GEMENGD NIEUWS De manoeuvres van de Koninklijke Marine. LAATSTE BERICHTEN spreking zal vragen van het ontwerp tot wijziging van het statuut van de Bank van Frankrijk in de middagzitting. Op de agenda staat tevens de behandeling van het ontwerp tot nationalisatie van de oorlogsindustrie. DE BERECHTING DER REVOLUTIONAIREN. De regeering van Brazilië heeft een wets ontwerp ingediend, waarin wordt voorge steld, een speciaal college in te stellen voor de berechting van de communisten, die hebben deelgenomen aan den November- opstand. Voorts stelt de regeering de in richting van concentratiekampen voor com munisten voor, AMERIKA ZAL HET ENGELSCHE VOORBEELD VOLGEN. Uit Washington wordt gemeld, dat de waarnemende minister van marine, Stand- ley, heeft verklaard, dat de Vereenigde Staten, indien Engeland een beroep zal doen op de desbetreffende clausule van het verdrag van Londen, eveneens 40.000 ton aan torpedojagers, die geschrapt zou den moeten worden, in dienst te zullen houden. - ANTI-FASCISTEN GEARRESTEERD. De „Populaire" bericht uit Rome, dat in de laatste dagen een aantal anti-fascisti sche elementen is gearresteerd, o.a. 60 te Milaan en 10 te Rome. Onder de arres tanten bevindt zich het vroegere Kamerlid Merloni, twee beambten van ministeries en twee hoogere officieren, die zijn gear resteerd wegens vrijmetselaarsacüe. Acht personen zouden reeds gedeporteerd zijn. MONARCHISTEN VERLATEN HET SPAANSCHE PARLEMENT. De monarchistische afgevaardigde graaf Vallellano heeft gisteren in de permanente parlementaire commissie een nota voorge lezen, waarin de monarchistische afgevaar digden van het nationale blok op grond van de jongste gebeurtenissen verklaren, zich definitief uit het parlement terug te trek ken. De moord op Caivo Sotelo, zoo wordt in de nota gezegd, is een staatsvergrijp en de afgevaardigden van het nationale blok kunnen ook maar geen minuut langer de relatiè met de moreel medeplichtigen voort zetten. Opnieuw verscheidene dooden tydens straatgevechten. Irï een voorstad van Madrid is gisteren een bouwvakarbeider, die op weg was naar zijn werk, door anarcho-syndicalistische stakers door verscheidene pistoolschoten gedood. Ook te Sevilla zijn tijdens een anti fascistische vergadering twee dooden. geval len. Naar pas thans is bekend geworden, zijn bij de schietpartij na de teraardebestel ling van Calvo Sotelo drie fascisten gedood en 6 deels zwaar gewond. Uit de provincie komen weder berichten binnen omtrent uit gebreide arrestaties van aanhangers der Spaansche fascistische beweging en andere rechtsche organisaties. De directeur der veiligheidspolitie heeft de journalisten ontvangen en medegedeeld, dat in verband met de incidenten, die na de begrafenis van den monarchistenleider Cal vo Sotelo hebben plaats gehad, 150 perso nen gearresteerd zijn. Spaansche fascisten overvallen. Gistermorgen hebben in de kerken te San Sebastian rouwplechtigheden plaats gehad ter herdenking van den vermoorden monar- chistischen afgevaardigde Calvo Sotelo, waaraan door velen der bevolking werd deelgenomen. Na afloop der plechtigheden werd uit de deelnemers een fascistische demonstratie optocht gevormd, die door linksche elemen ten beschoten werd. Een fascist werd daar bij gedood, terwijl 3' anderen levensgevaar lijk gewond werden. De politie ontbond den optocht en herstelde de orde. Vier personen wegens diefstal gearresteerd. m den laatsten tijd werden in de gemeenten rondom Deventer gelegen, verscheiden dief stallen gepleegd. Vooral in de woningen van landbouwers, wanneer deze afwezig waren, werden geldsommen ontvreemd. Op verzoek van de politie van Voorst zijn gis teren te Deventer vier personen aangehou den, onder wie een gepensioneerd agent van politie te Loenen (G.) Zij zijn aan een verhoor onderworpen, waarbij zij allen be kenden verscheidene diefstallen te hebben gepleegd. Het viertal is ter beschikking van den officier van justitie te Zutfen gesteld. Penningmeester gear resteerd. Verdacht van verduis tering van f 400.De onlangs ontslagen penningmeester van de afdeeling Appinge- dam van den Centralen Bond van trans portarbeiders, de heer G. M. is gisteren, als verdacht van verduistering van gelden, toebehoorende aan genoemden bond, gear resteerd en naar Groningen overgebracht. Na verhoor door den officier van Justitie is M. in het huis van bewaring ingesloten. Het verduisterde bedrag bedraagt vierhon derd gulden. Kans op cholera-epide- mie gering. Het schijnt thans, dat het gevaar voor een cholera-epidemie, ver oorzaakt door de onbezonnen daad van een beschonken matroos te Aiexandrië, geweken is. Terwijl het personeel van havendienst en politie ingeënt is, is gebleken, dat de perso nen, die in observatie werden gehouden, niet door de ziekte aangetast zijn. Intussehen heeft de gebeurtenis ook te Cairo eenige sensatie gewekt, velen hebben ervan afge zien, hun vacantie te Aiexandrië door te brengen. Aan boord van Hr. Ms. „Gelderland". 15 Juli. De roode divisie is gisteravond op de reede van Vlissingen voor anker gegaan. Na afloop van de oefeningen kwam al spoedig de kust van Walcheren in het zicht. Langzaam stoomde de „Gelderland" op een afstand van ongeveer 1000 M. langs de kust. De vuurtoren van Westkapelle en de huis jes van Domburg en andere plaatsjes ont staken hun lichten, een sprookjasacntigen aanblik, waar iedereen aan dek in stille aandacht naar keek. De wind was wat tot bedaren gekomen, zoodat het varen toen door iedereen, dus ook door hen, die er geen zeebeenen op na houden en wier constitutie van eenigszins delicaten aard is, genoten werd. Kijkers werden op het land gericht en iemand zag een auto rijden. Een ander hield vol dat het „maar een Ford was". Veel schepen trokken de „Gelderland" voorbij. Het wa ren alle koopvaardijvaartuigen, geladen met kolen en hout, met bestemming voor Londen en Huil. Dan wordt de vlag gestre ken. De tamboer van de mariniers blaast op zijn hoorn, de zeelui nemen de houding aan en salueerden, het landvolk ontbloot het hoofd. Vlissingen komt in het zicht. Zelfs de Nieuwediepers toonden eenige gereserveer de bewondering voor de nieuwe pier. In het paviljoen van het voor korten tijd geopende Wandelhoofd wordt druk gedanst. „Ik zou best even aan land willen en daar een biertje pikken", merkt een van de opvarenden van de „Gelderland" op. Een ander wijst er op, dat het bier aan boord ijskoud is en dit schijnt den eersten spreker met de ge dachte van aan boord te moeten blijven, te verzoenen. Bij de kombuizen verzamelt de équipage zich. Rookwolkjes stijgen op en de blikken doozen met pruimen worden te voorschijn gehaald. Het ruif je van den schipper maakt dan een einde aan deze welverdiende rus tige oogenblikken na een vermoeienden dag op de woelige haren. Er moet gepeild en een sloep gestreken worden. Het lood wijst een diepte van 28 meter aan en wij gaan voor anker. De motorsloep wordt gestre ken en vaart weg met de post naar Vlis singen. Aan boord bevinden zich de beide heeren van Polygoon. Een van hen filmt en de andere fotografeert. Zij gaan aan land om morgen vroeg de oefeningen van de kust af op den band of plaat vast te leg gen. En dan wordt het zoo langzamerhand bedtijd. De oefeningen van morgen zouden om 6 uur beginnen. Vannacht om 4 uur zijn wij van de reede van Vlissingen naar de Noordpunt van Walcheren teruggevaren, met het oog op de oefeningen van heden. Man over boord. Vanochtend tegen half zeven het goot van den regen schrikt iedereen op door den kreet„Man over boord". Wie zich. niet op het dek bevond, holt er naar toe. Vlugge commando's worden gegeven, een boei wordt over boord gegooid, sloepen worden gestreken, kortom alle gewenschte maatregelen worden getroffen. De zee lijkt kalm en dit in aanmerking genomen, ziet het er aanvankelijk naar uit, dat de man wel spoedig op het droge zal worden ge bracht. Het is anders geloopen. Het verra derlijke vaarwater sleurt hem ver weg en drijft hem naar de „Hertog Hendrik". Van het dek van de „Gelderland" af zien wij hoe ook daar aan boord sloepen worden gestre ken. Twee mannen duiken naar den dren keling. Het is hun niet gelukt hem te be reiken. Acht sloepen en Hr. Ms. „Douwe Aukes" hebben 2 uur lang tevergeefs het water afgezocht. Een der officieren van de „Gelderland", die met een kijker de red dingspogingen waarnam, zag den drenke ling verdwijnen. Er is thans geen hulp meer te bieden. Een 21-jarige jongen is verdron ken, toen hij met looden bezig was. Hij is uitgegleden en in zee gestort. De kooi van den matroos-milicien der 2e klasse S. van Dgk zal vanavond niet besla pen worden. In memoriam S. van Dijk. De officieren en de équipage van Hr. Ms. „Gelderland" zijn hedenmiddag enkele oogenblikken tezamen gekomen in het ma trozenverblijf om op deze wijze de nage dachtenis van den heden om het leven ge komen matroos Van Dijk te herdenken, De commandant van het schip, schout bij-nacht titulair Dikkers, heeft hier enkele treffende woorden gesproken. Er doen zich af en toe gevallen voor, aldus de comman dant, die ons doen inzien, dat een Hoogere Macht over ons beschikt. Dit ongeval had ook een van ons kunnen treffen. Spreker memoreerde, dat Van Dijk zoo wel bij zijn kameraden als bij zijn meerde ren zeer gezien was. Onze gedachten gaan uit naar zijn ouders en andere nabestaanden, vervolgde de schout-bij-nacht. Mogen zij zich in dit verlies schikken, in de wetenschap, dat wij allen diep met ben begaan zijn, eindigde spreker, die aan deze woorden de mededee- ling toevoegde, dat hij de ouders van den overledene schriftelijk zijn deelneming met dit verlies had betuigd. Op verzoek van den commandant namen de aanwezigen na deze woorden enkele oogenblikken van stilte in acht, waarna een ieder zijn werkzaamheden aan boord hervatte. De sobere, indrukwekkende plech tigheid was hiermede ten einde. De oefeningen. Het spreekt vanzelf, dat de oefeningen van hedenochtend later aanvingen, dan was vastgesteld, tengevolge van dit ongeval. De bedoeling was, dat de roode macht op Walcheren zou landen. Als landingsplaats was een bepaald punt tusschen Oostkapelle en Vrouwenpolder, daar waar het strand het smalst is, aangewezen. Van de schepen van het roode verband, die in den Roompot voor anker lagen, werden sloepen gestre ken, met de landingsdivisies aan boord. Het waren 3 roeisloepen, getrokken door mo torsloepen, met mitrailleurs als afweerge schut aan boord. Twee vliegtuigen van „de Mok", de G 1 en G 5 van het type C 8 W, hadden tot taak een „nevelscherm te leggen" tusschen de schepen van het roode verband en de kust van Walcheren, ter bescherming van de landingsdivisies. Dit is echter niet op het juiste moment geschied, omdat de vliegtui gen toen naar Veere teruggevlogen waren om te tanken. Hun voorraad benzine was door het latere aanvangsuur onvoldoende geworden. Het nevelscherm is later na afloop van de landingsoefening gelegd. De kustlijn was werkelijk door een dichte rookmassa, die uit den staart van de ma chines kwam, enkele oogenblikken on zichtbaar. De opdracht aan de landingsdivisies ge geven, hield in het oprukken naar en het bezetten van Oostkapelle. Eén detachement zou het pompstation van de Middelburg- sche waterleiding bezetten en onbruikbaar maken. Verondersteld werd, dat de land macht in de duinen gelegerd was. In wer kelijkheid nam zij geen deel aan de oefe ningen. Het commando Zeeland leidde het blauwe verband, dat tot taak had de mili taire kustwachtposten Oosterhoofd. West kapelle en Krinshoofd te bezetten. Wegens het late aanvangsuur zijn de he denochtend gehouden oefeningen beperkt gebleven tot een aantreden van de landings divisies op het strand. Na het verzamelen begaf men zich weer aan boord van de ver schillende schepen, die om 12 uur het anker hebben gelicht en koers hebben gezet naar het lichtschip Noord-Hinder, waar de oefe ningen van hedenmiddag zouden plaats hebben. De blauwe vloot is thans ook in zee en heeft opdracht om door onderzeebootaan- vallen de roode hoofdmacht te vernietigen. De oefeningen van hedenmiddag worden afgelast. De oefeningen van hedenmorgen zijn, voor zooverre zij op papier waren uitge dacht, slechts voor een klein gedeelte uit gevoerd. De oefeningen van hedenmiddag, die in de nabijheid van het lichtschip Noord-Hinder zouden gehouden worden, zijn in haar geheel afgelast. De oorzaak hiervan was het buitenge woon ruwe weer, dat ons in volle zee over viel. Eigenlijk had de barograaf, die om 12 uur tot 750 was teruggeloopen, dit reeds voorspeld. De stooten van de windkracht waren van middag 10. Met andere woordende wind had een snelheid van 78 90 KM. per uur of 21.625.1 meter per seconde. Er stond dan ook een korte, holle zee, zooals dat in zeemanstaal heet. Een vlot verloop van de oefeningen was volkomen uitgesloten, wes halve de commandant rechtsomkeert heeft gelast, om evenals gisteravond op de reede van Vlissingen voor anker te gaan. Op het dek is het gedurende een paar uur een helsch lawaai geweest. Alle voorwer pen, die de storm tot zijn prooi zou kunnen uitkiezen, werden extra-vastgesjord. Zoo werd het touwwerk met kabels aangevuld. De veiligheidsluiken werden achter de pa trijspoorten gesloten. Boven op het dek maakte de wind allerlei geluiden en bene den viel af en toe met een luid gerinkel een stuk servies op den grond. De wind kwam aanzetten als een soort geloei en ging dan over in hooge fluittonen, ontlokt aan het touwwerk en aan de plunje van de ma trozen, die op het dek te drogen hing. De lucht was donker-grijs en de zee iets lichter van kleur met veel witte schuimstrepen doortrokken. Het zeewater heeft het dek compleet schoongewasschen, want al sloe gen er dan geen golven over de geheele breedte van het dek, er is toch veel schui mend water over het dek gestroomd. Het was niet gemakkelijk zich staande te hou den en tegen den wind in te koersen. Maar het is zelfs den landrotten gelukt met imi- tatie-zeebeênen over het dek te zigzaggen. Deze middag zal hen heugen als een in drukwekkende manifestatie van natuur geweld. UIT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den minister van justitie zijn herbenoemd in de kamer van toezicht over de notarissen en candidaat- notarissen a. tot lid met ingang van 22 Juli 1936 J. Wolfswinkel, inspecteur der registratie en domeinen te Middelburg b. tot plaatsvervangend lid met ingang van 8 Juli 1936 R. Gerritsen, ontvanger der registratie en domeinen en hypotheekbe waarder te Zierikzee. EERSTE KAMER. De heer Janssen (r.k.) verdedigt den Limburgschen Land- en Tuinbouwbond te gen de critiek van den heer De Marchant et d'Ansembourg. Er zou onrecht zijn als een organisatie het monopolie had en de andere organisaties waren uitgesloten. Maar zoo is de zaak niet. De Minister van Landbouw, de heer Deckers, betoogt, dat het crisisapparaat uitstekend werkt. Door de genomen maat regelen ia een ineenstorting van den landbouw voorkomen. De Regeeringscom- missarissen en vele crisisambtenaren heb ben de laatste jaren uitstekend werk ver richt. Maar ook onder dit koren schuilt kaf. Wanneer crisisambtenaren hun boekje te buiten gaan, blijven scherpe maatrege len tegen hen niet achterwege. Hij betreurt, dat de crisisdienst inder tijd niet bij den gewonen 1 andbouwdienst is ondergebracht. Een hechtere basis van den crisisdienst zal zooveel mogelijk wor den bevorderd. Spreker stelt prijs op het advies van de Commissie Van Loon, alvorens een reor ganisatie van het landbouw-crisisapparaat ter hand te nemen. De wenschen van den heer d'Ansembourg betreffen niet het crisisbeleiS maar het landbouwvraagstuk in het algemeen. Het is het landbouwprogram zijner partij of van een partij elders (gelach). De regee ring beschouwt landbouw en nijverheid niet als antipoden. Integendeel. Haar ge heel e streven is er op gericht, het geheele economische vraagstuk zoo goed mogelijk op te lossen. Over het optreden van de tuchtrechtor ganisaties behoeft niet te worden geklaagd Nagegaan wordt, of de lijst van tuinders, die in de tuchtrechtcolleges als de kun dige kunnen optreden, aanvulling behoeft. Publicatie van vonnissen wordt in onze rechtspraak als een bijkomende straf be schouwd. Spreker weet niet, of hij zoover kan gaan, doch hij zal deze aangelegen heid nader overwegen. Van den stichtingsvorm bij de uitvoering vaal de landbouwcrisiswet geen moeilijk heden ondervonden. Verplichte arbitrage wordt slechts opgelegd na verplicht overleg tusschen werkgevers en werknemers en advies van den Rijksbemidelaar. Uit een accountantsonderzoek is geble ken, dat een pakhuishouder van de gewes telijke Tarweorganisatie te Arnhem, in de eerste helft van 1935 f 15.000.heeft ver diend. Door de vaststelling van lagere vergoedingen voor den opslag van tarwe is aan dezen toestand een einde gemaakt. Wat de ontslagname van vier juristen betreft, het onderzoek van Mr. Schepel heeft tot resultaat gehad, dat gebleken is, dat dit ontslag zonder dwingende re denen is genomen. De juristen zullen zich voor hun ontslag tot him hoogsten chef moeten wenden. Het ontslag blijft gehandhaafd, omdat een eenzijdige beëindiging van den dienst niet geduld kan worden. BEZOEK VAN KONINGIN EN PRINSES AAN DE TENTOONSTELLING VAN ENGELSCHE KUNST. Hedenmorgen te kwart voor twaalf heb ben Hare Majesteit de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Éngelsche kunst in het Stedelijk Museum te Amsterdam. De hooge bezoeksters arriveerden per auto in gezelschap van den burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt en ver gezeld door de hofdames freule Schimmel- penninck van der Oye en barones Van Heemstra en de heeren graaf Du Monceau, jhr. De Jonge van Ellemeet, baron Van Weideren Rengers en den ordonnans-offi cier Van Kinschot. Aan den ingang van het Museum, waar voor zich eenige honderden belangstellenden hadden verzameld, die op onbegrijpelijke wijze het niet aangekondigde nieuws van het Koninklijk bezoek gewaar waren ge worden en den bezoekers hartelijk toejuich ten, werden Koningin en Prinses ontvangen door den wethouder voor de kunstzaken den heer E. Boekman en den directeur van het Stedelijk Museum jhr. Roëll. Voorts waren in het museum aanwezig de curator der gemeente musea de heer Van Regteren Alten*, en de heer Hendriks van de directie van het Stedelijk Museum, de Britsche gezant te 's-Gravenhage, sir Hubert Montgomery en echtgenoote, als mede de eerste gezantschapssecretaris de heer Rougebel en verder de waarnemende hoofdcommissaris van politie de heer Haar man. Na een korte begroeting begaven de Ko ningin en de Prinses met gevolg en het hier genoemde gezelschap zich naar boven naar de eerste zaal der tentoonstelling, waar met veel belangstelling de schilderijen in oogenschouw werden genomen. De Konin gin werd rondgeleid door jhr. Roëll, de Prinses door den heer Van Regteren Al- tena, terwijl ook sir Hubert Montgomery en wethouder Boekman van tijd tot tijd in lichtingen omtrent de geëxposeerde werken verstrekten. Hoe groot de belangstelling van Konin gin en Prinses voor de vertegenwoordi gende werken van twee eeuwen Éngelsche kunst was, bleek wel uit het feit, dat het bezoek bijna twee uur geduurd heeft. Voor al de landschappen trokken de belangstel ling van de Koningin. Voor Haar vertrek sprak H.M. tegenover den directeur van het Stedelijk Museum, jhr. Roëll, Haar groote bewondering uit voor de prachtige collectie, die hier op unieke wijze was bijeengebracht. Den Brit- schen gezant, sir Hubert Montgomery, ver zocht Zij den Koning en den Hertog van Kent Haar dank over te brengen voor het in bruikleen afstaan van hun kunstbezit en tevens vroeg Zij hem ook aan do andere personen en instellingen in Engeland Haar dank te willen overbrengen voor hun groote medewerking aan deze tentoonstelling en te willen getuigen van Haar waardeering voor hun daad, die het mogelijk heeft ge maakt, dat men thans in Nederland van deze kunstschatten kan genieten. Het was bijna kwart voor twee toen Koningin en Prinses het Stedelijk Museum verlieten om zich naar het Paleis op Den Dam te begeven. ZEER ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ ASSEN. De burgemeester van Beile>i en een wethouder gedood. Vanmorgen omstreeks half elf heeft een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad te Graswijk bij Assen, juist ten Noorden van het bruggetje over het Deurzer-diepje. Bij dit auto-ongeluk zijn om het leven gekomen de burgemeester van Beilen, de heer T. Froentjes en de wethouder van Beilen de heer J. E. Eleveld. De andere wethouder van Beilen, de heer H. Schuring Rzn., werd zeer ernstig gewond, terwijl de gemeente secretaris, de heer H. Thalen, ernstige ver wondingen opliep. Alleen de laatste ver keert met in levensgevaar. Omtrent de toedracht van het ongeval kan worden gemeld, dat de burgemeester met de beide wethouders en den gemeente secretaris in den auto van den burgemees ter uit Beilen kwam en met groote snelheid in de richting Assen reed. Juist voorbij het bruggetje te Graswijk moest hij een met hout geladen trailer van de firma Rotting huis te Delftzijl, welke uit de richting As sen naderde, passeeren. Waarschijnlijk door de groote snelheid heeft de burgemeester de houtauto niet kunnen voorbijkomen en reed hij, na even de cabine van de trailer aan den zijkant te hebben geraakt, met volle vaart tegen de vracht hout op. De gevolgen waren, zooals gemeld, ont zettend. De auto van den heer Froentjes werd totaal vernield, het geheele dak is er af gereten. De houtauto werd slechts licht beschadigd. Alle slachtoffers zijn naar het Wilhel- mina-ziekenhuis overgebracht. Het parket en de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse en stelden een nader onderzoek naar de oorzaak van het droevig ongeluk is. Heel de gemeente Beilen is in diepe verslagenheid over het groote verlies, dat de gemeente getroffen heeft, door het plotseling overlijden van haar eerste bur gers. De arbeid wil niet meer vlotten, de gedachten gaan naar het verschrikkelijk ongeluk, dat' vanmorgen plaats greep en naar de nabestaanden, wier huiselijk geluk verscheurd is. Burgemeester Froentjes stond in Beilen in hoog aanzien. Het was de eerste gemeen te, waar hij burgemeester was. Dit ambt aanvaardde hij op 1 April 1931, nadat hij als chef van de afdeeling financiën der ge meentesecretarie te Delft zijn sporen op het gebied van gemeente-administratie had verdiend. Burgemeester Froentjes werd te Grootegast geboren en bereikte den leeftijd van 42 jaar. Hij was gehuwd, doch had geen kinderen. Voor de Christelijk-historische Unie had hij zitting in de Provinciale Sta ten van Drente. Ook was hij voorzitter van de afdeeling Drente van kerkherstel in de Ned. Herv. Kerk. De heer J. E. Eleveld die 36 jaar oud was had zitting in den gemeenteraad voor de S.D.A.P. en was verleden jaar zijn twee de wethoudersperiode ingegaan. Hij was gehuwd en vader van drie kleine kinderen. INCIDENT TIJDENS PLECHTIGHEID IN HYDEPARK. Verdacht individu gearresteerd. LONDEN, Tydens de plechtigheid in Hydepark, waar Koning Edward vaandels heeft overgedragen aan een zestal batal jons van de garde, heeft zich een incident voorgedaan. Een man is gearresteerd en naar een politiepost gebracht, waar hij wordt vastgehouden. Op den openbaren weg werd een revolver gevonden. Een later bericht van de „Press Asso ciation" meldt omtrent het gebeurde in Hydepark, dat terwijl Koning Edward de garde inspecteerde, een man plotseling het politiecordon zou hebben verbroken, om met een revolver in de hand op den Ko ning toe te stormen. Hij werd echter on middellijk gegrepen. Het reeds gemelde incident in. Hydepark vond plaats, toen de Koning na een garde- regiment geinspecteerd te hebben, op het punt stond, te paard naai» Buckingham Palace terug te keeren. De menigte .ver liet het park, zoodat het op een gegeven oogenblik op Constitution Hill zeer druk was. Plotseling drong van uit het pu bliek een man naar voren, die het politie cordon verbrak en zich in de richting van den Koning begaf. «Hij werd echter onmid dellijk door een drietal politiemannen ge grepen en naar een politiebureau over gebracht. De meeningen der ooggetuigen loopen overigens uiteen. Een hunner ver klaart, dat hij twee mannen heeft gezien, die door politieagenten te voet en te paard werden weggeleid. Een ander heeft gezien, dat een pakje in de richting van den koning werd geworpen en het paard van Edward in de flank raakte. Het scheen een oogenblik dat de Koning van zijn paard wilde stappen, doch onmiddellijk daarna vervolgde hij rijdende zijn weg. Politieagenten hebben een revolver opge raapt. Later werd vernomen, dat het paard van den Koning niet door het pakje is geraakt. Een vrouw, die zich onder het publiek bevond, vertelt, hoe de Koning juist onder de poort van Constitution Hill was doorgereden, toen een individu van achter uit de menigte met een revolver in de hand naar voren drong. Een politie agent en zijzelf grepen zijn hand, waarna het wapen op den grond viel. Alles ge schiedde in een enkel oogenblik en er ontstond niet de minste wanorde.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3