INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS AGENDA pnj- te 1 een ron te i de het i op (slag Ven- jraal ptel- np's H^- laat, te vor-~ trins Kjes, |aar, kry- laeed In. jleyn de I van zijn den talen pen Ze- op Icbt- (eens nu. Romp 1 z^n pste- ook [ppen den het de KERK- EN SCHOOLNIEUWS Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor het be roep naar Sneek ds. L. Kleisen te Vlissin- gen. Prof. G. Wisse. Prof. G. Wisse, die op medisch advies het hoogleeraarsambt heeft neergelegd, is voor nemens Woensdag 29 April, des morgens te 9 uur „een officieel afscheidscollege1' te ge ven in de aula van de Theol. School te Apel doorn. Prof. Wisse hoopt vervolgens Zondag 10 Mei zijn intrede te doen bij de Chr. Geref. Kerk te Amsterdam-Oost, na te zjjn beves tigd door ds. D. Driessen van Rotterdam. Gelijk bekend is, zijn de omstandigheden van dien aard, dat prof. Wisse blijft wonen in het Chr. Rust- en Herstellingsoord „Re- hoboth" te Driebergen. Examens. f Voor het diploma handelstypiste (50), af genomen vanwege de Vereeniging van Lee raren te 's-Gravehhage, is geslaagd mej. M. Lagaay, alhier. Voor het examen van schipper bij de binnenvaart zijn geslaagd voor diploma B IV H. Muller, P. Geschiere, K. Koning- stein, C. Crucq, J. Tisher, A. Rijnders, A. J. Goeseije, R. Boogaard, J. Beije, P. J. Dierikx, P. Crucq, R. van Dijk, E. J. Lok ker, M. Durinck, P. A. Hemelaar. Voor diploma aan boord van visschers- vaartuigen J. Marijs. Drie. candidaten werden afgewezen. Twee candidaten kregen herexamen. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de openbare la gere school te Aardenburg is benoemd mej. Th. A. H. Crassaarts. Benoeming bij het onderwijs. Met ingang van 1 September a.s. is eer vol ontslag verleend aan den heer N. Slot boom, wegens het bereiken van den 60- jarigen leeftijd, als hoofd van de Van Hoog- stratenschool in de Louise Henriëttestraat te 's-Gravenhage. Tot zijn opvolger werd, zooals reeds in ons vorig nummer gemeld, de heer G. A. Teunis, hoofd van de Chr. Uloschool alhier, benoemd. RECHTSZAKEN De moord te Wildervank. Het gerechtshof te Leeuwarden behan delde Zaterdag in hooger beroep de zaak tegen den 27-jarigen arbeider Bouwe Oloem en den 34-jarigen arbeider Kiaas Steren- borg, beiden te Wildervank en thans gede- tineez'd verdacht van moord met voorbe dachten rade op Jacob Kroeze te Wilder vank, waarvan wij destijds uitvoerig mel ding hebben gemaakt. Bij vonnis van de rechtbank te Groningen van 14 November 1935 werden beide ver dachten terzake van moord veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Nadat de verdachten waren gehoord, waarbij verdachte van B. ontkende het voor nemen te hebben gehad Kroeze te dooden, en verdachte S. zeide alleen de brandkast te hebben bewerkt, vorderde de advocaat- generaal levenslange gevangenisstraf. MARINE EN LEGER Oefeningseskader naar de Oostzee. Met Hr. Ms. „Hertog Hendrik" zal in de maanden Mei en Juni een oefeningsreis naar de Oostzee maken. De „Hertog Hendrik" zal vergezeld wor den van de O 9, O 10, O 11, Z 5, Z 7 en Z 8. Commandant is kapitein-luitenant ter zee A. C. Wakerlin, Het reisplan is als volgt vastgesteld Hr. Ms. Z 7 Hertog Hendrik en en O 9, O 10, 011 Z 8 Z 5 vertr. Willemsoord 4 Mei 4 Mei 4 Mei aank. Aarhuus 9 Mei 9 Mei vertr. Aarhuus 11 Mei 9 Mei aank. Stockholm 13 Mei 13 Mei 13 Mei vertr. Stockholm 18 Mei 18 Mei 18 Mei aank. Reval 23 Mei 23 Mei vertr. Reval 25 Mei 25 Mei aank. Helsingfors 28 Mei vertr. Helsingfors 2 Juni aank. Reval 28 Mei 28 Mei vertr. Reval 2 Juni2 Juni aank. Kopenhagen 5 Juni 5 Juni 5 Juni vertr. Kopenhagen 9 Juni 9 Juni 9 Juni aank. Oslo 12 Juni 12 Juni 12 Juni vertr. Oslo 15 Juni 15 Juni 15 Juni aank. Nieuwediep 20 Juni 20 Juni 20 Juni Bevorderingen by de marine. Brj Kon. besluit van 24 April 1936 zijn bevorderdtot kapitein-luitenant ter zee, de luitenant ter zee der le klasse D. C. M. Hetterschij tot luitenant ter zee der le klasse, de luitenant ter zee der 2e klasse D. J. van Doorninck Azntot kapitein der mariniers, de le luitenant der mari niers P. J. van Gijntot officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse, de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse A. J. Romrjn tot officier van den marinestoomvaartdienst der le klasse, de officier van den marinestoom vaartdienst der 2e klasse J. B. Berck, Opgave van overgeplaatste onderoffi cieren der marine Bootsman J. A. Verbeek, van wachtschip Willemsoord naar Schorpioen. Majoor-telegrafist J. H. Jole, van wacht schip Willemsoord naar radiodienst Am sterdam. Sergeant-monteur E. Bosch, van wacht schip Willemsoord naar onderzeedienst. Sergeant der mariniers T. Meert, van G.S.S. naar kazerne Willemsoord. Sergeanten-majoor der mariniers B. Nijenhuis, W. Hoekstra; sergeanten der mariniers H. J. Hentmeester, H. van Amersfoort, H. J. Jongen, J. B. Heideveld, O. G. H. Abbenhuis, J. D. de Goede, van kazerne Willemsoord naar afdeeling mari niers Rotterdam. Schipper W. Verhart, van kazerne Wil lemsoord naar wachtschip Willemsoord. Sergeant-machinist P. Plaizier, van ka zerne Willemsoord naar Gelderland. Bij beschikking van den minister van staat, minister van. defensie a.i., is de luite nant ter zee der le klasse Kon. marine reserve D. J. Kommer den 27en April 1936 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Van Speijk". Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie a.i., is de luite nant ter zee 2e klasse H. M, L. P. E. van Oostrom Soede 22 April 1936 geplaatst bij het departement van defensie te 's-Graven hage. Bij beschikking van den minister van staat, minister van defensie ad, is de luite nant ter zee der 2e klasse A. van Miert, 1 Mei 1936 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Hertog Hendrik". LUCHTVAART Lesvlïegtuig by Lembang neergestort. Zondagmorgen is het lesvliegtuig van de Nederlandsch-Indische Aeroclub „de Kriel", na tegen een hoogspanningskabel te zijn gevlogen, neergestoxt. Het ongeluk geschiedde in de buurt van Lembang, bij Bandoeng. De inzittende pas sagier©, mevrouw Van Lierop, is bij dit on geluk gedood. De bestuurder, de sergeant van de luchtvaart-afdeeling Keim, werd licht gewond. Luchtvaartdeskundige van den Negus met zijn vliegtuig verdwenen. De Fransche vliegenier Drouillet, lucht vaart-deskundige van den Negus, is Zater dagmiddag met zijn Amerikaansch vlieg tuig opgestegen voor een proefvlucht, waar voor hij toestemming had, doch is niet te ruggekeerd. De luchtpolitie zoekt naar hem. Wereld-hoogterecords verbeterd. Een Sikorsky S. 48 Amphibie-vliegtuïg heeft. Zaterdag twee wereld-hoogterecords verbeterd, door tot 20.000 voet te stijgen met een betalenden last van resp. 1000 en 2000 K.G. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven. WORDT MET 2 MATEN GEMETEN? Mijnheer de Redacteur, Het zij mij vergund, naar aanleiding van het behandelde in den raad van Vrijdag jl., over den verkoop van grond aan de Maat schappij „de Schelde" even een opmerking te maken in verband met hetgeen wethou der De Meij heeft gezegd. Wethouder De Meij heeft gezegd, dat hij ontkent, dat B. en W. „de Schelde" anders behandelen dan de kleine ondernemers en hiertegen, Mijnheer de Redacteur, kom ik op, want als wij kleine ondernemers om de een of andere gunst vragen, waarbij soms totaal het algemeen belang niet wordt ge schaad, dan wordt volgens artikel dit of dat afwijzend beschikt. Zoo is het mij gegaan ten opzichte van de uitbreiding van mijn garage, want met een klein beetje goeden wil van de zijde van B. en W. had mij heel goed de gewenschte vergunning kunnen worden gegeven en zoo zijn er zeker meer gevallen. Er wordt wel terdege met 2 maten geme ten en dat dient te worden erkend. Met dank voor de verleende plaatsruimte, L. VAN DEN HEUVEL. DE PIER. Mijnheer de Redacteur, Dat de opening der pier met eenige fees telijkheden gepaard gaat is te begrijpen. Nu is deze opening bepaald op Zaterdag 30 Mei, wat voor vele menschen, zooals win keliers en bedienden, bakkers en gezellen, een bijzonder moeilijke dag zal zijn. De Za terdag voor een feestdag is al druk, maar wanneer dit er nog bykomt, is het bijna niet te doen, want veel menschen zullen we niet thuis vinden en de winkeliers, die op dezen dag nog al eens goede zaken maken, zullen het dan ook wel zeer goed merken. Is het nu zoo een groot bezwaar, om de opening eens op een Zondag en wel den Zondag vóór Pinksteren, 24 Mei te hou den. Ik weet wel, dat men dan verschillende menschen in hun gevoelens kwetst, maar dat wordt toch het geheele seizoen door gedaan, dan is toch ook alles op Zondag geopend? Indien dit niet mogelijk is, dat het dan op Vrijdagavond voor Pinksteren of op Zaterdag 23 Mei plaats hebbe. Wanneer heeren comitéleden deze veran dering van datum zouden kunnen vaststel len, dan geloof ik wel dat bovengenoemde menschen hen daar zeer dankbaar voor zul len zijn. W. FLORUSSE. RECLAME IN DE „VLISSINGSCHE COURANT" TREFT DOEL. E rnstig auto-ongeluk bij Oudenbosch. Op den Stand#aard- buitensche dijk bij Oudenbosch is Zaterdag middag omstreeks twee uur een vrij ern stig ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den heer H. uit' Willemstad, aan wien de chauffeur juist zijn plaats achter het stuur had afg'estaan, wilde een voor dezen wagen rijdenden auto passeeren. De bestuurder heeft daarbij waar schijnlijk te veel uitgehaald, hij slipte al thans en de auto kwam in een sloot langs den weg terecht. Van de inzittenden, twee dames, twee heeren, een kind en de chauf feur, werden de twee dames het ernstigst verwond. Beide kregen hoofdwonden, een van haar. ook een schedelfractuur. De ande re inzittenden kwamen er wonder boven wonder vrijwel zonder letsel af. De dames werden naar het St. Elisabeth-gesticht overgebracht. De toestand van een van haar is zorg wekkend. De inzittenden van den verongelukten wagen waren juist op weg naar het Diaconessenhuis te Breda, waa»" zij een kind van een hunner, dat daar ziek lag, wilden bezoeken. Onder een auto geko men. Het breken van de voor- vorg van zijn fiets is een 18-jarigen jongen die in de Nieuwdammerstraat te Amster dam fietste, Zaterdag noodlottig geworden. Vlak achter hem reed een electrische auto van den gemeente-reinigingsdienst. De be stuurder hiervan trachtte, door krachtig remmen nog een aanrijding te voorkomen, doch de wagen ging den jongen over het been. In zorgwekkenden toestand is hij met in wendige kneuzingen een bekken- en enkel fractuur naar het binnengasthuis vervoerd waar hij des avonds is overleden. A u t o-o ngeluk nabij Duis- bur g. Gisteravond is in het ziekenhuis te Duisburg aan de gevolgen van een noodlottig auto-ongeval overleden mr. S- G. de Jong uit Apeldoorn. Zooals men zich zal herinneren, kwam in den vroegen ochtend van 18 April een auto, bestuurd door den heer de W. uit Apeldoorn, op den terugweg van Duisburg te slippen. De bestuurder verloor hierdoor de macht over het stuur, waarna de auto tegen een boom botste. De heer de W. werd licht ge wond, terwijl de beide andere inzittenden de heer van O. uit Amsterdam en de heer De Jong uit Apeldoorn, beiden zwaar ge wond werden. Alle drie werden in het zie kenhuis te Duisburg opgenomen. De heer de W. heeft in de afgeloopen week het ziekenhuis verlaten, waar de heer Van O. thans nog verpleegd wordt. De heer De Jong was in sportkringen in het Oosten van het land een bekende per soonlijkheid. Schip door midden ge broken en ge zonken. Schip per P. de Bruin te Lottum was bezig door middel van een baggermolen het schip met zand te laden. Plotseling brak het schip in tweeën en begon te zinken. De schipper, zijn vrouw en een 4-jarig kind en zijn knecht wisten zich door op den bag germolen te springen, te redden. Doordat het achterschip omhoog ging moest de vrouw van een hoogte van 6 meter naar beneden springen waarbij zij licht gefond werd. Inbraak in de zuivel fabriek te St. Micnielsge- stelToen de directeur van de zuivel fabriek te St. Michielsgestel Zondagmiddag de ronde deed in de fabriek, kwam hij tot de ontdekking, dat de brandkast in het kantoor geforceerd was. Hij waarschuwde de politie. Brj onderzoek bleek, dat de da ders, vermoedelijk in den nacht van Zater dag op Zondag zich door een achterdeur toegang tot de fabriek hebben verschaft en door het inslaan van een ruit het kantoor zijn binnengekomen. Er wordt een bedrag van 2000 vermist. Van de daders heeft men tot nog toe geen spoor kunnen vinden. Brand te 's-G ravenhage. Terwijl de bewoners afwezig waren is Zaterdagmiddag een zware binnenbrand uitgebroken in het pand Brouwersgracht 17 waarin een vogelwinkel van B. is gevestigd. De brand ontstond in een kamertje achter den winkel door onbekende oorzaak. Deze en de daarboven gelegen kamer brandden gedeeltelijk uit. Een broer van den vogel- handelaar, die daarnaast woont, heeft met hulp van het publiek een aantal vogels, die zirh in den winkel bevonden, in veilig heid gebracht. De brandweer bluschte met twee stralen op den waterleiding. De scha de wordt door verzekering gedekt. Zware binnenbrand. In den afgeloopen nacht ongeveer te twaall uur werd de Haagsche brandweer gealar meerd voor een zwaren binnenbrand in het perceel Piet Heinstraat 64, waar gevestigd is het „Haagsch leder- en sperthuis". De brandweer rukte met twee spuiten uit, een van het hoofdbureau en een van het bureau Prinsenstraat. De eerste behoefde geen dienst te doen. Met een straal tp de water leiding kon de brand gebluseht worden. Een der bovenbewoners had den brand ontdek V en had onmiddellijk de politie gewaar- schuwd, die op haar beurt den eigenaar Wal geeft Je StnAte DINSDAG 28 APRIL. Hilversum I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoon- platen. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 K.R.O.-orkest. 1.00 Gramofoonplaten. I.20 K.R.O.-Boys. 2.00 Gramofoonplaten. 3.10 K.R.O.-orkest, pianorecital en gra mofoonplaten. 6.05 Lezing. 6.25 K.R.O.- Boys. 7.00 Berichten. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonplaten. 8.00 Berichten. 8.10 Muzikale causerie. 8.25 K.R.O.-Sympho- nie-orkest. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 K.R.O.-melodisten. 10.30 Berichten. Gra mofoonplaten. 10.45 K.R.O.-Melodisten. II.15 Gramofoonplaten. Hilversum II, 301 M, A.V.R.O. 8.00 Gramofoonplaten, 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Knipcur sus. 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 12.30 De Minstreels. 2.00 Orgelconcert en cello-recital. 3.00 Huish. wenken. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kin deren. 6.50 Dansmuziek. 7.20 Zang en piano. 7.45 Dialoog. 8.00 Berichten. 8.10 Omroeporkest. 8.55 Radio-tooneel. 9,30 Operetteeoncert, m.m.v. solisten, koor en orkest. 10.25 Schaakles, 11.00 Be richten. 11.10 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.20 Orgelspel. 11.10 Het Pol-kwintet. 11.50 B.B.C.-Northern-Ireland-orkest. 12.50 Gramofoonplaten. 2.10 Het Stan ley-sextet. 3.20 Lezing. 3.40 Bariton en strijkkwartet. 4.35 De „Continentals''. 5.20 Berichten. 5.50 Koorconcert. 6.15 Fransche les. 6.50 Lezing. 7.20 Zang. 7.50 Gevarieerd programma. 8.50 Be- richten. 9.20 Lezing. 9.40 B.B.C.-orkest. |j 10.35 Dansmuziek. n Radio-Paris, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 10.20 Or- kestconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 3.20 n Oratorium-uitzending. 4.50 Orkestcon- js eert. 7.50 Operette-uitzending. 10.50 Pascal-orkest. Keulen, 456 M. j 5.50 Populair concert. 11,20 Verzoek- M programma. 12.35 Concert. 1.35 Orgel- spel. 3.20 Solistenconcert. 4.05 Gevar. programma. 5.20 Blaasconcert, 6.50 Concert. 7.30 Kwintetconcert, m.m.v. balalaika. 8.20 Het Omroeporkest en gj solisten. Brussel, 322 M. J 11.20 Gramofoonplaten. 11.50 Klein-or- M kest. 12.50 Gramofoonplaten. 4.20 Om- roeporkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gra- mofoonplaten. 7.20 Klein-orkest. 7.50 Hoorspel. 8.50 Klein-orkest. 9.30 Dans- gj muziek. Brussel, 484 M. jf 11.20 Gramofoonplaten. 11.50 Zigeuner- f§ muziek. 12.50 Gramofoonplaten. 4.20 gj Zigeunermuziek. 5.25 Cabaret. 6.05 Gra- mofoonplaten. 7.20 Radio-tooneel. 8.05 ff Omroeporkest, m.m.v. zangsoliste. 9.EO Gramofoonplaten. s Deutschlandsender, 1571 M. M 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Kwarbetconeert. 10.05 .Weerbericht, ff 10.20 Gramofoonplaten. f§ van de zaak, den heer S., wenende in de Anna Paulownastraat waarschuwde. Ook de laatste begaf zich spoedig naar den brand. Naar wij vernemen heeft de heer S. zijn zaak verzekerd tegen brandschade. De materieel© schade is vrij aanzienlijk. Er was ondanks het nachtelijk uv.r, tamelijk veel belangselling aanwezig. Een eigenzinnig auto bestuurder. Vier agenten heeft een eigenzinnig autobestuurder getrot seerd, nadat hij eerst het pad der wet had verlaten en zich met zijn auto had begeven op den voor voertuigen verboden Adelaars- weg in Amsterdam-Noord. Een agent van het bureau Adelaarsweg wilde den man wegens overtreding van het rijverbod aan houden, doch deze gaf vol gas en de agent, die midden op den weg stond, kon ter nauwernood opzij springen om zich van een aanrijding te redden. De bedienaren der wet zijn echter waakzaam, want de over treding en de vlucht was nog door een an deren agent opgemerkt, die dit alles vanaf den Rietzagerstraat had aanschouwd. Doch ook deze moest den autobestuurder op het laatste oogenblik vrij baan geven om zich aan een aanrijding te onttrekken. Een derde agent, die vanaf het Meeuwenplein van dit nieuwe feit getuige was, trachtte op zijn beurt de auto tot stoppen te dwin gen, doch ook hier moest de voetganger voor de auto wijken. Vol gas gevend ver volgde de bestuurder zijn weg. Doch het oog der wet ontdekte, nadat door middel van een politietelegram de bureaux in en om Amsterdam waren gewaar schuwd, den wagen, waarvan het nummer was genoteerd, in het centrum der stad, en niet lang daarna trachtte de politie hem in de Linnaeusstraat weer aan te houden. Hier echter speelde de man hetzelfde spel letje, doch voor het laatst, want de politie kreeg hem na eenige minuten, toen hij stil stond, te pakken en heeft den met zooveel moeite gepakten arrestant gedurende den nacht niet meer losgelaten. Autobotsing in Gouda. Tengevolge van het te snel naar links uitwijken heeft Zondagochtend op den Bodegraafschen weg bij de wielerbaan te Gouda een botsing plaats gehad tusschen twee auto's, in elk waarvan vier personen gezeten waren. De beide wagens werden zwaar gehavend. De bestuurders bleven ongedeerd. In de uit de richting van Bode graven komende auto brak een der inzit tenden, de gep. onderofficier Verheij uit Amersfoort een knieschijf. Hij is in het ziekenhuis te Gouda opgenomen. De overige twee inzittenden van dezen wagen kwamen er met lichte verwondingen af en konden huns weegs gaan. De heer H. ten Brink uit Bodegraven, die in den anderen wagen zat, kreeg verwondingen boven een der oogen. Hij werd overgebracht naar de wijkverpleging te Gouda, doch hij kon des middags naar huis gaan. Een tweede per soon uit de laatste auto werd eveneens licht verwond. De beide voertuigen zijn in beslag genomen. Ernstige brand te Rot terdam. In pand 36 aan de Breede- straat te Rotterdam is Zondagavond kwart over acht brand ontstaan op de tweede étage, waar mej. B, C. Schunlaunooit woont met drie kinderen. Zij was met het oudste jongetje op visite in de buurt, ter wijl twee jongens van 2 en 5 jaar in de bedstee lagen te slapen. Buren ontdekten, dat er rook uit het pand kwam. In allerijl werd de brandweer gewaarschuwd. Met rookmaskers gewapend zijn drie mannen van de afdeeling brandbluschmiddelen erin geslaagd door te dringen in de achterka mer, waar de bedstee was. Beide kinderen waren reeds bewusteloos. Door den G.G.D, zijn zij naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. Reeds onderweg werd zuurstof toegediend. De toestand der kin deren is zorgwekkend. Met één straal is de brand, die zich be perkte tot de achterkamer, gebluseht. De oorzaak van den brand is onbekend. Het jongste kind is in den loop van den avond aan de gevolgen overleden. De toe stand van het oudste kind is redelijk wel. Zakboekje van smokke laar valt ambtenaren in handen. Na een langdurige achter volging per auto hebben de ambtenaren van den crisisopsporingsdienst Zaterdagavond omstreeks zeven uur onder de gemeente Weert een personenauto aangehouden met duizenden pakjes sigarettenpapier, welke uit België op frauduleuze wijze ons land werden ingevoerd. De auto en de bestuur der zijn naar de marechaussee-kazerne te Weert overgebracht, waar de chauffeur, die alleenin den auto gezeten was, aan een scherp verhoor werd onderworpen. Bij de fouilleering kwam een zakboekje voor den dag, waarin de adressen vermeld waren waar de goederen waren afgeleverd en eventueel nog zouden worden bezorgd. Op deze adressen werd terstond een huis zoeking gedaan, waarbij in verschillende winkels en eafé's nog" heele pakken, siga rettenpapier in beslag genomen konden worden. De auto en het sigarettenpapier zijn ai beslag genomen. De „Queen Mar y". De verzekering van de „Queen Mary" In de open markt tot een bedrag van £2 mil- lioen is thans voor elkaar. Het bedrag werd met 50 pet. overschreden. De rest van 1.800.000 der te verzekeren waarde wordt gedekt door het departement van handel onder de Cunard Insurance Agreement Act. Ongeveer 70 pet. van het verzekerde bedrag is geplaatst bij Lloyds en de Lon- densche assurantiemaatschappijen en de rest bij maatschappijen te Liverpool, Glas gow en andere steden in Groot Brittannië. Slechts een betrekkelijk klein bedrag werd in het buitenland geplaatst. van publieke vermakelijk heden, vergaderingen enz. Alhambra-theater. Van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 April„Hotel met damesbediening'" en „De Stalen Straal'. Luxor-theater. Van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 April„Een kreet in den nacht" en „Met gesloten deuren". Dinsdag 28 April. Chr. Zangvereenigmg „Hosanna", uitvoering Zangklassen, Concertgebouw, 8 uur. iVoensdag 29 April. Leerlingen-avond Zang- en Dansinstituut Höfelein, Hofcei „Britannia", 7 uur. Zaterdag 2 Mei. Marine Sanatorium Fonds, Cabaretavond, Concertgebouw, 8 uur. STOOMVAARTLIJNEN „Alkmaaar" (uitr.) 23 April te Callao „Bloemfontein" (uitr.) 25 April v. Durban „Boskoop" (uitr.) 23 April te Corral „Delftdijk" (uitr.) 24 April v. Swansea „Garoet" (uitr.) p, 24 April Kaap de Goede Hoop „Jagersfontein" (thuisr.) heden te South ampton verwacht „Kedoe" (thuisr.) p. 25 April Ouessant „Kota Gede" 25 April te New-York van Batavia „Leerdam" (uitr.) 23 April te Baltimore „Poelau Telio" (thuisr.) p. 24 April Gi braltar „Randfontein" 25 Apr. te Hamburg v. Rott. „Simon Bolivar" (uitr.) 23 April v. Curagao „Sibajak" (thuisr.) 28 April S uur te Rott. verwacht, ontscheping van passagiers onmiddellijk „Zaanland" (uitr.) p. 24 April Ouessant

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 7