NOOTJES SPORT De oorlog toeken Italië en Afeessynië. Hedenmorgen 8.02 uur is het K.L.M.- Vliegtuig „Nachtegaal" van Schiphol ver trokken voor de vlucht naar Indië. Voor de reis hebben geboekt 1 passagier AmsterdamSingapore, 1 Amsterdam Rangoon, 1 RangoonBangkok en 1 Caïro «—Bangkok. Voorts vliegt van Rome tot Rhodos mede 1 dienstpassagier, de heer Reyers, inspecteur voor het Europeesche traject van de Indië-route der K.L.M. Aan boord is medegenomen 281 kg. brief post, 56 kg. pakketpost en 81 kg. goederen. Voor den Nationalen Vrouwenraad heeft heden te Eindhoven mej. dr E. C. van Dorp een rede gehouden over „Autarkie". 9 9 9 De besprekingen met den minister van handel, nijverheid en scheepvaart worden voortgezet om te onderzoeken of het moge lijk is het bedrijf der glasfabrieken te Leer- <öam voort te zetten. 9 9 9 Volgens officieele gegevens is de zuige lingensterfte en de sterfte van kleine kinde- ïen te Amsterdam aanmerkelijk lager dan In welke groote stad ter wereld. Aan een goede verzorging van kleine kinderen wordt dan ook bijzondere aandacht besteed. 9 9 9 Te Deventer zal binnenkort een V.V.V.- week worden gehouden, waaraan een win kelweek wordt verbonden. Hiervoor hebben Zich reeds 200 winkeliers beschikkende over B00 étalages opgegeven. Tevens wordt een bakkerij-tentoonstelling gehouden. 9 9 9 Na de oude Karseboom zal ook het be kende café-restaurant Winkels in de Kal- Verstraat te Amsterdam uit bet. stadsbeeld verdwijnen. Aan het uit 40 personen be staande personeel is tegen 3 Mei ontslag aangezegd. 99 9 De Argentijnsche regeering heeft aan Verschure Co's Scheepswerf en Machine fabriek te Amsterdam opdracht gegeven voor den bouw van een motorschip. 9 9 9 Op 21 April a.s. wordt te Maastricht een nieuwe automatische telefooncentrale in dienst gesteld. 9 Nieuwe postzegels van 70 centimes en 1 franc met den beeldenaar van koning Leo pold III zullen in Juni a.s. in omloop wor den gebracht. Op de thans in gebruik ztjn- de postzegels staat de jonge koning nog af gebeeld met de oude generaalsuniform. Op de nieuwe postzegels zal hij de uniform met den zgn. Engelschen neerliggenden kraag dragen. In het Westen van Duitschland heeft het in den afgeloopen nacht hevig gesneeuwd, zoodat op verscheidene plaatsen de spoor wegen sneeuwploegen in dienst moesten stellen. Op het traject BrilonWaldCor- bach is een personentrein in een sneeuwdek van 2 meter dikte blg'ven steken. Elders heerscht groote vertraging. e Het luchtschip „Hindenburg" zal op 28 April weder de reis naar de Vereenigde Staten aanvaarden. Het luchtschip zal door dr. Eckener bestuurd worden. 9 De algemeene staking te Madrid is in den afgeloopen nacht te twaalf uui beëindigd. De stad was gisteravond rustig, doch uit gebreide voorzorgsmaatregelen waren ge nomen. De politie fouilleerde de enkele per sonen, die zich op straat bevonden. De troe pen waren geconsigneerd in de kazernes. De avondbladen verschenen wel, doch konden niet worden verkocht, aangezien de verkoo- pers staakten. In de straten functioneerde alleen de gas-verlichting. In de afdeeling Wonosari, onderdistricfc Plajen, residentie Djocjakarta, is een pest- explosie uitgebroken. Tot dusver zgn er 17 personen overleden. natuurlijk de hand in hebben, zal ontmas keren weet men van te voren, maar ook, dat dit een prachtgelegenheid biedt om de spanning en de sensatie met achtervolgin gen en luchtgevechten ten top te voeren, waarvan dan ook een gretig gebruik ge maakt is. De regisseur D. Ross Lederman heeft het gegeven knap tot een boeiende film verwerkt, welke door het uitmuntende spel van de hoofdfiguren Lyle Talbot en Ann Dvorak aan waarde wint. In het voorprogramma, zeer begrijpelijk, thans slechts één Eclair-journaaL Alles te samen een programma, dat er wezen mag. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. In hotel „Boschlust" te 's-Gravenhage is Vrijdag en Zaterdag het congres „Ne derland Weerbaar" gehouden. In het <oude veilinggebouw „Westerlee" te De Lier is Vrijdagmorgen een hevige brand uitgebroken, waardoor o.a. een loods met een oppervlakte van 800 vierk. meter totaal uitbrandde. De Pier. Naar wij uit de beste bron vernemen, is dezer dagen een beslissing te wachten ten aanzien van de wijze waarop de Pier zal worden geëxploiteerd. Men is voornemens van het Wandelhoofd een attractie voor heel Zeeland te maken, door er o.m. in stallaties in aan te brengen zooals Ameri- kaansch ijsbuffet e.d., die men thans in de Belgische badplaatsen moet zoeken. Zcodra de naam van den pachter bekend gemaakt kan worden, komen wij op een en ander terug en hopen wij ook wat meer te ver tellen over de wijze waarop de Pier in het an. zomerseizoen zal worden geëxploiteerd. Leerlingenavond. De leerlingen van het Zang- en Dans instituut onder directie van Theo Höfelein en mej. F. H. Verhoeff, geven Woensdag 29 April a.s. in hotel Britannia een uitvoe ring, welker programma, behalve het aar dige zangspel „Een visite in het Poppen huis" van Cl. Ward de opvoering in ballet- vorm (bewerking mej. F. H. Verhoeff) be vat van „De vier jaargetijden", waardoor aan de muziek door middel van rhythmi- sche uitdrukkingsbewegingen plastische vorm en relief wordt gegeven. Ais steeds zal ook aan de „aankleeding" natuurlijk weer alle zorg worden besteed, zoodat den bezoekers gewis een mooie avond wacht. Men zie voorts de advertentie in dit nummer. Propaganda-avond Jeugdbond voor onthouding. Vrijdagavond hielden de afdeelingen Vlis- singen en Middelburg van de J.V.O. een propaganda- tevens verlotingsavond in „Mercurius" te Middelburg. Voor een geheel bezette zaal werd een programma van afwisselend ernst en luim vertoond. Voor den ernst zorgden enkele tableaux en een speech voor de geheelont houding. Het vroolijke deel bestond uit en kele voordrachten, volksdansen en een fcooneelstukje. Met de trekking van de loterij werd deze geslaagde avond besloten. Vernieling. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen P. J. V., die zich schuldig maakte aan vernieling van een ruit door er een bloempot doorheen te gooien. V. die in staat van dronkenschap verkeerde, is voor den commissaris geleid, doch den volgenden dag weder in vrijheid gesteld. KOUDEKERKE KERK- EN SCHOOLNIEÜWS Ned. Herv. Bond voor Inwendige Zending. De Ned. Herv. Bond voor Inwendige Zending op Geref. grondslag in Nederland, die in het najaar 1935 werd opgericht, heeft te Utrecht een algemeene vergade ring gehouden. In het openingswoord deel de de voorzitter, ds. G. Lans van Huizen mede, dat spoedig Koninklijke goedkeuring op de ingezonden statuten te verwachten is. Spreker sprak de verwachting uit, dat door goeden voortgang van het bondswerk spoedig de evangelisatiecommissie, de cen trale Noord-Holland en vereeniging van godsdienstonderwijzers opgeheven zouden worden en zouden incorporeeren in den bond. Een ontwerp huishoudelijk reglement, opgesteld door den heer G. J. Brouwer van Haarlem werd vervolgens behandeld en na eenige bespreking vastgesteld. Vervolgens werd een schriftelijke stem ming gehouden voor een definitief bestuur. Dit werd als volgt samengesteld ds. B. N. B. Bouthoorn, van Harderwijk, voorzitter ds. G. Lans, van Huizen, ds. P. A. A. Klüse- ner, van Bodegraven ds. J. C. Terlouw, van Garderen ds. A. Luteijn, van Onst- wedde de heeren C. J. van Spankeren, van Ede G. J. Brouwer, van Haarlem T. van Delen, van Nieuweroord en A. van Barne- veld, van Delft. Kort werd de actie besproken, waarbij de wensch naar voren kwam om een eigen orgaan uit te geven. Institueering dhr. Geref. Kerk. In het gebouw van de Vrijz. Hervormden te Middelburg werd Woensdagavond onder leiding van ds. L. Kleisen te Vlissingen, een Chr. Geref. Gemeente geïnstitueerd. Ds. Kleisen had tot tekst gekozen Za- eharia 4 6 tweede en 7 eerste gedeelte. Voor de predikatie werden de gekozen ouderlingen en diakenen in het ambt be vestigd. Vervolgens werd het woord gevoerd door d3. Franssen van Biezelinge namens de classis Dordrecht, die tot tekst had ge kozen het laatste gedeelte van Judas S en door ds. Hoogendoorn van Zierikzee die sprak naar aanleiding van 1 Petr. 2 2 en 3. Examens. Voor het laatste gedeelte van het examen voor heilgymnastiek en massage, afgeno men door het Nederlandsch Genootschap voor heilgymnastiek en massage, is ge slaagd onze stadgenoote mej. S. Kamp. Te Amsterdam slaagde voor het poliüe- inspecteursexamen de heer R, H. W. Joppe te Middelburg. Men zie- in verband hiermede de adver tentie van heden van de politievakschool te Vlissingen. Commissie Staatsexamens. Bjj Kon. besluit is benoemd tot lid in de commissie, die dit jaar belast is met afne ming van het examen, bedoeld in artikel 12 der hooger onderwijswet, de heer dr. W. F. Stutterheim te Middelburg. MARIP'E EN LEGER Btj beschikking van den minister van defensie a.i. zijn de volgende plaatsingen gelastmet 20 April 1936 de officier van den marinestcomvaartdienst der 2e klasse H Koster aan boord Hr. Ms. „Gelderland", d? officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse G. A. W. Grimberg aan boord Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Met 27 April 1936 de officier van den marine- stoomvaartdienst der 2e klasse A. de Vaal bij den onderzeedienst te Willemsoord, de officier van gezondheid der le klasse W. A. Borgeld aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Met 29 April 1936de luitenant ter zee der 2e klasse A. van Es aan boord Hr. Ms. „Gelderland". Met 1 Mei 1936 de luitenant ter zee der 2e klasse B. Poortman belast met het be vel over de groep mijnenvegers te Vlissin gen de luitenant ter zee der 2e klasse G. B. Fortuin eervol ontheven van genoemd bevelde luitenant ter zee der le klasse mr. J. H. Zeeman aan boord Hr. Ms. „Her tog Hendrik" met 8 Mei 1936 de luite nant ter zee der 2e klasse J. J. Hogen- doorn aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord de officier van den marine stoomvaartdienst der 2e kl. W. D. Reits- ma brj den onderzeedienst te Willemsoord met 15 Mei 1936 de officier van admini stratie der le klasse M. J. C. Klaassen te Willemsoord. De kapitein-luitenant ter zee A. G. Vro- mans, commandant van Hr. Ms. pantser boot „Friso" te Vlissingen, wordt 4 Mei overgeplaatst naar 's rijkswerf te Wil lemsoord. De luitenant ter zee 2e klasse E. Dank- meger wordt 29 dezer overgeplaatst van het departement van defensie aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik" te Nieuwediep. POSTDUIVEN: De jaarlyksche wedvlucht. De Souburgsche postduiven vereeniging „de Luchtbode" hield op den len Paasch- dag haar jaarlijksche wedvlucht, ditmaal vanuit Maastricht. De prijzen werden als volgt behaald le pr. A. Riekwel2e, 3e en 9e pr. L J Braet4e en 5e pr. W. Bos 6e en 7e pr„ O. Koelhuis8e pr. C. Teeuwen 10e pr. P. Hangoor lie pr. A. van Schaik 12e pr. P. Bouwman 13e pr. J. de Nooijer 14e en 16e pr. S. Duvekot15 pr. 1. Jo- ziasse 1 overduif Th. van de Velde. 20 April begint deze vereeniging zijn voor-africhting, terwijl op 3 Mei de eerste prijsvlucht plaats heeft vanuit Vilvoorde (België). Nieuw protesttelegram van den Negus aan den Volkenbond. De Negus heeft den Volkenbond een nieuw protesttelegram doen toekomen, waarin gezegd wordt, dat Italië indertijd heeft toegestemd in het voox^stel van de commissie van dertien om te onderhandelen binnen het kader van den Volkenbond, doch thans deze verplichting niet meer erkent. Ondanks het Volkenbondsproces zet Ita lië zijn aanval voort, ondanks den goeden wil van de Volkenbondsleden ie echter niet besloten tot aanvullende sancties. In het te legram wordt Italië verder verweten zgn aanval voort te zetten met scbei.ding van het geheele oorlogsrecht. Na lang wachten veroorlooft Abesslnië zich te vragen of de principes der collectieve veiligheid niet meer dan een doode letter zijn. Sedert zeven maanden weerstaat Abessinië met zijn eigen middelen de aanvallen die steeds sterker worden. Abessinië houdt zich aan zijn ver plichtingen uit het Volkenbordspact. Aan den anderen kant is de Volkenbond thans verplicht aan den Italiaanschen aanval een einde te maken. Ten slotte roept de Negus de Volkenbondsleden op stapper, te doen ora het Italiaansche optreden tot staan te bren gen. Abessijnsch protest tegen beschieting van Addis Abeba. De Abessijnsehe minister van buitenland- sche zaken Heroey heeft aan een secreta ris-generaal van den Volkenbond, Avenoï, gisteren het volgende telegram gezonden „Hedenmorgen omstreeks 3 uur hebben twee Italiaansche bombardementsvliegtui gen langen tijd boven de open stad Addis Abeba gevlogen en met mitrailleurs ge vuurd en vuurpijlen afgeschoten. De Abes sijnsehe regeering verwacht, dai de vijand zal beweren, dat by dezen aanval de vlieg tuigen beschoter zijn, met het doel, een leu genachtig voorwendsel te faörlceeren om de stad te kunnen bombardeeren. De Abes- synsche regeering verklaart, dat bij dezen aanval geen enkel schot op deze vliegtuigen is gelost. Het feit dat de Italiaansche vlieg tuigen tot vier maal toe boven de stad heb ben gevlogen, en het feit, dat by deze aan vallen uit mitrailleurs is gescnoten en vuur pijlen zgn afgeschoten, t'oonea duidelijk de bedoeling van den vijand aan om deze open stad te bombardeeren." De verzoeningspogingen mislukt. Abessinië heeft een negatief antwoord gegeven op de demarche, die de Madariaga gistermorgen bij de regeering van dit land heeft gedaan. De commissie van dertien ziet zich dus geplaatst voor een mislukking der verzoe ningspogingen. Paul Boncour heeft van baron Aloisi geen antwoord ontvangen op zgn vorrstel tot het sluiten van een wapenstilstand. De Volkenbondsraad is teger Maandag morgen bijeengeroepen. Omtrer.t hetgeen ter zitting van de commissie van dertien besproken is, is tot nu toe nog niets uitge lekt, aangezien de zitting streng geheim is. Vliegveld te Dessiê wordt uitgebreid, Italiaansche luchtvaartdeskundigen zgn te Dessié aangekomen om leiding te geven bg de werkzaamheden tot uitbreiding van het vliegveld. Bg het veld zgn grot te anten- ies voor radiotoestellen opgericht. Vliegtuigen hebben Addis Abeba met mitrailleurs beschoten. In tegenstelling met de eerste berichten, hebben de vliegtuigen, die boven de hoofd stad hebben gevlogen, geen strooibiljetten uitgeworpen, doch naar thans bevestigd wordt, hebben zg de omgeving van het kei zerlijk paleis met hun mitrailleurs onder vuur genomen. Het gerucht gaat, dat eeni ge personen gewond zouden zijn. Weg van Amba Aladji naar Dessié aangelegd. Met man en macht wordt gewerkt aan den weg van Amba Aladji naa- Dessié. On geveer 12.000 manschappen van alle wa pens, onder leiding van specialisten van de genie zijn er thans in geslaagd een weg aan te leggen, welke door zware vrachtauto's bereden kan worden en voor jet eerst zijn 1e troepen te Dessié thans de gewone wgze voorzien van nieuwe voorraden, terwijl ig tot nu door middel van vliegtuigen wer- 'en geravitailleerd. Het Italiaansche commando in het gebied van het Tsana-meer, heeft van verschillen de stammen ten zuiden van dit meer het rerzoek om hulp tegen de rooverbenden mtvangen. APOTHEEK GEOPEND Zondag 19 April is de apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Walstraat. Bakkers-cursus. Gisteravond vond de eindles plaats van den gehouden hakkers-cursus, welke heeft plaats gevonden in de bakkerij van de Coöp. „de Broederband" onder leiding van den heer D. Rijkse. Bij genoegzame deelname zullen deze cur sussen volgenden winter worden voortgezet, terwijl hieraan dan een tentoonstelling zal worden verbonden. MIDDELBURG De Abdijgebouwen en de brandveiligheid. Voor de beambten en bemanning van de Middelburgsche brandweer heeft de heer C. Barentsen, districts-bouwkundige bij den rijksgebouwendienst, Donderdagavond een lezing gehouden over de Abdggebouwen. Spreker begon met te zeggen, dat archi tectuur een zuiver vakkundig onderwerp is, doch dat het zgn nut heeft daarover ook in wijderen kring te spreken, omdat heel onze omgeving een gebouwde omgeving is, wel ke ook de brandweer goed behoort te ken nen. Op het onderwerp komend, deelde spr. mede dit in drie deelen te splitsen, nl. het historisch overzicht, de architectuur en brandgevaar en bestrijding daarvan. Het historisch overzicht begon vanaf de 11e eeuw, bij den stichter van de Abdij, den prior van Vormezeel Aldaldus, die ook de eerste abt werd en in 1130 overleed en in de Abdij begraven is. Ofschoon er gronden bestaan, dat voor dien tijd reeds een geestelijke stichting be stond, welke aan de Heilige Maagd was ge wijd, is spreker daarop met het oog op de uitgebreidheid van zgn onderwerp, niet ver der ingegaan. Kort na de stichting van de Abdij wer den de reguliere kanunniken van Vorme- zeele, op aandrang van den Utrechtschen Bisschop Godebald, vervangen door Nober- trjnen uit de Abdij St. Michel te Antwerpen. De Maria-Abdij werd spoedig een mach tige instelling en de abten oefenden een grooten invloed, ook in politieke zaken, uit. De verschillende vorsten, die achtereen volgens over de landen regeerden, wedgver- den in het verleenen van privilegiën en gif ten. Vooral in Graaf Willem n vond de Abdjj een machtigen beschermer, welke de gebouwen in zeer goeden staat heeft doen brengen en daaraan een groote uitbreiding heeft doen geven. Op deze wijze werd de machtige instel ling besproken en de geschiedenis er van behandeld tot de overgang en de invloed van het Protestantisme kwam en de be stemming, welke de gebouwen daarna ach tereenvolgens tot op heden kregen. Een vlotte en boeiende uiteenzetting volgde hierop over de architectuur van de Abdij, waarbij allereerst gewezen werd op bet feit, dat de architectuur van de Ab dg een uiting van de Gothiek is en deze kunstuiting samenhangt met de hervor ming van het maatschappelijk en het gees telijk leven gedurende de 12e eeuw. De invloed van den tijdgeest was zoo groot, dat de bouwmeesters in de middeleeuwen zich in grootsche bouwwerken, o.m. de Abdijen en kloosters konden uiten. Het geheele plan van de Abdij met kerk en toren werd uitvoerig besproken en met steeds grooter aandacht gevolgd. Bij de bespreking van het brandgevaar en Öe bestrijding daarvan herinnerde spr. er aan, dat de Lange Jan of Abdijtoren in 1416 is afgebrand en ook in 1512 tengevol ge van blikseminslag en dat na telkenmale gevolgden herbouw, de spits op 1 Augus tus 1712 opnieuw is afgebrand. Overige branden, welke in de Abdij gewoed hebben, werden behandeld, o.m. de geweldige brand op den 22en October 1492, waarbij vele omliggende huizen mede afgebrand zijn. Het verlies aan documenten en kunst waarden was bij dien brand enorm en on herstelbaar de oudste boeken van heel Zeeland en de meeste gegevens over het klooster gingen verloren. De kans op brandgevaar is de laatste jaren door aanbrenging van een volledige bliksembeveiliging, centrale verwarming en plaatsing van brandbluschapparaten be duidend verminderd. Bg brand, door welke oorzaak dan ook, blijft het evenwel een gebiedende eisch, dat de brandweer direct met groot materiaal uitrukt, hetgeen een rondgang door de Abdggebouwen nader zal kunnen bevestigen. Hiermede eindigde spreker onder dank baar applaus en bracht de commandant van de brandweer, de heer H. Bierman, spreker dank voor zijn leerzame en zeer belangwekkende lezing. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Bassie, E 176, van Middelburg H. Goosen, B 298a, van Vlis singen G. L. A. Faber, D 41, van Mep- pelA. L. Meijer, D 29e, van Middelburg I. Koopman, E 205, van Nieuw- en St. JooslandA. J. Mullie, D 29i, van 's-Heer Arendskerkejhr. A. F. Meg er, C 40, van VlissingenG. J. Bensink, C 33a, van MiddelburgH. H. Teeuwen, D 29b, van Vlissingenmej. C. G. J. Klap, E 128, van Kapelle. Vertrokken: L. Meliefste, E 104, naar Oost- en West-Souburg mej. A. Verberkmoes, E 12, naar Vlissingen mevr. N. B. Betcke-Schouwenaar, B 301, naar Den HaagC. Daniëlse, E 60, naar Mid delburg K. Dingemanse, C 55, naar Mid delburg mej. J. Stroo, E 11, naar Mid delburg. Gevonden voorwerpen. Een gouden zegelring. Te bevragen ge meente-secretarie Koudekerke. BRESKENS Geslaagd. Geslaagd voor het examen kantoor-ste nograaf in de Nederlandsche taal te Utrecht mej. J. C. Meijer alhier. SLUIS Patiënt gered door spoedig operatief ingrgpen. Een zekere H. uit Oost- en West-Sou burg werd, toen hij een bezoek aan onze gemeente bracht, plotseling onwel en moest zich onder geneeskundige hulp stellen. Deze achtte spoedige overbrenging naar het Sint Anthonius-ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk, waar geconstateerd werd, dat de man een dringende operatie behoefde. Dr. Staverman uit Vlissingen was echter reeds uit het gesticht vertrokken en on middellijk stelde men zich in verbinding met de directie van den Prov. Stoomboot- dienst te Vlissingen. Dr. Staverman keerde per mistbootje naar Breskens terug en wist door een spoedige operatie den pa tiënt nog te redden, meldt de „Midd. Crt.", waaraan wij dit bericht ontleenen. Koninklijke onderscheiding. Bij Kon. besluit is toegekend de eere medaille der orde van Oranje-Nassau in zilver aan P. Bodderrj, organist der Ned. Hervormde gemeente St. Anna ter Muiden (gemeente Sluis). HANSWEERT Belgisch motorschip gezonken op de Wester-Schelde. Het Belgische motorschip Simon Smits 3", kapitein Zaman, dat geladen met hout op weg was van Antwerpen naar Gent, is gistermiddag in de Schaar van Waarde op de Wester-Schelde door een hevigen storm overvallen. Daar het schip dreigde te zin ken is het door de bemanning en een Neder landsche douanebeambte die zich aan boord bevond, in roeibooten verlaten. Met veel moeite en met behulp van sleep- booten, die zich in de nabijheid bevonden, slaagden de opvarenden erin Waarde te be reiken. Het schip is later vol water geloo- pen en kort daarna gezonken. TERNEUZEN Een draad in de schroef gekregen. Het Engelsche stoomschip „Emsworth Manor", dat Terneuzen passeeide op weg naar Gent, heeft in de Westsluis bjj het ma noeuvreeren een draad in de schroef ge kregen. Het schip kan zgn re>3 niet voort zetten. Met de hulp vap duikers zal ge tracht worden den draad te verwijderen. Zeeuwsch-Vlaamsch Zendingsfeest. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal dit jaar wederom een Zendingsfeest gehouden wor den. De datum is vastgesteld op Dinsdag 2 Juni, den zgn. derden Pinksterdag. Als ter rein vermoedelijk de hofstede „de Leeuw tjes" te Terneuzen. VruchtboomenbloeL. Omtrent de vooruitzichten van den vruchtboomenbloei meldt de A.N.W.B., dat In Zeeland van de bloesems nog niets is te zien. Verwacht wordt dat over enkele we ken de boomgaarden in bloei zullen staan.

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2