NOOTJES oost- en west-souburg goes borsselen hoek 1 LAND- EN TUINBOUW SPORT BUITENLAND De ministers van landbouw en visscherij fen van handel, nijverheid en scheepvaart, dr. Deckers en prof. dr. ir. Gelissen, zijn gisteravond van hun Finsche reis in Den Haag teruggekeerd. ■S 3 Ingaande 3 September a.s. zal, naar wij Vernemen, wederom worden overgegaan tot uitbreiding der diesel-tractie, waardoor het Stantal treinstelkilometers zal komen op on geveer 300.000. De rijkebemiddelaar prof. mr. Josephus Jdfcta heeft inlichtingen gevraagd aan par tijen, betrokken bij een dreigend conflict bij een aantal wasch-industrieele bedrijven te Gouda. Een officïeele bijeenkomst is hedenmid dag te 2 uur in de oude militiezaal aan den Singel te Amsterdam het 50-jarig bestaan der Amsterdamsche gemeente-arbeidsbeurs herdacht. Reeds thans kan worden vastgesteld dat het, althans wat het aantal badgasten be treft, voor Katwijk aan Zee een recordjaar is gewees. Een dezer dagen waren ingele verd 2540 badlijsten ten bureele van de po litie, vermeldende 13.384 badgastenhet yorige jaar bedroeg het aantal ingeleverde lijsten 2428 met een totaal van 13.039 gas ten. En ook 1935 was reeds een recordjaar. Rosa Spier, de bekende Nederlandsche artiste, die thans deel uitmaakt van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam, is gisteravond in het Kurhaus te Schevenin- gen, waar zij als soliste medewerkte aan een concert onder leiding van Karl Schu- richt, op hartelijke wijze gehuldigd, daar het juist 25 jaar geleden was, dat zy als soliste in de Kurzaal optrad, terwijl zij ook haar 30-jarig jubileum als harpsoliste viert. De vroegere Duitsche filmproducer Schratter heeft, naar men uit Hollywood meldt, een aanklacht tegen Greta Garbo ingediend omdat zij verzuimde een bedrag van twaalf duizend dollar terug te betalen, welke Schratter haar had geleend toen hij rijk en Garbo bij haar debuut in Berlijn arm was. In die door de werkloosheid in het bij zonder getroffen mijndistricten van Zuid- "Wales wordt op het oogenblik een zgn. hongermarsch naar Londen op touw gezet, welke ten uitvoer zal worden gelegd, op den dag der heropening van het Engelsclie parlement. Tegelijkertijd zullen dan werk- loozenstoeten uit andere deelen van het land naar de hoofdstad optrekken. Volgens de „Daily Worker" is Zaterdag te Cardiff een desbetreffend besluit genomen. De staat van beleg te Boekarest, die 14 dezer zou eindigen, zal door de regeering wederom met zes maanden worden ver lengd. Te Budgoszkz, in N.W. Polen, is brand uitgebroken in de staatsmaalderij, die tot de grootste in Polen behoort. De aange richte schade wordt op een millioen Zloty geraamd. Uit Tarente wordt gemeld, dat op een boerderij 2000 zilveren munten zijn opge graven, die dateeren uit den tijd der Ro- meinsche republiek. Zij zijn ter beschikking gesteld van het nationale museum te Ta rente, 3*0 De Amerikaansche koopvaardij zal ïn 6 jaar tijd 35 vracht- en passagiersschepen laten houwen, die in tijd van oorlog als hulpschepen kunnen dienen. De kosten worden op een half millioen dollar ge raamd. De hondsregeering zal hierin voor 35 tot 50 bijdragen. 3: S De in verband met de ordeverstoringen bij het vertrek van de „Bremen" te New- York gearresteerde elf communisten zijn Maandag door den politierechter schuldig verklaard. Twee hunner werden tot veer tien dagen, de overigen tot zeven dagen opzending naar een werkinrichting ver oordeeld. De criminaliteit onder de Amerikaansche jeugd neefat verontrustende afmetingen aan. 9 van de 22 ter dood veroordeelden, die in de gevangenis Sing-Sing wachten op het oogenblik, waarop zij naar den electri- schen stoel zullen worden geleid, zijn gemid deld niet ouder dan 17 jaar, terwijl de overige veroordeelden een leeftijd van ge middeld 22 jaar hereiken. De Japansche minister van verkeers wezen heeft een vijfjarenplan opgesteld voor den steun der scheepvaartlijnen op het buitenland, o.a. door den aanbouw van nieuwe schepen, waarvoor een bedrag van 150 millioen yen zal worden uitgetrokken. door het grootste deel der aanwezigen mee gezongen. Na afloop trok het muziekkorps door een deel der stad terug naar het repetitielokaal. Op de Markt deed „Uit het VolkVoor het Volk" het Middelburgsch Muziekkorps musiceeren, waarna te half negen in de vest niet minder dan 16 keurig verlichte kano's van Triton, gadegeslagen door duizenden, een vaart van Langeviele- naar Seisbrug en terug maakten. Hierna werd een fakkeloptocht georgani seerd, tijdens welke halt werd gehouden voor de woning van den burgemeester, die gelegenheid vond ook te gewagen van de groote beteekenis, die Oranje voor Neder land heeft. Na terugkomst op de Markt, heeft het Middelburgsch Muziekkorps op de tent nog een half uur verschillende volks- en vader- landsche liederen ten beste gegeven. Aan heti verzoek om mede te zingen werd aanvan kelijk maar matig voldaan. Toen de heer Caro een opwekkend woord sprak en diri geerde met het gezicht naar het publiek, zijn Wiji leven Vrij en het Wilhelmus krach tig mede gezongen. Verboden vuurwerk-pret. Tijdens de feesten voor den verjaardag van de Koningin was gisteravond de jeugd weer in het bezit van voetzoekers e.d. waar van het afsteken verboden is. Dat men zich aan dit verbod niet hield, hebben allen, die in de Abdij, op de Markt of wel aan Bol werk en Singel zijn geweest, wel gehoord. Dat de politie niet gemakkelijk de daders te pakken krijgt, is te begrijpen. Toch heeft een in burger surveilleerende inspecteur van politie op liet Bolwerk een troepje jongens kunnen aanhouden en op hen 14 voetzoekers in beslag genomen. In de Abdij werd een jongen betrapt, die onder een der poorten een stuk vuurwerk afstak. Koninginnedag. Gistermiddag opende de heer vV. Nieuw- dorp, voorzitter van de buurtvereeniging Braamstraat, Dijkstraat en Padweg de fees telijke bijeenkomst ter viering van den jaar dag van Koningin Wilhelmina. Spr. wees op het groote voorrecht geregeerd te worden door een telg uit het Huis van Oranje. Hierna namen de verschillende spelen een aanvang. Vier en veertig kinderen kampten om een prijsje. De leeftijd der jeugdige kampioenen varieerde tusschen 5 en 14 jaar. De spelen duurden tot 5.30 uur, waarna de prijzen (waaronder zeer waardevolle) met een toespraak van den voorzitter wer den uitgereikt. Nu een en ander achter den rug is, mag een woord van lof hier niet ont breken. voor de goede orde en regeling waai-voor de feestcommissie heeft gezorgd. Tusschen de bedrijven door viel er voor de jongens en meisjes wat te drinken en te snoepen. Het was een zeer'goed geslaagd en door fraai weer begunstigd Oranjefeest. Avondbijeenkomst. De buurtvereeniging Paspoortstraat had gisteravond een feest georganiseerd in de zaal Rehoboth. De voorzitter, de heer J. Baljé, wees er in zijn openingswoord op dVt hét in dezen tijd wel noodzakelijk was zich door een feest voor Oranje te verklaren en hij drukte er zijn spijt over uit dat er op Souburg ditmaal zoo weinig animo voor feestviering is. Aan den bode der buurtver eeniging, die op denzelfden dag tevens jarig was, werd een verrassing aangeboden. De avond werd verder tot groot vermaak van jong en oud met voordrachten, spel en muziek doorgebracht. Aan de winnaars der verschillende spelletjes werden prijzen uit gereikt. Wielrijders in botsing. Een hunner verwond Maandagavond zijn op het Jaagpad tus schen Souburg en Abeele twee wielrijders tegen elkaar gereden. De ongeveer 20-jarige fabrieksarbeider van „de Schelde", die zich huiswaarts begaf, is hierbij met het hoofd op de trapper van het andere rijwiel geko men, waardoor een gapende wonde ont stond. Na door een geneesheer verhonden te zijn is de jongen per taxi naar zijn woon plaats 't Zand te Koudekerke gebracht. Een auto-ongeluk. Op den hoek bij de Voorstad, te Goes, kwamen gisteravond twee auto's met elkaar in botsing, die van den heer ir.. D. uit Goes en een uit Rotterdam afkomstig. De wagens liepen hierbij groote schade op, van een der auto's was een zijkant ge heel opengescheurd. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet, voor. Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes. Bij de in Augustus vanwege het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes gehouden exa mens voor waterbouwkundig opzichter slaagden de heeren M. P. Blok te Oadzand, W. Cornelisse te Bergen op Zoom, H. Fer- dinandusse te Wemeldinge, T. van Heere waarden te Goes, S. Hofstra te Goes, J. H. C. Hollmann te Goes, E. J. Kole te We meldinge, L. J. van Liere te Goes, A. P. Maas te Kortgerie, J. Maas te Kats, L. F. Maris te Maastricht en J. K. A. Molema te Terneuzen. Aangehouden. In het laatst van de maand Juli werd bij een inwoner van de gemeente Borsele inge broken, bij welke gelegenheid een belang rijk bedrag aan geld werd ontvreemd. Zondag jl. had wederom een inbraak plaats bij een inwoner van Borsele en werd opnieuw een belangrijk bedrag aan geld medegenomen. Het is de politie mogen ge lukken den dader, een Amsterdammer, die van daaruit naar Zeeland was gekomen om in te breken, aan te houden. De man is ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Doodelijk ongeval. Bij het vervoeren van mest kwam 'de on geveer 40-jarige gehuwde landarbeider P. de Jonge, wonende te Hoek, van den wagen te vallen, waarna een der wielen den man over het hoofd ging. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. Het lijk is naar het lijken huisje te Hoek overgebracht, alwaar een gerechtelijke lijkschouwing zal plaats vin den. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Benoeming onderwijzeres. Aan de School met den Bijbel te Breskens is benoemd tot onderwijzeres mej. J. van Noppen, onderwijzeres aan de Chr. School te Ridderkerk. Chr. Kweekschool te Middelburg. Toegelaten tot de le klasse der Chr. Kweekschool te Middelburg Leunis de Blaeij, Terneuzen Geertruida Hamelink, Middelburg P. L. den Hollan der, Aagtekerke Willem Janse, Dom burg Willem Jobse, Aagtekerke Jacobus Louwerse, SerooskerkeBernard W. Ouwerkerk, MiddelburgPrina Riemens, St. Laurens Schipper, Serooskerke Hotse H. Sijtsma, Vlissingen Julia Martha Smit, KoudekerkeJohannes v. d. Velde, Sou burg Christina Verschuure, 's H. Hen drikskinderen Corn, de Visser, Aagteker ke Willem de Voogd, Vrouwenpolder Cath. Anna Vreeke, SouburgJ. Chr. Weststrate, Waarde Willem, de Wolf, Serooskerke. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee 2e klasse H. A. V. R. baron van Lawick, aangewezen voor den dienst in Ned.-Indie, zal zijn bestemming volgen per m.s. „Indrapoera", dat 16 Sep tember van Rotterdam zal vertrekken. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse N. C. van Bergen van der Grijp zal op nader te bepalen datum wor den geplaatst bij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord. Opkomst onder de wapenen voor voor herhalingsoefeningen. Op 3 September komen bij het 14e regi ment infanterie te Bergen op Zoom voor herhalingsoefeningen onder de wapenen de reserve-kapiteins W. Anker, C. M. van den Broecke, W. J. de Zeeuw, J. Lous en C. Melse de reserve le luitenants P. J. J. Dekker, P. J. Stouthamer, I. de Man, PI. A. P. Speek, J. de Nobel, L. Peute, J. F. Es- meijer en J. N. A. Verloop op 10 September bij het 14e regiment in fanterie de reserve 2 e luitenants J. van Tuyl, L. R. Dijkema, G. van Rossum, H. J. van Loon, J. J. van Leeuwen, C. Marcband, S H. Prins, J. Verschuure, J. H. G. Schef- fer, A. H. W. Karelse, J. M. de Feyter en J. T. P. J. Roels, Reserve le luitenant van de militaire ad ministratie Pantus en reserve 2e luitenant van de militaire administratie Riedijk. De dienstplichtige onderofficieren-admi nistrateur van de lichting 1931 en 1932 be- hoorende tot het 14e regiment infanterie komen op 7 September 1936 onder de wa penen voor het volbreng-en van hun herha lingsoefening. RECHTSZAKEN Politierechter. Door den politierechter te Middelburg werden heden de volgende zaken behan deld L. J. P., 19 jaar, dienstbode te Ellemeet, verdacht van mishandeling van C. de Jonge te Ellemeet op 23 Juni jl., 5 b. s. 5 d. h. J. T., 18 jaar, arbeider en B. G., 22 jaar, landbouwersknecht, te Wolphaartsdijk en Heinkenszand, verdacht van resp. diefstal en heling van kipeieren te Wolphaartsdy'k op 7 Juli jl. ten nadeele van H. Jasperse, ieder 5 b. s. 2 d. h. A. M. K., 23 jaar, arbeider te Westdorpe, verdacht van mishandeling van H. Mol te Sas van Gent op 6 Juli jl., 15 b. s. 10 d. h. P. H. S., 67 jaar, werkman te Clinge, verdacht van mishandeling van P. Vlamink te Clinge op 5 Juli jl., 5 b. s. 2 d. h. P. V., 28 jaar, arbeider te Clinge, ver dacht van mishandeling van P. Seghers te Clinge op 5 Juli jl., ƒ15 b. s. 10 d. h. J. O., 36 jaar, molenaarsknecht te Hein kenszand, verdacht van beleediging van een veldwachter te Heinkenszand op 12 Juli jl., 15 b. s. 10 d. h. C. M. F., 28 jaar, werkman te Vlissingen, verdacht van verzet tegen de politie te Vlissingen toen deze hem wegens dron kenschap wilde aanhouden te Vlissingen op 16 Juli jl., 20 b. s. 10 d. h. J. K., 36 jaar, en C. K., 29 jaar, werk lieden te Zierikzee, verdacht van beleedi ging van een veldwachter te Oosterland op 18 Juli jl., ieder 15 b. s. 10 d. A. v. H., 32 jaar, leurder en G. J. P., 23 jaar, koopman, no. 1 te Bergen op Zoom, no. 2 te Tiel, verdacht van mishandeling van C. de Vuyst te Breskens op 3 Juli jl. Zaak aangehouden tot 8 September a.s. S. J. v. H., 41 jaar, koopman te 's-Heer Arendskerke, verdacht van beleediging van F. Cornelisse op 14 Juli jl. te 's-Heer Hendrikskinderen, 10 b. s. 5 d. h. LUCHTVAART Drukte op de Zeeland-luchtlijn. De K.L.M. heeft gisteren op de lijn HaamstedeVlissingen een bijzonder druk ken dag gehad. Niet minder dan 101 inko mende passagiers werden op dit traject geboekt. De 100.000ste bezoeker in Augustus op Schiphol. Gistermiddag heeft het vliegveld Schip hol den 100.000sten bezoeker in de maand Augustus binnen zijn hekken ontvangen. Het was de heer Bouwman, die verge zeld was van zijn echtgenoote. De K.L.M. heeft het echtpaar een gratis rondvlucht aangeboden. De postvluchten. De „Kwak" is gistermiddag om 17.01 uur uit Indië op Schiphol geland. Steun aan vlieg-enthousiasten. Het bestuur van het Fokker-fonds deelt ons het volgende mede Uit de vele aanvragen, die 't bestuur van het Fokker-fonds heeft ontvangen, blijkt, dat men de bedoeling van het f onds niet vol komen begrepen heeft, althans niet waar het betreft de steunverleening aan hen, die willen leeren vliegen. Het Fokker-fonds is niet bestemd om iemand eene positie in de luchtvaart te ver schaffen, doch beoogt, diegenen in meerdere of mindere mate financieel te steunen, die .rit enthousiasme voor de luchtvaart een vliegbrevet wenschen te behalen en onder houden, doch hiertoe door de nog betrekke lijk hooge kosten niet in staat zijn. Zij, die meenen in aanmerking te komen voor eventueelen steim, kunnen hunne aan vragen indienen aan het secretariaat Vijver- weg 2, Park de Kievit, Wassenaar, met dui delijke opgave van leeftijd, school-opleiding, eventueelen werkkring-, diploma's en aanbe velingen op het gebied der luchtvaart, die hunne sollicitatie kunnen ondersteunen. Persoonlijk onderhoud kan alleen worden toegestaan na schriftelijken oproep. Denemarken gaat vliegtuigen bouwen. De Deensche Ostasiatiske Kompagni A.S. heeft besloten haar scheepsbouwwer- ven te Nakskov gedeeltelijk te gaan ver bouwen voor het vervaardigen, van vlieg tuigen. De directie dezer maatschappij wel ke voorziet dat de opdrachten der laatste jaren, waardoor de scheepsbouwwerven steeds van werk werden voorzien, weldra zullen uitblijven, wil bijtijds een nieuwe ge bruiksmogelijkheid voor haar werven zoe ken. Piloot krijgt hartverlamming na den start. Passagiers weten toestel eindelijk neer te zetten. De „Times" meldt uit Johannesburg Slechts enkele oogenblikken na den start van het vliegveld Germiston is de piloot van een vliegtuig, dr. G. C. Dalton, die 2 passagiers met zich de lucht in had geno men, achter den stuurknuppel tengevolge van een hartverlamming overleden. De passagiers waren de heer S. Kruger, die slechts enkele uren vliegervaring had op gedaan en een jonge vrouw, mej. N. Art- well, die haar eersten tocht maakte. Het toestel bleef zonder bestuurd te wor den doorvliegen en de passagiers slaagden er vooreerst niet in het lijk uit den stuur stoel te verwijderen. Het vliegtuig draaide en keerde ongeveer een half uur lang hul peloos door de lucht, tot de heer Kruger er eindelijk kans toe zag de beschikking te krijgen over den stuurknuppel en een zg. „pannekoek-landing" te maken. Wel sloeg de machine daarbij over den kop, maar de heer Kruger bleef ongedeerd en mej. Art- well kwam er met een gebroken arm af. Politievliegtuig verongelukt. Een politievliegtuig is nabij Belmore (Long Island) verongelukt. Drie personen zijn om het leven gekomen. Chamberlin bereidt stratosfeervlucht voor. Chamberlin bereidt een stratosfeervlucht van Amerika naar Europa voor. Hij zal door zijn vrouw worden vergezeld. De wedstrijd om den Gordon Bennett-beker. Men heeft meer dan 24 uur lang bijna niets vernomen omtrent de ballons, welke mede doen aan den wedstrijd om den Gor don Bennet-beker. Drie ballons, welke is niet komen vast te staan, zouden gisteren zijn waargenomen boven Olewsk, -een plaats je in Wolhynie, dat dicht aan de Poolsch Russische grens is gelegen. De afwezigheid van berichten wordt evenwel gunstig opge vat, daar dit beteekent, dat de hallons nog steeds in de lucht. zijn. Zij moeten, naar men veronderstelt, reeds geruimen tijd boven Sovjet-Russisch gebied zweven. Zeker is, dat de ballons gisteren door een zeer krach- tigen westen wind werden voortgestuwd. In Noord-Oost-Polen had deze wind orkaan kracht. Verlaging steun voor gerst en veldboonen. In verband met de marktpositie heeft de minister van landbouw en visscherij beslo ten den steun voor gerst en veldboonen met ingang van 31 Augustus 1936 te- verla gen, hetwelk voor gerst zal worden bereikt door een verlaging van den dorschsteun met 0.25 per 100 K.G. en voor veldboonen door de huidige regeling te vervangen door een andere, waarbij de steun periodiek zal wor den vastgesteld en welke regeling voor de telers bij de huidige prijsverhoudingen zal neerkomen op een steun, die ongeveer 0.50 per 100 K.G. minder zal bedragen dan thans. Op door den Nederlandschen Bond van Protestantsch-Christelijke Werkgevers in de Voedingsbedrijven gedaan verzoek heeft de minister geantwoord, dat hij geen aanleiding kan vinden den prijs van de vita- tarwe te verminderen of de monopolie-hef fing op tarwe te verlagen. Ook de monopo lie-heffingen op voergranen blyven ongewij zigd. POSTDUIVEN; Een wedvlucht. Door den Zeeuwsch-Vlaamschen Bond werd Zondag jl. een vliegwedstrijd gehou den vanuit Arras. De snelheid bedroeg 1102 M. tot 1045 M. De prijzen werden behaald als volgt1. B. P. de Ridder te Cadzand' 2. W. van Acker aldaar3. en 4. I. van Grol aldaar 5. I. de Neef aldaar 6. en 8. P. van Hee aldaar7. I. Wage te Oost burg 9. A. Vasseur te Cadzand 10. W. Brevet aldaar 11. en 1 overduif M. van Hee aldaar en P. C. de Meij aldaar 1 over duif. SPECIALE RIJKSDAGZITTING IN, OCTOBER. Nieuwe Jodenwetten op het Partij congres In welingelichte Joodsche kringen in Duitschland zoo verneemt de „Jewish Chronicle" van 28 Augustus jl. is men thans van meening, dat binnen zeer korten tijd nieuwe anti-Joodsche wetsmaatrege- len door de regeering zullen worden uitge vaardigd. Aan de betreffende departemen ten zou echter bij de uitwerking der nieuwe voorschriften vertraging zijn ontstaan. Het partijcongres te Neurenberg zal zich daar om uitsluitend bezig houden met de. be spreking der nieuwe maatregelen en zoo doende den weg vrij maken tot haar vle'.'é afkondiging. Ofschoon volgens deze be richten ook te Neurenberg de Rijksdag in zitting bijeen zal komen, verwacht men, dat voor de uiteindelijke vaststelling der nieuwe Jodenwetten een bijzondere zitting in October te Keulen zal plaats vin^n. Te Berlijn aldus de „Jewisl. nicle gaat thans het gerucht, da '■•or de nieuwe Jodenwetten de confiscatie zal worden bevolen van alle onroerende eigen dommen, die door Joden vanaf het uitbre ken van den wereldoorlog zijn verworven, op grond van de overweging, dat deze het gevolg zijn van oorlogswinsten. Volgens een ander gerucht zullen Joden, die meer dan 50.000 mark bezitten, wor den gedwongen, tegen het eind van Sep tember hun passen in te leveren. Zij zullen deze zelfs voor een korte buitenlandsche reis kunnen terugontvangen, indien zy een jaar belasting vooruit betalen. Het ligt voor de hand, dat deze geruchten bij de Joodsche bevolking een zeer angstige stemming hebben teweeggebracht. DE A.S. VOLKENBONDS-BIJEENKOMST, Gebed voor den Volkenbonds bijeenkomst. De aartsbisschop van Canterbury heeft voor alle kerken in zijn diocees speciale gebeden voorgeschreven „om Gods zegen af te smeeken voor de in September te houden zitting van den Volkenbond". De aartsbisschop verklaart, dat dan de geheele toekomst van den Volkenbond on der oogen zal worden gezien en dat deze kwestie voor de zaak van den wereldvrede van vitaal belang is. Verder bekrachtigt de aartsbisschop zijn sympathie met de kerk in Spanje, doch betreurt hij de hinderpalen, welke een ver zoening tusschen de strijdende partyen in den weg staan. Tenslotte verzoekt de aarts bisschop zijn diocesanen zich .te onthouden van partij kiezen. Zweedsche nota aan het secretariaat. De Zweedsche regeering heeft gisteren den secretaris-generaal van den Volken bond, Avenol, het antwoord overhandigd op de voorstellen inzake een verbetering der toepassing van het Volkenbondsstatuut. De Volkenbond spreekt daarin o.m. den wensch uit, dat staten, welke uit den Vol kenbond zijn getreden, moeten worden aan gespoord weer in dit instituut terug te kee- ren. De Zweedsche regeering legt er verder den nadruk op, dat zij niet bereid is eenige verplichting aan te gaan, welke niet in het. Volkenbondsstatuut is vervat, Antwoordnota der Deensche regeering, De minister van buitenlandsche zaken, dr. Munch, heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond een nota doen toeko men, waarin eenige voorstellen vervat zijn tot verbetering van 't Volkenbondsstatuut, De Deensche regeering is van meening, dat voor het oogenblik wijzigingen in het Volkenbondspact nóch noodzakelijk, nóch mogelijk zijn. Zij beveelt daarom aan, na te gaan, op welke wijze de bepalingen van het pact zoo goed mogelijk kunnen worden toegepast. NIEUWE MANIER VAN JODENBOYCOT. Namen der koopers worden aan Joodsche zaken vermeld. De „Enz-Bote" te Vaihingen bevat „een laatste waarschuwing aan Jodenvrienden", Het blad stelt vast, dat zoowel zakenlieden als landelijke bevolking nog steeds met Jo den omgaan en handel drijven. Indien zekere volksgenooten ondanks alle terechtwijzingen juist bij Jodm meenen te moeten koopen, dient tegen deze parasieten een andier mid del fce worden gebruikt. Daarom zal binnen kort aan ae betreffende winkelzaak een mededeelingenbord worden bevestigd. Wie erop wordt betrapt, bij den Jood te koopen of zakelijke relaties met hem te onderhou den, zal op dit bord worden vermeld, opdat de volksgenooten weten, wie tot deze volks verraders behoort. Deze noteeringen zullen zoo lang voortgaan, tot de laatste volksge noot heeft begrepen, wat 't doel is van den Duitschen strijd!. Tegelijkertijd wordt vermeld, dat op dé

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2