Vlissingsctie Courant TWEEDE BLAD Crisis-Puhlicatiën BINNENLAND Ieder pak HONIG's VERMICELLI honig" Bouillonblokje GRATIS FEUILLETON het nu IS j IN DE STILTE II van de van Dinsdag 30 Juni 1936. No. 152 DENATURATIE GROENE ERWTEN. In aansluiting op het persbericht van 2 Juni maakt de Nederlandsche Akkerbouw- centrale bekend, dat van 1 Juli 1936 tot 15 Juli 1936 gelegenheid zal worden gegeven groene erwten, welke voldoen aan kwali teitsklasse B te denatureeren tegen een na der vast te stellen vergoeding. Ook voor in dat tydvak gedenatureerde groene erwten, welke voldoen, aan kwali teitsklasse A zal steun worden verleend. Bij denaturatie na 15 Juli 1936 zal op grond van art. 3 lid 3 van het Reglement Steun Groene Erwten en Schokkererwten voor geen der kwaliteitsklassen A, B, C en D steun meer worden uitgekeerd. STEtJNVERGOEDING ERWTEN EN SCHOKKERERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 14 Juni tot en met 20 Juni 1936 voor de kwaliteitsklassen B, C en D respectievelijk 4.20, 3.70 en 3.20 per 100 kg. zal bedragen. Disconto-verlaging Nederlandsche Bank. Nadat de Nederlandsche Bank met in gang van 25 Juni haar rente-tarieven over de geheele linie met een half procent had Verlaagd, waarbij het wisseldisconto, dat sedert 4 Juni 4*4 procent had bedragen, werd teruggebracht tot 4 procent, heeft zij gemeend haar rentevoorwaarden wederom te moeten herzien. Ingaande 30 Juni zijn de tarieven opnieuw omlaag gebracht, waarbij het wisseldisconto is vastgesteld op 3% procent. Op een. dergelijke geste was men evenwel voorbereid. Onze circulatiebank volgt nauwlettend alles wat zich op de de viezen en de geldmarkt afspeelt en neemt dienovereenkomstig haar maatregelen, waarbij in de eerste plaats de belangen van het bedrijfsleven in het oog worden gehou den. Nu had op de wisselmarkt een verdere aanzienlijke ontspanning plaats gevonden, blijkende uit de daling van het pond sterling tot 7.37% en van den Amerikaanschen dollar tob 1.46%. Daarnevens was de geld markt veel ruimer geworden, de prolonga- tiekoers was teruggeloopen tot 2% procent, terwijl het particulier disconto zelfs beneden 3 procent was gekomen. Tusschen de notee ringen in de open markt en de officieele tarieven was dus een groote gaping geko men, en het lag voor de hand dat ons cen trale credxetinstituut niet lang zou aarzelen zijn renteberekening te herzien en die meer in overeenstemming te brengen met de prij zen in het vrije verkeer. Het feit, dat de Nederlandsche bank tot verlaging van haar rente-tarieven overgaat, juist nu de maandwisseling voor de deur staat en ten behoeve van het zaken- en financieele leven aanzienlijke sommen £e- noodigd zijn, doet glashelder uitkomen, dat de toestand zich in zeer gunstigen zin heeft gewijzigd. Het voorbeeld van de bank van Frankrijk kon ten tweede male worden gevolgd. Bij een beoordeeling van de politiek van de Fransche circulatiebank dient echter in oogenschouw te worden genomen, dat die een min of meer geforceerd karakter draagt, en een onderdeel vormt van het programma van de Fransche regeering, ten doel hebbende de verbetering van het eco nomische leven. De disconto-verlaging van de Nederland sche bank daarentegen is hoegenaamd niet van kunstmatigen aard, doch is zuiver het gevolg van de verbeterde verhoudingen op de wisselmarkt en de geldmarkt, zij het dan ook, dat die voortspruiten uit de ont spanning, te voorschijn geroepen door de middelen welke de volksfrontregeering, ter versterking van het Fransche staatscrediet, meent te moeten gebruiken. En hierbij kan niet worden ontkend, dat alleen reeds de aankondiging dezer middelen een doeltref fende uitwerking heeft gehad. De Reisbeïasting. Het bestuur van het Verbond van Neder landsche Werkgevers heeft, naar aanleiding van het wetsontwerp betreffende heffing van een Reisbeïasting, in een adres aan de Tweede Kamer nog eens met bijzonderen nadruk gewezen op het bezwaar, dat deze belasting zal opieveren voor het bedrijfs leven. Adressant laat daarbij alle bijkomstige nadeelen tengevolge van lastige formalitei ten en controle achterwege, doch beperkt zich tot het hoofdbezwaar, nl. dat ook de reizen naar het buitenland voor het doen van zaken, volgens het aanhangige voorstel belast zullen worden. Wel heeft de minister van financiën getracht, hieraan tegemoet te komen door de bepaling in het nieuwe zesde lid van artikel 4, volgens welke voor reizen ondernomen uitsluitend of nagenoeg uit sluitend uit hoofde van een beroep of be drijf, ten hoogste 24 per reis zal worden gevorderd, doch dit maximum is zoo hoog gesteld, dat eerst, wanneer een dergelijke reis langer dan 30 dagen duurt, het voor deel van het gestelde maximum voelbaar wordt. Zakenreizen van meer dan 30 dagen naar het buitenland zijn echter uitzonderin gen. De meest voorkomende practijk is toch, dat een zakenman voor eenige dagen naar het buitenland gaat, om zijn zaken te rege len. Het Verbond' blijft van meening, dat een belasting van 0.50 per dag en nè, 12 dagen van 1 per dag, voor reizigers, die ter be hartiging van bedrijfsbelangen naar het buitenland moeten gaan, niet alleen finan cieel bezwaarlijk, doch vooral principieel verkeerd is. De talrijke gevallen waarin za kenlieden zich naar het buitenland moeten begeven zqn in het voorloopig verslag vol doende duidelijk uiteengezet en adressant sluit zich gaarne aan bij de bezwaren, die in verband daarmede tegen een belasting van die reizen zijn ontwikkeld. Adressant verzoekt tenslotte aan de Ka mer, deze zakenreizen, zooal niet geheel van belasting te doen vrijstellen, dan toch daar op van toepassing te verklaren het jaar- lijksch maximum van 10, dat ook voor z.g. beroepsreizigers is voorzien. Dit is z.i. wel het uiterste offer, dat van het bedrijfsleven in deze tijden gevergd kan worden. Ned. Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs. De Ned. Ouderraad bij het openbaar la ger onderwijs kwam gisteren in het stad huis te Utrecht in huishoudelijke zitting bijeen, onder leiding van den voorzitter, den heer N. M. H. Lousberg te Utrecht. Vertegenwoordigd was o.a. de centrale ouderraad te Vlissingen. Mede was de ad viseur, de heer Klaas de Vries, van Am sterdam, aanwezig. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de groote moeilijkheden waarvoor het bestuur in de afgeloopen vier jaren stond. Met groote energie is aan de moeilijkheden het hoofd geboden, doch daardoor kwam het werk van den Ned. Ouderraad minder naar buiten. Er zijn teekenen, die op toe name van de activiteit van de centrale ouderraden en de oudercommissies wijzen. De belangstelling voor het orgaan neemt toe. De secretaris bracht daarna uitvoerig verslag uit van de met den minister van onderwijs gevoerde besprekingen. Met groote instemming nam de vergade ring kennis van het verslag van de met den minister van onderwijs gevoerde be sprekingen. Met groote instemming nam de verga dering kennis van het verslag van den se cretaris, over de periode van April 1932 1 Juni 1936. Het financieele verslag van den penning meester werd goedgekeurd, evenals de be- grooting voor 19361937. Het voorstel inzake reglementswijziging werd verworpen met deze uitzondering, dat de ledenraad voortaan elk jaar zal ver gaderen. De overige voorstellen werden of aangehouden of verwezen naar de be stuursraad. Tot adviseurs werden herbenoemd de heeren Klaas de Vries, Amsterdam en ds. A. H. v. d. Hove, Herv. pred. te Hem. Nederlandsche Reisvereenlglng. Begunstigd door schitterend weer had Zondag jl. de boottocht plaats, die georga niseerd was door de commissie voor het afdeelingswerk, van Hoek van Holland naar IJmuiden en terug met het s.s. „Prinses Juliana" van de M\j. Zeeland. Aan den tocht werd deelgenomen door een groot aantal leden van een 12-tal af- deelingen, die na afloop nog een mooien autotocht maakten. De commissie kan met voldoening op den goeden afloop van deze schitterende reis terugzien. Bond van personeel in Overheidsdienst. Het drukbezochte 27ste congres van den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst, dat gisteren in het N.V.-Huis te Utrecht be gonnen is, werd geopend door den heer A. A. Luehrs, den bondsvoorzitter, die als zijn meening uitsprak, dat de aanpassingspoli tiek der regeering moet voeren tot een ver arming van ons heele volk. Daartegenover wekte spr. op het. Plan van den Arbeid uit te dragen. De positie van het overheidspersoneel on derging 'n verandering, doordat rijk en pro vincie zich mengen in de zaken der ge meente. De onderwerping van de lagere or ganen aan het rijk wordt voltooid door de Capitulantenwet. Spr. kwalificeerde vervol gens de verbodsbepalingen voor het depar tement van defensie als onredelijk, onbillijk en door niets gerechtvaardigd. Het ledental verminderde, doch de terug gang behoeft geen ongerustheid te wekken. De twaalfde jaarvergadering van het Dorus Rjjkersfonds. Dezer dagen is.te Utrecht de twaalfde jaarvergadering gehouden van het Helden der Zee-fonds „Dorus Rijkers" gehouden. De voorzitter memoreerde als een glanspunt, dat H.M. de Koningin, beschermvrouwe der vereeniging is geworden. Hij deelde mede, dat in 1936 nieuwe uitkeeringen zijn toege kend wegens overlijden van redders en dank zij de scherpe bezuiniging. Verder kondigde hij de verschijning aan van de Dorus Rij kers-courant, genaamd „De Stormklok", op 1 Juli a.s. Het jaarverslag 1935 werd goedgekeurd en vastgesteld. De president-commissaris, luitenant-generaal H. N. A. Swart, bracht het financieel verslag uit, waarna de reke ning 1935 conform dit rapport door de ver-, gadering vastgesteld en het hoofdbestuur gedechargeerd werd. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat op 6 Juli a.s. ten stadhuize te Rotterdam 12 zeer verdienstelijke oud-redders van schip breukelingen uit verschillende kustplaatsen en eilanden van ons land, door burgemeester en wethouders van Rotterdam zullen wor den ontvangen. Comité van waakzaamheid van anti- nationaal-socialistische intellectueelen. Dezer dagen is te Amsterdam opgericht een „Comité van waakzaamheid van anti- nationaal-socialistische intellectueelen", dat, nu de in het buitenland nog steeds veldwin nende nationaal-socialistische beweging ook ons land meer en meer bedreigt, een cen trum zal zijn voor alle intellectueelen, die zich het gevaar van het nationaal-socialis- me bewust zijn en het willen bestrijden. De hertog van Kent in ons land. Zaterdag bezoek aan H. M. de Koningin. Naar aanleiding van de komst in ons land van Z.K.H. Prins George, Hertog van Kent, teneinde op 4 Juli a.s. de Britsche tentoon stelling te Amsterdam, uit naam van Z.M. den Koning van Groot Brittannië te openen, vernemen wij, dat de Hertog, gevolg geven de aan een uitnoodiging van H.M. de Konin gin, op Zaterdag a.s. bij Hare Majesteit op het Loo zal dineeren en aldaar zal over nachten. Op Zondagmorgen zal de Hertog zich van het Loö naar Schiphol begeven, om vandaar per eigen vliegtuig naar Engeland terug te keeren. Woningbouw. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt de volgende cijfers mede omtrent den woningbouw in Nederland. 1 2 3 4 Mei 1936 2.529 3.247 364 2.883 April 1936 2.218 2.907 497 2.410 Maart 1936 3.033 2.591 286 2.305 Februari 1936 2.395 2.509 281 2.228 Januari 1936 2.655 2.727 259 2.468 December 1935 1.763 3.119 435 2.684 November 1935 2.358 4.110 230 3.880 October 1935 2.776 4.666 409 4.257 September 1935 3.121 4.083 567 3.516 Augustus 1935 2.950 3.625 284 3.341 Juli 1935 3.666 4.740 239 4.501 Juni 1935 3.081 3.768 518 3.250 Mei 1935 3.514 5.082 354 4.728 1 met den bouw begonnen. 2 gereedgekomen woningen. 3 onbewoonbaar verklaarde, gesloopte en aan haar bestemming onttrokken wonin gen. 4 netto vermeerdering. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 30 Juni 1936. Brandstichting F. P. J. v. L., 24 jaar, werkman te Boschkapelle, thans in voorar rest. 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest en ter beschikkingstelling van de regeering. Veroorzaken van door1 door schuldJ. P. C., 48 jaar, assuradeur, wonende te Oost burg. 1 maand hechtenis en intrekking van het rybewijs voor den tyd van 4 maanden. DiefstalJ. Z., 17 jaar, arbeider te Ka- pelle, 15 b. s. 3 weken tuchtschool en te ruggave van het geweer A. H., 18 jaar, ar beider te Kloetinge, 15 b. s. 10 d. h. D. A. B.,, 22 jaar, werkman te 's-Gravenpolder, 20 b. s. 10 d. h.W. A. v. L., 17 jaar, werkman te 's-Gravenpolder, 10 b. s. 2 we ken tuchtschoolA. H., 28 jaar, werkman te Hoek, 15 b. s. 10 d. h. Overtr. Wet op de Luchtbescherming D. V., 41 jaar, caféhouder te Zierikzee, vrij spraak W. J. K., 28 jaar, predikant te Re- nesse, 25 b. s. 10 d. h. DiefstalF. A. D'H., 33 jaar, landbouwer te Vracene (B.), vrijspraak. Politierechter. Door den Politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken behan deld P. F. d. S., 35 jaar, wiedbaas te Koe wacht, verdacht van beleediging van M. Apers te Koewacht op 14 Mei jl., 10 b. 8. 5 d. h. D. M., 20 jaar, monteur te Hoek, verdacht van beleediging van een politieagent te Terneuzen op 17 Mei jl., f 15 b. s. 10 d. h. E. L., 50 jaar, commissionair te Hengst dijk, verdacht van mishandeling van P. Merk te Hengstdijk op 13 Mei jl., een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en 25 b. s. 20 d. h. M. J. v. d. A., 31 jaar, logementhouder te Terneuzen, verdacht van mishandeling van Ja. Baert te Ter Neuzen op 3 Mei j.l. 3 we ken gevangenisstraf. M. A. R., 41 jaar, werkman te Hoek, verdacht van mishandeling van J. de Kra ker te Hoek op 20 Mei j.l., 15 b. s. 10 d. h. P. J. 1. Q., 60 jaar, te Aardenburg, ver dacht van beleediging van een kommies te Eede op 21 Mei j.l., 15 b. s. 10 d. h. A. P. E. P., 32 jaar, werkman te Hulst, verdacht van beleediging van Ca. Vermeu len te Hulst op 20 Mei j.l., 10 b. s. 5 d. h. C. V., 56 jaar, te Hulst, verdacht van be leediging van A. Pioavet te Hulst op 20 Mei j.l., 15 b. s. 10 d. h. Diefstal met geweldpleging te Oss. De Bossche rechtbank heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen de Ossche arbei ders J. C. van G. en J. A. van Sch., die in den nacht van 19 op 20 April 1927 hebben ingebroken in de woning van J. Huisman te Oss en, na dezen te hebben vastgegrepen, een bedrag van acht gulden en een geweer hebben ontvreemd. De rechtbank heeft beide Ossenaren ver oordeeld tot vier gevangenisstraf. De doodslag te Beugen. Het Bossche hof heeft heden arrest ge wezen in de zaak tegen den arbeider J. G. P. uit Boxmeer, die op 17 November van het vorig jaar onder de gemeente Beugen J. Sie- bers met een mes heeft doodgestoken. Door de rechtbank te 's-Hertogenbosch is hij voor dit feit veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In hooger beroep eischte de advocaat-ge neraal drie jaar gevangenisstraf. Het hof heeft het vonnis bevestigd, doch de straf verzwaard tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden, met aftrek van het geheele voorarrest. Aanrijding met doodelijken afloop. De Bossche rechtbank heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen den 26-jarigen chauffeur C. L. M. uit Reusel, die op 15 Juli van het vorig jaar, toen hij te Oirschot een personenauto bestuurde, met groote vaart tegen een tegemoet komende vrachtauto is gereden. F. van der Ende, die in de cabine van de vrachtauto zat, werd daaruit geslin gerd en bekwam een zware hersenschud ding. Het slachtoffer overleed spoedig aan de bekomen verwondingen. De rechtbank heeft M. veroordeeld we gens dood door schuld tot vier maanden hechtenis. Huwelijkszwendelaars veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag een huwelijkszwendelaar, een me taaldraaier van middelbaren leeftijd, we gens oplichting tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Door middel van huwelijksadvertenties had hij kennis gemaakt met een achttal da mes. Hij beschikte over een rijke fantasie en door zijn trouwbeloften werden zij er toe bewogen hem geld te geven. Het O.M. had drie jaar geëischt. Tegen een man, die een Tsjechisch dienst meisje had bedrogen en haar 900 afhandig had gemaakt, had de officier twee jaar ge- requireerd. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van drie maanden voorarrest. Het ongeluk met den Dieseltrein. Het gerechtshof te Amsterdam wees ar rest in de strafzaak tegen den 35-jarigen bestuurder bij de Nederlandsche spoorwegen L., die is veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand, met een proeftijd van een jaar en tot* 60 boete. 15) I I Naar het Engelsch van ADELINE SERGEANT Geoffrey zei niets meer, daar hij zag dat het onmogelijk was nu iets meer te berei ken. Maar den volgenden morgen ging hij Felton, den rentmeester, opzoeken, en vroeg dezen naar het doen en laten van de Lancaster's, sinds zij zich op Moat House gevestigd hadden. „Meneer zelf", vertelde Felton, „is goed gemanierd, maar de algemeene indruk, meneer Geoffrey, schijnt te zijn dat er iets vreemds met die familie is. Ik hoorde dat de zoon aan den drank is, en maar al te dikwijls in de herbergen hier in de buurt wordt gezien. Zooiets verwacht men nu juist niet van een heer." „Is er dan geen dame in huis?" „Er is een huishoudster en een zieke jon gedame, die meestal haar kamer houdt, en men schijnt den indruk te hebben, dat die daar tegen haar wil gehouden wordthoe wel ik niet kan zeggen, dat er een aanlei ding is tot zulk een vermoeden." ,Er is nog een jongedame", vertelde Geoffrey, „een zekere juffrouw Davenant. Kunt u zich Davenant herinneren, die op Rosemount woonde Eén van zijn dochters is bij dat meisje op Moat House." „Ja, ik herinner me Davenant heel goed" antwoordde Felton. „Hij was een algemeen geacht man, maar h\j heeft al zijn geld verloren, nietwaar meneer? Zij leefden ex- heel goed van het zal een heel ding voor ze zijn, dat juffrouw Davenant nu als ge zelschapsjuffrouw op Moat House werk zaam is." „Dat is één van de redenen", zei Geof frey langzaam, „waarom ik wat meer van de Lancaster's weten wil. Ik heb Dave nant goed gekend, en ik wil mevrouw Da venant de verzekering kunnen geven, dat haar dochter in goede handen is." „Goede handen?" bromde Felton, een beetje minachtend. „Nou, dat is wel wat te veel gezegd. Ik voor mij zou mijn dochter niet graag naar Moat House sturen, dat is de zuivere waarheid, meneer Geoffrey. Lancaster heeft het uiterlijk en de manie ren van een heer, maar hij legt hier in de buurt geen bezoeken af en het huis heeft meer van een gevangenis, dan van een ge wone woning. Het moet een triest leven zijn, opgesloten tusschen die groote muren en midden in een verlaten bosch." „Ja, dat lqkt me ook niet bijzonder aan trekkelijk", gaf Geoffrey toe. Maar hij had nu genoeg van Felton's op merkingen en verliet hem, na instructie gegeven te hebben om alles wat hij over de Lancaster's vernam, te rapporteeren. XI. De Ommuurde tuin. Claire ging goed vooruit, en spoedig was zij sterk genoeg om naar beneden te komen, en naar buiten te gaan. Moat Hou se bezat geen park, maar er was een tuin, omgeven door muren, die dik met klimop waren begroeid. De met mos bedekte paden waren bijna niet meer te onderscheiden en het was lang geleden sinds het grasveld voor de laatste maal was gemaaid. Een groep berberis- en laurierstruiken hield de bedden tamelijk groen, en er stonden nog eenige margrieten en verderop chrysan- themuns in bloeimaar in het herfstweer zag alles er somber uit. „Het is net een sprookjestuin", zei Nell, toen de zon scheen en teere schaduwen van de bijna bladerlooze takken over het gras dansten. „Vind je dat werkelijk?" vroeg Claire nieuwsgierig. „Ik vind het eerder een ge vangenistuin." „Dat komt door den muur", antwoordde Nell. „Maar we zijn niet opgesloten. Daar om is het ook niet als een gevangenistuin." „Maar de tuinpoort ligt precies tegen over de studeerkamer van mijn voogd", hernam Claire „Heb je dat niet opge merkt? HU kan precies weten wanneer we weggaan en wanneer we terugkomen." Nell had het nog niet gezien en wist niets anders te antwoorden, dan dat Lan caster wel wat beters te doen zou hebben dan te letten op de personen, die den tuin in- en uitgingen. „Dit is de eenige kant van het huis", sprak Claire, „waar geen gracht is. Het water stroomt langs drie ztfden van het gebouw, zie je wel. Vroeger liep het heele- maal rond, maar dat gedeelte is gedempt. „Ik vraag me af, vanwaar het water toegevoerd wordt", zei Nell belangstellend. „Men zegt door ondergrondsche bronnen. Het droogt nooit op, zelfs niet bij de groot ste hitte. Maar ik wilde je laten zien, dat deze zijde van het huis, die de eenige be reikbare is van den weg af behalve na tuurlijk de brug bij de voordeur is gele gen tegenover een geplaveide binnenplaats, die even afgesloten is als de tuin. Zie je die twee ijzeren poortdeuren daar aan het eind? Die kunnen te allen tijde worden af gesloten, en dan is het huis net een mid- deleeuwsch kasteel." „Des te veiliger voor hen die binnen zijn", meende Nell. „Nu ja, dat is ongetwijfeld waar. Mis schien denk je nu, dat ik fantaseer, Nell, maar soms heb ik het gevoel, alsof ik in een kooi zit opgesloten en niet weg kan komen. Ga maar eens naals we de voor deur uitgaan, of zelfs de achterdeur, wor den we door iedei'een in de keuken gezien, óf vanuit Lancaster's studeerkamer, öf van uit de kamers boven. Niet dat ik onopge merkt in en uit wil gaan, maar ik heb steeds hot gevoel dat ik bewaakt word, en dat werkt op m'n zenuwen." „Dat zal komen, omdat je erover pie kert", veronderstelde Nell. „In ieder huis waar men woont, zijn menschen die opmer ken of iemand in- of uitgaat, maar dat hin dert toch niets?" „Och, ik weet het niet", zei het meisje. „Ik weet alleen, dat ik wat meer vrijheid verlang." Nell wist nauwelijks iets te antwoorden. Toen zei ze „Ik zou de dingen, als ik jou was, niet zoo opvatten. Wat doet het er toe, of iemand ons den tuin in of uit ziet gaan? Als wij er eenmaal in zijn, zijn we heele- maal vrij. Ik geloof niet, dat iemand ons van het huis in den tuin kan zien." „Neen, dat is een groot voordeel", be aamde Claire. „Ik heb er eigenlijk niet verder by door gedacht", vertelde Nell, „maar ik heb ont dekt dat er een deur in den muur is." „Een tweede deur, meen je?" vroeg Claire onstuimig. „Ja, een houten deurtje, achter dat groepje laurierboomen. Ik zag het laatst, toen ik een paar bloempotten zocht. Maar", voegde zij er voorzichtig aan toe, „het is misschien de toegang naar een broeikas of zoo iets. We zullen er eens heen gaan." „O ja Laten we dat doen", riep Claire. „Het zou heerlijk zqn als we een weg ont dekten naar de bosschen." Nell ging voor. Het kon haar niet veel schelen, of er al dan niet een deur was, maar ze merkte dat Claire er anders over dacht. Ze ging haar voor tot ze achter een boschje kwamen, waar een schuurtje voor tuingereedschap was. Er was een nauwe opening tusschen den achterkant van het schuurtje en den muur, en laag in den muur was een deur, met een trapje naar beneden. Nell duwde er tegen en spande zich in om de deur een beetje vrij "te maken van het klimgordijn, dat er overheen hing. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 5