500 300 25 ABDOUL'ASIS IZMIR SMYRNA VRIJDAG 29 MEI EERSTE BLAD 74e Jaargang' 1936 Uitgavefirma F. VAK OE VELDE Ir., Walstraat SB-60aViissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PRQVINCIEN1EUWS TlcdionaA „SCHELDE"- PIERTJES No. 126 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheeie rijk f2.50. Voor België, Uuitschland en Frankiijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. mi ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer'25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1-5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 5 regels f 1.alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim. gulden bij verlies van een wijsvinger. gulden bij verlies van een anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Minister Van Lidth de Jende in Zeeland. Donderdag-a vond' kwam de minister van waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude te Middelburg' aan en nam zijn in trek ten huize van den Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quar- les van Ufford. Hedenmorgen begaf de minister zich met het collége van Ged. Staten, de hoofd ingenieurs van den rijks- en provincialen waterstaat, de heeren ir. J. P. Walland en ir. J. J. van Leeuwen, naar Vlissingen, om aldaar naar Breskens over te steken. Het eerste dioel van het bezoek was de omgeving van het den laatsten tijd veel besproken Zwin, doch niet om over al of niet indijken te oordeelen, maar wel over de kwestie van die verbinding langs de wegen met het aangrenzende deel van België. Van het Zwin ging het in de rich ting van Oostelijk-Zeeuwsch-Vlaanderen en wel om bij de Isabellasluis inlichtingen te verkrijgen naar aanleiding van de klachten over de waterloozing ook voor de aangrenzende polders van Belgisch Vlaanderen. De volgende halte was Sas van Gent en van daar ging het langs het kanaal naar Temeuzen, om bij de staalfabrieken te Sluiskil de auto's te verlaten en meteen bootje het kanaal over te steken om den aanleg van de nieuwe rijkshaven ter plaatse in oogenschouw te nemen. Te Terneuzen aangekomen werden de wethouders aldaar zooals bekend is er een vacature van burgemeester in de gelegenheid gesteld met den minister een onderhoud te hebben, o.a. over de h.i. veel te smalle brug in den weg Terneuzen- AxeL Van Temeuzen ging het over Zaamslag en van daar over den nieuwen provincialen weg naar Hulst en verder naar Clinge. Hier kon het gemeentebestuur het belang van een goeden weg ClingeNieuw-Na- men bij den minister bepleiten. Dit was het laatste rustpunt in Zeeuwsch-Vlaanderen, want nu ging het naar Walsoorden om weder de Wester- schelde over te steken, want ook op Zuid- Beveland wilde de minister zich zelf over tuigen van een bepaalde zaak en wel van de verbinding GoesHoedekenskerke en speciaal van den afstand van de haven naar het station van den locaaltrein in laatstgenoemde plaats en van het centrum der andere belanghebbende gemeenten naar de betrokken stations. Een en ander met het oog op de aan den heer Bart te Goes onthouden concessie voor verlenging van den autobusdienst GoesHoedekenskerke Bij terugkomst in Middelburg zouden de deelnemers aan den tocht met den minis ter als gasten aanzitten aan het diner ten huize van den Commissaris der Koningin waar dan ook de heer G. J. Bensink, be drijfsdirecteur van de stoomvaart-maat schappij „Zeeland", wier belangen ook zoo nauw met het ambtsterrein van den mi nister Van Lidth de Jeude in betrekking staan, zou aanzitten. Onze badplaats. De opening van het zeebad en het strand- stoelenbedrrjf is door B. en W. bepaald op Zaterdag 30 Mei. Bouw en Inrichting van de Pier. Onder bovenstaanden titel vertelt archi tect J. Götzen in de Feestcourant bijzon derheden over de Vlissingsche Wandelpier, waaraan wij ontleenen De onderbouw bestaat uit zware beton- palen elk met een lengte van ongeveer 17 meter. Per paal werd 600 K G rjzer ver werkt, terwijl 't totaal gewicht van iederen paal 4500 K.G. bedraagt. Wanne er men zich realiseert dat 84 van deze pal?n Vlissingsch Wandelhoofd torsen, zal geen enkele be langstellende haar met bevend hart betre den. Dit stevige piertje heeft de voor- en najaarsstormen met succes doorstaan. De betonpalen zijn door zware betonblok ken aan de bovenzijde gecomoineerd tot groepen van 4, 3 en 2 stuks zgn. hoofden. Op deze hoofden die '25 metet van elkaar verwijderd staan, rusten de vakwerkliggers. Elk der groote vakwerkliggers heeft een lengte van 25 M., bij een hoogte van 3.50 M. en een dikte van 0.80 M. de knooppun ten worden bijeengehouden door 300 bouten, het totaal gewicht bedraagt ongeveer 5500 K.G. En voor Uw foto's. En voor Uw kiekjes. Foto HENNING, Badhuissfr. 63 Dwairs over de liggers loopen de balken, waarop de wandelvloer is aangebracht' en het windscherm gesteld, terwijl aan de uit- eiden van deze balken de balustrade is bevestigd. Dé lengte der pier bedraagt 150 M; en wordt gevormd door'6 overspanningen van 25 M. Aan het einde bevindt zich het hoofd, achthoekig van vorm met een oppervlakte van 500 vierk. M., met in hét midden het Paviljoen, welks kern uit ijzer bestaat, dat overigens geheel is samengesteld uit hout. De belangrijke kolommen rusten op de knooppunten der vakwerkliggers, zoodat voor een gunstige gewichtsvcd teling op den onderbouw is zorggedragen. De bezoe kers kunnen behalve door de lv .-of dingangs- deuren, door 4 dubbele deuren vrj het Pa viljoen betreden, zoodat van gedrang wel geen sprake zal z jn. Rondom de verhoogde middenzaal loopt een ongeveer 30 M. lange bloemenrand. Het tooneel is klein, doch gezellig en voorzien van voet- en bovenlid t. 9 Morgen wordt de Pier in gebruik geno men. Een feit, dat hoe men ook over be paalde consequenties moge denken, voor onze gemeente van beteekenis moet worden geacht. Want Vlissingen wordt er aantrek kelijker door als badplaats en dat een grooter vreemdelingenbezoek voor vele ingezetenen voordeelen biedt, behoeven wij zeker niet nader uiteen te zetten. Wij wekken onzen lezers daarom op om de vlag uit te steken opdat VUr-singen mor gen een vrooljken, fleurigen aanblik biedt, tot voldoening van staögeroot er vreemr'e- ling. Het is om tal van redenen van betee kenis dat de stad morgen een prettig aan zien heeft. Laat de vlaggen dus wapperen HET VUURWERK. v.10.— C. S- 1.— Vorige verantwoording - 336.25 Totaal ƒ347.25 De inzameling wordt hiermede be ëindigd de gulle gevers kunnen mor genavond de voldoening smaken dat zij ook vele anderen van een fraaien aanblik doen genieten Gemeentelijke werkloozeneursussen Gisteravond had ten stadhui ze de uitrei king plaats van de diploma's, behaald dooi eenige cursisten van bovengenoemde cur sussen. De wethouder van onderwijs, de heer Edelman, gaf na de leeraren en de gediplo meerden welkom te hebben g^ueefcen, eerst een kort overzicht van het verloop van den opleidingscursus, ingesteld om de cursisten te bekwamen voor het examen machinedrij ver voor de Binnenvaart. Hierna reikte hj de diploma's uit onder het uitspreken van een toepasselijk woo~d voor ieder der cur sisten. Voor allen sprak hij de roop uit, dat het behaalde diploma in hun verder leven van nut zal kunnen zijn, waaraan hij overi gens niet twijfelde. Hj bracht ook dank aan de leeraren, die zeker hebben bijgedragen tot bet behaalde succes. Nadat een der cursisten voorden van dank had gericht tot den wethouder en de leeraren, bleef men nog eenigen tijd onge dwongen bjeen. Aan onderstaande heeren werd een diplo ma uitgereikt C. v. d. Hooft, voorl. stoom en motor, Jac. F. Poirot, voorl. stoom, th B stoom en motor, Chr. Ribbens, voorl. stoom en C. J. Willeboer, voorl. stoom. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. De Jachtvliegtuigafdeeling Is Donderdag van Soesterberg naar Schiphol verhuisd. Nu het Koninkljk bezoek aan de hoofdstad geëindigd is, zijn aan het Weesperpoort-sta- tion te Amsterdam de paarden van de Ko ninkl jke stallen weer ingeladen om naar Den Haag te worden vervoerd Een woord tot U, wielrijders. Op den tweeden dag van de verkeersda- gen richt het Verbond van Vereenigingen voor Veilig verkeer een woord tot u, wiel- rjders. Het fietsen zou zuiver een genoegen zijn, als er niet óók gevaren aan vei bonden wa ren. Onder de verkeersongevallen nemen die van wielrijders een belangrijke plaats in. Gij geeft nog maar al te veel geen of een onduidelijk teeken bij richtingver andering gij meent, omdat gij weinig plaats op den weg inneemt, dooi alle hoek jes en. gaatjes te kunnen doorglippen en omdat gij met uw rjwiel een aardige snel heid kunt ontwikkelen, meent gij net ergens nog. te kunnen voorbijgaan tót maakt u zoo gevaarlijk, wielrijders. Hoe de mogelijkheden van verkeersonge vallen'kunnen worden verminderd Wj brengen hier onder uw aandacht onze tien geboden voor wielrijders(siers) 1. Zorg er voor, dat uw rijwiel in orde is en denk vooral aan den reflector. Denk in het bijzonder aan de remmen en zorg, dat de lantaarn zoo .geplaatst is, est de licht bundel valt op 't wegdek. 2. Is een rijwielpad aanwezig dan is dat uw terrein. Zoo niet, blijf dan zooveel mo gelijk rechts van den rijweg. 3. Verander niet plotseling van richting, maar geef dit tijdig en duidelijk te" kennen. Ook als ge wilt afstappen. 4. Bij plaatsen, die niet te overzien zijn, rijd vooral langzaam en geef indien noodig teekens. 5. Rijd nooit langs een stilstaande tram. 6. Rijd nooit met zijn driëen raast elkaar. 7. Haal geen kunstjes uit met losgelaten stuur, enz. 8. Rijd niet vlak achter auto's en trams. 9. Laat je nooit voorttrekken door auto's en trams. 10. Houd steeds rekening niet de voetgan gers. Juist zij hebben soms zeer weinig verkeersroutine. Wij meenen, dat het stipt opvolgen van deze tien geboden u en anderen veel schade kan besparen. Ouders, brengt deze tien geboden ook onder de aandacht van uw kinderen. Vooral overtreding van de geboden 6. 7 en 9 ver- grooten vaak de onveiligheid var den weg en leiden maar al te dikwijls tot ongeluk ken. Wilt u deze tien geboden niev uitknippen en op een plaats bewaren, waar zij u dage lijks weer onder de oogen kom Goed zoc Het zal niet het laatst ook m uw eigen voordeel zijn MIDDELBURG Provinciale Zeeuwsche Brandweerbond. De Provinciale Zeeuwsche Brandweer- bond vergaderde te Middelburg onder voor zitterschap van den heer M. Fernhout, burgemeester van Middelburg, die zijn voorganger op die plaats herdacht en die gelegenheid vond dank te brengen voor de medewerking, die verleend is bij de voor bereiding van de luchtbeschermingsoefe ning, in het bijzonder dootr den heer Bier man, die op verschillende plaatsen een le zing over deze materie hield. Rookt de Nieuwe SMYRNA CIGARETTES 20 STUKS 2 O CENTS 2Q STUKS, 25 CENTS en ons ALOM BEKEND merk 2Q STUKS 25 CENTS izmir tütün limited sirketi HALIM AëAgARgISI N950 Firma W. VAN DER LINDE ZONEN. Banketbakkers. Walstraat, Telef. 373. Strandgalerij, Telef. 157. Vraagt onze specialiteit Heerlijk boterkoekje in luxe trommeltjes, inhoud 3li2 ons 80 cent per stuk. Wacht U voor namaak! Het hoofdpunt der agenda was de* statu tenwijziging, zulks in verband met de wij ziging der statuten der Kon. Nederi Brandweervereeniging, waarvan nu alleen de provinciale bonden lid kunnen- zijn, die dan rechtspersoonlijkheid moeten bezitten, tiün statuten moeten door het bestuur dei K.N.B.V. zgn goedgekeurd en dit voor de eerste maal binnen een jaar na de in werkingtreding van de statuten der K.JN. B.V. Na eenige correspondentie over opmer kingen, die het Provincial? Bondsbestuur had ten opzichte van de toegezonden ont- werp-statuten, kon het thans een concept voorleggen, waarbij rekening is gehouden met zijn wenschen, voor zoover de statu ten van de K.N.B.V. zich daartegen niet verzetten. Thans kwam het concept in behandeling en juist bij de punten, waartegen uit de vergadering eenige bezwaren naar voren werden gebracht, bleek, dat deze zich ab soluut niet voor verandering leenden, om dat men dan juist met de statuten der K.N.B.V. in strijd zou komen. Zoo vonden enkele het bepalen, dat de Provinciale Bond zich zal hebben te ge dragen naar de door de vereeniging gege ven voorlichting en gestelde richtlijnen omtrent algemeene vraagstukken, die rechtstreeks of zijdelings op het brand- wezen betrekking hebben, nog al ernstig ingrijpen in de macht van de provinciale organisatie. Daartegen werd opgemerkt, dat men toch medezeggenschap heeft in de vergadering der vereeniging. Ook had men wel eenig bezwaar tegen de voorgestelde contributieregeling voor de betrokken gemeenten, doch ook hier moest men zich ten slotte bij neerleggen. Ten slotte werden de statuten z.h.s, vast gesteld zooals zij waren voorgesteld. De beschrijvingsbrief voor de op 21 en 22 Juni te Amsterdam te houden alge meene vergadering van de K.N.B.V., gaf geen aanleiding tot besprexingen, doch werd besloten er wel een afgevaardigde heen te zenden, en de aanwijzing daarvan aan het bestuur over te laten. Dit wees later den heer H. Bierman aan. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren, waarom er in Axel en omgeving geen cursus voor de brandmeesters is ge houden zooals was toegezegd. Uit de ant woorden bleek, dat het aantal deelnemers niet voldoende was en de kosten niet ge dekt konden worden, wat ook in Schou wen en Duiveland het geval was. Het bestuur blijft diligent en de burge meester van Axel zeide dit ook in zijn omgeving te zullen zijn. Verkeerslokaal geopend. Gisteren heeft de heer M. H. Boasson, wethouder van onderwijs, officieel geopend het Verkeerslokaal van de Vereeniging voor Veilig Verkeer te Middelburg en omgeving. Zoowel de voorzitter, jhr. F. Beelaerts van Blokland als de wethouder, wezen er op, dat men niet alles had kunnen bijeen brengen, als directeur en leeraren van de Ambachtsschool niet zoo hun vólle mede werking hadden gegeven en schoolbor- f§el»g&arfle»i»sse« i)«n glgat tttag Minister ir. O. C. A. van Lidth de Jeude in Zeeland. (Provincie.) Vergadering Prov. Zeeuwschen Brand weerbond. (Provincie.), Het rapport Krayenhoff inzake vreem delingenverkeer. (Binnenland.) De regeering komt Rotterdam te hulp. (Binnenland.) Nederlandscli constructeur bouwt mo tor zonder krukas een opzienbarende uitvinding. (Binnenland.) Koning Edward van Engeiaud wordt 12 Mei 1937, gekroond. (Buitenland.) Vliegtuig valt op gesticht. (Luchtvaart.), Verkeersveiligheid op de Pinksterdagen J beroep op alle weggebruikers. (Laatste Bericnten.) ZIE VERDER EVENTUEEL LAATaTE BERICHTEN den, maquettes enz. hadden doen maken door de leerlingen. De directeur der school, de heer C. Doets, heeft er op gewezen, dat voor het onder was op de school deze practische werk zaamheden van groote beteekenis zijn. Men hoopt nog meer te kunnen maken. KOUDEKERKE Ringrijden. Dinsdag 2 Juni,derden Pinksterdag, zal te Koudekerke het oude steekspe. worden be oefend 27 jongelingen zullen aan de ring- rijderij te paard van 812 en van 15 uur deelnemen. In de morgenuren 2 al het fanfa- rekoirps „Voorwaarts", directeur de heer André J. Geijsen, op de tent enkele num mers ten gehoore brengen. Tufvchen 2 en 3 uur kampen de ruiters om den wisselbeker en andere prijzen. BRESKENS Aanbesteding, Donderdagmiddag had in het directie* gebouw te Nieuwesïuis de aanbesteding plaats van het cal. waterschap „Oud en Jong Breskens". De uitslag van de aan besteding was als volgt P. J. van de Sande, Breskens 17.100 P. Dekker, te Veere 17.000J. Ver- heijke, Ellewoutsdijk 16.875 H. A, Klaassen, Zaamslag 16.865 J. van 't Hoff, Hoek 16.840L. Zoetemeijer, Brielle 16.800 J. de Oude en W. van den Berg, Zierikzee en Bruinisse 16.725 L. van Popering, Bruinisse 16.685; L, van Boven, Ellewoutsdijk 16.680 A. J. van Reek, Made 16.500 Xz. Lagasse en Zoon, Koudekerke 16.500 A. A. de Wil de, Middelburg 16.458 L. J. Dekker, Veere 16.400F. H. Wieleman en P, Cornelis, Hoofdplaat 16.300 Th, Cam- bier, Breskens 16.210 W. de Rokx en H. P. Herckhaert, Hoek en Westdorpe 16.145C. van der Klippe, Vlissingen 15.980J, M. Dekker, Rotterdam 15.888. TERNEUZEN Gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering va®

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1