tfeem "Akkw'Qes me&j LAND- EN TUINBOUW BUITENLAND De opstand in Spanje. NOOTJES Gistermiddag hebben, de protestarvtsche [Jongeren groepen en protestantsch Scheve- ningen, in tegenwoordigheid van vele be langstellenden een krans gelegd aan den voet van het gedenkteeken voor wijlen Ko ningin Emma in het Rosarium te 's-Gra- venhage. Het aantal in de Belgische badplaatsen genomen zeebaden is ongeveer 30 40 minder dan andere jaren het geval is. Het weer zal spoedig' moeten veranderen om nog een behoorlijk aantal te halen. Met het Fokker/Douglastoestel H.B.I.T. A. van de Zwitsersche luchtverkeersmaat- schappö Swissair arriveerde gistermiddag omstreeks half drie lord Beaverbrook, de Engelsehe krantenmagnaat, op Waalhaven. Lord Beaverbrook was op doorreis naar Londen. De keizer van Abessinië vertrekt Don derdag uit Worthing naar de Zuidkust. Hij zal zich naar Bath Somerset begeven, waar hij een kuur van drie maanden zal doorma ken. Zijn jongste zoon en een van zijn ge neraals zullen hem vergezellen. 9(i In Zuid-Zweden is een epidemie van kin derverlamming uitgebroken. De autoritei- ten hebben uitgebreide maatregelen geno men ter bestrijding van de ziekte, die reeds talrijke dooden heeft geëischt. Bijna alle personen, die tijdens de na tionaal socialistische relletjes te Weenen gedurende het Olympische fakkelfeest ge arresteerd zijn, omstreeks 200, zijn veroor deeld tot gevangenisstraffen van een week tot twee maanden. Onder de talrijke bezoekers en luchtrei zigers, die zich tijdens deze drukke dagen van de Olympische spelen, op Schiphol be vinden, was gistermiddag ook Douglas Pair- banks, die uit de Fokker F. 22 de „Roer domp" stapte, in gezelschap van zijn echt- genoote lady Ashley. Hij ging met de Dou glas „Oeverzwaluw" door naar Berlijn. Volgens een officieele opgave van het Engelsehe ministerie van binnenlandsche zaken is het aantal bezoekers van het vas teland te Londen dit jaar grooter dan ooit. Het aantal bezoekers uit Frankrijk is ge stegen van 39.700 in 1925 tot 61.900 in 1935, dat uit Duitschland van 29.800 tot 56.600 en dat uit Nederland van 30.500 tot 37.200. Geheel Anatolië is opgeschrikt door een tweetal hevige aardschokken. Omtrent de aangerichte schade is nog niets bekend. KERK- EN SCH00LNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bruinisse de. G. H. J. Marsman te Urk. Aangenomen het beroep naar Breskens, G, Goudzwaard, cand. te Bruinisse. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. In de 17de zitting van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk werd besloten aan de gemeente te IJzendijke 150 uit te keeren als toelage voor noodlijdende Kerken en Personen der Ned. Herv. Kerk. Uit het Fonds Geestelijke behoeften werd 100 uitgekeerd aan Terneuzen voor lokaalhuur tot het houden van Godsdienstoefeningen te Sluiskil. Uit het Fonds schraalste predikantstrak tementen zijn o.a. de volgende toelagen verstrekt Meliskerke 429 Dreischor 200 Kat» tendijke 400 Waterlandkerkje f 700 Retranchement 258 Sas van Gent 110 en Zuidzande 200, terwijl Zuidzande te vens nog 200 uit de Generale kas ver kreeg voor het predikantstraktement. Ver der werd o.a. nog uit de Generale kas uit gekeerd f 250 aan Hansweert voor kerke- lyke administratie. Chr. Evang. Gem. Bedankt voor ïerseke, J. van Wijck te Antwerpen. Bevestiging en Intrede. Cand. J. v. d. Berg, van Rotterdam, is voornemens Woensdag 2 September a.s. zrjn intrede te Krabbendijke als voorganger der Gere f. Gem. te doen, na Dinsdag 1 September tevoren te zijn bevestigd door ös. G. H. Kersten, van Rotterdam. Examens. Voor de hoofdakte zijn te Rotterdam ge slaagd de heeren J. Florijn en M. C. Ha- rinck, alhier en M. A. van Strien, Terneu zen. Voor het examen Handelskennis L.O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer C. Ver- schuure te 's-Heer Arendskerke. Voor de akte Fransch L.O. is te Utrecht geslaagd de heer A. Baas, Axel en voor ^Me Engelsch L.O. mej. J. D. Brandenburg, Dreischor. Bijbelsche geschiedenis op de H.B.S. Op de vragen van den heer Suring in verband met een uitspraak, welke door een vergadering van directeuren van eenige hoogere burgerscholen in de noordelijke provincies zou zijn gedaan, nopens de wen- schelijkheid op de openbare hoogere bur gerscholen voortaan meer aandacht te wij den aan de Bijbelsche geschiedenis, luidt het antwoord van den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen In de bedoelde vergadering heeft een der leden in een inleiding gewezen op het ont- als Ge met vacanlie gaat, want dan wordt Uw vacanlie-dag niet bedor ven door 'n hoofdpijn of migraine, als gevolg van de warmte of felle zon. "AKKERTJES" helpen U dan snel en zekerI Vergeel ze dus nieti stellend tekort aan kennis van den Bgbel bij de leerlingen der openbare hoogerebur- gerscholen, verschillende directeuren onder schreven dit. Een der directeuren opperde het denkbeeld, een systematische behande ling van een beknopte Bybelsche geschie denis te geven bij de les in de Nederland- scbe taal. De meesten toonden zich daarvan afkee- rig en voelden meer voor een incidenteele behandeling bij het onderwijs in Neder- landsch, geschiedenis en letterkunde. De aanwezige inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs heeft daarbij op gemerkt, dat men in de eerste klasse bij de geschiedenis, als men de Joden behandelt, eenigen tijd stil kan staan bij de Bijbelsche geschiedenis en dat er in de Nederlandsche les bij de behandeling van uitdrukkingen, aan den Bijbel ontleend, aanleiding is tot ingaan op de Bijbelsche geschiedenis, even als in de literatuurles in de hoogere klas sen, terwijl men ten slotte bij de keuze van de lectuur ook kan denken aan Bijbelsche verhalen. Hiermede bleek de vergadering het eens te zijn. De nadruk werd nog eens door den voorzitter in zijn conclusie erop gelegd, dat dit alles wèl te onderscheiden was van godsdienstonderwijs, de bedoeling was louter het bijbrengen van algemeene ontwikkeling, waarbij de kennis van Bijbel sche geschiedenis onmisbaar was. De minister is intusschen overtuigd, dat een leeraar, die aandacht wijdt aan de Bij belsche geschiedenis, geenszins in strijd komt met het karakter der openbare H.B.S., indien hij zich by zrjn onderwijs slechts gedraagt naar het voorschrift dat de onderwijzer zich onthoudt van iets te leeren, te doen of toe te laten, dat strijdig is met den eerbied, verschuldigd aan de godsdienstige begrippen-van andersdenken den. De minister juicht het overigens toe, wanneer bij het onderwijs aandacht gewijd wordt aan de Bijbelsche geschiedenis, voor zoover personen en omstandigheden daar tegen geen beletsel vormen. Uitslag Federatie-examens. De uitslag van de in Juni 1936 gehouden examens der Federatie is als volgtboek houden aangemeld 1478, geëxamineerd 1446, afgewezen 779, geslaagd 667 Nederland sche handelscorrespondentieaangemeld 212, geëxamineerd 211, afgewezen 83, ge slaagd 128Fransche handelscorrespon dentie aangemeld 247, geëxamineerd 242, afgewezen 127, geslaagd 115 Duitsche han delscorrespondentie aangemeld 547, ge ëxamineerd 543, afgewezen 281, geslaagd 262Engelsehe handelscorrespondentie aangemeld 796, geëxamineerd 793, afgewe zen 399 geslaagd 394 Spaansche handels correspondentie aangemeld 35, geëxami neerd 35, afgewezen 24, geslaagd 11totaal aangemeld 3315, geëxamineerd 3270, afge wezen 1693, geslaagd 1577. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken behan deld P. H. F., 37 jaar, werkman te Zierikzee, verdacht van mishandeling van een hond te Zierikzee op 19 Mei jl. 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. L. J. D., 32 jaar, molenaar te Nieuwer- kerk, verdacht van diefstal van een baal mais te Zierikzee op 21 Mei jl. ten nadeele van L. A. Verseput, 14 dagen gevange nisstraf. J. K. d. M., 42 jaar, huisvr. L. J. K.M. H. v. O., 27 j., J. L. K., 18 jaar, vracht- rjj dersknecht, allen te Zierikzee, verdacht van mishandeling van M. H. van. Ooster hout e.a. te Zierikzee op 6 Juni jl., ieder 10 boete subs. 6 dagen hechtenis. W. D., 34 jaar, koopman te Vrouwepol der, verdacht van beleediging van J. Lou- werse te Vrouwepolder op 14 Juni jl., vrij gesproken. L. S., 39 jaar, koopman te 's-Heerenhoek, verdacht van mishandeling van J. Remrjn te 's-Heerenhoek op 22 Juni jl., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. v. B., 32 jaar, werkman te Zierikzee, verdacht van mishandeling van P. Quist te Zierikzee op 28 Juni jl., 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. C. H. v. G., 26 jaar, werkman te Zierik zee, verdacht van beleediging van C. Tim merman t© Zierikzee op 6 Juli j.l., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Ch. L. W., 39 jaar, arbeider te Vlissin- gen, verdacht van mishandeling van S. de Jonge te Vlissingen op 4 Juli jl., 30 boete subs. 18 dagen hechtenis A. J. W. S., 24 jaar, koopman te Breda, verdacht van verzet tegen de politie toen deze hem wegens openbare dronkenschap wilde aanhouden te Vlissingen op 28 Juni jl., 20 boete subs. 10 diagen hechtenis. L. J. A. S., 21 jaar, koopman en L. v. S., 32 jaar, koopman, beiden te Bergen op Zoom, verdacht van diefstal en verduiste ring van een gouden slot en een zilveren lepeltje te Krabbendijke ten nadeele van J. van Boven e.a. op 23 Mei jl. Zaak ver wezen naar de rechtbank. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Als bestuurder van een motorrijtuig niet indien hij voornemens is van richting te veranderen van dat voornemen tijdig doen blijkenA. W. te Aagtekerke 1 b. s. 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig bui ten noodzaak links houdenL. J. v. B. te Goes, vrijspraak. Als bestuurder van een motorrijtuig een weg in verkeerde richting berijden C. K. te Vlissingen, 1 b. s. 1 d. h. Motorrijtuig op een weg laten staan of daarmede over een weg rijden, zonder voor geschreven verlichting J. C. v. W. te O.- en W.-Souburg, 0.50 b. s. 1 d. b. Motorrijtuig zonder voldoend toezicht laten staan anders dan met in rust ge- brachten motorJ. P. K. te Vlissingen, 1 b. s. 1 d. h. Met motorrijtuig over een weg rijden zonder dat de maximumsnelheden op de voorgeschreven wijze op het rijtuig waren vermeldJ. B. te O.- en W.-Souburg, 2 b. s. 2 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van een daartoe be voegd ambtenaar het rij- en/of nummerbe- wijs vertoon en: A. de R. te Middelburg, 1 b. s. 1 d. h. Met motorrijtuig over een weg rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar ge bracht C. J. S. te Middelburg, 40 b. s. 20 d. h.J. R. te Westkapelle, 1 b. s. 1 d. h. Met rijwiel over een weg rijden, zonder voorgeschreven verlichting M. P. te West kapelle, 3 b. s. 3 d. h. Openbare dronkenschap J. v. H. te Mid delburg, P. V. te Middelburg, J. de R. te Vlissingen, allen 10 b. s. 10 d. h. Idem, gepleegd bij tweede herhaling bin nen een jaar nadat de eerste veroordeeling wegens herhaling onherroepelijk is gewor den C. A. P. te Middelburg, drie dagen hechtenis. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond W. Z. en Th. P. J. v. D., beiden te Vlissingen, ieder 5 b. s. 1 w. t. s. Visschen gedurende den nachtW. L. S. te Middelburg, geen straf in verband met de geringe beteekenis van het feit. Bevel tot teruggave van den inbeslaggenomen hengeL Vleesch, waarvan men weet, dat het af komstig is van een dier, dat wegens huis slachting is geslacht, vervoeren J. K. te St. Laurens, vrijspraak. Zonder voorzien te zijn van een jacht- acte zich met een schietgeweer in het veld bevinden C. I. D. te St. Laurens, 3 b. s. 3 d. h., met verbeurdverklaring van het in beslaggenomen geweer. Binnenvisscherij uitoefenen zonder voor zien te zijn van een geldige acte F. G. L. te Middelburg, 2 m. 5 h. s. 5 d. h. voor iedere boete, met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen kruisnet. Gedurende den nacht in de onmiddellijke nabijheid van een binnenwater een vischnet vervoerenP. v. H. te Goes en J. v. L. te Goes, beiden 5 b. s. 5 d. h. met teruggave van het inbeslaggenomen kruisnet. In de provincie Zeeland als plichtige in den zin van art. 46 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden niet de noodige herstellingen verrichten A. B. te Ritthem, 5 b. s. 5 d. h. In de gemeente Middelburg op den open baren weg een openbare vermakelijkheid (zanguitvoering) geven zonder vergunning van B. en W.W. G. H. te Amersfoort, 2 b. s. 2 d. h. In de gemeente Arnemuiden met een rij wiel op meer dan twee wielen een daarvoor verboden weg berijden J. v. O. te Middel burg, 1 b. s. 1 d. h. In de gemeente Meliskerke waren andere dan gedrukte stukken zonder vergunning van B. en W. aan de huizen verkoopen Th. v. W. te Dordrecht gedomicilieerd, 2 b. 8. 2 d. h. Zonder vergunning van B. en W. in de gemeente Goes op den openbaren weg het beroep van liedjeszanger uitoefenen W. G. v. H. te Amersfoort, 1 b. s. 1 d. h. MARINE EN LEGER De luitenant-kolonel J. H. W. Bruins van het 14e regiment infanterie, zal wegens langdurigen dienst in het najaar het leger met pensioen verlaten. LUCHTVAART De postvluchten. Het K.L.M.-vliegtuig „Kwak" is gister avond om 17.19 uur op Schiphol geland. Zweefvlieger neergestort en gedood. Binnen het kadetf der Olympische Speler zullen ook zweefvliegdemonstraties gehou den worden. Bij een oefenvlucht is gister middag tegen 5 uur de Oostenrijker Stief sohn tengevolge van het breken van een vleugel van zijn toestel, neergestort in de nabijheid van het vliegveld Staaken. Hij kwam daarbij om het leven. Vleugel van de „Cloud of lona" gevonden? Het Jacht „Chantecler" van Quistrehan heeft bij de klippen van Minquiers, op een mijl afstand van Basse-le-Marie een deel van een vliegtuigvleugel van 6 meter leng te gevonden. Vermoedelijk is dit een deel van het watervliegtuig „Cloud of lona" dat sedert drie dagen is verdwenen. 150 vliegtuigmotoren voor de Amerikaansche luchtmacht. Het departement van oorlog heeft mede gedeeld, dat een contract is afgesloten voor de aanschaffing van 150 Wright Cyclone vliegtuig-motoren, de .krachtigsten in dit soort welke op het oogenblik verkrijgbaar zijn. De nieuwe motoren, elke van 1000 P.K. sterkte, zullen worden gébruikt in de bij zonder snelle Douglas bommenwerpers, welke onlangs besteld zijn. Luchtvaartterrein Eelde. Blijkens een mededeeling van den lucht vaartdienst is op het luchtvaartterrein Eelde een radiopeilstation met bijbehoo- renden radiozender van gering vermogen in dienst gesteld, ten behoeve van de vliegtui gen, welke voornemens zijn op het lucht vaartterrein Eelde te landen. Verbouwverbod Odenwalder Blauen. De vatbaarheid voor aardappelwratziekte van het aardappelras Odenwalder Blauen levert een gevaar op voor den uitvoer van pootiaardappelen. Het ligt daarom in het voornemen van de regeering een algemeen verbouwverbod van 't aardappelras Oden walder Blauen voor den oogst 1938 uit te vaardigen. BELGIË EN DE WAPENLEVERANTIES. Het ministerieele comité, dat door den ministerraad belast is met het bestudeeren van kwesties betreffende den handel in wa penen heeft geconstateerd, dat er belang rijke zaken gedaan zijn in België zoowel ten behoeve van de Spaansche regeeringsstrijd- krachten als ten behoeve van de opstande lingen. De regeering heeft besloten den uit voer van wapenen aan een ultvoerlicentie te onderwerpen in afwachting van de organi satie, volgens de ministerieele verklaring, van de controle op-de oorlogsindustrie. Dé eerstvolgende ministerraad zal een konink lijk commissaris benoemen, die belast zal worden met het uitwerken van deze be langrijke kwestie. Bom in een kathedraal. In de kathedraal te Saragossa heeft men achter een pilaar een bom gevonden. Men gelooft, dat de bom daar door een anar chist is neergelegd. Het feit, dat de bom niet tot ontploffing is gekomen wordt door de bevolking der stad als een wonder be schouwd. Voor eerherstel heeft men een processie gehouden. Sterker gebruik van vliegtuigen door de regeeringstroepen. Uit berichten van het Noordelijk front blijkt, dat de regeeringstroepen de laatste dagen een sterker gebruik maken van het luchtwapem. Het aantal bommen, dat ge worpen wordt is aanzienlijk grooter dan in de eerste dagen van den opstand. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat de re bellen met de batterijen van Ceuta en Tarifa het vuur van de „Jaimeprimero" en „Libertaü" beantwoordden. De oorlogsbo dems werden evenwel niet getroffen, hoe wel de granaten vlak bij de schepen ont ploften. Bisschop van Caen gearresteerd. De regeering deelde per radio mede, dat de bisschop van Caen werd gearresteerd, tezamen met zijn familie, op het oogenblik dat zij wilden vluchten. De roode militie, welke den bisschop arres teerde, heeft hem opgesloten in de kathe draal, welke is omgevormd in een gevange nis. De zuster van den bisschop, die even eens werd gearresteerd, trachtte een milli- oen peseta aan bankbiljetten en effecten mee te nemen. Bij huiszoeking in het paleis van den bisschop zijn acht millioen peseta en vele juweelen in beslag genomen. Deze zijn in beslag genomen en gedeponeerd bij het bijkantoor van de Spaansche bank. Verder is de fascistische afgevaardigde dr. Albinana gearresteerd. Het schijnt dat hij deel uit zou moeten maken van de re geering, welke de opstandelingen hebben gevormd. De strijd om Saragossa. De leider der Catalaansche luchtvaart Sandino, heeft medegedeeld, dat zijn eska ders Saragossa hebben gebombardeerd, als mede alle stellingen der rebellen aan het front van Aragon. Daar de opstandelingen zich in tal van openbare gebouwen hadden genesteld, moest de Catalaansche lucht vaart deze bombardeeren, waardoor aan zienlijke schade werd aangericht. De repu» hlikeinsche troepen versterken hun stellin gen rondom Saragossa. Groepen opstandig cavalerie, afkomstig uit Saragossa, die een insluitende beweging trachtten uit te Wenken uoor *Pluimoeehouders Zuinigheid die wijsheid bedriegt. Iedere pluimveehouder heeft vooral bij zijn jonge opfok wel eens dieren, die het niet zoo goed doen. Soms zijn ze eenigen tijd zelfs uitgesproken ziek, maar knappen dan langzamerhand weer op. Velen hebben er nu een genoegen in en beschouwen het als een soort van sport om dergelijke dieren weer op te kweeken en te probeeren er nog wat van terecht te brengen. Dit is nu op zich zelf heel lief en aardig en wanneer de dieren weer op be ginnen te knappen lijkt het zelfs voordeelig ook, maar feitelijk zijn het toch buitenge woon gevaarlijke en oneconomische dingen. Zoolang de dieren ziek zijn houdt men ze in de meeste gevallen wel van de anderen afgezonderd, ook al om ze eens extra te kunnen voeren. Zoodra ze echter weer wat opgeknapt zijn, komen ze bij de anderen en dan beginnen de gevaren van dergelijke liefhebberijen. Laten wij nu eens aannemen, dat de die ren leden aan een coccidiosebesmetting, iets wat heel gemakkelijk kam, want de coccidiose komt veel meer voor dan men over het algemeen wel meent en vertoont de meest uiteenloopende ziekteverschijnse len, ja soms alleen maar een achterblijven in groei Ook al zijn ze nu oogenseKrjnlyk hersteld, dam blijven ze toch smetstof af scheiden en zullen in korten tijd de heel© zaak besmetten. Maar ook al leden ze niet aam een be smettelijke aandoening, dan zullen ze toch nooit opgroeien tot hennen die in staat zijn een goede en langdurige legprestatie te le veren. Alle opfokkosten en de kosten van het extra voer zijn dus feitelijk wegge gooid geld, daar men in de plaats van dit minderwaardige dier, beter een volwaardige hen kam hebben. Wees dus verstandig en ga niet probee ren, maar ruim alle achterblijvers ter stond op. Dr. W. v. R. '(Nadruk verboden), weren, werden door de regeerimgsstrijd- krachten teruggeslagen en door de lucht vaart uiteengejaagd. Verder werd im de zelfde mededeeling nog verklaard, dat een groot aantal opstandelingen zich hebben overgegeven, die allen in zeer slechten physieken toestand verkeerden. De „Jaime I" beschiet Algeciras, Naar uit Algeciras wordt vernomen, heeft de Jaime I" Maandag een aantal granaten afgeschoten op de kust bij Tarifa, doch lichtten geen schade aan, hoewel en kele vlak bij den vuurtoren neerkwamen. De speciale vertegenwoordiger vam Ha- vas, die zich aan boord van de „Gibel Der- sa" onderweg van Tanger naar Gibraltar bevond, was in de straat van Gibraltar ge tuige van de beschieting van Tarifa door de Spaansche regeeringsschepen. De gra naten van de „Jaime I" en de „Libertad" kwamen in de haven en op de kazernes van Tarifa neer. De beide schepen en een vijftal vliegtuigen voerden een strijd, die echter onbeslist bleef. De „Gibel Dersa" bevond zich tusschen twee vuren en zette snel koers naar de kust. Op den weg van Tarifa naar Algeciras werden vanaf het schip een zestal auto's opgemerkt, die zich snel voortbewogen hl de richting van laatstgenoemde plaats. Waarschijnlijk wer den daarmede de gewonden van het bom bardement naai* Algeciras vervoerd. De „Gibel Dersa" wist zonder verdere inciden ten behouden Gibraltar te bereiken. Belgische onderwijzers steunen Spaansche regeering. Het nationaal onderwijzers congres im België, ,waar een duizendtal onderwijzers 85.000 collega's im België vertegenwoor digen, allen leden van den Nationalen Bond van onderwijspersoneel, heeft bij ac clamatie een voorstel van het bureau van het congres aangenomen om 10.000 francs te zenden aan de Spaansche regeering. Op dit oogenblik verscheen op de tri bune Augusto Vidal, afgevaardigde vam den Spaanschen onderwijsbond. De deelne mers aam het congres verhieven zich van hun zetels en zongen met opgeheven vuist de „Internationale",, Hevige gevechten. Het groote hoofdkwartier van generaal Queipo de Llano meldt dat de uit de pro vincie Caseres komende witte troepen een verwoed gevecht geleverd hebben met de socialistische en communistische milities, die van Ciudad Real waren vertrokken. De regeeringscolonne werd teruggedrongen, met achterlating van 200 dooden. Om 3 uur protesteerde het hoofdkwartier van generaal de Llano via de radio tegen de bombardementen der historische monumen ten te Saragossa door de Catalaansche luchtmacht. Tevens werd ontkend, dat re geeringstroepen van Badajoz vertrokken, in de richting van Sevilla. Verklaard werd, dat de Catalaansche contingenten voor Sara gossa een ernstige nederlaag hadden gele den. Volgens te Sevilla ontvangen berichten zouden verschillende diplomaten hebben verklaard, dat de toestand te Madrid on houdbaar werd, en dat het spoedig tot een oplossing dient te komen. De Havas-correspondent aan het Somo- sierra-front meldt.: Gistermorgen om 5 uur zijn de rebellen overgegaan tot een aan val op de regeeringslinies, die uitsluitend bezet waren door miliciens, onder bevel van Francisco Galan. Deze laatsten deden een verwoeden tegenaanval. Om 6 uur gister middag werd nog steeds fel gestreden. Het evecht eindigde tenslotte met den aftocht er opstandelingen, die 300 dooden en ge- .vonden achterlieten. De verliezen aan ra-

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2