Na den oorlog tusschen Italië en Abessynië. NOOTJES KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER SPORT LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN Gistermiddag' is de „Nachtegaal" uit Indië aangekomen en om 17.24 uur op Schiphol geland. Naar de „Standaard" ter oore kwam. zou dr. Henry Deterding, president-directeur van de Koninklijke, 't landgoed van de fami lie Kröller te Wassenaar hebben aange kocht. Hiermede wordt in verband ge bracht een spoedig te verwachten aftreden van den heer Deterding' als directeur en een zich vestigen in ons land. In den loop van Maandag is een schip per de Oranjesluizen binnengevaren, die mededeelde, Zondagnacht in de lijn Schok landPampus op het IJsselmeer een drijvende botter te hebben waargenomen. Het wrak stak ongeveer twintig centimeter boven het water uit. Nadere bijzonderheden kon de schipper niet opgeven. 9 Tengevolge van een besluit van de by de vakvereenigingen aangesloten arbeiders in de Vereenigde Staten om geen onge organiseerden toe te laten, dreigt een sta king in de ijzerindustrie, waarin een half millioen mannen werk vinden. De werk gevers verklaren de eischen van de vak bonden te zullen bestrijden, zoodafc een sta king vrijwel onvermijdelijk schijnt. m o Tijdens een hevig onweer is de bliksem ingeslagen in een schuur van een in den omtrek van Evereux (Frankrijk) gelegen boerderij. Drie personen zijn om het leven gekomen. Het gebouw werd geheel door den brand vernield, waarbij de lijken ver koolden. n Uit Berlijn wordt gemeld, dat de vorige week door verkeersongelukken 149 dooden zijn gevallen en 4434 gewonden. De rijksregeering in Duitschland heeft een wet uitgevaardigd, waarbij weer een hoog militair gerechtshof wordt ingesteld. De „Normandië" is gisteren bij het bin- nenloopen van de haven te New-York be schadigd. Het schip voer n.l. met eb naar binnen en werd toen door den wind tegen een pijler gedrukt. De brug werd ernstig beschadigd door een stalen dwarsbalk. Te Toulouse hebben gisteren verschil lende keeren botsingen plaats gehad tus schen aanhangers van de ontbonden natio nale liga's en leden vatn het volksfront. De politie moest tusschen beide komen en een aantal arrestaties verrichten. Er zouden ongeveer 10 personen gewond zijn. Sf De correspondentie, welke ter post wordt bezorgd in de brievenbus, geplaatst op het terrein van het Vara-zomerfeest op 5 Juli a.s. te Amersfoort, zal van een afdruk van een bijzonderen stempel worden voor zien. Si 53 Ixl een dorp bij La Coruna ontstond tij dens een danspartij een gevecht, dat uit liep op een geregeld straatgevecht tus schen de inwoners van twee dorpen. Hier bij werd een persoon gedood en acht zwaar gewond. ©sa Gisternacht heeft op het eiland Marmora een hevige aardbeving plaats gehad. Nadere bijzonderheden zijn nog niet bekend, a a a Het stoomschip „Mona Isle 3", dat den dienst onderhoudt tusschen Ierland en het eiland Man is bij Denhowth tengevolge van den mist op de rotsen geloopen. Het schip was op weg naar Dublin. aas: Een van Harbin komende internationale trein is in het station Thisikar door bandiet- ten aangevallen. Er ontstond een schietpar tij, die een kwartier duurde en tengevolge waarvan een Mandsjoe gewond werd. a m De Dionne-vijflingen zullen tegen den tijd dat zij meerderjarig zijn, beschikken over een vermogen van minstens één millioen dollar elk. Tot dusverre, aldus een verkla ring van dr. Dafoe, de behandelende genees heer, heeft elk der vijflingen reeds een ver mogen verdiend van honderdduizend dollar. Het Noorsche schip „Stavangerfjord" seint, dat het in verbinding geweest is met de „Wyatfc Earp" van sir Hubert Wilkins. De poolonderzoeker hoopt midden Juli in Noorwegen aan te komen. van den Boulevard te gebruiken. De heer VASSEUR achtte het beter de klinkers, die nog best meekunnen te laten zitten en de keien van den Boulevard te gebruiken, daar het woonwagenkamp maar een staanplaats en de Boulevard een rij weg is. De VOORZITTER achtte de keien voor het woonwagenkamp ongeschikt. De kwestie van de verbetering van den Boulevard, hoewel niet op de agenda staande, werd door verschillende raadsle den uitvoerig besproken. De heer VAN DE SANDE wilde keien en klinkers laten zitten en na afplatting en verbreeding den rijweg met een hard glad wegdek overtrekken. In dat geval kunnen de klinkers niet gebruikt worden voor bestrating van het woonwagenkamp. Wethouder BUIS zeide, dat het punt verfraaiing Boulevard naar de begrooting van 1937 moet worden verwezen. Besloten werd dan de oude klinkers te gebruiken en dat gedeelte van den Boule vard waar deze weggehaald worden, te be straten met nieuwe. De heer TAZELAAR wilde rekening houden met trottoir aanleg. Daar nu besloten werd te trachten, na overleg met de bewoners, tegelijk een trot toir aan te leggen met de nieuwe bestra ting. stelde de VOORZITTER voor het cre- diet van 1350 op 2000 te brengen, waartoe besloten werd. De heer NOTEBAART wilde weer in eigen beheer doen uitvoeren, welk voorstel met dezelfde stemmenverhouding als voren werd verworpen. De heer VASSEUR vroeg het woord over den stratenaanleg aan het Haven fort. B. en W. stelden voor de Wilhel- minastraat met 75 M. te verlengen, en een zijstraat van ongeveer gelijke lengte aan te leggen. Hiertegen had de lieer Vasseur overwegende bezwaren. Hij zag hierin een te groote bevoordeeling van den grondeigenaar en een achter uitstelling van het gemeentebelang. Men krijgt op deze manier twee doorloopende straten, waarin het wonen niet aantrekkelijk is. Een veel logischer aanleg leek hem de doortrekking van de Wilhelminastraat naar de Weijk- manlaan, waardoor tevens de Glacis een behoorlijken uitweg zou krijgen. In een dergelijke straat bestaat groote kans dat ook middenstandswoningen zullen gebouwd worden, waarvoor te Breskens al bijzon der weinig bouwgrond aanwezig is. Spre ker achtte den aanleg van de door hem genoemde straat een noodzakelijkheid, wat de heeren Carels en Notebaart ondersteun den. Wethouder BINS lichtte het voorstel van B. en W. nader toe. Ook het college wil niets liever, dan de door den heer Vas seur genoemde verbinding, maar bij het streven van de totstandkoming hiervan, is men gestooten op de onwilligheid van twee der drie grondeigenaars. Nu kan men wel tot onteigening overgaan, maar daar zoo'n procedure soms lang duurt, is het college van B. en W. hiervan terugge schrokken en heeft men zich voorloopig met voorgestelde bebouwing tevreden ge steld. De heer VASSEUR kon aan het voorstel zijn stem niet geven. Besloten werd zoo snel mogelijk, en met alle middelen die ten dienste staan, den aanleg van de door den heer Vasseur voor gestelde verbinding tot stand te brengen. De heer VAN DE SANDE vond den naam Thijs Feddo Blankenstraat voor de nieuwe zijstraat niet erg geschikt. Op voorstel van den heer Lijk werd dit voorstel om prae-advies naar B. en W. teruggezonden. Betreffende de bouwterrein-exploitatie wilde de heer CARELS den eigenaars niet op grootere kosten jagen. De raad had. evenwel geen bezwaar, zoo dat het voorstel werd aangenomen. De heer CARELS wilde geacht worden te hebben tegengestemd. Bij de rondvraag vroeg de heer CARELS hoe het komt, dat de wijziging der po litieverordening, aangenomen in de vorige vergadering, nog niet door Ged. Staten i3 goedgekeurd, zulks in verband met de voortdurende wantoestanden in de haven. De VOORZITTER kon den heer Carels niet inlichten, maar hij d'acht, dat een schrijven door de taxi-ondernemers, ge richt aan Ged. Staten, de oorzaak was. Verder vroeg' de heer CARELS hoe het staat met de urinoirs. De VOORZITTER zeide nog geen be richt omtrent deze aangelegenheid van het rijk te hebben ontvangen. De heer TAZELAAR achtte verscherping van het politietoezicht op het Spuiplein noodzakelijk, opdat een eind gemaakt wordt aan ergerlijke tooneelfjes, die zich daar soms afspelen. Verscheidene leden steunden hem. De VOORZITTER zeide onderzoek toe. De heer De KRUIJTER wilde streng toezicht tijdens de a.s. kermis, dat geen kinderen beneden 16 jaar de café's bezoe ken. De heer BRAND vroeg eventueele plaat sing van een fietsenrek en een urinoir aan de vischmijn. De heer VAN DE SANDE zeide, dat het met de afwatering van de sloot aan de linkerzijde van den Boulevard treurig ge steld is. B. en W. zullen dit onderzoeken. De heer NOTEBAART vroeg of er nog geen woning beschikbaar is voor de fa milie De Graaf. De VOORZITTER antwoordde, dat B. en W. al het mogelijke doen om aan dezen ellendigen toestand een einde te maken. De heer VASSEUR opperde het plan den woonwagen van den heer Van dë Sande aan genoemde familie te verhuren, welk plan bij alle leden ingang vond. De vergadering werd hierna gesloten. Bezwaren tegen de reisbelastïng. Door het Comité van actie inzake be zwaren tegen de reisbelasting voor Weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen, werd in aan sluiting op het reeds verzonden adres aan de Tweede Kamer in April jl., gisteren het volgende telegram verzonden aan het Tweede Kamerlid, mr. G. A. Boon te 's-Gravenhage „Comité actie Reisbelasting Zeeuwsch- Vlaanderen verzoekt onder verwijzing naar zijn adres met klem volledige vrijstelling inwoners Zeeuwsch-Vlaanderen te bepleiten welke reeds door Wester-Schelde van ove rig Nederland gescheiden zijn. (get.) D. H. VAN ZUIJEN, voorz. J. SALOMÉ, secretaris." Een eensluidend telegram als boven staand, werd heden nog verzonden aan de Tweede Kamerleden de heeren Lockefeer, Van Dijk, Drop, Krijger en Joekes. SCHOONDIJKE Landdag Geref. Jeugdvereenigingen. Zaterdag 27 Juni werd te Schoondijke een landdag gehouden vanwege den Ring Zeeuwsch-Vlaanderen van Jongelingsveree- nigingen en Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag. Voor deze meeting, die werd be gunstigd door fraai zomerweer, bestond veel belangstelling. De samenkomst werd geopend door den Ringvoorzitter der Geref. J. V., den heer C. Herrebout, door te laten zingen Ps. 105 1, waarna hij Ps. 148 las en voorging in gebed. Na het openingswoord werd nog het le cou plet van het bondslied der J. V. gezongen. Daarna was het woord aan ds. A. de Bondt van Den Haag, die sprak over „Onze ar beid en het Koninkrijk Gods". Hierop werd wederom een couplet van het Bondslied gezongen, waarna mevrouw Van AlkemadeKwakkelstein uit Rotterdam sprak over„Enthousiasme". Na de pauze werd nog het woord gevoerd door dr. K. Dijk, uit Den Haag, met als on derwerp „Ons werk in crisistijden". Door ds. Pofcma van Oostburg werd het slotwoord gesproken, waarin hij allen mede werkenden dank bracht, voor het welslagen van dezen middag, waarna hij in dankgebed voorging. BIERVLIET Een duur bad. Tijdens de warme dagen wordt er in den Braakman druk gezwommen. Daar er geen badhokjes zijn, leggen de meeste baders hun kleeren aan den zeedijk neer. Nadat de heer J. M. Zondagmiddag een bad genomen had, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat zijn portemonnaie met 6.50 uit zijn kleeren verdwenen was. De politie stelt een onderzoek in. HAAMSTEDE Zomerkampen V. D. J. O. Dit jaar zal door de Vrijzinnig-demo cratische jongeren organisatie een tweetal zomerkampen worden gehouden. Het eer ste vindt plaats van Zondag 26 Juli tot en met 2 Augustus in Saxenheim onder Nun- speet en staat onder leiding van mr. A. M. Joekes. Het tweede kamp wordt gehouden van 2 tot en met 9 Augustus te Haamstede op het eiland Schouwen Diiiveland. Als hoofdkampleider treedt hier op de heer J. C. Deering, algemeen secretaris der V.D. J.O. Inleidingen zullen hier gehouden woor den door de heeren J. C. Deering uit Utrecht over „De beteekenis van Eras mus voor onzen tijd", A. Oosterbaan uit Amsterdam over„Het leven ven Fridjof Nansen" en R. van Hasselt uit Den Haag over „Verdraagzaamheid". Verder staan excursies naar Brouwers haven, Zierikzee, pompstation Van de wa terleiding, kustverlichting en Schouwen's duinlandschap op het programma. Kustvisschery in Mei 1936. De afdeeling Vischerijen van het departe ment van Landbouw en Visscherij deelt o.a. het volgende mede omtrent de kustvisscherij in Zeeland, waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers betrekking hebben op de maand Mei 1935. Uit Zeeland werden verzonden 8.792 (41.165) oesters ter waarde van 311 2.103) en 28.724 (243.430) kg. mosselen ter waarde van 631 4.359). Verkeersstremming. De Kon. Ned. Automobiel Club bericht, dat de wegvakken Kromme Kooiweg en Hoofdweg, op den weg ZierikzeeRenesse, tot nadere aankondiging voor alle verkeer zijn afgesloten. Het wegvak ZonnemaireBrouwersha ven, van den weg ZierikzeeBrouwersha ven, is weer hersteld en voor het verkeer vrijgegeven. Aansluiting gezocht bij de Oud-Geref. Gemeenten. Te St. Maartensdijk hebben de lidmaten van de Ned. Duitsch Geref. Gemeente met algemeene stemmen besloten aansluiting te zoeken bij de Oud-Gerf. Gemeenten van wij len ds. Boone en waarvan thans ds. Blaak van St. Philipsland voorganger is. Doopsgezinden in congres byeen. In de eerstvolgende dagen komen de Doopsgezinden uit vele landen te Amster dam bijeen voor het houden van een confe rentie. Er zijn behalve een groot aantal deelnemers uit ons eigen land, ook velen ge komen uit het buitenland. Het congres werd gisteravond geopend met een godsdienstoefening in de Singel kerk onder leiding van dr. A. K. Kuiper. Toen met deze godsdienstoefening het congres was geopend, heeft onder leiding van den voorzitter der Alg. Doopsgezinde Sociëteit, die ook voorzitter van het congres is, de verkiezing plaats gehad van drie on der-voorzitters. Aan het slot van den avond werden nog enkele korte begroetingen uitgesproken. Het congres zal heden behandelen de be teekenis van Menno Simons voor de broe derschap en bovendien de Doopsgezinden in verleden en heden ïn Nederland, Duitsch land, Polen, Zwitserland, Frankrijk en Rus land. Woensdag wordt behandeld het verleden en heden der Doopsgezinden in Amerika. Het congres wordt daarna voortgezet te Elspeet, waar nog verschillende onderwer pen als de zending en de jeugd behandeld zullen worden. Vrijdag trekt het congres naar Witmar- sum waar het wordt besloten met een krans- legging op het gedenkteeken van Menno Simons. Benoeming onderwijzeres. Aan de Chr. school te Vrouwenpolder is benoemd mej. A. J. Vroon te Zaamslag. Handelsschool te Middelburg. Toegelaten tot de eerste klasse van de Middelbare Handelsschool te Middelburg Lineke van Loo, A. W. Beun, J. Bakker, A. R. de Muijnck, Maria van der Plank, W. P. de Wolf, J. C. Matzinger, allen te MiddelburgH. Meloen, Krabbendijke, J. D. Walraven te Nieuw- en St. Joosland, J. Ufkes te Oost- en West-Souburg, Jozina van Melle te Breskens en J. van Melle te Mijdrechttot de derde klasse W. K. van Nieuwkerk en W. K. Langendijk te Krab bendijke en A. van der Hof te Vlissingen. Examens. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is voor het propaedeutisch examen voor electro-technisch ingenieur geslaagd de heer V. J. M. de Blieck te Koewacht. Aan de R.K. Kweekschool te Etten is ge slaagd mej. M. de Waal te Ossenisse. Aan de R.H.B.S, afdeeling B te Zierikzee zijn geslaagd J. C. Daudey, Bruinisse, J. J. A. Geluk, Schuddebeurs, M. J. Hoogstra, A. Pijnacker Hordijk en N. G. Timmerman, Zierikzee, H. Prosman en A. v. d. Klooster, Brouwershaven, A. C. Swenne, Ouwerkerk, J. J. Vijverberg, Noordgouwe. Aan de Universiteit te Gent slaagde voor Licentiaat in de Wijsbegeerte en Letteren, afdeeling klassieke Philogie, de heer A. Gerlo te Middelburg en voor candidaat in de Wijsbegeerte en Letteren, afdeeling rech ten, tweede proef, de heer J. Goris te Ter- neuzen. De eerste met groot onderscheiding, de tweede met het predicaat op voldoende wijze. Bij Kon. besluit van «6 Juni 1936 is eervol ontslag verleend uit den militairen dienst met ingang van 20 Juli 1936 op het daartoe door hem gedaan verzoek, aan den reserve-kapitein F. J. van Dunnewold, van het 14e regiment infanterie. Hr. Ms. „Van Meerlant" is op 29 Juni uit Cherbourg vertrokken. VOETBAL: Wedstrijduitslagen Zeeuwsche Voetbalbond. Zondag 28 Juni 1936. Adspiranten. R.C.S.—Middelburg B 6—0 VlissingenMiddelburg A 102 Verbodsbepaling ingetrokken. Blijkens een officieele mededeeling van den K.N.V.B. in de „Sportkroniek" is de in September 1934 gepubliceerde verbodsbepa ling inzake het spelen van wedstrijden tegen de vereeniging IJzendijke ingetrokken. Van af heden is het toegestaan wedstrijden tegen genoemde vereeniging te spelen. WANDELEN: Wandelclub van C.K.W.O. opgericht. In een door het sportbestuur van C.K.W. O. op gisteravond gehouden vergadering met een aantal wandelsportbeoefenaars werd besloten tot het oprichten van een wandelclub als onderafdeeling van de sport C.K.W.O. Een dertigtal dames en heeren traden als lid dezer wandelclub toe. Als voorloopig leider werd benoemd de heer P. J. Jansen. MOTORSPORT: De T.T.-Races. 90 definitieve inschrijvingen; record aantal nationaliteiten neemt deel. Nu de officieele inschrijving gesloten is kan de K.N.M.V. met vreugde melden, dat het enorme aantal van 90 rijders aan de mo torraces om den „Grooten Prijs van Neder land der K.N.M.V." (T.T.-races) zal deel nemen. Niet minder dan 14 nationaliteiten zullen elkander bekampen, een record-aantal, dat nergens ter wereld wordt bereikt. Duitsch land en Nederland spannen de kroon met ieder 23 deelnemers Engeland, dat vroeger ook in aantal overheerschte, moet zich met 14 deelnemers met de derde plaats tevreden stellen. Hierna volgen 9 Belgen, 6 Zwitsers, 5 Oostenrijkers en 4 Zweden, terwijl Ierland, Finland, Frankrijk, Denemarken, Spanje en Tsjecho-Slowakije ieder één vertegenwoor diger zenden. Alles bijeen is het duidelijk, dat men een strijd mag verwachten, die alles overtreft, wat tot dusver te Assen is te zien gegeven. Naar de K.N.M.V. verneemt is de roep, die van het nieuwe verbeterde circuit uitgegaan is, niet vreemd aan deze buitengewone in ternationale deelname. Zaterdag j.l. behaalde de heer L. Th. C. J. Ludwig zijn A-brevet zweefvliegen op het vliegveld alhier. De „Hindenburg" boven Rotterdam en Den Haag. Het Duitsche luchtschip „Hindenburg" verscheen hedenmorgen te omstreeks kwart over negen boven Rotterdam. Het lucht schip koerste zeer laag over de stad en ver dween in noordelijke richting. Om even over half tien verscheen de „Hindenburg" boven de residentie. Het luchtschip vloog zeer laag, zoodat men alle gelegenheid had, den luchtreus van nabij te zien. Boven Scheve- ningen gekomen zette de „Hindenburg" koers naar zee. Ver boven het water, ver dween het gevaarte in westelijke richting. Het ongewone schouwspel trok natuurlijk zeer veel belangstelling. Dr. Euwe vliegt. Of nu de Nationale Luchtvaart School van meening was, dat dr. Max Euwe nog niet hoog genoeg gestegen is, of dat Euwe zelf, alvorens ten tweede male den stryd aan te binden tegen dr. Aljechin, er behoefte aan voelde in luchtiger sferen de noodige krachten te verzamelen, een feit is het, dat de wereldkampioen schaken gistermiddag op Schiphol onder de deskundige leiding van den instructeur de Mul is opgestegen voor een eerste proefles in de vliegkunst. „Zitten en opletten" zei Euwe voor hij opsteeg „zoo heel groot is het verschil met schaken toch ook niet" maar van deze meening bleek de schaakmeester toch te zijn teruggekomen na een tocht boven Amsterdam. Een looping en een immel- mann. De instructeur was tevreden over zijn leerling, vooral in de bochten deed hij heel aardig werk, en Euwe zelf is volkomen door de nieuwe sport ingepalmd. „Mijn indrukken? Geweldig leuk" en weer tot den instructeurs „Dus als ik den knuppel te veel aantrek In zulke oogenblikken doet de verslagge ver beter maar te verdwijnen. Hij krijgt er toch geen woord tusschen. Een overwinning van de K.L.M. De Palestijnsche correspondent van het A.N.P. meldt: Met ingang van 28 Juni is voor het Pa lestijnsche publiek de gelegenheid openge steld om met de postvliegtuigen van de K.L.M. mail te verzenden naar Europa. Hierop was reeds langen tijd aangedron gen, doch men stuitte af op de onverzette lijkheid der Britsehe autoriteiten. De af stand GazaAmsterdam is hierdoor terug gebracht tot 1% dag. Militair vliegtuig neergestort. Nabij de Italiaansche luchthaven Ciampï- no is door onbekende oorzaak een militair vliegtuig neergestort. De twee inzittenden zijn om het leven gekomen. Door de rechtbank te Middelburg is gisteren failliet verklaard J. Franse, betonwerker te Vlissingen. Rechter-commissaxis mr. C. E. Muller, rechtercurator mej. mr. Anne Belle, advocaat en procureur te Middelburg. Opgeheven wegens gebrek aan baten* het faillissement van M. H. Ribbens, zeil maker te Hansweert. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft failliet verklaard M. J. de Kat, wed. A. W. Smits, Hotel Zeeland te Vlissingen J. M. Smits, be drijfsleider, Coosje Buskenstraat 52 te Vlis singen M. J. Smits, bedrijfsleider, Bella- mypark 18, te Vlissingen. Rechter-commis- saris mr. J. H. F. Bloemerscurator mr. J. F. van Deinse, advocaat en procureur te Middelburg. De schade in Addis-Abeba. Londensche verzekeringsmaatschappijen hebben een deskundige naar Addis Abeba gezonden, teneinde aldaar de schade op te nemen, waarvoor door de verzekerden ver goeding geëischt wordt. Deze schade wordt op het oogenblik geraamd op 100.000 pond sterling. Herinneringsmedaille voor strijders in Oost-Afrika. De troepen, die in Oost-Afrika hebben gestreden, zullen op het oogenblik, waarop zij met verlof gaan, een herinneringsmedail le en een bedrag aan geld als demobilisatie- premie ontvangen. Zij zullen de uniform en het hoofddeksel behouden, Troepen keeren uit Oost-Afrika terug. Nadat reeds in toenemende mate troepen uit Oost-Afrika waren gerepatrieerd, zullen thans, volgens een officieele mededeeling, ook grootere troepenafdeelingen naar Italië teruggezonden worden. Deze maatregel wordt gemotiveerd met de snelle bezetting van Abessinië en de onderwerping van de volksstammen. Voor zoover mogelijk, zul len voor repatrieering in de eerste plaats die troepenfdeelingen in aanmerking ko men, welke in het voorjaar van 1935 als eerste naar Oost-Afrika vertrokken zijn. De Negus zal te Genève het woord voeren. Naar in Volkenbondskringen verluidt, staat thans vast, dat de Negus voornemens is, als hoofd van de Abessijnsche delegatie voor de Assemblée het woord te voeren. Daarentegen worden alle geruchten, als zou de Negus van plan zijn, naar Abessinië terug te keeren om den oorlog voort te zetten, tegengesproken. Men verwacht, dat hij ook het reeds meermalen gedane verzoek om financieel® hulp voor Abessinië zal herhalen, daar zijn eigen vermogen zoo goed als uitgeput zou zijn,

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2