MAANDAG -SÈÉlfeta, ÏO AUGUSTUS EERSTE BLAD IVO. 187 - 74e Jaargang 1936 Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS SeteufUnissew now slse-g» «Staag VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves- ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement 'tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland ~jf ||ffl *K» speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij weke!, verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent jfSLjl R3i flb). meer c** (max 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1-5 regels fl.alles bij vooruitbetaling De abonné's in/t bezit eener J Afin gulden bij levens- r*Aft gulden bii dood AAA gulden bii verlies 4 gulden bij verlies 4 ^TSlTI gulden bij verlies gulden bij verlies Polis, zijn GRATIS verze- l|||||l lange ongeschikt- door li I vaneen I L'Tj j van ||||l vaneen Jl*\ vaneen kerd tegen ongelukken voor: 1UUU heid tot werken. uUU een ongeluk. OsJtJ hand, voet of oog. xiJU een duim. xUfAJ wijsvinger. IJ%1 anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLIC1TEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VËREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen De rondvluchten goed geslaagd. Optimisme is een benijdenswaardige eigenschap en wij prijzen ons gelukkig hier van een behoorlijke dosis te bezitten. Want heb weer zag er in de afgeloopen week zóó onprettig uit, dat een pessimist zich vast en zeker de haren uit het hoofd zou hebben getrokken, toen de liefhebbers voor de rondvluchten aanvankelijk maar niet wilden opdagen. Maar de ervaring heeft ons ge leerd, dat men graag tot het laatste nipper tje wacht, zeker als het weer een reden temeer is om zoo te handelen. Prezen wij ons Zaterdag al gelukkig, dat het weliswaar bewolkt, maar toch in ieder geval droog was, weinig hadden wij kunnen vermoeden, dat het nog zulk een uitgelezen stralend zomerweer zou worden als tegen vier uur het geval werd. Er zaten heel wat menschen tegen de dijkglooiïng te wachten op de dingen die komen gingen of eenvoudig te genieten van het fijne weer. Maar hun geduld werd wat op de proef gesteld, daar de K.L.M.-machine die de rondvluchten zou vliegen, nog uit Knocke moest komen, waardoor wij een half uurtje later begonnen dan aanvankelijk de bedoeling was. Om kwart over vier haalde het „Kacheltje" (voor hen die het niet weten dit is de stroomlijn-limousine-de-luxe, tevens tractor van de Walchersche Zweefvliegclub) een der toestellen uit den hangar, zoodat men even later verschillende zweefvluchten te aanschouwen kreeg. Circa tien voor half vijf naderde het toe stel uib Knocke en even later nam de PH- AEI de eerste liefhebbers voor een rond vlucht mee de lucht in. Zij hebben genoten van het fraaie panorama dat zich, mede dank zij het fraaie weer, aan hun opgetogen blikken ontrolde en dat was later op den middag met hun die dit voorbeeld volgden '(er zijn vier vluchten gemaakt), niet minder het geval. Verschillenden hebben Zaterdag middag hun luchtdoop ontvangen en, naar de gesprekken te oordeelen, zijn zij vast niet van plan, 't bij dien eenen keer te laten het blijkt velen goed te hebben gesmaakt. Tot de aanwezigen behoorde o.m. de heer Buziau met zijn gezelschap, die ditmaal niet in de rol van komiek, maar in die van een gewonen rustigen meneer optrad en omdat hij „ze niet graag ziet vliegen", besloot hij dus maar zelf te vliegen. Het was heel den middag tot tegen zessen een opgewekt, vroolijk' gedoe op het vlieg veld en terras en ook de kijkers die lui in hun stoelen van het zonnetje genoten, had den een welbesteden middag. Danspaar „Wijk and Miss Mag." Paviljoen Wandelpier Heb is voor een recensent altijd prettig ergens van harte gunstig over te kunnen oordeelen. En om dus maar met de deur in huis te vallen, willen wij constateeren, dat het engageeren van bovengenoemd danspaar dat voor de eerste maal in ons land optreedt, een alleszins gelukkige greep is geweest. Het publiek heeft zich met het gebodene Len zeerste ingenomen getoond en al is de wijze waarop publiek reageert op hetgeen door artisten geboden wordt, niet altijd een juiste maatstaf voor de beoordeeling van het ge presteerde, in dit geva-l hebben de toeschou wers zich volkomen terecht ingenomen ge toond, Men begon met een „fantaisie moderne", ingeleid door een solodans van den heer en later overgaand in een paar-dans. Men heeft hierbij staaltjes van schier ongeloof lijke lichaamsbeheersching ten beste gege ven de bijzonder rustige danswijze van dit paar verraadt groote vakkennis en routine en...... onbegrensd vertrouwen in eigen kun nen want herhaaldelijk bood deze dans ge legenheid tot gewaagde houdingen en ge durfde stappen, waarbij de geringste fout onverbiddelijk een val tengevolge zou heb ben. Het behoeft dan ook geenszins te ver wonderen, dat het pubhek na dezen eersten, vurig en snel uitgevoerden dans zich zeer tevreden toonde en hiervan door hartelijk applaus deed blijken. Als tweede nummer werd later op den avond een „oude Weensche wals" gedanst in smaakvolle kleeding en zwierig, sierlijk en vol gratie uitgevoerd. Dit danspaar schijnt werkelijk geen moeilijkheden te ken nen „schijnt", want dit gemakkelijke losse dansen kan natuurlijk slechts de vrucht zijn van jarenlangen ingespannen arbeid en on afgebroken training. Jammer dat de muziek tegen hét slot een ongelukje had, hetgeen den goeden indruk, die de wals had gewekt, wat afbreuk deed. Maar dat zullen wij maar op rekening van de première schrij ven ook het beste paard struikelt wel eens en „The Orlofians" hebben bewezen hun vak eveneens te kennen. Een meesterlijk en met élan en vuur ge danste „La Cucaracha" en een fantasie van moderne dansen (waarvan de slotfiguur echter wat geforceerd aandoet), besloten dit eerste optreden dat een onverdeeld succes is geworden. J. Greta Keller. Britannia. Na het Menaka-ballet als tweede attrac tie Greta Keller. Het was echter waarlijk jammer, dat het voorspel van Greta Keller's optreden niet sympathiek aandeed. Indien de regeling van dezen Zaterdagavond in het hoofdseizoen in handen van Britannia's di rectie berust had, zou men precies geweten hebben, waar men aan toe was. Nu de im- pressario de teugels in handen hield, was de voorbereiding absoluut onvoldoende niet alleen waren de toegangsprijzen onbe kend, doch zelfs omtrent het aanvangsuur tastte men volkomen in het duister, want voor Britannia's microfoon wenschte Greta niet te zingen en dus moest er, naar het verluidde, om zes uur nog een dergelijk toestel uit Den Haag of Amsterdam per auto worden overgebracht. Het zou dus wel elf uur worden Om half negen begon het er echter op te gelijken, dat het toch niet zóó laat zou worden. Er arriveerde nl. een installatie van de Zuid-Nederlandsche Radio-distribu tie Maatschappij, 't Spel zou nu wel spoedig beginnen, heette het. Niks hoor Om negen uur zat Greta aan tafel. Om tien uur lag Greta in Morpheus' armen. Om half elf was Greta in Baden- Baden. En onderwijl wachtte in de kurzaal het publiek, deels in gelatenheid, deels on der protesttot het Greta Keller zou believen. Dit zijn we in Zeeland en Vlissin gen niet gewoon. Goed Zeeuwsch, goed rond. Als het dan toch kwart over elf moest worden, zegt het dan maar van te voren. Dan wekt men tenminste niet de gedachte aan wispelturigheid en grillen om interes sant te lijken. Gelukkig was het Hongaarsche wonder- trio Takacs er nog, zoodat onder leiding van den heer Corveleijn de danslustigen den tijd konden korten, terwijl de heer.Ver- hoekx met z'n partnerin met een bijzonder inslaand komisch intermezzo moderne dansen in caricatuur er voor zorgden, dat op een gegeven moment een algeheele vroolijkheid zich van de zaal meester maakte. Eindelijk werd het publiek, dat zijn on geduld dóór gefluit en voetgetrappel kennelijk begon te demonstreeren, tevre den gesteld. Om kwart na elf behaagde bet Greta Keller zich te laten zien en hooren. Zij bracht dank aan de Radio-distributie Maat schappij, waarna in zeer geslaagde samen werking met het Hongaarsche trio (waarin echter de Nederlandsche pianist Wouter Denys den vleugel bezette), een reeks liedjes „Eine kleine Reise", Alone", „Lobau", „When I love French", „Ausge- rechnet Du", culmineerend in het sugges tieve „Lights out" met voortreffelijke dictie ten gehoore werd gebracht. Dit beroemde nummer uit haar repertoire bezorgde de chansonnière zoo'n met een bloemenhulde gepaard gaand stormachtig succes, dat een toegift niet kon uitblijven, waarvoor Greta Keller een ander top-nummer, „May be it's because I love you too much", koos. Ander maal barstten de toejuichingen los, waar voor zij dankte met een anderen Schlager „When Budapest was young". En hiermede was binnen een half uur het optreden van Greta Keller afgeloopen, waarna z\j nog enkele autogrammenjaag- sters gelukkig maakte. Paviljoen „Wilhelmïna". Betty Morelle. 't Was waarlijk niet te veel gezegd in de aankondiging. Een Nederlandsche stem- mings-soubrette is Betty Morelle. En ge vierd is ze ook de twee avonden, welke ze in „Wilhelmientje" is opgetreden. Speciaal Zondag was het er druk en bij zonder gezellig, waartoe Betty Morelle ge wis het hare heeft bijgedragen, daar zy uit stekend de kunst verstaat met haar snaaksche in- en uitvallen en haar rake, pittige liedjes de stemming omhoog te voeren. Terecht verwierf zij na elk nummer een daverend applaus. De piano-begeleiding door een der leden van „The Black and White Show and Step Band" viel te waardeeren, terwijl dit ensem ble er zorg voor droeg, dat ook de dans- lustigen niets te kort kwamen. En voor Uw foto's. En voor Uw kiekjes. Foto HENNING, Badhuisstr. 63 Strandhotel Oosterhuis. Trio Justus Jesayes. Niet. iedereen dweept in dezen tijd met songs and dances. Er wordt gelukkig ook nog publiek gevonden, dat een rustig zitje prefereert en daarbij gaarne luistert naar goede muziek van het lichtere genre. Deze gelegenheid biedt „Oosterhuis" iede- ren Zondagavond met het trio Justus Jesayes (piano), A. van Iren (viool) en Jo van Loo (cello), een dapper driemanschap, dat zich in lofwaardige samenwerking kwijt van een opgewekt concert-programma, dat den luisteraar geen problemen stelt. Zeer zekerin den maalstroom van ver maken een van sensatie gespeende attractie, welke onze aandacht en waardeering ver dient. Nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Zaterdag hebben verschillende abonné's met de P.H.-A.E.I. een rondvlucht boveu Walcheren gemaakt. Ook het gezelschap Buziau was van de partij. De „Zeearend" is na' zijn fraaie presta ties bij de gehouden- oceaanrace te Zaan dam teruggekeerd en feestelijk ingehaald. Zondag is in de IJssel bij Zutfen de be kende 8 K.M. zwemwedstrijd gehouden mej. Ida Breukel, de winnares. Denk aan uw rywïelpïaatje Zooals men weet is 1 Augustus het nieu we rijwielbelastingjaar ingegaan. Tot en met gisteren is nog ni°t gecontroleerd, zoo- dat men een week lang zonder belasting plaatje heeft kunnen rijden. Wie echter nog geen nieuw plaatje heeft, zal het zich nu moeten aanschaffen, want wie nog zonder plaatje rijdt, loopt de kans beboet te worden. Badhuis aan de Bonedykstraat- Gedurende de week van 3 tot 8 Augustus werden in het badhuis 321 baden genomen en wel 223 door heeren, 85 door dames en 13 door kinderen. Duinbrandje. Gistermiddag is by den Vijgeter een duinbrandje ontstaan, vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een sigaar of sigaret, waardoor het helm vlam vatte. Met behulp van schoppen was het vuur echter spoedig bedwongen. Op het nippertje. Zaterdagmiddag waren wij getuige van een voorval, dat wij niet zonder eenige ver ontwaardiging kunnen neerschrijven. De Zuid-Duitsche mailtrein zette zich juist in beweging. Aan de overzijde van hetzelfde perron stond een speciale Cook trein en daarvoor kwamen nog rteeds tientallen passagiers aanloopen. Plotseling kwam een dame aanrennen, die blijkbaar nog met den Zuid-Duitschen trein mede moestachter haar rende een matroos van de mailboot met enkele koffers. Hier bleek, dat het trein- en stationspersoneel niet voldoende de gangen van deze dame had nagegaan, want onverwacht trok deze een der portie ren open en sprong tot grooten schrik van allen, die het zagen, ook van passagiers uit beide treinen, nog in den wagon. Haar kof fers gingen haar door verschillende open staande ramen achteraan. Het liep goed af, maar de vraag kwam toch op of het niet dringend gewenscht is afdoende maatregelen tegen een herhaling van zulk een uiterst gevaarlijk experiment te nemen. Vlissingsch scheepvaartnïeuws. Zondag Aangekomen op de reede het Amerikaansche stoomschip „Gateway City" van Antwerpen, met lek in ruim no. 4. Is later naar Rotterdam vertrokken om te dokken. Aangekomen „Cormoran", van Londen voor Duisburg. Om te bunkeren„Gibraltar" van Lon den „Sessa" van Bristol„Georgios" van Rotterdam „Beaufort" van Carthagena j.Jan" en „Consul Poppe" van Antwerpen „Myriam" van Gent. 1 Vertrokken „Excelsior" naar Londen. Maandag Vertrokken Jan" naar Huil „Gibraltar" naar River Plate j,Sessa" naar Denemarken.^ ,>Georgios!.v naar Stettin „Beaufort" naar Wilhelmshafen„Consul Poppe" naar Kotka „Myriam" naar Me mel. MIDDELBURG Uitreiking diploma's. Zaterdag jl. had te Middelburg de uit reiking plaats van de diploma's voor het autogeen en electrisch lasschen. Met een toepasselijk woord sprak de heer Wagen voorde. namens het bestuur de geslaagden toe, hen er op wijzende, dat men dit di ploma niet moet beschouwen als een bewijs van bekwaamheid, maar wel als een waar borg, dat men de grondbeginselen van deze nieuwe wijze van werken deelachtig is. Voor het autogeen lasschen slaagden L. Wagenaar, Borselen A. Schuit, Arae- muiden J. de Hamer, Middelburg A. de Vries, Koudekerke W. P. Veis, C. Bim- mel en F. van Overbeke, SouburgC. Kuiper, A. J. Overdulve en A. Roos, Vlis singen. Afgewezen 3, herexamen 1. Voor het electrisch lasschen M. J. San- de rse, Vlissingen J. M. Vercou teren, Krui- ningen A. van Wingen, Lewedorp. Namens de cursisten sprak de heer Schuit woorden van dank aan het bestuur en de leeraren. Een aanrijding. Zaterdagmiddag had op het stationsplein een aanrijding plaats, waarvan de 21-jarige D., wonende aan den Ouden Vlissmgsch^n weg, de dupe werd. Hij kwam met zijn mo torrijwiel van huis en reed met een kalmen gang de bocht naar de brug door om voor het hek. dat juist gesloten werd, te wach ten totdat het weer geopend zou worden. Juist op betzelfde moment schoot een der bussen van de stoomtram Walcheren, die voor het station geparkeerd stond, vooruit en de motorwielrijder kwam met de bus in botsing en kwam te vallen. Hij wilde op staan, maar kon niet blyvèn staan en moest door toegeschoten personen naar het terras voor de stationswachtkamer worden gedra gen. Hier bleek hij een groote wonde aan het rechterbeen te hebben. Door telefoni sche waarschuwing was, toen de brug weer dicht was, ook dr. Pel ter plaatse, die over brenging van D. per auto na een voorloopt ge verbinding, naar het gasthuis noodzake lijk achtte. De dokter kon niet zeggen of het been al of niet gebroken was. Dit zou in het gasthuis worden vastgesteld. Een agent van politie hoorde D. en en kele getuigen en maakte van een en ander proces-verbaal op. De kermis. Mede dank zij het mooie, niet te warme weer, is de laatste dag der Middelburgsche kermis Zaterdag een heel drukke geworden en tot hetsluitingsuur, 12 uur, waren, dui zenden op de Markt bijeen. Het sluiten gaf, evenmin als de kermis zelf, tot ongeregeld heden van eenige beteekenis. aanleiding. OOST- EN WEST-SOUBURG Ringrjjden. Begunstigd door mooi weder had Zater dag jl. de aangekondigde ringrijderij plaats. Er was vooral in den namiddag nog al wat publiek aanwezig. De uitslag was als volgt le pr. W._ Bosschaart met. 47 ringen, 2e pr. J. Oastel Wz. 36 r., 3e pr. P. Jcxnge- pier 36 r., 4e pr. C. D. Kodde 32 i\, 5e pr. W. Koole Wz. 29 r., 6e pr. Jac. Louwerse 27 r., 7e pr. J. Brasser 26 r.p 8e pr. J. Ce- vaal 19 r., 9e pr. C. Joziasse 19 r., 10e pr. H. J. Pouwer Pz. 17 r., lie pr. P. Jasperse 11 r. Meeste volgringen 9 P. Jongepier. Wisselbeker, verleden jaar gewonnen door H. Bosschaart, thans door J. Castel Wz., met 5 van de 6 ringen. W. Bosschaart won den zgn. Pinkster beker en P. Jongepier na kamp met Bras ser en Pouwer den pluimveebeker. Verder werden médailles gewonnen door J. Brasser, Jac. Louwerse en J. Castel Wz. en vielen drie luxe prijzen ten deeJ aan C. D. Kodde, J. Castel Wz. en W. Koole Wz., terwijl de traditioneele potlepel aan W. Bosschaart ten deel vieL RITTHEM Ringrijden. Zaterdag werd alhier de traditioneele ringrijderij gehouden, waaraan 20 personen deelnamen. Begunstigd door prachtig weer, onder veel belangstelling van het publiek, werd in de Lindeboomenlaan dei Dorps straat den geheelen dag met veel animo gereden. Eerst ging het om de gekregen en de De Phohi gaat via den korten golf dagelijks contact houden met de Neder landers in Spanje. (Binnenland.) Britsch verkeersvliegtuig neergestort 4 dooden. (Luchtvaart.) Duitschland zal in Spanje niet tusschen- beide komen ook Frankrijk heeft offi cieel een soortgelijk besluit genomen. (Buitenland.); Minister Colijn heeft zijn ambtsbezig heden hervat. (Laatste Berichten.) Het verkeer eischt zijn wekelijkschen tol. (Gemengd Nieuws.) Olympische Dienst. ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN aangekochte prijzen. De uitslag hiervan was le pr. J. de Pagter Jz. met 23 r., 2e pr. W. J, Cevaal Pz. 22 r., 3e pr. P. de Pagter Jr. 21 r., 4e pr. L. Pouwer 19 r., 5e pr. C. Baas 19 r., 6e pr. J. J. Schout 16 r., 7e pr. Joh. de Visser 16 r., 8e pr. And. Breel 15 r., 9e pr. W. Cevaal Jr. 14 r., 10e pr. A. de Wijze 13 r., lie pr. W. de Visser 13 r., 12 pr. A. Barentsen 12 r., 13e pr. H. Janse 10 r., 14e pr. I. Ovaa 9 r., 15e pr. J. Sinke 8 r., 16e pr. I. Janse 5 r., 17e pr. A. Koole 5 r., 18e pr. J. Kwekke- boom 5 r„ 19e pr. J. Jacobse 5 r., 20e pr. Chr. Schout 2 r. Bij gelijk aantal ringen werd om den. voorrang geloot. De meeste volgringen al. 7 werden gestoken door L. Pouwer. Vervolgens werd gereden om den wissel beker, geschonken door den burgemeester. De beker viel ten deel aan W. J. Cevaal Pz. met 6 van de 8 ringen. Hy wist ook den potlepel te bemachtigen. Vóór de prijzen werden uitgereikt sprak de burgemeester de ringrijders toe. Hij wees op het reusachtige sportfeest, de Olympiade te Berlijn, waar ons land tot dusver een goed figuur heeft gemaakt. Ook het ringrijden is een tak van sport, dat door vele Ritthemmers met succes be oefend wordt. Hij wenschte de prijswinners geluk met het behaalde succes, in het bij zonder den heer W. Cevaal Pz., den win naar van den wisselbeker. Moge deze nog meer door hem gewonnen worden. De heer Cevaal dankte den burgemeester voor de gesproken woorden en hoopte het volgende jaar weer op den beker beslag te leggen. De voorzitter der commissie, de heer Joh. de Visser, reikte vervolgens de prij zen met een toepasselijk woord uit. Des avonds gaf het fanfarecorps een con cert op het dorp, gevolgd door een omgang om het dorp. De muziek werd zeer ge waardeerd. Het was. een gezellig, echt Ritthemsch dorpsfeest. BIGGEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. J. P. Louwerse, van Zoutelande. J. de Visser, van Se- rooskerke (W.) Vertrokken: L. Wykhuijs, naar Nieuw- en St. Joosland. Jeugdmïddag in de duinen. Uitgaande van de ringen „Walcheren" van het Ned. Jongelingsverbond en het Verbond van Chr. Meisjesvereenigingen, werd Zaterdagmiddag in één van de prach tige duinpannen bij Klein-Valkenisse een jeugdmiddag gehouden, die door ongeveer 300 personen werd bezocht. Medewerking verleenden het pijpercorps „Juliana" van de C.J.M.V. te Middelburg, dat onder leiding van den heer I. de Lange enkele pittige marschen ten gehoore bracht, en jongens en meisjes van de turn- vereeniging „Wilhelmina", eveneens van Middelburg, die eenige oefeningen lieten zien. De hoofdschotel bestond uit de opvoering van het openluchtspel „Overwinnaar" van M. C. Fallentin, een Bijbelsch stuk, waarin achtereenvolgens de figuren van Kaïn, Farao, Absalom, Herodes en Barabas wor den uitgebeeld als de vertolkers van den haat, die tenslotte wordt overwonnen door de liefde van Christus. Op indrukwekkende wijze werd het prachtige stuk opgevoerd de uitvoerenden, bestaande uit leden van beide ringen, kweten zich op uitmuntende wijze .van hun zware taak, waarbij de

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1