jiiMOTim BUITENLAND De oorlog tussckn Italië en Engeland bestrijdt den kinderhandel in het Verre Oosten. LAATSTE BERICHTEN WETENSWAARDIGHEDEN Buitenlandsch Weerbericht. HOOGWATER TE VLISSINGEN Noodlottige val. Vrij dagmiddag is de heer K. K., uit Maassluis, bij het zeemen van een venster van een café daar ter plaatse van de tweede ver dieping omlaag gestort. Binnen koften tgd waren twee geneesheeren ter plaatse, be nevens eenige leden van de E.H.B.O. In bewusteloozen toestand is het slachtoffer naai* zijn woning vervoerd. Direct levens gevaar is er voor den man niet aanwezig. Gevaarlek meerijden. Te Maasland reden de 12-jarige Wit voet en zijn vriendje Slotboom een eindje mede met den vrachtwagen van de firma Mosterd. Nabij het Huis ter Lucht spron gen zij van den auto, doch daar deze een tamelijke vaart had, kwamen zij te vallen, met het gevolg, dat W. den rechterpols brak en S. een gapende hoofdwonde be kwam. Beiden zijn naar Maassluis ver voerd. De „Queen M a r y" v e i- lig in het dok. De „Queen Mary" is veilig en wel in het dok te South ampton aangekomen. Na een rust van zes uren te Cowes wa ren de omstandigheden gunstig voor de laatste etappe. Langzaam zette het groote schip zich in beweging om de laatste moei lijke mijlen, die haar nog van het dok scheidden, af te leggen. Er stond een ste vige bries, zoodat het nog heel wat zee manskunst zou vereischen om de reis tot een goed eind te brengen. Twaalf vliegtuigen ronkten boven het schip, motorbooten en pleiziervaartuigen zwermden rond het gevaarte. Zoo kwam men te Southampton aan. Langzaam open den zich de reusachtige deuren van het doklangzaam en statig voer de „Queen Mary", getrokken door zes sleepbooten, het dok binnen. Slechts 'n paar voet tusschen- ruimte scheidden de scheepswanden van die van het dok. Gejuich weerklonk. De echo van het gejubel uit duizenden kelen schal de over het water, toen ook deze laatste groote manoeuvre met goed gevolg vol bracht was. Hevige aardbeving in Turkse. Een vreeselijke aardbeving heeft de provincie Kars, aan de Russische grens gelegen, geteisterd. Het centrum van den' schok schijnt, naar uit de schaarsche berichten valt op te ma ken, in het Koerti-district te liggen. Verscheidene personen zouden zijn ge dood en meer dan honderd andere gewond. Een groot aantal huizen is verwoest en een nog grooter aantal is dermate bescha digd, dat zg ieder oogenblik in elkaar kun nen storten. De bevolking is gevlucht. Wie zal het Olympische vuur ontsteken? Wie zal op 20 Juli het Olympische vuur ontsteken? Dit is een vraag, die op het oogenblik in veei Atheensche bladen besproken wordt. Er zijn tot nog toe drie gegadigden voor deze plechtigheid de burgemeester van Athene Kotzias, de burgemeester van Pyrgos, de hoofdstad van Elis, waarin Olympia ligt en tenslotte de burgemeester van Olympia zelf. Het heeft wel iets van een nieuwen Felo- ponnesischen oorlog De burgemeester van Athene baseert zijn rechten, de fakkel te mogen opsteken, op het feit, dat hij het hoofd van de Grieksche hoofdstad is. Tegon deze opvatting loopen de beide andere bur gemeesters nu storm. Het meest doet daar bij het gemeentehoofd van Olympia van zich spreken. Hij beschouwt slechts zich zelf als competent om de heilige daad te verrichten. Intusschen is de burgemeester van Olympia een eenvoudig man, die hoo- gen hoed noch rok kent, want de inwoners van Elis houden van hun „foestanella" meer dan van de attributen der Europee- sche beschaving. Tenslotte zal den vreem delingen een burgemeester in den Griek sche nationale kleerderdraeht die een fakkel door middel van een brandglas tot ontvlamming brengt, ook beter bevallen dan alle in rok gestoken officieele persoonlijk heden tezamen. De burgemeester van Pyr gos meent intusschen al eveneens recht te hebben, de fakkel te ontsteken, maar heel veel kans geeft men hem niet. Eigenlijk wijst alles in de richting van den burgemees ter van Olympia. Hg heeft de beste troeven in handen. GROOTE REDE VAN HITLER. De grootste en massaalste betooging der verkiezingen heeft zich gistermiddag te Essen in de enorme locomotievenhal der Kruppfabrieken afgespeeld. Naar schatting stonden hier honderdduizend toehoorders opgesteld, toen rijksminister dr. Goebbels met enkele woorden het sein gaf, waarop in het geheele Duitsche rijk ten teeken van eenheid en verbondenheid de vlag zou wor den geheschen. Even later vingen de sirenes aan te loeien en werd een minuut stilte in acht genomen. Alvors Hitier het woord nam voor een groote redevoering tot de arbeiders van het Ruhrgebied, welke over alle Duitsche zen ders werd uitgezonden, richtte dr. Krupp von Bohlen und Halbach het woord tot hem, zeggende, dat op 29 Maart alle stem men zonder uitzondering voor Hitier zouden worden uitgebracht. Hitier ving zijn rede aan met uiteen te vergroot tot het doel is bereikt. In het bin- zetten, dat hij voor deze groote betooging juist deze bijzondere plaats ha'l uitgekozen, omdat hij geen symbolischer plek kon vin den om het woord tot de Duitsche arbeiders te richten. Hier bevindt men zich in de smidse, waar zooveel gewerkt wordt voor alle gebieden des levens als ook voor de beveiliging van de onafhankelijkheid. Vervolgens besprak de rijkskanselier, even als in zijn verkiezingsredevoeringen der af- geloopen dagen den strijd, dien hij had moe ten voeren om uit het verscheurde en ver deelde Duitschland één enkele gemeenschap op te roepen, zonder groepeeringen in het binnenland en sterk naar buiten. Deze taak is door hem volbracht omdat hij diep over tuigd is van de groote waarde van het Duit sche volk. En als deze groote overtuiging één man tot leider van een volk van 67 millioen menschen kan maken, waartoe kan dan niet een geheel volk komen, wanneer het door dezelfde kracht van overtuiging gedragen wordt? Op dezen weg is reeds ontzaglijk veel bereikt en wat nog niet tot stand is gekomen, dat zal het nageslacht voltooien. Duitschland is weer één geworden. Het Duitsche volk is in zijn deelen nader tot elkaar gekomen in deze drie jaren. Wat de natuur ongelijk heeft gemaakt, kan niet veranderd worden, maar het gemeenschap pelijke van allen zal worden bevorderd en nenland mag geen bourgeoisie en interna tionaal proletariaat meer bestaan, zij mo gen elkaar niet meer bestrijden, maar moe ten samenwerken aan hetzelfde doelhet Duitsche volk. Ook Hitier behoort tot geen klasse, stand of partij. Hij heeft geen land goederen, weshalve hij voor den boer zou moeten strijden, of fabrieksaandeelen, die hem er toe zouden brengen voor de indus trie op +e treden. Alleen het volk bestaat voor spreker. Voortgaande zette Hitier uiteen, dat de zelfde principes, die in het binnenland toe gepast worden, ook geldigheid hebben ten opzichte van het buitenland. Ook hier is de een niet minder dan de ander. Daarom kon ook de demilitarisatie van de Rijnzöne slechts gehandhaafd blijven, zoolang de an deren niet inbreuk pleegenen op de letter en den geest daarvan. Het interesseert Duitsch land niet, wat de andere leden van Europa in eigen huis doen, maar Duitschland wenscht ook baas te zijn in eigen huis. Duitschland heeft geen belangen, in Frank rijk of andere landen, maar zij hebben ook geen belangen in het Duitsche land. De vele malen, dat Hitier den anderen de hand heeft toegestoken, heeft men die steeds afgewe zen, men heeft militaire bondgenootschap pen gesloten en die door den Volkenbond laten registreeren en zeide dan, dat dit ten behoeve van den vrede in Europa geschied de. Voor alle veiligheid is Hitier toen over gegaan tot herstel van de souvereiniteit over eigen gebied. Heilig zijn niet de ver dragen, die met het pistool zijn afgedwon gen. Heilig zijn alleen de verdragen, die tusschen vrije en gelijke landen worden ge sloten, zonder dat daar eenige dwang bij komt. En wanneer men zQn vredesaanbod, zoo zeide Hitier verder, heel interessant vindt, maar vraagt hoe men mij nu nog kan ver trouwen, antwoord ik hoe kan ik de an dere regeeringen vertrouwen, die misschien over veertien dagen al weer door andere regeeringen vervangen worden en die niet gedragen worden door een geheel volk? Het Duitsche regime is stabiel en wordt door het geheele Duitsche volk gedragen. Men stelt vertrouwen in dit millioenenvolk of niet, maar dan moet men ook niet verder met ons praten. Ons eerewoord is precies zoo veel waard als dat van de anderen. En het Duitsche volk wil niets anders dan vre de en arbeid. Wie dat niet gelooft, moet niet meer met ons praten. En wat de gestes betreft, de volkeren willen geen gestes, maar willen, dat eerlijk naar vrede ge streefd wordt. Spreker heeft geen behoefte aan moeilijkheden met Frankrijk of een an der land. Daartoe heeft hij geen tijd, zijn taak in het binnenland is groot genoeg. Daar moeten slechtgekleeden gekleed en hongerigen gevoed worden. Laat ieder in eigen huis zorgen voor rust en welstand, dan zal de internationale welstand vanzelf volgen. Hitier besloot met de woorden ik zal de belangen van mijn volk behoeden en ben te allen tg de tot den vrede bereid. Op 29 Maart moet de wereld zien hier spreekt niet één man, maar hier spreekt een ge heel volk. DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN FRANSCH GEBIED. In verband met in de dagbladen versche nen berichten, volgens welke op 23 Maart twee Duitsche militaire vliegtuigen boven Straatsburg hebben gevlogen op geringe hoogte en daar photo's hebben genomen, heeft de Duitsche ambassade deze zaak ter hand genomen en in Duitschland een on derzoek doen instellen. Darbij is gebleken, dat de vliegtuigen twee eendekkers waren, schoolvliegtuigen, die niet van photo-toe- stellen zijn voorzien. De door de Fransche luchtpolitie opgenomen nummers komen overeen met de civiele nummering. De beide beide piloten zijn streng gestraft op bevel van den rijksminister van luchtvaart, aangezien zij de formeele bevelen van Goering hebben overschreden, die ieder ci viel of militair vliegtuig verbieden de gren zen te naderen. ITALIË EN HET VLOOTVERDRAG. Admiraal Cavagnari, de onderminister van marine, heeft tijdens zgn begrootings- rede in de Kamer o.m. verklaard, dat de Italiaansche vloot op het oogenblik zóó sterk is, dat welke natie ook moet aarzelen alvorens zich met haar te meten. Wat de Londensche vlootconferentie be treft, Italië zal altijd weigeren zijn hand- teekening te plaatsen, zoolang het zal wor den bedreigd door een coalitie van mogend heden, zgn. uit naam van de internationale rechtvaardigheid. Zoodra echter in den toe stand opheldering zal zijn gekomen, zal Italië het verdrag ter bespreking van den loop der vlootbewapening onderteekenen. Marie José naar Afrika vertrokken. De prinses van Piemont, Marie José, is gisteren als Roode Kruis-verpleegster naar Oost-Afrika vertrokken aan boord van het bospitaalschip „Cesarea". Zij werd naar de haven begeleid door de koningin, den prins van Piemont en de her togin van Aosta, de moeder van de alge- meene inspectrice der vrijwillige ziekenver- plegingen, benevens door tal van hoogge plaatste autoriteiten. De prinses zal te Massoea aan land gaan. Daar zal zij eenige dagen blijven en ver volgens de hospitalen bezoeken te Asmara en die in de zones der operaties aan het noordelijk front. Vervolgens zal zij weer in Massaoea scheep gaan naar Mogadiscio. Wat Italië voor den stryd noodig heeft. Stefani meldde gisteren uit Rome Ge neraal Baistrochhi, de ondersecretaris van oorlog, heeft in een uiteenzetting betref fende de begrooting van zijn ministerie, o.m. gezegd Enkele gegevens zullen voldoende zgn om een idee te geven van de door het Italiaan sche leger in Oost-Afrika tot stand ge brachte inspanningen. Tot op dit oogenblik is er twee millioen ton oorlogsmateriaal verplaatst, waarvan een millioen in Napels ingescheept werd, waarheen het weer was gebracht met 7500 treinen met 55.000 wa gons. Het transport van troepen en mate riaal naar Oost-Afrika werd ten uitvoer gelegd in 470 schepsreizen. Alleen in de maand September beeft men naar Erythrea drie divisies gebracht en eveneens drie naar Libië, d.w.z. eén vervoer van ruim honderdduizend man met 260 kanonnen, 6660 muilezels en 2300 auto's. In totaal bestaat het verzonden oorlogsmateriaal uit 450.000 geweren, 11.500 mitrailleurs, 800 kanonnen, 300 tanks, 80.000 viervoeters, 13.500 vrachtauto's, 100.000 K.M. tele foondraad, 1800 draadlooze stations. Door onwetendheid of kwade trouw is in het buitenland de illusie verspreid, dat deze enorme inspanning de macht van het Italiaansche leger zcu hebben verzwakt. Integendeel echter kan men constateeren, dat de oorlog en de sancties van het Ita liaansche volk een blok hebben gevormd rondom Mussolini en zijn vindingrijkheid hebben geschrapt ten gunste van een op lossing dezer zeer belangrijke problemen der productie, terwijl aan den anderen kant in geenerlei opzicht de militaire macht werd aangetast. In het moederland be schikt Italië over 1.250.000 volkomen ge oefende mannen, van kader voorzien en gereed voor alle eventualiteiten. Hieraan moeten nog de zwarthemden toegevoegd worden van de fascistische militie. Ondanks de inspanning dus, die Italië ach reeds ge troost heeft, is het land meer dan ooit in staat zijn belangen van groote mogendheid te verdedigen. Voor 5 gulden een tienjarig meisje Men was in Engeland hoogst- verwonderd en onaangenaam getroffen, toen in het jaar 1882 lord Kimberley zijn waarlijk niet zachte stem verhief, om de aandacht van het Engelsche volk op een schandaligen toestand te vestigen. Had hij niet met eigen oogen gezien, dat er in Hongkong en andere Engelsche kolo niën in het Verre Oosten nog slaven waren, vooral kinderen, zeer jonge kinderen, die als slaven verhandeld werden Zijn be moeiingen leidden indertijd tot een benoe ming van een commissie, die aan de ver schrikkelijke toestanden in Hongkong een einde moest maken...... De woorden van lord Kimberley werden vergeten. Af en toe werd nog eens door een of anderen afgevaardigde geïnterpel leerd, wat er eigenlijk uit die commissie, die een onderzoek naar de slavernij in Hongkong moest instellen, geworden was. Het duurde tot het jaar 1921, voordat Winston Churchill de regeering sommeer de, binnen den tijd van een jaar een einde te maken aan de slavernij in Hongkong, den schandelijken handel in jonge meisjes, die men in de „branche" moei tsai, d.i. „kleine zusjes" noemt. Zeven jaren later moest echter lord Passfield vaststellen, dat de slavernij nog even welig tiert als 7 jaren geleden. Hij zond de regeering een telegram, waarin hij uitdrukking aan zgn ontsteltenis gaf. Maar zoowel zijn telegram alsook de verschillen de rapporten van lady Simon werden aan de deskundige raadslieden van de regeering doorgestuurd endan hoorde men er niets meer van. Eerst nu, op het oogenblik dat William Peel, gou\ arneur van Hong kong, zijn witboek over de moeï-tsai uitge werkt heeft, is de regeering tot de overtui ging gekomen, dat een uiteindelijke beslis sing niet meer uit den weg kon worden ge gaan. 40 CENT PER JAAR Wie in Hongkong woont, behoeft het wit boek van William Peel niet eerst door te lezen, om te weten, hoe de meisjeshandel hier plaats vindt. Het is slechts noodig om de oogen eens den kost te geven. Overigens worden er niet slechts jonge meisjes ver sjacherd, maar ook jongens, die men noo dig heeft voor de bediening van de water pompen op de rijstvelden. Een dergelijke knaap van ongeveer 10 jaar en krachtigen bouw is reeds voor tien gulden te krijgen. Een missionaris, die hier kort geleden uit het binnenland aankwam, vertelde, dat op het oogenblik als gemid delde prijs voor de slaven 40 cent per le vensjaar betaald wordt. Men kan dus bijvoorbeeld een jong meis je, dat niets geleerd heeft en geen schoon heid is, voor rond vijf gulden koopen. Van zelfsprekend gaan deze kinderen niet recht streeks in handen van den ..consument" over. De tusschenhandelaars, geslepen Chi- neezen, doen groote zaken. Overigens bestaan er in China, evenals in andere landen, waar nog slavernij neerscht, genoeg welgestelde inboorlingen en schandelijk genoeg zelfs Europea nen, die beweren, dat deze slaven het in hun slavemg beter hebben dan in de vrijheid. Daarentegen kunnen de rapporteurs van de regeering en vooral onderwijzers en mis sionarissen, talrijke gevallen noemen, waar in de jonge slavinnetjes voor het minste vergrijp met heete ijzers worden gebrand of een geheelen nacht aan armen en beenen werden opgehangen. En het meest verschrikkelijke daarbij is, dat er voor deze jonge menschenkinderen geen enkele kans bestaat, om het nog eens beter te krijgen, tenzij dan de Britsche re geering en meer naar het Noorden, in de zuiver Chineesche gebieden, het Chineesche bestuur krachtig ingrijpen. In Hongkong zelf is er al eens op aange drongen, niette wachten tot de nieuw be noemde commissie met. haar werkzaamhe den zal zijn gereed gekomen, doch reeds t>»ans spijkers met koppen te slaan. Men wil door een of andere wet alle moei-tsai de vrijheid schenken en hun toestaan te gaan, waarheen zij willen. Dit zou echter beteekenen, dat de toe stand bleef zooals hij is. De slavenhouders zouden er wel voor zorgen, dat hun „koop waar" blijft, waar het is. ïn Hongkong heeft men al veel over de afschaffing van de slaverij hooren spreken. Maar er zijn Chineezen en ook blanken, die beweren, dat er aan deze slavernij geen einde kan worden gemaakt, omdat men alleen reeds in het Verre Oosten 3 mil lioen moei-tsai vindt. Zou inderdaad onze twintigste eeuw machteloos tegenover een dergelijk schan daal staan HET NED. ROODE KRUIS. 's-GRAVENHAGE. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruisontving hedenoch tend telegrafisch bericht van dr. Winckel, dat de heeren De Vries, Van der Does, Veeneklaas en Lampe Donderdag behouden zijn teruggekeerd in Dessié. In het hos pitaal der Ned. ambulance in Dessié wordt thans een honderdtal gewonden verpleegd. Ingevolge hetgeen met den heer Van der Does was overeengekomen, keert deze dok ter nu weldra naar Nederland terug. DE RAJVIP VAN DE „U1VER". HAARLEM. Het stoffelgk overschot van prof. E. M. Walch, die op 22 December 1934 bij de ramp van de „Uiver" in de Syrische woestijn om het leven is gekomen, is thans tegelijk met dat van eenigen der andere slachtoffers naar Nederland vervoerd en zal Dinsdagmiddag te 2 uur aan de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan te Haar lem worden bijgezet. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. EEMNES. In den af gele open nacht heeft op den rijksweg tusschen Laren en Eem- nes, nabij het theehuis de „Paddestoel", tengevolge van den mist een gecompliceer de autobotsing plaats gehad. Een groote 6-wielige vrachtauto werd ter plaatse met benzine gevuld toen van de richting Laren uit een personenauto naderde, bestuurd door den heer D. uit Heerde. Door den zwaren nevel heeft de bestuurder den vrachtwagen niet opgemerkt en reed tegen den stilstaanden auto. De wagen werd ge heel in elkaar gedrukt. De bestuurder werd gewond, en zijn medepassagier sloeg met het hoofd door de voorruit. Hij werd zwaar gewond en kreeg o.a. een hersenschud ding. Ongeveer twee minuten later naderde uit de richting Laren een personenauto, bestuurd door den heer Heerdt uit Baarn. Ook deze bestuurder merkte de beide wa gens niet op en kwam hiermede in hotsing. De heer H. en een tweede inzittende wer den licht gewond. De auto werd vernield. Onmiddellijk daarna verscheen een der de auto eveneens uit de richting Laren en bestuurd door den heer Rutgers uit Baarn. De bestuurder wist op het laatste moment door ztjn stuur om te gooien, een botsing te voorkomen. De auto kwam dwars over den weg te staan. Een der inzittenden be kwam een hoofdwonde. De wagen was echter nog intact gebleven, zoodat de heer R de gewonden zoo spoedig mogelijk naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerde. De veldwachter van Eemnes heeft de ge havende wagens in beslag genomen. WAT IJMUIDEN'S GROOTE SLUIS VERMAG. Ofschoon de vraag, of een schip van de gigantische afmetingen van de „Queen Mary", de trots der Britsche koopvaardij vloot, een bezoek aan de hoofdstad zou kunnen brengen, geen beantwoording be hoeft in dien zin, dat daartoe ooit eeniger- lei aanleiding zou kunnen bestaan, mag zij zekér interessant heeten uit het oogpunt, of de outillage van de hoofdstedelijke haven en van haar toegang uit de Noordzee bere- Is het U bekend DAT als de katoenspinnerijen in Lancaa- tershire op volle kracht werken, zg in zes seconden een draad kunnen spinnen, die om de aarde heen gewonden zou kunnen worden DAT goud zóó dun geplet kan worden, dat één gram „uitgerold" goud een opper vlakte van twee vierkanten meter kan be slaan? DAT een kip gemiddeld 150 eieren per jaar legt? DAT in Japan de vos wordt beschouwd als de boodschapper der goden? i- DAT in sommige deelen op Montenegro de meisjes schoenen dragen, waaruit hun teenen te zien zijn om te toonen, dat ze graag willen trouwen? o DAT te Kragujewatz in Servië een „Bond van gescheiden vrouwen" is opgericht, wel ke de dames bij een echtscheiding met raad en daad zal bijstaan? kend zou zijn op de ontvangst van een der gelijk gevaarte. Het antwoord op die vraag zou dan zóó kunnen luiden, dat de groote sluis te IJmui- den, die tevens de grootste sluis ter wereld is, de „Queen Mary" zonder veel moeite binnen haar begrenzing zou kunnen opne men, ook wat haar diepte betreft, welke niet minder dan vijftien meter bedraagt. Ook de lengte en breedte van het meer dan 80.000 ton metende schip vormen geen be zwaar deze toch bedragen resp. ruim 300 en circa 40 meter, terwijl de sluis zelve 400 meter lang en 50 meter breed is. Verdere voortzetting van de reis zou dan echter voorloopig op onoverkomelijke moei lijkheden stuiten, aangezien het Noordzee kanaal eerst over een paar jaar die breedte en diepte zal hebben, dat zelfs schepen als de „Queen Mary" en de Fransche „Norman die" zonder overwegende bezwaren naar de hoofdstad zouden kunnen „opstoomen". Als ligplaats zou dezen reuzen echter al leen de Coenhaven, mits deze dan gelijk met de werkzaamheden aan het Noord zeekanaal op de vereischte diepte zou zijn gebracht, kunnen worden aangewezen. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 768.8 te Stock holm en Wisby. Laagste barometerstand 751.5 te Valen- tia. VerwachtingZwakke tot matige Zuide lijke tot Zuid-Oostelijke wind. Zwaar of half bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde tem peratuur. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. Het Scandinaafsche hoogedrukgebied -s weer in beteekenis toegenomen en heeft zich Zuidwaarts over de randstaten, Polen en Duitschland uitgebreid. Aan zijn Noord zijde wordt het aangetast door een daal- gebied, dat uit de Poolzee Oostwaarts trekt en dat in N. Noorwegen sneeuw veroor zaakt. Over Finland en Midden Zweden vriest het nog matig. Het verdere Scandi navië heeft lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Nog steeds blgft in het W. en Z.W. de depressie stationnair. Op den Oceaan schijnt zg in diepte te zgn toege nomen, doch over Frankrijk verloor zQ wat in beteekenis. De temperaturen in Groot- Brittannië en Ierland, onze omgeving en geheel West-Frankrijk zijn nog boven normaal. Ook in Duitschland is de tempe ratuur nog vrirj ver boven haar normale waarde. Het weer blijft over de Britsche eilanden en het grootste gedeelte van het vaste land nog vrrj somber. Alleen in onze omgeving is het vrij helder. De regenval had minder te beteekenen dan gisteren. Eenige toeneming in de bewolking lijkt wel waarschijnlijk. Overigens zal er in het zachte weer wel eenige verandering ko men. De regenkansen zgn gering. Maart Zondag 29E.K. 5.35 18.10 Maandag 30 6.43 19.23

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 3