mm GEMENGD NIEUWS ONVOORWAARDELIJK Aspirin Wal geelt de I INGEZONDEN STUKKEN WANDELENi Gisteren 5 Juli werd te Breda een 35 K.M. wandeltocht geloopen, georganiseerd door de W.S.V. „De Kivieten", Breda. Ongeveer 240 personen liepen dezen marscb mede, waarbij 5 personen onderweg Uitvielen. De wandelsportvereeniging „De Vroolij- ke Tippelaars" uit Vlissingen behaalde hier bij een extra-prijs voor den besten indruk makende groep. - Zestien groepen uit diverse provincies liepen dezen marsch mede met de beste resultaten, ondanks het warme weer. ATHLETIEK: Nieuwe Ned. Athletiekrecords. Bij de gisteren te Hilversum gehouden athletiekwedstrijden, welke georganiseerd werden door de Gooische Athletiekclub, ves tigde mej. Brieger van Brunhilde een nieuw Ned. record verspringen met een sprong van 5.62 M. Verder verbeterde Petit bij de 5000 M, het record op de 4000 M. dat op naam stond van J. Zeegers met 12 m. 38.6 sec. en bracht dit op 12 m. 25.2 sec. Vrachtauto tegen trams gebotst. Zaterdagmiddag reed een visch-auto van de firma Vos uit Monniken dam langs de Broekervaart te Schouw, ge meente Landsmeer, in de richting Amster dam. Uit tegenovergestelde richting nader de een tram van de N. Z.-H. Tramweg Mij. Door nog onbekende oorzaak botste de auto tegen de tram, met het gevolg dat de jragen zwaar beschadigd werd. De tram wagen kreeg slechts geringe schade. In de auto waren zes personen gezeten, nl. vijf mannen en een meisje. Allen uit Monni kendam. Zij bekwamen lichte snijwonden. fTadat dr. Odirfot uit Landsmeer hen ver bonden had, hebben zij den terugtocht naar Monnikendam aanvaard. Verkeersongeluk bij Leuven; Nederlander doo- delijk gewond. Zaterdagnacht heeft op den Brusselschen Steenweg te Velthem (België), dicht bij het kerkhof der gesneuvelde Belgische soldaten, een ernstig .verkeersongeluk plaats gehad. Een luxe auto kon wegens een defect niet verder en de bestuurder riep daarom de hulp in van den chauffeur van een juist voorbijrijdende vrachtauto. Terwijl beiden trachtten het defect te verhelpen, naderde uit de richting vm Leuven de auto van den 30-jarigen Nederlandschen assuradeur Ubachs, verblijv i-de te Schaerbeek. Ver blind door het licht van een tegenligger, reed de heer Ubachs op den zwaren vracht auto in, tengevolge waarvan hij uit de auto werd geslingerd. Met een gapende wonde aan het achterhoofd bleef de ongelukkige bewusteloos liggen. Nauwelijks was dit ongeluk gebeurd, of 'een eveneens uit de richting van Leuven komende bestelauto reed met volle snelheid op de drie stilstaande auto's in. Van de beide inzittenden werd de een licht, de an der levensgevaarlijk gewond. Deze laatste en de zwaargewonde heer Ubachs werden naar het burgerlijk ziekenhuis van Leuven vervoerd. Gistermiddag was er geen der beide slachtoffers nog tot bewustzijn ge komen en de geneesheeren achten hun toe stand uiterst bedenkelijk. De doodelijke stroom.— Zaterdagmiddag is op een bouwwerk aan de burgemeester van Amersfoortlaan te Sloten de heer H. van der Meulen, toen hij een plank wilde grijpen, in aanraking gekomen met een onbeschermden draad, waarop electrische stroom stond. De ongelukkige was op slag dood. Kind overreden en gedood. Zaterdagmiddag is te 't Zand (Gr.) het 7-jarig dochtertje van den heer Schriemer, bij het oversteken van den straatweg aangereden door een vrachtauto, bestuurd door den chauffeur B. V. Het kind werd dermate gewond, dat het eenige oogenblikken later aan de gevolgen van deze aanrijding is overleden. Den bestuurder van den vrachtwagen treft geen schuld, daan het kind plotseling den rijweg overstak. Twee personen bij het baden in zee verdronken. Omstreeks het middaguur waren Zondag aan het stille Noorderstrand te Zandvoort twee bewoners uit Haarlem, de 30-jarige P. Zoethout en de 43-jarige verpleger van het Groote Gasthuis te Haarlem, A. G. Gau, aan het baden. De vrouw van Zoethout riep haar man nog toe „Piet, ga nu niet te ver", doch en kele seconden later verdwenen beide perso nen in de diepte. Zoethout werd op de twee de bank gevonden, terwijl Gau anderhalf uur later aanspoelde. Een arts kon slechts den dood der beide mannen constateeren. Per politiebrancards zijn hun lijken naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Waarschijnlijk zijn zij bij het baden in een „mui" terecht gekomen. Uit dit droevig on geluk blijkt weer hoe gevaarlijk het is zon der toezicht te zwemmen. Motorfiets in botsing met personenauto. Zondag middag is tusschen Petten en Kamperduin de motorfietsrijder K. Manneveld uit Assen delft, in botsing gekomen met een personen auto, bestuurd door den heer Niels uit Den Helder. De motorfietsrijder werd van zijn rijwiel geslingerd en is ernstig gewond, met een beenfractuur en inwendige kneuzingen, naar het ziekenhuis te Zaandam vervoerd. De motorfiets werd zwaar, de auto licht be schadigd. alleen het beste voor Uw gezondheid Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes var» 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets- Auto op onbewaakten overweg door trein g e- grepen. Zondagmiddag is op den onbewaakten overweg in de buurtschap „Het Ven" aan den spoorweg Venlo Straelen een luxe auto uit Venlo door den Duitschen trein gegrepen, die om 12.27 uur uit het station Venlo vertrekt. De auto kwam uit de richting der stad en werd bestuurd door den 24-jarigen A.H. G. Geertsen, terwijl als passagier achterin gezeten waren de 26-jarige J. H. G. Geert sen en diens verloofde de 20-jarige J. H. Emerts. Uit de sporen op den weg valt af te leiden, dat de bestuurder nog getracht heeft, den wagen voor den overweg tot stilstand te brengen. Het uitzicht ter plaatse wordt belemmerd door een woning, die dicht bij den spoorwegovergang gele gen is. Het achterste gedeelte van den wagen werd door de locomotief gegrepen en de inzittenden werden naar buiten ge slingerd. De 26-jarige G., die tegen een steenen duiker werd gesmakt, was op slag dood. De 20-jarige E. bleek zwaar gewond aan het hoofd. Haar toestand is zeer ern stig. De bestuurder werd eveneens aan. het hoofd gewond, doch niet levensgevaar* lijk. De slachtoffers zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De wa gen, die totaal vernield werd, is voorloopig in beslag genomen. Nader vernemen wij, dat de 20-jarige mej. Everts enkele uren na aankomst in het ziekenhuis te Venlo is overleden. Tienduizend postdui ven de lucht in. Gisteren zijn te Amstelveen circa tienduizend jonge postduiven losgelaten. Deze vogels, die dit jaar zijn geboren, zijn ongeveer drie maanden oud. Binnen een maand vliegen deze vogels reeds een afstand van 240 K.M. hemelsbreed van Amsterdam. De vlucht werd georganiseerd door de com binatie „Amsterdam" aangesloten bij de afdeeling van den Algemeen en Ned. Bond van postduivenliefhebbers en wordt be schouwd als propagandavluebt voor de over twee weken te houden Dorus Rijkers- vlucht. Deze vlucht wordt gehouden van St. Catalijne Wavre in België. Elke deel nemer aan deze vlucht stort voor iedere deelnemende duif tien cent. Dat wil dus zeggen, dat ongeveer tienduizend dubbel tjes door de postduivenliefhebbers uit Noord-Holland worden geofferd voor een zeer sympathiek doel, het „Helden der zee fonds Dorus Rijkers". Doodelijk ongeval. Om de boven Baarn passeerende Avro-luchtbal- lonnen beter te kunnen zien, waren de 16- jarige C. Lammertsen en de 22-jarige M. van Ee uit Baarn op het dak van de mane ge der Amsterdamsche Rijtuig Maatschap pij geklommen. Lammertsen had daarbij het ongeluk, door een raam te vallen en hij kwam met zijn hoofd op een tegelvloer bij de paardenboxen terecht. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch een dokter, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren, Jeugdige avonturiers. Zes jongens uit de Bloemenbuurt aan de overzijde van het IJ te Amsterdam hebben Zondagochtend een avontuur beleefd, dat hen nog lang zal heugen. Heel in de vroeg te trokken de knapen, die van 16 tot 18 jaar oud zijn, er op uit, de Waterlandsche natuur tegemoet. Onder Schouw, gemeente Landsmeer, vonden zij een roeiboot in het Noord-Hollandsch kanaal. Zonder zich te bedenken, en mogelijk wel met de bedoeling hiermede fuiken te gaan lichten, maakten zij zich van het vaartuigje meester. Zij had den echter buiten den waard, in dit geval den eigenaar van dit bootje gerekend, die, zoodra hjj zijn vaartuigje miste en ontdek te wie zich er over ontfermd hadden, het politiebureau aan den Adelaarsweg hiervan in kennis stelde. Drie agenten hadden spoe dig succes op hun speurtocht. Voordat zij hun prooi echter te pakken hadden, moest nog heel wat gebeuren. De jongens stoor den zich niet aan de vermaningen der po litie, welke met een waarschuwingsschot in de lucht gepaard gingen. Integendeel, zij zochten een heenkomen het land in aan de overzijde van het kanaal, waar de agenten hen evenwel achtervolgden. Tenslotte wer den zij ingehaald, doch voor tot arrestatie kon worden overgegaan, moest nog een der jongens, die zich met een sprong over een breede sloot in veiligheid dacht te brengen, doch daarin niet slaagde, uit het water worden opgevischt, wat met de noodige moeite gepaard ging. De jongens werden naar het bureau Adelaarsweg overgebracht, waar de politie uit Landsmeer hen aan een ondervraging onderwierp. Later op den dag ztjn de jongens weer op vrije voeten ge steld. Brand te Krommenie. Door het warm loopen van een motor tijdens de fabricage van consumptie-ijs is gister middag brand ontstaan in de banketbakke rij van den heer L. Halbersma, aan de Noor der Hoofdstraat te Krommenie. De brandweer was spoedig ter plaatse en bestreed het vuur met vier stralen. Zij kon echter niet voorkomen, dat de bakkerij en winkel geheel uitbrandden. Het vuur tastte ook een aangrenzende groentenhal aan, doch hier wist de brandweer uitbreiding te voor kómen. De heer Halbersma was verzekerd, doch de eigenaar van de groentenhal, welke hal veel water .schade oekwam, niet. Twee jonge menschen bij aanrijding gedood. Op den rijksweg EindhovenBoxtel onder Liempde is Zondagavond een ongeluk ge beurd, dat aan twee jonge menschen het leven heeft gekost. Het 20-jarig meisje A. M. Schalks kwam op de fiets een zijweg uit, toen een motorrijder naderde. Een aan rijding kon niet meer worden voorkomen en het meisje werd in de flank aangereden. De motorrijder, de 24-jarige H. Verrijt, werd van den motor geslingerd en was op slag dood. Het meisje bekwam een schedel breuk en stierf korten tijd daarna ter plaatsje. Beide slachtoffers waren uit Box tel afkomstig. De marechaussee te Boxtel heeft het onderzoek in handen. Boer der ij brand. Zondag middag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den land- oouwer B. van Huisseling te Ravenstein. De brand is ontstaan in de bij de boerderij behoorende schuur. Vijf varkens, de nieuwe hooioogst, alsmede alle landbouwmachines en gereedschappen werden een prooi der vlammen. De inboedel kon grootendeels worden gered. Het huis en de schuur brand den tot den grond toe af. De brandweer was met een motorspuit spoedig ter plaatse en bluschte het nog smeulende hooi en stroo. De aangerichte schade wordt slechts gedeel telijk door verzekering gedekt. Brand! in cacaofabriek. Gistermorgen werd brand ontdekt in de branderij der cacaofabriek van de firma Keyzer en Stolp, aan den Zaan weg te Wor- merveer. De sorbeerafdeeling, gelegen op de bovenverdieping, brandde geheel uit, terwijl de daaronder gelegen cacao-perserij zeer veel waterschade kreeg. De vrijwillige brandweer, onder leiding van commandant P. Klinkenberg, bestreed het vuur. De scha de welke op 20.000 gulden geschat wordt, wordt door verzekering gedekt, Autobotsing. Op de Wees- perzijde te Amsterdam heeft gistermorgen een autobotsing plaats gehad. De drie in zittenden van een der wagens, die uit Delft afkomstig waren, werden gewond. Een heer en een dame konden, na in het O. L. Vrou wegasthuis verbonden te zijn, weer ver trekken. De derde, een heer van 32 jaar, werd ter verpleging opgenomen. Hij had een groote wonde aan het hoofd en een hersenschudding, Inbraak. Zaterdagnacht heeft men wederom gepoogd in te breken in het perceel van het Uitgeverskantoor van de firma Siezen en Smit aan den Buiksloterdijk te Amsterdam, waar korten tijd geleden reeds werd ongebroken. Omstreeks 12 uur bemerkte een buurman bij zijn thuiskomst onraad nabij het raam in den zijgevel. Bij onderzoek bleek reeds de stopverf uit het paneel verwijderd te zijn. De inbreker zocht echter onmiddellijk een heenkomen door den tuin achter het kantoor. De buurman raakte het spoor kwijt en ging daarop naar het bureau Adelaars weg. Er werd een uitgebreid onderzoek in gesteld, waarbij ook dactyloscopische waar nemingen werden verricht. Bij deze inbraak moet ook een tweede persoon betrokken zijn geweest, die de wacht voor het gebouw heeft gehouden. Van beide zijden is nog geen spoor gevon den. Groote fabrieksbrand in Sheffield s. De model-afdeeling van de Bessemer-staalfabrieken in Shef field, is Zondag door 'n grooten brand ver nield. De fabrieken werken op 't oogenblik aa& de uitvoering van bestellingen op militair gebied voor de regeering. Volgens een be richt in de „Daily Herald", bestaat verden king, dat de brand door sabotage verklaard moet worden. Ongeregeldheden te Aix en Provence. Zaterdag middag heeft te Aix en Provence een vechtpartij plaats gehad tusschen politieke tegenstanders. Zeven personen werden door revolverschoten gekwetst. Een aantal auto's met jongelieden, die de driekleur met zich voerden, werden door de menigte aangehouden en een auto werd omvergeworpen. De schoten vielen, toen de politie de jongelieden uit de menigte wilde bevrijden. Talrijke ongelukken ter gelegenheid van In- dependance Day. Zaterdag ia in de Vereenigde Staten op uitbundige wijze, zooals in de laatste tien jaar niet is voorgekomen, de onafhankelijkheidsdag gevierd en millioenen menschen bevonden zich op de wegen, in de treinen en booten om uitstapjes te maken. Het aantal doode lijke ongelukken had om 10 uur 's avonds de honderd reeds overschreden en het steeg met het uur. De meeste personen werden gedood bij auto-ongelukken. Er verdronken 22 personen, terwijl het vuur werk een slachtoffer eischte, behalve de personen die gewond werden. Zondagavond was het doodencijfer van Independance Day reeds gestegen tot 161. Op dat oogenblik kwamen nog steeds be richten binnen over verkeersongelukken. Ruim honderd personen hadden het leven bij auto-ongelukken verloren 35 personen waren verdronken, bij vuurwerk waren 4 personen gedood. Het totaal aantal dooden bedroeg ongeveer de helft van dat van nor male jaren en het aantal personen, dat be handeld moest worden voor brandwonden tengevolge van vuurwerkafsteken, bedroeg 20 van het totaal van 1935. Te veel ster ke drank heeft drie personen het leven ge kost. In verschillende staten zijn schietpar tijen en gevechten met messen voorgeko men. Onlusten te Oran. In de haven van Oran lag een schip met i 5000 schapen aan boord, dat niet gelost i DINSDAG 7 JULL Hilversum 1,1875 M. jj A.V.R.O. 8.00 Orgelspel. 8.15 Gra- mofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.45 Voor de vrouw. 11.15 Jaarvergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond. 12.00 Het Om- roeporkest en gramofoonplaten. 2.00 M Gramofoonplaten en voordracht. 3.00 H Het Lyra-trio. 3.45 Avro-Aeolian-orkest. ff 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Dansmuziek. 6.30 R.V.U. Genève en de M internationale toestand. 7.00 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Boekbespreking. 8.00 Berichten. Mededeelingen. 8.10 Gevar. ff programma. 10.30 Zwitsersche volksmu il ziek. 11.00 Berichten. 11.10 Ensemble Pali. Hilversum H, S01 M. H 8.00 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.15 Gramofoon- M platen en K.R.O.-melodisten. 2.00 Vrou- s wenuur. 3.00 Gramofoonplaten. 5.00. K. R.O.-orkest. 5.45 Felicitatie-bezoek. 6.15 Zwemcursus. 6.30 K.R.O.-orkest. 7.00 gj Berichten. 7.15 De heilige martelaren van Gorcum. 7.35 Spoirthalfuur. 8.00 Be- richten. Mededeelingen. 8.10 Sted. or- j= kest Maastricht. 9.00 Schaakles. 9.15 ff K.R.O.-orkest. 10.00 De K.R.O.-boys. i| 10.30 Berichten. 10.35 John Kristel's or- H kest. 11.30 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gramofoonplaten. s 12.35 Het B.B.C.-Schotsche orkest, m.m. H v. soliste. 1.50 Sextet-concert. 2.35 Gra ff mofoonplaten. 3.20 Kwintetconcert. 4.05 Gramofoonplaten. 4.35 Soliste en het British strijkkwartet. 5.35 De Continen- tals m.m.v. soliste. 6.20 Berichten. 6.50 Het Olof-sextet. 7.35 Voordracht. 7.50 Het Vancouver Boys' orkest. 8.20 Ge- g raldo's orkest en solisten. 9.20 Piano- recital. 9.50 Berichten. 10.20 Het B.B.C.- Midland orkest. 11.35 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 M Orkestconcert. 2.50 Gramofoonplaten. g 3.20 Concert. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Vroolijk programma. 11.05 Dansmuziek en popt&air concert. n Keulen, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Om- roepkleinorkest. 4.20 Literair-muzikaal |j programma. 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 n Omroeporkest. 9.20 Radiotooneel. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Dansmu- ziek. 1.30 Salon-orkest. 1.50 Gramofoon- platen. 5.20 Salon-orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest, zangsolist, mandolinekwintet en radio* J tooneel. 10.30 Gramofoonplaten. Brussel, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salon-or- kest. 1.30 Dansmuziek. 1.50 Gramo- foonplaten. 5.20 Orgelconcert. 6.35 Gra- mofoonplaten. 7.30 Reportage. 8.20 BeethovenWagner-concert. 10.30 Gra- ff mofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M, 8.30 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Fluit— en harp-recital. 11.05 Weerbe- ff richt. 11.20 Concert m.m.v. solist. s kon worden tengevolge van de staking. Aangezien de dieren in drie dagen geen voedsel meer hadden ontvangen, wilden de eigenaars met geweld de lading lossen. Hierdoor ontstonden gevechten met de stakers en verscheidene schapen werden in zee geworpen. Drie compagniën mobiele garde en afdeelingen militairen herstelden de orde. Aan beide zijden zijn een aantal gewonden gevallen. Een jonk gestrand, 60 priesters verdronken. Bij Tsji Liang, ten westen van Tsjoeng King in Szetsjoean is een jonk, waarin ruim 100 Boeddhistische priesters gezeten waren, ge strand. Het schip kenterde, tengevolge waarvan 60 opvarenden verdronken. De overigen konden zich in veiligheid brengen. Politieke moord te Hongkong. De oud-minister van financiën Tsjing is Zondagmorgen, toen hij uit zijn auto stapte, door drie schoten gedood. De moordenaar, een Chinees, wist te ontkomen. Er zou hier sprake zijn van een politieken moord. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. EEN RUSTHUIS IN VLISSINGEN? Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U, het volgende on der de aandacht van uw lezers te brengen. Reeds lang doet zich, naar het oordeel van enkele ingezetenen, het gemis gevoe len aan een Rusthuis, zooals die in meer dere van de groote steden te vinden zijn. Immers, in de ziekenhuizen is plaats voor ernstige zieken, maar waar kunnen hier bijv. de herstellenden terecht, die na een ziekenhuisverpleging nog rust of behande ling noadig hebben, die ze door omstan digheden thuis niet kunnen krijgen, of waar is plaats voor alleengebleven ouden van dagen, die hoewel niet ziek, toch langzamerhand verzorging noodig hebben of hulp of toezicht bij allerlei dingen, die personeel niet verleenen kan. Ik zie hier aan den eenen kant een be staansmogelijkheid voor een Rusthuis en een levenstaak voor een verpleegster (of combinatie van verpleegsters), en aan den anderen kant voorziening in een werkelijk bestaande behoefte. Met het enkel con stateeren van een gemis is evenwel nie mand gebaat en gebeurt er niets. Mijn be doeling is daarom enkel, den allereersten stap te doen en als schakel te fungeeren voor de eventueele exploitanten eenerzijds en de gegadigden anderzijds, en zoo moge lijk den stoot te geven aan de totstandko ming van een inrichting in bovenbodelden geest. Ik heb over deze aangelegenheid reeds een onderhoud gehad met een verpleegster, maar vóórdat iets kan worden gedaan moet nagegaan worden, of er gegadigden zouden zijn, ook met het oog op eventueel in te richten ruimte. Hierbij verzoek ik dus hulpbehoevenden, rustzoekenden, ouden van dagen, van hier of uit de omgeving, en allen, die nu, of wellicht over eenigen tijd, voor opname in een Rusthuis in aanmerking zouden wil len komen, mij daarvan schriftelijk in ken nis te stellen. Men verbindt zich hierdoor vanzelfsprekend tot niets. U, mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, E. G. DE RUYTER, Koudekerkscheweg W. 7, Vlissingen. AAN ALLE LUCHTVAART ENTHOUSIASTEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik het volgende artikeltje in uw veelgelezen blad opgenomen. Bij voor baat mijn hartelijken dank. Jongelui, zooals jullie misschien wel zult Weten bestaat hier te lande een „Konink lijke Vereeniging voor Luchtvaart" (K.N. V.v.L.) Deze vereeniging stelt zich ten doel de belangstelling van de Nederlandsche jeugd op te wekken, aan te wakkeren en in goede banen te leiden. Om dit doel te be reiken heeft bovengenoemde vereeniging in vele plaatsen van ons land (zooals Rot terdam, Amsterdam, enz.) Jeugd-Lucht- vaart-Clubs opgericht. Het is echter opvallend, dat in de ge- heele provincie Zeeland niet éën J.L.C. is te vinden. Dit is m.i. zeer te betreuren. Daarom heb ik het initiatief genomen te trachten in Vlissingen een J.L.C. op te richten. Natuurlijk is dit gebeurd in over leg met het bestuur der K.N.V.v.L. Dit voornemen kan alleen worden verwe zenlijkt indien de Vlissingsche jeugd blijk geeft belangstelling voor de luchtvaart te bezitten. Du9 jongelui, bespreekt al het bovenge noemde met uw kameraden en tracht hen voor de K.N.V.v.L. te winnen. Indien U meer wilt weten, schrijft dan even uw naam en adres, en "uw vraag zal ik gaarne beantwoorden. U, mijnheer de Redacteur, dank ik nog maals voor de verleende plaatsruimte. H. F. A. VAN HAL, Coosje Buskenstraat 57, Vlissingen. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Laagste barometerstand 764.1 te Han nover. Hoogste barometerstand 745.0 te Vest- manoer. VerwachtingMeest zwakke verander lijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, toenemende kans op regen of onweer, waarschijnlijk iets koeler overdag. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit ofjicieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut De hooge drukking, welke het zuidelijk gedeelte van het waarnemingsgebied be slaat, is sinds Zaterdag aan haar noordzij de toegenomen, doch heeft over Frankrijk in haar kern aan beteekenis verloren. De depressie bij IJsland en over Scandinavië bleven stationnair. Belangrijk voor de weersontwikkeling in onze omgeving is een secundaire depressie, welke aan den in gang van het Kanaal gelegen is. Zij bracht in Zuid-Engeland reeds zware regen en het heeft er alle schijn van, dat zij met den sterken west-zuidwestelijken of weste lijken bovenwind naar onze omgeving be weegt. Regen- en onweerskansen nemen daardoor weer toe, terwijl overdag ook af koeling te wachten is. Onder invloed van de depressies is het weer over de Britsche eilanden en noord-oost Scandinavië regen achtig. In het hooge drukgebied heerscht in Duitschland en Zwitserland goed weer met in het zuiden en zuidoosten ochtend- temperaturen boven 20 graden celsius. Over Frankrijk is de lucht zwaar bewolkt tot betrokken, hier en daar met regen.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 6