500 300 25 D.E. IN DE PIJP/ THE 0L0FIANS Kleine geschenken onderhouden de vriendschap WOENSDAG 29 JULI EERSTE BLAD lucht in No.177 74e Jaargang Uitgavefirma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Dit nummer bestaat uit 2 bladen STADS-EN PROVMCIENIEUWS GENIET VAN UW VACANTIE met DOUWE EGBERTS MIDDELBURG KOUDEKERKE Sebcugtcwisscw ygaw @H«Bg| VOLKSGEZONDHEIDS- <1936! VUSSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnemen speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 15 regels 50 et. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1—5 regels f 1.—alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze TijdingJial. Dinsdagmorgen is de nieuwe Coehoorn- brug te Delft voor het verkeer in gebruik gesteld. Een beeld van de slechte toestanden in den aardappelhandelaan het station Grootebroek-Bovenkarspel, de grootste aardappelveiling van ons land, ligt een partij van 16.000 balen aardappelen, die door ziekte onverkoopbaar is en voor vee voeder gebruikt zal worden, Een concert voor de Ouden van dagen in het Gasthuis. Gistermiddag werd in den tuin van het Gasthuis voor de Ouden van dagen en ver dere inwonenden een concert gegeven, dat was aangeboden door de directie van het Paviljoen Wandelpier en Will. Hildering and his Gold Stars. Dit orkest gaf op verdienstelijke wijze Verschillende nummers ten beste, terwijl een zangeres enkele liederen liet hooren. Een en ander werd door de oudjes en de Verdere aanwezigen met groote aandacht aangehoord, wat wel bleek uit het herhaalde applaus. De oudjes werden door den leider van het orkest bovendienonthaald, de mannen op een sigaar, de vrouwen op een reep cho colade. Een der vrouwtjes heeft de zangeres bloe men aangeboden namens het bestuur van het Gasthuis. Aan het einde van deze in elk opzicht Zeer geslaagde uitvoering, heeft de heer G. J. J. Kuijpers, regent van het Gasthuis, na mens het bestuur en alle inwonenden, harte lijk dank gebracht aan allen, die aan het ge- Ven van dit concert op eenigerlei wijze heb ben medegewerkt. Paviljoen wandelpier Vanaf Zaterdag 1 Augustus De Band welke brengt: Show Dance Stimmung Cursussen voor werkloozen te Vlissingen. Dinsdagavond werd op het stadhuis al hier, onder voorzitterschap van den heer W. P. Edelman, wethouder van onderwijs, een vergadering gehouden van leeraren, verbonden aan de cursussen voor werkloo zen, op welke vergadering tevens de di ploma's voor machineschrijven werden uit gereikt. Na een hartelijk welkom aan alle aanwe- z'gen, memoreerde de heer Edelman het ontstaan dezer cursussen. In 1931 was er een schrijven gekomen van den minister, waarin de gemeenten in Nederland werden aangespoord, te trachten vooral de jonge menschen, de voor hen zoo noodige ontwikkeling bij té brengen. Vlissingen had toen nog weinig werkloozen, maar al spoedig werd dat anders. Toen is men 15 Maart 1932 begonnen met een proefcursus voor 3 maanden eerst werden de vakken, Nederlandsch, rekenen, algebra en meetkunde onderwezen, doch weldra breidde de werkloosheid zich uit en toen heeft men in Vlissingen niet stil gezeten. Van meet af voelde de heer Edelman veel voor dit onderwijs en zoo nam men na anderhalve maand de vakken motorenken nis, scheeps- en werktuigkundig teekenen er bij. Half September 1932 werden de cursus sen definitief geopend, terwijl de menschen in de gelegenheid werden gesteld, nog méér vakken te volgen. Voor verschillende vakken werden de cursisten zoover klaar gemaakt, dat zij examen konden afleggen en met succes. Vroeger werden die examens in Amster dam afgenomen, thans echter ook in Vlis singen. Spreker gaf voorbeelden van personen, die door hun op deze wjjze opgedane ken nis een betrekking konden krijgen. Tot begin 1985 scheen het wel, alsof er geen werklooze kantoorbedienden waren, want van dia zijde kwamen er weinig cur sisten, Doch ook dat werd anders, zoodat 4 4 IDij gaan Zaterdag 8 Augustus vliegen Uw plaats is gereserveerd Komt U Uw kaart even halen „He', leven is een schouwtooneel, elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel" heeft de dichter eens gezongen. En al mag het misschien wel eens in twijfel worden getrokken of elk wel inderdaad het hem of haar toekomende deel krijgt, niemand zal betwisten dat het leven een schouwtooneel is. De krant, een dagelijksche weerspiegeling van dat leven, Iaat zien wat op de dikwijls ver verwijderde tooneelen gespeeld wordt en dag in dag uit vertellen wij II wat ge wenscht te weten over gebeurtenissen uit heel de wereld. Maar, in sterker mate nog dan dit bij de landelijk verspreide bladen het geval is, heeft een provinciaal dagblad een persoonlijken band met de lezers. De abonné's komen herhaaldelijk met vragen en verzoeken van zuiver particulieren aard en als het in ons vermogen is, iemand op eenigerlei wijze te helpen, wordt dit nooit geweigerd. In de haast van allen dag, dreigt echter het gevaar dat wij te nuchter, te zakelijk tegenover elkaar komen te staan. En daarom is het goed van tijd tot tijd er aan herinnerd te worden, dat wij één groote familie vormen. Wij weten wel, dat vriendschap niet ontstaat door het geven van geschenken, maar dit neemt toch niet weg, dat een bestaande prettige en vriendschappelüke ver houding zooals tusschen U en ons bestaat, versterkt wordt door een aardige attentie op zijn tijd. Daarom verheugt het ons, onzen lezers (en hiermede bedoelen wij natuurlijk niet alleen de abonné's, maar ook hun huisgenoo- ten 1) te kunnen mededeelen, dat wij, evenals in 1934, rondvluchten boven Walcheren gaan houden in samenwerking met de K.L.M. Wij zullen er in de komende dagen méér van vertellen en beperken ons dus nu tot het volgende De vluchten worden gehouden op Zater- dagmiddag 8 Augustus en beginnen om kwart vóór vierer is muziek op het terrein en overigens zal men zich niet vervelen daar het viiegverkeer momen teel zeer druk is en er misschien ook demonstraties met zweefvliegtoesfellen worden gehouden. En de prijs vraagt U. Die bedroeg in 1934 3.— en nu5 9 2.50 per persoon. Komt U dus tijdig uw kaarten halen Zij zijn van heden af aan ons bureau verkrijgbaar. ia October 1935 door vele personen het verlangen werd uitgesproken steno en uia- chineschrijven te mogen leeren. Acht-en- twintig personen gaven zich voor die vak ken op. Wel werden er gelukkig in den loop van het jaar eenigen te werk gesteld, doch velen bleven den cursus met animo volgen. Dat er hard gewerkt werd, blijkt uit het feit, dat 6 cursisten zich voor het examen machineschrijven konden aanmelden, waar van er 4 zijn geslaagd voor het diploma A 40 lettergrepen per minuut en 1 voor di ploma B 50 lettergrepen per minuut. Spreker heeft er zich van overtuigd, dat bet examen geen sinecure wasde Candi da ten hebben zich onder leiding van den heer I. Sinke, wien de voorzitter hartelijk dank bracht voor de vlugge wijze waarop hij de candidaten heeft klaar gemaakt, be kwaamd in het maken van concepten, facturen, tabellen en andere werkzaamhe den, die op kantoor worden vereischt. Daarnaast moesten zij een vaardigheids- proef afleggen. Ook den candidaten werd dank gebracht voor hun vlijt en volhar ding, want ofschoon de opleidingsduur slechts zeer kort is geweest, behaalden zij toch hun diploma. Daarna ging de heer Edelman over tot uitreiking van de diploma's en wel aan de heeren P. Kodde, W. J, Lokerse, C. Stok en B„ Beenhouwer, die het diploma A ver wierven en F. R. van Rosevelt, die met succes een vaardigheidsproef van 40 en 50 lettergrepen per minuut heeft afgelegd. Namens de candidaten dankte de heer Rosevelt den heer Edelman voor zijn groo te liefde en toewijding voor dit mooie werk en den heer Sinke voor zijn ijver en pret- tigen omgang. Zij meenden het echter niet bg een bedankje te mogen laten en boden laatstgenoemden heer Sinke als aandenken een zeer aardige, door den heer Rosevelt vervaardigde teekening in lijst aan. Na eenige oogenblikken van gezellig samenzijn, sloot de voorzitter de vergadering. Uitreiking medaille voor 24-jarigen trouwen dienst. Heden herdacht de heer J. Vreke, ser geant der kustartillerie alhier, den dag waarop hij vóór 24 jaar te Schoonhoven in militairen dienst trad. Hedenmorgen werd hem voor dit feit door den commandant van de 2e school- compagnie regiment kustartillerie, kapitein mr. P. M. W. J. van der Slikke, op de binnenplaats van de Bomvrije kazerne den zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst uitgereikt. Nadat de troepen van de 2e schoolcom- pagnie en het detachement kustartillerie ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI en BAAI-TABAK ANNO 1753 En voor Uw foto's. En voor Uw kiekjes. Foto HENNING, Badhuisstr. 63 „Walcheren" waren aangetreden en geïn specteerd, sprak de commandant den ju bilaris op hartelijke wijze toe, waarbij hg gelegenheid vond den dienstijver en de plichtsbetrachting van het korps beroeps onderofficieren in het algemeen te memo- reeren. Spr. noemde den sergeant Vreke een sieraad van dit korps. Met een défilé der troepen werd het of- ficieele gedeelte gesloten. In meer intiemen kring werd de heer Vreke vervolgens in tegenwoordigheid var? zijn familie gehuldigd, bij welke gelegen heid hem namens commandant en officie ren van het regiment kustartillerie de zilveren draagmedaille werd overhandigd. Voorts werd nog het woord gevoerd door den sergeant-majoor Uijtterlinde namens het detachement, kustartillerie door den reserve-kapitein Koolhaas. Ook dit güig gepaard met de aanbieding van een cadeau terwijl mevr. Vreke in de bloemetjes werd gezet. Na een dankwoord van sergeant Vreke bleef men nog eenigen tijd op ongedwon gen wijze bijeen. De fraude bij het Crisis-Comité. De heer R., die indertijd gearresteerd werd in verband met de fraude bij het Plaatselijk Crisis Comité, is in vrijheid ge steld. Naar wij vernemen zal de geruchtma kende zaak der fraude bij het Plaatselijk Crisis Comité en Maatschappelijk Hulpbe toon niet vóór September door de rechtbank behandeld worden. Logies Leger des Heils. Zooals uit de advertentie in dit nummer van ons blad blijkt, komt S en 9 Augustus een zangkoor uit Rotterdam naar Vlissin gen. Verschillende leden van dit koor moe ten nog bij stadgenooten worden onderge bracht van Zaterdagavond tot Maandag middag. Wie hieraan wil medewerken, wen de zich tot het in de advertentie vermelde adres, De M.V.S. er weer op uit. Nadat gisteren de eerste uittocht der Middelburgsche Vacantieschool door den regen moest worden uitgesteld, kwamen hedenmorgen de ongeveer 280 kinderen, die voor de tochtjes naar duin en strand bij de Middelburgsche Vacantieschool zijn inge schreven op de Markt bijeen. De signaalafdeeling van Achillis stond gereed en met de 14 trommelslagers zorg den de jongens voor een goede maat toen door een deel der stad naar de Loskade ge trokken werd, waar de tram reeds stond te wachten om allen naar Koudekerke te brengen. Van daar gaat de tocht per yoet naar het strand* Verkoop Zomerpostzegels. De verkoop van Zomerpostzegels én kaarten bracht te Middelburg l .653.98 op. Gemeenteraad van Koudekerke* Op Dinsdag 4 Augustus a.s., des nam half 2, komt de Raad der gemeente Kou- kerke in vergadering bijeen ter behande ling van de volgende punten 1. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de notulen der raadsvergadering van 23 Juni 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. om aan H. M. de Koningin ontheffing te vragen van de Een avond vol ontduiküig. (Hoofdartikel. Tweede Blad.)] Jaarvergadering N.V. Stoomtram Wal* cheren. (Provincie.)) Palestina nog steeds onrustig hevig gevecht tusschen Engelschen en Ara* bieren. (Buitenland.)) De opstand in Spanjegroot offensief begonnen. {Buitenland.)] ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN bepalingen vervat in het capitulanten-re* glement. i 4. Idem om het onderhoud van het Tes Hooge Pad, de Lageweg, de Steenheulweg vanaf den Middelburgschen straattweg to£ den Langeweg en den Langeweg, nummer? 49, 30, 28 en 24 van den ligger der wegen en voetpaden, ten laste van de gemeente tg nemen. 5. Idem tot wijziging der legesverorde* ning. 6. Idem tot vaststelling eener verordo* ning op de heffing van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. 7. Idem om hen te machtigen tot ver* nummering over te gaan van de wijken B, D en E. 8. Idem tot aankoop van oude straat* klinkers en puin van de provincie. 9. Idem tot wijziging der verordening betreffende de classificatie voor de heffing der personeele belasting en tot verlaging van den grondslag paarden met 50 10. Idem tot goedkeuring van de begroo* ting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1937. Het door de gemeente toe te kenneh subsidiebedrag wordt geraamd op een be drag van 6000. 11. Idem tot wijziging der gemeentebe- grooting voor 1936. 12. Aanbieden gemeenterekening dienst 1935. Aan de beurt om zitting te nemen in dé commissie van onderzoek zijn de heeren D, Sanderse, J. Lorier en C. A. Kammeraad, Toelichting. Aankoop oude straatklinkers. Tengevolge van de gedeeltelijke vernieu wing van den Koudekerksche-Vlissingschen straatweg zijn plm, 373.000 straatklinkers vrijgekomen en 125 M3, puin. De provincie wenscht ter verbetering van den Molenweg en den Abeelschen weg 73000 stuks over te nemen, zoodat er voor de gemeente overblijven 300.000 straat klinkers. Deze hoeveelheid kan door de gemeente worden aangekocht voor een bedrag van 800. Waar het bezit van deze straatklinkers voor de gemeente van buitengewoon belang moet worden geacht, omdat daardoor mo gelijk wordt de verharding van den Lange weg en van de gronden voor de woningen der Woningbouwverenigingen gelegen, stellen B. en W. voor, tot aankoop van deze klinkers te besluiten. Huisnummering. Het nieuwe Kon. besluit op de bevol kingsboekhouding, dat per 1 Juli jL in EN VEILIGHEIDSHOEKJE Stel nimmer te veel vertrouwen in gummi-gordels e.d. Ze kunnen juist leeg loopen als U te ver In zee zijt gegaan.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1