CHELMIS Na den oorlog tusschen Italië en Ahessynië. NOOTJES 10 stuks 10 cents BUITENLAND Het jacht, dat door de N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes 331 opdracht van den Shah van Perzië is ge bouwd, heeft Zaterdag zijn officieelen proef tocht gemaakt. De tocht werd o.m. bjjge- woond door minister Slingenberg. De nieuwe centrale van de N.V. Provin- jfeiale Geldersche Electriciteits-Maatschap' $>g, gebouwd aan den mond van het Maas- „Waalkanaal te Nijmegen, is hedenmiddag ëfoor den minister van waterstaat, jhr. ir. C. A. van Lïdth de Jeude, officieel in "bedrijf gesteld in tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten. Voortaan kan met de vliegtuigen van de Suchtiijn AmsterdamBandoeng luchtpost- feorrespondentie vervoerd worden naar alle ïtaliaansche eilanden van de Dodecanesos- groep. De verzending geschiedt tot het eiland Rhodes per vliegtuig en vandaar per schip naar de andere eilanden. De laatste verzending uit Nederland van Kichtpostcorrespondentie, welke met den eerstvolgenden tocht van het luchtschip „Hindenburg" moet worden vervoerd, vindt plaats op 10 Juli a.s, met den luchtdienst AmsterdamFrankfort/MainRome, Het totale bedrag aan extra opdrachten, die het gevolg zijn van de door het Amster- damsche gemeentebestuur ingezette actie voor meer werk, beloopt thans 310.947.81. De heer Jacob Mudde, te Lekkerkerk, die Zondag 72 jaar werd, was op dien datum 60 jaar werkzaam bij de N.V. Touw- en Staaldraadfabriek „Holland", vroeger de firma J. de Gruyter Zonen, aldaar. Al die jaren heeft hij nimmer ziekteverzuim gehad. Gedurende de maand Juni 1936 zijn in het radiotelefoonverkeer met Nederlandsch- Indië in totaal 191 gesprekken gevoerd, waarvan 76 in Nederland en 115 in Indië werden aangevraagd. (In Juni 1935 waren deze getallen resp. 211,96 en 115).. 9 Een hevige brand is uitgebroken in een rubberfabriek te San Vittoreolona. De scha de wordt op 6 millioen lire geraamd. 9 Te San Vittore d' Olona heeft een hevige brand gewoed in een fabriek, waar 600 ar beiders werkten. De schade beloopt 6 milli oen lire. 9 9 9 In Riga en omstreken heeft een zwaar onweer gewoed, waarbij veel regen is ge vallen. De vooruitzichten voor den oogst zijn hierdoor aanmerkelijk verbeterd. MIDDELBURG Herdenking wijlen mr. M, P. Sipkes. De civiele zitting van hét kantonge recht is hedenmorgen te 11 uur onderbro ken voor een plechtige zitting ter herden- ding van wijlen den oud-kantonrechter, mr. M. P. Sipkes. De zitting stond onder leiding van den •waarnemenden kantonrechter, mr. J. J. Heijse. Ook de beide andere plaatsvervan gende kantonrechters, mrs. F. B. Evers en A. J. van der Weel, waren aanwezig. Verder merkten wij op de leden van het parket en de griffie, het personeel van parket en griffie, en de beide deurwaar ders. Verder de vice-president, de griffier en de substituut-griffier der rechtbank mrs. Th. Portheine, H. Pleijte en P. J. A. E. Rink alsook de heeren J. C. Blaupot ten Gate en J. C. Paap, notarissen. Na opening der zitting nam mr. Heijse het woord en wees er op, dat het in de bedoeling had gelegen na het ingaan van het ontslag van den kantonrechter een zit ting te houden, waarin dit vertrek uit zijn ambt werd gememoreerd. Dit is door bij zondere omstandigheden Donderdag jl. niet geschied en nu heeft de plechtige zitting een heel ander karakter, omdat mr.Marinus Piefcer Sipkes voor goed is heengegaan. Hij was door zijn geboorte een echte Zeeuw. Sedert Mei 1910 en dus gedurende meer dan 26 jaar heeft hij te Middelburg als kantonrechter gewerkt en spr. heeft, in tegenstelling van vele anderen der aanwe zigen, hem van den eersten dag af gekend. Steeds is spreker overtuigd geweest met een oprecht man te doen te hebben en spr. heeft dit juist als zijn plaatsvervanger kunnen ervaren. Als rechter stond de overledene hoog en spr. weet zich de tolk van alle plaatsvervangers en van velen die op andere wijze met mr. Sipkes in aanraking kwam, als hij den zoon, die met zijn verloofde de zitting bijwoonde, de deel neming in dit overlijden verzekerde en ver zocht die ook aan zijn moeder te willen overbrengen. Mr. N. J. G. Sikkel sprak als hoofd van het parket en zeide als zoodanig en ook vroeger als lid van het parket, lange jaren met den overledene te hebben samenge werkt. Deze gaf steeds blijk de taak van kantonrechter uitstekend te verstaan. Hij toonde iemand te zgn van een hoogstaand karakter, al had hij soms eigenaardige op- Vattingen, waartegenover men de eene keer vreemd stond, doch de andere keer be greep men, dat de opvatting toch te be grijpen was. Juist dank zij het ongewone waa de samenwerking aangenaam, want dit trekt juist. De samenwerking met het P.M. was groot en wellicht niet steeds ge heel formeel juist, maar wel in het belang van de rechtbank. Ook van den mensch Sipkes wil spr. af scheid nemen en er op wgaepj dat hg Zich Nieuw de Parel van Egypte In luxe verpakking niet makkelijk gaf, maar had men con tact met hem gekregen, dan. was de ver houding goed. Mr. J. Moolenburg'h, griffier, bracht dank voor de prettige samenwerking om dat een griffier dikwijls de vertrouwens man en vraagbaak van den kantonrechter is. De overledene was een fijngevoelig man, al kon hij dit niet altijd naar buiten laten blijken. Dank brengt spr. voor het ver trouwen van den overledene ondervonden, die op zijn ziekbed nog werkte, tot dat zijn geest het niet meer kon verwerken en de hand geen pen meer kon vasthouden. Spr. wees ook op het droeve voor mr. Sipkes, dat hij zijn werk moest afstaan. Spr. zelf ervaarde, dat de plaatsvervangers evenveel kantonrechters waren. Gaarne had men den harden werker nog een lange pe riode van rust toegewenscht, maar reeds den 4den dag na zijn ontslag is hij heen gegaan. Namens alle griffie-ambtenaren en namens zichzelf gaf spr. de verzekering, dat de overledene niet alleen in groote eer, maai* ook in dankbare herinnering zal worden gehouden. OOST- EN WEST-SOUBURG Een aanhouding. Vrijdagavond omstreeks 12 uur heeft de rijksveldwachter, in samenwerking met den kommies der directe belastingen alhier, aan gehouden zekere F. P. W. en J. de G., beiden wonende alhier, die gezamenlijk 24 stukjes natuurboter vervoerde welke niet van de vereischte rijksmerken waren voorzien. In verband hiermede is hier Zaterdagmor gen gehoord J. de R. uit Borssele, waarvan de boter vermoedelijk afkomstig is. Gevonden voorwerpen. Parapluie bij Schipper, Weststraat 16, Tuindorp. Opbrengst collecte. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht 15. BIGGEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. B. J. Haak, B 91 van TerneuzenMej. J. Stroo, B 93 van Middelburg. Vertrokken: Mej. S. P. de Bruij- ne, B 91 naar Axel Mej. A. J. Dekker, B 29 naar MeliskerkeP. Janse, A 68 naar Kats. VEERE Oefeningen van de marine-luchtvaart. Het is thans definitief vastgesteld, dab van den 14den tot den 18den dezer maand marine-vliegtuigoefeningen te Veere gehou den zullen worden. Terwijl de officieren en onderofficieren in de gemeente ingekwar tierd zullen worden, zullen de manschappen aan boord van een tot dat doel vewacht rschip worden ondergebracht. GOES Nederlandsche Maatschappij voor Handel en Nijverheid, departement Middelburg. Het departement Middelburg van de Ne derlandsche Maatschappij voor Handel en Nijverheid heeft Zaterdagmiddag in het Schuttershof een koffiemaaltijd aangeboden ter gelegenheid waarvan de voorzitter van de internationale Kamer van Koophandel, dr. F. H. Fentener van Vlissingen een rede heeft gehouden over „De internationale handelsbetrekkingen". De commissaris der Koningin in Zeeland, was door verblijf buitenslands verhinderd aanwezig te zijn. Voorzitter W. Berdenis van Berlekom, verwelkomde in zijn plaats het oudste lid van Ged. Staten, den heer mr. P. Dieleman, verder den burgemeester van Goes en die van verschillende andere gèmeenten en de militaire en civiele autoriteiten. Na het beëindigen van den maaltijd was het woord aan dr. Fentener van Vlissingen. Het vraagstuk der internationale han delsbetrekkingen, aldus spreker, heeft den laatsten tijd overal groote belangstelling. Het wezen van de handelsbetrekkingen is, dat de arbeidsverdeeling wordt voortgezet over de landsgrenzen heen. Het gaat er om goederen te produceeren en uit te wisselen op de meest doelmatige wijze. De internationale handelsbetrekkingen, hoe gecompliceerd ook, zijn niets anders dan het uitwisselen van goederen en diensten tusschen de volken. Geen volk kan zelfstandig op eigen houtje in de tegenwoordige behoeften voorzien. ELk land is in onzen gecompliceerden tijd afhankelijk van andere. De grenzen omslui ten geen uitgebalanceerde economische ge bieden meer. Men kan alleen grondstoffen koopen als anderen daarvoor goederen of diensten willen accepteeren. Autarkie zoo betoogt spreker, i3 duur en beteekent verlaging van den levens standaard. Gedurende een kwarteeuw voor den oor log nam de wereldhandel ongeveer met 4 procent per jaar toe. Toen heerschte er een buitengewone welvaart. Door de uitwisseling van goederen en diensten zooveel mogelijk vrij te laten werd het tekort van het eene land toen aangevuld mét het surglus yan bet andere. Eu waren wel invoerrechten maar toch zeer gering Toen de oorlog kwam ging dit heele systeem tegen den grond. Muntstelsels ver loren hun betrouwbaarheid. Het evenwicht in de koopkracht tusschen de verschillende deelen der wereld gingen teloor. En na den oorlog zagen we een terugkeer tot vóór 1911. Men vergat dat reparaties niet kon den worden betaald, als de ander de goede ren en diensten niet wilde accepteeren. Men ging de tarieven verhoogen en kwam op het idee van zelfvoorziening. En toen de crisis eenmaal goed doorbrak, volgde er nog geen bekeering van de zonde, maar is men op den verkeerden weg doorgegaan. Zoo zijn we in den economischen oorlog geraakt. Het helpen van de werkloozen aan arbeid ten koste van de arbeiders in andere deelen van de wereld, kan op den duur geen succes hebben. Als we een be paalde industrie steun gaan verleenen, ver schaffen we aan een zeker aantal arbeiders werk, maar we kunnen niet nagaan aan hoeveel andere arbeiders we werk ontne men. Er zijn enkele dingen die bemoedigend stemmen. Het autarkisch streven vindt geen verdedigers meer. Ja, nog wel uit defensie- belang, maar niet meer als de mogelijkheid om een volk tot grootere welvaart te bren gen zooals het enkele jaren geleden ge schiedde. Als men gaat inzien dat autarkie betaald moet worden en duur is, dan zij we al een eind verder. Een dei" grootste zondaren, Amerika, be gint zijn dwaling in te zien. Het is bereid handelsverdragen af te sluiten. Is de toestand dan zooveel verbeterd dat we kunnen zeggen Het ergste is voorbij en de crisis is goeddeels overwonnen Zoover is het nog niet. De verruiming van den wereldhandel is nog bet-rekkelijk gering. Toch is er een stijging. (Voor de eerste maal sinds 1934.) We kunnen niet zeggen, dat we een be vredigenden toestand hebben gekregen, zoo lang er millioenen zijn, die gebrek aan noodzakelijke levensbehoeften hebben (zoo als in Oost-Europa) en anderzijds millioenen werkloozen. Het is nog geen tijd om Hosan na te roepen. Ook de verhoogde industrieele activiteit is voor een deel kunstmatig. 'Twee punten baren de grootste zorgen, de monetaire ver warring en de politieke spanning. Om zaken te kunnen doen is een redelijke zekerheid op monetair gebied voor de toekomst noodig. De politieke gevaren (spreker denkt aan Italië en Duitschland,) komen voor een groot deel hierdoor, dat emigratie zco goed als onmogelijk is en dat de snel ge groeide bevolking binnen de grenzen blijft samengeperst. Maar eens moet de explosie komen. De wereld is nog niet rijp voor een inter nationale ordening. De nationale ordening is al zoo moeilijk gebleken. Maar internatio nale samenwerking moet er komen. Daartoe moeten we met eenvoudige middelen begin nen, zooals het verminderen van de handels belemmeringen en het stabiliseeren van de monetaire eenheden. Afschaffing van de contingenteering zal ook noodig zijn. Er moet gebroken worden met het systeem ik koop alleen van die wat bij mij komt koo pen. Wat de stabilisatie der munteenheden be treft, zou al veel gewonnen zijn, als Enge land en Amerika bereid zouden zijn, hun financieele politiek van de laatste tien maanden nog eenigen tijd vol te willen hou den, dan konden we komen tot meer han delsverruiming. Allerwegen voelt men dat een uitweg uit de moeilijkheden noodig is en is men bereid zich offers te getroosten. Dc bevolking in de verschillende landen moet worden voorgelicht. We 2ullen den weg moeten vinden om elkander nationaal en internationaal te verstaan. Met verzoe ken om hulp zullen we moeten ieeren be scheiden te zijn, want we moeten hedenken, dat die hulp door anderen moet worden betaaald. De vergadering betuigde haar instem ming met deze belangrijke rede door een krachtig applaus. Nadat de voorzitter den spreker had dank gebracht voor zijn hoogst belangwekkende uiteenzetting, werd de bijeenkomst geslo ten. BIERVLIET Geslaagd, De heer Jos. Aathonisse te Biervliet, slaagde dezer dagen aan het Kon. Con servatorium te Gent voor Solfège, le cours supérieur. De aanstaande kermis. Aangemoedigd door het succes op He melvaartsdag jl., zullen op Maandag 20 Juli a.s., de laatste kermisdag, wederom grasbaan-wielenvedstrijden gehouden wor den. De garnalenvisschers teleurgesteld door nieuwe regeling. Onder de Arnemuidensche en Veersche garnalenvisschers heerscht naar aanleiding van de per 1 Juli in werking getreden steunmaatregelen, die eigenlijk tot ave- rechtsche resultaten zullen leiden, een zeer sombere stemming. De minister van land bouw en visscherij had bij zijn kortelings afgelegd bezoek aan Zeeland persoonlijk de mededeeling aan de visschers gedaan, dat thans aan de grieven omtrent de steunre geling zou worden tegemoet gekomen. En nu treedt per' I Juli deze nieuwe steun regeling in werking. Hierdoor wordt per kilo garnalen een prijs van 16 cent gar- garandeerd, terwijl eveneens een regeling getroffen is, dat tegen dien prijs een schip met een motor van 26 P.K. 350 K.G. mag leveren, een met een motor van 30 P.K. 420 K.G., met een van 40 P.K. 490 K.G., met een van 50 P.K. 540 K.G. en een met een motor van 60 P.K. 590 K.G. Met schepen, die een motor van meer P.K. heb ben, is geen rekening gehouden. Deze regeling is de laatste dagen druk besproken en men heeft berekend, dat de 21 schepen, die in Veere liggen voor de gar- nalenvangst, naar gelang hunner motor sterkte een bedrag van 103 onder elkaar te verdeelen zouden hebben. Voor iedereen die iets met de vischvangst te maken heeft en die iets afweet van de exploitatiekos ten van een visschersvaartuig, moet dit zonder meer absurd klinken. Indien niet terstond andere maatregelen getroffen worden, zullen de garnalenvis schers in de haven moeten blijven in plaats van naar zee te gaan, want de verdiensten zijn in de laatste jaren van dien aard, dat geen enkele visscher meer geldelijke stroppen kan verdragen. Rupsenplaag in Westelgk Zeeuwsch- Vlaanderen. Groote schade aan de boomgaarden Lazen we den laatsten tijd van krekel- en kakkerlakkenplagen in sommige deelen van ons land, ook Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen is niet gespaard gebleven. Hier heerscht in de boomgaarden momenteel een ware rupsenplaag. De nijvere diertjes doen zich te goed aan de bladeren, waar van alleen de nerven overblijven, welke spoedig' verdorren. Aan sommige boomen zit geen enkel groen blaadje meer. Van het fruit zal derhalve weinig of niets terecht komen. Vooral de boomgaarden in den omtrek van Biervliet zijn geducht aange tast. Eigenaardig steekt hun bruine herfst achtige kleur af tegen het zomersche groen van de omgeving. Naar wij vernemen hebben alleen die boomgaarden van de rupsen te lijden, wel ke niet besproeid zijn, zoodat wij hier eigenlijk te doen hebben met een geval van verkeerde zuinigheid. Hoe het dan ook zij, voor de eigenaars beteekent deze plaag een flinke schadepost. KERK- EN SCH00LN1EUWS Bevestiging en intrede van ds. J. N. Bieger by de E vang. Luth. Gemeente te Bergen op Zoom. Gistermorgen om 10 uur werd ds. Bieger (ex-predikant van MiddelburgVlissingen) door ds. C. F. Nolte tot zijn dienstwerk in gezegend. Het ruime kerkgebouw was ge heel gevuld. De bevestiger had tot tekst Maleachi 2 vers 7 „Want de lippen des priesters moeten de leer bewaren, opdat men uit zijnen mond de wet vrage, want hij is een Engel des Heeren Zebaoth". Gezongen werden achtereenvolgens Gez. 15 vs. 1 en 2, Gez. 62 vs. 2, Gez. 122 vs. 1 en 3, Gez. 144 vs. 1 en 2 en Gez. 170 vs. 1 (Synodale Byndel), het voorgelezen Schriftgedeelte was 2 Tim. 2 vs. 119. Des namiddags om 3 uur deed ds. Bieger zijn intrede. Was het des morgens vol, in den middag was het bedehuis stampvol. Onder de talrijke aanwezigen werden o.m. opgemerkt de beide predikanten der Ned. Heiv. Gemeente ds. H. de Jonge en ds. C. B. Burger, ds. J. K. van den Brink van Steenbergen, ds. J. van der Vlugt, geeste lijk verzorger van „Vrederust", ds. W. M. le Cointre, Geref. predikant te Bergen op Zoom, vertegenwoordigers van het Leger des Heils, van verschillende kerkeraden enz. De tekst der. intrede was 1 Cor. 1 vs. 23 „Maar wij prediken den gekruisten Chris tus, den Joden een ergernis en den Grieken een dwaasheid", het voorgelezen Schriftge deelte Psalm 84 en de gezongen liederen waren Gez. 10 vs. 1 en 3, Gez. 178 vs. 1 en 3 en Gez. 181 vs. 1 en 4. Na de predikatie hield ds. Bieger de ge bruikelijke toespraken, waarna achtereen volgens het woord voerden de heeren Schnitker (namens den Luth. kerkeraad), Wijsveld (namens de Evang. Luth. Synode en de zustergemeenten Middelburg en Vlis singen), H. van Zanten van Utrecht (na mens den Bond van rechtzinnige predikan ten en kerkeraden in Nederland), ds. de Jonge (namens de Ned. Heiv. Gemeente), ds. Van der Vlugt (namens de Herv. evan gelisatie te Bergen op Zoom) en ds. le Cointre (namens de Geref. Kerk), waarop ds. Bieger, na woorden van dank gespro ken te hebben, met gebed besloot. Na een vacature van ruim 10 jaar heeft de Evang. Luth. Gemeente te Bergen op Zoom weer een eigen predikant (gekomen van Soekaboemi op Java) en tevens een voorganger van rechtzinnige richting. Gymnasium te Middelburg. Aan het gymnasium te Middelburg zijn bevorderd van klasse 5a naar 6a Elisa beth van Blerkom, Nel S. J. Koole, W. J. J. Koole, A. H. Kuipers, A. Looten, A. Teunis, R. C. A. van Voorst Vader. Van 5b naar 6b Addie C. de Feijter, W. F. de Jong, Willy Snethlage, A. A. Winter, afgewezen 2 candidaten. Van de 4e naar de 5e klasse J. G. v. d. Burgh, E. Dekker, Elly Hoorweg, J. C. Janse, J. A. C. de Jonge, J. de Meijer, H. A. Portheine, B. van Riet, J. Schouten, Truus G. Snethlage. Van de 3e naar de 4e klasseW. A. van der Feltz, R. Veltman Fruin, S. T. Heij, A. Y. A. Looijen, G. Th. A. van Lijn den. M J. Ouborg, T. van Koon, P. A. var. Sluijs, afewezen 2 candidaten. Van de 2e naar de 3e klasseH. F. Beenhakker, J. van Beusekom, G. J. van den Burgh, Bromelow, Miep S. Dekker, H. J. van den Hammen, C. R. Koek, H. J. Merk, Annie H. Modderkerke, A. O. H. Tellegen, C. M. van Voorts Vader, afge wezen 5 candidaten. Van de le naar de 2 e klasseW. C. v. d. Burgh, P. van Dusseldorp, A. R. Hu- malda van Eijsinga, Lies W. Kapsenburg, Herma J. Kuipers, Ida P. Louwerse, Paula M. van Lijnden, Marie P. de Meijer, J. J. Moll, Hélene M. Pel, R. R. Portheine, Helène C. A. Thieme, Mies E. Toussaint en Hermien A. Wesselink. Afgewezen 4 candidaten. Examens. Geslaagd voor derde stuurman de heer G. H. J. P. Dewulf, leerling der De Ruy- terschool. Aan de technische middelbare school „Technicum" te Rotterdam is geslaagd voor hét diploma bouwkundig teekenaar de heer W. Millenaar, leerling van de Ver- eeniging voor Voortgezet Nijverheidsonder wijs V.N.O. te Middelburg. LUCHTVAART Duïtsche vliegtuigen boven ons land. Veelvuldige!' dan vroeger het geval is geweest verschijnen in den laatsten tijd Duitsche vliegtuigen boven'het Nederland sche grensgebied en ook in regeeringskrin- gen trekt dit verschijnsel de aandacht, be richt „het Volk". Men gaf het blad bij informatie te bevoegder plaatse de verze kering, dat men deze ontwikkeling nauw keurig volgt en in verband daarmede naar omstandigheden maatregelen neemt. De dood van Melrose. Omtrent de vliegramp, die het leven heeft gekost van den bekenden piloot Mel rose, kan nog het volgende worden ge meld Melrose was reeds bij slecht weer opge stegen voor een vlucht naar Adelaide. Als passagier had hij in zijn toestel den heer A. G. Campbell, mijningenieur, directeur van North Broken Hill Ltd. Wat zich nu pre cies boven Melton heeft afgespeeld zal een nader onderzoek moeten trachten uit te maken. Volgens sommigen had Melrose reeds besloten naar Melbourne terug ie keeren daar het weer voor verder vliegen al te slecht was geworden. Anderen mee- nen te hebben kunnen vaststellen, dat hij nog niet op den terugweg was, maar trachtte een noodlanding te maken en te dien einde boven Melton cirkelde. Welke van deze beide lezingen de juiste is, kan op het oogenblik niet worden vastgesteld. In ieder geval blijft het feit bestaan, dat op een gegeven oogenblik het toestel van Melrose, gelijk ooggetuigen zeg-gen „uiteen leek te springen". Brokstukken van de vliegmachine werden later tot op grooten afstand teruggevonden, evenals de lijken van de beide inzittenden, die naar het schijnt uit het toestel zijn gevallen voor de explosie plaats had. Zij werden, vreese- lijk verminkt en bijna onherkenbaar ge vonden tusschen overblijfselen van. het,toe stel. Het staat wel vast, dat Melrose zoo wel als Campbell reeds overleden waren, voor zij op den grond neergekomen waren. FELLE REDE VAN GREISER. De nationaal-socialistische voorzitter van den Senaat van Danzig, Greiser, heeft voor den Volkenbondsraad een rede gehouden, welke in verband met de heftige aanvallen op den Volkenbondscommissaris te Danzig, die deze bevatte, aan zijn gehoor felle pro testen ontlokte. Hij verklaarde, dat de toestand te Danzig tot de komst van het nationaal-socialisme te vergelijken was met een kruitvat, en dat de Volkenbond het door zijn optreden dreig de te doen ontploffen. Hij zeide niet te spreken uit naam van doode artikelen en paragrafen, doch uit naam van 400.000 Duitschers, die niet steeds van het moederland gescheiden zul len blijven. Hij wenschte, dat een nieuwe hooge com missaris van den Volkenbond naar Danzig zou worden gezonden, die zich van iedere inmenging in de buitenlandsche politiek zou onthouden. Geheel zonder commissaris, voegde hij er aan toe, zou alles echter be ter gaan. Tijdens de rede van Greiser hadden zijn toehoorders meermalen moeite, kreten van protest te onderdrukken. Deze braken ech ter los, toen de spreker besloot met den uitroep „Thans genoeg hiervan" en zyti dossier met kracht op de raadstafel wierp. DE ONLUSTEN IN PALESTINA DUREN VOORT. Drie Joden werden gewond door het ont ploffen van een bom, welke naar hen werd geworpen. Te Hebron is een Arabier gedood en drie anderen gewond door het vuur van Brit- sche militairen, die schoten, nadat de Ara bieren op de kazerne hadden geschoten. De Italianen in Abessinïë, Naar hooggeplaatste Italianen meedeelen zijn de Abessijnen meer belangstellend ip de strooptochten van de stammen* dan

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2