500 300 100 25 HOLLYWOOD-HOED 'No.203i 74e Jaargang 1936- VRIJDAG UitgaveFirma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 28 AUGUSTUS Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD STADS- EN PROVSNCÏENIEUWS Cabaret-Paviljoen KEES MANDERS DE NIEUWE IS AL GEARRIVEERD KOMT U EENS KIJKEN? VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. JU «ft ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 ct. ledereregel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels fl.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen EEN NIEUW SCHANDAAL. Onregelmatigheden bij de Spoorwegen geconstateerd. Vlissingen krijgt den laatsten tijd wel feen treurige vermaardheid in den lande. Nog is de aangelegenheid van de malver saties bij het Plaatselijk Crisis Comité en Maatschappelijk Hulpbetoon niet door de rechtbank behandeld en reeds vraagt een nieuw schandaal de aandacht. Reeds eenigen tijd deden eigenaardige geruchten ten aanzien van de Nederland- sche Spoorwegen de rondegeruchten, waaraan wij ternauwernood geloof konden hechten, daar er een zeer gezien ingezetene bij betrokken is. Helaas zijn de feiten die ons bij onderzoek gebleken zijn van dien aard, dat wij ons niet langer gerechtigd achten hieraan geen publiciteit te geven. Een kastekort. Men heeft geconstateerd, dat op het bu reau aan heb station Vlissingen onregel matigheden hebben plaats gehad, welke hierop neerkomen, dat de heer Van H. een tekort in de onder zijn berusting zrjnde kas heeft moeten erkennen. Het gaat om een vrij beduidend bedrag, naar verluidt ca. ƒ3000, dat de heer Van H. aan de Spoorwegkas zou hebben onttrokken om een in financieelen nood verkeerend fa milielid te helpen. Een op zichzelf onge twijfeld sympathiek bedoelde handeling, die het gepleegde feit echter niet ongedaan kan maken of goedpraten. De afdeeling Comptabiliteit van de Ne- derlandsche Spoorwegen uit Breda stelt naar een en ander een onderzoek inin verband hiermede is de betrokkene reeds enkele dagen niet in functie. Het doet ons oprecht leed deze feiten te moeten publiceeren, daar de heer Van H. hier ter stede zoowel bij zijn collega's als in zijn kwaliteit van gemeenteraadslid en voorzitter van de grootste fractie een ge ziene persoonlijkheid is. Tot dusver is van het gebeurde bij de justitie geen aangifte gedaan, waarschijn lijk mede in verband met het feit, dat re laties van den heer Van H. pogen het tekort aan te zuiveren, -Openstelling P.T.T.-feantoor te Vlissingen op 31 Augustus a.s, Op den verjaardag van H.M. de Koningin wordt het kantoor, voor zooveel den post dienst betreft, voor het publiek niet later opengesteld dan tot 13 uur. Voor de bus rechthouders blijft na dit uur de gelegenheid bestaan stukken af te halen. Voorts zal het kantoor op dien dag- gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzonde ring van telegrafische), postbewijzen en quitantien en voor de aanneming van belas tingbetalingen, alsmede voor den pasmunt- dienst. Voor den postcheque- en girodienst zal het kantoor alleen geopend zijn voor het behandelen van stortingen en cheques, waarvan een spoedbehandeling is gevraagd. De derdie briefpostbestelling wordt niet uitgevoerd',) Zeebaden. In de week van Vrijdag 20 tot en met Donderdag 27 Augustus werden in het ge wone bad 4343 baden genomen en in het Volksbad 2500. De temperatuur van het water was 65 graden en van de lucht 72 graden. Nut van het Algemeen. Het bestuur van het Nut deelt ons mede, dat 15 October a.s. de legende „De wan delende Jood" van A. T. Brijss en 28 De cember „De Vreemdeling", tooneelspel in vier bedrijven van Anton Coolen ten too- peele zal worden gebracht, Koninginnedagviering. Men verzoekt ons nog te willen mededee- len, dat tijdens het strandfeest ook het graafwerk door kinderen onder leiding van de heeren Jacobs en Van Dijk, doorgang zal Vinden. Wij verwijzen in dit verband naar de advertentie elders in dit blad, waarin wordt medegedeeld, dat hiervoor nog kin deren kunnen worden ingeschreven bij den chef van het badbedrijf. Beiaardconcert. Hedenavond, van half 9 tot half 10 zal door den heer J. Kwist het 4e zomeravond concert worden gegeven op het carillon van den St. Jacobstoren. Programma: 1. Zarte Blume, Burgmüller. 2. Kimdergesehschaft, Burgmüller. 3. Engelstimmen, Bergmüller. 4. Gavotte, Krul. 5. a. Moederke alleen, b. Hemelhuis, Hullebroek. 6. Het Ouderhuis, Loser. 7. Mijne Moedertaal, Brandts Buijs. 8. Liedjes uit vroeger jarena. De drie Ruitertjes, b. Des winters als het re- ghent, c. 'k Heb mijn wagen vol ge laden, d. Old Kentucky Home, e. Het hutje bij de zee. 9. Andante, Haydn. 10. Sonatine, Muller. 11. Andantino, Beethoven. 12. Bauerntanz, Rohde. Zaterdag, Zondag en Maandag optreden van den meest bekenden Haagschen Humorist-conferencier Maandagavond groot AFSCHEIDSFEEST van de toffe BLACK en WHITE BAND. GEOPEND TOT 2 UUR. Honden-dressuur-demonstratie. Men schrijft ons De Politiehond-dresseer vereeniging „Walcheren" geeft morgen ter gelegenheid van haar eerste lustrum èen demonstratie. Werd de vereeniging aanvankelijk met 5 leden opgericht, thans telt zij 30 leden. De leden der P. D. V. „Walcheren" zijn aangesloten bij de Koninkl. Nederlandsche' Politiehond-vereeniging (K.N.P.V.), die ieder jaar in elke provincie keuringen houdt tot het verkrijgen van een certificaat van politiehond. De eischen. Het keuringsreglement der K.N.P.V. om vat niet minder dan 39 artikelen, en als eerste eisch voor den gecertificeerden hond stelt men stipte gehoorzaam heid. Het spreekt vanzelf dat het africhten van een politiehond enorm veel moeite, zorg en tijd eischt. Van de verkregen re sultaten plukt de gemeenschap in ruime mate de vruchten, want in verschillende gevallen zijn in dienst der politie door de honden voortreffelijke prestaties geleverd. Het is een verheugend feit dat voor deze sport reeds meer liefhebbers worden ge vonden. Voor nadere bijzonderheden inzake de demonstratie van morgen, verwijzen wij naar de advertentie in ons blad. Een goedkoope trein. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een goedkoope trein op Vrijdag 4 September naar Nijmegen en Arnhem. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Het 8e, 11e en 19e regiment infanterie van de IVde infanteriebrigade hebben Donder dagnacht bij den Berenberg en omgeving een nachtoefening gehouden. Het Chineesch Olympisch voetbalelftal, dat Donderdagavond tegen Ajax in het Am- sterdamsche stadion speelde, maakte een trip naar Volendam, Vlissingseh Scheep vaartnieuws. Aangekomen om te bunkeren Zweed „Disa" van GentItaliaan „Dante" van Bruno Giordano; Grieksche „Aegeon" van Rotterdam Zweedsch „Osman" van Ar changel Fransch „Nancieen" van Duinker ken Nederlandsch motorschip „West laan" van Londen naar Rotterdam Neder landsch motorschip „Raket" van Londen Nederlandsch motorschip „Progress" naar Leiden Zweedsch stoomschip „Oresund" van Londen. VertrokkenNederlandsch motorschip „Olga" naar Londen Zweedsch s,s. „Disa" naar Nordenhamn Nederlandsch motor schip „Raket" naar Antwerpen Fransch s.s „Nancieen" naar Duinkerken „Castor", Nederlandsch motorschip, gesleept door sleepboot „Schie" binnendoor naar Rotter dam, wegens defect motor „Oresund" naar Bremen. En voor Uw foto's. En voor Uw kiekjes. Foto HENNING, Badhuisstr. 63 MIDDELBURG De Koninginnedag. Zooals reeds bekend zal „Uit het Volk Voor het Volk" te Middelburg den Konin ginnedag- Maandag inzetten met koraalmu- ziek van af den Langen Jan, te geven door het Middelburgsch muziekkorps van half acht tot acht uur. Het programma luidt als volgt1. Wil helmus van Nassouwe, 2. Psalm 89, 3. Gezang 50, 4. Psalm 25, 5. Gezang 96 en 6. Wren Neerlandsch Bloed. Van 121 uur carillonbespeling. Van half 8 tot half negen muziek op de Markt. Was er eerst gevaar, dat de gondelvaart met verlichte en versierde kano's tusschen Seis- en Langevielebuitknbrug niet zou doorgaan, thans kunnen wij melden, dat er voldoende deelname is en wellicht nog zal aangroeien en dus dit evenement, dat ook verleden jaar een succes was, van half 9 tot 10 uur zal doorgaan. Voor den fakkeloptocht, die met mede werking van het Middelburgsch muziek korps en de signaal-afdeeling van Achilles zal worden gehouden van 1010.45 uur, is de route als volgt't Zand, Langeviele- singel, Zandstraat, Pottenbakkerssingel, Langeviele, Markt, Korte en Lange Gort straat, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Kade tot de Nieuwstraat, Nieuwstraat, Korte Delft, Dam, Molstraat, Koepoortstraat, Mo lenwater Zuidzijde, Bree, Wagenaarstraat, Balans, Korte en Lange Burg, Markt. Uit het Volk besluit dan met een concert op de Markt van het Middelburgsch mu ziekkorps. Het programma van de Oranjevereeni- ging van 7 to1^8 uur in de Abdij vermeld den wij reeds. Nog niet is vermeld, dat des middags te half twee het C.J.M.V. tamboers-pijpers corps „Juliana" een marsch door de stad hoopt te maken langs de volgende route Lange Singelstraat, Brakstraat, Rotter- damsche Kade, Nederstraiat, Veersche Brug, Veersche Singel, Jacob Catsstraat, Wilhelminastraat, Hendrikstraat, Zacharias Jansenstraat, Jasmijnstraat, Leliestraat, Noordsingel, Noordbrug, Noordpoortplein, Noordpoortstraat, Penninghoeksingel, Lam- brechtstraat, Korte Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, Balans, Abdij, Koorkerk- hof, Wal, Kapoenstraat, Groenmarkt, Lange Burg, Markt, Langeviele, Pottenbakkers- singel, Schoorsteenvegerssingel, Vlissing- sche brug, Vlissingsche straat, Lange Gort straat, Korte Gortstraat, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Molstraat naar Lange Singelstraat. De rirgryderij. Zoo heeft dan Donderdag de 24e ring- rijderij, uitgaande van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in d'e Abdij te Middelburg plaats gehad en al was het aantal deelnemers betrekkelijk gering nl. 40 en het bezoek beperkt tot 1100 betalenden, toch kan van een uitste kend geslaagd sportfestijn in ouden trant worden gewaagd. In de morgenuren en het begin van den middag hebben de rijders in twee banen 32 „ommegangen" gereden en dit met verras sende resultaten. Voor deze te vermelden, zij medegedeeld, dat een viertal boerendeernen de versierin gen der paarden hebben gekeurd en daar bij de volgende prijzen hebben toegekend le. Jan Reijnierse Cz., Koudekerke 2e. Abr. Rooze, Oostkapelle 3e. J. Castel Wz., Vlissingen4e. J. J. Cevaal Jz., Grijps- kerke. De uitslag van de gewone ringrijderij was, daarbij gerekend de kampen, die later plaats hadden tusschen hen, die een even groot aantal ringen hadden bemachtigd, als volgtle. J. Mesu Jzn., Veere, 25 ringen 2e. P. Dingemanse, Biggekerke, 23 r.3e. P. Brasser, Arnemuidcn, 4e. A. Maljers Pzn., Veere, beide 21 r.5e. C. A. Polder dijk, Nieuw- en St. Jooslaind 20 r. 6e. P. Pleijte, Nieuw- en St. Joosland 19 r. 7e. J. Maljaars Jz., 8e. A. de Visser, beide te Oostkapelle, ieder 17 r.9e. J. A. Lous, Oostkapelle, 10e. J. Castel Wz., Vlissingen, lie. L. P. Brasser, Vrouwepolder, 12e. Cor nells Kooman, Oostkapelle, 13e. P. J. Mal jers Pz., Veere, ieder 16 r. 14e. Abr. Roo ze, Oostkapelle, 15e. P. Duvekot Wz., Vrouwepolder, 16e. J. Riemens Jz., Melis- kerke, 17e. Jac. Castel, West-Souburg, ieder 15 r.18e. G. Wattel, Oostkapelle, 19e. J. Reijnierse Pzn., Koudekerke, 20e. Krijn Melis, Oostkapelle, 21e. Joh. Stroo, Koudekerke, ieder 14 r.22e. F. de Bree Cz., Veere 13 r.23e. J. J. Cevaal Az., Grijpskerke 12 r.24e. Iz. Kwekkeboom, St. Laurens, 25e. P. Kodde Czn., Aagte- kerke, 26e. J. J. Cevaal Jz., Grijpskerke en 27e. Jan Reijnierse Czn., Koudekerke. De zes jongste rijders reden om een extra bestuursprijs en daarvan werd J. J. Cevaal Jz., Grijpskerke, de gelukkige win naar. Zij', die 13 of meer ringen hadden gesto ken, dus totaal 22 rijders, mochten ieder vier ommegangen maken voor de wissel bekers. Het maximum was dus 8 punten. Van de 22 jonge mannen behaalden J. Reijnierse Pz. uit Koudekerke, A. de Visser uit Oostkapelle en P. Dingemanse, ieder 7 ringen en J. A. Lous uit Oostkapelle 6 ringen, zoodat de overige 18 rijders direct afvielen. De drie genoemden kampten en het re sultaat was, dat A. de Visser dit jaar den beker van H. M. de Koningin mede naar huis kon nemen J. Reijnierse dien van de gemeente Middelburg, P. Dingemanse voor goed dien van den heer H. J. G. Hartman, omdat hij hem tweemaal achtereen heeft gewonnen en J. A. Lous dien van den heer Jacq. Frank. Strijd om den potlepel. Na al het kampen kwam nog de strijd om den potlepel aan de orde die door J. Reijnierse Pzn. uit Koudekerke gewonnen werd. Toen de uitslag van het kampen om de bekers bekend was, heeft de Commissaris der Koningin, ihr. mr. J. W. Quarles van Ufford, het woord genomen en er op gewe zen, dat de Koningin dezen beker in 1934 beschikbaar stelde, welke achtereenvolgens behaald is door J. Koole Dzn., St. Laurens en P. Brasser, Arnemuiden. Reeds eerder schonk H. M. tweemaal zulk een wisseïbeker, die reeds blijvend eigendom zijn. Uit dit alles blijkt de groote belangstelling ap. het medeleven- met dit oud volksvermaak. Spr. hoopt, dat de jon ge landbouwers N van Walcheren deze sport zullen hoog houden en in steeds grooter 'aantal aan de ringrijderij in de Abdij zullen deelnemen. Hulde brengt spr. aan Vreem delingenverkeer' voor het organiseeren van deze ringrijderij en richtte zich daarop tot den prijswinnaar, den heer De Visser. Spr. wenschte hem geluk en hoopte, dat hij den beker ook volgende maal zal win nen. Spr. besloot met een krachtig onder steund driewerf „hoerah" op de Koningin. Het strijkje, dat onder leiding van den heer A. Calatz, zich heel den middag had laten hooren, zette nu het Wilhelmus in, wat door de aanwezigen werd medegezon- gen. De winnaar, de heer De Visser, bracht den Commissaris hartelijk dank voor het uitreiken van den beker. Bij afwezigheid van den voorzitter van Vreemdelingenverkeer, mr. J. Moolenburgh, die door een telegram van zijn medeleven op dezen dag had doen blijken, nam de waaraemende voorzitter, dr. C. F. Koch, het woord om allereerst de rijders dank te brengen, dat zij wederom medewerkten om aan de bezoekers dit alles aan te bieden. Men heeft wel eens 100 deelnemers gehad. Maar gezien wat gepresteerd is, kan men zeggen, dat de besten zijn overgebleven en nog steeds deelnemen. Spr. drukte zijn spijt uit, dat B. en W. verhinderd waren om den beker van de gemeente aan te bieden, en daarom doet spreker het zelf aan den heer Reijnierse. Ook den beker van den heer Hartman bood spr. blijvend aan den heer Dingeman se aan, die daarvoor dankte en de hoop uitsprak, dat de heer Hartman, die steeds toont met de ringrijderij mede te leven, een nieuwen wisselprijs beschikbaar zal stellen. Ook aan den heer Lous bood spr. den beker van den heer Frank aan. Na het eindigen van den geheelen wed strijd heeft dr. Koch andermaal het woord genomen om ook de andere prijzen uit te reiken en de rijders al of niet geadvis^rd door hun vrouwelijke wederhelft of toe komstige ega, keuze te laten doen uit de vele prijzen, die geschonken of aangekocht waren. De eerste prijswinner, de heer J. Mesu, heeft dank gebracht aan Vreemdelingen verkeer en in het bijzonder aan het be stuur, het ieder jaar deze ringrijderij houdt. Men stelt dit onder de jonge land bouwers zeer op prijs en hoopte, dat >n daarmede nog lang zal voort kunnen - - n. Nadat alle prijzen en ook de potlepel met bijbehoorende kist sigaren in handen van de winnaars waren gekomen, verklaarde dr. Koch deze ringrijderij voor geëindigd. Het publiek verliet de Abdy, de rijders met hun gezelschap vertrokken, t~n deele op de wagens, waarmede de fourage wai aangevoei-d en voor den dienst der gemeen tereiniging was er nog volop werk om het plein te ontsmetten en te reinigen. f|eIie«t»|gMags«w ««Baa dl@aa eüssff Onregelmatigheden bij de Spoorwegen te Vlissingen. (Stadsnieuws.), De gemeenteraad van Vlissingen. Verbitterde strijd in Spanje. (Buitenland)]» Indië teleurgesteld over de voorstellen inzake de defensie. (Binnenland)* Steiger in Voorburg ingestorteen doode, twee zwaar gewonden. (Gemengd nieuws). De Utrechtsche moordzaak opgelost de dader heeft bekend. (Gemengd nieuws)* Nederlandsch schip op den Rijn ver« brand. (Scheepvaart)* ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN WALSTRAAT 78 Gewestelijke Organisatie Zeeland van Patrimonium. Gisteravond vergaderde te Middelburg het bestuur der gewestelijke organisatie Zeeland van Patrimonium onder voorzit terschap van den heer W. A. den Hollander* Deze vergadering was uitgeschreven iq verband met een bijeenkomst die op 12 Sep tember te Utrecht zal worden gehouden! door het Verbondsbestuur met de afge vaardigden der gewestelijke organisaties, waar de toestand van en de te voeren actie in het Verbond in verband met de komende wintercampagne zullen worden besproken, Aan dit punt werd een breedvoerige be* spreking gewijd, waarbij tal van opmerkin gen werden gemaakt. Zoo werd o.a. aange drongen op het maken van studie over practische onderwerpen, op het meer wa penen van ons volk tegen de N.S.B. en werd gesproken over de wenschelijkheid al dan niet aan de practischen arbeid te doen, over de moeilijkheden voor de groote gezin nen, over populaire propagandalectuur, over leidraden, over de jeugdwerkloosheid, over dé actie tegen Neo-Malthusianisme en C, D. U., enz. De afdeelingen hebben gelegenheid nog op- en aanmerkingen in te zenden, welke dan ter sprake zullen worden gebracht ia de vergadering van 12 September te Utrecht. Ten slotte werd in de plaats van deh heer A. de Lange, die wegens drukke werk zaamheden als secretaris moest bedanken, als zoodanig uit het bestuur benoemd de heer A. Schout te Serooskerke. Opbrengst collecte. De bloempjesverkoo-p op Woensdag en Donderdag gehouden op 't Zand, op Brig- damme en te Middelburg ten bate der t.b.c. bestrijding van het Chr. Nat. Vak verbond, heeft ruim f 283 opgebracht. Aanrijding door eigen schuld. Gistermiddag is de wielrijder M. uit Arne muiden, die op den Blauwendijk bij de Sta- tionsbrug tusschen van beide richtingen komende auto's heen reed eii daarbij nog rechts in plaats van links achterop kwam, aangereden en gevallen en met verwondin gen en een lichte hersenschudding naar het Gasthuis vervoerd. De man krijgt bovendien nog proces-ver baal wegens overtreding der verkeersrege len. De remmen der bij het ongeval betrok ken auto's bleken bij onderzoek in orde té zijn, Afsluiting Singel. Maandagavond tijdens de gondelvaart in de vest, zal de Singel vanaf de Seisbuiten- brug tot 't Zand voor alle rijverkeer zijn afgesloten. Verleden jaar was de toestand zoo, dat wij dez^u maatregel zeer toejuichen^ Wij zouden daar de groote wenschelijkheid aan willen toevoegen, dat men ook geen rij wielen aan de hand medevoert. Het zal het rustig aanschouwen der verlichte vaartuig jes ten zeerste in de hand werken.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1