De Stoffenkoning Algeheele Opruiming VRIJDAG 14 FEBRUARI EERSTE BLAD •No. 38' 74e Jaargang Uitga»Fin F. ÏAH DE VE10E It., WilsH !H.lllissii|ti. Tilil. 10 Pislrakan iilOI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen k gulden bij levens- £ffeft gulden bij dood OAf 1 lange ongeschikt- II1 door ■ill t heid tot werken. UUU een ongeluk. CJ 5( GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PRÖVINCIENIEUWS van de nieuwste Voorjaarsstoffen §eI>eMrleii»sse« eien Jag 1936! VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agentschappen geves tigd zijn f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f2.50. Voor België, Uuitschland en Frankiijk f3.40. Voor de overige landen bij wekel. verz. f3.20. Afzonderlijke nrs. 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels fl.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnemen speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct. Iedere rege' meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3 maal plaatsing van 1 5 regels fl.—, alles bij vooruitbetaling De abonné's in 't bezit eener 4 ft ft f Polis, zijn ÜRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: lUvl gulden bij verlies 4 j van een hand, voet of oog. J gulden bij verlies 4 ftft Su'^en b'.i verlies ft P gulden bij verlies van 11181 van een P B van een 3 een duim. A5J9J wijsvinger. CJ X3 anderen vinger. AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR OE VEREENIOINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIENSTPLICHT. Vrijstelling; wegens broederdienst. De Burgemeester van Vlissingen brengt, ingevolge artikel 30 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Commissaris der Koningin in Zeeland, bij beschikking van 11 Februari 1936 A no. 39, 3e afdeeling, van den dienstplicht zijn vrijgesteld wegens broederdienst, de inge schrevenen voor den dienstplicht dezer ge meente, lichting 1937 E. A. L. van Mee- gen en C. M. van Rijswijk. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uit spraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep komen de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor de ge meente ingeschreven personen of de wetti ge vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen, 14 Februari 1936. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Een zuivelweeb te Vlissingen. Vcm 18 tlm 21 Februari. Het Crisis-Zuivelbureau te 's-Gravenhage heeft gisteren een persconferentie gehou den, waar men tijdens een „zuivellunch", bij monde van den heer G. van Ooyen het een en ander verteld heeft van de „Zuivel week", die van 18 tot en met 21 Februari a.s. hier ter stede zal worden gehouden. Zooals algemeen bekend is, verkeert het Nederlandsche veehoudersbedrijf in een be narde positie, niet in de laatste plaats ten gevolge van het feit, dat de internationale handelsbelemmeringen den export van zui velproducten sterk hebben benadeeld, zoo- dat men gedwongen is pogingen in het werk te stellen om een grooter afzetgebied in het binnenland te verkrijgen. Ongetwijfeld is dit een streven dat de al gemeene belangstelling en steun verdient, daar niet alleen de landbouw gebaat is met een uitbreiding van het Nederlandsche afzetgebied, maar ook tal van andere be drijven die hiermede nauw verbonden zijn. Wij denken hierbij o.m. aan de ineer dan 900 zuivelfabrieken en melkinrichtingen, waarin circa 19.500 personen werkzaam zijn en voorts aan de nevenbedrijven zoo als machinefabrieken, fabrieken van ver pakkingsmateriaal, leveranciers van trans portmiddelen en exploitanten van openbare middelen van vervoer, en niet in de laat ste plaats aan den handel, winkeliers, melkslijters, enz. enz. Bovendien valt niet te weerspreken, dat ook bezien van uit een oogpunt van volks gezondheid, de bevordering der zuivelin dustrie van niet geringe beteekenis iszoo is o.m. uit onderzoekingen, verricht door Nederlandsche geleerden van naam, onom- stootelijk gebleken van hoe groote betee kenis bijv. het regelmatig gebruiken van melk door kinderen is. Om dit tweeledige doelsteun aan de zuivelindustrie en bevordering der volks gezondheid te kunnen verwezenlijken, zijn propagandisten van het Crisis-zuivelbureau sinds ongeveer tien maanden aan het werk en al valt het natuurlijk moeilijk bet resultaat van dezen arbeid in nuch tere cijfers vast te leggen, het is een feit, dat in enkele provincies waar men een re clame-campagne heeft gevoerd, bijv. het gebruik van melkbrood op bijzondere ster ke wijze (van 10 tot 70 is toegeno men. De propaganda In Vlissingen. En thans is Vlissingen aan de beurt. Van 18 tot en met 21 Februari wordt hier ter stede een zuivelweek gehouden, aan het tot stand komen waarvan de ijverige Zeeuwsche Melk Propaganda Kern een be langrijk aandeel heeft genomen de secre taris, de heer F. A. Holleman, heeft hier van gistermiddag het een en ander verteld. Woensdagavond is hier ter stede een vergadering gehouden met belanghebben den bij den melk- en zuivelhandel, waarbij bun volledige medewerking werd verkre gen. Pand verkocht Wij moeten er uit tegen spotprijzen. Alles moet weg Betje WolffpleÊn - Zie de étalages Aanvang Zaterdagmorgen 9 uur Zooals men uit de advertentie van gis teravond heeft kunnen zien, wordt a.s. Za terdagavond een „Bonte Avond" gehouden, waar in revuevorm door goede artisten een aardig programma zal worden afgewerkt. Voorts ligt het in de bedoeling op ver schillende plaatsen in de stad spandoeken aan te brengen, waarop de aandacht wordt gevestigd op de verschillende demonstra ties. Dinsdag a.s. te 2 uur n.m. zal burge meester C. A. van Woelderen in de „Oude Vriendschap" de zuivelweek openente drie uur op denzelfden dag, zal een optocht door Vlissingen trekken, waarin de melk- slijters en zuivelhandelaren met hun (zoo veel mogelijk versierde) wagentjes zullen meerijden en waaraan verder wordt deel genomen door een luidspreker-wagen, die muziek en reclame ten gehoore za* bren gen. Te circa half vier wordt in „de Oude Vriendschap" het publiek toegang verleend en zal men iederen middag, evenals 's avonds van' 810 uur gelegenheid heb ben, zich door op dit gebied deskundige dames, de'voortfeelen van zuivel-gerechten te laten verklaren, terwijl men ook zal kunnen proeven. Dit is in groote trekken, hetgeen staat te gebeuren. Hoogstwaarschijnlijk komt na Vlissingen, Goes aan de beurt. H(j komt weLHjj komt niet Bovenstaand verheffend lied was kort geleden de clou van Amsterdam de Am- sterdamsche tram en speciaal lijn vijf was tot voor de jongste reorganisatie bekend, of liever berucht, om den langen tijd dat men aan de halten op een wagen moest wachten en dis er een kwam, was hij meestal vol, zoodat men ongetroost op den volgenden wagen kon blijven wachten die natuurlijk óók vol was. In een revue heeft men toen het schoone lied voor het voetlicht gebracht, waarvan wij de eerste woorden als motto van dit stukje gebrui ken en in die revue zag men een man van jongeling tot grijsaard worden, terwijl hij maar steeds op de tram wachttedie niet kwam. Wij hebben gisteren aan dit tooneel- drama moeten denken toen wij aan het station wachtten op een bij zonderen treindie ook niet kwam. Zooals men misschien weet, hebben de Italiaansche Fiat-automobielfabrieken een spoorwegrij tuig geconstrueerd, dat door diesel-motoren wordt aangedreven en zich met zeer groo te snelheid over de normale rails voortbe wegen kan. Het gewicht is belangrijk la ger dan dat van de gebruikelijke treinstel len en voor bepaalde trajecten zou het dus ongetwijfeld voordeel kunnen bieden, de „Littorina", zooals het Fiat-product heet, in exploitatie te nemen. Wij hadden van de meest bevoegde zijde een tip gekregen, dat de „Littorina" te Vlis singen zou komen en, zooals het een goed journalist betaamt, hadden wij ons naar het station begeven, om den lezers het naadje uit de kous van deze Italiaansche schoone te kunnen vertellen. En toen het zoowat de vastgestelde tijd werd, klonk het kloksignaal ten teeken, dat de verbeide gast Middelburg had verlaten en in ge dachten neurieden wij dus t.hij komt wèl Maar, hoe de enkele nieuwsgierigen ook langs de rails tuurden, het spoor bleef ver laten en al wat verscheengeen „Lit torina". En even later kwam er een tele foontje uit Middelburg, dat de rit naar Vlissingen niet doorging. Zoodat er niet veel andera opzat, dan ongetroost huiswaarts te keeren. Intusschen kunnen de lezers toch weten hoe een „Littorina" er uitziet, daar wg immers kort geleden een foto van dezen Italiaanschen trein in. onze Tijdinghal heb ben gehad. De IJsclub geopend. De Vlissingsche schaatsenliefhebbers bof fen met het weer want de vorst houdt aan en de jongste weerberichten luiden „lichte tot matige vorst". Dat wil dus zeggen, dat overdag nu de zon in dezen tijd van het jaar al zooveel kracht heeftde pret wel eens verstoord zal worden doerdat het rjs week wordt eii door een te groot aantal liefhebbers bedorven kan worden. Maar in den voor- en namiddag zal men ongetwij feld nog eeniger tijd kunnen genieten, wan neer het weer niet omslaat. Naar uit de advertentie elders in dit blad blijkt, is de IJsclub den geheelen dag (en natuurlijk ook 's avonds) geopend, terwijl Zaterdagmiddag de kinderen irogen rijden. Ook op de Kom werd heden weder druk gereden. Men kan nu zelfs rond het eilandje rijden, zoodat de baan belangrijk grooter geworden is. Er is door velen dankbaar ge bruik van gemaakt. Hedenmiddag te 3 uur werd de Kom weder door de politie ontruimd. Loket voor Postzegelverzamelaars. Aan het loket voor postzegelverzame laars, dat morgen (Zaterdag 15 Februari) aan het post- en telegraafkantoor alhier, van 3 uur tot half 5, geopend is, zijn ver krijgbaar diverse post- en portzegels van Nederland, Ned.-Indië, Cura&ao en Suri name. MIDDELBURG Het auto-ongeluk op den Nieuwlandschen weg. Had men aanvankelijk gedacht, dat bet auto-ongeluk, dat aan een 20-jarigen jonge man uit Middelburg hét leven kostte, plaats vond op het grondgebied van Nieuw- en St. Jooslarid, later bleek dit onjuist te zijn. Het ongeval geschiedde op het grond gebied van Middelburg en daarom heeft de politie alhier gisteren een uitgebreid onderzoek ingesteld. Daarbij is gebleken, dat L. des nachts naar Antwerpen wilde rijden en dat, zooals wij reeds schreven, de garagehouder daartegen wel eenig bezwaar had met het oog op de weersgesteldheid en den toestand van den weg. Toen besloten was dat men toch zou gaan met twee chauffeurs, werd vertrokken. Men reed op den Nieuwlandschen weg 'met een. snelheid van ongeveer 60 K.M., toen men de beruchte bocht naderde en in een nevel terecht kwam. De besturende Zeeuwsch-Vlaanderen komt in verzet tegen de reisbelasting en eischt gratis vervoer over alle Zeeuwsche stroomen, (Provincie)* Minister Colijn verdedigt het „Defensie fonds". (Kameroverzicht)* H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana heden naar Silezië vertrokken, (Binnenland» Botsing tusschen 2 Tsjechoslowaaksche vliegtuigen, 4 dooden. (Luchtvaart)', Wetsontwerp ter bescherming van ia het wild levende vogels. (Binnenland), Italiaansch oordeel over den militairen; toestand in Abessinië. (Oorlog Abessinië), Léon Blum mishandeld. (Buitenland)', De Doleantie-herdenking. (Laatste berichten/. Wereldkampioen Raichenbach won gis teravond te Middelburg 31 van de 43 gespeelde partijen. (Dammen» ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN

Vlissingse Courant | 1936 | | pagina 1