NOOTJES SPORT BUITENLAND r Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de regeering besloten, de hoeveelheid van 15.000 ton Indische rijst, die in de pe riode 1 April tot 31 December 1936 met vrij stelling van de monopoliewinst van 1 hier te lande kan worden ingevoerd, te verhoo- gen tot 20.000 ton. Lloyd George heeft gistermiddag 17 uur een bezoek gebracht aan Adolf Hitler. Hij was vergezeld van zijn zoon en Von Ribben- trop. 9 9 In verband met de versterking van de troepen in Palestina is in Engeland een aantal reservisten onder de wapenen geroe pen. Naar vernomen wordt, zal de eerste divisie van het Britsche leger, welke 12.000 man telt, naar Palestina worden gezonden. 9*9 Men heeft in Italië interessante ontdek kingen gedaan inzake het vervangen van rubber. Twee planten, guyaule en taraxa cum, leveren een stof welke zeer goed rub ber kan vervangen. Men heeft derhalve besloten deze beide Ejtanten in massa aan te kweeken, teneinde Italië onafhankelijk te maken van het bui tenland. 9 99 De Astra Romana heeft van de Roemeen- sche regeering vergunning gekregen tot het aanboren van een nieuwe petroleumbron (no. 104) te Boldesti. Daar de regeering recht heeft op wat onder den grond wordt gevonden, zal de Astra Romana hiervoor speciale rechten moeten betalen. 9 9 9 In de ateliers van de filmtrust Sbyoeki no-Chronika te Moskou is men gereed ge komen met de montage van een film over de gebeurtenissen in Spanje. De opnamen zijn gemaakt door speciaal naar Spanje ge- zónden operateurs en door correspondenten. *16 Hen groot boschgebied in Salta (Ameri ka) wordt door brand geteisterd. Petro- leumhoudende terreinen worden door het Vjiur bedreigd. De brand wordt door den wind aangewakkerd. De steden Oran, Algar- róbal, Volcan en Santelmo moesten worden ontruimd. vrouwe mevr. Van Woelderen zal worden overhandigd. L.O. vertrouwt met dezen inzet ook een hernieuwd enthousiasme van haar trouwe bezoekers te mogen ondervinden, terwijl dit voor eventueele onbekenden met het werken van L.O. een mooie gelegenheid is om eens nader kennis te maken. Geslotenverklaring van wegen# Ged. Staten van Zeeland hebben na ge daan verzoek van Burg. en Weth. van Vlissingen besloten den Hoogeweg, no. 12 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Vlissingen, en het buiten de l>ebouwde kom dier gemeente gelegen noordelijke gedeelte van de Boschjeslaan gesloten te verklaren voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. MIDDELBURG Voor jeugdige werkloozen. Een commissie gevormd onder wethouder Onderdijk. Vrijdagavond werd op het stadhuis een door B. en W. bijeengeroepen vergadering gehouden van werkgevers, werknemers, middenstanders, hoofden van dienst enz., met het doel de mogelijkheid onder de bogen te zien ook hier te komen tot de op richting van een commissie, wier taak het gal zqn zoo mogelijk het „twee op één"- stelsel in het belang van de jeugdige werk loozen te verwezenlijken en voor de oudere actie te voeren in den geest van het „meer- werk stelsel"# Na een verwelkoming door den burge meester, den heer M. Fernhout, gaf deze de leiding over aan den heer J. Onderdijk, wethouder van sociale zaken, die op zijn beurt den heer N. H. de Graaf voorstelde, inspecteur voor de cultureele verzorging Van werkloozen, uitgaande van het depar tement van sociale zaken. Deze heeft een uiteenzetting gegeven hoe het „twee-op- ëén"-stelsel werkt. Het gaat er om den arbeid, dien men anders door één jeugdige feat verrichten, over twee jeugdigen te ver- 'Öeelen, waardoor het aantal werkloozen daalt. De heer Onderdijk zelf zette uiteen, dat men door onderlinge besprekingen moet .trachten te komen tot meer werk ook voor de ouderen, want men zal verschillende za ken kunnen aanwijzen, waarvan de bouw of het herstel ten achter zijn. Het slot was, dat tot de samenstelling van een commissie uit personen uit handels kringen, werkgevers, werknemers, ambte naren betrokken hij de werkloozenzorg en cfen heer Onderdijk als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur kon worden be sloten. Op verzoek van den burgemeester verklaarde de heer Onderdijk zich bereid de leiding dier commissie op zich te nemen. Een interessante tentoonstelling. De afdeeling Middelburg van den Nederl. Jeugdbond voor Natuurstudie opent heden middag een tentoonstelling, die ook Maan dag en Dinsdag nog geopend zal zijn in het eerste lokaal van het Kunstmuseum in «te Schuttershofstraat. Wij waren in de gelegenheid er van te Voren een kijkje te nemen en konden een fcrooten vooruitgang constateeren in ver gelijking van hetgeen men vroeger op dit gebied hier bijeen heeft gezien. Wat een keur van duin-, weide-, bosch- en roofvogels in opgezetten staat, de laat ste met het voorbeeld hoe zij andere dieren dooden en plukkenmaar wat een mooie verzameling aan krokedillen, slakken, rupsen en wat dies meer zij is hier bijeen gebracht. Maar de natuur biedt niet alleen dieren, ook planten en schelpen zijn daar om in allerlei vorm aanwezig. Hoe mooi zijn de weiden en duinen in miniatuur na gebootst en hoe leuk het kleine model van de schuiltent voor de leden, zooals die in de omgeving van den Sloedam staat met zijn zit- en uitkijkplaatsen. Een zee-aquarium zal voor heel veel be zoekers een openbaring kunnen zijn om hetgeen er bijeen is gebracht. Een ruim terrarium herbergt ook heel wat belang wekkends. In lectuur is er ook veel van den bond zelf, en ook daaruit kan men zien welk nut tig en leerzaam werk die organisatie ver richt. Dat ook de afdeeling alles doet om kennis over de natuur en haar verborgen heden te verspreiden, blijkt o.a. uit de kaartjes aan den wand, waarop niet al leen het werkterrein van de afdeeling, maar ook de trek der verschillende vogel soorten duidelijk zijn aangegeven. Rectificatie. In het verslag van gisteren staat onder de aanwezigen bij het in het Schuttershof gehouden diner ter gelegenheid van de vergadering van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren abusievelijk ook de naam vermeld van den heer F. Bisschop, gemeentesecretaris van Vlissingen. KOUDEKERKE Dief van belastingplaatje gepakt. Donderdag is van een onbeheerd staand rijwiel in den Lageweg een belastingplaatje gestolen. Van dezen diefstal werd onmiddellijk aangifte gedaan bij de politie en hoewel de gemeente-veldwachter van 't Zand geen enkele aanwijzing had, is het hem na ern stig ingesteld onderzoek mogen gelukken, den- dader te vatten en tot bekentenis te brengen. Het is een leurder, G. genaamd, en woonachtig te Wemeldinge. WESTKAPELLE Een zeldzaamheid. Het behoort zeker wel tot de zeldzaam heden, dat de vader van den bruigom de gouden bruiloft medemaakt. Dit is thans te Westkapelle gebeurd. De 96-jarige Lievense, die nog kras is, woonde de gou den bruiloft van zijn zoon en schoondoch ter, het echtpaar P. LievenseKaland, bij. BRESKENS Loop der bevolking. Gavestigd: J. A. Hoogesteger, Boulevard 4, van O.ost- en West-Souburg E. Boom, Dorpsstraat 35, van Groede. Vertrokken: A. Loose, Dorps straat 145, naar Strijen. GROEDE Loop der bevolking. Gevestigd: A. Robijn, Ringstraat A 66, van Cadzand P. J. Ritico, Barendijk W 2, van WaterlandkerkjeL. Scheele, Ringstraat A 308, van Terneuzen. Vertrokken: Iz. de Bliek, Kruis- dijk, naar 's-Gravenhage. BIERVLIET De bakkers in de grensgemeenten gedupeerd. De laatste jaren werd in de grensgemeen ten veel Belgisch brood gesmokkeld tenge volge van het groote prijsverschil. Teneinde hieraan paal en perk te stellen, heeft de regeering ingegrepen en bepaald, dat het brood in de grensstrook van een zegel voor zien moet zijn, zoodat onmiddellijk de her komst bepaald kan worden. Thans zien de bakkers in de grensge meenten zich voor een nieuwen schadepost geplaatst. Tengevolge van de laatste prijs- verhooging van het brood, schaffen vele huisvrouwen zich een klein model bakoven aan en bakken zelf het benoodigde brood voor het gezin. Veelal gebruikt men hier voor gesmokkeld Belgisch meel, hetwelk veel goedkooper is dan het HolJandsche. Op deze manier wordt dagelijks heel wat be spaard en dit zal dezen winter goed te pas komen, aangezien voor de meeste arbeiders de werkloosheid weer voor de deur staat. SLUIS Onverwacht bezoek. Dezer dagen, toen mej. M. bezig was de straat aan te vegen en de deur van haar woning had laten openstaan, kwam uit de richting Beestenmarkt een veedrijver met een aantal koeien. Of de dieren nu van meening waren, dat ze bij een stal waren of hoe dan ook, een van hen stapte door de open deur de woning van M. binnen, ge volgd door een drietal andere. De vrouw sloot de deur en wachtte de komst van den veedrijver af. Deze wist de dieren, die geen wanorde in huis hadden geschapen, weer met een zacht lijntje naar huiten te drijven en zoo kwam de vrouw enkel met een geurige herinnering er met den schrik af. Installatie burgemeester. De nieuwe gemeente Vogelwaarde, die ontstaan is uit de samenvoeging van de gemeenten Hengstdijk, Ossenisse, Bosch- kapelle en Stoppeldijk, heeft thans haar eersten burgemeester gekregen. Door den heer J. Truyman, oud-burgemeester van Stoppeldijk en Boschkapelle is dezer dagen de heer F. A. Hendrikse als burgemeester van Vogelwaarde geïnstalleerd. Varkenspest op SchouwenDuiveland. Onder de varkens op SchouwenDuive land heerscht thans een ernstige longpest epidemie. Vele personen hebben hun var kens reeds moeten opruimen. Om de ziekte te beperken worden nu alle varkens inge ënt, waarmee men ook elders veel succes heeft gehad. Handelsregister Kamer van Koophandel. Nieuwe inschr ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma van den Ende Co., Heeren gracht M 7, handel in bakkerijgrondstof fen, bakkerijgereedschappen, machines. Venn. B. en A. W. J. van den Ende. Hotel Albion, Vlissingen, Bellamypark 2, Hotel, Café, Restaurant. Eigenaar A. H. van Erkel. N.V. Waterleiding Maatschappij Midden Zeeland, Koorkerkhof A. 47. Dir. mr. J. de Vries, Middelburg, pros. comm. mr. P. Dieleman, Middelburg. Comm. plaatsv. directeur J. M. van Bommel van Vloten, Goes. Comm. P. Dregmans, Serooskerke (W.), jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Westkapelle, M. H. Boasson, Middelburg, J. de Meij, Vlissingen en J. Pilaar, Goes. C. van Zweeden, v.h. J. Brouwer Jr., Kloetinge, B 124, handel in granen, zaden en peulvruchten. W ij z i g i n g e n.:' N.V. Cultuur Mij. „Loverendale", Seroos kerke (W.), „Loverendale", expl. onroe rende goederen. Overl. pres.-comm. mej. J. M. Tak van Poortvliet, Dornach. Uit getreden secr. raad van comm. Th. Bin der, Serooskerke (W.). Uitgetr. dir.E. E. L. Pfeiffer, Dornach. Nieuwe dir. H. G. Heinze, Domburg. Nieuwe voorz. comm. E. E. L. Pfeiffer, Dornach. Nieuwe comm. dr. F. W. Zeylmans van Emmichoven, den Haag. P. J. Herdink, Kloetinge, Kapelscheweg 26, graanmalerij. Overleden eigenaarP. J. Herdink. Nieuwe eigenares Wed. P. J. Herdinkde Bokx. N.V. Mij. tot exploitatie van Onroerende goederen „Voorzorg", Koepoortstraat E 63. Overleden lid raad van bestuur mr. A. A. de Veer Gzn. Nieuw lid raad van bestuur C. A. Minderhout. Magazijn „De Drie Spuiten", Korte Delft G 4-5, damesmodes. Uitgetr. eigenares mej. A. M. S. Denkers. Nieuwe eigen. R. Plijter. a D. H. van Ru Zonnemaire, Zuidweg A 132, molenaarsbedrijf. Overl. eigenaar D. H. van Rhee. Nieuwe eigenares wed. D. H. van RheeBolier. Vlissingsche Transportonderneming (V. T.O.), Vlissingen, Koningsweg 39. Handels naam gewijzigd in Vlissingsche Auto-, Garage- en Transportonderneming. Bedrijf omvat thans auto-, garage:, verhuur- en transportbedrijf. Gebrs. Walraven, Hoedekenskerke, Kwa- dendamme, assurantiën. Uitgetr. eigenaar: M. Walraven. Idem mede-eigenaar.: P. Walraven. Zaak omgezet in eene vennoot schap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in fa. Walraven en van Opstal. (B.P.) Venn. M. Walraven, Kwadendamme en L. A. van Opstal, Goes, Filiaal gevestigd te Goes, Jac. van Beierenstraat 14. N.V. Wandelhoofd Vlissingen, Vlissingen, Boul. Bankert 44, expl. wandelhoofd. Sta tuten gewijzigd. Opheffing: J. van den Ameele, Oost- en West-Sou burg, Oranjeplein 10, broodbakkerij en kruideniersbedrijf. De Zeeuwsche mosselen zyn te duur. Naar de „Tel." uit Brussel verneemt, is aldaar een wagon Duitsche mosselen gear riveerd. De mosselen waren goed van stuk en van uitnemende kwaliteit en werden ver kocht tegen prijzen van circa 60 franc per 100 K.G. De aangekomen wagon was als proef bedoeld en deze proef moet uitnemend zijn geslaagd, zoodat volgende week meer dere zendingen te Brussel zullen aankomen. Het spreekt vanzelf, dat de invoer van Duitsche mosselen een slag kan beteekenen voor den Hollandschen mosselexport. Door het ingrijpen van het Centraal Ver koopkantoor te Bergen op Zoom was de ge- heele mosselhandel op België in combinaties ondergebracht. Zoo had men hier te lande de combinatie-Brussel, dat waren de perso nen die gerechtigd waren de mosselen naar Brussel te varen en in Brussel bestond de Vermosin, de Vereeniging van Mosselhan- delaars-Invoerders, die eveneens onder de auspiciën van het Centraal Verkoopkantoor is tot stand gekomen. De combinatie-Brus sel mag de mosselen aan niemand anders leveren dan aan de leden van de Vermosin, voor Brussel zijn er twee firma's. Deze fir ma's hebben dus geheel Brussel in handen. De menschen moeten de mosselen van deze twee firma's koopen en het spreekt vanzelf dat, daar deze het monopolie hadden, de prijzen ontzettend opliepen. Zoo gebeurde het de laatste weken, dat men alle mosselen des nachts naar een magazijn vervoerde en ze daaruit verkocht om een hoogeren prijs te kunnen bedingen. Er werden prijzen ge vraagd tot 82 franc per 100 K.G. Het spreekt vanzelf dat men in België van dit monopolie niet gediend was. Medewerking van het Centraal Verkoopkantoor om aan dezen toe stand een einde te maken, was niet te ver krijgen en dus keken de Belgische groothan delaren naar elders heen. Het gevolg was, dat gisteren de eerste Duitsche mosselen werden aangevoerd. Daardoor dreigt nu onze mosselexport verloren te gaan. De Duitsche mosselen zijn veel goedkooper, het ligt dus voor de hand, dat de afzet van Zeeuwsche mosselen be langrijk minder zal worden. Het is te hopen, dat tijdig maatregelen genomen zullen wor den om deze bedreiging af te weren. De export naar EngelandBelgië en Fra/nkrijk is tot een minimum be perkt. Uit Bergen op Zoom bericht het „Han delsblad" voorts Hoewel het seizoen voor de mosselenver zending thans is aangebroken en onder nor male omstandigheden zou beginnen, is er van drukte bij de mosselkweekers nog steeds niet veel te bemerken. Er gaan nog geen mosselen naar Parijs, waardoor de export reeds een gevoelige klap krijgt. Vorig jaar begonnen de verzendingen daarheen reeds einde Augustus en thans zal daarmee, naar men zegt, eerst half October begonnen worden. Indien men een dergelij- ken maatregel treft, beteekent dit voor de exporteurs naar Parijs een verminderden verkoop. Men brengt dit feit, nl. dat thans nog geen mosselen naar Parijs worden ver zonden, in verband met de bevoorrechting van de combinatie van handelaren te Parijs, door het Centraal Verkoopkantoor van mos selen, dat te Bergen-op-Zoom is gevestigd en dringt in handelskringen aan op een nauwgezet onderzoek. Naar men van de zijde der mosselkwee kers verneemt, worden de nadeelen, die men tengevolge van de door het Centraal Ver koopkantoor voor mosselen getroffen maat regelen ondervindt, nog steeds grooter. Het afzetgebied voor de Zeeuwsche mosselen blijft inkrimpen en dat terwijl over de kwa liteit dit jaar zeker niet te klagen valt. Wie cijfers van den export voorheen en thans met elkaar vergelijkt, bemerkt, dat de ver mindering weinig minder dan onrustbarend genoemd moet worden. De export van Zeeuwsche mosselen naar Engeland, België en Frankrijk, welke thans of belangrijk verminderd is, of tot een mini mum is beperkt, was in vorige jaren de groote steun van den export. De omzet van consumptiemosselen in het buitenland blijkt echter .met niet minder dan een vijfde ge deelte achteruit te zijn gegaan. De vraag naar andere maatregelen, die den handel inderdaad tot steun kunnen zijn en niet als tot nu toe belemmeren, wordt steeds grooter. Men wil vrijen handel, zon der monopoliseering der markten. Op die wijze is misschien de afzet in het buitenland nog te redden. MARINE EN LEGER „Onze Vloot" en de nieuwe marine-plannen. In het orgaan van de Kon. Ned. Vereeni ging „Onze Vloot" lezen wij over de aan gekondigde nieuwe vlootplannen, nl. den bouw van twee jagers en vier onderzeeboo ten, o.a. het volgende „Geen gelden worden uitgetrokken voor kruisers of flottieljeleiders. Wij volstaan voorloopig met de opmer king, dat het onze bevreemding en teleur stelling heeft gewekt, dat de regeering niet tot een bepaalde samenstelling van de zee macht heeft kunnen komen. Na de conclusie der twee stroomingen in de commissie-Kan te hebben aangehaald, zegt minister Colijn toch, dat de vraag, of de eene of de andere dezer meeningen zal moeten worden gevolgd, er mede een is van financieelen aard. Het zal zelfs vooral van de ontwikkeling van den financieelen toe stand in de naaste toekomst afhangen, in hoeverre op den duur in de exploitatie van een vloot- en luchtmacht van een bepaalde samenstelling zal kunnen worden voorzien. Of deze gedragslijn in 's lands belang zal zijn mede gezien hetgeen men thans in het buitenland met grooten spoed voor de weermacht verricht wagen wij te betwij felen. Naar onze meening wordt op een niet goed te praten wijze de verantwoording voor een richtige samenstelling der vloot geschoven op de schouders van een toekom stige regeering, alsof wij voor het in orde brengen onzer weermacht onbepaalden tijd hebben." Installatie nieuwe adelborsten. Overste Van Asbeck houdt toespraak. Gistermiddag is te Den Helder de plech tige installatie geschied van de 54 jongelui, die onlangs door den minister van defensie benoemd zijn tot adelborst ter opleiding tot zee-officier, c.q. officier M.S.D., officier van administratie of luitenant van de mariniers, meldt het „Handelsblad". Er bestond groote belangstelling, vooral van de ouders der nieuwbenoemden. De plechtigheid had plaats achter het Kon. Instituut van de Marine op de Buitenhaven. Aanwezig waren de compagnie adelborsten onder commando van den kapitein der ma riniers W. A. J. Roelofsen, leeraren, mili taire en burgerlijke, van het Instituut, de putaties van vele schepen en marine-instel lingen, voorts natuurlijk zij, die dezen dag voor de eerste maal de adelborsten-uniform droegen. Even half vier verschenen op het terrein vice-admiraal T. L. Kruys, overste C. J. baron van Asbeck, commandant van het Instituut en luitenant ter zee 1ste klasse I. W. Reynierse, adjudant van den admiraal. Ter begroeting van den marinecomman dant speelde de stafmuziek de eerste stro- phen van het „Wilhelmus", waarna de ad miraal de aanwezigen begroette. Daarna nam overste Van Asbeck het woord om zich tot de jonge adelborsten te richten. De overste herinnerde aan dit ge wichtige moment in hun leven, nu zij niet meer alleen aan hun ouders behooren, maar ook aan de marine. Heden gaat voor u, al dus spr., een lang gekoesterde wensch in vervulling. Gij draagt thans voor de eerste maal de uniform van den adelborst en gij zijt thans uiterlijk gelijk aan hen, die reeds voor u kwamen. In die gelijkheid van uni form moet u zien het symbool van de een heid bij de marine behoort men te zijn eens van zin en eens van gedachten. Kame raadschap is een van de grondgedachten van den aanstaanden officier. Den ouderen adelborsten bond spreker op het hart om hun jongere kameraden den tijd van overgang te vergemakkelijken. Vervolgens beval de overste de nieuwe leerlingen bij de leeraren aan en tenslotte sprak de overste de ouders van de jonge adelborsten in het kort toe. Vervolgens werd het vaandel der adel borsten voor de jongeren gebracht en werd het Adelborstenlied gespeeld. Stram in de houding' staande en het militair saluut brengende, hoorden allen de plechtigheid aan. Tenslotte herinnerde overste Van As beck er aan, dat het vaandel in 1904 ge schonken was door H. M. de Koningin, die daarmede van Haar belangstelling blijk gaf, die zij voor de opleiding van Haar marine officieren heeft. Overste Van Asbeck stel de voor een driewerf Hoezee op H. M. de Koningin uit te brengen, waaraan door al len spontaan gevolg werd gegeven. De installatie was hiermede geëindigd# De oudere adelborsten maakten met het vaandel, voorafgegaan door tamboers, pij pers en stafmuziek, den gebruikelijker! rondmarsch door de stad. Het ongeluk op de „Flores". Op 12 September 1935 is, naar men weet, op het flotilje-vaartuig „Flores" in Indië een ernstig ongeluk voorgevallen tijdens het pasklaar maken van hulzen, bestemd voor 15 c.M. geschut. Bij dit karweitje is door een samenloop van omstandigheden een der kanonnen ontijdig afgega; rmt het gevolg, dat de matroos 1ste klas;. J. van Ursum gedood werd, terwijl de schip per W. van Baars zware verwondingen en de inlandsche kwartiermeester C. Suot, als mede de matroos 2e klas D. Delima lichte verwondingen kregen. Bij vonnis van den zeekrijgsraad te Soe- rabaja werden 30 Juli j.l. de volgende von nissen uitgesproken Korporaal-konstabel J. v. T. twee weken M. P. M., sergeant geschutmaker, één maand en J. G. F., majoor konstabel, zes weken gevangenisstraf. Het hoog militair gerechtshof te Batavia heeft de zaak thans behandeld. Sergeant-geschutmaker M., aldus het verslag in het „Bat. Nbl.", die in het sein- station de afvuurinstallat'e van kanon I onder stroom had gezet, gaf een uitvoerige uiteenzetting van de omstandigheden, vóór het ongeluk plaats had. Het verhoor van dezen beklaagde bewoog zich uiteraard ge heel op technisch terrein. Na afloop van het beklaagden- en getui gen verhoor eischte de advocaat-fiscaal tegen beklaagden M. v. T. en F. resp. twee weken, een maand en twee maanden hech tenis. Detachement genietroepen naar Vlissingen. Van 7 t/m 11 September a.s. worden al hier gedetacheerd1 officier, 3 onderoffi cieren en 25 dienstplichtigen van het regi ment genietroepen te Utrecht. ZWEMMEN: Zwemsters de hu».* m. Nida Senff, de Olympisch kampioene op de 100 meter rugslag voor dames en onze jeugdige schoolslagzwemster Jopie Waal- berg zijn gistermiddag met het K.L.M.-toe- stel naar Kopenhagen vertrokken, waar zij uit zullen komen In de aldaar uitgeschreven internationale wedstrijden. LUCHTVAART De postvluchten. Hedenmorgen te 6.01 uur is het K.L.M.- toestel „Kievit" van Schiphol naar Indië vertrokken. Zes passagiers maken de reis mede nl. 3 AmsterdamKarachi, 1 Am sterdamPenang, 1 AmsterdamBangkok, en. 1 AmsterdamBatavia, terwijl te Sin gapore 1 passagier aan boord komt voor Batavia. Het toestel vervoert 251 KG. briefpost, 16 KG. paketpost, 60 KG. vracht en 131 KG. bagage. Luchtrace New-York—Los Angeles. Zeven vliegtuigen nemen deel aan den vliegwedstrijd New-YorkLos Angeles. Drie toestellen worden door vrouwen be stuurd. VAN ZEELAND ZAL WOENSDAG A.S. BELANGRIJKE VERKLARING AFLEGGEN. De Belgische ministerpresident Van Zeeland zal Woensdag voor de parlements commissie van binnenlandsche zaken en vervolgens voor de radio een belangrijke verklaring afleggen, welke betrekking heeft op de binnenlandsche politiek. Het schijnt dat deze verklaring noodzakelijk is geworden door de situatie, welke is ge schapen door de gebeurtenissen in de bui- .enlandsche politiek en de agitatie in het binnenland.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2