NOOTJES MIDDELBURG OOSTERLAND Haar rheumatiek en zijn spit verdwenen. Gistermiddag is het Indië-vliegtuig Oeverzwaluw, gezagvoerder Viruly, op Schiphol geland. Het toestel had 276.955 K G. briefpost en 0.45 K.G. pakketpost aan boord. H. K. H. Prinses Juliana heeft gisteren spat klein gevolg een bezoek gebracht aan de'bollenvelden achter Sassenheim. Toen de Prinses bij den spoorweg-overweg aldaar moest wachten, heeft zij van een aldaar staanden kleinen jongen twee bouquetten rozen en tulpen gekocht. Bh het gemeenschappelijk overleg te Am sterdam wordt overeenstemming verwacht inzake het ontslag van oude werklieden in dienst bij de gemeente Amsterdam. 's*y. 8 De pogingen om tot overeenstemming te komen inzake de loonregeling in het bak kersbedrijf te Amsterdam zijn mislukt. Pe bakkersgezellen zullen in staking gaan. De financieele toestand der gemeente Zand voort is verre van rooskleurig, doordat de uitgaven met 40.000 verhoogd zijn moe ten worden voor steungelden aan werkloo- zen. Twee van de vier bandieten, die de Na tional Bank te Pinebush hebben beroofd, zijn gepakt te Middletown in den staat New Jersey. Zij werden in een gevecht ge wikkeld met de politie, waarna een der ban dieten zich overgaf, terwijl de andere zelf moord pleegde. De politie nam 5400 dollar in beslag van de 13.000, die waren gestolen. De Arabieren hebben besloten, met in gang van morgen een actie van burgerlijke ongehoorzaamheid te beginnen en geen be lasting te betalen. Ons bezit vermeerderde in 1935 met .Verplichte storting reservefonds 555.17 batig saldo 2360.23 totaal 2915.40. waardoor ons zuiver vermogen steeg tot bijna 10.000, weliswaar geen overweldi gend bezit, maar toch een mooi appeltje Stoor den dorst. Ons kasgeld bleef ook in 1935 belegd bij $e Nutsspaarbank. Aan het eind van dit verslag rest nog een woord van dank aan onze leden, die in goede samenwerking met het bestuur bezig 2ijn een vereeniging te bouwen, die over heel wat weerstand begint te beschikken, welke tot zegen van de Vlissingsche bevol- Mng kan strekken. Ook het personeel komt een woord van 'dank toe voor de uitstekende wijze waarop het werk verricht werd. Met de gemeente VJissingen en de bestu- sen der ziekenhuizen hadden wij. evenmin êis vorige jaren, ook maar de geringste moeilijkheden op te lossen, zoodat gezegd kan worden aan het eind van dit verslag 1935 was voor onze vereeniging een goed «sar. Postzegelloket voor verzamelaars. Op Zaterdag 16 Mei is van half 45 Stur het loket voor postzegelverzamelaars geopend aan het post- en telegraafkantoor alhier. Daar zijn verkrijgbaar de postze gels van Nederland en de post- en port- segels van Ned'.-Indië, Curacao en Suri- Het nieuws van den dag in beeld. Foto's w onze Tijdinghal. Donderdagmorgen is de grocte actie voor „Meer Werk" in de hoofdstad ingezet. In een vergadering van de commissie tot be strijding van de werkloosheid heeft de bur gemeester, dr. W. de Vlugt, een manifest uitgevaardigd, waarin de bevolking van Amsterdam wordt opgewekt tot deelneming aan de actie voor „Meer Werk". Neder- Jand's snelste schip, de kruisei „De Ruy- fcer", is na zijn eersten proeftocht in het dok yan Wilton te Schiedam teruggekeerd. Een jubileum. Heden herdacht de heer C. Mom maas het feit dat hij vóór 25 jaar in betrekking trad bij het meubel-tapijtmagazijn ,,'t Woonhuis". zijn komst werd hij hedenmorgen door Ken heer Hiegenlich gelukgewtnscht, die hem dankte voor zijn. toewijding aan de zaak, en hem een blijvend souvenir aanbood. Hem werd verder gelegenheid gegeven den Kag in den huiselijken kring door te bren gen. Een simoltaan-séance. Schaakmeester J. Davidson uit Amster dam heeft gisteravond 'n simultaan-séance gegeven in Hotel Coomans. Eerst werden op een wandbord nog verschillende openin gen gedemonstreerd. Van de 15 partijen X?on de heer Davidson er 14een partij werd remise. Draagt Elkanders Lasten. Het suppletiefonds „Draag* Elkanders Lasten", waarvan het doel is de gezinnen in Zeeland geldelijk te ondersteunen, als een lid in de stichting Vrederust verpleegd moet worden, hield Donderdag in het Militaire Tehuis te Middelburg de algemeene jaar vergadering onder leiding van den vice- yoorzitter, ds. W. Reus te Weestkapelle. Na de gebruikelijke opening en het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift herdacht hij in zijn openingswoord den overleden pen ningmeester, den heer L. Melse te Seroos- kerke, die vanaf de oprichting der vereen, zijn beste krachten er aan heeft gegeven. Eveneens herdacht hij den heer L. W. B. A. Mulder te Ovezande, die om gezond heidsredenen zijn ontslag als bestuurslid heeft genomen. Ook de heer Mulder heeft vanaf de oprichting als voorzitter voor de vereeniging geijverd. Hem werd in zijn lij den Gods vertroosting toegewenscht. Uit de jaarverslagen van den penning meester en den secretaris bleek o.a. dat in het jaar 1935 voor een 14-tal personen on dersteuning werd verleend met bedragen van 150 tot 200. De vereeniging telt thans 1527 leden, waaronder 32 diaconieën en 2 burgerlijke armbesturen. De aftredende bestuursleden J. Coumou en I. Cappon werden herkozen. In de vaca ture L. Melse werd gekozen de heer B. J. de Meü te Ritthem en in de vacature L. W. B. A. Mulder de heer J. A. Dominicus te We- meldinge. De bestuursfuncties zullen later verdeeld' worden. Besloten werd, dat de commissie tot het nazien der boeken zal bestaan uit 3 leden, waarvan elk jaar één lid aftreedt. Vereeniging voor Bitumineuze Wegconstructies. Donderdag hield de Vereeniging voor Bi tumineuze Wegconstructies haar zomerver gadering in het gebouw St. Joris te Middel burg, onder voorzitterschap van den heer J. Prins van de Nederi. Basaltmaatschappij te Zaandam, die in het bijzonder welkom heette den kolonel der genie J. C. Harde man, vertegenwoordiger van den minister van defensie. Als spreker trad in deze vergadering op dr. ir. P. J. Nellensteyn, directeur van het Rijkswegenlaboratorium in Den Haag, die een inleiding hield over „De Ontwikkeling en Vervolmaking van den Asfaltweg". Aan de hand van een groot aantal zeer fraaie lantaarnplaatjes werd de bereiding van. asfaltbeton, het aanbrengen ter plaat se, op het doek gebracht. De flink bezochte vergadering beloonde dr. Nellensteyn aan het eind van zijn inlei ding met een warm applaus, waarna ver schillende vragen werden gesteld en door den inleider beantwoord. Zeeuwscb Hervormde Diaconessen- Inrichting. Woensdag vergaderde te Middelburg de Zeeuwsch Hervormde Diaconessen Inrich ting. De voorzitter, ds. Van Voorst Vader, begroette de aanwezigen, in het bijzonder dr. O. Norel. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging met zegen haar; werk mocht doen en voor velen tot hulp is geweest. In enkele kringen is zorg wegens achteruitgang van fïnancieeïen steun. Toch is er geen reden tot ontmoediging, waar het telkens toch blijkt, hoe talloos velen de hulp der zusters inroepen en ontvangen. De rekening van den penningmeester sluit met een batig saldo van 86. Herkozen werden de aftredende leden de heeren L. J. van Voorthuysen en ds. J. S. Hartjes. Na de pauze sprak dr. Norel, predikant directeur van het Hervormd Diaconessen- huis te Amsterdam over „Tot barmhartig heid geroepen". De voorzitter dankte spre ker voor zijn uitnemend woord en sloot de vergadering na dankzegging door dr. Norel. De vergadering was slechts matig be zocht. Een poes, die kuikens verzorgt. Dat een moederdier vreemde spruiten, die moederloos zijn geworden, aanneemt en verzorgt, komt wel eens voor, doch dat een kat gevogelte tot zich neemt om te verzor gen, zal wel tot de hooge uitzonderingen behooren. Het geval doet zich echter voor, dat by den landbouwer K. te Oosterland een poes zich ontfermd heeft over twee kuikens. Merkwaardig is het te zien hoe de poes toelaat, dat de kuikens over haar heen tip pelen en hoe het dier moeite doet om haar twee gevederde stiefkinderen onder de poo- ten te verwarmen. Bloeiend Beveland. In het Meinummer van „The Lloyd Mail", orgaan van de stoomvaart-maat schappij „Rotterdamsche Lloyd" komt een artikel over Bloeiend. Bevelamd voor van de hand van den heer G. Houtekamer te Kloetinge, secretaris van de Prov. Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer. De schrij ver geeft in het kort aan de pracht der bloeiende boomgaarden in het Goesche land, die steeds meer belangstelling trek ken ook van buiten de provincie. By het artikel zijn twee foto's afge drukt, waarvan speciaal die van „Kloe- tings fieren toren, als baken in Bevelands bloesemweelde" bijzondere aandacht ver dient. De afschrijvingen by de Zeeuwsch-Vlaamsche tram. Ook het wetsontwerp tot afschrijving van 80 pet. op het renteloos voorschot aan de Z.V.T.M., door het rijk verleend, is het afdeelingsonderzoek in de Tweede Kamer gepasseerd, zoodat ook daaromtrent bin nenkort het voorloopig verslag zal ver schijnen. KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Predikanten-jubileum. Ds. W. van 't Sant, predikant bij de Ger. Kerk te Den Haag (West), hoopt op 18 Juni a.s. te herdenken dat hy 25 jaar gele den te Oostburg in het ambt werd beves tigd. Toegelaten tot de Evangelie-bediening. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zee land heeft na examen toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk, den heer H. L. Goudt, cand. aan de univer siteit te Utrecht en wonende te Baren- drecht. Belgisch middenstander tot Abt gewijd. Dezer dagen werd onder groote belang stelling van geestelijke, burgerlijke en mi litaire autoriteiten in de Abdy van Orval, gelegen nabij Arlon in de Belgische provin cie Luxemburg, pater Marie Albert tot abt van Orval gewijd. Pater Marie Albert is een bekende figuur, want voor het aanvaarden van de geeste lijke waardigheid nam hij als Karei van der Cruyssen een belangrijk aandeel in het Belgisch openbaar leven. Te Cent als een voudig middenstander begonnen trad hij al spoedig in het organisatieleven op den voorgrond hij was één der pioniers van de middenstandsbeweging, niet alleen in Bel gië, doch ook in Nederland, want hij be hoorde tot degenen, die Meuwsen, Nouwens, prof. Noordtzij e.a. behulpzaam waren bij het leggen van de grondslagen voor de middenstandsorganisaties hier te lande. Als zoodanig bezocht hij het derde Internatio naal Middenstandscongres te Amsterdam in 1902, alwaar de tegenwoordige Koninklijke Nederlandsche Middenstandsbond werd op gericht. Door zijn bijzondere capaciteiten trok hij al spoedig de aandacht van de Belgische regeering, die hem met de behartiging van de middenstandszaken voor het betrokken departement belastte. Toen de wereldoorlog uitbrak diende hij zijn vaderland als kapi tein der artillerie en onderscheidde hij zich door groote dapperheid. Na der. wapenstil stand trok hy rich uit het wereldlijke leven terug en gedurende de laatste jaren gaf hij zich voor den wederopbouw van de Abdij van Orval, welke in 1793 door de Franschen was verwoest. O.a. door een nationale inschrijving zijn de gelden hiervoor bijeengebracht en kon de wederopbouw beginnen. Te midden van de ruïnes van het oude klooster rijn nieuwe gebouwen herrezen, waaronder een prach tige kerk in zandsteen. Geen wonder, dat het hoogste kerkelijk gezag pater Marie Albert heeft uitverkoren om als abt van Orval de vei d ere leiding van het herstel te voeren,. Talrijke autori-" teiten en vele belangstellenden hebben deze unieke plechtigheid bijgewoond een twin tigtal bisschoppen uit België, Frankrijk en Luxemburg, een vertegenwoordiger des ko- nings, de gouverneurs van de provincies West-Vlaanderen en Luxemburg, de Ka mervoorzitter e.a. In verband met de langdurige relaties met den Nederlandschen middenstand was ook een delegatie van den Koninklijken Ne- derlandschen Middenstandsbond aanwezig, bestaande uit de heeren Ed. G. Schürmann, bondsvoorzitter en F. L. van der Leeuw, di recteur van het bondsbureau. Aan het ban ket heeft de heer Schürmann den nieuwen abt den zilveren bondspenning in den vorm van een presse-papier aangeboden, welke onderscheiding hoogelijk werd gewaardeerd, terwijl men ook de aanwezigheid van de Nederlanders zeer op prijs stelde. Hunner- zyds waren de Nederlandsche bezoekers uiterst voldaan over de gulle ontvangst en over de fraaie ligging en inrichting van de Abdij van Orval. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. In tegenwoordigheid van tal van autori teiten, onder wie de burgemeesters van Roermond, mr. P. J. Reymer, van Born, P. J. Hoen en Grevenbicht, M. J. A. B. M. Ko ten, de inspecteur van het onderwijs Cals, en vele belangstellenden is gisteravond door het onderwijsfonds voor de scheepvaart te Roermond een vergadering gehouden ter propageering van het vak- en lager on derwijs aan schippers en schipperskinderen. De heer G. de Jong, directeur van het on derwijsfonds voor de scheepvaart, heeft een uiteenzetting gegeven van het werk van dit fonds, speciaal in Limburg, in verband met het gereedkomen van het Juliana-kanaal en de Maaskanalisatie. In Born zal binnenkort een school voor schipperskinderen worden geopend. Na de vergadering werd de propaganda film van het onderwijsfonds „Na tien jaren" vertoond. RECHTSZAKEN Heler van auto's voor het Hof. In Juli van het vorige jaar ontmaskerde de hoofdstedelijke politie een bende autodie ven en helers, die er speciaal werk van maakte lichte en goed verkoopbare Ameri- kaansche auto's te rooven en weer te ver- koopen, nadat de nummers en de kleur grondig waren veranderd. De politie van bureau Admiraal de Ruy- terweg ontdekte op zekeren nacht in een schuur aan den Baarsjesweg drie gestolen auto's, doch bij deze ontdekking zou het niet blyven. Korten t\jd later trof men in Diemen een nieuw spoor aan, in een zinken loods aan de oude KerkerJaan stonden weer eenige gestolen en veranderde wagens ge stald. Het gelukte de politie een man te ar resteeren, die de loods gehuuru had onder een valschen naam. Een tweede persoon, die „Jaren leed ik aan rheumati&che pijnen. Ik begon met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou gehad hebben cm de „Irish Sweepstake" te winnen. Tot myn vreugde deed het mij zooveel goed, dat ik maanden lang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen verdwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooiste Mijn man had een ernstige aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. Iedere morgen deed ik nu de dagelijksche dosis in rijn eerste kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthandschoenen als belooning. Ik dank U hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed". Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ont staan doordat afvalstoffen rich in het lichaam hebben opgehoopt. Uit deze afval stoffen vormt zich het gevaarlijke urine zuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheuma tische zwellingen in spieren en gewrichten. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor ae afvalstof fen worden verwijderd en het bloed gezui verd wordt De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frisscher en fitter", het is of met het frissche bloed de jeugd tot U terug keert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. samen met hem naar de schuur was geko men, wist te ontsnappen. Op verschillende plaatsen in de stad werden verborgen in garages gestolen auto's aangetroffen. De gearresteerde koopman, de 42-jarige D. v. R., bekende de auto's te hebben ver voerd en bewaard. Ook had hij enkele wa gens in Groningen en Den Haag verkocht. Hij hield echter vol, niet te hebben geweten, dat het gestolen auto's waren geweest. De quitanties, afgegeven bij hei- verkoopen, had hij met een valschen naam ondertee kend. Voor de rechtbank hield verdachte zijn onschuld vol. Hij wierp aL'e schuld op zijn gevluchten compagnon, aan wien de verschillende inbeslaggenomen werktuigen om merken en letters te veranderen, zouden hebben toebehoord. De rechtbank verwierp echter zijn ver weer en veroordeelde hem wegens heling en valschheid in geschrifte tot drie jaar ge vangenisstraf. De officier had twee jaar ge vorderd. Gisteren diende de zaak in hooger beroep voor het gerechtshof. Niet minder dan der tig getuigen waren door het O.M. gedag vaard, waaronder vele bestolen automobilis ten. Verdachte handhaafde zyn lezing, die hij gemakkelijk vol kan houden, daar zijn com pagnon nog steeds voortvluchtig is. De procureur-generaal, mr. dr. D. Rei- lingh, zeide in zyn requisitoir, c'at verdachte volgens verschillende getuigen heeft mee gewerkt aan het onkenbaar maken van de auto's. Uit alles is gebleken, dat hij nauw met zijn gevluchten compagnon samen werkte. Ook het winstbejag is voldoende uit de getuigenverklaringen geb.'eken, even als de valschheid in geschrifte. Het betreft hier een heling van een groot aantal auto's, doch gezien het feit, dat de dieven van de auto's tot veel lagere straffen zijn veroordeeld, requireerde spr. verlaging van straf tot twee en een half jaar. De verdediger, mr. H. A. Diderich, pleitte vrijspraak. Het Hof zal 28 Mei arrest wijzen. Verbod van verkoopen beneden den vastgestelden prys en in beschadigde verpakking. Men meldt ons.: De Rotterdamsche Rechtbank heeft on langs vonnis gewezen in een zaak van de N.V. Handelmaatschappij L. I. Akker, ge vestigd te Rotterdam, fabrikante van „Ak kertjes" (Akker-Cachets), als eischeresse tegen een firma, die in haar winkels bedoeld artikel verkocht beneden den daarvoor vastgestelden prijs en als regel in een door het verwijderen van het controlenummer beschadigde verpakking. De aangesproken winkeliersfirma werd veroordeeld tot schadevergoeding wegens de gepleegde handelingen en veroordeeld om voortaan den verkoop beneden den vastge stelden prijs en in beschadigde verpakking te staken op verbeurte van een dwangsom voor elke overtreding van 25. Warenhuis voor f 500 benadeeld. De officier van justitie te Amsterdam eischte vandaag tegen drie vrouwen, die een groot warenhuis voor een bedrag van 500 aan goederen hadden opgelicht, een gevangenisstraf van vijf maanden. Zij hadden met valsche stempels cassa- bons afgestempeld, zoodat de indruk werci gewekt, dat de ingekochte goederen inder daad aan de kassa waren betaald. Zij hadden voor hun oplichterspraktyken de drukke dagen voor Sint Nicolaas geko zen. Het stempel kwam vrijwel geheel over een met dat van het warenhuis, zoodat het bedrog niet direct werd opgemerkt. Aanvankelijk hielden zij voor de politie hun onschuld vol, doch in de instructie leg de het drietal een volledige bekentenis af. De verdediger pleitte clementie in den vorm van een voorwaardelijke veroordee ling. ts Brandstichter staat terecht. Vandaag stond voor de rechtbank te Zutfen terecht de 30-jarige H. J. S. te Raalte, die in den nacht van 15 op 16 Maart te Nieuw Heeten brand had gesticht in de woning van rijn vader J. H. S. De vader van den verdachte, die als ge tuige werd gehoord, had 's nachts den brand ontdekt. Hij verklaarde, dat hij zich met zijn gezin op het nippertje had kun nen redden. Op grond van het deskundig rapport van den psychiater, die verdachte niet toereken-» baar verklaarde, vroeg de officier van ju« stitie ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tyd van een jaar. Uitspraak over 14 dagen. Hoog Militair Gerechtshof. De advocaat-fiscaal bij het hoog-militair gerechtshof heeft geconcludeerd tot beves tiging van het vonnis van den krijgsraad ète 's-Hertogenbosch, waarbij de gewoon dienstplichtig wachtmeester, van het 7e re giment veldartillerie A. B. te Bergen op» Zoom, is veroordeeld tot een maand gevan genisstraf met degradatie tot den rang van soldaat. Beklaagde heeft, toen het regiment rich voor oefening in Oldebroek bevond, toege laten, dat ondergeschikten gedurende den nacht bezoek ontvingen. Ook heeft hij op zijn rapport ronden vermeld, welke niet door hem zijn gemaakt, daar In' gedurende dien tijd had geslapen. Het hof zal later uitspraak doen. LUCHTVAART Amerikaansch journalist vliegt de wereld rond. Het A.N.P. schrijft ,5 Een telefoontje van bevriende zijde bracht ons gisteravond in het restaurant van hotel „de l'Europe", waa,- wij kennis maakten met dr. Bolivar L. Falconer uit Texas, die rich, toen de koffie genoten en het ijs gebroken was, ontpopte als een col lega-dagbladschrijver. Tijdens het gesprek bleek dat dr. Falconer belast is met een op dracht, welk ieder rechtgeaard journalist zou doen watertanden. Als „story-writer" voor de North American Newspaper Allian ce en de Washington Star heeft deze kran tenman, die den indruk maakt van een zeer bezadigd heer, op 8 Mei j.l, van Dallas in Texas afscheid genomen met het stellige voornemen, rich over eenigen tijd den eer sten journalist te kunnen noemen, die uitsluitend en alleen dooi' gebruik te maken van vliegtuig en luchtschip een reis om de wereld heeft volbracht. Een vliegtuig van de American Airlines bracht dr. Falco ner j.l. Vrijdag van Dallas naar Newark* New Jersey, en na het weekend op aange name wijze in New-York te hebben gepas seerd, stapte hij Maandag op het vliegveld van Newark in een extra-macbine die hem in no time op Lakehurst afzette, waar de vlucht naar Europa met het luchtschip „Hindenburg" een aanvang kon nemen. Kon u zoo maar een passage-biljet op den kop tikken? Hoe komt u er bij, lachte onze collega uit het land van Uncle Sam. Ik had myn ticket reeds vóórKerstmis besteld. Zoowel ik als de andere passagiers hadden er een geweldigen prijs voor kunnen maken, want er waren tal van menschep, die er een klein vermogen voor over zouden hebben gehad om per „Zep" naar Europa te kunnen oversteken, 't Was een schitterende vlucht, die van Lakehurst naar Frankfort precies 49 uur en drie minuten in beslag heeft genomen. U hebt natuurlijk tijdens de reis gele genheid gehad om met de geheele accom modatie van het luchtschip kennis te ma ken, nietwaar? Inderdaad bestond die gelegenheid, aldus dr. Falconer. Maar ik heb, toen de andere passagiers werden rondgeleid, heer lik geslapen, dus veel kan ik niet vertellen* We deden er even het zwijgen toe, iet wat beduusd over deze opvatting van een journalistieke taakMaar spoedig was hef gesprek weer op dreef, vooral omdat de K.L.M. op het tapijt kwam. Gistermiddag te vijf uur is dr. Falconer vlot op Schiphol geland. Zaterdag zal hij zijn vlucht voort zetten, want dan zal hij in den prillen och* tend in de „Perkoetoet" stappen om onder de hoede van gezagvoerder Geysendorffer in den „gewonen" dienst naar Batavia te vliegen. De dag van heden wordt besteed met een bezoek aan Alkmaar'3 kaasmarkt en een inspectie van Amsterdam's luchtha ven, een en ander in het aangename gezel schap van den heer G. J. Reyer, inspecteur van de Indië-route voor Europa. Van de K.L.M. naar de K.NXL.M. „II n'y a qu'un pas". Want wat de K.N.I.L.M. be* treft is nog gisteravond haar administra teur te Amsterdam, de heer W Noordanus, in het geweer geroepen en deze is met groote voortvarendheid aan het telegrafee- ren geslagen, zulks in verband met het feit* dat, als dr. Falconer de volgende week Don derdag in Batavia aankomt, zyn wereld vlucht allerminst is geëindigd en hij zyn tocht moet voortzetten naar Manilla. Alles wordt er thans op gezet dat hii dit met een extra-machine van de K.N.I.L.M. zal kun nen doen, een chartervlucht dus en wel via Soerabaja, Bandjermasin, Balik Papan en Tarakan. Van Manilla zal dr. Falconer dan met de „China Clipper" van de Pan Ame» rican Airways naar San Francisco vliegen, een afstand van 7990 mijlen met „tusschen- iandingen" te Guam, Wake Island, Midway Island en Honolulu om te San Francisco in een landvl'egtuig van den regelmatigen

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2