Viissinpche Courant DERDE BLAD VAN AMSTEL EN IJ BRIEVEN UIT BELGIE van de van Zaterdag 30 Mei 1036. No. 127. Het Koninginne-bezoek. Am sterdam overtreft zich zelf. Aardige momenten. Besef natio naal symbool dringt die-per door. Ook bijzonder onderwijs-bezui- niging. Werkloosenbedrijfjes. Steuntrekkers gezinnen naar Bak- kum-Zandvoort. Wanneer men zijn indrukken zou willen samenvatten van al het gebeuren tijdens het zesdaagsche verblijf der Vorstinnen in de hoofdstad, dan zou de titel daarvan niet anders mogen luiden dan „Een ouder- wetsch Koninginnebezoek". Ouderwetsch in den zin van spontaniteit, saamhooiigheid en onbeschrijflijk enthousi asme van heel onze bevolking. Zoo was het in de dagen van weleer, toen Koningin Wilhelmina, als geliefd Prinsesje en gezeten aan de zijde van Haar onverge telijke Moeder, op haar Amsterdamsche rij toeren alle harten ontroeren deed. Zóó was het ook later, toen Zij met Haar spoedig in alle kringen geliefd geworden gemaal, Prins Hendrik der Nederlanden, Amsterdam bezocht. Zóó is het ook thans ondanks een steeds scherpere verhoudingen aannemende partijstrijd weder geweest tijdens Haar komst met onze beminde Primes Juliana overal langs den weg en op den Dam ver heugde gezichten, spontane hartelijkheid, enthousiasme bij jong en oud, in welk stadsgedeelte Jordaan inclusief de Vorstinnen zich ook vertoonden. Zelfs in het communistische Noord is ge durende den langen rit ditmaal geen enke le wanklank vernomen. Men was daar óf geestdriftig óf passief. De Koningin, als symbool van onze natio nale eenheid, bóven alle partyschappen en gelooven. Naar het devies der Oranjes „Rustig te midden der onstuimige baren". Dringt het besef hiervan ook dieper door tot onze opposante, strijdlustige hoofdste delijke bevolking Er waren vele aardige momenten tijdens dit bezoek op den druk bezochten Dam en ook gedurende de rijtoeren. De bekende oplettendheid oer Koningin bleek weer eens bij Haar te verschijnen op het balcon, kort na Haar aankomst ten paleize. In de smalle Paleisstraat moest op zeker oogenblik de sterk opdringende menigte in het belang der veiligheid met zacht geweld teruggedrongen worden. ALEXANDER KORDA EN ZIJN PLANNEN. Het is thans vier jaar geleden, dat in Engeland London-Fiim-Productions werd opgericht. Het initiatief hiertoe werd geno men door Alexander Korda, die met zes medewerkers begon, te weten, Lajos Bire, George Grossmith, Stephen Pallos, Harry George, Davin Cunyngham en John Myers. Met uitzondering van den inmiddels over leden George Grossmith bekleeden deze mannen heden nog dezelfde functies als destijds. Respectievelijk z\jn zij leider der dramaturgische afdeeling, chef der afdee- ling buitenland, secretaris, studio-manager en publiciteitschef. Men begon op zeer be scheiden wijze in Grovenor Street wer den twee kamers gehuurd niet vermoe dende, dat de nieuwe onderneming al spoe dig de geheele Engelsche industrie groot zou maken. De eerste film, cfce door Lon* den-Film-Productions werd vervaardigd in de Eritish Dominions studios was „Wedding Rehearsal" en toen deze film haar vertooningen begon, stond reeds da delijk vast, dat de kleine maatschappij haar weg wel zou vinden. Korda zelf was niet geheel onbekend. Zijn opvallende film „Ser vice for Ladies", destijds door Paramount uitgebracht, had in Engeland sterk de aandacht op hem gevestigd en men kan wel zeggen, dat het succes dezer film den stoot heeft gegeven tot het oprichten van de nieuwe onderneming. „Wedding Rehear sal" kwam eveneens tot stand met mede werking van Paramount en op dezelfde basis bracht deze combinatie een aantal soortgelijke films, waarin het Britsche ele ment slechts schaars tegenwoordig was. Dit nu was juist lijnrecht tegen de bedoe ling van London Film. -Korda en zijn man nen wilden Engeland een eigen industrie geven. Toen kwam de eerste groote pro ductie, die zuiver Engelsch te noemen was en waarmede Londen-Film de eerste groote productie, die zuiver Engelsch te noemen was en waarmede London-Film de geheele Zij zou daarmede van alle uitzicht op het balcon verstoken zijn geweest. De Koningin, dit bemerkend, wendde zich toen opeens speciaal naar rechts, boog en wuifde met den zakdoek naar Haar in verdrukking ge raakte onderdanen, die Haar men kan zich dit wel voorstellen een geweldige ovatie brachten. Een ovatie, die minuten lang aanhield, totdat de Koningin het einde lijk maar geraden vond ook weer eens de juichende en zingende menigte aan de front zijde te gedenken. Tijdens bet vroeger gebruikelijk acht- daagsche bezoek aan Amsterdam had Ko ningin-Regentes Emma eens een vriendelijk beroep op de burgerij laten doen om des avonds laat de rust in de Paleis-omgeving zoo min mogelijk te verstoren. Dit in het belang van de nachtrust der jcnge Prinses, die anders niet tegen de vermoeienissen van bezoeken en rijtoeren bestand zou blijken. Ouderen herinneren zich wellicht nog, dat toen vrijwel alle laat-passeerenden den Dam niet overstaken, alvorens ergens in een verscholen hoekje eerst hun schoenen te hebben uitgedaan. Tot zóóveel uitbundigheid kwam het dit maal niet, doch wel hebben we avond aan avond opgemerkt dat het late Dampubliek zich ongewoon rustig hield en zelfs van zijn misnoegen blijk gaf, wanneer vroolijke ge zelschappen het onbewust te bont maakten. De Vorstinnen hebben hierdoor in dit uiteraard drukste deel van Amsterdam on getwijfeld van een goede nachtrust kunnen genieten. Aan verschillende autoriteiten betuigden Koningin en Prinses reeds Haer bijzondere ingenomenheid met de hartelijke en indruk wekkende ontvangst van de Amsterdam sche bevolking. Ook de officiecle dankbe tuiging Z8.1 inmiddels wel afgekomen zijn. De vele vlaggen en het vrij algemeen dra gen van Oranje zullen ook wel de aandacht der Vorstinnen hebben getrokken. Rekent men hierbij nog bet zeldzaam fraai lenteweer, dat het verblijf der Vor stinnen vanaf Vrijdag tot den dag van het vertrek aanhoudend begunstigd heeft, dan mag hier wel gesproken worden van een buitengewoon geslaagd Vorstelijk bezoek. In de betrekkelijk langdurige periode van opleving, kort na het beëindigen van den wereldoorlog, heeft liet bouwen van scholen hier ter stede een omvang aangenomen als te voren nooit gekend. Nauwelijks was er ergens een stuk van het polderland opgehoogd of er verrees, ver van het bewoonde stadsgedeelte, een groot fraai gebouw, dat soms een jaar of langer gesloten bleef, omdat er nog geen straten waren aangelegd en dus ook bevolking ont brak. Informeerde men naar de bestemming van zoo'n heel jaar en langer leegstaand gebouw, dan luidde het antwoord perma nent „Nieuwe school". De gevolgen van dezen ietwat geforceer- den, hoewel niet geheel onwaardeerbaren schoolbouw, wreekt zich nu op de bestaande oudere scholen, die stuk voor stuk op ver dwijnen staan. wereld op Engeland attent maakte, nl. „Hendrik VUI" met Charles Laughton, die in Amerika reeds een reputatie bezat. „Hendrik VTII" was een waagstuk. Buiten gewone financieele offers waren noodzake lijk en men kan wel zeggen, dat indien het met deze film ware misgeloopen, er mo menteel van een bloeiende Engelsche in dustrie niet veel zou zyn te vertellen. Men ging op den ingeslagen weg verder, door onmiddellijk na „Hendrik Vin" een tweede historische film nl. „Catharina de Groote" te vervaardigen, die den door „Hendrik VTII" gevestigden indruk beves tigde en toen London Film zich hierdoor niet alleen een groote „goodwill", maar ook een behoorlijke financieele basis ge vormd had, kwamen „De Roode Pimper nel", „Sanders van de Rivier" en „De We reld in wording". Korda's schepping was echter nog laog niet volmaakt. Hij zocht nog naar twee media, die hem volkomen onafhankelijk zouden makeneen grootsche verhuur- onderneming en productie in eigen studio's. Deze beide wenschen zijn thans vervuld. De Korda-films worden thans over de ge heele wereld door United Artists verhuurd en uitgebracht, aangezien Korda als pro ducer is toegetreden tot de U.A.-groep, gevormd door Sam Goldwyn, Mary Pick- ford, Douglas Fairbanks en Charlie Chap lin. Hij heeft zich daarmee een plaats veroverd onder de meest vooraanstaande filmproducenten ter wereld. Denham-studio's. Als laatste schakel in de keten, die van London Film een honderd-procentige film productie maatschappij maakt, is thans gevolgd de ingebruikneming van de groote studio's te Denham, die het laatste woord op het gebied van atelier-bouw en inrich ting beteekenen. Zeven enorme opname- hallen zijn daar in het pittoreske Bucking hamshire gebouwd. Zij beslaan een opper vlakte van ruim 4000 M2. en werden vol Men vindt er in de nieuwe wijken nog vele goed bruikbare en gunstig gelegen gebou wen onder. Doch de gewijzigde klasse-ia deeling, de grootere klassen en andere bezuinigingen op het onderwijs, noodzaken het gemeente bestuur tot een „opruiming", di- onder nor male omstandigheden zeker met te verde digen zou zijn. Worden de nieuwe opheffing s-voorstellen door den raad goedgekeurd, eventueel door de regeering dwingend voorgeschreven, dan zullen in minder dan twee jaar ongeveer 200 gemeentescholen aan het onderwijs ont trokken zijn. De consequentie ligt voor de hand ook het bijzonder onderwijs zal moeten bezuini gen. Dit is mogelijk omdat in sommige wij ken (we denken aan Oost) een zekere wantoestand is ontstaan door de opeenhoo- ping van lagere, middelbare scholen en lycea van dezelfde of ongeveer dezelfde richting. Men ontkent dit ook niet en is dezer da gen reeds bijeengekomen om door een sterk doorgevoerde concentratie tot bezuiniging te komen. Wordt men het hierover eens, dan zal ditmaal binnenkort ook een aantal bijzon dere scholen gesloten kunnen worden. Door de langdurige werkloosheid en steunregeling zijn in de groote stad eigen aardige toestanden en gewoonten ontstaan, waarover we thans maar niet in details zuilen treden. Aan de werkloosheid bijv. dankt men allerlei klein-bedrijfjes, wier uitoefening onder normale omstandigheden stellig niet loonend geacht zou zijn en waarvan we dus verschoond zouden zijn gebleven. We denken hierbij aan de in verschillende wijken bestaande diensten voor het poetsen van koperen naamplaten, deurknoppen en bellen, en aan de, sedert de invoering der zware gemeente-vuilnisbussen, ontstane werkloozen-organisatie voor het van de etages ophalen, terugbezorgen en desge- wenscht reinigen der bussen. Inderdaad een groot gemak voor de étage-bewoners kos ten miniem. De mannen van deze organisa tie, welke in het bezit gesteld zqn van een gemeentelijke vergunning, hebben zich bak fietsen aangeschaft, voorzien van water tanks en schoonmaak-gereedschap. Ieder hunner heeft, in de htm aangewe zen wijk, drie jongens ter beschikking, die resp. 5 per week verdienen. De chefs zelf taxeeren hun verdiensten op 20 a 25 gulden per week, hetgeen hun onaf hankelijk maakt van den „steun". Maar de anirno voor dit klein-bedrijf wordt groot, er is zelfs clandestiene concurrentie ont dekt, zoodat de gemeente wel weer genood zaakt zal zijn ook hier regelend op te tre den. Een andere categorie van werkloozen, meest hoofden van groote gezinnen, heeft zich meer gespecialiseerd op een lang durig zomerverblijf - in Bakkum en Zand- voort-Noord. Met allerlei primitieve hulp middelen zijn dezen winter bruikbare tenten met vaste slaapgelegenheden, keukens enz. vervaardigd en reeds in de bewaakte kam gens de nieuwste acoustische principes in gericht. Iedere studio heeft een eigen op nameapparatuur. Het complex omvat verder natuurlijk tal van administratieve lokalen, twee groote showrooms, kleedkamers, een restaurant en een winkelgalerij. Zes 1000 P.K. Diesel motoren zorgen voor electrischen stroom (tot een maximum van 4400 K.W.) Er werd 54 K.M. draad gebruikt voor deze studio's. Behalve de opwekking van licht en kracht geschiedt ook de watervoorzie ning in eigen beheer. Verder vindt men er machinekamers, werkplaatsen voor metaal en houtbewerking en speciale afdeelingen voor make-up, patronen, papier-maché, mo dellen, electrische reparatie, requisieten, gor dijnen, costuums, eerste hulp bq' ongeluk ken, een kapsalon, kortomalles wat er nu eenmaal bij films maken noodig is. De films worden in eigen laboratoria ontwik keld en vermenigvuldigd. Er zijn niet min der dan 18 „snijkamers" voor het mentee- ren. Het aantal personen, dat in normale omstandigheden dagelijks in Denham aan wezig zal zijn, bedraagt circa 2000. De spoorwegen hebben een speciaal station nabij de studio's laten aanleggen. ROLVERDEELING VAN DE FILM „MERIJNTJE GIJZEN'S JEUGD". De rolverdeeling voor de film „Merijntje Gijzen's Jeugd", waarvan de opnamen op Dinsdag 2 Juni in Loet C. Barnstijn's Film- stad zullen beginnen, staat thans vast. Re gisseur Gerron heeft voor de titelrol een jeugdige onbekende uitverkorenMarcel Krols, een jongen uit het land, waar de film zich afspeelt en afkomstig uit Hoog- straeten, aan de Belgische grens. Marcel Krols is in zijn geboortedorp en de omge ving daarvan echter geen onbekende. Hij heeft de rol van Merijntje in het tooneel- stuk al meermalen gespeeld bij uitvoerin gen van de „rederijkerskamer" in Hoog- straeten en 't is aan te nemen, diat dit jon getje voor een bijzondere creatie van Me- rijnje zal zorgen. De rol van „De Kruik" is toevertrouwd aan Piet Bron, den bekenden acteur van het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel, terwijl Janekee gespeeld zal worden door Mimi Boesnach, die aan hetzelfde gezelschap is verbonden. Een bijzondere attractie voor de film is, dat A. M. de Jong, de schrijver van het boek, bereid werd gevonden om de rol van den ouden pastoor op zich te nemen. Bill Benders, die in „Het mysterie van de Mondschein Sonate" een kleine rol vervul de, zal thans die van den „grensjager" op zich nemen en als Flierefluiter werd de populaire revue- en operettespeler Harry pen opgeslagen. Men leeft daar goedkooper en natuurlijk ook gezonder dar. in de stad. Bakkum's winkeliers concurreeren van 30 tot 40 pCt. met hun Amsterdamsche col lega's. Men ziet thans reeds vele gezinnen, voor zien van meubilair en keukengerei naar dit goedkoopte-eiland trekken. 'Woningen wor den opgezegd en overcompleet meubilair bij familie opgeborgen. Amsterdam staat onder zekere voorwaarden ontheffing van stempelen toe en draagt de steunuitkeeiing aan de tijdelijke kampgemeente over. Of men dit stelsel ook na do nieuwe be paling voor gemeente-ambtenaren (tot ver plicht wonen in Amsterdam) zal kunnen handhaven valt o.i. te betwijfelen. Zand- voort lokt ook reeds het beter gesitueerd publiek. Verschillende Amsterdamsche fa milies ontvingen deze week een uitnoodiging van de gecombineerde hotels en pensions om tegen zeer gereduceerd tarief het Pinkster-weekend in de badplaats te komen doorbrengen. „Men zou er eenige verrukke lijke dagen van het voor-seizoen kunnen ge nieten", luidde het slot. Een dame, wie dit, gezien de weersge steldheid in Amsterdam wordt nog dap per gestookt verdacht voorkwam, infor meerde voorzichtigheidshalve of zit- en slaapkamer wel voldoende verwarmd wer den en voorts of het hotelterras ook een electrische warmte-geleiding aanwezig was Het antwoord op dit schrijven is echter tot op heden uitgebleven. Corres Pondent. Stemmen na de verkiezingen. De officieele uitslagen der Belgische ver kiezingen melden voor de nieuwe Kamer de volgende samenstelling 63 Katholieken, inplaats van 79 16). 23 Liberalen, inplaats van 24 1). 70 Socialisten, inplaats van 73 3). 16 Fronters, inplaats van 8 8). 9 Communisten, inplaats van 3 (-f- 6). 21 Rexisben, inplaats van 0 (+21). 202 zetels, inplaats van 187 15). De drie regeeringspartijen van Katholie ken, socialisten en liberalen, verloren onder scheidenlijk 22, 9 en 3 zetels en niet slechts 16, 3 en 1 zetels, zooals sommige berichten in Nederlandsche bladen foutief gemeld hebben. Deze berichten hielden namelijk bij de vermelding der genoemde verliezen, geen rekening met het feit, dat het aantal Ka merzetels van voorheen, totaal 187, bij deze verkiezingen verhoogd is tot 202 in totaal. Om in de met 15 zetels vermeerderde Ka mer hun positie te kunnen handhaven had den de drie meerderheidspartijen het vol gend aantal zetels moeten behalen Katholieken 85, tekort 22, Socialisten 79, tekort 9, Liberalen 26, tekort 3. De regeeringspartijen leden dus een totaal- verlies van 34 zetels, hetgeen, bij het moei- Boda geëngageerd. Voorts zal men Aaf Bouber kunnen zien als Janske, de huis houdster van den pastoor. Als eerste camera-man zal AkosFarkas, die reeds alle vorige Bamsttjn-films foto grafeerde, fungeeren, terwijl de montage van de film geschieden zal door G. J. Teu- nissen. Het geluids-technische gedeelte staat onder leiding van dr. Gerhard Gold- baum. Er wordt thans op Filmstad met man en macht gewerkt om alle bouwwerken en decors op tijd klaar te krijgen. Architect Wegerif heeft, met zijn uitgebreiden staf, reeds tal van gebouwen en een heele dorps straat uit den grond gestampt. Een der groote studio's wordt geheel in beslag ge nomen door het interieur van de kerk, die op ware grootte, naar een in Brabant staand kerkje, werd gebouwd. Voor hen, die van 29 Mei tot en met 1 Juni gebruik maken van de gélegenheid, die dan bestaat om Filmstad te bezichtigen, is er veel in teressants te zien. Gerekend wordt, dat de opnamen circa een maand zullen duren. Een gedeelte van den technischen staf bevindt zich momen teel in Brabant voor het vervaardigen van een reeks buitenopnamen. INDIË IN NEDERLAND DOOR DE FILM (I.N.E.F.) Men schrijft ons Reeds eenigen tijd trachten een aantal in Indië belangstellende Nederlanders den juisten weg te vinden om Oost- en West- Indië beter bekend te maken bij het Hol- landsche publiek. Zij meenen thans dit doel het best te kunnen bereiken door 'n autonoom lichaam in het leven te roepen, dat deze zaak van hen overneemt en dat wij gemakshalve verder INEF zullen noemen. De taak van INEF zal moeten zijn om door middel van de geluidsfilm in ver band met haar groote cultureele waarde het propagandamiddel bij uitnemendheid meerdere bekendheid te geven aan het le ven en werken van ons Nederlanders in de overzeesche gewesten en wel, zonder eeni ge politieke of godsdienstige tendenz voor te staan. Na een langen en moeizamen werkkring in Indië te hebben doorgemaakt, worden duizenden Nederlanders na terugkeer hier te lande bijna unaniem getroffen door de onbekendheid bij het Hollandsche publiek met de toestanden en de leefwijze van de Nederlanders in de tropen. Veelal valt zelfs een soort van geringschatting als gevolg van deze onbekendheid op te merken in de wijze, waarop men zich hier te lande uit Bruin staal gezond. Alleen AMILDA-zonnebruincrême, welke Pigmentol bevat, geeft Uw gelaat, hals en armen, óók bij weinig of geen zon, direct een sportief bruine teint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. lijk te ontwrichten stelsel der evenredige vertegenwoordiging, een beduidende ont wrichting is. De alles overrompelende pro paganda der Rexisten bracht de „Katholieke Unie" een geweldige nederlaag, maar het moet erkend, dat de vernieuwingsbeweging der Rexisten eveneens in de liberale gelede ren greep en nog meer iets wat men in België tot nog toe van geen rechtsche groep zag aanhang vond in de rijen der socia listen, die overigens van communistische zijde het meest gedund werden. Ons in vorige brieven geuit vermoeden, dat de socialisten, door het enorm stemmen verlies. der Katholieken, de sterkste partij in de Kamer zouden vormen, is bewaar heid geworden. De politieke verhoudingen in de nieuwe Kamer zijn echter van dien aard, dat zij de regeeringsverantwoording van de socialisten bijna onmogelijk zwaar te dragen maken. Van een lirksche meer derheid is in de nieuwe Kamer geen sprake. Ondanks het fiasco der Katholieke Unie vol trok zich bij deze verkiezingen een sterke verschuiving naar rechts. Rekeaing houdend met het nieuwe aantal van 202 Kamerleden verloren de socialisten 9 zetels de commu nisten hadden er 3 en wonnen ei 6 bij, totaal 9 dus, waarmede bevestigd is, dat het Marxistisch element hier, zelfs met de com munisten er bij, geenszins versterkt is. De weinig verlies boekende liberalen, die in velerlei opzicht tot de uiterste rechter zijde gerekend kunnen worden en felle tegenstanders van de socialisten zijn, steu nen alleen de linkerzijde als het tegen de bijzondere schoolgaat, op sociaal-economisch gebied echter is hun houding die van de meest verstokte conservatieven. De Fron ters (Vlaamsch Nationalen), die hun aan tal in de Kamer verdubbelden en op 16 brachten, verwerpen eveneens alle marxis tische opvattingen en staan verder van ae socialisten dan sommige christen-democra ten van de groep-Van Cauwelaert. De Rexisten voeren een uitgesproken katho lieke politiek en scharen zich op sociaal gebied aan de zijde van de „Katholieke Unie" en van de „Fronters", waaruit de meer rechtsche dan linksche samenstelling der nieuwe Kamer te concludeeren is. In dit opzicht en ook cp politiek-economisch gebied wijst het verkiezingsresultaat van verleden Zondag op een merkbaar streven naar nationaal herstel. De regeering van morgen zal met dit streven rekening heb ben te houden en het zal derhalve geen „plan-regeering" kunnen zijn. Groot is het aantal der invloedrijke stem men in het socialistisch kamp, dat op link sche eenheidsfront-vorming aanstuurt, naar het voorbeeld der Spaansche en Fransche marxisten. In de Belgische Kamer echter zou een dergelijk eenheidsfront wel een zwakke „eenheid" zijn, gezien bet feit, dat de 70 socialisten en de 9 communisten min stens nog 23 leden van de rechterzijde voor laat over degenen, die hun beste krachten aan Indië hebben gegeven. Helaas hebben literatuur en tooneel, wel licht onbewust, dit wanbegrip nog in de hand gewerkt door het herhaaldelijk doen verschijnen van romans en net opvoeren van tooneelstukken over Indië, welke slechts de excessen van het Indische leven naar voren halen en aldus een geheel ver keerden indruk te weeg brengen. Elk ontwikkeld en weldenkend Hollan der moet begrijpen, dat het onmogelijk en zelfs ongerijmd is, dat met slechts enkele honderdduizenden Nederlandsche mannen en vrouwen in een land van ruim 60 mil- lioen inwoners, datgene tot stand is ge bracht, wat Indië nu biedt, als die pioniers, elk op eigen gebied, niet beschikten en nog beschikken over de taaie energie en volhardenden durf, waardoor wij Nederlan ders reeds door de eeuwen heen den naam van ons dierbaar Holland over de geheele wereld hebben verspreid. Maar ook het groote publiek, geheel Nederland, moet daarvan doordrongen worden. INEF acht de moderne geluidsfilm een middel om door het vertoonen van speciale Indië-films het Hollandsche publiek tot in de uithoeken van het land te bereiken. Door middel van de film wil INEF laten zien, hoe de Nederlander daarginds werkt en leeftin zijn arbeid, maar ook in zijn ontspanning en dat alles in getrouwe nabootsing van de waarachtige werkelijk heid. Daarnaast zal ook aan den Inlander in zijn cultureel leven, in zijn zeden en ge woonten, de noodige aandacht worden ge schonken. Met dit NATIONALE doel voor oogen zal de te vervaardigen rolprent in het Moederland eerbied afdwingen voor het geen door landgenooten in het tropisch gedeelte van Groot-Nederland is tot stand gebracht en tevens meerdere kennis van die gewesten bijbrengen. Waar de Nederlandsche geluidsfilm de begin-moeilrjkheden reeds achter den rug heeft, is zeer zeker het oogenblik gekomen om haar nu dienstbaar te maken aan dit propagandaplan. Wrj kunnen echter slechts slagen door de samenwerking van 'n groot aantal enthou siaste Nederlanders. Ook uw steun achten wij* van zeer groote waarde Wij verzoeken U daarom uw moreele adhaesiebetuiging te willen zenden aan liet voorloopig secretariaatGoudenregen straat 266, Den Haag.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 9