vie ren. De burgemeester zal de besprekingen leiden en daar het de bedoeling is, een zoo ruim mogelijke medewerking uit alle groe pen onzer stedelijke bevolking te verkrij gen, wordt op groote opkomst gerekend. Om half negen wordt begonnen. Afscheidsbijeenkomst Directrice Nuts-Fröbelschool. Men verzoekt ons de aandacht ce vesti gen op de advertentie, waarin ouders en belangstellenden worden uitgenoodigd te genwoordig te zijn op de afscheidsbijeen komst van de Directrice der Nuts-Fröbel school op Woensdag a.s. Voor verdere bij zonderheden zie men de advertentie elders in dit blad. Propagandamarsch door de stad. Morgen zal de Vlissingsche Turnvereeni- ging voorafgegaan door de Harmonie „Ons Genoegen" en de signaalafdeeling van de „V.T.V." een marsch door de stad maken als propaganda voor het werkprogramma 1936-'37. De te volgen route is als volgtVertrek 12 uur 's middags van de zaal school Bouwen Ewoutstraat, door de Schelde- straat, Kasteelstraat, Van Dishoeckstraat, Aagje Dekenstraat, Koningsweg, Schip brug, Houtkade, Droogdok, Hendrikstraat, Palingstraat, Paardenstraat, Marinedam, Dijkstraat, Van Speijkstraat, Kanaalstraat, Piet Heinstraat, Dijkstraat, Marinedam, Gravestraat, Zeilmarkt, Walstraat, Coosje Buskenstraat, Spuistraat, Bellamypark, Nieuwendijk, Zeilmarkt, waar de stoet wordt ontbonden. Wij verwijzen voorts naar de adverten tie elders in ons blad. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Teneinde zich op de hoogte te stellen van den financieelen, commercieelen en eco- nomischen toestand in Nederland en de ko loniën, zal Prins Bernhard eenigen tijd werkzaam zijn op het hoofdkantoor der Ned. Handelmij. te Amsterdam. De Prins bij aankomst aan het gebouw der Ned. Handelmij. in de Vijzelstraat. In het Ned. Museum voor Onderwijs en Opvoeding te Amsterdam wordt een ten toonstelling gehouden van modellen van oud-Egyptische kunst, museum, de heer A. N. Merkelbach, bij eenige fraaie stukken, w.o. links een mum- miekist, rechts een koningstroon en op den achtergrond een gouden schrijn. Hoofdinspecteur by de belastingen. Onze vroegere stadgenoot de heer A. B. J. Prakken, thans inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen bij het Departement van Financiën, is met in gang van 1 October a.s. benoemd tot hoofdinspecteur der invoerrechten en ac cijnzen te Amsterdam. „Alhambra"-theater. Om hun kind. De Dubbelganger van Woronzeff. Wij behoeven niet meer te schrijven over die merkwaardige speling der natuur, die Shirley Temple heet. Een „Hartedief" of „De kleine Kolonel" hebben Shirley dus danig by het groote publiek bemind ge maakt, dat een film met dit filmsterretje in een hoofdrol nog wel op een voldoend fa milie-bezoek kan rekenen. De regie zorgt, dat het niet „overdone" wordt, technisch is de film best, heel knap wordt het spel met de kleinburgerlijke deugden en eigen schappen gespeeld, de simpele intrige van den eeuwigen driehoek gaat die van een eenvoudig volksromannetje niet te boven. Shirley het is toch een handig en lieftallig meiske met oolijke en typische maniertjes verzoent na een heel levens drama haar moeder, die zich een verwaar loosde vrouw voelt en er toe komt met haar tuinman gezellige tochtjes te paard (de film is natuurlijk zeer onschuldig) te doen .De hardwerkende echtgenoot immers houdt zooveel van arbeid en studie, dat hij het noodige contact met zijn onmiddellijke omgeving verliest. Molly Shirley echter wordt, ondanks haar aanvalligen leeftijd van 7 jaar en den onschuld in haar sprekende oogen, opge schrikt door het geroddel van bedienden en geeft den huisvriend den raad uit haar vaders huis te blijven. Deze wenk is den twee flirtenden juist een reden plannen tot een huwelyk te maken, waarbij echter het kind een sta-in-den-weg-is. Wanneer het kind de situatie toevallig duidelyker wordt, besluit het ervan door te gaan. Het idyl lisch plekje, dat het gelukkig gezin vroe ger een uitverkoren plaats was om te pic- niccen en dat Molly nog voor het laatst eens wil zienwordt echter de plek, Hea ven's Gate, waar een nieuw, voorloopig weer onbedreigd huwelijksleven wordt her begonnen, aan welks hereeniging ook een nobele landlooper het zijne doet. Er is alle reden aan te nemen, dat de afgewezen derde niet met leege handen aftrekt, doch de aardige en verliefde ver pleegster-secretaresse van den dokter daar in neemt. „Happy End" voor alle betrok kenen. Twee paren zijn ook aan het einde van de Ufa-film „De Dubbelganger van Woron zeff" gelukkig gemaakt. Woronzeff is een uitgeweken, Russische vorst, op wiens ryk- dom vele familieleden azen. Om hen schaakmat te zetten, doet de edelman een ouden krygsmakker, die sprekend op hem gelijkt, tijdelijk zijn naam dragen, ook zelfs vader zijn over zijn dochter. Natuurlijk vloeien daar de noodige verwikkelingen uit voort, temeer waar de vorst zelf plotseling in een speelzaal sterft en de pseudovorst verliefd wordt op de hem toevertrouwde, doch argelooze dochter, die intusschen ver liefd wordt op den broer van den dubbel ganger, omdat de laatste vol verbijstering uitroept„Als mijn vermeende dochter trouwt met mijn broer, wordt ik mijn eigen oom". Zoo'n vaart loopt het niet. Brigette Helm, nerveuzer, levendiger dan vroeger en ele ganter dan ooit, verbeeldt een knappe, handige actrice, die de situatie niet alleen doch ook haar levensgeluk weet te redden, al geeft het slot dan ook een onverwachte wending. Ongetwijfeld een vlot gespeelde, onder houdende film in wisselend en vaak fraai milieu. Nadat het journaal o.m. nog even heeft gewezen op Lloyd George, den man van „Hang the Kaiser" tydens vacantie in Duitschland als illustratie van het vergan kelijke in dezen wereld, volgt een zeer ge slaagde reportage door Polygoon en de ac tiviteit der Alhambra-directie van het hier gehouden, wielercriterium op onze onvol prezen boulevard. Wel zeer duidelijk komt bij de fraaie overzichtfoto uit, dat onze vermaarde zee-promenade er niet op ach teruit zou gaan, wanneer het oude pavil joen als vrij leelijke sta-in-den-weg eens verdween. Onbeschrijfelijk is de weergave van de speciale Polygoon-reportage over de glo rieuze en joyeuze intocht der Koninklijke Familie in de hoofdstad. De filmbeelden laten overweldigende indrukken na. Bij het zingen van het Wilhelmus rees het publiek, Luxor-theater. De wet der prairie. De noodlottige misdaad. Na een rustpoos van enkele maanden heeft deze bioscoop haar poorten onder een nieuwe directie, die van den heer Van Liere, heropend en het winterseizoen ingezet met een programma, dat voor „elck wat wils" biedt. Het voorprogramma is goed verzorgd. Polygoon brengt vele actualiteiten van ei gen bodem, welke natuurlijk in het teeken staan van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana, waarbij flitsen uit Haar leven wor den gevolgd door opnamen van de Prinses met Haar Verloofde. Voorts trekt een his torische optocht te Rotterdam bijzonder de aandacht. Dan is er een allerleukste ge kleurde musical van verrassende samen stelling met tal van vroolijke melodietjes en een komisch filmpje, dat leert, dat ware romantiek schuilt in het eigen hart en dat ware liefde waar geluk brengt. Het eerste hoofdnummer heeft tot kern het bekende gegeven van den zoon, die zyn vermoorden vader na jaren wreekt, nadat hy een onguur element, dat zijn duistere practijken handig verbergt, na veel weder waardigheden heeft ontmaskerd en dit vol gens de prairie-wet van het oog om oog. tand om tand naar de eeuwige jachtvelden is verhuisd. De film, die grootendeels is op genomen in een grootsche natuur, houdt de aandacht gestaag gespannen door de sensa- tioneele achtervolgingen en verdere avon turen, waarin de vroolijke noot evenmin als het traditioneele meisje (Almal Loyd) ont breekt, en welke den zingenden zwerver Dick Foran tevens gelegenheid biedt om ook vocaal uit te blinken. In de tweede hoofdfilm, die met een niet gewilden moord begint, welke den bedrijver, als hij zich door toevallige kennismaking met een cabaret-zangeres een plaats in de maatschappij heeft verworven ver van de plaats, welke hem noodlottig werd, toch nog door herkenning in de gevangenis brengt is het vooral de tot ontzag stemmen de omgeving van imposante bergwerken, waarin een dam wordt aangelegd en de gi gantische afmetingen van een afgrond, waarboven twee stervelingen aan een kabel zweven, welke de oogen aan het witte doek gekluisterd houden. De hoofdrol in deze rol prent is in handen van Ross Alexander op wien Patricia Ellis gaarne wacht tot hij z'n tijd heeft uitgezeten. Al met al een aantrekkelijk programma, dat bovendien in de pauze een Argentyn- sche tango tot muzikaal intermezzo heeft. Vlissingsch Scheepvaartnïeuws. Aangekomen om te bunkeren „Kelk- heim" (Duitsch stoomschip) van Antwer pen Nederlandsche motor „Raket" van FalmouthGrieksch stoomschip „Geor- gios" van SorokaGrieksch stoomschip „ïoannis N. Embiricos" van Emden Duitsch stoomschip „Johann Blumenthal" van Antwerpen. Vertrokken„Kelkheim" naar Holme- sur I„Kingsborough" naar Bona„Vin- ga" naar Aruba„Clan Ogilvy" naar New York„Raket" naar Antwerpen„Geor- gios" naar Newport„ïoannis N. Embiri cos" naar Santa Fé „Johann Blumenthal" naar Uleaborg. MIDDELBURG Bevorderingen ter Prov. Griffie. Met ingang van 1 Januari 1937 zijn door Gedeputeerde Staten van Zeeland bevor derd tot hoofdcommies ter Provinciale griffie, mr. J. de Vries, thans commies tot commies de heeren J. C. Everaers en A. W. Zandee, beiden thans adjunct-com mies ter Provinciale griffie. Vakopleiding en ontwikkeling werkloozen. De commissie voor vakopleiding en ont wikkeling van werkloozen zal in den a.s. winter wederom cursussen geven in vakop leiding en algemeene ontwikkeling voor werkloozen uit Middelburg en omliggende gemeenten. Waar het de commissie in vo rige jaren gebleken is, dat werkloozen bij tijdelijke tewerkstelling niet meer terug kwamen voor cursusbezoek, omdat zij het onderwijs niet konden volgen, heeft de Kort commentaar TER OVERDENKING. Wie de laatste dagen couranten van ver schillende richting leest, bemerkt dat de diverse redacties over gebrek aan aanval len op hun beleid niet te klagen hebben. Natuurlijk is het bij ons al niet anders ge steld en hoewel het niet gebruikelijk is op merkingen van niet-abonnés over den in houd der krant ter kennis van onze lezers te brengen, willen wij ditmaal toch eens een uitzondering maken. De schrijver stoot zich aan de zinsnede „Er wordt daar nu een wethouder, die als zoodanig eerst ontslag nam toen de ge vangenisdeuren zich voor hem schenen te openen, verdacht van het verduisteren van geldenenz., welke zin voorkomt in het artikeltje „Malversaties", dat ons ter plaatsing werd aangebeden. Hoewel de schrijver verklaart„dat kan en zal ook wel allemaal waar zijn I", vindt hij het toch geen manier van doen, dat wij dit in dezen vorm publiceeren. En waarom niet? Omdat „dit zinsgedeelte duidelijk blijk geeft, een steek onder water te zijn, be doeld in zekere partyrichting". Hoewel bedoelde brief in nogal hatelijke bewoordingen is gesteld, nemen wij dit den inzender toch niet kwalijk, omdat wij zijn beweegredenen begrijpen en ze daarom tot op zekere hoogte kunnen billijken. Voorts erkent hij, dat de „Vlissingsche Cou rant" „niet alleen van één richting gelezen wordt, maar door de meeste partijen be schouwd wordt als het eenigste blad, dat niet door partijhaat verstikt is". Dit geeft een basis voor vruchtdragende gedachtenwisseling, zoodat wij even dieper op de zaak zullen ingaan. 9*9 Wij zouden kunnen volstaan met den schrijver, die klaarblijkelijk van a.-r. huize is, te verwijzen naar hetgeen de redactie van de a.-r. „De Zeeuw" over deze 2elfde aangelegenheid schrijft nl. kan niet genoeg worden betreurd en afgekeurd, dat hooggeplaatste personen en ambtenaren door hun wangedrag de publieke diensten zoo in opspraak hebben gebracht". En, schrijvend over het gebrek aan controle „En of men het ons kwalijk neemt of niet, het laat ons onverschillig, maar in het be lang van de gelden der gemeenschap en van de menschen die ze beheeren, moeten wij daartegen krachtig opkomen". Rustige woorden, die wij gaarne tot de onze maken. De schrijver dien wij op het oog hebben, en zij die denken als hij, zullen toch wel niet veronderstellen, dat de redactie van genoemd anti-rev. blad er op uit is, den anti-rev. schuldige aan bedoelde feiten te treffen omdat hij anti-rev. is Want niet het feit, o£ iemand al dan niet een bepaalde politieke of godsdienstige richting is toegedaan, is in dit verband belangrijk, maar slechts het feit, dat din gen geschieden die ach terwege behooren teblij- ven, ongeacht wie er zich aan schuldig maakt. En in dit verband willen wij een rustige, maar daarom niet minder ernstig gemeende waarschuwing en raad aan het adres van alle groepeeringen der bevolking (van wel ke godsdienstige en politieke overtuiging dan ook), die ons dagblad lezen, niet ach terwege laten Bedenkt, dat het Uw eigen schuld zou zijn, wanneer straks van de droevige ge beurtenissen die den laatsten tijd in Zee land plaats vinden, een politieke rel wordt gemaakt. Er hebben zich onverkwikkelijke dingen afgespeeld rond bekende Vlissingsche fi guren. Zij behoorden tot verschil lende politieke en godsdienstige kam pen. En hoezeer wij hetgeen geschied ia ook betreuren, haast zouden wy zeggen het is gelukkig dat deze dingen bij poli tieke tegenstanders hebben plaats gevon den. Het moet hun en alle andere groepee- ringen die in eigen kring voor zulke be proevingen nog gespaard bleven, tot na denken stemmen. Wij zouden het zóó willen zeggen tracht te vergeten dat het om politieke figuren gaat, maar zie slechts een mensch, die zich vergrijpten die hiervoor natuurlek ge straft dient te worden. Tracht niet uit zul ke voorvallen politieke munt te slaan. Want dit is een tweesnijdend zwaard, dat zich tegen U keert, zoodra misschien ook in eigen kring een soortgelijk feit moet worden geconstateerd. En houdt in het oog, dat zij, die geroe pen zijn het publiek voor te lichten, deze taak op dezelfde wyze plegen ui«j te oefe nen, ongeacht wie het betreft en tot welk kamp hy behoorten als gij dit hebt over wogen, vraag U dèn eens af of ge mis schien onrechtvaardig en grievend handelt door journalisten die doen wat hun plicht is, verwijten te maken wanneer zrj moeten schryven over iemand, dien ge tot de uwen rekent. commissie gemeend h werk in nieuwe banen te moeten leiden en zal het een meer persoonlijk karakter krijgen. Iedere werklooze, welke vooropleiding ook genoten, zal aan de cursussen kunnen deelnemen en de commissie vertrouwt dan ook dat een groot aantal personen zich zal laten inschrijven. OOST- EN WEST-SOUBURG De winkelweek is begonnen. Gisteravond had in de prettig versierde zaal van café „de Zwaan" de opening

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2