NOOTJES KERK- EN SCHOOLNIEUWS BUITENLAND Vanmorgen te 6 uur zijn de luchtschepen ti.Z. 129 en „Graf Zeppelin" opgestegen $oor hun vlucht over Duitschland. De h-Z. 129 heeft zijn vlucht boven Stuttgar Snoeten onderbreken en is naar Friedrichs- hafen teruggekeerd, waar een technische wijziging zal worden aangebracht. Daarna Sal het luchtschip weer opstijgen en zich den Graf Zeppelin voegen. 9 B. en W. van Amsterdam zijn voorne mens, uit bezuinigingsoverwegingen, voor- Stellen te doen tot opheffing van den Ar menraad te Amsterdam. De gezellenbonden in het bakkersbedrijf èe Amsterdam hebben met algemeene Stemmen verworpen de voorstellen der pa troonsbonden tot verlaging der loonen met Ongeveer 2.per week. Aan de Belgische grens is een smokkel auto door kommiezen beschoten. De auto kon niet verder rijden en werd in beslag genomen, evenals de ach daarin bevindende 000 K.G. suiker. De chauffeur wist te ont komen. Na een proeftocht van 11 uur op zee, wel ke tocht diende om de kompassen, de stuur- inrichting en de machine te controleeren. |>ij verschillende snelheden, is de „Queen Mary" gisteravond bij Gourock weer voor anker gegaan. 8 Op het station Tultenango, in het mijn- gistrict van den staat Mexico, is een wagon met dynamiet in de lucht gevlogen. Daarbij Werden 20 personen gedood en 60 gewond. Bet station is grootendeels verwoest. Des jiachts stond de trein, waarvan de wagon Qeel uitmaakte, nog in'brand. ;tses is er weer medegewerkt aan diverse jaarboekjes en programma's. Advertenties asrjn weer geplaatst. Wij mogen herhalen, ctat dit werk naar buiten zich gewoonlijk &an de onmiddellijke waarneming onttrekt, fl'och steime wie kan, de V.V.Vfinancieel. Ëen plaatsje als Zoutelande heeft meer dan tweemaal onze inkomsten. Waar meer geld jgs, kan ook meer gebeuren. De nog steeds voortschrijdende, verre van fraaie lintbebouwing, verergert maar al te fraak door weinige, locale kundigheid, als mede de bouw van landhuisjes langs dé guinea hebben ons met groeiende zorg voor Walcheren's Schoon vervuld. De eertijds goo mooie slingerende wegen op ons eiland Waren vermaard bij ingezetene en vreem deling. Met klem hebben wij telkens weer git groote belang betoogd. Eindelijk schijnt succes ons pogen in dezen, hoewel laat, te bekronen. De folklore van Walcheren en de karakteristieke schoonheid, die duizenden trekken, moeten zooveel mogelijk gehand haafd blijven. Ook de badplaats Vlissingen heeft die van noode. Wij herhalen een drin gend beroep op de betrokken overheid, de pers en den particulier voor de niet genoeg ie waardeeren schoonheid van ons onvolpre- aen eiland Walcheren bij voortduring op 3© bres te staan. Een opmerking uit de practijk over de pensions vinde in dit jaarverslag een plaats. $Taak zijn pensionhouders Teleurgesteld, Ü&och dit is ook anderzijds het geval. Pen sions moeten staan op een geschikte plaats m rekening houden met gewijzigde eischen. Biet altijd zijn sommige klachten over ac- ©ommodatxe ongegrond. Ook het veelvuldig verhuren aan de marine ondervindt hierdoor Wel eens moeilijkheden. Het V.V.V.-informatie-bureau van den heer F. Timmerman verrichtte in 1935 weer goed werk. De V.V.V. volvoert haar taak, zij het Hoor beperkte middelen op bescheiden wijze. Met dankbaarheid moge zij daarbij gewa gen van veler steun, van samenwerking met de Centrale Commissie, van meer pu blieke interesse voor vreemdelingenverkeer, terwijl het steeds verbeterde aspect onzer stad zelve, in het bijzonder door uitbrei dende parken, fraaie plantsoenen, betere wandelwegen en meer architectonischen nieuwbouw, een zeer krachtige factor wordt in de algemeene propaganda, vooral ook yoor vestiging. Dit blijve zoo in het belang van de Schel- 'destad, Vlissingen. Na het uitbrengen van het jaarverslag werd medegedeeld dat 1935 aan inkomsten gaf 803.60. Met het saldo groot 119.23 yan 1934 zijn de baten 922.83. De uitgaven bedroegen 874.46, terwijl door den stand te Brussel nog een schuld drukt van 191.45 De aftredende bestuursleden G. J. de Jonge en M. Laernoes werden herkozen. Dringend werd betoogd niet als lid der V.V.V. te bedanken en nieuwe leden, die kunnen steunen, te werven. Een commissie werd benoemd, die zal na gaan met welke vereenigingen gezamenlijk diverse attracties om vreemdelingen te trekken, op touw gezet kunnen worden. Ideaal zou zijn deze feestelijkheden jaarlijks te kunnen doen terugkeeren. Ruime mede werking is dan noodig. Men zal deze trach ten te winnen. Met genoegen werd vernomen, dat op en kele feestdagen de Prov. bootaienst goed- koope booten naar Vlissingen zal laten loo- pen. Reclame bij een uitgebreid a.s. con gres wordt nader besproken, ook propagan da bij een eventueel bezoek van de „Staten dam" met een groot internationaal gezel schap. De relatie met de foto-pers zal zon nuttig mogelijk voor de propaganda be stendigd worden. Bij de rondvraag werd nog met klem be toogd, dat de drooglegging tijdens de ker mis voor vreemdelingenverkeer zeer onlo gisch en ongewenscht ia Turnuitvoering Sportafdeeling C.K.W.O. Concertgebouw. Gisteravond gaf de sportafdeeling van de C.K.W.O. haar jaarlijksche uitvoering, waarvoor als gewoonlijk zeer groote be langstelling bestond de groote zaal van het Concertgebouw was geheel met belang stellenden gevuld. De avond werd op de gebruikelijke wijze geopend door den algemeenen voorzitter der C.K.W.O., den heer J. Marijs, die in de groote opkomst een bewijs zag van de belangrijke plaats welke de sportafdeeling in de vereeniging inneemt. Spreker dankte het sportbestuur en de leiders voor het vele voorbereidende werk om deze uitvoering mogelijk te maken, waarna hij de leiding overgaf aan den voorzitter van het sport bestuur, den heer C. de Zwart. Als eerste van het uit 17 nummers be staande program volgde thans de voorstel ling der leden en adspirant-leden. Het is steeds een suggestief werkend en aardig moment, hetwelk we niet gaarne zouden missen, wanneer de turnsters en turners in hun heldere witte blouses in drie rijen on der de opwekkende tonen van het orkest door de zaal komen aangemarcheerd naar het verbreede podium en daar worden op gesteld. Nar den vaandelgroet, door de tamboers en hoornblazers correct, onder deskundige leiding van den tamboer-maitre, den heer Lambrechts, uitgevoerd, nam de heer De Zwart het woord om alle aanwezigen wel kom te heeten. Spreker wees op den bloei der sportafdeeling, welke thans plm. 170 leden en adspirant-leden telt. Toch is er nog plaats voor meerderen en spreker wekte de ouders op hun kinderen naar de sportafdeelingen te zenden. Verder vroeg hij den steun door toe te treden als dona teur of donatrice en wenschte allen een gezelligen avond. Hierna werd in vlug tempo aan de afwer king van het zeer gevarieerde programma begonnen. Onvermijdelijk zijn er echter bij een uitvoering als deze kleine pauzes, die dan ook oarzaak waren dat wegens het late uur een enkel nummer moest worden ge schrapt. Hieronder viel ook het laatste nummer Vrije oefeningen door heeren, het welk wel jammer was, daar de afdeeling heeren na jaren weer voor het eerst op de planken verscheen. Hetgeen echter door hen bij de rek-oefeningen werd gepresteerd, mag als voldoende bewijs worden aange merkt dat onder hen zeer goede krachten schuilen. De keuze en variatie in de verschillende nummers waren goed verzorgd en gaven blijk van harmonische samenwerking tus- schen de leiders der verschillende afdeelin- gen. Een woord van hulde zij gebracht aan den hoofdleider, den heer L. J. Jansen, die met de leidsters, mej. M.Roeise en den lei der den heer J. Hekhuis veel hebben tot stand weten te brengen. Onze totaal-indruk is dan ook, dat sinds het vorige jaar de af- deelingen goed zijn vooruitgegaan. Vol bewondering was het publiek voor de creaties der kleinere meisjes-klassen A en B („Kleuterspel" én „Sneeuwvlokkenrei" door meisjes A en „Elfenrei" door meisjes B), welke lieve tafereeltjes te zien gaven in kostelijke costuumpjes, welke door de mooie reflexbelichting zeer goed tot hun recht kwamen. Het warme applaus getuig de van waardeering voor het werk dezer kleintjes en voor de leidster. Een aardig nummer, dat groote vaardig heid vereischte, was „Springriet-oefenin- gen" door meisjes klasse C en eveneens de „Rhythmische Rei" door meisjes klasse D, onder leiding van den heer Jansen. Hoewel hierin heel wat van de meisjes gevergd werd, viel de uitvoering te loven. Door de respectievelijke jongensklassen werden uitgevoerd onder leiding van den heer Hekhuis Vrije oefeningen (jongens A), Halter oefeningen (jongens B), Staaf- oefeningen en Vrije oefeningen Niels Bukh) door jongens klasse C. Ook hier viel het gebodene over het algemeen te prijzen. Een zeer leuk extra-nummertje werd ge geven door jongens en meisjes „Het siga renbandje", waarvan de bandjes tot slot de letters vormden „Sportafdeeling C.K.W.O." De clou van den avond werd zeker wel gevormd door de uitbeelding van een oud- Hollandsch „Menuet" door de dames-afdee- ling. Schitterend waren de costuums uit den „pruikentijd" van dames en „heeren", en hoe sierlijk en hoofsch de beweginger en dit alles onder een fraaie verlichting Verder werden door de dames-afdeeling nog verschillende oefeningen aan de ringen te zien gegeven. Een ijverig orkest, onder leiding van mej. W. Westland, verzorgde de muzikale bege leiding der diverse nummers op zeer ver dienstelijke wijze. Het cvertalrijke publiek toonde zich over het gebodene zeer enthousiast en uitte zijn tevredenheid door herhaaldelijk hartelijk applaus. De voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen om het orkest en de leden en adspirant-leden dank te zeggen voor het geen dezen avond te zien en te genieten was gegeven, waarna tot slot gezongen werd de „Avondzang". Prov. Zeeuwscbe Archeologische Commissie. Tot correspondent der Provinciale Zeeuw- sche Archeologische commissie zijn be noemd Freule S. Collot d'Escury te Hon- tenisse en de heeren J. Hoogenboom te Renesse, J. A. Hubregtse te Burgh, O. Hol- lestelle te Tholen, A. van der Poest Cle ment te Nisse, dr. J. de Hullu te Cadzand, H. G. van Grol te Vlissingen, P. J. van dex Feen te Domburg en L. G. Gelderman te Kortgene. Gewestelijke Zendingsbijeenkomst te Vlissingen, Aan de uitnoodiging van de directie der Samenwerkende Zendingscorporaties aan de besturen van zendingsvereenigingen en verdere belangstellenden in de zending in geheel Zeeland om op Woensdagmiddag in een zaal van hotel Britannia een bespreking bij te wonen, hadden vele personen, zoowel dames als heeren, gehoor gegeven. Er wa ren dan ook personen uit Zuid-Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen en uit bijna alle plaatsen van Walcheren. Na een kort welkomstwoord van den zendingsdirector ds. D. Crommelin sprak de zendingsdirector ds. B. J. C. Rijnders over de binnenlandsche zendingsactie. Hij besprak de vele werkzaamheden, die op het zendingsbureau te Oegstgeest gedaan wor den voor een goeden en geregelden gang van zaken. Toch wordt er gevoeld, dat er tusschen de Zending en de uitzendende kerk een inniger contact noodig is, dan tot dusverre bestaat. De zendingstekorten zijn er mede een bewijs van. De kerk dient haar roeping te verstaan, daar de zending voor haar van primair belang is. Nog andere middelen zullen beproefd worden om Zending en Kerk bij elkaar te brengen. De zendingsdirector ds. D. Crommelin sprak daarna over het zendingswerk in Indië. Het is in ons land nog niet algemeen en voldoende bekend, dat er in de Zending on danks de vele moeilijkheden, groei valt te constateeren. God doet in de laatste jaren in de Oost groote dingen. Van de 60 milli- oen menschen zijn er anderhalf millioen Protestantsche christenen. Vergeleken met andere landen, zooals Japan, China en Br.- Indië, waar betrekkelijk meer zendelingen arbeiden, is het percentage van de bevol king, dat christen is, veel minder. Het be langrijkste feit der laatste jaren is, dat er op verschillende plaatsen in Indië zelfstan dige inlandsche gemeenten zijn ontstaan. Niet alleen, dat dit doel is van het zendings werk, maar onder de bevolking komt er meer offervaardigheid, de evangelisatie on der eigen landgenooten neemt toe. Ook wees spreker nog op de zendingsactie der christeninlanders van Oost-Java op het eiland Bali. Verder werpen colportage en jeugdwerk goede vruchten af. In die gemeenten moet de zendeling al leen maar leiding geven. In vele andere streken staat het zendingswerk nog recht streeks onder het beheer der zendelingen. Vele personen deden, mede naai; aanleiding van het gesprokéne, vragen ovèr het zen dingswerk, zoowel 'de binnenlandsche actie betreffende als den arbeid op het zendings terrein. Deze vragen werden uitvoerig be antwoord. Het kan niet anders of samen komsten als deze maken hét contact nau wer- tusschen de Zending én de uitzenden de gemeente. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Al is het weer soms nog grillig, toch bereiden vele ingezetenen zich voor op het komende zomerseizoen. Twee foto's van de Pier die thans zijn voltooiing nadert en een kiek van de eerste „pootjes-baders". MIDDELBURG Een beeld van Keizer Karei V voor den Choertoren van het stadhuis. Burg. en Weth. leggen aan den raad een schrijven over van het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, waarin dat mededeelt, besloten te hebben om een door den beelhouwer H. J. Etienne te Delft vervaardigd steenen beeld van Keizer Karei V aan de gemeente ten ge schenke aan te bieden ter plaatsing in de nog ledige nis van den Choertoren van het stadhuis. Met zeer groote erkentelijkheid en waar deering hebben Burg. en Weth. van gedane aanbod, hetwelk niet alleen als zoodanig, doch evenzeer wegens de daarin tot uiting komende liefde voor en het medeleven met het schoon van de stad door hen op zeer hoogen prijs wordt gesteld, kennis geno men, evenals van de speciale medewerking van den heer Etienne daartoe verleend. Volgaarne stellen Burg. en Weth. dan ook voor het geschenk te aanvaarden en hen te machtigen aan het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen en aan den vervaardiger van het beeld, den heer Etienne, den bijzonderen dank der gemeen te te betuigen. Zij adviseeren den raad voorts om, bij aanvaarding van het voorstel, de kosten van vervoer van Delft naar Middelburg, die van een desbetreffende transport-ver zekering en die van het stellen van het beeld in de nis van den Choertoren, voor rekening van de gemeente te nemen. Be doelde kosten zullen een uitgaaf van 175 vorderen. OOST- EN WEST-SOUBURG Ouderavond. Woensdagavond werd door de School met den Bijbel een ouderavond gegeven, welke zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer A. J. Arendse, opende op de gebruike lijke wijze. Mej. van Koeveringen hield een inleiding over „het gezag", waarin op dui delijke wijze werd aangetoond wat gezag is en de bron ervan. In de pauze werd het werk óer leerlingen oezichtigd. De heer E. P. Vos hield vervolgens een inleiding over „Zonneschijn in het kinder even". De ouderavond werd door het hoofd der school, den heer J. K. Voogd, met dankge bed gesloten. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud bjj Krijger, Beciusstraat 12 huissleutel bij Lievense, N, Vliss. weg 265. BIGGEKERKE Kolenvereeniging „Helpt Elkander". Dinsdagavond hield de kolenvereeniging „Helpt Elkander", onder leiding van den heer P. Janse, een algemeene vergadering, waarin als spreker optrad de heer L. P. van Oorschot van Vlissingen. In een gloedvol betoog werd door spreker eerst geschetst het rustige leven der kolenvereenigingen van weleer, waartegenover werd gesteld de chaos op brandstoffengebied van hedenm den breede werd aangetoond hoe de ver- eenigde handelaren 't leven der vereenigin gen bedreigen, doch ook wat door de nu ge organiseerde vereenigingen daartegenover is gedaan, met in Zeeland aanvankelijk suc ces. Om echter sterk te staan in den strijd en later verkregen winst aan de leden te kunnen uitkeeren is noodig dat de vereeni ging zich omzet in een z.g. coöperatie u.a. Na het stellen van enkele vragen werd in principe besloten hiertoe over te gaan. ZOUTELANDE Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de gemeenteraad, onder voorzitterschap van den burgemees ter, den heer D. Kodde, voltallig. Een ver zoek van den heer J. Clarisse en veertig anderen inzake de baatbelasting werd aan gehouden. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken. Burg. en Weth, stelden voor om niet in te gaan op de regeling inzake het ver- leenen van B steun voor 1936. Volgens deze regeling zal het departement van so ciale zaken een bijdrage van 2.20 en de gemeente een bijdrage van 2 voor eiken ondersteunde geven. Burg. en Weth. achten het niet verantwoord om hiervoor gelden beschikbaar te stellen, omdat ook andere personen, die voor dezen steun niet in aan merking zouden komen, meestal er niet beter aan toe zijn dan de werkloozen en ook omdat de armbesturen in staat en genegen zijn een uitkeering te doen. De heer Kleinepier stelde voor, omdat by een uitgave van 2 door de gemeente een uitkeering van 4.20 aan behoeftigen kan worden gedaan, den B steun wel te ver— leenen. Na uitvoerige discussies wordt z$n voor stel verworpen met 3 tegen 4 stemmen. De ZondagslvAting. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van. de heeren Verhage en Gabriëlse om artikel 16 le lid van de politieveror dening zoodanig te wijzigen, dat de eafé's op de Zondagen in de maanden Juni, Juli en Augustus van 11 uur voormiddags tot 8 uur des avonds geopend mogen zijn. Burg. en Weth. adviseeren om 't voorstel niet aan te nemen. Het materieele bezwaar van Burg. en Weth. bestaat hierin, dat ze vreezen, dat door openstelling van de eafé's op Zondagen de dagjesmenschen weer zullen toenemen. Zoutelande zal daar door minder rustig en stil worden en als gevolg minder aantrekkelijk worden voor de werkelijke vreemdelingen. De heer De Wolf acht hefc principieele bezwaar tegen dit voorstel reeds voldoende om het op grond hiervan te verwerpen. De heer Verhage zegt, dat het gemak kelijk is te schelmen met principes als men er geen schade van heeft. Een lid van dezen raad zet zijn poort op Zondag wij -3 open voor kampeerders en automobielen en is tegen openstelling van de eafé's. De garages zijn ook op Zondag open. Waarom dit onderscheid? Het Vreemdelingenver keer zal door openstelling der eafé's op Zondagen naar spreker's meening niet worden geschaad. Het is zelfs voorgeko men, dat vreemdelingen die op Zondag pension kwamen bespreken direct vertrok ken, toen ze vernamen dat hier op Zon dag niets was te krijgen. De voorzitter zegt, dat het de plicht der overheid is, om ook het vierde gebod na te leven. Wij hebben hier niet te maken met hetgeen menschen van deze zaak denken, maar wat God wil. De heer Gabriëlse zegt, dat de toelich ting van den voorzitter hem bevreemd. In andere gevallen wordt altijd het voor- en nadeel der gemeente afgewogen, maar in dit geval wordt een persoonlijke meening naar voren geschoven. Dit voorstel is in het belang der gemeente. En de leden van den raad hebben zich bij eede verplicht de belangen der gemeente te behartigen. De heer Kleinepier zegt, dat het aantal menschen, dat door openstelling der café'3 zal worden gebaat veel geringer is dan het aantal, dat er door zal worden geschaad Spr. stelt voor-de caféhouders minimaal te belasten. Het voorstel van de heeren Verhage en Gabriëlse wordt met 2 tegen 5 stemmen verworpendat van den heer Kleinepier wordt met 3 tegen 4 stemmen verworpen. Verschillende voorstellen worden vervol gens zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Na rondvraag wordt de vergadering ge sloten. TERNEUZEN Slagader doorgesneden. Gistermorgen sloeg de heer G. V. te Ter- neuzen met zijn hand zoo ongelukkig in glas, dat de polsslagader doorgesneden werd. Na bij een arts voorloopig te zijn behandeld, werd hij per ziekenauto naa.- het gasthuis overgebracht, daar hij het be wustzijn had verloren. HULST Sectieonderzoek. De justitie te Middelburg vertoefde gis teren alhier teneinde een sectieonderzoek te doen verrichten door dr. Hulst uit Leiden op het lijkje van het dezer dagen door over rijding met een auto om het leven gekomen kind, en tevens een onderzoek ter plaatse in te stellen. CLINGE Dronkemanstooneelen. Voor het kantoor van den ontvanger te Clinge wordt 's nacht geregeld lawaai ge schopt door dronken kerels, die uit Bel gisch Clinge terugkeeren. Vorige week Zondag zjjn ear weer vier bekeuringen ge maakt en de kantonrechter zeide tijdens de zitting op Dinsdagmorgen, dat de uit spattingen daar thans zulke voormen heb ben aangenomen, dat vrouwen uit Clinge zich ten zijnent komen beklagen over het feit, dat zij op straat niet meer met rust gelaten worden. Een tijd is er ter plaatse geen rijksveldwachter geweest en sedert dien is het rumoer op straat tengevolge van het goedkoope Belgische bier nog toe genomen. Vooral 's nachts na kwart over één, als het politie-toezicht vermindert, moet het er nu en dan een janboel van je welste zijn. De kantonrechter deelde mede, dat elk geval van dronkenschap te Clinge voortaan met een maximumstraf gestraft zal worden als er in deze gemeente geen verbetering intreedt. Besmettelijke ziekten. In de week van 15 tot en met 21 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 8 ge vallen van roodvonk, nl. 3 te Noordwelle, 2 te Hoofdplaat en 1 in ieder de gemeenten Goes, Sas van Gent en Stoppeldijk. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Vlissingen (vacature ds. A. T. W. de Kluis) door ds. J. J. Hietkamp te Seroos- kerke. Ds. Hietkamp werd geboren in 1908. In 1932 werd hij candidaat in Noord-Holland! en deed op 20 November 1932 zijn intrede te Serooskerke. Examens» Voor het examen als machinist diploma B is te Batavia geslaagd de heer F. J. Sie- revogel, oud-leerling van de De Ruyter- sehoöl. HET VLOOTACCOORD. Gisteren is door de vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Amerika hefc nieuwe vlootaccoord geteefcend, hefc resul taat van de te Londen gehouden vlootcon- ferentio. Zooals men weet heeft Japan zich van d© conferentie teruggetrokken, terwijl Italië het vlootaccoord niet wenschte te onder teekenen. Na een toespeling te hebben gemaakt op het verdrag van wederzijdschen bijstand in de Middellandsche Zee, dat het Italiaansehe volk diep gegriefd heeft, zeide Grandi, de Italiaansehe afgevaardigde, dat de Italiaan sehe regeering zich op het oogenblik ge noodzaakt ziet, haar vrijheid op het gebied van den vlootbouw te handhaven en op de wijze, welke zij het meest geschikt acht te zorgen voor de waarborging van de opper ste belangen van Italië's maritieme de fensie. DE BELGISCHE DEFENSIE. In de debatten over de begrooting van buitenlandsche zaken in de Kamer, zeide minister Carton de Wiart „In de allianties, welke wij gaan zoeken tot organisatie van onze defensie, mogen wij Nederland niet verwaarloozen. Heeft niet de koning van Nederland in 1848 den Belgischen gezant gezegd „Gij zijt mijn muur, waarop ik mijn verdediging steun en wij zijn uw contrefort". Men moet in Nederland nog dergelijke gevoelens tot uiting brengen". Tijdens de debatten heeft ook Van Cau welaert gesproken. Aan het slot van zijn rede sprak hij zich uit ten gunste van een politiek van vriend schap jegens Nederland. Hij verzocht de re geering die politiek ten uitvoer te leggen welke den besten waarborg zal bieden voor de Belgische onafhankelijkheid. VERSTERKING DER DUITSCHE POLITIE. De gemotoriseerde Duitsche wegen-poli- tie wordt aanzienlijk versterkt. Op het oogenblik bestaan zes eenheden van deze politie, met als standplaatsen Frankfort am Main, Dusseldoii, Koenigs- berg, Breslau, Frankfort a/d. Oder en Kiel, allen gelegen in de nabijheid van de rijks grenzen. Deze politie zal worden omgevormd in gemotoriseerde gendarmerie en 1 Januari 1937 zullen 11 nieuwe groepen worden op gericht, waardoor in April 193G te Suhl in fhuringen een school voor de gemotori seerde gendarmerie zal worden opgericht. Officieel worden deze maatregelen gemo- .iveerd met de noodzakelijkheid van een verscherping van de controle op het ver keer. Verder wordt verklaard, dat de regee-

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 2