t- NOOTJES BUITENLAND De minister van sociale zaken heeft bij 'den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp van wet tot wij ziging der Ongevallenwet 1921. In verschillende deelen van Illinois, In diana, Kansas, Nebraska en Oklahama zijn gisteren temperaturen tot 44 graden Cel sius geregistreerd. Het aantal dooden was gisteravond gestegen tot 3700. Naar uit het aardbevingsgebied in Noord- Chili gemeld wordt, zijn tot dusverre twee lijken van slachtoffers geborgen. Tal van personen hebben verwondingen opgeloopen. In de gevangenis te Exeter (Engeland) is gisteren een 35-jarige vrouw, moeder van vijf kinderen, met den strop terechtgesteld. Zij was ter dood veroordeeld wegens vergif tiging van haar echtgenoot. rijwielbelastingmerk in étui bij Verschoore de la Houssaye, Hurgronjestraat 1wit hondje in 't asyl, Paardenstraatrijwielbe- lastingmerk in étui bij Naerebout, Wage- naarstraat 7kinderregenjasje bij Van Hoek, Badhuisstraat 68 nikkelen bril bij Fey, Callenfelsstraat 21badmantel bij wed. Lous, Wagenaarstraat 16 parapluie bij Van Hemert p/a. Boonman, Duyven- drechtstraat 37 armband bij De Kok, Groo- te Markt 13 tabakspijp bij Grootjans, Gla- cisstraat 114 doublé kinderarmbandje bij Bek, Ridderspoorlaan 7mantelband bij Goudsbloem, Walstraat 62b mantelband bij Keersemaker, Slijkstraat 3 mantelbanü bij Davidse, Glacisstraat 145 dameshand schoen bij Lous, Wagenaarstraat 16 rij- wielbelastingmerk in étui bij Jacobs, Evert- senstraat 33 blauwe trui bij dr. Vermaas, Badhuisstraat 114 los rijwielbelastingmerk bij Vermeulen, Steenhuisstraat 23 kinder- p-ortemonnaie bij Van Leeuwen, Slijkstraat 2 sleuteltje aan ring bij Smits, Coosje Bus ken straat 52 koralen collier bij Geloof, Schotsenhoek 7 rozenkrans in étui (bijbel tje) bij Adriaanse, Oranjestraat 25; dames- hemd bij Van der Hoeven, Lambrechtsen- straat 12 heerenrijwiel bij Brasser, Vrij- domweg 44 ceintuur met gesp bij Van der Wal, Badhuisstraat 4 gouden( broche bij Van As, Molenstraat 17 rijwielbelasting merk bij Goossen, Oranjestraat 8 dames- parapluie bij Ligthart Schenk, Scherminkel- straat 32 en doublé damesarmband bij Er- delmann, Singelweg 44. Afloop verkooplng. Door notaris Paap werden gisteren in het Concertgebouw verkocht de volgende on roerende goederen te Vlissingen Het fabrieksgebouw, waarin tot dusver gedreven de timmerfabriek van den heer P. A. Fret te Vlissingen, aan de Lampsins- straat no. 19, groot 9 aren. Hoogste inschrijver en kooper de heer mr. P. Loeff qq. te Koudekerke voor 5350. De directeurswoning met tuin aan de Lampsinsstraat no. 19, groot 1 are 10 centiaren. Hoogste inschrijver en kooper dezelfde qq. voor f 3550. Het huis met bovenwoning aan de Oude Markt no. 27, groot 65 centiaren. Hoogste inschrijver de heer F. van Ges- sel op 1700. Kooper de heer L. Goedbloed voor 1710. Het huis met bovenwoning aan de Slijk straat no. 34, groot 48 centiaren. Hoogste inschrijver en kooper de heer A. Kodde voor 611. Het huis met bovenwoning en erf aan de Beursstraat 7, groot 2 aren. Hoogste inschrijver de heer E. P. F. Alleijn op 550. Kooper de heer J. L. van der Harst qq. te Middelburg voor 700. o Aren 20 centiaren tuingrond (bouw terrein) aan de Boschjeslaan, hoek Anje lierenlaan. 10 Aren 55 centiaren tuingrond (bouw terrein) aan den Hoogenweg. Deze beide perceelen zijn niet gegund. 2 Aren 30 centiaren tuingrond (bouw terrein) aan den Hoogenweg. Hoogste inschrijver en kooper de heer J. van der Hoeven voor 275. MIDDELBURG Plaatsvervangend hoofd school G. Ingevolge het verleenen van eervol ont slag aan mej. M. J. A. C. de Cleijn Brem, aIs onderwijzeres aan school G, stellen B. en W. voor als plaatsvervangend hoofd aan te wijzen mej. C. Siebenga. Bebouwing terrein Hendrikstraat. In de Raadsvergadering van 26 Februari ia besloten 2500 M2 weiland en sprink nabij de Hendrikstraat aan te koopen voor f 1500.In verband met de door enkele leden aanbevolen andere verkaveling als bouwterrein van de betrokken gronden, werd hét verdere deel van het ontwerp besluit aangehouden. Thans komen B. en W. bij den Raad met een nieuw verkave lingsplan, waarbij 16 bouwperceelen zullen beschikbaar komen. Het door- en omleggen van de Sprink zouden Burgemeester en Wet houders in werkschaffing willen doen uitvoeren. Ontworpen is een straat in het verlengde van de Julianastraat. De ver- koopswaarde der perceelen 1 tot en met 7 meenen B. en W. op f 700.per per ceel te mogen stellen, die van perceel 8 op f 800.en die van de perceelen 9 tot en met 16 op 600.of in totaal 10.500. Daartegenover zal een totaal uitgave van f 6400.- staan. OOST- EN WEST-SOUBURG Kostelooze rywielbelastingmerken. Voor de gemeenten Oost en West Souburg en Ritthem zal voor het aanvragen van kos- telooze rijwielbelastingmerken zitting wor den gehouden ten gemeentehuize te Oost en West Souburg door den dienstgeleider der directe belasting aldaar op Woensdag 22 Juli 1936 des namiddags van 6 tot 8 uur Zaterdag 25 Juli 1936 des namiddags van 3 tot 6 uur Maandag 27 Juli 1936 des namiddags van 6 tot 8 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat een kosteloos belastingmerk alleen wordt uitgereikt aan het hoofd van een gezin of aan één door het hoofd van een gezin aan gewezen lid, die voor hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig hebben en niet in de Rijksinkomstenbelasting zijn of worden aan geslagen, mits de plaats waar men werkt, méér dan een half uur gaans van de woning is verwijderd. Tevens wordt een ieder, aan wien een kosteloos rijwielbelastingmerk zal worden uitgereikt er op gewezen, dat het in het be lastingmerk uitgeponsde gat niet mag worden bedekt, doch dat het belastingmerk in zijn geheel zichtbaar aan het rijwiel of de bovenkleeding moet worden bevestigd. Bij niet nakoming hiervan zal bekeuring worden ingesteld. KOUDEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. Cevaal, D 11, van Ritthem mej. J. P. M. Segers, D 29g, van Breda mej. A. Louwerse, E 231, van Middelburg L. van der Moer, E 202d, van Colïjnsplaatmej. J. Melse, B 234, van Oostkapelle L. W. B. A. Mulder, D 79, van Ovezande F. van de Zande, E 149, van Middelburg P. Coppoolse, B 327, van N.- en St. Joosland J. J. Hageman, E 144, van Breda mej. M. Dingemanse, E 184c, van ZoutelandeG. C. Kooman, B 242z, van Vlissingen. Vertrokken: Mej. C. J. Kesteloo, C 51, naar BussumJ. Nrjborg, A 75, naar AardenburgJ. E. J. Huizinga, B 207 mej. G. W. de Moor, E 12, naar St. Lau rens; mej. T. Huizen, B 60, naar Vlissin gen. OOSTBURG De paardenmarkt. De gisteren alhier gehouden paarden markt had, waarschijnlijk als gevolg van het zeer slechte weder, niet het bezoek, dat men zich gedacht hadtoch kwamen nog een zestigtal dieren aan de lijn. De handel had beter kunnen zijn, maar toch werden eenige der aangevoerde dieren tegen -rede lijke prijzen van de hand. gedaan, terwijl door de verlotingscommissie eenige jonge dieren werden aangekocht. Door de jury werden bekroond, afdee- ling veulens 1. J. Risseeuw-Haartsen 10, 2. P. Aernouts 8, 3. C. Quaak 6, 4. Iz. de Hullu 4, 5. Gebr. De Kok 2.50 en 6. A. Hoste 2.50. Eenjarigen: 1. A. van Damme 10, 2. A. Modde 6, 3. A. Leenhouts 5, 4. J. Ris- seeuw 3. Tweejarigen 1. C. Vercraeije 12, 2. J. A. Nortier 8, 3. Z. Brakman 4. Driejarigen 1. Th. de Reu 12, 2. Iz. Dubois 8, 3. C. Vercraeije 4. Vierjarigen en ouder 1. Iz. Dubois 15, 2. J. de Hullu 12, 3. J. Risseeuw 10, 4. Iz. J. Nortier 5, 5. J. Risseeuw ƒ3. TERNEUZEN Belgische schepen door bemanning verlaten. Op de bovenzaal van café „La Belle Vue" heeft gisteravond een besloten vergadering plaats gehad van personeel der te Terneu- zen in lossing liggende Belgische stoom schepen „Henri Jaspar" en „Astrid". Deze schepen waren oorspronkelijk be stemd voor Antwerpen, maar met het oog op de onzekere toestanden in de haven al daar, besloot de reederij haar schepen naar Terneuzen te zenden. Het resultaat der besprekingen is ge weest, dat 50 der opvarenden in twee auto bussen naar Antwerpen zijn vertrokken, terwijl hun bezittingen per vrachtauto zijn nagezonden. Het mindere personeel heeft zich met de stakers (die eigenlijk deserteurs zijn) solidair verklaard en zal de schepen eveneens verlaten. AXEL 1586—17 Juli—1936. Het is Vrijdag 17 Juli 350 jaar geleden, dat de stad Axel haar poorten moest ope nen voor Prins Maurits. Als eerste wapenfeit van dezen waardi- gen zoon van Willem van Oranje wordt doorgaans genoemd de bekende inname van Breda door middel van een turfschip. Dit is het eenige voorbeeld niet, dat belangrijke historische feiten, in Zeeland plaats gehad, worden genegeerd. In Terneuzen lagen Staatsche troepen onder bevel van Prins Maurits. Kolonel Pi- ron opperde het plan om het naburige Axel dat door de Spanjaarden bezet was met een viertal vendels Duitsche huurtroepen, bij verrassing in te nemen. In den nacht van 16 op 17 Juli trok genoemde kolonel met een aantal uitgelezen mannen naar Axel en wist ongemerkt in den vroegen morgen bij een der gesloten stadspoorten te komen. Een der soldaten wist langs een steenen beer, die het water in de vest scheidde, op de wallen te komen. Spoedig werd hij door anderen gevolgd, zonder dat de wacht in de poort iets merkte. De wacht werd overrompeld. De poort werd geopend voor het legér van Prins Maurits, dat ondertusschen aangekomen was. Het blazen van het Wilhelmus bracht onder de bezetting, die was komen opdagen., schrik en verwarring. In de Lange Noord straat werd nog gevochten. Verscheidene soldaten wisten te ont vluchten, doch het grootste deel der bezet ting werd krijgsgevangen gemaakt, waar onder ook de bevelhebber der stad Schoo- nauw. Deze was reeds een gevangen man, voor hij goed en wel wist wat er gebeurd was. Hij bood Prins Maurits zijn diensten aan en wilde dus in het Staatsche leger dienst nemen, welke verwisseling in dien tijd vaak geschiedde, doch de Prins kon geen onoplettende officieren gebruiken. Sinds 1586 is Axel steeds voor Oranje behouden gebleven. Om de stad tegen mogelijke aanvallen van den vijand te kun nen beveiligen, werden de dijken van aan grenzende polders doorgestoken, waardoor het land onder water kwam te staan. Op 19 April 1590 sloten de steden Axel, Terneuzen en" Biervliet samen een verbond tot onderlinge hulp en verdediging, terwijl het overige van het tegenwoordige Zeeuwsch-Vlaanderen nog vele jaren onder Spaansch bewind bleef. Te Axel zal Vrijdag de 350-jarige verlos sing uit de macht der Spanjaarden worden herdacht. THOLEN Slechte botvangsten op de Zeeuvvsche stroomen. Met de visscherij op de Zeeuwsche Stroomen gaat het voor de visschers in Tholen in het algemeen en voor de botvis- schers in het bijzonder, dit jaar tot nu toe zeer slechts, meldt de „Tel.". In het be gin van. het seizoen was het resultaat van de visscherij op haring en ansjovis ver beneden het middelmatige, doch met de botvisscherrj is het thans meer dan treurig gesteld. De visscherij op bot, ofschoon het ge- heele jaar open, begint gewoonlijk half Maart en eindigt half November. Enkele jaren terug werd om dezen tijd op de vrije perceelen bij een vischtijd van 4 a 5 achtereenvolgende dagen per week, meest al 300 a 400 pond bot per vaartuig ge vangen. Nu komen de visschers geregeld thuis met een vangst van 8, 10 tot 20 pond bot, terwijl slechts af en toe een zeer gelukkige met een 60 pond bot voor den wal komt. Aangaande de vermoedelijke oorzaak daarvan loopen de meeningen nogal uit een. Opmerkelijk is echter, dat er hoege naamd geen kleine botjes gevangen wor den. Een visscher vertelde, dat hij de vo rige week na 5 dagen en nachten te heb ben gevischt, was thuisgekomen met 25 'pond bót,' waarvoor hij f 9.bësomde. Daarvan" was 2/3 gedeelte voor hém en onderhoud vaartuig en 1/3 gedeelte voor zijn knecht. Het bestuur der visscherij vereeniging „Helpt Elkander" aldaar heeft zich dan ook het lot der botvisschers, die lid zijn dier vereeniging aangetrokken en een steun van f 5.per week toegekend. Dit zal echter blijken ten eenenmale onvol doende te zijn en de kas der vereeniging zal dit ook niet lang vol kunnen houden. Rynschip op Oosterschelde door storm verrast en gezonken. Het Nederlandsche Rijnschip „Jan van Gooien" van de Nederlandsche Rijnvaart- vereeniging te Rotterdam, geladen met steenkool en varende naar Vlissingen, is gistermiddag omstreeks 6 uur in de z.g. „Witte Tonnen-vallei" op de Oosterschelde door een vliegenden storm overvallen, welke zoo hevig was, dat groote hoeveelheden wa ter over boord kwamen en het schip in wei nige minuten begon te zinken. Het was niet mogelijk een sloep uit te zetten, daar voor dat de bemanning hier in had plaats geno men, de sloep reeds gekapseisd was. Geluk kig had men aan boord van de sleepboot „Sloe", kapitein Zwartepoorte uit Rotter dam, van den Nederlandsche sleepdienst P. Smit Jr. te Rotterdam, het in nood verkee- rende schip bemerkt en werd ijlings hulp ge boden. De uit zeven koppen bestaande be manning van de „Jan van Gooien" en de schipper Hamelink werden door de sleep boot te Wemeldinge aan wal gezet. Het Rijnschip dat met 1865 ton kolen geladen was, zonk op een diepte van 8 k 9 meter en verdween aldus geheel onder den water spiegel. Er deden zich op de Oosterschelde nog andere kleinere ongevallen van mindere be- teekenis voor. Zoo liep het motorscheepje „Magdalena" nabij Wemeldinge op de kust, doch kon later op eigen kracht weer los komen. Verder kwamen gistermiddag nabij We meldinge de sleepboot „Wavre" en de sche pen „Themaise" en „Pascal" in moeilijkhe den te verkeeren. Met behulp van het ber gingsvaartuig „Dolfijn" zijn de schepen be houden te Wemeldinge binnengebracht. Het Belgische sleepschip „Fluviale 40" kwam gisteren tengevolge van den harden wind in aanvaring met een pijler aan de spoorbrug te Hansweert, waardoor het be langrijke schade aan het voorschip bekwam. Om stukken maken te voorkomen had de schipper de ankers nog laten vallen, die echter de telefoon- en telegraafkabels pak ten welke afbraken. Het telefoon en tele- graafverkeer is dan ook tot tegen den mor gen gestoord geweest. Het schip wacht thans nadere orders af. Besmettelijke ziekten. In de week van 5 tot en met 11 Juli kwa men in onze provincie 6 gevallen van rood vonk voor, nl. 3 te Hoedekenskerke, 2 te Poortvliet èn 1 te 's-Gravenpolder. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. Te elf uur opende ds. P. Bokma gisteren als oudste in dienstjaren de vergadering met het lezen van Psalm 121. Op deze vergadering zijn o.a. tegenwoor dig dr. W. H. Weeda, pred. te Oosterland en Ch. Hondius, ouderling te Middelburg. Tot president werd gekozen dr. P. Smit tot vice-president P. Bokma tot secretaris van den vice-president J. Boonstra te Gie ten. Een aanvang wordt gemaakt met de behandeling van de Bijlagen. Geref. Gem. Beroepen te Middelburg en te Rilland cand. A. van Stuyvenberg te Rotterdam. De Ruyterschool te Vlissingen. Geslaagd voor stuurmansleerling, diploma B, de heeren F. van Anraad, J. M. M. Dielis, P. L. Meyboom, D. J. v. d. Wieldiploma A A. D. Mookhoek en J. F. Wieneke. Afgewe zen één. Mulo-examens. Te Goes zijn gisteren geslaagd voor het B-diploma B. W. van Ouwerkerk, J. E. .Meijer, L. C. Meertens, J. Minnaar, J. A. Verbrugge, A. C. Daniëlse, C. Boogaard, E. C. Oggel, J. L. J. Markusse en K. de Rooij. Voor het A-diplomaH. J. Flierman, C. Helder, M. Krijger, P. M. Janse, J. Augus tijn G. M. Visscher, N. de Kunder, F. M. Huijssen, J. v. d. Berg, A. Bareman, M. P. Dieleman, M. S. Westerweel, C. A. A. Hack, L. de Blaeij, C. Witte, L. de Bokx, C. W. Bouwsma, J. H. E. Steketee, F. A. Kolijn, M. de Bokx, M. Dingemanse, J. M. Douw, H. F. Tavenier en C. van Poelje. Eindexamen R.H.B.S. met 5-j. cursus Goes. Aid. A. Geëxamineerd en geslaagd 7 candidaten, nl. W. E. H. Lokerse te Kapelle, I. A. van Overbeeke te Kapelle, R. M. van Luijk te Goes, J. J. van der Peijl te Goes, A. Meul- broek te 's-Heer Arendskerke, G. P. Mol hoek te Wolfaartsdijk en J. D. Waverijn te Kruiningen. Examens. Voor de akte nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. N. Kolsters te Middelburg. LUCHTVAART Fokker F 36 op Haamstede beschadigd. Gistermiddag is de Fokker F 16 de PH- AEZ., op het vliegveld Haamstede bescha digd, toen het toestel, na het rollen naar de startplaats-in. den wind wilde keeren en het door een plotseling opkomenden ruk wind over dén rüg werd geworpen. De F 76 was eèn extra-vliegtuig, dat op de lijn HaamstedeRotterdam was inge zet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade is gering. Voorstel tot aanbouw van twee groote luchtschepen. Dienst over Atlantischen Oceaan. Uit Washington wordt gemeld, dat de raad van advies van het departement van handel gisteren heeft voorgesteld, dat de Amerikaansche regeering den aanbouw ter hand zal nemen van twee groote bestuur bare luchtschepen, teneinde in samenwer king met twee buitenlandsche luchtsche pen (bedoeld zijn de „Graf Zeppelin" en de „Hindenburg") den dienst over den At lantischen oceaan uit te voeren. Soldaat uit vliegtuig gevallen en gedood. Nabij Wilna is een soldaat tijdens een vlucht uit een militair vliegtuig gevallen. De val was zoo hevig, dat zijn lichaam een halven meter in den grond drong. Hij werd op slag gedood. Noodlanding van een militair jacht vliegtuig. Hedenmorgen te kwart voor elf heeft het militaire jachtvliegtuig 302 c.d., bemand met de sergeant-vliegers Bosch en Slag, tengevolge van onvoldoenden benzinedruk, een noodlanding gemaakt op een uiter waard bij Hedel. De vliegers bleven ongedeerd, het toe stel bleek bij onderzoek geen schade te hebben opgeloopen. RECHTSZAKEN Vervaardiging van margarine voor eigen gebruik. Voor den kantonrechter te 's Gravenhage Mr. Teilegen, stond heden terecht de dro gist A. van S. uit den Haag, wien bij dagvaarding was ten laste gelegd, dat hij, als niet door de crisis-zuivelcentrale erkend fabrikant, op 18 April j.l. ïn zijn zaak 200 gram „margarine" zou hebben bereid, welk feit door verdachte werd ontkend. Wel gaf hij toe, aan cliënten een mengsel te heb ben getoond, zijnde het product van een aantal recepten, voorkomende in het tijd schrift „Huishouding van Nu", waarbij zich ook boterkleursel bevond, doch hij be twistte, dat daaraan de naam margarine kon worden gegeven. Verdachte lichtte zijn verweer uitvoerig toe. De ambtenaair van het O.M., Mr. Lan- gemeyer, zeide, dat verdachte zelf toe geeft, verschillende ingrediënten te heb ben vermengd en daaraan boterkleursel te hebben toegevoegd. Spreker kon hieruit niets anders opmaken, dan dat verdachte margarine in den zin der wet heeft ver vaardigd. Waar de overtreding in casu, volgens spreker niet van ernstigen aard is, vor derde hij een geldboete van f 1.subsi- dair 1 dag. De kantonrechter heeft con form dezen eisch vonnis gewezen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken. Door de rechtbank te Middelburg is fail liet verklaard A. Z. de Hond, loodgieter te 's-Heerenhoek. Rechtercommissaris mr. J. H. F. Bloemers, rechter curator mr. A. L. W. van Heel, advocaat te Goes. Vernietigd. Door de rechtbank te Middelburg ïs ver nietigd het faillissement van J. B. Bossers, koopman te Bruinisse. LEIDER DER BELGISCHE REXISTEN BESCHULDIGD VAN DIEFSTAL VAN GEHEIME DOCUMENTEN. Tijdens de jongste interpellaties in het parlement door de rexistische partij over de politiek-financieele schandalen is gezin speeld op zekere vertrouwelijke documen ten, die in de rexistische bladen zijn gepu bliceerd. De minister van justitie heeft thans verklaard, dat deze documenten of afschriften ervan, op het ministerie zijn ontvreemd en hij heeft den procureur-gene raal opgedragen, een onderzoek in te stel len. Degrelle, de leider der rexisten, die gistermorgén aan een verhoor is onderwor pen, ontkende, dat deze documenten waren gestolen. Hij verschool zich achter het be roepsgeheim van den journalist en weiger de mede te deelen, hoe deze documenten ia zijn bezit waren gekomen. DE STAKING IN FRANKRIJK. De minister van bmnenlandsche zaken heeft gisteren een bespreking gehad met den secretaris-generaal en de leiders der C. G. T., om hen te wijzen op de onhoudbare toestanden, welke uit de nog steeds voort durende bezetting van bedrijven voort vloeien, en hen te verzoeken er voor te zor gen, dat alle nog bezette fabrieken ont ruimd worden en zich. geen nieuwe bezet tingen voordoen. De C. G. T. heeft vervol gens een verklaring gepubliceerd, waarin zij zich bereid verklaart gevolg te geven aan het verzoek van den minister, onder voor waarde, dat terstond besprekingen worden geopend ter oplossing van de nog bestaande conflicten en dat ook de werkgevers ver plicht worden zich te houden aan den geest en den letter van de op zich genomen ver plichtingen. Te Duinkerken hebben gisteren de politie beambten zelfs het raadhuis bezet om hun looneischen kracht bij te zetten. Pas toen na langdurige onderhandelingen de loco-burge meester beloofde, dat het gemeente-bestuur zich zoo spoedig mogelijk met de eischen der beambten zou bezig houden, werd het gebouw ontruimd. DE LABOURPARTIJ TEGEN EEN EENHEIDSFRONT MET DE COMMUNISTEN. De Labour-Partij heeft heden een ver klaring gepubliceerd, waarin de Engelsche Communistische partij en de Communisti sche Internationale scherp worden aange vallen. De verklaring richt zich in de eer ste plaats tegen de pogingen der commu nisten een „eenheidsfront" met de Labour te vormen. Sedert bijna 20 jaar, aldus de verklaring, heeft het communisme getracht de Engelsche arbeidersbeweging aan zijn doeleinden te onderwerpen. De methode en de tactiek zijn gewijzigd, maar de communistische doeleinden zijn dezelfde gebleven. In de jongste zitting der com munistische internationale heeft Dimitroff verklaard, dat het doel van de internatio nale is de democratische arbeidersbewe gingen in een door de communistische in ternationale geleid leger bijeen te bren gen. De Engelsche communistische party verklaart, dat zij blijft gelooven aan gewa pend geweld en dictatuur. Het is alge meen bekend, dat zij door Morkou finan cieel gesteund wordt en dientengevolge de aanwijzingen van Moskou gehoorzaamt. De ervaring leert, dat het communisme verwarring, oneenigheid en vernieling brengt. Daarom kan van een samengaan tusschen de Britsche Labour partij en het communisme geen sprake zijn. HET TERUGTREKKEN VAN OOR LOGSSCHEPEN UIT DE MIDDELLAND- SCHE ZEE. In het Lagerhuis heeft de minister van Buitenlandsche Zaken, verklaard, dat het terugtrekken van zekere Britsche vloot- eenheden uit de Middellandsöhe zee geen enkel verband heeft met de eenzijdige en voorloopige steunverzekferingen, die aan zekere Middellandsche Zee-mogendheden gegeven zijn. Op den vraag of het Duitsch- Gostenrijksche accoord in strijd was met een of andere overeenkomst of verplich ting tusschen de Britsche en de Oosten- ryksche regeeringen, antwoordde Eden: „niet voor zoo ver mij persoonlijk bekend is". Op een verdere vraag van een der Lagerhuisleden heeft Baldwin geantwoord. Hij zeide: ik heb alle redenen te gelooven, dat het Vereenigd Koninkrijk in het bui tenland beschouwd wordt als een krach tige vredeswaarborg (applaus). De ver sterking van de Britsche strijdkrachten vormt geen kwestie, naar aanleiding waar van formeele stappen door de buiten landsche regeeringen waarschijnlijk zullen zyn. DE FRANSCHE KAMER BIJEEN. De Fransche Kamer is vanmorgen te halftien bijeengekomen. De voorzitter deelde nede, dat de r egeering de onmiddellijke be-

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2