KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER BUITENLAND De oorlog tusschen Italië en Abessynië. LAATSTE BERICHTEN Roode Kruis-onderscheidmgen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana der Nederlanden, voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis zijn verschillende Roode Kruis-onder- scheidingen verleend, o.m. de medaille van verdienste in zilver J. Z. vav Wijck, te Terneuzen de medaille van verdienste in brons K. J. Schoonakker, te Terneuzen. Waterschappen Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeeland a. tot dijkgraaf van den Sluispolder (Tho- len) G. W. J. de Graaff, te Oud-Vosmeer b. met ingang van 13 Juni 1936, tot voorzitter van het dagelijksch bestuur van het waterschap Stoppeldpijk c.a. L. A. C. van Esck, te Hengstdijk c. tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Hollarepolder W, J. van Engelen, te Oud-Vosmeer d. met ingang van 1 Augustus 1936, tot lid van het dagelijksch bestuur van het wa terschap Stoppeldijk c.a. P. L. S. de Maat, te Stoppeldijk en is aan K. C. Dekker te Spijkenisse op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1936 eervol ontslag verleend als lid van het bestuur van den polder Oud-Hon- gerland (provincie Zuid-Holland). Afscheid, bevestiging, intrede. Ds. Joh. A. Raams hoopt Zondag 7 Juni a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. gem. te Kloetinge en Zondag 14 Juni a.s. zijn intrede te doen te Rotterdam (Feijen- oord), na bevestigd te zijn door ds. E. Raams te Hoek (Z.), 25 Mei geheim consistorie. Volgens geruchten in gewoonlijk goed in gelichte religieuse kringen zal de Paus den 25en Mei een geheim consistorie houden en den 28en een openbaar, waarin hij de nuntii van Parijs, Madrid, Weenen en Warschau den kardinaalshoed zal opzetten, Examens. Voor het candidaats-examen godgeleerd heid is te Utrecht geslaagd de heer P. J. F. van Voorst Vader, Vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen. De practijkexamens in boekhouden en handelscorrespondentie en de examens voor hoofdcorrespondent (Fransch, Duitsch of Engelsch) af te nemen vanwege de Vereeni ging van leeraren .in de handelswetenschap pen, zullen worden gehouden 's avonds op Maandag 29 Juni, Dinsdag 30 Juni en Woensdag 1 Juli a.s. in ongeveer 40 plaat sen in het land. Het inschrijfgeld is be langrijk verlaagd. De aanmelding sluit 6 Juni a.s. Het prospectus der examens is gratis verkrijgbaar bij den administrateur den heer H. Broeders, Zocherstraat 66, Amsterdam (W.), tel. 82437 en bg den boekhandel. De luitenant ter zee 2e klasse A. E. J. Modderman wordt 1 Mei overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. mijnenlegger „Hydra" te Vlissingen. De luitenant ter zee 2e klasse A. C. van Versendaal, onlangs uit Oost-Indië hier te lande teruggekeerd, wordt 4 Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord. De luitenant ter zee le klasse W. Harm- sen en de officier van den marinestoom vaartdienst 2e klasse Th. A. Sizoo, aan wie vergund is uit Oost-Indië te repatriee- ren, zijn 22 April aan boord van het mo torschip „Dempo" van Batavia vertrokken. De luitenant ter zee 2e klasse A. de Miert wordt 1 Mei overgeplaatst van Hr. Ms. politievaartuig „Nautilus" aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hen drik" te Nieuwediep. De officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse A. Broere, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 22 April met het motorschip „Dempo" van Batavia vertrokken. DE VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK, Hoewel nog geen voorspelling te maken is van de herstemmingen, welke Zondag a.s. plaats hebben, wordt verwacht dat commu nisten en socialisten belangrijke winsten zullen hebben, doordat deze partijen eikaars candidaten zooveel mogelijk zullen steunen. Ook enkele radicaal-socialisten hebben hun candidatuur reeds ingetrokken ten voordee- le van de socialisten, teneinde daardoor de kansen voor de meer behoudende partijen te verminderen. Men rekent er op dat hierdoor uiterst links veel succes zal boeken, VOOR DE UIT DUISCHLAND GEVLUCHTE CHRISTENEN. Een internationale commissie van ver tegenwoordigers van kerkgenootschappen probeert 125.000 pond bijeen te brengen tot hulpverleening aan uit Duitschland ge vluchte christenen. Volgens de „Daily Telegraph" hoopt men in Groot-Brittannië 50.000 pond te verzamelen. In een oproep bijdragen te zenden, ver klaart de voorzitter der commissie, lord Bess Borough Het is welbekend, dat de Duitsche natie niet langer Joden in haar midden wenscht. De Joodsche gemeenschap doet zeer lofwaardige pogingen haar men- schen naar Palestina en elders te ver plaatsen. Wat men niet zoo goed begrijpt is, dat zij die eenig Joodsch bloed in de anderen hebben, niet langer in Duitschland welkom zgn. De feitelijke band der Jood sche gemeenschap is de godsdienst en niet de geboorte. Van de 80.000 personen, die Duitschland hebben verlaten, is een vijfde geen Joden volgens hun godsdienst. De Joodsche ge meenschap heeft het zelf moeilijk genoeg om haar eigen geloofsgenooten te helpen. De hooge commissaris voor het vluchte lingenvraagstuk schat het aantal vluchte lingen, die geen Joden doch christenen zijn op 2500. Zij kunnen naar geen enkel land, geen enkele gemeenschap helpt hen, in vele ge vallen hebben zij geen nationaliteit en geen werkvergunning, geen geld en geen hoop. Hun eenige kans geholpen te worden is, dat, aangezien zij christenen zijn, zij een beroep mogen doen op de edelmoedig heid van hun medechristenen. INTERVIEW MET DROUILLET. De „Matin" publiceert een interview van zgn Romeinschen correspondent met den vlieger Drouillet. Drouillet verklaarde, dat hij na zijn plot seling vertrek van Villa Coublay op een vlakte nabg Crau, brandstof innam. Zijn vrienden wachtten daar op hem met een fust van 200 liter benzine, die in minder dan tien minuten in het vliegtuig werden overgebracht. Vervolgens zette hij koers naar de Zee-Alpen en verliet Frankrijk ter hoogte van Cannes om daarna de richting van Corsica in te slaan. Zijn voornemen was zich naar het eiland Kreta te begeven, waar hij eveneens voor een geheime brand stofvoorziening had zorg gedragen. Van daar zou hg naar de Roode Zee gaan, waar aan de Arabische kust ook op twee plaat sen brandstof zou worden ingenomen. Op deze wijze zou hij Addis Abeba bin nen 48 uur hebben bereikt. Vóór het eiland Kreta verminderde de oliedruk en de olie spatten vlogen tot op het windscherm. Het avontuur mislukte en Drouillet moest koers zetten naar Italië, terwijl hij klom tot een hoogte van 5000 meter. „Om half negen des avonds daalde ik met vastge- loopen schroef op het militaire vliegveld van Centocelli, waar ik zelf de wacht moest gaan opzoeken. Tien minuten later zou mijn motor vastgeloopen zijn". Drouillet verklaarde vervolgens, dat zijn verdere plannen afhingen van de beslis singen der Italiaansche autoriteiten ten opzichte van zgn vliegtuig. Hijvoegde er nog aan toe „Gij kunt er zeker van zgn, dat ik mijn mooie vliegtuig nooit naar Frankrijk zal terug brengen. Ik heb nie mand nadeel of leed berokkend." Drouillet begaf zich rustig naar zijn hotel in Rome, waar hg op discrete wijze door de politie wordt bewaakt. Abessgnen houden vol, dat aan het Zuidelgk front met succes gestre den wordt. Naar Abessijnsche meening schijnt uit de oorlogsberichten van het Zuidelgk front te kunnen worden opgemaakt, dat het tweede offensief der Italianen, dat op 24 April werd ingezet, evenals het eerste in hoofdzaak mislukt is en slechts hier en daar tot een gedeeltelijk succes heeft ge leid. Gedurende de laatste dagen hebben in het gebied van Sassabaneh bloedige, ver bitterde gevechten plaats gehad, waarbij eenige duizenden Italianen zouden zijn ge sneuveld. De kracht der Abessijnsche troe pen aan dit front is, naar te Addis Abeba verklaard wordt, in geen enkel opzicht ver minderd, zelfs indien de Italianen erin zouden slagen, Daggahboer te bereiken, zouden zg op de eerste groote verdedigings linie der Abessijnen stuiten. De Italianen zouden zooveel mogelijk tanks, vliegtuigen, gemotoriseerde afdeelingen en cavallerie in den strgd moeten brengen. Desniettemin zouden de vorderingen in verhouding tot het gebruikte materiaal buitengewoon ge ring zgn. Berichten, volgens welke in de Abes sijnsche binnenlandsche politiek een strgd om de macht zou worden gevoerd, worden te Addis Abeba gedementeerd. Over het oprukken der Italianen aan het Noordelijk front zijn, naar men te Addis Abeba verklaart, geen duidelgke ge gevens te verkrijgen. Gisteren heeft de Italiaansche luchtmacht tot tweemaal toe een bezoek aan de hoofdstad gebrachthet schijnt hier verkenningstochten te be treffen. Toestand verontrustend, doch men moet niet overdrgven. D$ gouverneur van de Bam? van Abes- sinië, die op het oogenblik in Engeland ver toeft in verband met de Britsche leening aan Abessinië, verklaarde, dat volgens de laatste berichten de toestand wel veront rustend is voor Abessinië, doch men moet cfit niet overdrijven. Men moet zich niet voorstellen, dat Abessinië den strijd zal opgeven, als de Italianen de hoofdstad hebben bezet. De regeering zal dan naar een veiliger plaats worden overgebracht. Tenslotte wees de gouverneur er nog op, dat de weg naar den Soedan in ieder geval open blgft voor den toevoer van wapenen en andere voorraden. Italiaansch legerbericht. Het Italiaansch legerbericht no. 199 luidt als volgt Maarschalk Badoglio telegrafeertDe versterkte linie Sassabaneh-Bullale, welke is ontworpen en gebouwd onder leiding van Belgische en Turksche officieren en welke hardnekkig door de Abessijnen onder com mando van Ras Nassiboe werd verdedigd, is door de troepen van generaal Graziani in storm genomen. Gistermiddag werden Sassabaneh en Bullale door de Italianen be zet. De Italiaansche troepen en de Somali's, de Koninklijke Cabanieri, de Zwarthem- den van de divisie Tevere, de militie van het boschwezen, de Somali's, de Koloniale troepen en de ontembare Doebats hebben gewedijverd in dezen moeilijken veldslag tegen een tegenstander, die vastbesloten was een terrein dat zeer was versterkt en voorzien van aanzienlijke middelen en ra vitailleering van alle soort, tot het uiterste te verdedigen. De vijand is op de vlucht gedreven en wordt achtervolgd door onze troepen, die per auto worden vervoerd. Aan. het Noordelijk front zetten onze troepen den marsch naar Addis Abeba voort. Onze detachementen die uit het ge bied van het Tsana-meer vertrokken, heb ben Debra Tabor, dë hoofstad van het dis trict Behemeder bezet. Dit was eertijds de zetel van Ras Kassa. Erythreanen op 100 KM. van Addis Abeba. De Erythreaansche kolonne van generaal Pirzio Biroli bevindt zich thans op 100 KM. afstand van Addis Abeba. De colonne rukt op langs den autoweg, welke Dessie ver bindt met de hoofdstad. De troepen hebben thans het dorp Embertera bereikt. Een an dere colonne, welke 3000 wagens telt, rukt langs een langeren, doch veiliger weg op en bereikte Macfoed, op een 40-tal KM. van Ancober. De voorhoede van. deze colonne werd door Abessijnen aangevallen, de aanvallers wer den evenwel op de vlucht geslagen. Vliegtuigen boven Addis Abeba. Verscheidene Italiaansche vliegtuigen vlogen hedenmorgen over het vliegveld van Akaki, een voorstad van Addis Abeba. Zij schoten met hun mitrailleurs op de hangars, doch aangezien zich daar niemand in be vond, zijn er geen slachtoffers gevallen. Boven de hoofdstad zelf verscheen heden morgen om half negen een driemotorige bommenwerper, die langer dan een half uur rond bleef cirkelen. VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA 's-GRAVENHAGE. De Hagenaars heb ben vandaag in feestelijke stemming, wel ke nog verhoogd werd door mooi lente weer, den verjaardag van onze kroonprin ses gevierd. Alle openbare gebouwen van rijk, provin cie en gemeente, vele legaties en kantoren, hadden de vlag uitgestoken, welk goed voorbeeld door vele stadgenooten was opge volgd. De tram- en buslijnen van de H.T.M. waren gepavoiseerd en aan de boomen van het Lange Voorhout waren gisteren der traditie getrouw al talrijke kleurige wimpels bevestigd, zoodat de anders zoo deftige allee een vroolijk aanzien bood. Op Paleis Noordeinde hebben velen het felicitatieregister geteekend. H.M. de Koningin en Prinses Juliana brachten den dag op Ruigenhoek door, vanwaar de Prinses zich hedenmiddag naar het Paleis Noordeinde zou begeven, ten einde een zanghulde van kinderen van den Oranjebond in ontvangst te nemen. Hedenavond zou Prinses Juliana het vuurwerk op het Malieveld bjjwonen, dat het Haagsch Comité voor Volksfeesten de burgerij heeft aangeboden. Dit is het eer ste vuurwerk, dat het comité sinds 1931 op 30 April heeft doen afsteken. Vroeger was het gebruikelijk om den verjaardag van de prinses met een vuurwerk te vie ren, maar deze gewoonte is om tal van redenen de laatste jaren prijs gegeven. Men was gisteren reeds druk bezig de benoo- digde houten stellages op te richten. Voorts heeft het Haagsch comité voor Volksfeesten gisteravond in de groote zaal van den dierentuin een herhaling gegeven van den feestavond van 28 April. Ook thans heerschte er in de zaal een geest driftige stemming, welke zijn hoogtepunt bereikte, toen de voorzitter van het co mité, generaal-majoor b.d. J. C. Wagner, vergezeld van twee bestuursleden, de mede werkenden aan den avond de Christe lijke gymnastiekvereeniging „Die Haghe" en de Vereenigde Haagsche Spelers met bloemen huldigde. In de binnenstad heerschte een gezellige drukte en de venters van oranjestrikken en -knoopjes deden er goede zaken. In de ochtenduren was men druk bezig voor zoover zulks gisteren niet geschied was de ingangen der ministeries en an dere daarvoor in aanmerking komende ge bouwen, van gloeilampjes te voorzien voor de illuminatie van hedenavond. AMSTERDAM. De verjaardag van Prin ses Juliana is vandaag in de hoofdstad met opgewektheid gevierd. Er waren veel meer vlaggen uitgestoken dan andere jaren, vooral in de binnenstad wapperde veel rood wit en blauw of het meer en meer in gebruik komende oranje-blanche-bleu. De schoolkinderen, die heden voor het eerst den geheelen dag vrijaf hadden, trokken in groepjes door de stad naar den Dam of andere pleinen, waar concerten warden af geven. De dag was ingeluid met koraalmuziek op den Dam en van het peristyle van den Stadsschouwburg. In de middaguren' werd het drukker op straat, groote groepen van kinderen trok ken naar verschillende gebouwen waar voorstellingen werden gegeven. TWEEDE KAMER. Vaartuigendienst in Suriname. 's-GRAVENHAGE. Bij de regeling van werkzaamheden der Tweede Kamer in de vergadering van Dinsdag a.s. zal de waar nemende voorzitter voorstellen om, indien over het wetsontwerp tot wijziging en ver- booging van het 13e hoofdstuk der Rijks- begrooting voor 1936 (vaartuigendienst in Suriname) eindverslag is uitgebracht, dit wetsontwerp in te voegen op de lijst der tegen dien dag aan de orde te stellen on derwerpen. SCHRIFTELIJKE VRAGEN VAN KAMERLEDEN. 's-GRAVENHAGE. De heer Teulings heeft tot den minister van financiën de vol gende vragen gericht 1. Is het juist, dat door den Bond van Nederlandsche Brouwerijen aan den minis ter van financiën een voorstel is gedaan om te geraken tot verlaging van den bier accijns, waarbij van de zijde der brouwerij- bedrijven een zekere waarborg is aangebo den ter zake van de opbrengst van den bieraccijns, en dat dit voorstel door den mi nister is afgewezen? 2. Indien vraag 1 bevestigend wordt be antwoord, is de minister dan bereid aan de Kamer mede te deelen de gronden, waarop besloten werd, het in die vraag bedoelde voorstel af te wijzen. HET OVERLIJDEN VAN KONING FOUAD. 's-GRAVENHAGE. Naar aanleiding van het overlijden van koning Fouad van Egypte heeft de minister van buitenland- sche zaken jhr. mr. De Graeff, gister ochtend een bezoek van rouwbeklag ge bracht aan de Egyptische legatie te 's-Gra- venhage. Van het ministerie van buitenlandsche zaken en van de verschillende legatiege bouwen was de vlag halfstok ontplooid. EEN BEDRUFSRAAD VOOR DE SCHOENINDUSTRIE. 's-GRAVENHAGE. Bg Kon. besluit is in gesteld een Bedrijfsraad voor de Schoen industrie. Blijkens dit besluit worden geacht te be- hooren tot de schoenindustrie de onderne mingen of gedeelten van ondernemingen, waar de vervaardiging van schoenen, laar zen en pantoffels langs fabriekmatigen weg geschiedt. Het aantal leden en plaatsvervangende leden van den bedrijfsraad zal 8 bedragen. SCHITTERENDE GESCHENKEN VAN SER HENRI DETERDING AAN MAURITSHUIS EN MUSEUM BOYMANS 's-GRAVENHAGE. Naar wij vernemen, heeft Sir Henry Deterding aan het Mau- ritshuis en aan het Museum Boymans te Rotterdam prachtige meesterwerken uit zijn schilderijenverzameling ten geschenke gegeven. Het Mauritshuis ontvangt drie schilde rijen, nl. het beroemde „Oesteretende Vrouwtje" door Jan Steen, vroeger in de verzameling Six, voorts een fraai Kabinet stukje van Frans van Mieris, voorstellen de een heer en dame bij een oestermaal, en eindelijk een groot zeestuk van Jan van de Cappelle, dat algemeen geldt als diens meesterwerk. Het Museum Boymans ontvangt een su perieur meesterwerk van Gerard Dou, een der meest complete en grootste werken van den meester, voorstellende een „Dame vóór haar kaptafel", alsmede een fraai schilderij van David Teniers den Jonge, voorstellende een dorpsfeest. Zoodra de schildergen ten toon gesteld zullen zijn, zal zulks in de pers worden be kend gemaakt. ONTROUW POSTBEAMBTE GEARRESTEERD. GOUDA. De politie te Gouda heeft he denmiddag als verdacht van onregelmatig heid bij de behandeling van poststukken den kantoorknecht der posterijen W. B. in arrest gesteld. DE CREMATIE VAN DR. WIBAUT. AMSTERDAM. Zaterdagmiddag zal, zoo als reeds gemeld, op „Westerveld" het stoffelijk overschot worden gecremeerd van dr. F. M. Wibaut. De plechtigheid heeft plaats te ongeveer half 4, na aankomst van den trein van 15.14 uur, die te 14.45 uur uit Amsterdam vertrekt. Tot de treurzaal hebben alleen genoodig- den toegang. In het Concertgebouw zal door het par tijbestuur der S.D.A.P. een rouwbijeen- komst worden georganiseerd, welke van elf uur tot ongeveer half 1 zal duren. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor het kader van de moderne arbeidersbeweging, t.w. van de S.D.A.P., van de bg het N.V.V. aangesloten vakbonden en de bestuurders van de cultureele organisaties. Het woord zal er worden gevoerd door ir. J. W. Al- barda namens de S.D.A.P., en door E. Kupers namens het N.V.V. Bloemen wor den aan het Concertgebouw verwacht. Degenen, die van dr. Wibaut afscheid willen nemen, verzamelen zich te half 12 op het Mussumplein achter de vaandels, vanwaar te ongeveer half 1 naar de Nas- saukade wordt getrokken. Daar vormen zich twee rijen, waartusschen de lijkstatie door zal trekken. De stoet verlaat te on geveer 2 uur de stad langs de Clercqstraat op weg naar Westerveld. EEN SLAG VOOR MINDERHEDEN IN DUITSCHLAND, WARSCHAU. De bladen publiceeren op opvallende wijze een beriebt uit Berlijn, volgens hetwelk de rijksminister van onder wijs, dr. Rust, een verordening heeft uit gevaardigd, waarin bepaald wordt, dat met den aanvang van het nieuwe schooljaar in Duitschland alle particuliere volksscholen met uitzondering van de Joodsche particu liere scholen, gesloten moeten worden. De Poolsche pers constateert in dit ver band, dat deze verordening een zware slag beteekent voor het schoolwezen van de nationale minderheden in Duitschland, in het bijzonder voor het Poolsche school wezen. De Poolsche minderheid beschikte tot dusverre in Duitschland over 59 parti culiere volksscholen die nu op grond van de nieuwe verordening gesloten moeten worden. De Poolsche volksschooljeugd in Duitschland zal op deze wijze gedwongen zijn de Duitsche scholen te bezoeken. De bladen eischen een energieke inter ventie en een protest der regeering tegen deze nieuwe Duitsche schoolverordening. DE BEGRAFENIS VAN KONING FOEAD. CAIRO. De begrafenis van koning Foead, die hedenmorgen heeft plaats gehad, was een indrukwekkend en ontroerend schouw spel. Het stoffelijk overschot werd op een affuit, getrokken door 6 zwarte paarden, plechtig van het Abdin-paleis raar de mos kee van El Rifai vervoerd, onder een dood- sehe stilte, die voor Egypte iets ongewoons is. In den rouwstoet liepen verschillende prinsen mede, o.a. prins Mohamed Aïi, voorts de Britsche hooge commissaris, de leden van het diplomatieke corps, detache menten van het Britsche leger en de vloot, de minister-president en de leden van het Egyptische kabinet. De kist was bedekt met de Egyptische vlag, waarop het zwaard en de decoraties van den koning waren gelegd. De daken zagen zwart van de toeschou.' wers. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 30 April 1936, des nam. 3 uur (officieel) Londen 7.28% Berlijn 59.25 Parijs 9.70%Brussel 24.92 Zwitse2'land 47.85 New-York 1.47%. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 30 April, 3 uur. Meevallende stemming. Locale waarden stil, doch oploopend. Be- Ieggingsmarkt kalm. Amerikaan- sche waarden levendig en op lager niveau gevraagd. De verdere scherpe inzinking in Wall- street ging aan de Amsterdamsehe Beurs uiteraard niet onopgemerkt voorbij. De di verse Amerikaansche shares werden in overeenstemming met New York algemeen op een verlaagd peil ingezet. Daarbij ont wikkelde zich in verschillende specialiteiten een levendige affaire. Vooral United States Steels, Bethlehem Steels en Anaconda's werden druk verhandeld, doch ook enkele Spoorwegfondsen en Public Utility-aandee- len gaven ruime omzetten te aanschouwen. Naar verhouding van de reactie in Wall- street vielen de koersen toch mee en op het verlaagde niveau werd vrij veel materiaal uit de markt genomen, zoodat de stemming geenszins flauw kon worden genoemd. Naar het scheen was aan het Damrak de meening post gaan vatten, dat de markt in de Ver. Staten voor een herstel was vatbaar ge worden, en zij die dan ook gehoopt hadden een bijzonder koopje te halen, kwamen be drogen uit. In den toestand van de locale markt was niet veel verandering gekomen in zooverre de affaire weinig te beteekenen had. De daling der Amerikaansche waarden oefende echter niet veel invloed uit. Welis waar bewogen diverse fondsensoorten zich bij de opening beneden de vorige prijzen, doch het duurde niet lang, of de koersen liepen naar boven. Op de Petroleumafdee- ling werden Koninklijken wat lager ingezet, doch reeds spoedig viel een verbetering te constateeren. De Amerikaansche soorten waren niet veel veranderd. Van de Rubber fondsen waren Amsterdam-rubber bij de opening prijshoudend, doch vervolgens was een inzinking waar te nemen, die gevolgd werd door een krachtig herstel. Suikerfond* sen werden op kleine schaal verhandeld. H.V.A.'s openden op ongeveer de koersen van gisteren, doch reeds spoedig werd een opwaartsche richting ingeslagen. In Tabak ken ging weinig om. Het koersverloop werd het duidelijkst gedemonstreerd door Oude Deli's, die aanvankelijk op ongeveer de slotkoersen van gisteren werden afgedaan, doch daarna opliepen tot omstreeks 200 Het verloop van de heden gehouden Suma- tra-inschrijving was zeer bemoedigend. De handel droeg een vlot karakter, waarbij mooie prijzen waren besteed. Industrieelen hadden een kalme markt. De Philipsaan- deelen waren in doorsnee weinig veranderd en htzelfde kon worden getuigd van Uni- wel geheel verlaten. De beleggingsmarkt had een kalm voorkomen, doch was over het algemeen prijshoudend. Prolongatie 1%

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3