Na den oorlog tusschen Italië en Abessynië. SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS De Goudsche stearinekaarsen- fabriek in vlammen. naleving van de regeling, die ten aanzieó. van het gebruik van zweefvliegtuigen is ge troffen den directeur van den luchtvaartdienst, J. van der Heg den, inspecteur bij den lucht vaartdienst en L. A. de Lange, werkzaam Jotj dien dienst ten aanzien van het luchtvaartterrein Vlissingen ir. J. P. Walland, hoofdinge nieur-directeur van den rijkswaterstaat in de directie Zeeland, ir. J. Volkers, ingenieur van den rijkswaterstaat en P. H. Hendrikse, technisch ambtenaar van den rijkswater staat. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den Politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken behan deld B. J. G., 37 jaar, landbouwersknecht te Stavenisse, verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van Ma. Hendrikse in Maart 1936 te Haamstede, 25 b. s. 10 fl. h. P. de J., 59 jaar, arbeider te Hoedekens- kerke, verdacht van beleediging van G. Doene te Hoedekenskerke op 25 Maart jl. t 10 b. s. 5 d. h. A. v. IJ., 24 jaar, werkman te Kerk- werve, verdacht van diefstal van een rij wielband te Kerkwerve, omstreeks Januari 11. ten nadeele van W. Kesteloo. ƒ25 b. s. 10 d. h. A. R., 50 jaar, landbouwer te Oostkapelle, Verdacht van beleediging van G. Marinis- sen te Oostkapelle op 4 April j.l. 10 b. s. 5 d. h. P. J. de B., 29 jaar, expediteur te Roosen daal, verdacht van diefstal van twee houten sleeën in April te Rilland-Bath ten nadeele Van den Rijks Waterstaat, 25 b. s. 10 d. h. M. C. d. B., 52 jaar, arbeider te Dreischor, Verdacht van mishandeling van P. Pelius te Dreischor op 13 April j.l. 10 b. s. 5 d. h. P. J. V., 51 jaar, koopman te Middelburg, verdacht van vernieling van een ruit in het logement van A. Nomen te Middelburg op 15 April j.l. 10 b. s. 5 d. h. S. L. S., 26 jaar, schipper te Zierikzee, Verdacht van het op vordering van de po litie niet met zijn rijwiel stilhouden, doch doorrijden te Zierikzee op 13 April j.l. f 15 b. s. 10 d. h. J. C. J., 42 jaar, electricieri en H. N. S., 37 jaar, glazenwasscher te Middelburg, verdacht van verzet tegen de politie te Mid delburg in den nacht van 14 April j.l. No. 1 3 weken gevangenisstraf voorwaardelijk en ff 25 b. s. 10 d. h. en No. 2, 3 weken gevan genisstraf. VOETBAL; Wedstrijduitslagen Zeeuwscbe Voetbalbond. Zaterdag 9 Mei 1936. R.C.V.Oostkapelle 50 SerooskerkeS.M.Z, 42 R.O.S.Serooskerke 13 Zondag 10 Mei 1986. Adspiranten, Middelburg BDe Zeeuwen 0—15 le klasse A, Hansweertsche Boys—Veere a4 2e klasse D. Breskens 3Biervliet 2 43 gchoondjjjke 2S.C.D. 43 Se klasse A. Middelburg 7Middelburg 6 2—4 Wedstrijdprogramma voor Zondag 17 Mei. Kampioenschap van Nederland, Be QuickFeijenoord, NA.C.Ajax. Af deeling S. Promotiecompetitie 2e klasse. Velox—D.O.S. Afdeeling II. Promotiecompetitie 2e klasse» C.V.V.—H.F.C, Afdeeling IVj Promotiecompetitie 2e klasse. N.O.A.D.Palemig, T.S.C,—Willem n. 2e klasse A« ZeelandiaR.B.C. Promotiecompetitie 3e klasse. De ZeeuwenHulst, DoskoBoei meer. 8e klasse A< OostburgSluiskil. 3e klasse B. Vlissingen nMiddelburg II. Goessche BoysEiland Boys. Afdeeling V, Promotiecompetitie 2e klasse. HeerenveenAchilles. Waarschijnlijk geen wedstrijd EngelandNederland. Naar de heer K. J. J. Lotsy aan de Sport kroniek meedeelt, is hem bij een onderhoud met officials van den Engelschen Voetbal bond gebleken, dat dit jaar hoogstwaar schijnlijk de wedstrijd EngelandHongarije gespeeld zal worden. Nederland zou n.l. nog niet aan de beurt zijn voor een uitnoodiging. Aanvankelijk hebben de Engelschen de gewoonte gehad die landen uit te noodigen, waarvan zij zelf op het Continent verloren hadden. Dat waren dus Spanje, Frankrijk en Oostenrijk, dat het te Weenen tot een gelijk spel had gebracht. Vervolgens, in 1934, kwam Italië aan de beurt, tegen welk land Engeland eveneens gelijk had gespeeld, terwijl het bovendien in dat jaar wereld kampioen was geworden. Die wedstrijd nu tegen Italië was van zoo oraangenamen aard, dat de Engelschen er ernstig over gedacht hebben een groot deel van Europa buiten hun voetbalrelaties te laten. Later is men daar eenigszins op terugge komen en mede op advies van den heer Lotsy werd besloten in 1935 tegen Duitsch- land te spelen, omdat dit land inderdaad een goed en correct spelend elftal op de been bracht. Daarna stonden de kansen van Nederland niet slecht, want Engeland had te Amsterdam in 1935 een prettigen wed strijd gespeeld en de onaangename ontmoe ting met Italië werkte nog zoozeer na, dat van uitnoodigingen aan Hongarije en Tsje- cho-Slowakije, van welke landen Engeland in 1934 verloren had, wel niet veel zou komen. Thans is echter de situatie geheel gewij zigd. Er zijn blijkbaar nadere besprekingen met de Hongaren geweest en de oudere rechten, die zij inderdaad hadden, zullen tenslotte wel den doorslag geven bij de be slissing die de F.A. in September a.s. neemt. Een beslissing, die dus wel ten gunste van Hongarije zal uitvallen, doch die uiteraard totaal niet beïnvloed is of wordt door het gelijke spel van Nederland tegen België. NAZI-LEEDERS MOETEN VOOR HUN 26STE JAAR TROUWEN. De „Times" meldt uit Berlijn, dat van gegadigden voor de opleidingsscholen der nationaal-socialistische partij verwacht wordt, dat zij vóór hun 26e jaar trouwen. Indien de candidaat op dit punt in gebreke zou blijven, zou daaruit worden opgemaakt dat hij de geschiktheid mist beslissingen te nemen, dat hij in persoonlijken moed tekort schiet en dat op zijn levenshouding aan merkingen zijn te maken. Deze instructie is goedgekeurd door de „Völkische Wille", het orgaan van den rijks- bond van groote gezinnen, welke er op wijst, dat hij die niet op jeugdigen leeftijd trouwt de verdenking wekt gebrek aan ras- senbewustztjn te hebben, KORTERE ARBEIDSTIJD VOOR MIJNWERKERS. Op de zitting van de internationale ar- beidsconferentie op 5 Juni a.s. zal een in ternationale conventie worden voorgesteld, om de werktijden der Sy2 millioen mijnwer kers van de geheele wereld te verkorten. Deze conventie vormt een deel van het programma van het internationale ar beidsbureau, dat tot doel heeft in alle tak ken van industrie de 40-urige werkweek in te voeren. Uit een onderzoek door de organisatie in gesteld, is gebleken dat een werktijdvermin dering van vitaal belang is voor de steen koolindustrie, omdat aan den eenen kant nieuwe technische vindingen het gebruik van steenkool hebben beperkt en aan den anderen kant de arbeiders door moderne apparaten in minder tijd meer steenkool kunnen produceeren. De tegenwoordige werktijd van een .mijnwerker is door het internationale ar beidsbureau in zijn steenkoolconventie van 1931 vastgesteld op 7% uur per dag. JAPAN ZAL ZIJN MARINE VERSTERKEN. De bladen melden, dat de minister van marine in een geheime zitting van den Landdag heeft verklaard, dat Japan een even sterke vloot dient te hebben als de sterkste zeemogendheid, die Japan zou kunnen aanvallen. Het zou de bedoeling zijn, gedurende de eertvolgende 10 jaar jaarlijks 50.000 ton aan te bouwen, terwijl de laatste 10 jaar niet meer dan 20.000 ton per jaar is gebouwd. In dezelfde zitting van den Landdag heeft de minister van oorlog verklaard, dat men in militaire kringen geen belangstel ling heeft voor het door de Sovjet-Unie voorgestelde non-agressiepact, AMERIKAANSCHE BURGEMEESTERS WEIGEREN NAAR DUITSCHLAND TE GAAN. De „Manchester Guardian'* meldt uit New York, dat de conferentie van burge meesters in de Ver. Staten geweigerd heeft deel te nemen aan het internationale con gres van gemeentebesturen dat in Juni a.s. te Berlijn en Munchen zal worden gehou den. Deze weigering wordt tot uitdrukking gebracht in een brief van den burgemeester van New York, La Guardia, die president is van de burgemeesters-organisatie. In dit schrijven verklaart La Guardia o.m. dat het tamelijk paradoxaal schijnt, indien gemeentebestuden bijeenkomen voor besprekingen over plaatselijk zelfbestuur in een land, waar gemeentelijk zelfbestuur is vernietigd. Men acht het niet waarschijnlijk, dat het staatsdepartement, dat van La Guardia het verzoek heeft gekregen het hesluit ter kennis van de rijksregeering te brengen, den letterlijken tekst van den brief zal me- dedeelen, doch dat men er de voorkeur aan zal hechten, diplomatieke taal te gebruiken. Aloisi verlaat de zitting van den Raad. De Volkenbondsraad is gisteren na vijf uur in een niet-openbare zitting bijeengeko men. Ongeveer tien minuten na de opening verliet de Italiaansche gedelegeerde, baron Aloisi, de zaal, nadat hij had geprotesteerd tegen de aanwezigheid van den Abessijn- schen gedelegeerde, Wolde Mariam. De verklaring van Aloisi was van den volgenden inhoud Italië kan de aanwezigheid van een zoo- genaamden vertegenwoordiger van Abes- sinië niet toelaten, want feitelijk bestaat er niets, dat gelijkt op een georganiseerd en staatsvorm in Abessinië. De eenige souve- reiniteit die daar geldt, is die van Italië. Derhalve zou iedere bespreking van een ItaliaanschAbessijnsch conflict geen zin hebben. Ik zie mij dan ook genoodzaakt van deelneming daaraan af te zien. Verklaring van den Abessijnschen V olkenbondsgedelegeerde. De Abessijnsche Volkenbondsgedelegeer de, Wolde Mariam, heeft den secretaris generaal van den Volkenbond, Avenol, een verklaring doen toekomen, met het verzoek die door te zenden aan alle staten-leden van den bond. In dit communiqué wordt o.a. gezegd „De Abessijnsche regeering heeft zich in de onmogelijkheid geplaatst gezien haar troepen te voorzien van verdedigingsmid delen, tengevolge van het weigeren van financieelen bgstand, het embargo dat voor de agressie tegen dit land is uitgesproken en zekere belemmeringen, die na de agres sie den invoer van wapenen in Abessinië in den weg zijn gelegd. Ondanks deze toe= nemende minderheid hebben de Abessijn sche troepen hardnekkig weerstand gebo den aan den aanvaller en hebben zij hem in echec weten te houden tot op den dag, waarop de Italiaansche regeering, wan hopende aan de overwinning, wanneer zij de oorlogswetten In acht moest nemen, be sloot haar toevlucht te nemen tot terreur en uitmoording der bevolking met de vree- selijkste middelen der moderne bescha ving." Het document gaat dan als volgt verder „De noodoproepen die door de Abessijn sche regeering zijn uitgezonden, konden er niet in slagen tegen den misdadigen aan valler de actieve samenwerking op te rich ten 'van hen die het handvest hadden on derteekendIk zit aan deze tafel om tot alle volken der aarde het protest te richten van het Abessijnsche volk tegen den overwinnenden aanvallerHet Abessijnsche volk gaat voort zich te ver dedigen. Het weigert de onwettige en ge welddadige bezetting van een deel van zijn gebied door het Italiaansche leger te er kennen". Ten slotte zegt Wolde Mariam t „Zal de Volkenbond, die zelf ook het slachtoffer Is van den Italiaanschen aanval, zich voor het geweld buigen ?n Gaat Italië den Volkenbond verlaten? Aloisi heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, medegedeeld, dat hij uit Rome instructies had ontvangen, om vandaag met de geheele Italiaansche dele gatie Genève te verlaten. Men weet niet, of dit beteekent, dat Italië voornemens is, den Volkenbond te verlaten. Britsche regeering officieel in kennis gesteld van annexatie van Abessinië. De Britsche regeering is hedenmorgen officieel in kennis gesteld van de annexatie van Abessinië door den Italiaanschen am bassadeur Grand!, die op het Foreign Of fice den tekst van de annexatiewet heeft overhandigd. Bijeenkomst der Volkenbonds raadsleden. Minister Eden heeft Maandagavond de leden van den Volkenbondsraad bijeenge roepen, teneinde te beraadslagen over de verdere behandeling van de Italiaansch- Abessijnsche zaak in deze zitting van den Volkenbondsraad. De bijeenkomst had plaats bij Avenol. De aanwezige leden kwamen overeen, tijdens de volgende bijeenkomst van den raad, de verdaging der zitting te aanvaar den, terwijl tevens in principe de procedure en motiveering daarvan, en de datum van de nieuwe bijeenkomst werden vastgesteld. Den 15en Juni zal te Genève een buiten gewone zitting van den Volkenbondsraad worden bijeengeroepen, op de agenda waar van het Italiaansch-Abessijnsch conflict en de schending door Duitschland van het verdrag van Locarno zullen voorkomen. Italië kan niet onderhandelen zoolang sancties voortduren* De „Popoio di Roma" verklaart, dat Italië zich pa® met de Britsche en Fran- sche belangen in Abessinië bezig zal hou den, nadat de sancties zijn opgeheven. Zoolang de sancties voortduren, aldus het blad, zal Italië niet kunnen onderhandelen. Wij hebben geen haast. De kwestie, waar bij wij belang hadden, hebben wij opge lost. Wij slaan than® de armen over -el kaar en wachten af. Gaan de koning en de duce naar Oost-Afrika? Het gerucht gaat te Rome, dat koning Victor Emmanuel en de duce naar Abes sinië zouden gaan, waaraan dan wordt toegevoegd, dat de koning in de heilige stad Aksoem tot keizer zal worden ge kroond. Het is op het oogenblik evenwel nog niet mogelijk bevestiging van dit bericht te verkrijgen. Geen keizerkroning van Victor Emmanuel door den Paus. De berichten in de bladen, volgens welke onderhandelingen zouden zijn gevoerd tus schen de Italiaansche regeering en het Vaticaan betreffende een plechtige kro ning van Victor Emmanuel tot keizer van het nieuwe Romeinsche imperium in de St Pieterskerk, worden in bevoegde krin gen te Rome niet bevestigd. Verovering van geheel Abessinië. Vanuit Addis Abeba leidt onderkoning Badoglio .een uitgebreide actie van het leger om geheel Abessinië onder Itali aansch bewind te brengen. Het derde le gercorps is het gebied tusschen de Taka- zee en de Tsellari binnengedrongen en heeft de bronnen van de Takaze bereikt. Britsche ambulance moet Addis Abeba verlaten. Het Britsche Roode Kruis is door het Italiaansche opperbevel verzocht, binnen twee weken de hoofdstad te verlaten. De Italianen zullen zich belasten met de ver zorging van de gewonden van deze ambu lance. Duitsche en Italiaansche persstemmen. In haar commentaar op de annexatie van Abessinië zegt de „Deutsche AUge- meine Zeitung" o.m. Wie zou niet de trots verstaan van het Italiaansche volk, dat in stramme fascis tische tucht erin geslaagd is iets te vol brengen, waartoe de vroegere wereldmee- nin-g het niet in staat heeft geacht? On der leiding van Mussolini heeft het Ita liaansche volk deze wereldmeening grondig gecorrigeerd. Deze prestatie kunnen wij in Duitschland des te vrijmoediger erken nen, waar wij neutraal zgn gebleven". De „Amgriff" schrijft„Mussolini heeft het Romeinsche imperium uitgeroepen en daarmede Abessinië ook staatsrechterlijk uitgeschakeld, voor zoover dat in zijn macht stond. De negus heeft echter nog niet geabdiceerd en schijnt nog steeds te gelooven, dat de Engelschen voor hem in de bres zullen springen. Maar hoe zal dat kunnen geschieden? Het is mogelijk, dat de sancties zullen worden gehand haafd, doch wat schaadt dat Mussolini en wat baat het den negus?" De „Giornale d'Italia" schrijft„Het Italiaansche fait accompli kan niet meer terug worden genomen, dat feit laat geen discussie of verandering toe. Het Abes sijnsche verleden is defitief geliquideerd. Alles wat men daartegen zou willen on dernemen, zou slechts het bewijs van een meer of minder jegens Italië vijandige politiek zijn. Tot de vele misstanden in den Volkenbond behoort het, dat geen re kening is gehouden met het verdwijnen van een staat. Er is voorzien in een vrij willig uittreden, maar niet in zelfmoord van een staat". Gisteravond om 8 uur is een zware uitslaande brand uitgebroken in de Ver- eenigde fabrieken van stearinekaarsen en chemische producten aan den Rotterdam- sehen Dijk te Gouda. De brand is ontstaan midden tusschen de fabrieksgebouwen, die tot de nok vol liggen met stearine. De vlammen laaiden hoog op en vonden een gretig voedsel in de massa's brand baar materiaal. De brandweer was met groot materiaal aanwezig. Een enorme menschenmassa sloeg de vlammenzee gade. Te half acht ontdekten arbeiders van de tweede dagploeg brand midden tusschen de fabrieksgebouwen in een opslag plaats van stearine, waarvan zich een voorraad van anderhalf millioen kilogram op de terrei nen bevindt. Deze brand was vermoedelijk ontstaan door broeiing in de stearine. De Sprinkler-inrichting, de automatische bluschinstallatie, begon onmiddellijk te werken, terwijl de brandweer van de fa briek zelf al zeer spoedig het vuur aan tastte. De Goudsche brandweer voegde zich na enkele minuten bij de blusschers, doch het brandbare materiaal bood een dergelijk gretig voedsel aan de vlammen, dat het vuur zich spoedig tot grooten om vang uitbreidde. Het blusschingswerk der Goudsche brandweer, die onder leiding stond van den hoofdbrandmeester J. C. den Boer, werd aanvankelijk bemoeilijkt door de omstandigheid, dat bet water van de afvoersloot achter de fabriek, waarin men slangen had gelegd, voor blusschingsdoel- einden ongeschikt bleek te z\jn wegen3 de dikke laag vet, die als afvoerstof uit de fabriek in de sloot was geloosd. De brand kreeg mede hierdoor gelegenheid tot groote uitbreiding. De brand neemt in hevigheid toe. Niettegenstaande het vuur door de brandweer met alle beschikbare materiaal, circa 15 stralen, werd aangetast, nam zij in groote hevigheid toe. Hoog boven de vlammen schoten ge weldige vonkenregen® uit. Het liet zich aanzien, dat het geheele gebouwencomplex, dat door den hoogen Schielandschen Zeedijk wordt begrensd, en waarin de vitale gedeelten van de fa briek is gevestigd, een prooi der vlammen zou worden. De brandende perceelen zijn van het an dere complex, dat het administratiegebouw en de glycerine- en nachtlichtenfabriek bevat, door een sloot en een weg geschei den. Voorshands liep dit gedeelte geen ge vaar. De magazijns- en fabrieksadministratie zijn uit de brandende perceelen in veilig heid gebracht. De Rotterdamsche brandweer arriveerde te ruim 9 uur en hielp met dertig stralen het vuur bestrijden. Ongeveer te zelfder tijd storte met donderend geraas de ach terzijde van het mazagijn in en vielen eenige machines van de bovenste verdie ping naar beneden. Omstreeks kwart over negen stond het magazijn in volle vam WETENSWAARDIGHEDEN Is het U bekend DAT in een Mexicaansch huis de sofa een eereplaats is? DAT geen gast er op plaats neemt, voor dat hij daartoe uitgenoodigd wordt DAT Chineezen aan de oogen van de kat kunnen zien, hoe laat het is, daar de pupil grooter wordt, naarmate de dag voort schrijdt 9 DAT te Shanghai thans dansbelasting wordt geheven, welke wordt aangewend ter uitbreiding van de Chineesche luchtvloot? 9*9 DAT in het oude Rome de vrouwen geen wijn mochten drinken, tenzij deze drank was vermengd met honig en royrrhe? DAT de Denen, Zweden en Noren van alle volken de meeste koffie drinken?., DAT in het Bureau voor gevonden voor werpen te Londen dagelijks gemiddeld 500 parapluies worden afgegeven? 9 9 9 DAT keizerin Elisabeth van Rusland na haar dood in 1762 ruim 8000 toiletten na het? 999 DAT in 't jaar 1521 er in Cairo relletjes ontstonden tusschen pro- en anti-koffie drinkers 9 9 9 DAT in Parijs in 1672 het eerste koffie huis door Pascal werd geopend? Van het dak was spoedig niets meer over. Het geheele gebouw was een fakkel gelijk. Knal op knal werd gehoord en door de vaten ammoniak, die zich op de boven verdieping bevonden, vlogen de stukken bij massa's de lucht in. De brandweer werd meer en meer te ruggedrongen en het leek een onmogelijk heid de vuurzee meester te worden. De Rotterdamsche brandweer is om half elf met groot materiaal op het ter rein van den brand verschenen en ook ver scheidene spuiten uit omliggende gemeen ten zijn ter hulp gesneld. Tegen half elf bereikte het vuur in het oude fabrieksgebouw een grooten voorraad vaten glycerine en olie. In een oogwenk schoten de vlammen van de wegvloeiende olie als een laaiende hel hoog boven alles uit. Uit alle deelen van het honderden meters uitgestrekte fabriekscomplex sloe gen de vurige tongen. Te elf uur had het vuur zich over een lijn van bijna 100 meter medegedeeld aan het complex fabrieksgebouwen aan de overzijde van den weg, waarin een waxine- lichten- en een glycerinefabriek zijn ge vestigd. Naast deze gebouwen bevindt zich een terrein waar honderden vaten olie lagen opgeslagen. Met een geweldigen knal sprongen tel kens de olievaten uiteen. Het was een angstwekkend gezicht en men vroeg zich ai, waar deze brand zou ophouden. De hitte was geweldig, en vormde een groote moeilijkheid bij het blusschingswerk. Het laboratorium werd eveneens door het vuur aangetast en geheel vernield. Nabij de brandende gebouwen bevindt zich een bijzonder gevaarlijke plaats, bij het ketelhuis, dat een hoogen schoorsteen heeft van ongeveer 40 meter en dat grenst aan een groote benzinetank. Deze tank bevindt zich zoo dicht bij den vuurhaard, dat de brandweer alle pogingen moest in spannen hem te beschermen, en dan ook alle aandacht op dit punt concentreerde. Het zag er niet naar uit alsof de brand spoedig een einde zou kunnen nemen. Het was een ongekende vuurzee, welke tot in Den Haag en Rotterdam zichtbaar was de brandweer stond dan ook voor een bijna hopelooze taak. Behalve de Goudsche brandweer waren de brandweren van Rotterdam, Den Haag, Waddinxveen en Hilligersberg en Schie dam ter plaatse. Men bluschte met 50 60 stralen. Bij het aanbreken van den dag was het duidelijk geworden, dat de brand geen verdere uitbreiding meer zou hebben. Het ketelhuis met de daarbij behoorende ben zinetank is geheel gespaard gebleven. In de daartegenover liggende gebouwen woed de het vuur met groote felheid voort, daar nog enorme hoeveelheden olie en vetten daar aanwezig waren. Telkenmale on1> p often vaten olie en veroorzaakten gewel dige vuurkolommen, die wel 50 meter hoog gingen en zulk een hitte verspreid den, dat het op dertig meter afstand niet te houden was. In de kaarsengieterij zijn alle machines tot een verwrongen massa geworden. De omvang der schade is niet te ramen. De directie kan op dit moment geen en kele inlichting geven wat van het bedrijf zal worden, evenmin of middelen kunnen worden gevonden om arbeidsgelegenheid voor de werklieden te scheppen. De fabriek ia verzekerd bjj Lloyds. Een losse hulp van de Goudsche brand weer, de spuitgast Leeflang, die op een ladder stond, en duizelig is geworden, is achterover geslagen en heeft een hersen schudding opgeloopen. Hij is naar het zie kenhuis vervoerd. Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester van Gouda, de heer E. G. Gaarlandt, die de leiding had bg het blusschingswerkde burgemeester van Rotterdam, de heer Droogleever For- tuijn, een Goudsche Roode Kruis-colonne,

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3